De Echo van het Zuiden KAATSHEUVEL EEN BRIL? IwuL* '1 leek I Ballet- uitvoeringen rrmrrnTnrmrrrm^ a 8 grnxinnryS Solistenconcours „APOLLO" WIM MUSTERS Heeft u uw Vrouw al eens verrast met de nieuwe RANG rol J. S. SCHAGEN VRIJDAG 7 FEBRUARI 1958 81e JAARGANG No. 11 VAKKENNIS SERVICE RIJKE KEUZE Loon op Zand SjlULLLU-UJLLtUJUUUUUUUUUUUUUUAejULLULUJUUULM^ een luchtige combinatie van cacao- chocolade en suiker. Bereid volgens een frans recept tot een unieke ver snapering voor jong en oud. Berndijk Met grote voldoening kon de voor zitter van de kon. erk. harmonie Apollo, de heer A. Schalken, zon dagavond terugzien op het uitste kend geslaagde solistenconcours en hij voelde zich gedwongen tot slui ting een enkel woord van waarde ring te spreken, alvorens de con courssecretaris de winnaars van de ere-prijzen zou bekend maken. De heer Schalken bracht dan op de eer ste plaats dank aan de beide heren juryleden v. Mever en Molenschot met de concourspianist Kuijten, die drie dagen lang voor een zware taak hebben gestaan, die zij vak kundig en concentieus hebben ver vuld, aan de concourscommissie, die werk heeft verricht dat tot in alle onderdelen in de finesses klopte, aan hospes Smit voor zijn spontane medewerking in de verzorging van de zalen en alles wat verder nodig was, aan de deelnemers en belang stellenden, zonder wie het concours geen resultaat zou hebben gehad. Daarna gaf de heer Schalken het woord aan de concourssecretaris, die zoals we reeds in ons vorig nummer meldden, de ere-prijzen bekend maakte en meteen door hem wer den uitgereikt. Toen de prijsuitdeling beëindigd was, betrad het jurylid, de heer P. v. Mever, het podium, waar hij zich even vrij kon bewegen, na een drie tal dagen in het kleine juryhokje te zijn opgesloten geweest om steeds maar punten te geven, die alles bij een in de duizenden gelopen zijn. Hij wilde beginnen met een bijzon der compliment aan de organisato ren en het bestuur, en als hij dan vooraf de verontschuldiging moest horen dat het de eerste keer is dat men een concours organiseerde, dus een weinig compassie moest heb ben, dan kan hij nu verklaren dat alles keurig tot in de puntjes ver zorgd is geweest en hij het nergens correcter heeft ontmoet. Dan trad de heer Mever in de kwestie van be oordeling. Niet iedere deelnemer is zo enthousiast vertrokken als hij mogelijk gekomen is, want niet ie dereen heeft de punten gekregen die hij mogelijk verwacht heeft, maar deze gedachtengang is verkeerd. Ieder is begonnen met niets, en wat er behaald is, is dus winst. Wij zit ten niet te beoordelen om te zoeken wat de deelnemer niet kent, maar wat hij wel kent en daarvoor geven wij punten. Er zullen bij de aanvang steeds tegenvallers zijn. Als je niet veel teleurgesteld wordt in je mu zikaal leven, dan wordt ge nooit 'n goede muzikant, maar ge moet vol houden, wilt ge iets bereiken, waar bij hulp van de directeur noodzake lijk is. Later zijt ge dankbaar dat ge doorgezet hebt en wil de muziek niet meer missen. Spreker is ver- j heugd door dit concours mogelijk iets te hebben bijgedragen in de op bouw van het muzikaal leven in Brabant. Tot slot sprak de concoursvoorzit ter, de heer P. v. Dijk, een woord, waarin hij op de eerste plaats dank zegde aan adverteerders in het pro grammaboekje, en de begunstigers die voor een groot deel de kosten van de organisatie mede hebben ge dragen; dan aan de heer W. Smit, die door zijn vlotte medewerking de organisatie belangrijk heeft ver licht; de juryleden v. Mever en Mo lenschot voor de prettige samenwer king en de correcte beoordeling, die elke wanklank heeft voorkomen; aan de heer Kuijten voor de keurige begeleiding; aan de controle, die 't werk belangeloos verrichtte, en aan de mede-comitéleden met speciaal de secretaris, de heer Schellekens. die het grote werk dat het secreta riaat vraagt, met elan, maar ook met grote nauwkeurigheid en cor rectheid heeft verricht. Tot slot alle deelnemers, die, door zich keurig aan de regeling te houden, hebben meegewerkt om het concours vlot te doen verlopen. De uitslagen vindt u op pagina 2 van dit nummer. Het slot was de bekoorlijke Kei- zerwals van Strauss, waarin zowel de voordanseres als de prinses en de prins met de hofdienaren en hofda mes een ballet boden, dat een wel verdiend enthousiast applaus oogst te. Namens de ouders der leerlingen sprak de heer W. v. Nieuwstadt tot slot een hartelijk woord van dank tot mej. Elly de Jong. Wij staan er versteld van, aldus dhr. v. Nieuw stadt, wat hier deze beide avonden geboden is. Onze verwachtingen waren hoog gespannen, doch ze zijn verre, zeer verre overtroffen. U me juffrouw de Jong, hebt met de Kaatsheuvelse Balletgroep iets be reikt wat respect afdwingt. De op voeding van de jeugd is geen ge makkelijke taak. U hebt hier iets in het leven geroepen dat de opvoe ding voor ons ouders vergemakke lijkt. Het ballet ligt het jonge meis je en daarom hebben zij met zoveel ambitie de lessen gevolgd en deze eerste uitvoering tot een groot suc ces gemaakt. Wij beseffen wat een geduld, toewijding, talent en zorg van u is gevraagd met het instu deren en uitbeelden van de diverse groepen, zowel van de kleinsten als van de groteren. Het zijn die eigen schappen van u, welke deze ballet groepen in zo korte tijd tot zulke prestatie gebracht heeft. Nogmaals, mej. de Jong, namens alle ouders van uw leerlingen, hartelijk dank en wij wensen u met uw ballet school ook in de toekomst nog vee] succes. GESLAAGD. Mej. Liny Cappetti slaagde te Lei den voor Analyste, diploma C (rich ting algemeen klinisch onderzoek) van de Kon. Ned. Chemische Ver eniging. K.G.V. ONDERLINGE WEDSTRIJD. Deze jaarlijkse wedstrijd, die ge houden wordt om van elke afdeling ieders prestaties te vergelijken in deze edelste der sporten, bracht na tuurlijk reeds weken terug de nodige ijver en inspanning om toch bij de best geklasseerde te behoren en het nodige aantal punten te behalen voor het verenigingsdiploma. Gym nastiek vraagt zelfbeheersing en form. Dat „Apollo" veel bekijks al hebben, behoeven we niet te zeg gen. Voor de mannen en ook voor de „mooie pakjes" rekenen we op mooi weer! AGENDA. Zaterdag 3 uur n.m.: Statiedag kon. erk. harm. Apollo; 7.30 uur n.m.: Ontspanningsavond K.A.B. in de Gildenbond „De Boog"; 8 uur n.m. Apollo-Theater „De Man is gevaarlijk", toegang 18 jaar. Zondag 6 en 8.30 uur n.m. Apollo- Theater: programma van zaterdag; 12 uur v.m. voetbal; Desk 3 R.W.B. 2 in de Efteling; 12 uur v.m. voetbal; Desk 5 Vlijmense Boys 4 in de Efteling; 2.30 uur n.m. voetbal Desk 2 Schijndel2 in de Efteling; 8 uur n.m.: Toneeluitvoering in de Gildenbond „De Boog". Maandag 8 uur n.m.: repetitie kon. erk. harmonie Apollo, zaal W. Smit; 8 uur n.m.: repetitie kon. erk. har monie St. Jan, zaal P. v. Dun. ZONDAG-DOKTERSDEENST. De praktijk van dokter Wijten- burg te Kaatsheuvel en dokter de Vries te Loon op Zand wordt waar genomen door dokter R. Raafjmaa- kers, Hoofdstraat 68a, Kaatsheuvel; tel. 04167 - 2050. levert C Gedtpl. OPTICIEN Kaatsheuvel Tel. 2101 STATIEDAG KON. HARM. SOPHIA'S VERENIGING. Zaterdagmiddag hield de Kon. Harm. Sophia's Vereniging alhier haar jaarlijkse statiedag. Nadat alle leden reeds in het begin van de namiddag in de zaal der har monie waren bijeengekomen, riep de voor zitter de aanwezigen, in het bijzonder een woord van welkom toe aan MèvT. ten Hor- ne-Verheyen, de beschermvrouwe der ver eniging. Dan deed spreker de gebeurtenis sen op verenigingsgebied in het afgelopen jaar nog eens de revue passeren, waarna een tweetal leden, n.l. de heren C. Brands De tijd naakt weer dat links en rechts het nuchtere verstand voor een wijle wordt opgeborgen - niet laten slingeren s.v.p., want later hebt u het wellicht nog eens nodig - en de carnavalcentjes in het beursje worden geschud om deze onder veel lol en leut te laten verdwijnen in de bodem loze put der plezante en vorstelijke zotheid. D'r zijn van die zwartpitten die zeggen: „wat hebbie d'ran"maar ze vergeten, dat je d'r toch altijd maar een mooi katerbeest bij over houdt; vandaar al die poezenherrie zo omstreeks maart. Vooraleer u echter gaat bewijzen, j dat bestedingsbeperking maar een j zeer relatief begrip is, wil ik even uw carnavaleske en royale aandacht vra gen voor de gidsen en kabouters. Niet de kabouters, die 's nachts fluitend en zingend de broodjes in de oven van het arme, oude bakkertje schui ven of vliegensvlug de jurkjes in el kaar stikken voor het bleekneuzige naaistertje, nee, die kabouters rooien het wel, al is er bij de huidige me chanisatie niet zo bar veel werk meer aan de winkel voor deze rappe ke reltjes. Ik doel op de gidsen en ka bouters van de meisjes jeugdbewe ging, die in hun speelse activiteiten niet onderdoen voor die grappige sprookjesfiguren. Het sympathieke van deze meisjes is, behalve dat ze meisjes zijn, dat ze nooit „om geld komme". Wanneer ze ouder zijn ha len ze de schade natuurlijk wel weer in, maar dan zijn ze ook geen kabou ters en gidsen meer, hoogstens feeën die van wanten weten, of boze stief moeders en/of schoonmoeders, die zelf geen hand meer uitsteken naar de afwas en d'r nog goed van af komen ook, want de prinsen en ridders, die vroeger weldoende en huwende rond gingen, kom je vandaag de dag ook niet meer tegen. Maar goed, die gidsen en kabou ters zijn dus bescheiden meisjes, die niet zoals zoveel andere verenigin gen om de haverklap aan de deur ko- men om de labiele kaspositie recht te trekken. En toch zouden ze alle reden hebben om dat te doen, want ze zijn nog niet zover, dat ze uit eigen mid delen de kas een goudinjectie kunnen geven. Ze komen trouwens ook nooit aan bod bij al die andere dikke ver enigingen, die met bibaria, fancy-va- ria en loteraria de brave burgerij tel kenmale op de portemonnee springen. Nee, nooit is niet waar, want u weet dat het al geruime tijd een beste car navalsgewoonte is, dat de gidsen en kabouters u op oliebollen tracteren. Ook dit jaar weer. Dat doet geen en kele andere vereniging. Goed, die oliebollen kosten een dubbeltje per stuk en.... pak weg 10 voor f 1. - maar nergens krijgt u voor die prijs zulke oliebollen. Ze komen van de fabriek die zoveel olie in haar bollen doet en als het een beetje wil, raakt u er zo van in de olie, dat de kabou tertjes u thuis moeten brengen. Het geen ze graag doen. U tekent dus wel in op die gidsen- bollenlijst voor een piekie, want wat betekent 1. - uit de rijke carna valsbuidels en wie geeft niet graag met een vorstelijk gebaar aan deze jeugdbeweging, die anders nooit de hand ophoudt. U kunt deze lekkere gesuikerde oliebollen ook telefonisch bestellen op no. 2457van 8 tot en met 14 febr. 5 uur. De gidsen bren gen u dan de bollen thuis op zaterdag 15 febr. a.s. na 3 uur, aan de voor avond dus van het feest der royale zotheid. Laat u door de gidsen de weg wij zen door het bordpapieren carnavals- land, waar u ook wel eens verkeerd terecht kunt komen, wanneer u alleen maar uw feestneus volgt. Met gidsen- bollen kan u niets gebeuren, want dan zorgen de kabouters voor het slot van het sprookje: en ze leefden nog lang en gelukkig. eh, denkt u wel een beetje om het nieuwe tafelkleed, met al dat vet! HANNIBAL. PANG Gum# de CoiOO' O O O Wat mej. Elly de Jong, die voor ongeveer een jaar geleden met een 100-tal leerlingen op herhaald ver zoek startte met een balletschool voor de vrouwelijke jeugd, maan dag- en dinsdagavond voor twee uitverkochte Apollo-theaters gepre senteerd heeft, kreeg een verdiende waardering niet alleen van de ou ders der leerlingen die enthousiast waren over wat in een jaar tijds door hun kinderen geboden werd. doch daarnaast van iedere bezoeker die begrijpen wil, dat de vorming van de jeugd van heden meer eisen stelt dan die van vóór vijfentwintig jaren. De maandagavond werd ingeleid door een kort woord van mej. M. de Jong, een der initiatiefneemsters van de school, die de aanwezigen 'n welkom toeriep, met de aankondi ging, dat wat deze avond zou gebo den worden, het resultaat was van de prettige samenwerking van de leidster, mej. Elly de Jong, haar as sistente mej. Schoenmakers en alle kinderen. De betekenis van de bal letgroepen, zoals ze hier zijn be doeld, moet op de eerste plaats ge zien worden als een bron van vreug de voor de kinderen, met daarbij het samengaan van geestelijke en licha melijke ontwikkeling in evenredig verband. Ieder van u, ouders hier aanwezig, zal de voordelen, verbon den aan een vrije-tijds-besteding, in het afgelopen jaar meermalen heb ben geconstateerd. Of is het niet zo, dat uw kinderen op zaterdagmiddag staan te popelen om naar de groep te kunnen, zoals zij dit dan zeggen? Wat dit voor verantwoording mee brengt voor de leidster van deze groepen, mej. Elly de Jong, moet ook u wel zeer duidelijk zijn. Dat zij dit tot uwe tevredenheid en tot vreugde van uw kinderen heeft kunnen doen, dwingt beslist ons res pect af. Het resultaat van een jaar dat zij u deze avond bieden, is beslist niet de mening perfect en foutloos te zijn in hun optreden, doch veel meer om u te laten zien waarom uw kinderen enthousiast kunnen zijn wanneer de zaterdagmiddag weer opdaagt. Ik meen te mogen spreken in naam van allen die deze avonden voor u tot een gezellig hier-zijn wil len maken, wanneer ik hen, die hun onmisbare hulp voor deze avonden spontaan hebben geboden, vanaf deze plaats hiervoor hartelijk dank breng. Tot slot wens ik u allen een bij zonder prettige avond toe, die, naar wij hopen, uwe welwillende en sym pathieke belangstelling voor de Kaatsheuvelse balletgroepen moge verstevigen. En de talrijke bezoekers zijn niet teleurgesteld geworden, want Mej. Elly de Jong heeft met haar meisjes iets geboden, waarvan ten volle is genoten en dat de waardering van allen verdiend gewonnen heeft. Het programma, dat we in ons vo rig nummer hebben gepubliceerd, was vol afwisseling en bekoorlijk heden, rijk gecostumeerd en feeë riek belicht door Reichardt lichtef fecten uit Roosendaal, die het geheel cachet gaf van verzorging en verfij ning, waarvoor kosten noch moei ten gespaard zijn gebleven. Reeds het eerste nummertje „het perkje aardbeien", met tuinman en zonnestraal, waarin het zonnestraal tje we gaan geen namen noe men zich als een heus balleriena- tje ontplooide, had een geweldig succes. En achtereenvolgens kwa men in de landelijke costuums een Chinese dans, een Hongaarse dans, een scène van sprookjesland met kabouters, eekhoorntjes, beertjes, een fee en elfjes, een magische Oos terse dans, een Russische dans, een koddige boerendans, de Moriaantjes de kleinsten van de groepen en tot slot voor de pauze „De Witte Zwaan", met medewerking van Mej. Ria Hagen uit Eindhoven, als vol leerde balletdanseres. inruii-cumpagne lijdelijk 20 reductie Op model 848 (utility) 10°/« redactie Sluitingsdatum 22 februari Hoofdstraat 63 Telefoon 2465 KAATSHEUVEL Direct na de pauze trad het be hoorlijke circus op met een volleerd dresseurtje. Een pracht afwisseling werd geboden met „Czardas", door de oudste groep van de balletschool, die een belofte inhoudt voor wat mej. de Jong met haar balletschool weet te bereiken. Dan volgden de Pinguins en het Eskimo-bal, weer van de jongere groepen, en ter af wisseling een „Polka", zeer gra cieus voorgedragen door twee pa ren van de hoogste groep. „Als de kat van honk is" werd een specta culair succes, om gevolgd te worden door de „Pas de Quatre" van vier leerlingen van de Eindhovense Bal letschool van mej. Elly de Jong. concentratie, ook wanneer men op een gewone wedstrijd in ploegver- band werkt, maar meer nog bij een onderlinge wedstrijd, waar uitslui tend individuele prestaties gelden en men elkanders krachten precies kent. De wedstrijd, die plaats' vond onder de prima leiding van de heer v. d. Nouwelamd, trainer der vereni ging, op 27 en 28 januari en op 3 februari, toonde dat de meeste meisjes en jongedames de stof pri ma beheersten en dat vooral de af werking van de oefeningen grote vorderingen gemaakt heeft en dat bij eidere groep van elke leeftijd zich krachten bevinden, die met volhoujden en ijver, later hun eerste graads diploma of nog hoger kun nen bereiken. Bij de dames was het hoogste doel de door de trainer beschikbaar ge stelde wisselbeker. Het bestuur had voor de drie best geplaatsten van iedere afdeling een medalje beschik baar gesteld. De zeer deskundige jury werd gevormd door de dames Stofmeel en v. d. Heijden. Aan de volgende personen wer den de diploma's uitgereikt met de beschikbaar gestelde prijzen: Dames boven de 17 jaar (maxi mum te behalen punten 100). 1. Nelly Wellens 80 pnt. (wissel beker); 2. Toos Hoevenaars 79 pnt.; 3. Chr. v. d. Houdt 77 pnt.; 4. Ant. v. Dun 66% pnt. Meisjes, junioren 1417 jaar (ma ximum aantal punten 70). 1. Ria Kleijngeld 51% pnt.; 2. Ria Laros 46% pnt.; 3. Ria Hultermans 46 pnt.; 4. Annie de Man 45% pnt. Meisjes, adspiranten van 914 j. (maximum aantal punten 70). 1. Ria Moonen 57 pnt.; 2. Riki Moonen 56 pnt.; 3. Ria v. d. Houdt 49% pnt.; 4. Ria v. Wanrooij 48% pnt.; 5. Elly Matthijs 48 pnt.; 6. An nie Laros 47% pnt.; 7. Ria Soeter- boek 46% pnt. Meisjes adspiranten groep B 9 14 jaar. 1. Ria Knapen 52 pnt.; 2. Annette v. Nieuwstadt 46% pnt.; 3. T. v. d. Houdt 44% pnt. ONTSPANNINGS- EN ONTWIKKELINGSAVOND. We wijzen nog even op de grote ontspanningsavond die de leden van de K.A.B. „St. Jozef" a.s. zaterdag avond weer in de Gildenbond wacht, waar de K.A.B.-toneelvereniging „Kunst naar Kracht" om half 8 het prachtige toneelwerk „De Boog" van Tom Bouws zal opvoeren. Zondagavond om 8 uur volgt een tweede uitvoering, voor iedereen dan toegankelijk. Woensdag 12 februari houdt de K.A.B. voor zijn leden een ontwik kelingsavond, waarbij de heer v. d. Pol spreekt over de groei van de sociale verzekeringen. IN UNIFORM. Zaterdag a.s. viert Apollo zijn statiedag, die dit jaar wel een zeer bijzonder cachet krijgt, doordat op deze dag het corps voor het eerst, bij enig gunstig weer, zijn muzikale rondwandeling zal maken in uni- Azn. en de heer Brands Hzn. werden ge huldigd wegens 40 jaren actief lidmaat schap. Nadat het huishoudelijk gedeelte der ver gadering was afgehandeld, gaf het jeugd orkest der harmonie een mars en enkele prachtige nummers ten beste, waarmede wel voldoende bleek dat de toekomst van So phia's Vereniging als vrij voldoende veilig geacht mag worden. Zoals gebruikelijk had na de vergadering een muzikale wandeling door het dorp plaats, die vooral de jeugd op de been bracht. In de vooravond werd gezamenlijk aan gezeten aan een welvoorziene koffietafel, waarna ook de dames der leden zich in de feestvreugde kwamen mengen. Het verdere gedeelte van de avond werd met muziek, zang en verschillende attracties gesleten. De goede verstandhouding tussen bestuur en leden, gepaard aan een gezellige sfeer welke in genoemde vereniging bijna spreekwoordelijk geworden is, werd zater dagavond door de aanwezigen weer eens ondervonden. LIEDERTAFEL ECHO DER DUINEN. „Echo der Duinen" hield zondagavond in haar repetitielokaal bij de heer A. de Leeuw een welgeslaagde winteruitvoering in verband met haar jaarlijkse statiedag op zaterdag 8 februari a.s. Onder dirigent Lombarts werden o.m. op zeer verdienstelijke wijze uitgevoerd: Gods Ere van L. v. Beethoven, Der Greis van Jozef Haydn, Agnus Dei van Mozart, een tweetal koorwerken van Verdi, Dat gaat naar den Bosch toe, van Lex Karsemeijer (parafrase voor gemengd koor) en An der Schonen Blauen Donau, van Straus. Na een korte pauze volgde een spel in vier bedrijven van David Le Feber: 'n Du vel die op 't lest nog in de hemel kwam. Er behoort werkelijk moed toe voor een gelegenheids-dilettantenclub om een vierac- ter in studie te nemen. Dit heeft echter een groep dames en heren van genoemde zang vereniging ondernomen en werkelijk niet zonder succes. Een paar uur lang wisten ze een volle zaal onbedaarlijk aan het lachen te houden. De rollen waren dan ook in goede handen en werden goed vertolkt. Werkelijk een spel zoals we er in tal van jaren geen te genieten kregen. De leiding komt dan ook een woord van lof toe. Het geheel gaf een gezellige avond. -J3S13» BAL. Zondagavond wordt in zaal „Echo der Duinen" een bal gehouden. De muziek wordt verzorgd door „The Lucky Stars". Damvereniging G.E.O. De door bijzondere omstandig heden indertijd uitgestelde sta tiedag van bovengenoemde vere niging zal zaterdag a.s. 8 febr. doorgang vinden. Dit zal de eer ste statiedag van GEO worden. Deze vereniging, die ongeveer 1 jaar bestaat, heeft in dat jaar reeds een grote bloei mogen be leven. Zij heeft een behoorlijk aantal leden en de volledige me dewerking van de heer v. Boxtel waar de vereniging haar clublo kaal heeft. Voor zaterdag heeft GEO een goed programma in elkaar gezet om daardoor deze statiedag tot een onvergetelijke te maken. Reeds om half 5 worden de leden in het clublokaal verwacht, waar dan aanstonds met het barakken begonnen zal worden, waaraan verschillende prijzen verbonden zijn. Om 6 uur worden de dames verwacht, die met koffie en ge bak ontvangen zullen^ worden en dan ook hun krachten op de ba rak kunnen beproeven, waar voor door het bestuur ook di verse mooie prijzen beschikbaar zijn gesteld. Om half 8 zal door de hospes gezorgd worden voor een goede koffietafel, waarbij 't aan niets zal ontbreken. Hierna zal de huldiging van de kampi oen en de verdere deelnemers aan de competitie plaats hebben, waarna de avond verder in jolijt en plezier doorgebracht zal wor den. Een stevig glaasje ligt voor allen in het verschiet. Ongetwij feld gaat dezo nog jonge vereni- sring'een aangename en genoeg lijke avond tegemoet. Uitvoering Gem. Toneelver. „De Schakel". De gemengde toneelvereniging „De Schakel" mag terugzien on twee succesvolle avonden. „De Schakel" gaf j.l. zaterdag en zon dag een opvoering van het to neelspel „Achter de wolken schijnt toch de zon" in drie be drijven door R. Veenstra en Kees Spierings. Met dit spel, dat het eerste is van deze nieuwe vere niging, heeft zij zich enorm goed van haar taak gekweten. De heer A. v. Dijk opende de beide avonden met 'n welkomst: woord aan alle aanwezigen. Hij betreurde het ten zeerste dat de ZeerEerw. Heer Pastoor, die zo n onmisbare steun is geweest bij de oprichting van de vereniging, door ziekte niet aanwezig kon zijn. Verder wenste hij allen een genoeglijke avond, i Hierna werd het toneelspel opgevoerd, dat op zeer goede wij ze'ten tonele werd gebracht. De regisseur, de heer T. de Haar, heeft eer van zijn werk. Om dit j in zo'n korte tijd te presteren (waarbij ook het toneel nog een grondige verandering onderging) is een hele prestatie. De grime werd verzorgd door de heer Sj. van Gulik uit Kaatsheuvel. Een oordeel over de spelers en speelsters laten wij liever achterwege, daar ieder bijzonder foed zijn rol vertolkte. Natuur lijk was er wel een enkel klein zwak puntje, doch niettegen staande dat speelde ieder met 'n enthousiasme, een moed en een kracht, die een goed speler moet bezitten, wil hij de aanwezigen boeien. Dat „De Schakel" daarin is geslaagd, staat wel vast. Een lollige en dramatische kant bezat het 'stuk. Het publiek genoot van de rake zetten en van de fantasie van vader. Zij leefden ook ten volle mee met het leed van een moeder, die haar zoon verliest. Een aandachtig gehoor kreeg „De Schakel" en dit werd bewe zen door' de voldoening der aan wezigen. Laat „De Schakel" vol ver trouwen op de ingeslagen weg voortgaan. Proficiat met het reeds behaalde succes. Wij ho pen deze vereniging weer spoe dig op de planken te zien. Agenda. Zaterdag 5 uur bijeenkomst Damvereniging GEO. Zondag 11.30 uur jaarvergade ring Varkensfonds in café van Dinter. iMaandag 7.30 uur Leesbiblio theek in het Patronaat. BE-READY - BERKDIJK 2-4. De reis naar Hank is voor Berkdijk geen vergeefse geworden. Met duidelijke cijfers drukten de rood-zwarten hun beter uithou dingsvermogen uit, dat vooral na de rust de balans in het voordeel van Berkdijk deed doorslaan. Dit houdt echter niet in dat de zege in Hank geen moment in gevaar is geweest. Integendeel. Zelfs tweemaal moest Berkdijk een achterstand wegwerken en zeer zeker het eerste half uur was er geen enkele aanleiding Berkdijk als de uitein delijke winnaar aan te wijzen. Bewonderenswaardig was ongetwijfeld 't feit, dat Berkdijk zich op het slecht bespeel bare, spekgladde terrein voortreffelijk wist aan te passen. Nadat Berkdijk aftrapt worden er aan weerskanten pogingen gedaan het de beide achterhoeden lastig te maken en komt het Berkdijkse heiligdom enkele malen in ge vaar. Na een half uur komt het eerste Hankse doelpunt. Een keihard schot van Be-Ready's midvoor (de gevaarlijkste schut ter uit Hank) opent de score. Doch direkt daarop komt Berkdijk fel opzetten. En wanneer een der Berkdijkse aanvallen door een handsgeval wordt onder broken, wijst de arbiter naar de beruchte stip. Nico Netten voltrok rustig als altijd het vonnis en de stand is gelijk. Nog voor rust is echter 't woord weer aan Be-Ready. Een tweede kogel van de aanvalsleider brengt Be-Ready weer aan de leiding. Na de rust neemt Berkdijk het initiatief over. Gevaarlijke aanvallen golven in de richting van het Hankse doel en wanneer André Emmers op twintig meter afstand een vrije trap kan nemen is het schot zo hard en zo zuiver gericht dat de balans weer in evenwicht is, 2-2. Even later voorkomt doelman Wagema- kers een zeker schijnend doelpunt, hetgeen weliswaar ten koste van een hoekschop, welke echter geen succes oplevert. Dan heeft Be-Ready blijkbaar haar kruit verschoten en is het al Berkdijk wat de klok slaat. Nico Netten zorge na prachtig samenspel in de voorhoede voor 2 - 3 en André Emmers laat 2-4 aantekenen. Zo kwamen de beide (kostbare) puntjes mee naar Berkdijk.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 13