Voor gemakkelijk scheren n nis 1 D. v. d. HOUT FILMJOURNAAL mum NYLONS U Er komen meer Nederlandse films kantoorbediende Van Oldenbeek Smelt n.v. Laag in prijs dank zij enorme wereldproduktie f 2.59 M. van Loon zware emaille emmer 1 paar a f 3.95 TWEEDE PAAR GRATIS HET Musis Sacrum licht motorrijwiel i DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 28 FEBRUARI 1958 8 Luxor DAGMEISJE nette kamer AANGEBODEN: OLDSMOBILE Het moderne gemak dient de moderne man óók bij het scheren! Daarom voor gemakkelijk scheren, voor snel scheren en voor glad scherenDe Philips ,,Philishave", 's werelds meest gevraagde elektrische scheerapparaat PHILIPS P o St. Antoniusstraat 14 Waalwijk aankomend mnl. of vrl. „SANTIAGO". Dit avontuurlijke verhaal speelt zich af tijdens de Cubaanse vrij heidsoorlog, toen het eiland door de Spaanse vloot werd geblok keerd. Wapens en munitie voor de vrijheidsstrijders moesten dus worden gesmokkeld en vele vrij buiters, nelust op winstbejag, hielden zich dan ook met deze handel bezig. Cash Adams en Clay Pike zijn twee van deze smokkelaars. De verhouding tus sen deze beide mannen is alles behalve vriendschappelijk en aan boord van de Mississippi-rader- boot „Vicksburg", waarmee ze beiden wapens en munitie naar Cuba trachten te smokkelen, komlt het tussen Cash en Clay dan ook herhaaldelijk tot bot singen, die hun oorzaak voor 'n bëlangrijk deel vinden in 't feit, dat beide mannen zich voelen aangetrokken tot dona Isabella, een schone Cubaanse, die ook aan boord is en zoveel is als de Cubaanse Jeanne d'Arc. Na veel spannende avonturen hereiken de wapens de Cubaanse generaal, maar omdat deze kort tevoren door de Spanjaarden van z'n geld is beroofd, kan hij niet betalen. Clay wil dan zijn wapens aan de Spanjaarden verkopen, maar Cash verhindert dat. In 'n twee gevecht moet Clay het onderspit delven. Cash is niet alleen een ideaal rijker, maar mag zich te vens verheugen in de warme ge- 1 negenheid van dona Isabella. Van vrijdag t.m. zondag. Toegang 14 jaar. „DE DWARSKOP VAN HET REGIMENT". De liefde voor de militaire dienst is maar weinigen aange boren en de jongemannen, die deze plicht moeten vervullen, doen dit dan gemeenlijk ook zeer schoorvoetend. Zo is het ook in Amerika, en daarom hebben de filmmakers er maar eens een rolprent tegenaan gegooid, die de intentie heeft de anti-militai- ristische toeschouwer op slag van de dwalingen zijns weegs te- I rug te voeren. Andy Sheaffer (Tab Hunter) is een 'jongeman die nergens zo'n hekel aan heeftj als aan de mili taire dienst, en als hij zijns on danks in de wapenrok is gesto ken, geeft hij op niet mis te ver stane wijze van deze antipathie blijk. Dit geeft uiteraard 'n hoop narigheid, niet alleen voor An dy) maar ook voor ziin compag nie. In Andy sluimert echter de held en tijdens manoeuvres weet hij een aantal kameraden van de dood te redden. Hierdoor veran dert zijn hele visie op de mili taire dienst en hij wordt een der steunpilaren van het Amerikaan se leger. Het filmpje is: vlot, maar wei nig overtuigend in elkaar gezet en de militaire propaganda ligt er vrij dik boven op. Maandag en woensdag. Toegang 14 jaar. „MEISJES EN MANNEN". Dit bewogen verhaal van lief de, haat en jaloezie speelt zich i af in en rond de zoutvelden van Dalmatië, en \vel voornamelijk in het stadje Portoroz, waar de nog jeugdige en bevallige Mari na de aandacht van alle mannen trekt. Wanneer zij op een dag gaat vissen voor de kust van Portoroz, raakt haar boot in moeilijkheden en slechts met de grootste moeite slaagt een zeke- re Pietro, de sterkste en vrijmoe digste knaap der eilanden er in haar te redden. Pietro is echter helemaal niet van zins de knap pe Marina te laten gaan. Hij wil haar en niemand anders. Marina voelt zich ook wel aangetrokken i tot hem, maar laat daarvan niets merken en zijgeeft hem te ver- i staan, dat ze met een ander wil trouwen, n.l. Nico. Maar daar is ook nog Alberto, de opzichter, die er zeer oneerlijke en oneer- bare praktijken op nahoudt; en i Vida, die tot over haar oren ver- liefd is op Alberto, die eigenlijk veel meer voelt voor Marina. Uit dit samenweefsel van hartstoch ten en begeerten ontwikkelt zich een fel bewogen en dramatisch verhaal, met een althans voor twee mensen gelukkig slot. Deze Duits-Joegoslavisch-Ita- liaanse gemeenschapsproductie bezit vooral uit filmisch oog punt vele goede kwaliteiten. Van vrijdag t.m. zondag. Toegang 18 jaar. „DE VROLIJKE ZWERVERS". De goede, oude Duitse „Wan- derschaft" viert hoogtij in deze van vrolijkheid en speelse wijs gerigheid sprankelende film, die is vervaardigd naar het toneel stuk van de Oostenrijkse schrij ver Johann Nestroy. Het is een pittig, geestig verhaal vol humor en plezante levenswijsheden, dat wij u liever niet verklappen om j het plezier van het zelf onder gaan niet te bederven. In de hoofdrollen spelen Paul Hörbi- ger, Günther Philipp, Joachim Fuchsberger, Hans Moser, Wal- traut Haas, Jester Neafe. Maandag en woensdag. Toegang alle leeftijden. De volgende week zal Musis Sacrum het nieuwste Romy Schneider-succes presenteren n.l. „Monpty". 1 Fraaie producten in kleur en op breed scherm (van onze verslaggever) „De zojuist gereedgekomen Nederlandse film „Jenny", die momenteel in première gaat, bestond voor tweederde uit buitenop namen. Weet u wat wat betekent?" vraagt ons de heer Co ter Linden, produktie-lei- der van Standaardfilms Produktie Maat- schappij N.V. te Amsterdam, die deze ver- j vaardigde. Wij moeten het antwoord schul dig blijven. „Dat betekent, dat we met deze film een groot risico namen en de strijd moesten aan binden met de elementen. Nederland heeft namelijk een weersgesteldheid, die zich niet bijzonder voor filmen in de buitenlucht leent. We hebben hier nog al eens wat re gen en dat is niet bevorderlijk voor goede opnamen. U begrijpt wat dit betekenen kan. De artiesten, de cameralieden, de regie, de technische medewerkers, kortom alles houdt zich dagen lang klaar om te kunnen filmen en dag na dag kan het niet, omdat het weer niet meewerkt. Dat brengt grote kosten met zich mee en daarom is het maken van een film met veel buitenopnamen voor de Ne derlandse filmindustrie een riskante onder neming, want als het een beetje tegen zit, kan het veel extra geld kosten. Dat hebben we met de nieuwe Neder landse film „Jenny" die nu klaar is voor vertoning ondervonden. We filmden in een redelijk gunstige tijd, namelijk van 27 aug. tot eind oktober, hebben geluk gehad, maar ook pech. De opnamen van de roeiwedstrijd op de Bosbaan, die voor de film nodig wa ren, moesten steeds weer uitgesteld worden omdat het dagen lang regende". Geslaagd experiment. „Het is zelfs zover gekomen, dat we ten slotte toch met regen hebben gefilmd en oh wonder, het is enorm meegevallen, hetgeen we waarschijnlijk te danken hebben aan het feit, dat het juist in Nederland bij regen weer nog wel eens een scherpe lucht kan zijn, zodat er toch behoorlijk licht is. Soort gelijke experimenten in het buitenland slaagden namelijk niet." „Hoe is het eigenlijk over het algemeen gegaan en welke plannen voor de toekomst heeft u?" wilden wij weten. Nu daar wilde de heer Ter Linden ons wel het een en ander van vertellen.. „Wij hebben geluk gehad, door de sa menwerking met de Duitse „Bittins Film Produktion K.G." Wij maakten namelijk een co-produktie en kregen de beschikking over een aardige story. De Duitsers werk ten deze op hun manier uit en wij hebben het op de onze gedaan. Het Duitse draai boek is daarom voor een groot deel aange past aan onze zienswijze, zodat er eigenlijk twee geheel verschillende films van dit ver haal werden gemaakt. Voor een belangrijk deel hebben we dit te danken aan regisseur Willy van Hamert, die hiermede zijn eerste film maakte, doch blijk heeft gegeven een geboren speelfilmregisseur te zijn. In min der dan geen tijd had hij zich ingewerkt en heeft werkelijk een goed stuk werk ge leverd." Zenuwenwerk. „Filmen is zenuwslopend en dat zult u kunnen begrijpen. Je hebt met zoveel men sen te doen en er zijn zoveel onzekere fac toren, dat het gevolg is dat je steeds ge spannen bent in afwachting van de moei lijkheden die je moet te lijf gaan en oplos sen. Achteraf bezien is het allemaal mee gevallen. Naar mijn smaak hebben we over de film nog te lang gedaan, maar dat moe ten we voor het grootste deel op rekening van het weer schrijven. Wij hadden gelukkig een prima rolbe zetting. In de hoofdrol Ellen van Hemert, de dochter van de regisseur, voorts An drea Domburg, Teddy Schaank, Ko van Dijk, Maxim Hamel als Ellens tegenspeler, Kees Brusse en Bert van der Linden, terwijl tevens in deze film optreden Corry Brok ken en het orkest van Max Woisky. Aan de camera's hadden we de Duitser Otto Backer staan met Henk Haselaar. De film werd op genomen in Agfa-color voor breed scherm. We hebben ons best gedaan, een aardig verhaal, een prima bezetting, goede tech nici èn kleur èn breed doek. We kunnen niet anders doen dan hopen dat het publiek het waardeert en u begrijpt, dat we in de ze tijd wel een flink beetje in spanning zit ten in afwachting van de reacties. e Nieuwe plannen. Over de toekomstplannen wil de direc teur van het bedrijf, de heer J. A. L. Kemps ons wel iets vertellen. Hij is een enthousiast en actief man, die zijn gehele hart aan de film verpand heeft en slechts in film denkt. „Er staan nog enkele rolprenten op het programma, waarvan ik u als eerste noem „Sil de strandjutter", naar het bekende boek. Zoals u weet speelt het op Terschel ling en daar zal ook een groot deel van de opnamen worden gemaakt. Er is eerst heel wat aan dit verhaal ge dokterd, omdat het zich niet zo gemakke lijk tot film liet verwerken. Het boek heeft een lange inleiding en wij wilden het pu bliek meteen midden in het verhaal plaat sen, hetgeen het geheel ten goede komt. Daarom begint de film eigenlijk pas op de helft van het boek en geven we de voor geschiedenis in een „flash back", zoals we dat in vaktermen noemen. „Sil" zal ook in kleuren worden gemaakt en wordt geregisseerd door een Italiaanse regisseur, die over de voortreffelijke eigen schap beschikt zich in minder dan geen tijd geheel in de Nederlandse sfeer en menta liteit te kunnen inleven. Zelf is hij een kind van de zee en voelt de geest goed aan. Hij heeft in Italië reeds voortreffelijke films op zijn naam staan. Dan zijn we bezig met „Stranding" waaraan gewerkt wordt en dan is er nog een derde film waarmee wij willen begin nen en dat is „De tovenaar", een film die speelt in het Zeeland van de ramp. De heer Kemps vertelt ons in het kort de inhoud, die wij hier niet willen ver klappen, doch het lijkt ons een buitenge woon goed verhaal, een gegeven met fan tastische mogelijkheden en zeker voor een man als de Italiaanse regisseur Alberta Latualla, die deze film zal regisseren en die in zijn vorige films reeds bewees waartoe hij in staat is. Persoonlijk hebben wij van deze film grote verwachtingen. En de Nederlanders dan? Nu wij horen van al die buitenlandse re gisseurs, brand als nog een vraag op de lippen. „Naar u ons mededeelt, voldoet Willy van Hemert als Nederlands regisseur heel goed. Wanneer krijgt hij weer een kans?" De heer Kemps lacht. „Ik zal u wat ver klappen", zegt hij. „Van Hemert is bezig een filmverhaal te schrijven, een psycholo gische triller. Als dit aan de verwachtingen voldoet zal hij deze film weer zelf maken. Wij hebben trouwens nog meer plannen, maar daar vertel ik u later wel over." Al met al krijgen we de indruk, dat de Nederlandse filmindustrie springlevend is. Na enkele successen, die goodwill hebben gekweekt, vooral in het buitenland, zoals wij van de heer Ter Linden vernamen, heeft men het gevoel op het goede pad te zijn en al moet alles nog op bescheiden leest geschieden, toch wil men trachten er het beste van te maken. Wij beschikken in ons land gelukkig verhoudingsgewijs over een keur van prima acteurs en actrices, het 1 Nederlands techpisch personeel krijgt steeds meer routine en wanneer nu ook nog de technische outillage wat gemoderniseerd zou worden, dan is naar onze bescheiden mening Nederland zeker in staat om op de wereldmarkt een woordje mee te spreken. te bezichtigen bij: N.V. A. de Graaff Co. Waalwijk, Grotestraat 109. Laageinde 81 WAALWIJK Op handelskantoor te Waalwjjk WOBDT GEVRAAGD GEVRAAGD Mevr. H. de Rooy-Mortier Hugo de Grootstraat 2 Waalwijk JONGEDAME zoekt in Waal wijk of omgeving met vaste wastafel Zonder pension. Brieven onder nr. 469 aan het bureau van dit blad. Ter overname aangeboden Te bevragen na 6 uur: Grotestraat 335, - Waalwijk (wegens sterfgeval) een in prima staat zijnde 6 cyl. Kerkstraat 32 Waalwijk twee woonhuizen te Waalwijk De Notarissen M. F. M. VAN GURP te Watowtjk en P. G. HOEK te Rotterdam. z\jn voornemens ten verzoeke van hun opdrachtgevers BIJ INZET op dinsdag 4 maart '58 en BIJ TOESLAG op dinsdag 11 maart 1058, telkens des avonds 8 uur, In het café van de Heer M. Leenheers aan de Grotestraat 63 te Waalwijk in het openbaar te verkopen: KOOP 1 Het woonhuis met garage, erf en tuin te Waal wijk aan de Grotestraat 52, groot ongeveer 2 38 are. Bruto- huur f 515.20 per jaar. KOOP 2 Het woonhuis met erf en tuin te Waalwijk aan de Grotestraat 50, groot onge veer 2.37 are. Breto - huur j f 478 40. KOOP 8 Combinatie van ko pen 1 en 2. Bezichtiging op dln?d»g tus- j sen 14 en 16 uur. Betaling i kooppeningen uiterlfik op 21 i april 1958. Nadereinlichtlngen j te verkrijgen bij genoemde Notaris van Gurp. KOOPJE VAN DE WEEK j EXTRA AANBIEDING PHILIPS 20 denier 60 gauges seer mooie kous Ter kennismaking by aankoop van

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 8