SpOJit EEN 84-JARIGE TWEELING EN De Franse Haute Couture in ons midden Uit siaLangstraat 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 14 MAART 1958 14 een begenadigd zanger Op woensdag 19 maart a.s. zullen de tweelingbroers Jos Wiimont in de Stationsstraat te Waalwijk en Martinus Wiimont te Rijswijk (Z.H.) hun 84ste ver jaardag vieren. Zeer zeker een vermeldens waardige gebeurtenis, dat een tweeling z'n 84ste verjaardag herdenkt, maar 't bijzondere waarop wij bij dit heugelijk ge beuren speciaal 't licht willen laten vallen is, dat de Waalwij- ker Jos Wiimont in de jaren 1910 1930 grote bekendheid, ja be roemdheid als tenor (bariton) j zanger in ons land en ver daar- biuten verwierf. Hij beschikte over een prach- tig zuiver natuurgeluid, glashcl- j der en krachtig en hij begon zijn muzikale loopbaan als velen j voor en met hem bij de liederta fel „Oefening en Vermaak" on der leiding van de heer Frans d Cortie, terwijl hij later nog les had van P. Kallenbach te 's-Her- togen-bosch e.a. Niet alleen vervulde hij de so lopartijen in tal van prachtige koren van die tijd, als „de Vre de", „DeRots in Zee" van Ri chard Hol, maar hij zong tien tallen bekende liederen als „De twee kerelen" van Benoit, „Kerstnacht" van Waubach, „de Twee Grenadiers", „de Heilige Stad", de proloog uit de Paljas, welke nog met tientallen zouden zijn aan te vullen. Hij trad op met beroemde so listen als Jos Groenen, en vele dames-solisten. Buiten onze gemeente verleen de hij zijn medewerking aan con certen o.m. te Gorinchem, Breda, Tilburg, Amsterdam,, Rotterdam. Den Bosch, Nijmegen en Ant werpen. In Den Haae zong hij 14 avonden in de Karseboom en van de Vlaamse opera te Ant werpen kreeg hij een uitnodiging om te komen voorzingen voor 'n engagement, welke uitnodiging hij jammer genoeg niet heeft aanvaard. Hii luisterde meermalen de Kerstmis in de St. Jan onder Kallenbach op en zijn accompag- nateurs bij de concerten waren de jeugdige pianisten Jan Ver hoeven en H. de Ruijter. Wij ont lenen een paar fragmenten uit die tijd, o.a. uit de Gelderlander te Nijmegen. „Nog heerlijker en overweldi gender waren de liederen van de heldentenor, de heer Jos Wii mont uit Waalwijk. Welk een weelde van heerlijk-sonore klan ken werd door de metalen lon gen en het koperen stemgeluid van deze zanger over ons uitge stort, een zanger bij gods genade zoals de voorzitter hem noemde". En uit een andere recensie: „De heer Wiimont beschikt over een prachtig, vol en zuiver tenorgeluid, z'n stem beschikt over een machtige klank en een groot volume, het is een voor tref fel"k zanger, die groot suc ces oogstte." Zo zouden wij door kunnen gaan met beoordelingen uit de gloriedagen van de Waalwijkse zanger Jos Wilmant, die in die jaren grotelijks bijdroeg tot ver hoging van 't culturele leven in onze gemieente, zich steeds be reid verklarende zijn medewer king te verlenen bii tal van ge legenheden alsarmenconcerten, bij uitvoeringen van Oefening en Vermaak, TAVENU, Entre- Nous enz. enz. Zijn laatste optreden was op 't kermis-matinée van de. lieder tafel in 1932. Ons blad schreef toen: ..De heer Jos Wiimont zong enige nummers uit zijn rijk repertoire met begeleiding van znn jongste zoon, waarbij de te nor blijk gaf het zingen nog lanc niet verleerd te hebben en de junior bewees al aardig te kun nen begeleiden. Om al deze redenen vinden wij het prettig deze 84-jarige, die steeds nog zo grote belangstel ling heeft voor Waalwijk en Waalwij ks Belang, nog eens in 't zonnetje te mogen zetten en hun van harte nog talrijke jaar tjes toe tp wensen, met z'n twee lingbroeder in Rijswijk. Het was j.l. woensdag dat wij voor de eerste keer in Waalwijk rechtstreeks geconfronteerd wer den met de Franse Haute Cou ture. Het is aan de vooruitstre vendheid van de fa. van Loon- Schrauwers te danken, dat de talrijke toeschouwsters en toe- schouwer&darde zaal van de Ge croonde Leersse hebben kunnen genieten van deze unieke collec tie moderne Boussac stoffen van 100 katoen, waarvan enkele zeer fraaie modellen en ensem bles gecreëerd waren door nie mand minder dan 't Huis Chris tian Dior. Wat ons het meest verrastte, waren de enorme mo gelijkheden die men met katoen kan bereiken. Had men zich vroe ger kunnen indenken dat men nog eens avondjurken van ka toen zou vervaardigen? Deze werden ons in diverse modellen getoond, alle zeer fraai van lijn, meestal met een nonchalant om geworpen stola, eveneens van katoen. Zeer komisch mag wel de jurk genoemd worden, die een enigs zins vlinderachtig idee gaf, Pris- me genaamd, met een enorme ,strik van achter, waarbij de kleurschakeringen prachtig uit kwamen. De ietwat veranderide Eigne Sac met geplooide rug verrastte het publiek, evenals de ballon jurken, die met een hartelijk ap plaus werden ontvangen. De zeer korte rok en de stof ceintuurs zijn erg in trek. We mochten ook nog even een blik werpen in dat wat Spanje ons op modegebied gaat bren gen, hetgeen zeer attractief is. Een zeer nauwe rok, met daar over een lang jasje, in prachtige donkere kleuren wekte algemene bewondering. De zeer soepele kwaliteit .en de prachtige glans, die het geheel zeer verfijnen, zijn wel de kenmerken van de' Bous sac stoffen. Zowel voor strakke pakjes als voor zwierige vlotte jurken is deze katoen aan te be velen. i De jeugd en de gratie die deze stof kenmerkt, werd op zeer charmante wijze getoond. Dat al deze stoffen met een critisch oog ziin ingekocht werd hier wel duidelijk. bent exclu sief gekleed en u onderstreept uw persoonlijkheid als u Bous sac stof draagt, waarvan de fa. van Loon-Schrauwers de alleen verkoop heeft in Waalwijk en Dongen. Rest ons nog te vermelden dat de organisatie van deze show uitstekend was verzorgd. Het ge- notene zal voor velen zeker een stimulans zijn om hun zomer- garderobe met deze fleurige stof fen aan te vullen. Elshout Vlijmen Waspik Raamsdonk Binnenland GEZEL- EN MEESTEREXAMENS. Ook dit jaar zal weer gelegen heid worden gegeven tot het on- -der rijkstoezicht afleggen van de examens ter verkrijging van de graden „gezel" en „meester" in de onderscheidene ambachten en wel te Amsterdam, Assen, Utrecht, Apeldoorn, Maastricht, Sittard, Rotterdam en 's-Bosch. Nadere inlichtingen kunnen belangstellenden verkrijgen bij het secretariaat van de Vereni ging ter Veredeling van het Am bacht, Kerkstraat 363, Amster dam-C. HET MELK-DEBAT IN DE KAMER. Woensdagavond tegen midder nacht, na drie en een half uur debatteren over het nieuwe melk- -priisbeleid van minister Vonde ling (Landbouw) hadden vijf af gevaardigden van vier partijen al gedreigd met vijf moties. En landbouwdeskundigen van alle niet-socialistische partijen had den soms in scherpe bewoor dingen kritiek uitgeoefend op de koerswijziging, die de jonge socialistische bewindsman wil doorvoeren. Toch werden grote delen van de plannen-Vondeling eigenlijk wel aanvaard. De meerderheid van de Kamer is bereid een proef te nemen met het verstrekken van twee soor ten melk: gewone en volle melk. De Kamer vindt goed dat 't drin ken van schoolmelk wordt be vorderd. De Kamermeerderheid is zelfs grommend bereik tc aanvaarden, dat de minister de boeren voor hun melk min der geeft dan het landbouw schap heeft voorgesteld. De meeste partijen willen echter niet zo ver gaan als de minister. HET EUKO-SONG-jFESTIVAL. De Fransman André C'aveau won woensdagavond in Hilver sum het Eurovisie Songfestival, waaraan 10 landen deelnamen, met '1 I'edie ..Dors, mon amour" van Hubert Girau, (muziek) en Pierre Delanoë (tekst). Claveau genoot in Frankrijk jaren een bijzondere reputatie als liedjes zanger. Hij maakte „La petite Di ligence" en „Cerisier rose et p'ommier blanc" tot wereldbe roemde schlagers. Zijn faam als de „troubadour van de charme" was een beetje aan het tanen. Thans heeft hij zich blükbaar weer ponulair gemaakt. Hij be haalde drie punten méér dan de Zwitserse zangeres Lvs Assia, die met het lied „Giorgio" de fa voriete van veel kijkers werd. Deze laatste was winnares in 1956. De Nederlandse zangeres Corr1' Brokken, die 't vorig jaar 't festival won, kwam nu slechts op de achtste plaats met het liedje „Heel de wereld". GENEESMIDDELENWET. De behandeling van de genees middelenwet is geschorst om de regering en de Kamer gelegen heid te geven tot nader beraad terzake. Buitenland DE STRIJD OP' SUMATRA. Driehonderd man parachutis ten en commandotroepen van de Indonesische strijdkrachten zijn dinsdagmorgen vroeg op het vliegveld van Pakanbaroe, de oliestad in het hartje van het op standige Midden-Sumatra ge land. Hevige gevechten ontbrand den om hét bezit van dit belang rijke steunpunt in het rebellen- gebied, waarbij volgens radio- Padang aan beide zijden tiental- Jen doden vielen. Aan het einde Bij een kruising of splitsing van lonne motorrijtuigen voorrang of dit van links of van rechts herkent U zulk een kolonne dag) de eerste aan de voorzijde daaropvolgende voertuigen één het laatste. Dit heeft rechts Bij nacht zijn de rechter-koplam ven een blauw licht te zien,' met wagen. Deze voert namelijk wegen heelt een militaire ko op ander verkeer, onverschillig komt De vraag is echter, hoe Van de file auto's boet (over- twee blauwe vlaggen voeren, de vlag rechts, met uitzondering van vooraan een groene vlag. pen van de auto's bedekt. Ze ge- uitzondering van de laatste groen licht. Persdienst Verbond voor Veilig Verkeer. van deze eerste werkelijke dag van de Indonesische burgeroor log is de toestand rond Pakan baroe nog geheel onduidelijk. Djakarta meldde woensdagavond dat de luchtlandingstroepen niet alleen het vliegveld Simpang Ti- ga, maar ook de stad Pakanba roe zelf hadden bezet, en de ri vier de Siak overgestoken waren en zich van het hoofdkantoor van de Caltex-olievelden Roem- bai meester gemaakt hadden. Maar volgens radio-Padang hiel den de troepen van de tegenrege ring de gelande parachutisten na een verbitterd gevecht, dat de gehele dag voortduurde, nog ge heel omsingeld. „De stad Pakan baroe, die 11 kilometer van het vliegveld verwijderd ligt, en het oliecentrum Roembai ziin nog volledig in onze handen", aldus de zender van de tegenregering. Terwijl de strijd in het binnen land in alle hevigheid ontbrand de, landden troepen van de cen trale regering in Doemai, de Caltex-oliehaven, die 160 kilo meter ten noorden van Pakan baroe ligt. Ook hier werden ge vechten gemeld. Bij de haven van Padang aan de andere zijde van Sumatra, ontstond een hevig ar tillerieduel tussen twee korvet ten van de Indonesische marine en de kustbatterijen. De gezag voerder van een der korvetten had in een ultimatum geëist, dat alle schenen vóór donderdag morgen 10 uur de haven zouden hebben verlaten, anders zouden zij vernietigd worden. Toen dit ultimatum werd verworpen, openden de schepen van Djakar ta het vuur, maar nadat dit door het kustgeschut onvervaard was beantwoord, verdwenen de oor logsschepen. Voetbalsport BILJARTEN I ONGEVAL. Verblind door een jachtende sneeuwbui reed de heer A. K. op een stilstaande auto. De botsing kwam nogal hard aan. Een 4- tal tanden moesten worden verwijderd, ter wijl de fiets geheel verwrongen werd. AI met al liep het nog niet zo slecht af. R.K.J.B. De dropping voor de leden van de R. K. J. B. is een groot succes geworden. Door 21 leden werd er aan deelgenomen. Met de wagen van de Boerenbond werden de deel nemers weggebracht naar de heide achter Cromvoirt. Punt van samenkomst was in café De drie Linden op Giersbergen. Er waren enkele mooie prijzen beschikbaar. I No. 1 werd de groep van Jan de Hart; 2 van Piet Vermeer; 3 van Wim v. Delft; 4 van Henk Geelen; 5 van Kees Klijn; 6 van André van Huiten en 7 van Ant. Smits. „DE VOORUITGANG." In café G. van Oyen hield de fok- en controlevereniging De Vooruitgang van het Fries-Hollands veeslag een algemene ver gadering. De voorzitter de heer P. v. Hui ten opende de vergadering met de Chr. groet en heette allen, maar meer speciaal pater Henricus van Hoorn hartelijk welkom. De notulen van de secretaris de heer M. v. Herpt werden onveranderd onder dank goedgekeurd. Daarna kwam aan de orde het eiwitgehalte onderzoek der melk. Naar aanleiding van een circulaire uitgaande van het Rijkszuivelconsulentschap, had het be stuur gemeend deze vergadering te moeten samenroepen. Hoewel het een en ander door ir. Bauwhof reeds op de vorige vergadering werd aangekondigd, was er nu nog een ex- tra circulaire verspreid met de mededelin gen betreffende het grote belang van het onderzoek en de daaraan verbonden kos ten. De kosten van f 10 vonden verschil lende leden nogal bezwaarlijk, temeer daar nog niet bekend is of de zuivelfabrieken ook naar eiwitgehalte zullen uitbetalen. Nadat een en ander nog eens goed werd besproken gaven zich enkele leden met een totaal van 115 koeien op voor het bedoelde onderzoek. De voorzitter deelde nog mee dat de adressen op de achterzijde der zwarte schet sen van het N.R.S. zijn vervallen. 25 Maart a.s. zal door de provinciale commissie te Elshout een keuring voor stie ren gehouden worden. 1 Mei zal de pro vinciale keuring te Breda plaats hebben. GOUDEN BRUILOFT. In café G. van Oyen hield de buurtschap vergadering in verband met de ophanden zijnde gouden bruiloft van de heer Jos Klijn- van Gorkum. Op verzoek van het bruidspaar is de buurt vastgesteld vanaf de Schanswijk tot de kerk. De opkomst was bevredigend te noemen, ofschoon niet elk gezin vertegenwoordwigd was. In het bestuur werden gekozen de heren P. Janssen, A. Snijders, G. van Aalten, M. van Logten en mej. L. Geelen. De heren Janssen en Snijders zullen collecteren voor versiering en cadeau, terwijl de jongelui een eigen kas zullen vormen, om die dag een behoorlijke vertering te kunnen maken. Met de zorg voor de bruidjes werden belast de dames M. Willems en Joh. Klijn. Leidsters voor het rozen knippen werden de dames L. van Logten en G. van Sluisveld. N. van Balen en W. Klijn zullen zorgen dat er voldoende mast komt om een behoor lijke versiering aan te brengen. P. Janssen zal zorgen voor instuderen van een of meer toepasselijke liederen. Zo spoedig mogelijk zal er begonnen worden met het rozenknippen en de zang repetities. Het bestuur rekent er op, dat de aanwezige krachten ook ten volle hun mede werking zullen verlenen, zodat het feest on danks de kleine buurt, ten volle zal slagen, mede uit respect voor het gouden paar en de familie. R.K.J.B. De R.K.J.B. afd. Elshout zal in Lourdes behoorlijk vertegenwoordigd zijn. Niet min der dan 8 leden zullen ter bedevaart gaan, n.l. de heren: J. Muskens, P. Vermeer, Adr. Pullens, Tini Muskens, J. Bink, Jo Biekens, W. Klijn en Sj. de Wit. BARAK- EN BILJART-CONCOURS. Vanaf zaterdag 15 maart tot en met 2e Paasdag zullen in café Den Braai grote ba rak- en biljartwedstrijden worden gehouden, waaraan mooie prijzen zijn verbonden, ook dagprijzen. Dit alles is ten bate van de sup portersclub van de Vlijmense Boys; aan vang 7 uur. UITVOERING VOLHARDING. Maandagavond werd wederom voor een volle zaal de derde opvoering van „Die bra ve meneer Pot" opgevoerd. De spelers en speelsters speelden dit prachtige blijspel voortreffelijk. Na afloop dankte de voor zitter donateurs en begunstigers voor de steun in het afgelopen seizoen ontvangen en hoopte het komende seizoen weer op de medewerking en steun te mogen rekenen. JEUGDFEEST-COMITÉ. Het Vlijmense jeugdcomité dat voor de schoolkinderen dit jaar een jeugdcarnaval bracht, die in alle opzichten schitterend geslaagd is, gaat verder met het organiseren van feesten voor de jeugd. Het aanstaande jeugdfeest zal plaats vinden op Koningin nedag. Een kleine contributie wordt weer geheven van 25 cent per maand; er zijn weer plannen voor optocht en tractatie. Het jeugdcomité is als volgt samenge steld: Dokter T. P. Martens, voorzitter, mej. H. van Dommelen, secretaresse; P. G. A. Broeren, penningmeester. Verder heb ben zitting: Kapelaan H. v. d. Berg; J. H. P. Brandts, hoofd der school, Zr. Josiphto, hoofd der school; Zr. Nicolinia, hoofd der school; H. Peters en P. Ploegmakers, hoofd der school. UITVOERING AMICITIA. Zondag 16, maandag 17 en dinsdag 18 maart, presenteert Amicitia in Hotel Prin sen: „Dolle Toon", toneelspel in 4 bedrij ven, door A. Broere. Regie en decor: J. Ak kermans, grime G. v. d. Sanden. Amicitia heeft ditmaal weer een extra stuk gekozen, om de vele donateurs weer een mooie avond te bezorgen. WIELRENNEN. Zondag nemen verschillende leden van de wielerclub de Zwaluw deel aan de ronde van St. Mich.-Gestel. Jongens, opent het seizoen met goed succes. CONCERT POLYMNIA. Zondag a.s. 16 maart (half vasten) geeft de Gemengde Zangvereniging Polymnia 'n groot vocaal concert in de zaal van de heer C. van Iersel t.o. het station. Dit concert zal onder leiding staan van de heer C. van Iersel Azn. en zal aan de piano worden be geleid door mej. Finy Coesmans. Het pro gramma is zeer variërend en afwisselend samengesteld en mede ook door de keuze der uit te voeren werken buitengewoon aan trekkelijk. Zo wordt om 8 uur begonnen met een drietal werkjes van religieuse aard, achtereenvolgens Ave Maria van Jac. Arca- delt, Ave Verum van W. A. Mozart en een koraal van J. S. Bach in een bewerking van Piet kiel, Sion hört die Wachter singen. In het volgende deel van het programma zullen de donateurs en verdere belangstel lende kunnen luisteren naar Wiegelied van de Nederlandse componist Jan Nieland en nog drie werken van J. Haydn: Der Greis en nog 2 koren uit de oratorium Die Schópfung. Vervolgens komen de solisten Miet van Strien, Wim de Hond, Kees van Iersel en Sjef Langerwerf aan bod. Zij zin gen soli en aria's van Mozart, Beethoven, Baroni, Donizetti, Bizet en Weber. Na de pauze maken de aanwezigen eerst kennis met enkele bijzonder fraaie werkjes van de oudere meesters Lassus en Aichinger. Van de eerste resp. het 8-stemmige O che bon êco, Bonjour mon coeur en Quand mon mari en van Aichinger Regina Coeli. Tot besluit zal Polymnia enkele humiris- tische bewerkingen laten horen van even zoveel Nederlandse volksliedjes in bewer kingen van Berend Diekerhof en Lex. Kar- semeyer. Het ruim 50 leden tellende koor zal er' ongetwijfeld weer wel in slagen een sprankelend en cultureel verantwoord con cert aan te bieden. Aanvang 8 uur. VIER MANNEN EN EEN MEISJE. De toneelvereniging Henri Belletable uit Waspik-Boven komt zaterdag en zondag a.s. weer op de planken in de kleuterschool al daar. Ónder regie van J. v. d. Hoven uit Waalwijk zal Henri Belletable opvoeren het vrolijke spel in 3 bedrijven van Anjoel Valo en Koos Brakenberg: „Vier mannen en een meisje". Het decor is van pater Guilielmus terwijl de grime berust bij Th. v. d. Wijngaard uit Tilburg. Aanvang 8 uur. VERKEERSEXAMEN. Door de leerlingen van de 6e en 7e klas van de lagere scholen werd dinsdag j.l. het schriftelijk gedeelte van het verkeersexamen afgelegd van de Bond voor Veilig Verkeer. Het praktisch gedeelte, waarbij de jongens en meisjes een fietstocht krijgen te maken, zal over enige tijd worden afgenomen. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Raamsdonk, te houden op vrij dag 14 maart 1958 des nam. om haif 8. Agenda 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel met ontwerp-besluit tot toe kenning van een duurtetoeslag aan het ge- meentepersoneiel. 3. Voorstel met ontwerp-besluiten tot a. verhoging van het bedrag, dat voor 1957 aan de besturen van de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs en uit gebreid lager onderwijs per leerling be schikbaar wordt gesteld ter bestrijding der kosten, bedoeld in artikel 55 bis, le lid, der Lager Onderwijswet 1920; b. herziening van het aan de besturen der bijzondere scholen voor gewoon en uit gebreid lager onderwijs over 1957 toege kend voorschot op de exploitatievergoeding, als bedoeld in artikel 103, 6e lid, der Lager Onderwijswet 1920. 4. Voorstel met ontwerp-besluiten tot toekenning aan de besturen van de bijzon dere scholen voor gewoon en uitgebreid la ger onderwijs van een voorschot op de ex ploitatievergoeding als bedoeld in artikel 103, ;6e lid der Lager Onderwijswet 1920 over 1958. 5. Voorstel met ontwerp-besluit tot toe kenning van een voorschot op .de vergoe ding ex artikel 126 der Kleuteronderwijs wet over 1956 aan het bestuur der R.K. Kleuterschool te R'veer en te R'dorp. 6. Voorstel met ontwerp-besluit tot toe kenning van een voorschot op de vergoeding ex artikel 126 der Kleuteronderwijswet over 1957 aan het bestuur der R.K. Kleuter school te R'veer en te R'dorp. 7. Voorstel met ontwerp-besluit tot ge deeltelijke geslotenverklaring van de St. Jozeflaan voor het verkeer in de richting van de rijksweg. 8. Voorstel met ontwerp-besluit tot het aangaan van een geldlening, groot f 33.000. 9. Voorstel met ontwerp-besluit tot be schikbaarstelling van een krediet, alsmede het aanvragen van steun uit 's Rijks kas en van een grond- en bouwvoorschot ten be hoeve van de bouw van 14 woningwetwonin gen. 10. Voorstel met ontwerp-besluit tot aankoop van grond aan de Emmastraat van C. S. A. M. Hoevenaars-Simonis e.a. 11. Voorstel met ontwerp-besluiten tot aankoop van grond in de Nieuwe Polder van C. S. A. M. Hoevenaars-Simonis e.a., G. J. Knaap en W. A. Zijlmans. 12. Wijzigingen van de begroting 1958. KAATSHEUVEL. Voor het programma Voetbal, wan neer weer en veld gunstig zijn, kunnen we verwijzen naar het pro gramma van vóór veertien dagen, met om 2.30 u. n.m. te Loonopzand Uno AnimoDESK; 12 uur v.m. te Tilburg RKTVV 3 Desk 3; 12 uur v.m. in de Efteling Desk 4 Berkdijk 3; 12 uur v.m. in Vlijmen Vlijmense Boys 3Desk 5. K.N.B.B. District Kaatsheuvel. Th. Netten kampioen in de le klas libre. Dirk Netten, beter bekend als Dokter Jansen, heeft het kampioenschap in de le klas royaal weten te behalen. Royaal, ja, want met nog met 2 speeldagen voor de boeg, wist hij zich zaterdagavond al zeker van de titel. Wel kon toen Toon Snoeren in puntenaantal gelijk komen, doch zijn alg. gem. was veel te laag om Dirk nog te kun nen bedreigen. Het is overigens éen zeer geslaagde finale geworden, zowel organisa torisch, als bet zeer sportieve verloop der partijen. Organisatorisch viel deze finale zeer zeker op en het uiterste actieve „Altijd Raak" komt een extra compliment toe voor de wijze waarop zij de organisatie hebben opgevat en uitgevoerd. Het moge dan ook een extra prestatie heten, dat een clubje met slechts 9 leden de gehele organisatie zelf afwerkten. Nimmer zag men een „gast" schrijven of arbitreren, de leden van Altijd Raak hadden onder het motto van Altijd Present, allen een even groot aandeel in 't grote organisatorisch succes, dat zij met deze eindstrijd boekte. Dit kan echter moeilijk anders, als men weet dat zij nie mand minder dan Ties Zebregts onder haar leden heeft. Als wedstrijdleider voor deze finale heeft Ties haast het onmogelijke gepresteerd. Vanaf de eerste tot de laatste partij was Ties bij Leo van Ee te vinden en de uitslagen en diverse tussenstanden werden dan ook la minute bekend ge maakt. Niet alleen de spelers maar vooral het districtsbestuur zijn hem, maar ook zeer zeker mevrouw Zebregts-van Gorkum, bij zonder erkentelijk geweest en nog, voor de uitzonderlijke wijze waarop Ties de hele uitgebreide administratie heeft verzorgd.. Voorzitter Jan van der Kaa heeft in zijn slotwoord dan ook terecht bijzondere aan dacht aan onze sympathieke wedstrijdlei der besteed, al moest hij toegeven dat er eigenlijk geen woorden voor deze presta tie waren die de dankbaarheid en erkente lijkheid ten volle konden weergeven. Van de zijde der belangstellenden heeft Leo van Ee ook niet te klagen, al was er de laatste avond minder publiek als bij an dere slotavonden. Dit vond natuurlijk zijn grootste oorzaak in het feit dat zondag reeds de kampioen definitief bekend was. En de kampioen Dirk Netten van KTO mag met recht trots zijn op zijn titel, want hij heeft op fantastische wijze revanche ge nomen op het kampioenschap van vorig jaar, toen hij het in de voorwedstrijden niet tot een plaats in de eindstrijd kon brengen. Vanzelfsprekend heeft Vrouwe Fortuna hem ook goed gezind geweest, want juist door dat de andere finalisten elkaar „kraakten" en Dirk steeds met overwinningen uit de strijd kwam, kon hij zich na de 6e ronde reeds als kampioen noemen. Toon Snoeren van HKS, heeft hem nog het langst bedreigd, doch zijn achterstand in het alg. gem. was te groot en bovendien kon hij zijn laatste partij niet in winst om zetten, zodat Dokter Jansen met de titel in zijn zak de laatste ronde in ging, maar die van Jac Verhiel met slechts 4 car. verloor. Jac. Verhiel presteerde het trouwens om de kopmannen te kloppen, terwijl hij van de lager geklasseerden steeds verloor. Zoals gezegd is er zeer sportief gespeeld, eerlijk gevochten en als bijzonderheid mag nog genoemd worden, dat het hier nu eens eindelijk een finale betrof, waarbij geen enkele partij ingelast of verschoven behoef de te worden. Mede hierdoor mag deze fi nale in het gouden boek van ons district ge schreven worden. De einduitslag werd dus: 1 Th Netten KTO car. brt. h.s. gem. pt. 1397 248 48 5.63 12 2 H. Soeterboek Euphonia 1388 232 55 5.98 10 3 Toon Snoeren H.K.S. 1310 281 37 4.66 10 4 C. Netten KTO 1218 205 44 5.94 6 5 André Snoeren De Dreef 1045 231 29 4.52 6 6 Jac. Verhiel KOT 1225 281 30 4.35 6 7 H. Dekkers De Efteling 1146 247 26 4.63 4 8 B. Jansen 't Centrum 956 279 19 3.42 2 Districtsvoorzitter J. v. d. Kaa reikte de kampioensmedalje uit, terwijl mevr. Netten een mooie ruiker werd aangeboden. Op de hem bekende wijze nam hij alle deelnemers even op de korrel en wist ze stuk voor stuk iets aparts mee te geven. Vanzelfsprekend werd Altijd Raak en zijn ijverige secretaris M. Zebregts zeker niet vergeten en ook hospes Leo van Ee mocht in zijn dankwoord delen. Namens de spelers sprak Ome Nelis Netten, die het als van ouds deed en meer de lachspieren in werking deed komen. Hierna zaten deelnemers en genodigden aan een welverzorgde tafel, waar het nog epn uurtje dunnetjes werd overgedaan en een waardig slot aan een even waardige finale werd gegeven. A.s. maandag in 2e klas Groep A, be- slisingswedstrijd HKS 3 - De Dreef 1. Doordat de teams HKS 3 en De Dreef 1 in de 2e klas groep A met een gelijk aantal wunstpunten van 66 zijn geëindigd, zullen eerst beslissingswedstrijden gespeeld moe ten worden om uit te maken wie straks te gen Euphonia 2 zal moeten strijden om de uiteindelijke kampioen in de 2e klas libre D aan te wijzen. A.s. maandag 17 maart wordt HKS 3 - De Dreef 1 gespeeld bij Chr. v. Wanrooy, waar het vanzelf weer niet aan de nodige belangstelling zal onbreken en speciaal de 2e klassers met veel interesse de strijd zul len volgen. We bevelen echter deze uitermate span nende beslissingswedstrijd bij alle Kaats- helvelse KNBB-ers aan en verwachten maandag dan ook een „bonk volk". R. Corstanje in finale 2e klas Libre van het gewest: Braband-Zeeland. Rinus Corstanje van Altijd Raak heeft zich door zijn prima prestatie in de voor wedstrijden weten te klasseren in de finale yan het gewest, dat vrijdag 14, zaterdag 15 en zondag 16 maart a.s. in Valkenswaard bij de heer G. Bakens wordt verspeeld. Zijn tegenstanders zijn echter ook niet preuts en Rinus krijgt het niet gemakkelijk. Doch als hij zijn zenuwen weet te overwin nen en zijn beslist technische capaciteiten weet uit te buiten, dan kan het district in hem een waardig en misschien wel succes rijk vertegenwoordiger krijgen. We wensen hem dan ook van harte veel succes, maar ook veel plezier toe en hopen op een zo goed mogelijk resultaat. Zijn tegenstanders zijn: C. Luykx uit Breda, C. van Rooij uit Tilburg, Th. Fran sen uit Mullem, G. Laros uit Fijnaart, J. Vogels uit Helmond, W. Lefevre uit Mid delburg, G. v. Hees uit Oss. Het verslag van de laatste competitie wedstrijden en eindstanden volgen in onze volgende uitgave.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 18