Waalwijkse en LangsiraatseCourant WAALWIJK A PUROL m wijnhandel WAALWIJKS BELANG De heer J. A. Thijssen 40 jaar in gemeente dienst. Ambtenaar en mens van groot formaat Interessante show door Fa. CUNEN VRIJDAG 14 MAART 1958 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 81e JAARGANG No. 21 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprij s 10 cent per mm. Abonnement: speciaal tamf Contract-advertenties: Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-AD RES: „ECHO' GEMEENTERAADS VERKIEZING. De politieke adviescommissie der K.V.P. heeft voor de samen stelling van de groslijst voor de a.s. gemeenteraadsverkiezing het volgende verkiezingsadvies uit gebracht: 1. F. C. Smolders, (werknemers)2. A. J. van Se- ters (werknemers)3. Jos Eibers (werkgevers); 4. D. J. van Oss (middenstand)5. G. v. d. Broek (boeren); 6. A. Pullens (groep jongeren enz.); 7. C. v. Mossel veld (werknemers)8. J. van Heeswijk (werknemers); 9. G. Duijvelaar (werknemers)10. L. Mombers (werkgevers)11. A. Meijs (middenstand); 12. J. van Huiten (groep jongeren enz.); 13. J. Westerburger (werkne mers) 14. A. van Kol (werkne mers) 15. J. de Kort (werkge vers); 16. H. van Mil (midden stand); 17. C. Klerkx (groep jongeren enz.); 18. J. Verwiel (middenstand). De stemming over de groslijst zal op 30 maart a.s. plaats heb ben. Moeders Goede Keuxe 40-JARIG DIENSTJUBILEUM. Maandag 10 dezer herdacht de heer M. Quick, directeur van Van Gend Loos alhier, het bij zondere feit dat hij 40 jaren in dienst was van deze onderne ming, die hij in verschillende rangen en functies met ere heeft gediend. Hoewel de jubilaris dit feit liefst onopgemerkt had zien voorbijgaan, kon hij niet voor komen, dat hij van de zijde zij ner superieuren en ..zijn naaste medewerkers hartelijke blijken van belangstelling ontving, wel ke blijken zeker veelvuldig ook van handel en industrie zouden zijn binnengekomen, indien het jubileum bekend was geweest. Namens de directie van Van Gend Loos bood de hoofdin specteur, de heer J. van Beek, gelukwensen aan, ging in zeer waarderende woorden de staat van dienst van de jubilaris na en bood hem een geschenk on der couvert aan. De chef van het kantoor Waal wijk, de heer Christ Tijssen, ver tolkte in welgekozen woorden de gelukwensen van 't gehele per soneel en gepensioneerden van 't kantoor Waalwijk, wees op de prettige samenwerldng en prima verstandhouding tussen direc teur en personeel. Hij bood hem een zeer smaakvolle radiotafel aan. Ook kwamen nog de heer C. Brekelmans uit Tilburg, namens de Bond van Directeuren, de col lega's uit 's-Bosch en Kaatsheu vel hun gelukwensen aanbieden, zodat het al met al nog een zeer feestelijke dag voor de jubilaris en z'n familie is geworden. A.s. zaterdag zal het personeel een feestavond te zijnen huize worden aangeboden. CONTACTGROEP VOOR HANDEL EN INDUSTRIE. Wegens plotselinge verhinde ring van de heer E. Meijer uit Rotterdam zal de contactavond van 14 maart a.s., waarop het onderwerp „Organisatie van de administratie" behandeld zou worden, niet doorgaan. Deze le zing zal thans plaats vinden op 9 mei- a.s. Op vrijdag 21 maart a.s. zal in Hotel Verwiel een filmavond ge houden worden. Men heeft de be schikking gekregen over de on langs gereed gekomen film over de Duitse schoenindustrie. Deze film is vervaardigd in opdracht van de Duitse schoenvakschool te Pirmasens. De aanvang is be paald op 8.30) uur. Op donderdag 27 maart a.s. zal mr. G. B. J. Hilterman uit Am sterdam, hoofdredacteur van „De Haagse Post" en bekend radio- en televisie-commentator op het gebied der internationale poli tiek, een lezing houden over het onderwerp „Koude oorlog bij kunstmaanlicht". In deze lezing zal hij een analyse geven van de positie van de Europese landen in de huidige politieke tegenstel ling tussen Amerika en Rusland en de vrije wereld en het com munisme. JAARVERSLAG Dr. MOLLERCOLLEGE. Aan het jaarverslag over 1957 van het Dr. Mollercollegei ontle nen wij het navolgende. Het aantal leerlingen, dat zich in het afgelopen jaar aanmeldde voor de afd. Gymnasium en HBS A en B, was weer groter dan in 1956. Op 31 dec. 1957 bedroeg het totaal aantal leerlingen 329 (313). Zij waren afkomstig uit de volgende plaatsen: Waalwijk 149 (143), Dongen 2 (2), Drunen 31 (32), Dussen 5 (4), Elshout 5 (7), Geertruidenberg 3 (6), Haarsteeg 5 (4), Helvoirt 1 (1), 's-Hertogenbosch 18 (13), Heus- den 8 (7), Hoge Zwaluwe 1 (0), Loonopzand 43 (38), Made 1 (2), St. Michielsgestel 1 (1), Nieuw- kuik 3 16). Nuland 1 (0), Raams- donk 6 (4), Rosmalen 1 (1), Til burg 3 (1), Vlijmen 22 (19), Vught 3 (5), Wagenberg 2 (2), Waspik 12 (12), Zevenbergen 3 (1), Zevenbergse Hoek 0 (1) en Sprang-Capelle 0 (1). De cijfers tussen haakjes hebben betrek king op 1956. In de afd. MMS bedroeg het aantal leerlingen op 31 dec. 1957 82 (76). Zij waren afkomstig uit: Waalwijk 44 44), Drunen 4 (4), Elshout 3 (2), Geertruidenberg 2 (2), 's-Hertogenbosch 2 (2), Heusden 4 (2), Loonopzand 12 (9), Nieuwkuik 2 (1), Raams- donk 3 (5), Tilburg 2 (1), Vlij men 3 (3) en Waspik 1 (1). In de afd. HBS A slaagden zes candidaten voor het eindexamen (4 afgewezen), in de afd. HBS B 11 (3 afgewezen) en in de afd. MMS 7 (geen afgewezen). In het vlak der culturele vorming ver meldt 't jaarverslag de volgende evenementenvoordracht door Albert Vogel, concert door Bra bants Orkest, toneelgezelschap Puck met „Wie is Wie", lezing over Pakistan, cultureel tour- nooi van de drie hoogste klas sen, lezing over jazz-muziek, het Ned. Kamerkoor o.l.v. Felix de Nobel, schooltoneel, een cultu reel tournooi te Roosendaal. Twee klassen maakten een ex cursie naar Antwerpen en drie klassen brachten een bezoek aan het Kröller Müller-museum op de Hoge Veluwe. JAARVERSLAG NIJVERHEIDSSCHOOL VOOR WAALWIJK EN OMSTREKEN. Blijkens het jaarverslag over 1957 van de Nijverheidsschool voor Waalwijk en Omstreken bedroeg het totaal aantal leer lingen op 31 dec. 1957 702, waar van op de dagschool 423, op de avondschool 228 en voor de O.B. A.O. (opleiding bewijs algemene ontwikkeling)-cursus 51. Dagschool: Aan het einde van het schooljaar kon aan 142 leer lingen een getuigschrift, vermel dende dat zij de cursus met goed gevolg hadden doorlopen, wor den uitgereikt, en wel verdeeld over de navolgende vakken: electrotechniek 24, metselen 22, schilderen 2, schoenmaken 16, smeden-bankwerken 50 en tim meren 28. Aan 26 leerlingen kon geen getuigschrift worden uitge reikt. Hoe urgent de bouw van een nieuwe school is, bleek ook nu weer uit het feit, dat 74 leerlin gen wegens plaatsgebrek moes ten worden afgewezen. Zij waren verdeeld oven de volgende oplei dingen: 12 metselaars, 4 schoen makers, 36 smeden-bankwerkers en 22 timmerlieden. De leerlin gen waren afkomstig uit Alphen en Riel 1, Berlicum (N.-Br.) 2, Drunen 48, Dussen 5, Eethen ca. 13, 's-Gravenmoer 1, 's-Hertogenbosch 1, Heusden 14, 1 en Waalwijk 23. Per 1 sept. 1957 werd de cursus V.M.T.O. omgezet in een O.B.A.O.-cursus. Ten aanzien van de nieuw bouw merkt het jaarverslag op, dat hiermee in 1957 werd begon nen, en wel met de uitbreiding met een theoriegedeelte en een gymnastieklokaal. Het semi-per- manente gebouw zal na de uit breiding uitsluitend voor prak tijkonderwijs gaan dienen. Over het onderwijs zegt het verslag o.m„ dat vooral in de afdeling schoenmaken leerlingen voortijdig van school genomen worden, zodat zij zonder getuig schrift de school verlaten. Ook het ongeoorloofd verzuim is een veel voorkomend euvel. Voor de avondschoolcursussen moest) het onderwijs gedurende 5 avonden per week worden verzorgd in verband met het tekort aan loka len. Het leerlingstelsel is nu in bijna alle vakken doorgevoerd, ofschoon nog lang niet alle leer lingen bij een leerlingstelsel zijn aangesloten. Ook is dit stelsel in de schoenindustrie nog niet met haar werkzaamheden begonnen. Het aantal leerlingen voor de O.B.A.O.-cursus is bevredigend te noemen. Diverse bedrijven zenden employé's naar deze cur sus om hen daardoor geschikt te maken voor de plaatsen bij het lagere kader in het bedrijf. verdwijnen mei Kerkwijk (Gld.) 1, Loonopzand 84, Made ca. 1, Raamsdonk 6, Sprang-Capelle 40, Tilburg 10, Udenhout 12, Vlijmen 42, Vught 2, Waalwijk 10a, Waspik 21, Wijk en Aalburg 14. Avondschool: Op 31 dec. 1957 was 't aantal leerlingen over de volgende opleidingen verdeeld 22 electrotechniek, 45 metselen, 20 schilderen, 44 schoenmaken, 41 smeden-bankwerken en 56 timmeren. Aan het einde van de cursus, in maart 1957, kon aan 74 leerlingen een getuigschrift worden uitgereikt, te weten aan 20 leerlingen het diploma A en aan 54 leerlingen het diploma B. Voor het diploma A werden 4 leerlingen afgewezen, voor het diploma B geen. In het leerlingstelsel waren gedurende het eerste kwartaal 1957 96 en over het vierde kwar taal 1957 93 leerlingen ingeschre ven. De leerlingen waren afkom stig uit: Drunen 34, Dussen 2, Eethen ca. 1, Heusden 2, Loonopzand 63, Sprang-Capelle 33, Vlijmen 14, Waalwijk 67, Waspik 8, Wijk en Aalburg 4. O.B.A.O.-cursus: Hiervoor be droeg het aantal leerlingen op 31 dec. 1957 51, afkomstig uit de volgende plaatsen: Drunen 7, Eetnen 3, Heusden 1, Loonop zand 8, St. Oedenrode 1, Sprang- Capelle 6, Udenhout 1, Vlijmen Fa. J. VAN DER LEE Grotestraat 200 tel. 2971 OPENING NIEUWE ZAAK VAN Fa. JAN VERAA Zn. In de Stationsstraat verschij nen steeds, meer nieuwe winkel panden. Nu is het de beurt aan Fa. Jan Veraa Zn., die in het oude pand van de fa. de Ronde haar geheel nieuwe afdeling op het gebied, van dames-, heren- en kinder-modeartikelen van daag om 9 uur haar poorten zal openen. De twee royale etalages geven de winkel veel daglicht, dat het interieur, dat licht is gehouden, zeer goed tot zijn recht doet ko men. In deze nieuwe winkel zal de verkoop van genoemde arti kelen beter en vlotter gaan dan in het oude pand, dat inmiddels veel te klein was geworden. De verkoop van confectie en maat kleding echter blijft in de oude winkel. Het uiterlijk van de winkel is uitgevoerd onder architectuur van de heer Mekel uit Roermond, terwij! de aannemer fa. G. van Heesch alhier 't metselwerk ver richtte. Het timmerwerk is ver zorgd door fa. Boot alhier. Het vriendelijke interieur, vervaar digd door de firma Pierre van Wanrooij Zn. te Kaatsheuvel, in blank eiken, geeft een mooie sfeer aan deze zaak. Het lichte schilderwerk van de fa. v. Loon, met de ingebouwde TL-verlich- ting en kroon van de fa. Jos Zee- gers combineert prachtig en zet de winkel 's avonds in een keu rig licht. Links in de winkel is een pas kamer ingericht met een zitje, hetgeen comfort aan de zaak geeft. De heer Veraa heeft getracht door uitbreiding van zijn zaak het publiek nog beter te kunnen bedienen. Zijn zeer uitgebreide collecties en geweldige sorterin gen van artikelen op het gebied van de mode zullen er zeker toe bijdragen de klanten nog meer service te bieden dan de firma dat voorheen heeft gedaan. „Het Huis van Vertrouwen" heeft een goede naam verworven in Waal wijk en omgeving en zal die we ten hoog te houden. Het is daar om een goed idee van de heer Veraa zijn zaak juist nu uit te breiden en te moderniseren. Om het publiek van de ope ning van deze zaak te laten pro fiteren, zal een extra reclame ge geven worden. Fa. Jan Veraa Zn. proficiat, Voor bijzonderheden verwij zen wij naar de advertentie, die elders in ons blad is opgenomen. Angst voor iedere hap eten met dat ztmrhranden in 't verschiet. Eennies blussen 't vuur in 'n ommezien. Menigeen kan geen eten meer zien, alleen om de angst in 't voor uitzicht van die zuurbrand op de maag. Rennies nemen - zo nodig bij voorbaat. De hevigste zuur graad stilt al, op 't moment dat een Rennies begint te smelten op de tong. Druppel voor druppel - met Uw eigen speeksel - komen de zuurbrand dovende ingrediënten in de maag en brengen het maag- zuurgehalte weer in balans. Wèg pijn. Zoals we reeds vroeger mede deelden, heeft het bestuur van Waalwijks Belang besloten een krachtige poging te wagen om haar ledental aanzienlijk te ver sterken. Zij heeft vrijwel huis aan huis een circulaire doen ver spreiden om de ingezetenen van Waalwijk uit te nodigen lid te worden, Wij geloven dat we het beste doen deze in z'n geheel te laten volgen Aan de ingezetenen van Waalwijk. De vereniging „Waalwijks Be lang" heeft met veel luister en onder enorme blijken van belang stelling en waardering voor haar werk haar gouden jubileum mo gen vieren. Bij deze gelegenheid is op di verse wijzen naar voren gebracht wat Waalwijks Belang in de af gelopen 50 jaar voor onze ge meente heeft gedaan, door haar reclame voor plaats en industrie, door haar attracties op verschil lend terrein tot ontspanning dei- ingezetenen en tot het bevorde ren van het bezoek aan Waal wijk. Zij gaf prachtige gidsen en folders uit, zij bracht hoogstaan de openbare concerten, organi seerde tal van feestelijkheden, tentoonstellingen en andere cul turele uitingen. Zij legde de grondslag voor ons ziekenhuis, zij schonk Waalwijk een van de mooiste oorlogsmonumenten van het land, zij nam het initiatief voor een ijsclub, een zwemvere niging, voor een nieuw bestuur der harmonie, voor een afdeling van Veilig Verkeer, enz. enz. Het is natuurlijk onmogelijk alles hier op te noemen, maar zeer zeker is het dat een vereni ging als Waalwijks Belang voor een stad als Waalwijk van groot belang, ja onmisbaar is. Daartegenover mag dan ook verwacht worden, dat een derge lijke vereniging de steun heeft van autoriteiten en gemeentena ren. Over het eerste heeft ze ze ker niet te klagen, maar wat het tweede betreft, dat zou o.i. veel heter kunnen zijn, vooral daar een contributie van 3.ner jaar toch voor niemand een be letsel kan zijn. Wij hebben ruim 300 leden, dat moest minstens 't dubbele zijn. Speciaal nu de gemeente zich steeds uitbreidt, moet ook het stimuleren als prettige woonge legenheid daarmee gelijke tred houden, en ook bij de steeds uit breidende handel en industrie is reclame voor onze nlaats meer en meer noodzakelijk vooral in de toekomst. Waalwijks Belang wil zich voor dit alles moeite getroosten, als het daarvoor financieel en mo reel in staat wordt gesteld. Daarom doen wij bii deze' een algemeen beroep op alle ingeze tenen, lid te worden van Waal- wiiks Belang en het aangehechte biliet ingevuld te willen ter hand stellen aan degene, die het over een week bij U aan huis zal op halen of te zenden aan secreta riaat: Grotestraat 205. Hoogachtend, Namens Waalwijks Belang J. TIMMERMANS, voorzitter J. TIELEN, secretaris. Wij hebben hieraan niets toe te voegen, de argumenten spre ken voor zich en wij willen al leen de hoop en 't vertrouwen uitspreken dat zeer velen aan deze oproep gevolg zullen geven, opdat deze vereniging moreel en financieel gesteund door 'n groot aantal inwoners, haar werkzaam heden niet alleen zal kunnen voortzetten, zoals haar taak dit voorschrijft, maar aanzienlijk zal kunnen uitbreiden op ver schillend terrein, wat voor onze groeiende en bloeiende gemeen te voor de toekomst van 't groot ste belang zal blijken te zijn. BUURTVER. PUTSTRAAT. Iri een door de Buurtver. Put straat gehouden vergadering heeft de heer Th. van Balkom ziin ontslag aangeboden als voor zitter van deze vereniging, om dat hij gaarne 'n jongere kracht als zodanig wilde zien optreden. In zijn plaats werd benoemd de heer Sjef v. d. Griendt, die deze functie aanvaardde. „DE POSTDUIF" WAALWIJK. Op zaterdag 22 maart zal de Postduivenver. „De Postduif" haar voorjaarsvergadering hou den in het lokaal van de heer H. Heesbeen. Er komen enkele zeer belangrijke punten aan de orde, o.a. vliegprogram en de kanmi- oenschappen. Wij verwachten hiervoor een zeer drukke op komst. De eerste oefenvlucht zal ge houden worden op zondag 23 maart. De inkorving hiervoor zal geschieden 's morgens van 8.30 tot 9.30 uur. De lossing zal ge schieden te pl.m. 11 uur. Op dinsdag 18 maart a.s. viert de heer J. A. Thijssen zijn 40- jarig jubileum als gemeenteamb tenaar. Voor zijn zeer vele en grote verdiensten zal deze thans 57-jarige ambtenaar van groot formaat op die dag om 11 uur in de raadzaal op passende wijze worden, gehuldigd. De ambtelijke carrière van de heer Thijssen vertoont het beeld van regelmatige belangrijke pro moties en een gestaag toenemen de deskundigheid ten aanzien van vele facetten der gemeente administratie en -financiën. Op 18 maart 1918 werd de heer Thijssen aangesteld tot ambte naar ter secretarie in de voor malige gemeente Baardwijk en reeds een jaar later, op 1 aug. 1919, werd hij bevorderd tot Ie ambtenaar. Toen in 1922 de ge meenten Baardwijk, Waalwijk en Besoijen samengevoegd wer den tot één gemeente, werd hij aangesteld tot ambtenaar ter se cretarie te Waalwijk. Nadien heeft de heer Thijssen practisch alle ranveii van het gemeentelijk ambtenarenapparaat doorlopen. Op 1 jan. 1925 werd hij bevor derd tot commies, op 1 jan. 1930 tot commies le klas, op 1 dec. 1931 tot hoofdcommies en op 1 jan, 1954 tot hoofdcommies titu lair referendaris. Sinds 1 dec. 1931 is de heer Thijssen ook waarnemend gemeentesecretaris en sinds 4 nov. 19-53 waarnemend gemeente-ontvanger. Ten ge meentehuize heeft hij de leiding over de afd. financiën, belastin gen, onderwijs en personeelsza ken. Tevens is hij le ambtenaar van de burgerlijke stand en lid secretaris van de commissie tot wering van schoolverzuim. Niet alleen echter op ambte lijk terrein, maar ook in 't maat schappelijke vlak bekleedt de heer Thijssen vele belangrijke functies en heeft zich daarin doen kennen als een mens van bijzonder formaat naar hart en geest. In 1924 werd hij gekozen als bestuurslid van de harmonie St. Jan, een functie waaraan hij later als secretaris, directeur en vice-voorzitter een nog grotere stuwende kracht gaf. Sinds 1925 is hij secretaris-penningmeester van de woningbouwvereniging Baardwijk. Van de oprichting af In 1931, is de heer Thijssen se cretaris-penningmeester van de Nijverheidsschool voor Waalwijk en omstreken. Hij mag zeker een der grote stuwende krachten tot oprichting en instandhouding van deze onderwijsinstelling ge noemd worden. Eveneens van de oprichting af, in 1945, is hij lid, later vice-voorzitter der St. Vin- centiusvereniging te Baardwijk. Sinds 1955 is hij lid van het r.k. kerkbestuur, tevens schoolbe stuur der St. Clemensparochie te Baardwijk, en in hetzelfde jaar werd hij benoemd tot adminis trerend regent van het Oude Mannenhuis te Baardwijk, een r.k. instelling voor maatschap pelijke zorg. Bijzonder grote belangstelling heeft de heer Thijssen voor het onderwijs en de onderwijsproble matiek. Zijn deskundigheid en hulpvaardigheid als ambtenaar komen wel heel duidelijk tot uit drukking in de adviezen, welke hij schoolbesturen en hoofden van scholen verstrekt i.v.m. de uitvoering van de l.o.-wet 1920. Als ambtenaar en mens van froot formaat heeft de heer hijssen ook een werk van on schatbare waarde verricht, en verricht dit nog, in de opleiding en vorming van de onder hem werkende ambtenaren. De bijzondere huldiging welke hem dinsdag a.s. ongetwijfeld zal ten deel vallen, zal voor de stille, zich nooit op de voorgrond drin gende mens Thijssen wellicht 'n niet-gewenst moment zijn, maar het is nu eenmaal het góed recht van de gemeenschap om uiting te geven aan haar waardering en respect voor het werk, dat hier met zoveel bekwaamheid, ener gie, zorg en toewijding is verricht en derhalve een meer dan ge woon accent verdient. Tenslotte willen wij nog ver melden, dat er die dag van- 13 14.30 uur gelegenheid bestaat de heer Thijssen te zijnen huize ge luk te wensen. In een overvolle Tlialia-zaal werd maandagavond een veelzij dige show gegeven door de firma Cunen, die een beeld trachtte te geven van de komende voorjaars mode. Men is hier dan ook op een uitstekende wijze in geslaagd. Zeer uitgebreid was de collectie van deze firma. Hoewel de na druk hoofdzakeliik op de dames mode werd gelegd, heeft men ook kunnen genieten van de toch even zo belangrijke herenmode, die hier in talrijke modellen ge toond werd, zowel op gekleed als op sportief gebied. Ook voor de schoolgaande jeugd heeft de fa. Cunen een enorme collectie. In de japonnen vertoont de voorjaarsmode een grote ver scheidenheid Veel Italiaanse kleurcombinaties en de combi natie blauw-wit kwamen op de voorgrond en zowel de ballon als de hemdlijn vielen bijzonder in de smaak. Een beeldig jurkje voor „Sweet Seventeen," was het van crèüe banana vervaardigde model. Dit is een katoenen stof met een enigszins linnen karak. ter, in een zeer fijne kleur groen voor de voordelige prijs van 31.75. Bijzonder flatteus was de man tel niet een streepdessin in anth- raciet-wit, waarop de schuine zakverwerking zeer leuk naar voren kwam, voor de prijs van 169.75, en waarbij de baret en handschoenen goed tot hun recht kwamen. De fa. Gez. v. d. Sanden heeft weer eens te meer laten merken dat de hoed toch het voornaam ste cachet geeft en onmisbaar ge noemd mag worden, wil men chicjue en goed gekleed gaan. Nu we het toch over de fa. Gez. v. d. Sanden hebben, moet vermeld worden dat er op het gebied van de nieuwe dameshoedenmode weinig zal zijn, dat niet bij deze firma verkrijgbaar is. Vooral de pasteltinten overheersen in deze veelzijdige hoedenmode. Ook vOor de jongere meisjes en; oudere dames was een ruime sortering charmante modellen, in flatteuze modetinten en in zeer gevarieerde prijzen. Voor de zwaardere figuren heeft de fa. Cunen een enorme sortering mantels, japonnen en klassieke mantelpakjes. Zeer elegant mag de mantel van wol len jacquard genoemd worden, met het prachtige relief effect, een zeer slank afkledende swag ger in de gedistingeerde kleur zwart. Ook de prachtige blauwe Wevenit mantel met zijn soepele modieuze valling verdient ver melding. Voor de garnering van kraag en zakken wordt overwe gend gebruik gemaakt van sa- tün. In de mode voor de jeugd zien we veel Tweka blazers niet plooirokjes er onder, met daar naast de leuke Kerko blouses en poplin rokjes. Ook in règenkle- ding is de fa. Cunen voor de jeugd ruim gesorteerd. Bij de he renmode bleek dat naast het sportcolbert in tweed, wol en kamgaren ook de velours en lin nen blazer, zowel gestreept als effen, een zeer grote opgang maakt. De 3-knoopssluiting, de smalle revers en nauw toelopen de piiDen zijn in de komende he renmode favoriet te noemen. We maakten verder kennis met de bijzonder sportieve week-end blouses in streep en ruitdessins, die veelal over de broek gedra gen worden, in prijzen vanaf 9.75. Dat suède een grote plaats in ons land gaat innemen, bleek wel uit de twee zeer fraaie, maar eveneens prijzige 215.-) korte jasjes in de kleuren rood en blauw. Verder zagen we aan trekkelijke regenkleding, een ni- no-flex de Luxe regenmantel en een speciale aanbieding van de fa. Cunen is de heren regenjas van Cotton rib. Wat de overkleding betreft, in de herenmode viel de zeer korte lengte van de coats op, en de zeer aparte inzet van de mouw (van achter raglan en van voren ingezet). Ook' de Haute Couture en cocktailjurk jes werden op deze show niet vergeten en het slot werd ook ditmaal weer gevormd door de traditionele bruid compleet met bruidegom. Al met al mag de fa. Cunen op een zeer goed geslaagde show te rugzien, met een overdaad aan kostelijke modellen en kwalitei ten tegen zeer aantrekkelijke prijzen. TM HEI ZUIDEN i - Voer Baby's huidje De wijnhandel met gerenom meerde dranken. Uitgebreide sortering elegante karaktervolle kwaliteits wijnen.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 9