..een spannend televisiespel I Douwe Egberts 1 bleekwater alkalivrij wasmiddel hij: STAT END AG" van de K.V.P. de fijne Engelse Melange a 43 ct Kopen bij De Spar is sparen bij de koop! Ballen gehakt in jus, bi. 340 gr. 106 ct, 42 zegels EXTRA 2100 ZELFSTANDIGE KRUIDENIERS DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 21 MAART 1958 Raamsdonk 99 Voor het eerst heeft de.K.V.P. de verkiezingen voor de Prov. Staten vooraf doen gaan door een „Statendag": een zeer ge slaagde bijeenkomst in Utrecht, waar met het kader der partij en de kandidaten ook de leidende figuren uit de werkgroepen bij een waren. Niemand minder dan mr. E. M. Sassen sprak hen toe en ontvouwde de veelzijdigheid van het werk, dat de provinciale besturen in ons staatsbestel ver richten. De Staten komen niet vaak bijeen. Zodoende weet de gemiddelde burger weinig van hun activiteiten, maar behalve dat zij leden van de Eerste Ka mer kiezen, stellen zij ook het dagelijks bestuur der provincies uit hun midden aan en dat om vat veel meer dan men zou den ken, aldus mr.. Sassen. Uit eigen ervaring van bijna twaalf na-oorlogse jaren kon hij daarover spreken. Hij schetste de bemoeiingen met onderwijs, volkshuisvesting en de geweste lijke cultuur en ging meer bij zonder in op de eigen geaard heid van deze bestuurlijke taken in Noord-Brabant. In wetten en boeken is er weinig over die taak geschreven, zodat er niet veel over te theoretiseren valt. Des te boeiender is het kleurig patroon dat deze werkzaamheden in de elf provincies in de praktijk te zien geeft, aldus de Bossche ad vocaat, die na de oorlog vele ja ren gedeputeerde is geweest. Hij heeft deze functie thans verwis seld voor het lidmaatschap van de Europese commissie voor de Euratom. Zijn afscheid wel van het werk, niet van Brabant en evenmin van de K.V.P. vormde een levend bewijs van de liefde, waarmede hij deze taak naast zijn lidmaatschap van de Eerste Kamer en vele andere functies heeft vervuld. Zijn rede was een vogelvlucht van de pro blemen die voor Brabant type rend zijn: in het westen de wa terstaatkundige regelingen en de zorg voor de achtergebleven ge bieden, in het oosten de Peel- ontginningen en voor heel Bra bant nog typisch eigen taken, zo als het beheer van een wegennet van duizend strekkende kilome ters, dat geen enkele andere pro vincie kent. Mr. Sassen sprak ook over de elektriciteitsvoorziening in Bra bant, die bijna uitsluitend het terrein is van provinciaal initia tief en vestigde even de blik op het grote tekort op de Europese energiebalans. Deze week komt voor het eerst het grote parle ment der drie Europese gemeen schappen in Straatsburg bijeen. Bij die gelegenheid zal men meer hóren over de noodzaak en de plannen tot een effectieve sa menwerking ook op het gebied der nucleaire industrie, „die niet door ieder land in een eigen bloempotje tot bloei kan worden gebracht." Mr. Sassen is door de voorzit ter der K.V.P.mr. H. W. van Doorn, hartelijk: bedankt voor zijn werkzaamheden in en voor de partij. De volle zaal voegde zich daarbij met een krachtig applaus. In de namiddag werd een fo rum: gehouden, waarbij acht ka tholieke gedeputeerden uit ver schillende provincies onder lei ding van mr. H. W. de Vink de meest uiteenlopende vragen heb ben beantwoord. Vastgesteld werd o.m. dat een „behoorlijke carnavalsviering" onder een pro vinciaal subsidie kan vallen. Dit naar aanleiding van opmerkin gen, die een socialistisch raads lid in Oosterhout daarover in sterk negatieve zin heeft ge maakt. Men sprak voorts over de woningbouw, waarover de heer Deerenberg behartenswaar- dige opmerkingen maakte (kli maatverbetering door belasting verlaging en minder vrijelijk ver delen van grondlasten ten koste van de premiebouw, waarop G.S. controle kunnen uitoefenen). Voorts over de Limburgse perspectieven, nu de stop van Vernaaien wordt opgeheven (G. S. van Limburg geven voorkeur aan een Maas-Rijnverbinding via Arcen-Ruhrort. Minister Al- gera moet dit met buitenlandse collega's nog bezien). De heer Jos Maenen gaf een overzicht van de betekenis van streekverbeteringsplannen bij de ruimtelijke ordening en drs. W. J. van den Donk zag kans in en kele trekken over provinciale subsidies enig inzicht te geven. Aan de problemen van de randstad Holland werd uitvoe rig aandacht geschonken, waar bij vooral Haagse werkgroepen zich in de discussie mengden en op spoed aandrongen met de be slissing over de uitbreiding van de stad Den Haag (mr. Deeren berg: „G.S. krijgen nu 'n recht sprekende functie omdat 't over andermans grond gaat. Maar er komt een oplossing.") In dit verband! werden ook de mogelijkheden van industrie spreiding tot aan de Wester- schelde aangegeven door mr. dr. A. J. J. Mes. Drs. W. F. P., Bos houwers vormde de Gelderse, de heer G. A. R. von Pikarts de Overijsselse! stem in het kapittel. De heer P. H. Coppes besprak de vraagstukken der ontwikkelings gebieden. Mr. H. W. van Doorn besloot de b;:°enkomst met een rede van algemeen politieke strekking. Hli ging daarbij in op een on langs ontstane discussie over de middelen om de politieke mate rie zo te behandelen, dat er, iets van doordringt tot het hart van de burger. „Vroeger ging het er om belangstelling te wekken voor materiële zaken. Maar ook thans moet de massa uit haar berusting en apathie worden ge wekt. Het gaat nu om belang stelling voor maatschappelijke volwaardigheid". Juist bij de spanning van een televisiespel is het, alsof Pickwick Thee dubbel verkwikt. De strelende geur en de verfijnde Engelse smaak maken de gezelligheid groter, het genot van be- haaglijk-samenzijn intenser. Douwe Egberts Pickwick Thee, de Engelse me lange kenmerkt zich door een overdaad aan smaak en aan geuren door een rijke afschenk. De fijne geur en smaak van Pickuiick Thee warden volmaakt beschermd door een speciale aluminium-binnenverpakking Fles voor 10 ct bij aankoop van 1 fles wiiP388 Iedereen met 'n fijne neus voor voordeel gaat morgen naar De Spar! Kijk voor u een fles bleekwater voor één dubbeltje bij aankoop van een fles alkalivrij wasmiddel en nog 10% zegelkorting op de koop toe! Ja de snelste manier om véél te sparen Sparklant worden! 60 vo°r Alles voor een gemakkelijke maaltijd mei 10% Gr. erwten m. wortelen, 1/1 blik65 ct-10% Tomatensoep, per pot58 ct -10 Havermout, pak53 - 50 ct -10% Gort, pak52 ct -10 Rundvlees, blik 350 gram 130 ct -10 Gestoomd gehakt, Schol, diepvries65 - 115 ct -10% Zalm, blik115 ct-10% Trakteer u zelf in de schoonmaakdruktel SPAR-koffie, iets fijns, Oploskoffie, busje 50 gram 244 ct - 10% SPAR-thee, een gave genieting, 100 gram 108 - 90 - 80 - 70 ct - 10% Spekulaas, groot pak100 ct -10% Beschuit29- 30 ct -10% Kandijkoek,86 - 60 ct -10% van 20 - 27 maart Zachte caramels, 200 gram 74ct, 30 zegels Sperciebonen, 1/1 bnk 95ct,38 zegels Doperwten Mil, 1/1 biik. .82 ct, 32 zegels Haring in Tomatensaus, b.ik 75 ct, 30 zegels Macaroni, pak 250 gram .30 ct. 12 zegels Ontbijtspek, z. zwoerd, 100 gram 43 ct, 18 zegels L/w koekje deze week mei 10% l^otanda's, 250 gram62 ct -10% Zeemlap, formaat 31 x 33 230ct,112z. i voorzitter van Polymnia dit concert en heette hierbij welkom de beschermvrouwe der vereniging, mevr. A. Brokx-van Steen oven, meneer Brokx, Burgemeester Van Erp en Mevr. van Erp, de heer en mevr. Wijffels, de donateurs en verdere belang stellenden. Het concert begon met drie werkjes van religieuse aard, achtereenvolgens Ave Ma ria van J. Arcadelt, Ave Verum van Mo zart en Sion hört die Wachter singen, een koraal van Bach in een bewerking (lees be derving) van Piet Kiel. Al direct ontwaarde men bij het koor een goede samenzang en een uitgebalanceerde stemmenverhouding. De solo echter die bij nummer drie van het programma aan het koraal vooraf ging en die werd gezongen door de sopraan An van Iersel, kwam niet tot werkelijk leven, al beschikt deze soliste over een zuivere en uiterst heldere stem. Maar Bach zingen is dan ook een vak appart. Het tweede gedeel te bestond uit Der Greis van Haydn, Wie gelied van Jan Nieland en twee koren uit de oratorium Die Schöpfung van J. Haydn. Hoewel vooral de laatste twee koorwerken bijzonder hoge eisen stelt en een grote dosis techniek en „ervaring" vragen, kwam Po lymnia ook hierin tot redelijk goede pres taties. Vervolgens traden enkele solisten op. Allereerst exelleerde de tenor Wim de Hond in L'Elisir D'Amore van G. Donizetti en Je crois entendre encore uit Les Pecheurs de Perles van G. Bizet. Bijzonder fraai en ge voelig vertolkte daarna de sopraan Miet v. Strien het Spirito Sancto van Èmily Baronin terwijl zij daarna met Kees van Iersel het populaire duet Reich mir die Hand uit Don Juan van Mozart eer aan deed. Sjef Langerwerf, bas, had zijn keuze la ten vallen op In questra tomba obscura van L. van Beethoven en O Isis und O Siris, uit die Zauberflöte van Mozart. Deze solist be schikt over een buitengewoon mooie stem die hij in deze twee soli ook volkomen be heerst. Hij slaagde er dan ook in boven het mannenkoor dat hem bij O Isis und O Siris iets te weinig verzorgd begeleidde, uit te blinken. Dat de dirigent van het koor, Kees van Iersel, de kunst van het zingen ook zelf ver staat, bewees hij in de aria's Des Vogel- fünger (Die Zauberflöte) en Drinklied uit Freischütz van Weber. Hij wende daarbij ook zijn acteertalenten aan en mede door zijn geschooldheid op het gebied van solo zang en zijn „warm" bariton-geluid oogste hij een gul applaus. Het vierde deel van het programma was ongetwijfeld een muzikaal hoogtepunt. Hier in kwamen de oudere grootmeesters Lassus en Aichinger aan bod. En het bleek voor de zoveelste keer dat het jeugdige koor Po lymnia vooral deze soort muziek bijzonder goed ligt. We hoorden achtereenvolgens van Orlando di Lasso: O che bon eco, Bonjour mon coeur en quand mon mari en van Ai chinger Regina Coeli. Fris en speels als deze werkjes zijn met de levendige opvat ting waarin wij ze hoorden uitvoeren, wa ren ze een streling voor het muzikale oor. Een waardig sluitstuk vormden tenslotte de drie kooraraphrasen van de volksliedjes In een groen knollenland, Grootvaders klok en Slaap kindje slaap in de zeer humoris tische bewerkingen van Dickerhof (het eer ste) en Lex Karsemeyer. Het was waarlijk een muzikaal genoegen deze avond bij te wonen. KERKDIENSTEN. Ned. Herv. Kerk, 9.30 en 14.30 uur Ds. Schipper. VOETBAL. Het voetbalprogramma voor a.s. zondag ziet er als volgt uit Waspik I heeft vrijaf en White Boys zal een wedstrijd gaan spelen tegen Terheijden. AFSCHEID HOPMAN DE BONT. Vrijdagavond j.l. hebben de verkenners van de Andries de Bont-groep afscheid ge nomen van hun hopman en groepsleider, de heer E. de Bont. De avond begon met de gebruikelijke opening van de troep. Hierna vertoonden de junioren die onder leiding staan van 2 studenten der kweekschool te Dongen, en de senioren-verkenners enkele stukjes en voordrachten. Onder een korte pauze werd een kleine versnapering aangeboden. Onder de aan wezigen waren de verloofde van de hop man, de heer Nelissen, de aalmoezenier en enkele leden van de staf. Na het afgeweek te programma sprak een der senioren een kort dankwoord, waarna hij uit naam van alle verkenners een fraai kruisbeeld aan bood. Hierna sprak de hopman een afscheids woord. Hij zei o.a.: „Het afscheid van deze troep valt mij erg zwaar en ik weet, wan neer ik straks deze hoed aan de kapstok hang, dat dit voorgoed is. Ik heb bijna 1/5 van een normale mensenleeftijd in deze troep gewerkt. Lang heb ik jullie opdrach ten gegeven en nu geef ik als laatste: „pom pen". Wanneer ik straks nog eens informeer moet ik het schip van onze troep vrolijk zien dobberen op de baren". Hij bedankte ook allen waarmee hij al die tijd had samengewerkt. De hopman gaf zijn taak over aan de heer Nelissen uit Geer- truidenberg, die de verkenners zeker zal helpen „pompen". De administratie droeg hij over aan Ake la Schoenmakers. De hopman van onze troep is pl.m. 15 jaar lang werkzaam geweest in de Andries de Bont-groep en heeft deze mee opge richt. Wij danken hem nogmaals voor al het werk dat hij voor de troep gedaan heeft. GESLAAGD. Te Bergen (N.H.) slaagden de dames Lies Schoenmakers, Trees Rovers en Riek Schoenmakers, voor het diploma landbouw- huishoudlerares. Vraag uw winkelier ook eens naar de handige Pickwick Theezakjes Pickwick theezakjes Ceylon melange I Pickwick theezakjes Engelse melange doosje van 20 stuks 98ct. lOstuks Slct.l groot formaat, doosje van 20stuks98ct. CEYLON MELANGE 108ct ENGELSE MELANGE 90ct CA, "O I7jy> Goede „schoonmaaksters" sparen 10°/°! De trekker van deze week met tóch 10% korting: 30 cO blik 450 gram139 ct - 10 Nu al «en uitgebreide sortering Paasartikelen van ohooolade en suikerwerk. Per ons of por stuk altijd 10% korting! 250 gram236 198 - 164 ct - 10 DE SPAR

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 7