jWaalwijkse en Lang WAALWIJK Garage van Mossel wordt zaterdag officieel geopend KAATSHEUVEL Uit de Langstraat DINSDAG 8 APRIL 1958 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen hoofdredacteur: JAN TIELEN uit blad verschijnt 2 x per week 81e JAARGANG No. 28 22 cent per week per kwartaal 2.85 f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Abonnement: speciaal tarief Contract-advertenties: Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" Elshout Vlijmen Haarsteeg Sprang-Capelle Sprang Waspik Openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk op donderdag 10 april 1958 om half 8 ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Voorstel tot het aangaan van een geldlening. Pre-advies: In het begin van dit jaar is de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten te 's-Gravenhage met een emissie ad ƒ100 miljoen 5Yi% obli gaties op de kapitaalmarkt uitgeko men. Genoemde Bank doet B. en W. berichten dat van de opbrengst van deze emissie een deel is afgezonderd om te dienen voor de definitieve fi nanciering van reeds voltooide of nog onderhanden zijnde werken. Als uitgangspunt voor de bereke ning van het aandeel voor onze ge meente, werd uitgegaan van de vlot tende schuldpositie op 1 januari van dit jaar. Op grond van het bovenstaande heeft de N.V. Bank voor Nederland- sche Gemeenten B. en W. bij brief van 29 maart jl. de volgende aan bieding gedaan: bedrag: 181.000,—- koers: 100% looptijd: 25 jaar rente: 5Vi% per jaar, halfjaarlijks te voldoen in 20 gelijke jaarlijkse termijnen, aanvangende op 1 april 1964 vervroegde aflossing: de eerste 10 jaar van de looptijd niet toegestaan, daarna op aflossingsdata en wel het 11e t/m 15e jaar a 101%%, daarna a 101% Losten: 2,3% van 't nominale be drag der lening per 1 april i958. Omtrent de bestemming verwij zen B. en W. naar hetgeen hierbo ven is opgemerkt. B. en W. stellen voor de aanbie ding te accepteren. 2. Voorstel tot aangaan van geld leningen ten behove van de bouw van een r.k. jongensschool in de St. Antoniusparochie. BENOEMING. De heer Drs. G. de Vries al hier is door het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen benoemd tot gecommit- teeerde Ijij de dit jaar te houden eindexamens van de katholieke middelbare scholen te Vaals, Heerlen, Helmond en Veldhoven en de Rijks middelbare school voor meisjes te Tilburg. UNIFAIR 35. Raamaffiches en advertenties heb ben U reeds kond gedaan van de op handen zijnde fancy fair ten bate van het Uniformfonds der Harmonie ,,St. Jan". A.s. zaterdag zal de „Unifair 35" gaan draaien en gedurende 3 dagen zullen, naar verwacht mag worden, honderden een kijkje gaan nemen in het Gemeenschapshuis te Baardwijk, waar vele attracties zijn ingericht en honderden fraaie prijzen liggen te wachten op de gelukkige winnaars. Nadere bijzonderheden volgen in dit blad van a.s. vrijdag, maar reser veer alvast een of meer van deze data 12,13 en 14 april. WAALWIJKS KIND IN GEMERT VERONGELUKT. Onder de gemeente Gemert is za terdag een ernstig auto-ongeluk ge beurd, dat aan de 4-jarige Pieterke v. M. uit de v. Assendelftstraat alhier het leven heeft gekost. De fam, v. M.-N. was op weg naar Venray voor het bijwonen van de begrafenis van een petekind. Onder Gemert kwam hun auto echter tegen een boom te recht met het hierboven genoemde gevolg. De heer en mevrouw v. M. moesten gewond in-het ziekenhuis te Helmond worden opgenomen. Pieter ke zal vandaag tegelijk met het pete kind te Venray worden begraven. WAALWIJKS ORKEST NAAR RAAMSDONKSVEER. Ter gelegenheid van het festival van de harmonie „De Eendracht" te Raamsdonksveer zal het Waalwijks Orkest op 11 mei a.s. concerteren in de zaal van hotel Ten Deijl. Uitge voerd zullen worden de ouverture Ti tus van Mozart en de le symphonie van Beethoven. Het gedèelte na de pauze zal worden verzorgd door de harmonie „De Eendracht". GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden shawl; zilveren ket tinkje met medalje; zakmes; speel goedhondje; kinderkerkboekje; ring- met sleutels; hond; etui met rozen krans; halskettinkje; handschoen met shawl; pollepel; portemonnee met in houd; zilveren armbandje; jasje met capuchon; linker laars; milit. helm. Verloren sleutelring met 3 sleu tels; capuchon; treinabonnement; bril; aktetas met broodtrommel; jon gensjasje; damesrijwiel; vulpen en vulpotlood; gouden herenzegelring; oud damesrijwiel; f ietssleuteltje; paar bruinen herenhandschoenen. AGENDA. Woensdag. Musis Sacrum 8 uur: „4 Man nen der duisternis", 14 jaar. Luxor 8 uur: „De slag om het vrouwenfort", 14 jaar. Woensdag 8 uur repetitie da mes en heren Oefening en Ver maak met Waalwijks Orkest in De Gecroonde Leersse. Donderdag. Gecroonde Leersse 8 uur Concert van Liedertafel „Oefe ning en Vermaak" en Waalwijks Orkest m.m.v. Heieen Verkley, sopraan. Zondag 12 uur repetitie man nenkoor in De Twee Kolommen. Prachtige aanwinst voor plaats en streek Als het niet zo was, dat de mtonstrueuse S-bocht bij 't Hoek- einde t.z.t. tot opluchting van al les wat zich per auto voortbe weegt, gaat verdwijnen, dan zou men de nieuwe Volkswagen-ga rage van de heer W. van Mossel aan de Grotestraat-hoek Thor- beckelaan de aperte en schone intentie mogen toeschrijven van te willen fungeren als 'revalida tiecentrum voor de auto's, die in deze bocht zo licht aan levens gevaarlijke kneuzingen en deu ken bloot staan. Nu deze barre verkeershinderlaag echter gaat verdwijnen en hoe eerder hoe liever heeft dit prachtige nieu we garagecomplex de functie van elke andere garage, n.l. de ser vice in de ruimste zin van het woord aan de autorijdende mens en aan de Volkswagenbezitter in het bijzonder. De garage van de heer v. Mos sel zal in de toekomst liggen aan het nieuwe deel van de verbeter de doorgangsweg door Waalwijk en wanneer men hieruit wil con cluderen, dat er dan wel alle aan dacht zal worden besteed niet alleen aan een snelle, maar ook aan een tot in alle onderdelen verzorgde service, dan slaat men de spijker precies op z'n kop. Al les wat het moderne garagebe- I drijf aan service te bieden heeft, kan men in deze bijzonder fraaie nieuwbouw vinden. En wij me nen de belangstellende lezer dan I ook geen betere indruk van dit i bedrijf te kunnen geven dan door j op oapier een korte rondwande ling te maken, na te hebben ver meld, dat deze voor de gemeente zo fraaie aanwinst op zaterdag 12 april a.s. door burgemeester Teijssen officieel zal worden ge opend. Het bedrijf bestaat uit drie on derling verbonden onderdelen, n.l. a. de werkplaats met een op pervlakte van 400 m2. Zij bestaat uit een hal van 11 m. breed, waarin 11 doorgangen van 3.00 x 6.00 m. liggen, met er naast 'n afdeling voor motorenrevisie. Elke doorgang kan 3 A 4 repara ties per dag verwerken, hetgeen dus neerkomt op ca. 40 repara ties per dag. Hierin zijn natuur lijk niet de allerkleinste repara ties begrepen, die slechts enkele minuten in beslag nemen. Aan deze werkplaats is een magazijn gekoppeld mlet een oppervlakte van 75 m. b. de doorsmeer- en wasafde- ling. Het doorsmeren der wagens geschiedt vanuit een kelder, waarin 2 smeerplateaus zijn aan gebracht. Deze kelder heeft een oppervlakte van 32,50 m2 en een vrije hoogte van 2 m. Het was- station (4.50 x 7.50 m.) is geheel beroosterd, zodat het waswater snel kan weglopen c. de administratie- en de ver koopafdeling met een gezamen lijke oppervlakte van 100 m2. De fraaie showroom en de ont vangstruimte zijn langs 't voor plein gelegen met daarachter een privé-, bedrijfs- en aannamekan toor. De aanname is het centrale punt van het bedrijf en de ligging er van is bepaald door: a)' 'con tact met de klant en met de chef van de werkplaats voor het ge ven van opdrachten en b) con tact met de werkplaats en hef magazijn voor de afrekening. De wachtkamer staat in verbinding met het magazijn voor de ver koop van losse onderdelen, en met de showroom zodat de wach tende klant zijn aandacht altijd kan wijden aan de nieuwste wa gens en accessoires. Verder bevat het bedrijf een fraaie cantine voor het perso neel, wasgelegenheid en toiletten voor personeel en klanten. Bo ven het bedrijf zijn twee riante en ruime woonhuizen geprojec teerd. Dit wel zeer fraaie en moderne garagecomplex met woonhuizen is een ontwerp van de Vughtse architect, de heer Fr. Grips en uitgevoerd door de fa. v. d. San- de te 's-Hertogenbosch. Het be drijf bestaat voornamelijk uit gewapend beton met woonhui zen van metselwerk er boven. De vloeren van het bedrijf zijn naad loos uitgevoerd en die van de service-afdeling voorzien van 'n kleur. De wanden zijn voorzien van een naadloze lambrizering, eveneens in kleur. Ramen en deuren zijn in staal uitgevoerd en de toegangen tot werkplaats, smieer- en wasstation zijn voor zien van kanteldeuren. Vanuit de smeerkelder wordt de motor olie automatisch naar de begane grond gepompt, waar de olie-af- gifte via slansen direct in het carter plaats vindt. Het vet en de cardanolie worden eveneens automatisch naar het smeerpla- teau gepompt. Verder bevat de ze kelder een opvang- en afvoer- installatie van de afgewerkte olie, die voor het verwarmings- systeem wordt benut. De werk plaats is uitgerust met een hef- brug, terwijl aansluitingen voor meerdere bruggen zijn aange legd. In de showroom zijn naast de basisverlichting met TL-ar- ïnaturen schijnwerpers aange bracht. Voorgevel en het ruime voorterrein worden door spot lights verlicht. Het centrale verwarmingssy steem is ontworpen ep aangelegd door de fa. Gemen te 's-Bosch. Het is een bijzonder soort ver warmingssysteem, dat werkt door middel van stralingsplaten van bovenuit, waaraan is toege voegd een luchtverhitter om een overdruk in het bedrijf te hou den en de koude luchtstroom naar binnen te voorkomen. In de vol automatische stookinrichting wordt o.m. de afgewerkte olie verwerkt. Met de opening van dit prach tige bedrijf van de heer v. Mos sel zal Waalwijk een garagecom plex en een service-inrichting van bijzondere allure rijker zijn. MOBILGAS IN WAALWIJK. Wanneer zaterdag 12 april het garagebedrijf Van Mossel aan de Grotestraat hoek Thorbeckelaan zijn poorten opent, dan zal daar mee tevens een nieuwe benzine in Waalwijk worden geïntrodu ceerd. Hier zal namelijk verkrijg baar zijn: Mobilgas, Amerika's meest gekochte merkbenzine. Mobilgas is een product van een van de meest vooraanstaande aardoliemaatschappijen ter we reld, de Socony Mobil Oil Com pany, Inc. te New York. De maat schappij heeft 18 raffinaderijen in eigendom. Europese Mobil- raffinaderijen zijn gevestigd in Engeland, Duitsland, Italië en 2 in Frankrijk. Mobilgas werd on langs op de Nederlandse markt gebracht door Mobil Oil Neder land N.V. te Rotterdam. De naam „Mobil" is voor de Nederlandse automobilist geen onbekende. Mobiloil heeft in een periode van meer dan 50 jaar bekendheid verworven. Het is wellicht interessant te weten, dat aan de totstandko ming van Mobilgas een uitge breid programma van weten schappelijk onderzoek is voor afgegaan. Technici besteedden bijvoorbeeld meer dan 383.000 manuren aan het nemer,' van la boratorium-proeven. Daarnaast werd Mobilgas in vele typen mo toren op de weg beproefd en wel over 11.655.250 km. Een afstand gelijk aan 14 maal heen en terug naar de maan Mobilgas Special de premi um benzine en Mobilgas be vatten een nieuwe Chemische verbinding, MG4 genaamd, die voortijdige ontsteking, kortslui ting van de bougies, ijsvorming in de carburateur en gumvor- ming in het brandstofsysteem voorkomt. Mobilgas met MC4 verkreeg vooral ook bekendheid door de zuinigheidswedstrijden, die met deze bekende benzine in vele landen werd gehouden. Het zijn de zogenaamde door strikt onpartijdige automobiel organisaties gecontroleerde Mobilgas Economy Runs, waar in het er om gaat zoveel mogelijk kilometers uit zo weinig moge lijk benzine te halen. PAASDRUKTE IN DE EFTELING. Ondanks het abnormaal koude weer, dat in het gehele land bange verwachtingen deed koesteren voor het vreemdelingenbezoek, is het Ef- telingbezoek nog alleszins bevredi gend geweest. De bezoeker, die niet weet dat geheel Kaatsheuvel van de gelegenheid gebruik gemaakt heeft MSaBÉEESï' PRIESTERWIJDING. Onze oud-dorpsgenoot de eerw. frater Norbertus M. Siegers van de orde der pa ters Augustijnen, thans studerende aan de Sorbonne te Parijs, zal a.s. zondag uit de handen van de hulpbisschop van Z.E. Mau rice Kardinaal Feltin, aartsbisschop van Parijs, de H. Priesterwijding ontvangen in de parochiekerk te Bagneux. Behalve de naaste familieleden van de neomist, zal ook de Z.E. Heer Pastoor G. Versteeg de hei lige wijding bijwonen. Op zondag 29 juni zal de neomist in onze parochiekerk de eerste plechtige H. Mis opdragen. TAFELTENNIS. In opdracht van het bestuur van de N.T. T.B. afd. Brabant, werd in het clublokaal van de tafeltennisvereniging De Smashers de tienkamp verspeeld voor de eerste klas heren en voor de tweede klas dames. Daar twee dames niet waren opgekomen, moes ten D. van Sluisveld en A. Janssen van De Smashers invallen, terwijl de heer A. Wil- lems die als reserve stond aangegegen, eveneens moest meespelen. Met een kort woord heette de voorzitter van De Smashers de speelsters en spelers welkom, en hoopte dat er na een faire strijd, ook de beste spelers de prijzen mee naar huis zou kunnen nemen. Er werden forse partijen ten beste gegeven, waarvan door belangstellenden volop genoten werd. De einduitslag was als volgt, bij de dames: R. de Wit van PTTC 8 pt.; M. Verhaeren Vic toria '51 7 pt.; E. Loonen Taxandria 6 pt.; C. Duquesnoy RKC en C. Heefer Irene ieder 5 pt.; J. v. lerlandt Irene 4 pt.; T. v. d. Steen PTTC 4 pt.; R. de Groot Irene en D. v. Sluisveld De Smashers ieder 3 pt. en A. Janssen van De Smashers 0 pt. Uitslag heren J. v. d. Hogen 8 pt.; A. Willems 7 pt.; J. v. d. Hout en A. Leen houwers ieder 6 pt., C. Beerens 5 pt„ W. v. d. Hout en H. Willems ieder 4 pt.; J. Verhaeren 3 pt.; H. Balvers 2 pt. en A. v. d. Veerdonk 0 pt. Competitie-uitslagen voor de NTTB Victoria '51 3 - Haarsteeg contra De Smashers 2 1-9; Gladiatoren 2 's-Bosch - De Smashers 2 0-10; Never Despair Den Bosch - De Smashers 3 6-4. De heer Frans Willems die was aange wezen in de tienkamp heren derde klas die te Breda werd gespeeld wist daar als num mer één te eindigen met 8 wunstpunten. Voor deze jeugdige spjeler voorwaar een mooi succes. OPENING NIEUWE KAPPERSZAAK. Dinsdag 8 april zal de heer Mari Klerks een nieuwe heren kapperszaak openen in 't pand Akker 12 alhier. De heer Mari Klerks heeft reeds jarenlang zelfstandig de klan ten in de zaak van dhr. W. de Laat tot ieders tevredenheid bediend. De heer de Laat heeft wegens uitbreiding der dames kapsalon de herenkapsalon aan de heer Klerks overgedragen. De nieuwe zaak is naar de meest moderne eisen op het gebied van haarverzorging en hygiëne ingericht en het ziet er naar uit dat deze nieuwe zaak een goede toekomst aan de heer Klerks zal bieden. DE WELEERW. HEER G. J. v. BERG BENOEMD TOT PASTOOR TE BERLICUM. Kapelaan P. J. v. d. Berg is met ingang van 11 april benoemd tot pastoor te Ber- licum. De nieuwe pastoor werd op 2 mei 1909 geboren en in 1933 priester gewijd. Hij maakte zijn studies in Heeswijk en heeft zich na zijn priesterwijding bijna onafge broken aan de reclassering gewijd. Achter eenvolgens was hij kapelaan te Elshout, Haarsteeg, Heeswijk en Vlijmen. Tot kapelaan te Vlijmen heeft Z. H. Exc. de Bisschop van den Bosch op verzoek van de Prelaat van Heeswijk benoemd de Wel eerwaarde heer P. H. van Zutphen, O. Praem. VLIJM. BOYS 2 - ZIGO 2, 4 - 1. Zondag speelden de Vlijm. Boys 2 een thuiswedstrijd tegen Zigo 2. Daar de Boys zich tot de kanshebbers van de bovenste plaats hebben opgewerkt, was er voor deze wedstrijd flinke belangstelling, maar het spel was van beide zijden niet van hoog gehalte. Voor de rust, door de wind ge steund, waren de Boys het meest in de aan val, maar het juiste schot ontbrak. Zigo was met haar uitvallen voor het doel van de Boys ook niet gevaarlijk en de Boys-verde diging kon steeds ingrijpen. Na de rust was Zigo het eerst in de aan val, maar enkele mooie kansen werden door slecht schieten om zeep gebracht. De Boys wisten het spel te verplaatsen en de kleine gevaarlijke midvoor van Esdonk had voor de Boys succes uit een schermutseling voor het vrije doel, 1-0. Bij de volgende aanval van de Boys kwam de bal bij linksbuiten Maas, die prachtig inschoot. Zigo nam van af de aftrap de bal mee, plaatste voor het doel, maar een Boys-achterspeler, die vol gens de scheidsrechter de bal met de hand speelde bezorgde een strafschop, die werd benut, 2-1. Hierna pakken de Boys flink aan en spoedig kwam er weer succes 3 - 1 door een mooi schot van J. Coensen; en kele minuten later was het Maas die een een strafschop no. 4 in de touwen schoot. Heusden I - Vlijm. Boys I, 4-0. KORFBAL. Maandag 2e Paasdag ging de Vlijmense Korfbalver. Never Down naar Schijndel, voor het spelen van vier wedstrijden; de wedstrijd van het 4e werd afgelast, zodat de eerste, tweede en derde 12-tallen in het veld kwamen. Never Down I leed een kleine nederlaag, evenals het tweede 12-tal, maar Neverdown A liet zich niet van de wijs brengen en be haalde een 2-1 overwinning en bleef aan de leiding. WEDVLUCHT. Maandag 2e Paasdag hield de Postdui venvereniging de Zwaluw een wedvlucht vanuit Baarle Nassau. De uitslag was als volgt: J Oosterwaal 1, 5; J v d Wiel 2, 9; H Oosterwaal 3, 18, 24; J v Engelen 4; Th v Esdonk 6, 35; J de Vaan 7, 26, 40; M v Dal 8, 17, 19; C v Heivoort 10, 16, 29, 32, 48; J. Kiviets 11, 15, 39; W. Strengers 12, 33, 34, 49; W v Ravensteijn 13; L Ni- cols 14, 44; A L v Helvoirt 20; W v Vugt 21, 28; M Nicols 22; Jos Kuijs 23, 42; L Meesters 25, $5, 54; Th v Overdijk 27, 52, 53; A v Helvoirt 30; J v d Heuvel 31, 50; Th v Bokhoven 36, 38; Joh v d Broek 37; P Vermeulen 41, 46, 55; M laros 43; W v Ravensteijn 47; G Treuren 51; H v Over dijk 56. Eerste overduif J Kiviets. BILJARTWEDSTRIJD. Maandag 2e Paasdag was het de laatste dag van het Biljartconcours georganiseerd door de supportersclub de Vlijmense Boys, in café Den Braai. De uitslag was na kampen als volgt: Jo v Engelen 20 pt.; H. Lammers 20 pt.; P. van Engelen 20 pt.; dagprijs Jo v. Engelen. HULDEBLIJK MGR. BEKKERS. De huis-aan-huis-collecte die in onze pa rochie werd gehouden voor het huldeblijk aan Mgr. Bekkers heeft opgebracht f 1463. FINANTIËLE ACTIE. De R.K. E.H.B.O.-vereniging alhier vier de in november 1956 met enig feestvertoon haar 20-jarig bestaan. Bij die gelegenheid werd aan het bestuur door de voorzitter van een comité namens de Haarsteegse be volking een bedrag aan geld overhandigd met het doel om daarvoor verbandmiddelen aan te schaffen. Door het bestuur werd deze gave in dank aanvaard en konden enkele verbandposten volledig worden ingericht. Maar deze posten behoren regelmatig te worden aangevuld, terwijl ook het oefenver- band dringend om vernieuwing vraagt. Om hiertoe over te gaan ontbreken echter de financiële middelen. Om op korte termijn hierover te beschikken is er een donateurs actie op touw gezet; via een circulaire die in de afgelopen week huis-aan-huis is be zorgd, heeft het bestuur van de vereniging de inwoners hiervan in kennis gesteld. De leden zullen dezer dagen hun rondgang hou den om steunkaarten aan te bieden en het bestuur spreekt in de circulaire de ver wachting uit, dat deze actie een groot suc ces zal worden en de vereniging in de toe komst in staat zal blijven om eerste hulp te verlenen waar dit nodig blijkt - Door de besturen van de Boerinnen- bond en de Rijvereniging is eveneens een gezamenlijke actie op touw gezet om de fi nanciële toestand van de kas wat te ver sterken. Dit willen de beide verenigingen bereiken door het inzamelen van oud papier dat van tijd tot tijd zal worden opgehaald. GEREF. GEMEENTE. A.s. woensdag 9 april hoopt D.V. voor de Gereformeerde Gemeente, Julianalaan 8, voor te gaan de Weleerw. heer Ds. R.,Rijk- sen uit Vlaardingen. Aanvang 7.30 uur. COLLECTE VOOR HET HOOGELAND. Deze week wordt alhier een huis-aan- huis-collecte gehouden voor de Vereniging „Het Hoogeland", ten bate van haar ver- zorgings-, opvoedings- en reclasseringswerk. Gaarne bevelen wij deze Hogelandse col lecte voor het uitgebreide werk in de drie landkolonies en 5 tehuizen, waarin per jaar meer dan 700 personen van alle gezindten worden verpleegd en waarvoor veel geld nodig is, bij de ingezeténen aan. Geeft mild voor dit mooie christelijke, maatschappelijke en sociale werk. A.R. KIESVERENIGING. Woensdagavond half acht komt de A.R. Kiesvereniging in het gebouw van de Chr. Volksbond in vergadering bijeen, ter be spreking van de a.s. gemeenteraadsverkie zingen en de candidaatstelling hiervoor. INTREDE CANDIDAAT B. W. VAN DER MEULEN A.s. zondag 13 april zal Candidaat B. W. van der Meulen in de Geref. Kerk al hier, in de voormiddaggodsdienstoefening die om 10 uur aanvangt, in het ambt wor den bevestigd, door Ds. K. van der Meulen van Landsmeer. Des avonds om 7 uur hoopt Ds. B. W. van der Meulen zijn intrede te doen als predikant bij de Geref. Kerk alhier. GESLAAGD. Voor het eindexamen van de 2-jarige al gemene tuinbouwcursus slaagde de heer G. Remmeren uit Waspik. Avondnijverheidsschool: De heer L. Tim- mers legde met goed gevolg het eindexa men af van de avondnijverheidsschool afd. Metselen. Voor de afd. timmeren slaagden de heren A. Kuijten en B. Smits. Technische avondschool. Aan de afd. Bouwkundig tekenen van de techn. avond school behaalden de heren Chr. Roovers, A. Smits en A. Verschuren het einddiploma. GROSLIJST K.A.B. In café C. van Iersel werd door de KAB de groslijst voor de a.s. gemeenteraadsver kiezing samengesteld, waarvoor uiteraard ook niet-leden van de KAB hun stem kon den uitbrengen. Er waren 54 kiezers opge komen. Als lijstaanvoerder werd gekozen de heer J. Akkerman met een gering aan tal stemmen meer als nr. 2 van de lijst de heer L. Kuijsters. De verdere samenstelling is als volgt: 3 Th. Smits; 4 F. Oerlemans; 5 N. Kuijten. Bij de vorige verkiezingen verkreeg deze lijst ruim voldoende stem men voor 3 zetels in de gemeenteraad. De heer L. Timmers, die voor de KAB in de huidige raad zitting heeft, komt niet op de- ze lijst voor. BURGERLIJKE STAND. GeborenPieternella Lamberta Maria dv A Gommers en L M Heeffer - Chris- tiaan Laurentius Cornells zv P C v Diem en C P M Rijken - Jan zv A Boezer en A M Ruijtenberg - Josepha Maria dv C J van Hooren en E A M Verhoeven Désiree Huiberdina Sqjanine Marie-José dv J P v Eersel en A P de Wijs - Hendrik Willem ev J Ruijtenberg en H A Kerst - Huber- tus Johannes Gerardus zv J v Burghout en A W Korthout - Dirk Johannes Gusbertus zv G Rozenbrand en H M de Haan - Ma ria Elisabeth Theresia dv W Kools en M L Franken. Overleden Hubertus Lucia Kemmere 28 jaar. GEMEENTERAADS VERGADERING. f ST. JOZEF GAAT EEN JEUGDHUIS BOUWEN. Ja, 't staat er net zoals het ons ge zegd werd en 't is zo ook met Pasen in de parochiekerk van St. Jozef meegedeeld. St. Jozef gaat 'n jeugd huis bouwen, want de steeds groei ende, actieve jeugdbeweging van de parochie kan daar niet meer buiten. Nog steeds heeft men zich beholpen met een onderdakje, dat meer luch tig dan comfortabel was, en nu is men weer bezig dat onderdakje met de goede zorgen van de gemeente over te plaatsen naar een ander ter rein, want de Levensschool gaat ge opend worden en daarvoor moet deze Levensschool bereikbaar zijn, wat alleen mogelijk is over het ter rein, waar het jeugdhuisonderdak- je van de parochie St. Jozef stond. Maar in alle ernst: de parochie St. Jozef gaat een Jeugdheus bouwen en zal daarvan nu eens geen half werk maken. We kunnen beginnen met te zeggen wat ook met Pasen vanaf de kansel is meegedeeld, dat de grond reeds is aangekocht, nl. een perceel gelegen tussen Kleuter bosch en de Mariaschool, waar men momenteel bezig is het onderdakje van de jeugdbeweging opnieuw op te trekken. Verder ook de tekenin gen voor het jeugdhuis zijn klaar en we mogen de initiatiefnemers com plimenteren dat er durf zit in de parochie. Maar dat alleen kan ook succes garanderen. Niet geschoten is altijd mis, en wie doel wil treffen moet hoog aanleggen. Alles gaat na tuurlijk weer draaien om de centen Voor zover mogelijk kan zeker op steun van de overheid worden gere- j^f.n d°ch vanuit de parochie moet blijken dat men wil meewerken En die medewerking wordt ongetwij feld geboden. Met de plannen in te kening en bestek, zijn ook de plan nen voor een steun-actie grondig op gezet. Er is een actief comité ge vormd, dat een jaar lang een we kelijkse 25 cents actie gaat voeren en we zijn er zeker van dat de 650 gezinnen van de St. Jozef-parochie alle zonder uitzondering spontaan in deze actie gaan meedoen. Daarnaast zijn er nog meer actie-plannen. Zo hoorden we mompelen dat Desk de ze zomer zijn sport voor een gedeel te in gaat schakelen voor hetzelfde doel, terwijl de vindingrijke geest van de initiatiefnemers heus nog wel andere pijlen op zijn boog zal heb ben. i

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5