Gemeenteraad Heusden STASSAR is SORTERING mum 1/Uo. Waalwijkse en Langstraaise Courant Uit de Langstraat m Elshout Maar méér brillen heeft S T A S S A R Stassar Opticien Waalwijk Heusden VRIJDAG 2) APKiL 1958 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 81e JAARGANG No. 33 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.8f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2021 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES„ECHO" Vlijmen Sprang Capelle Hoe schoon en riant Waalwijk ook is en hoe na dit nijvere stadje u en mij ook aan het fel minnende hart ligt, de rest van de wereld mag er ook zijn. Hebt u wel eens gekuierd door de landelijke middagstilte van Beetsterzwaag, of een broodje gege ten op de zeedijk bij Breskens met de gulzige meeuwen om u heen, of een kopje koffie gedronken in de avond lijke sereniteit van Koekange, of een meisje, genaamd Mercedes, gekust in Tampico, of een spelletje poker ge speeld met de Nizam van Haiderabad in Juan Les Pins, of een dure blik, geworpen in de schaars geklede nachtindustrie van Parijs? Ach, pas bij dit laatste zie ik de ondeugende schitteroogjes van de mensen, die het leven van haver tot gort kennen, hoewel de nachtelijke vermaakmachine nu net het enige is wat in Parijs niet de moeite waard is. Dat Parijs is weliswaar de droom, maar ook de teleurstelling van iedere schalk. Het Parijs van de ondefini eerbare sfeer, het Parijs van Mont- parnasse, Montmartre en Pigalle is heel anders dan de achter de hand vertelde verhaaltjes en de van onder de toonbank verkochte boekjes u wil len doen geloven. En dat u dat naast Waalwijk ook nog eens wilt zien en ondergaan, daar kan ik met allebei m'n voeten inkomen, want niets is zo bevorderlijk voor de levensvreugde als ook eens een andere sfeer te on dergaan dan die van het eigen huis. Het Putu-Bajes Genootschap, waarover ik u reeds vertelde, heeft dit begrepen. Het heeft gevoeld wat er in Waalwijk nog ontbrak Parijs. Nu stonden er twee mogelijkheden open, n.l. Waalwijk naar Parijs bren gen of Parijs naar Waalwijk. Het Genootschap heeft niet geaarzeld de weg van de meeste weerstand te kie zen door te besluiten een deel van Parijs naar Waalwijk over te bren gen. Tijdens het grote Puin- en Tuin feest, dat op 9, 10 en 11 mei a.s. al les zal overtreffen wat er ooit op dit gebied te doen is geweest of te doen zal zijn, zal iedereen in de Mont- martre-bar aan den lijve en aan zijn beurs kunnen voelen hoe goed het is eens in Parijs te zijn. Alles is frans in deze bar, van de exquise dranken tot de meisjes en de garcons toe. Al leen het betaalmiddel is, gezien de overweldigende belangstelling welke voor dit evenement zal bestaan, wet tig nederlands geld. Als dit alles was wat het Putu- Bajesfeest te bieden had, zou ik er geen regel dagboek meer aan wijden, maar er zijn nog tal van andere on gekende sensaties, die u het bestaan van Waalwijk zullen doen vergeten. Daar is de leutbio, waar de lach rond waart als een besmettelijke ziekte, het „théatre miniature" met uit frans- Somaliland geïmporteerde dwergen, het casino met de „Draai u rijk"- speeltafels en verder nog elf andere bloedstollende attracties, waarover ik geen voortijdige mededelingen mag doen. Alsof dit niet genoeg is zullen nog door 500 Waalwijkse kinderen ballonnen worden opgelaten. De eige- na(a)r(es) van de ballon, die het ver ste komt, ontvangt een klinkende hoofdprijs. Verder een loterij met een Niagara aan prijzen (electr. naaima chine, rijwielen, Zeiss Ikon foto camera etc. etc.) Vier muziekkorpsen zullen dit Puin- en Tuinfeest met vliegende vaan en slaande trom om lijsten. Hoezeer dit Puin- en Tuinfeest zal aanslaan, mag blijken uit het feit, dat een woordvoerder van de Expo te Brussel reeds zijn bezorgdheid heeft geuit over deze waalwijkse actie. Men verwacht, dat de poorten van de Expo enkele dagen gesloten zullen worden, omdat er waarschijnlijk geen hond zal komen kijken. Het Putu-Bajes Ge nootschap is dan ook al reeds van ze kere zijde benaderd om voor een flinke som gelds dit daverende feest te annuleren, maar de omkopers zijn onder hoongelach teruggekeerd naar vanwaar ze kwamen. De K.N.V.B. zal een nader onderzoek instellen. Alle gekke dingen die van nu af in Waalwijk gebeuren, staan in het nauwste verband met dit feest. HANNIBAL. Raamsdonk Raamsdonksveer Haarsteeg II HEI ZUID Druk op waterleiding wordt verbeterd. Benoeming rentmeester Godshuizen. De Raad der gemeente Heusden kwam f dinsdagavond 22 april j.l. in openbare ver gadering bijeen. Met kennisgeving was af wezig wethouder J. Groen. Na opening door de voorzitter de Edel achtbare heer A. van Delft, werden de no tulen van de vorige vergadering zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Bij de ingekomen stukken bevonden zich o.m. diverse goedkeuringen van Ged. Sta ten alsmede een verslag van de Regionale Brandweer en een verslag van de School- artsendienst. Verder was er ingekomen een verzoek van de R.K. Leergangen te Tilburg om een jaarlijkse subsidie f 30 voor elke leerling welke aan die instelling een cursus volgt. Daar uit de gemeente Heusden een cursist bij de R.K. Leergangen een cursus volgt, werd besloten aan deze instelling een jaar lijkse subsidie van f 30 toe te kennen. Van de Waterleiding-Mij. Noord-West- Brabant te Oudenbosch was een verzoek om erfdienstbaarheid ingekomen voor het perceel kadastraal bekend sectie B no. 682 gelegen op het voormalig fortterrein te He- dikhuizen, in verband met het koppelen van het waterleidingnet van de- maatschappij aan de Waterleiding-Mij. Noord-Oost-Bra bant, om zodoende tot een betere drukver- deling van het water te komen. (De druk op de waterleiding was in de gemeente Heusden vooral op bepaalde dagen, abnor maal slecht). De raad besloot aan dit ver zoek te voldoen. Op een ingekomen verzoek van de wa tersportvereniging Heusden, werd besloten tegen een prijs van f 2.50 per jaar een per ceeltje grond nabij de haven te verhuren om daarop een rijwielbergplaats te plaatsen. Van de heer J. Permers alhier was een schrijven ontvangen waarin deze zich be klaagde dat hem werd verboden achter zijn woning een varken te houden. De heer Rijken ging er mede accoord dat in de kom van Heusden varkens ge weerd worden, maar zag toch liever dat de huidige verordening in zoverre zou worden gewijzigd, dat bepaalde aanwijzigingen daar in zouden worden opgenomen, welke zouden uitmaken waar wel en waar geen varkens zouden mogen worden gehouden. Spreker vindt het onbillijk dat thans de een wel en de ander geen varkens mag houden en de situaties onderling niet veel van elkaar ver schillen. De voorzitter stemde toe een en ander te bezien. De heer van Herpt zou lie ver binnen de wallen geen varkens willen zien. De voorzitter zei echter dat dit i.v.m. de diverse landbouwbedrijven welke binnen de wallen gevestigd zijn, niet kan geweerd worden. De punten 4 en 5, resp. verordening duurtetoeslag, verordening op de keurings dienst van slachtdieren en van vlees en een verordening op de distructie, werden zon der meer door de raad vastgesteld. Punt 6. Subsidie plaatselijke Kruisver enigingen. De heer te Vruchte juichte het toe dat de subsidies voor deze kruisverenigingen met 15 zullen worden verhoogd, maar stelde tevens de vraag of er binnen afzienbare tijd in de vacature van een verloskundige zou worden voorzien, welke vacature is ont staan door het vertrek van de verloskundige mevr. Dinesse-Jansen, welke zich elders heeft gevestigd. De voorzitter zei dat er op de oproep welke was gedaan, geen enkele sollicitant zich heeft gemeld. Op een vraag van de heer Rijke ant woordde de voorzitter dat het vertrek van de vorige verloskundige enkel berustte op een positieverbetering. Punt 7. Op voorstel van B. en W. werd besloten een perceel grond kadastraal be kend sectie B nr. 359 genaamd „De Esch" gelegen te Hedikhuizen te verkopen aan de heer L. H. van Geffen te Hedikhuizen voor de prijs van f 2250, behoudens goedkeu ring van de grondkamer. Punt 8. Geldleningen. Besloten werd met de Godshuizen te Heusden een geldle ning aan te gaan groot f 17.00, tegen een rente van 4 met een looptijd van 10 jaar. Punten 9 en 10, resp. wijziging gemeente begroting 1957 en wijziging begroting Gods huizen 1957, werden hamerstukken. Punt 11. Benoeming rentmeester Gods huizen. In verband met deze benoeming was in een vergadering van de regenten der Godshuizen de volgende voordracht samen gesteld: 1 H. J. Wolfs, adjunctcommies le klas afd. financiën ter secretarie alhier; 2 J. J. van Bommel, secretaris der Godshui zen alhier. Alvorens tot stemming over te gaan vroeg de heer Roza het woord in een besloten vergadering, hetwelk werd toegestaan. Na heropening der openbare vergadering deelde de voorzitter mede dat de rentmees ter der Godshuizen in tijdelijk dienstver band zou worden benoemd, waarna stem ming volgde. De uitslag van deze stemming was: J. J. van Bommel 7 stemmen en de heer fi. J. Wolfs 3 stemmen, zodat de heer van Bommel werd benoemd. Punt 12. Op voorstel van B. en W. werd een wijziging in de bouwverordening aangebracht in verband met het bouwen van meer dan 3 woonlagen. Punt 13. Door de raad werd de pen sioensgrondslag van de burgemeester op nieuw vastgesteld. Punt 14. Op verzoek van de heer Ver- schure te Herpt om tegemoetkoming in de reiskosten -schoolbezoek op verre afstand ex art. 13 der L.O.-wet, werd besloten 70 pet. der reiskosten te vergoeden. Punt 15. Besloten werd aan De Haan en Oerlemans Scheepswerf N.V. alhier, een perceel grond te verkopen tegen een prijs van f 1.— per m2. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. FANCY-FAIR. Met de kermisdagen zal er behalve op maandag in het parochiehuis een fancy- fair gehouden worden, georganiseerd door het bestuur van Elshout Vooruit en de leid sters en leiders van de jeugdverenigingen. De opbrengst is dan ook voor enkele noodzakelijke verbeteringen te kunnen aan brengen aan het parochiehuis en voor nood zakelijke voorzieningen aan de lokaliteiten waar de jeugdbewegingen zijn onderge bracht. Er is voor gezorgd dat er voor jong en oud te genieten zal zijn. Behalve het Rad van avontuur met diverse prachtige prij zen, zullen er nog een achttal stands worden inegericht, zoals een schiettent, spijkerslaan enz. De organisatoren rekenen op een grote belangstelling van de zijde der parochianen. KONINGSCHIETEN. Kermis-dinsdag zal de O.L.Vr. Schuts weer haar traditioneel koningschieten hou den. De dag begint met een H. Mis op te dragen door de Gildeheer de Z.E. Heer Pastoor, waarna een gemeenschappelijke koffietafel in het gildehuis in café Klerks. Na een korte vergadering over de a.s. gil- dedagen en eventuele deelname, zal de strijd om de titel een aanvang nemen. Wan neer de koning bekend is zal het z.g. ko ningsbier worden geschonken, waarna men een rondgang zal maken door enkele stra ten der parochie. JAARVERGADERING. In café C. Klerks hield de gemengde zangvereniging Uitspanning door Inspan ning haar jaarvergadering. In zijn openings woord memoreerde de voorzitter de heer Joh. van Venrooy het wel en wee der ver eniging over het afgelopen jaar en kon tot zijn vreugde meedelen dat 1957 voor de vereniging een jaar van goede vooruitgang is geweest. Hij dankte de directeur de heer C. Lambrechts en al de leden voor het werk door hén gedaan. Het jaarverslag van de secretaris-penningmeester de heer Fr. van Wezel, was keurig verzorgd en werd onder dank goedgekeurd. De kas sloot met een batig saldo. De aftredende bestuursle den mej. An van Sluisveld en de heer Fr. van Wezel werden herkozen. Meegedeeld werd dat er plannen bestaan om in samen werking met de kerkelijke fanfare deze zo mer een avondconcert te geven in de tuin van mej. C. Klerks. De heer v. Wijk besprak daarna het uit stapje dat de leden samen jaarlijks maken. Van de rondvraag werd een druk gebruik gemaakt. In zijn slotwoord dankte de voor zitter nog speciaal de toneelgroep en spoor de allen aan de belangen der vereniging te blijven behartigen. Het gaat met U.D.I. nu goed, aldus de voorzitter, maar het kan nog beter. COLLECTE. Dezer dagen zullen de zelatricen van de broederschap van „De Wonderbare Moe der" een huis aan huis-collecte houden, om gedurende de meimaand een passende versiering in de kerk en bij de genadekapel te kunnen aanbrengen. MEI-MAAND-VIERING. De meimaand-viering zal voor de paro chie Elshout weer een ongekende drukte meebrengen. Telken jare neemt het aantal pelgrims toe dat processie-gewijs of op eigen gelegenheid naar Elshout trekt om daar Maria onder de titel van „De Wonderbare Moeder" te vereren. Honderden uit de naaste omtrek niet alleen, maar ook van verre afstand, komen op de zon- en feest dagen om aan hun devotie te voldoen. Ook de H.H. Missen en het dagelijkse lof zijn op de werkdagen druk bezocht. A.s. woens dag is het om half 8 een plechtig lof tot opening van de meimaand. De H. Missen op de werkdagen om half 7 en half 8. Op zon- en feestdagen: half 6, half 7, half 8, 9 uur en om half 11 plechtige Hoogmis. Op de eerste zondag half 3 plechtig lof met grote processie naar de genadekapel. Op andere zondagen lof om 3 uur; op werk dagen half 8. VOLLEYBALCLUB EVER READY. Zondag speelde de Vlijmense Volleybal club Ever Ready tegen de hoofdklassers VCV uit Vught. Ever Ready verloor de spannende partij met 4-2. VOETBAL. GSBW - Vlijmense Boys. Zondag spelen de Vlijmense Boys een uit wedstrijd tegen GSBW, de ploeg die de on derste plaats inneemt op de ranglijst, met 2 winstpunten minder dan GW uit een ge lijk aantal gespeelde wedstrijden. Dat GSBW haar best zal doen om van Vlijmen te winnen is te begrijpen, daar er nog een kans bestaat op een beslissingswed strijd, als GW van Nevelo verliest. Boys, doet uw sportieve plicht en probeer de puntjes mee naar Vlijmen te brengen. WIELRENNEN. De Vlijmense renners deden het zondag niet slecht en waren steeds in de kopgroep te vinden in de ronde van Berlicum; 5e werd M. v. d. Lee; lie L. v. d. Ven; 12e J. Kiviets; 21e J. van Dal. Bij de nieuwelingen was Th. v. Hees- wijk 9e. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag hield de Postduivenvereniging de Zwaluw een wedvlucht vanuit Vilvoorde; afstand 102 km; los 9 uur; eerste prijsduif 10-05-10; laatste prijswinnende duif 10-12- 4. Uitslag als volgt H Mommersteeg 1, 9, 21, 60; Jos v d Heuvel 2, 33; L Meesters 3, 65; Jan de Vaan 4, 19; M Nicols 5, 26, 42, 64; L Nicols 6, 52; P Stupers 7; P v Dal 8, 67; C Diepstraten 10, 20, 59; Th v Overdijk 11; Th v Esdonk 12, 25, 45; v Esch-Parijs 13, 27, 28, 31, 32, 37, 38, 40, 41, 4; J v d Dungen 14, 15, 48; M v Dal 16, 35, 56; C v Heivoort 17, 18, 29, 49; L v d Wiel 22; M Libregts 23, 36; Jos Kuijs 24, 30, 46; W v Vugt 34; J Oosterwaal 39, 51; J van Stokkum 43, 54; J v d Wiel 47; J Kiviets 50; Th v Bokhoven 53, 55; W v Raven- steijn 57; H Pelders 58; K v Esdonk 61; H Oosterwaal 62; H v Beijnen 63; M Laros 65; H v d Heijden 68, 69. Zondag wedvlucht vanuit Christian (B.). Inkorven vrijdagavond van 18.30-20.15. Op de gehouden bestuursvergadering van de BCC werd besloten op zondag 4 mei een wedvlucht te houden vanuit Noyon, ten bate van de Bloedtransfusiedienst. Aan deze vlucht neemt de Zwaluw uit Vlijmen ook deel. Vorig jaar kon f 1300 worden afgedragen. Dit jaar zal worden getracht dit bedrag nog te verhogen. ring zorgen. Voor de mooiste groepen enz. zullen mooie prijzen beschikbaar gesteld worden. Na afloop van de optocht zullen de kinderen worden getracteerd. Het comité verwacht dat de schooljeugd in ruime mate zal uitkomen met versierde wagens, fietsen, en dergelijke. ST. JORIS-KAMPVUUR JAN DE ROOIJ-GROEP. Voor het eerst op eigen terrein bij het nieuwe Troephuis, hield de Padvinders- groep Jan de Rooij j.l. woensdagavond haar St. joriskampvuur. Na opening met „Hoort, zegt het voort", werd de belofte hernieuwd. Hierna voerden de Verkenners op de legende „St. Joris en de draak". De heer Wachtels van den Berg vertelde het kampverhaal op spannende wijze. J. Overduin droeg voor de ballade van Jan van Hooff. Het kampvuur werd besloten met het zingen van 2 coupletten van het Wilhelmus. DODENHERDENKING. Zaterdagavond 3 mei zal alhier wederom de dodenherdenking plaats vinden. Om 7 uur zal in de Ned. Herv. Kerk een gecom bineerde dienst gehouden worden, waarin hoopt voor te gaan de Weleerw. heer Ds. P. J. Bos, Ned. Herv. predikant. Na deze Glazen Vistasan punctual corrected (Ziekenfondskortingen worden direct afgetrokken) ST. BLASIUS. In een algemene ledenvergadering werd door het schuttersgilde St. Blasius alhier besloten op zondag 27 april a.s. het seizoen te openen met een onderling schietconcours. Verder besloot men deel te nemen aan 't eerste bondsconcours van de Langstraatse Schuttersbond op 11 mei a.s. Op zaterdag 17 mei zal het officiële Ko ningschieten plaats hebben des middags om 3 uur. Voor de muzikale opluistering zal worden gezorgd door de Heusdense jeugd- fanfare. Op een verzoek om deel te nemen aan het internationale Gildefeest in België, dat al daar in het kader van de Wereldtentoon stelling op 3 aug. a.s. wordt gehouden, werd nog geen beslising genomen. Peerless brengt niet alleen een goede flets, maar eveneens een pracht collectie onderdelen en toebehoren in betrouwbare kwa> liteit. Laat U eens voorlichten door de Pearlass-handelaar«vakman A. A. FARO, Grotestraat 15, Waal wijk; J. J. MULDERS. St. Crispijn- straat 71, Waalwijk; C. KLERKS Eindstraat 21, Drunen; H. J. MUS- KENS, Markt, Kaatsheuvel; C. A. van der SCHANS, Heistraat 190, Sorang-Capelle. KERKDIENSTEN ZONDAG 27 APRIL 1958. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. Geref. Kerk 9.30 en 3 uur Ds. B. W. v. d. Meulen. OPBRENGST COLLECTE. De alhier gehouden collecte voor de Ver eniging „Het Hoogeland" heeft f 122.65 opgebracht. VIERING KONINGINNEDAG. Daartoe door de financiële medewerking der ingezetenen in staat gesteld, zal de Oranjevereniging alhier in samenwerking met het bestuur en het onderwijzend perso neel der Chr. school en der Kleuterschool, op Koninginnedag voor de schooljeugd feestelijkheden organiseren. Evenals vorige jaren zal 's morgens een kinderoptocht ge organiseerd worden, waartoe de school jeugd om half 9 op het schoolplein bijeen zal komen, om vandaar uit, nadat de ver schillende groepen door een jury zijn be oordeeld, door Sprang te trekken. De har monie zal hierbij voor de muzikale opluiste- 1 herdenkingsdienst zal de stille stoet naar het Jan de Rooij-monument trekken, waar de Chr. Gemengde Zangver. Excelsior een zangnummer zal uitvoeren. Vervolgens heeft de bloemlegging plaats, terwijl de stoet bij de Ned. Herv. Kerk zal worden ontbonden. De stoet trekt vanaf de kerk langs de Prov. weg naar het monument, waar precies om 8 uur twee minuten stilte zal worden in acht genomen, nadat men om het monu ment is geschaard. De terugtocht gaat door de Jan de Rooijstraat. COMMISSIE TOT WERING VAN SCHOOLVERZUIM. Blijkens het door de Commissie tot We ring van Schoolverzuim in de gemeente Sprang-Capelle aan het gemeentebestuur gezonden verslag over 1957, kwam de com missie 18 maal in vergadering bijeen. Op geroepen werden de ouders van 12 jongens en 10 meisjes, voor 54 verzuimen van jon gens en 576 verzuimen van meisjes. Ver schillende ouders werden regelmatig opge roepen. Betroffen de reden van verzuim in vorige verslagjaren minder ernstige feiten, gedurende het verslagjaar kwamen zeer veel verzuimen voor van kinderen waarvan de ouders meenden dat zij niet meer leerplich tig waren. Door de Inspectie werden aan enkele ouders waarschuwingen gezonden, terwijl tegen een 4-tal ouders proces-ver- baal werd opgemaakt, met het gevolg dat door de Kantonrechter boeten werden op gelegd. In de vergadering van 24 sept. '57 nam het lid der commissie de heer A. Dees, die ruim 30 jaar het secretariaat waarnam, als zodanig afscheid; door de loco-burgemees- ter de heer H. Winkelman werd de heer Dees in waarderende woorden dank ge bracht voor het vele en moeilijke werk door hem in deze functie verricht. BEZICHTIGING TROEPHUIS. Ouders, donateurs en verdere belangstel lenden van de padvinderij, verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende ad- vertie van de Jan de Rooij-groep, waarin wordt medegedeeld dat het nieuwe Troep huis a.s. zaterdagmiddag van 3-6 uur ter bezichtiging is geopend, bij welke gelegen heid tevens een verkoping zal plaats vinden. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Bij de vermelding der kandidaten voor de a.s. gemeenteraadsverkiezingen is van de lijst A.R. Capelle abusievelijk weggela ten de naam van de daarop voorkomende kandidaat nr. 4 nl. de heer M. M. Vos. VIERING KONINGINNEDAG. Op Koninginnedag zal de Oranjeverenii- ging Wilhelmina wederom de spelen orga niseren in samenwerking met het onderwij zend personeel der beide plaatselijke scho len. Des voormiddags hoopt men een au bade te geven voor het gebouw der Land- bouwhuishoudschool. Na deze aubade zal de tractatie plaats vinden der schoolkinderen, waarna voor de klassen 1 t.m. 3 kinderspe len zullen worden gehouden. Des n.m. 2.30 uur zal er voor de hoogste klassen een oriënteringsrit worden gehouden. Deze rit is uitgezet door leden van de motorclub Marijke en zal ongeveer 15 km groot zijn. Des avonds zal een concert gegeven wor den op de kiosk aan de Binnenhaven, waar aan mede zullen werken de navolgende verenigingen. Het Fanfarekorps Kunst na Arbeid, de gemengde zangvereniging Hal lelujah en 't Rozeknopje met de aan deze verenigingen verbonden meisjeskoren. KRAAMCENTRUM SPRANG-CAPELLE uitgaande van de Prov. Noordbrabantse Ver. „Het Groene Kruis". Een van de specifiek vrouwelijke beroe pen is dat van kraamverzorgster. Jonge meisjes en vrouwen tussen 19 en 40 jaar kunnen hiervoor opgeleid worden bij het Kraamcentrum te Sprang-Capelle. De op leiding duurt 15 maanden: 3 maanden the orie en 12 maanden praktijk. Pas is er een nieuwe salarisregeling gekomen, waardoor het beroep voor velen aantrekkelijker is. De leerlingen ontvangen de eerste drie maan den f 75, de 2e 3 maanden f 80 per mnd., de 3e 3 maanden f 90 en zo verder tot f 110 per maand. Bij het slagen voor het examen f 120 extra gratificatie. De eerste dienstkleding bestaande uit 2 japonnen en 4 schorten wordt gratis verstrekt. Een ge diplomeerde kraamverzorgster begint met een salaris van f 162.50 per maand en dit is na 6 jaar f 231.25 per maand, verhoogd met de huur-compensatie. Opgaven van leerlingen bij Zuster Snij ders, Heistraat 143, Sprang-Capelle. GROTE SUCCESSEN M.A.C. MARIJKE. Aan de grote voorjaarsrit van de motor club te Mierlo namens een aantal leden en Marijke deel. Aan de start verschenen in totaal 165 rijders. Het succes van de rijders van Marijke was groot. Van Beek, Stam en Muis legden met resp. 2 strafp. op de eer ste twee plaatsen beslag, terwijl Jac. Ro- zenbrand met 3 strafp. 3e werd. EMMABLOEM-COLLECTE 1958. De volgende week, 28 april t.m. 3 mei, zal de Emmabloem-collecte in Sprang-Ca pelle gehouden worden. Zoals bekend zal zijn is de opbrengst bestemd voor de be strijding van de tuberculose. Deze collecte komt geheel ten goede aan Het Groene Kruis van Sprang-Capelle. Geef dus met milde hand, om de gevreesde volksziekte ook in onze gemeente te helpen bestrijden. KAMPVUUR. j A.s. zaterdagavond om 8.15 uur zal er op het terrein achter het jeugdhuis een St. Joriskampvuur worden gehouden. Aanslui tend op dit kampvuur zal ten huize van de heer E. de Bont een zitting worden gehou den van het groepscomité. Tijdens deze ver gadering zal de heer de Bont afscheid ne- BILJARTTOURNOOI. Het biljarttournooi dat in de Witte Leeuw werd gehouden, loopt ten einde. De laatste partijen zullen nog uitmaken wie de bo venste plaats zal bezetten. De stand is nu: B. Hut gesp. 14 p., 1383 car., 180 brt., 7.68 moyenne; A. Verwijmeren 9, 12,930, 194, 4.79; W. Kops 8, 10, 1383, 150, 9.22; B. Lambregts 19, 10, 1492, 166, 8.98; C. Nieuwenhuizen 10, 6, 1432, 215, 6.66; J. de Boer 9, 4, 895, 227, 3.94. 10-JARIG BESTAAN K.A.V. Met het houden van een feestvergadering heeft de K.A.V. alhier maandagavond in café De Sport haar 10-jarig bestaan her dacht. Gaarne had het bestuur in ruimere mate dit tweede lustrum willen herdenken, maar de financiële toestand van de afde- lingskas liet zulks niet toe. Nadat alle leden te ca. half 8 zich in de zaal hadden verenigd, opende de voorzitster mevr. v. Heijst met de Chr. groet en heette hierna allen hartelijk welkom, in het bij zonder richtte de voorzitster zich tot de geestelijk adviseur kapelaan Severijnen, die eveneens aanwezig was. Uit het algemeen overzicht kwam duide lijk aan het licht dat de K.A.V. in haar bestaansperiode zeer veel activiteiten heeft ontwikkeld. Verschillende cursussen werden er gegeven en men maakte excursies naar fabrieken waar levensmiddelen worden ge maakt. Ook he{ godsdienstige wordt niet vergeten, het Lourdesfonds stelt telkenjare één of meerdere leden in staat een reis naar dit Genadeoord te ondernemen, ter wijl in verenigingsverband verschillende

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 9