l aalwyLi i^innen^ DAMESBLOUSES j(eu£e modeê&nL rftytuüme PRUZEN l BEZOEKT de Streekbeurs „VEMi IN HET GOUD" ftofLeimz - no iAOH-nwibn IOok hxftêe. &L II jta&aante unjunt DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 APRIL 1958 OISTERWIJK DAMESVESTEN PULLOVERS WAALWIJK veer elegante tante tailleuró t 10 t/m 18 mei LINDEPARK Seters een woord van dank voor de medewerking van het college van B. en W. tot de stichting van de r.k. levensschool voor jonge arbeiders. De heer Eibers betuigde zijn instemming met de aanmerkin gen van de commissie van onder zoek en grotendeels ook met de daarop door B. en W. gegeven antwoorden. Spr. vroeg in ver band met vroeger gedane mede delingen nadere inlichtingen om trent de bestemming van 't pand van Wiesman naast de fa. de Gruyter. De post. „onderhoud en aanleg plantsoenen' achtte de heer Eibers te hoog. Men kan toch wel dansen, al is het niet met de bruid", zo meende hij. Ook de onderhoudskosten van straten en pleinen vond hij veel te hoog en drong op bezuiniging aan. Verder was spr. van me ning, dat de dienst gemeentewer ken te groot dreigt te worden. Tenslotte sprak de heer Eibers zijn grote waardering uit voor het 'door B. en W. verrichtte werk en gevoerde beleid, waarbij hij tevens dank bracht aan het personeel en de diverse takken van dienst. Ook de heer v. Leeven had bij zonder grote waardering voor deze begroting en voor het door B. en W. uitgestippelde beleid, waaraan hij tevens waardering koppelde voor het werk van de commissie van onderzoek, al had de taak van deze commissie ver licht kunnen worden, indien de- l ze comjnissie destijds was uitge breid. De heer v. Leeven vond 't jammer, dat de woningwetbouw zich dit jaar alleen in Baardwijk zal afspelen en sprak daarbij de hoop uit, dat de financiële aspec ten zich in de loop van het jaar gunstig zullen wijzigen, zodat men ook wellicht elders nog tot woningbouw zal kunnen komen. Spr. vroeg zich af of de Culture le Raad nog in leven is. Een\ in jectie van de raad, die de zaak tot leven zou kunnen wekken, achtte hij wenselijk. De lieer v. Leeven betreurde het, dat hij het schrappen van kapitaalswerken de scholenbouw zoveel veren heeft moeten laten. Niet minder dan 6 scholen zijn daardoor ko men te vervallen. Vooral de bouw van een openbare lagere school en een bijzondere ulo school achtte hij bijzonder ur gent en hij vroeg zich af of deze toch niet 'zou kunnen gereali seerd worden, indien men een minder urgent werk liet vallen. Verder drong spr. aan op de stichting door de gemeente van een openbare leeszaal en biblio theek en op de verstrekking van schoolmelk op de openbare la gere school. De heer Brouwer sprak aller eerst zijn waardering uit voor de samenstelling van de begroting en vroeg vervolgens aandacht voor de 'verbetering van het weg dek in Crispijnstraat en le Zeine en voor de kwestie .huiseigena ren" i.e. het in eigendom over- nenien of kopen van gemeente woningen door bewoner of niet- bewoner. Spr. prees vervolgens het prachtige werk van B.B. en brandweer, dat z.i. op alle moge lijke manieren gestimuleerd moet worden. Ook de heer Brouwer informeerde naar de opritten en toegangswegen via de nieuwe prov. weg tot de buitenpolder. De heer de Kort benutte de laatste maal dat hij aan de alge mene beschouwingen zal deelne men, met allereerst zijn grote er kentelijkheid en dank uit te spre ken voor het vele werk dat door burgemeester Teijssen persoon lijk en door het college van B. en W. onder vaak moeilijke om standigheden is tot stand ge bracht, waarbij hij in het bijzon der wees op het havenplan en de Continubouw Brabant II. Inzake de subsidiering der harmonieën kon spr. zich geheel achter het standpunt van B. en W. scharen. Ondanks de belangrijke bijdra gen van de burgerij en de grote financiële offers der leden, heeft men toch nog leningen moeten sluiten om op een concours te kunnen uitkomen. De door B. en W. voorgestelde subsidie zag de heer de Kort als een verantwoor de stimulans tot het op een ho ger peil brengen der beide har monieën. Bijzondere dank bracht spr. aan het college van B. en W. voor do financiële en materiële hulp aan de r.k. levensschool. Hoezeer deze school in een be hoefte voorziet, blijkt wel uit de zeer grote belangstelling welke allerwege voor deze school be staat. De personeelsbezetting van de dienst gemeentewerken (100 man) achtte de heer de Kort niet te hoog en hij wees daarbij on 'n brabantse gemeente van 20.000 inwoners, waar deze dienst 150 man telt. De waalwijkse plant soenen staan op hoog peil, aldus spr., die een uitbreiding van deze dienst dan ook zeker verant woord achtte Wel vroeg hij aan dacht voor een zo efficiënt mo gelijke bedrijfsvoering in het be lang van de opvoering der pro- dutiviteit. Sprekende over de werkgelegenheid wees de heer de Kort er op, dat dze in de schoen- ZATERDAG 10 mei 16.30 uur OFFICIËLE OPENING V.V.V.-dag ZONDAG 11 mei 15.00 uur KUNST-ROL SCHAATSEN 20.00 uur GALA-BAL met The Skymasters MAANDAG 12 mei 20.00 uur WERELD VARIÉTÉ met Willy Alberti Frans Vrolijk Bueno de Mes- quita, enz. enz. DINSDAG 13 mei 15.00 uur JUBILEUM KATH. MIDDEN STAND 20.00 uur FEESTAVOND WOENSDAG 14 mei 15.00 uur KINDER MATINEE 20.00 uur BAL-AVOND orkest Joh. Copal DONDERDAG 15 mei 15.00 uur DRUMBAND SHOW Mil. Taptoe Speciaal Bal met Floor Show orkest „The Glosters" VRIJDAG 16 mei 20.00 uur TURN- DEMONSTR. MODE-SHOW m.m.v. Cocktail-Trio ZATERDAG 17 mei 15.00 uur KINDER MATINEE 20.00 uur FEEST IN DE JORDAAN met Zwarte Riek ZONDAG 18 mei 16.30 uur VOLKSDANSEN REIDANSEN door N.C.B.-Jongeren 20.00 uur SLUITIN GSB AL orkest „The Glosters" industrie de laatste maanden niet beter is geworden. Men is ten aanzien van de toekomst wel bezorgd, maar op grond van de goodwill, welke het waalwijkse product allerwege heeft verwor ven, koestert men toch ook een gematigd optimisme. In dit ver band wees spr. op de invloed welke de euromarkt ook in de schoenindustrie zal doen gelden en waarbij ook deze goodwill 'n belangrijke rol zal spelen. De heer de Kort besloot zijn.betoog met het uitspreken van zijn ver trouwen, dat B. en W. ook in de toekomst de waalwijkse schoen industrie alle mogelijke steun zullen blijven geven. ANTWOORD. De voorzitter splitste het ant woord op deze algemene be schouwingen in zes onderdelen, te weten: 1. financiële aspect; 2.' grondprijzen; 3. gemeentewer ken en plantsoenen; 4. scholen bouw; 5. woningbouw en 6. ha venplan. Het financiële aspect van de gemeente is zodanig, aldus de voorzitter, dat het tekort op de gewone dienst voor dit begro tingsjaar bedraagt 549.873.81 in 1957 bedroeg dit tekort 505.484.20. De gelijkenis tussen deze twee getallen is echter be- driegelijk, omdat de situatie voor 1958 betekenend ongunsti ger is, In het begrotingstekort van 1957 waren opgenomen de lasten van rente en aflossing, resp:-afschrijving van kapitaals- werken. He reële begrotingste kort, dat na aftrek van deze las ten voor 1957 overblijft, was 283.000.In het geraamde be grotingstekort voor dit jaar zijn dergelijke lasten niet opgeno men, omdat nog niet vast staat welke kapitaalswerken in uit voering zullen komen. De oorzaken van dit bedui dende verschil moeten gezocht worden in het feit, dat de inkom sten, welke de gemeente van overheidswege toevloeien, vrij stabiel gebleven zijn, doch dat daartegenover de uitgaven aan merkelijk gestegen zijn, met na me in de sector van het nijver heidsonderwijs en tengevolge van de salarisverhogingen. Ver wacht mag echter worden, dat evenals in 1957 131.000. ook in 1958 de gemeente extra inkomensten van overheidswege zullen toevloeien, zodat het fi nanciële aspect voor 1958 kan worden gekarakteriseerd als een leven in blijde hoop. Daarnaast zal het gemeentebestuur alles in het werk stellen om verhoging te krijgen van de extra subjec tieve uitkering uit het gemeente fonds. Mocht dit onverhoopt niet gebeuren, dan is er, aldus de voorzitter, nog geen man over boord, want men moet het ge meentelijk financieel beleid in 'n grotere tijdsruimte projecteren. Ten aanzien van de financiële uitkomsten achtte de voorzitter het alleszins verantwoord goede verwachtingen te hebben, hoe wel het uiteraard niet vaststaat, dat het batig saldo, dat de ge meenterekening 1957 laat zien (ca. 125.000.zich ook dit jaar zal herhalen. Ten aanzien van de grondprij zen merkte de voorzitter op, dat deze telkenmale voor een geheel uitbreidingsplan worden vastge steld. Vele factoren spelen hier bij een rol, zoals: voorbereiden de werkzaamheden, kosten van grondaankopen, rioleringskosten bestratingskosten, kosten voor onenbaar groen, renteverliezen, afschrijvingskosten e.d. Uit de totale lasten wordt een gemid delde prijs vastgesteld en B. en W. streven er naar hierin vol doende variatie aan te brengen. Deze grondkosten zijn echter van geen invloed op de huren. Ten aanzien van de dienst ge meentewerken en de plantsoe nendienst ging de voorzitter eerst nader in op de vraag, wel ke werkzaamheden de dienst" ge meentewerken hier in Waalwijk omvat, n.l.: weg- en waterbouw kundige afd., de bouwkundige afdeling, het toezicht op de nale ving der verschillende wetten (o.a. Hinderwet), de afd. grond aankopen en de B.B. en brand weer, omdat deze diensten van onderhoud worden verricht door gemeentewerken. De voorzitter gaf een inzicht in de werkzaam heden en de taakverdeling van de ambtenaren in deze tak van dienst. Elke ambtenaar noteert van dag tot dag en van uur tot uur de werkzaamheden, welke door hem worden verricht en hoeveel tijd daaraan door hem is besteed. Deze gegevens wor den verwerkt in een kaartsy steem, dat door de centrale ad-' ministratie wordt bijgehouden. Het gemeentebestuur heeft dus een volkomen inzicht in deze tak van dienst. De dienst plantsoenen omvat te in 1957 13 arbeidskrachten met uitzondering van de kwekerii. Van deze bezetting werden 28.000 productieve werkuren genoteerd, hetgeen een totaal van 585 man- weken opleverde, als volgt ver deeld: onderhoud plantsoenen 340 manweken, aanleg plantsoe nen 81 manweken, onderhoud tuinen (scholen e.a. instellingen) 25 manweken, onderhoud tuinen woningwetwoningen 55 manwe ken. Bij jle kwekerij waren in 1957 in dienst 1 arbeider en 2 jeugdige tuinlieden. Deze dienst leverde een bate op van 979.72. Weliswaar zou de gemeente niet düurder uit zijn, indien zij niet de beschikking had over een ei gen kwekerij, maar daar staat tegenover, dat men nu alles in eigen hand. heeft, hetgeen 'n be langrijk voordeel genoemd mag worden. Resumerend kwam, de voorzit ter tot de conclusie, dat de ge meente de dienst behoorlijk ge- equipeerd dient (te houden en dat bij de plantsoenendienst blijkens de gegevens van geen enkele overdreven opzet sprake is. De scholenbouw is, aldus de voorzitter, belangrijk gebarrica deerd door het ontbreken van vaste financieringsmiddelen. Voor 1958 is landelijk voor de scholenbouw niet meer dan 25 miljoen beschikbaar terwijl voor de bouw van kleuterscholen niets is uitgetrokken. De gehele scho lenbouw wordt zeer langzaam geëffectueerd volgens een opge stelde urgentie en op aanwijzing van de minister van O. K. en W. Ten aanzien van de scholenbouw in Waalwijk merkte de voorzit ter op, dat zeker zal worden ge realiseerd de bouw van een r.k. jongensschool in de Antonius- parochie en waarschijnlijk ook de bouw van een r.k. meisjes school in Besoijen. In procedure zijn een r.k. kleuterschool in het centrum en streekscholen voor christelijk en r.k. buitengewoon lager onderwijs. Urgent zijn ook de bouw van een openbare lagere school en een bijzondere ulo school. De totstandkoming van het bouwplan Continubouw Brabant v^ro.estraat I 92. II noemde de voorzitter een be langrijk winstpunt voor de ge meente, omdat daardoor dit jaar 108 woningwetwoningen zullen kunnen worden gebouwd. Het nationale kwantpm woningwet woningen bedraagt voor 1958 40.000 en blijkens een medede ling van de minister is er geen sprake van, dat dit ook maar met één vermeerderd zal worden. De bouw van premiewoningen is. vrij en het is dan ook een taak van de gemeente hier stimule rend op te treden. Het vaststel len van de ruimtelijke indeling van dergelijke woningen behoort echter niet tot de competentie van de gemeente. In aanbouw zijn of zullen komlen in de ge meente: 108 woningen te Baard wijk, 15 woningwetwoningen voor gerepatrieerden in de An- toniusparochie, 42 woningen in de vrije sector aan de 2e Zeine, 30 woningen Hertog Janpark, 119 woningen in Tuindorp Besoijen, 25 premiewoningen (Burgem. Smeelelaan en v. Assendelftstr.) en 26 flatwoningen met 3 grote winkels door de N.V. Noord-Bra- band op de hoek Grotestraat Wilhelminastraat. Ten aanzien van het haven plan sprak de voorzitter er zijn voldoening over uit, dat de uit voering van de eerste fase is kunnen worden gegund aan een zo grote en uitstekende firma als D. Verstoep te Den Haag. Het gemeentebestuur houdt zich al bezig met de vervolging van de werkzaamheden der volgende fasen in het kader van de ver ruiming der werkgelegenheid. Deze plannen zijn bij de over heid met instemming ontvangen en binnenkort zullen hierom trent nadere voorstellen aan de raad worden gedaan, woord op hetgeen door de ver schillende sprekers naar voren was gebracht, ging de voorzitter over tot het beantwoorden van de door elk der sprekers gestel de vragen en opmerkingen. In verband met de opmerking over dé te eenzijdig gerichte industrie in Waalwijk, merkte de voorzit ter op, dat de gemeente streeft naar zovel mogelijke differentia tie. Voor de industrievestiging op het industrieterrein langs de haven zal door de gemeente in de toekomst een grootscheepse actie worden gevoerd. Het bouwen van ontspannings gedegenheden in dè Antoniuspa- rochie achtte de voorzitter zeker nodig, maar zo is het overal en er zijn momenteel belangrijker urgenties. Ten aanzien van de uitvoering van kapitaalswerken merkte de voorzitter op, dat hierbij steeds ae vraag is: hoe komt men aan vaste financieringsmiddelen. De uitvoering van elk kapitaals- werk zal dit jaar dan ook afzon derlijk op de agenda komen. Bij zonder urgent is de aanleg van een stamriool van Baardwijk naar het pompgemaal, een werk waarvan de kosten 400.000. zullen bedragen. Het werk van de B.B. achtte dé voorzitter ook belangrijk, vooral ook vanuit ideëel oog punt. Bezuinigingen achtte hij dan ook niet gewenst. Bovendien is het ook zo, dat de gemeente hier niet de alleenzeggenschap heeft, deze berust voor een be langrijk deel bij de organisatie, welke in het kader van de B.B. is opgebouwd. De verbouw van de woningen aan de le Zeine zal vooralsnog niet aan de orde kunnen komen, omdat er voor deze bewoners geen andere woongelegenheid be schikbaar is. Voor de verbete ring van de Meerdijk zijn geen financieringsmiddelen aanwezig, en zo ze er wel waren, zou er wellicht een ander object kun nen worden aangewezen dat ur genter is. Op de vraag van de heer van Seters betreffende de onstellinq van de bussen van de BBA bii 't station, antwoordde de voorzit ter, dat hieromtrent nog bespre kingen gaande zijn met deze ver voersmaatschappij. Op een even eens door de heer v. Seters ge belde vraag betreffende de sub sidiëring van de bouw van een kérk in de St. Antonius^arochie kon de voorzitter antwoorden, dat de normen voor subsidiëring van kerkenbouw door een rege ringscommissie in een rapport zijn vastgelegd, maar dat dit rap port nog niet de goedkeuring van de regering heeft verkregen. Ten aanzien van de subsidiëring van de jeugdverenigingen zal, aldus de voorzitter, een andere hP. leidsmethode worden gevolgd, voorstellen hieromtrent zullen binnenkort worden gedaan. Op de subsidieaanvrage van de cen trale van r.k. militaire tehuizen t(* Voorburg is door B. en W. niet gunstig gereageerd, omdat hier geen direct aanwijsbaar ge meentebelang in het geding is, en dat is de norm. die bii de be oordeling van subsidieaanvragen steeds is gehanteerd. Wiikt men daarvan, af, dan kan men iedere vereniging wel gaan subsidiëren. De voprzitter sprak zijn ver bazing uit over de opmerkingen ten aanzien van de afritten van de nieuwe prov. weg naar de buitenpolder van Waalwijk. Het gemeentebestuur heeft hier alles gedaan wat van kardinaal belang was: een afrit bii het Vooreinde en een toegang tot de buitennol- der. De afrit bij het Vooreinde lag aanvankelijk helemaal niet in de bedoeling van Riiks- en Provinciale Waterstaat, aldus de voorzitter, die er verder op wees dat de nieuwe weg het karakter van een snelweg moet houden. Te veel kruisingen zouden dit karakter teniet doen. Op de vraag van de heer Ei bers betreffende het huis Wies man zegde de voorzitter toe bier- op t.z.t. te zullen terugkomen. De activiteit van de culturele raad illustreerde de voorzitter door er on te wijzen, dat door deze instelling aan de gemeente het verzoek tot subsidiëring van een muziekschool was gedaan op grond van een opgestelde exploi- tatie-onzet. De schoolmelkvoorziening acht te de voorzitter een project dat evenals zovele andere aanbeve ling verdient, maar dat momen teel zeer weinig kansen tot uit voering biedt. De verbetering van het wegdek van le Zeine en Crispijnstraat zal door B. en W. nader worden bezien. Ten aanzien van de door de heer Brouwer onder de aan dacht gebrachte kwestie van de „huiseigenaren", merkte de voor zitter op, dat de mogeliikheid tot het in eigendom verkriigen en 't kopen van deze woningen be staat. Het door de heer Brouwer Aangestipte toezicht op de ge meentelijke gymnastiekzalen, zei de voorzitter dat gemeenteamb tenaren belast zijn met de dage lijkse controle van deze zalen en dat zij bij onregelmatigheden verplicht zijn hiervan terstond rapport aan B. en W. uit te brengen. l/V. Niemand is zo snel vergeten als een dode. Een mens kan tijdens zijn leven nog zoveel presteren tot zegen en geluk van medemensen, wanneer een simpel gedenkteken en wat bloemen eenmaal de plaats aangeven waar hij te rusten werd gelegd om terug te keren tot wat hij was, dan duurt het meestal niet lang meer of zijn liefde, zijn daadkracht en zijn onbaatzuch tigheid staan alleen nog maar ver meld op de achterzijde van een bid prentje of in een vergeeld kranten knipseltje. De warmte, de vriend schap en de genegenheid welke hij tijdens zijn leven in vele harten heeft gewekt worden sneller bleker en stil ler als men voor mogelijk had gehou den, en alleen bij een bijzondere ge legenheid beleven zij nog een kort stondige renaissance. Maar ook dat nog niet eens altijd, want hoe weinig is er overgebleven van de nagedach tenis van hen, die voor de zaak van de vrijheid het leven lieten, die het geluk van een volk hoger stelden dan hun eigen leven. Een korte dodenher denking, een steeds verder in de ver getelheid wegzakkende bevrijdings dag en het feit, dat tientallen mas samoordenaars uit de jaren '40 - '45 al lang weer op vrije voeten zijn en leidende functies bekleden, zijn het schamele eerbetoon van de overleven den aan de mannen en vrouwen, die een onmenselijke strijd hebben ge streden, niet voor zich zelf maar voor allen. En hoe gaat het dan dikwijls nog met zo'n jaarlijkse dodenherdenking? Op veel plaatsen is de belangstelling niet veel groter dan voor een onbe tekenende voetbalmatch. En we hoe ven niet op onze tenen te gaan staan om te zien waar ze zo lomp zijn, want we kunnen de hand in eigen boezem steken. Van de ruim 16.000 inwoners die Waalwijk telt, doen er jaarlijks niet meer dan een paar - en een paar is hier 2 - honderd mee aan de dodenherdenking. Zij nemen de moeite om in de stille stoet mee te trekken van 't Raadhuisplein naar het monument aan de Burg. Moo- nenlaan. Ettelijke andere hondëfden staan langs de weg te gapen, omdat ze zonder de wetenschap, wie er alle maal in de stoet hebben meegelopen, niet kunnen slapen, en het meest ver moeide deel van de burgerij hangt op fietsen dit gedoe maar eens aan te kijken. Het zou voor deze zelfde men sen zo'n kleine moeite zijn om zich bij de stoet aan te sluiten en die korte weg af te leggen, denkende aan de zware weg, welke die anderen vóór en voor ons zijn gegaan. Het is zo triest de mensen te moe ten aansporen om tenminste eens per jaar hun doden te gedenken. En ik wil dan ook niet zeggen: mensen, loop nou alsjeblieft mee in die stoet op 3 mei a.s. en ga na de dodenher denking even mee naar De Gecroonde Leersse om stil en in gedachten te luisteren naar Mozart's Requiem. Het is zo'n blamage voor ons allemaal dat te doen, want hoe zouden we daarbij kunnen ontkomen aan de beschamen de vraag Is een volk, dat zijn vrij- heidsdoden niet eert, zijn vrijheid wel waard? HANNIBAL. HEUVELSTRAAT 45 - TILBURG 'I .Té I lil lensiotte bracni do voorzitter dank aan de diverse sprekers voor de waarderende woorden over deze gemeentebegroting en bet gemeentelijk beleid. De heer v. d. Hoven dankte de voorzitter voor de uitvoerige uit- teiizetting, waarbij de begroting en het gehele gemeentelijk beleid in 'n bijzonder licht zijn gesteld. De heer Eibers bracht nog naar voren, dat wanneer de stichting van een openbare lees zaal en bibliotheek urgent wordt geacht, dit toch zeker het geval is met de stichting van een die- renasyl. Hierna werden de diverse be grotingen ongewijzigd vastge steld. OVERIGE AGENDAPUNTEN. De overige agendapunten gin gen in snel tempo onder de ha mer door. Goedgekeurd werd het voorstel tot de bouw van 15 wo- ingwetwoningen in de St. Anto- niusparochie t.b.v. de gerepatri eerden. Deze woningen zullen van hetzelfde type zijn als de nieuwbouw welke daar reeds op ruime schaal is verrezen. Voor herstel van de schade aan de zomerkade van de Bergse Maas werd een krediet beschik baar besteld van 20.215. Aan W. J. M. Witlox-Abers werd eervol ontslag verleend als onderwijzeres aan de openbare lagere school. Met op een na al gemene stemmen werd benoemd tot onderwijzeres aan deze school mei. Vredenduin. Voor uitbreiding en wijziging der verwarmingsinstallatie voor de flats in het Hertog Janpark, werd een krediet beschikbaar gesteld van 31.500.De heer Kemperman be treurde, dat men niet eerder de mo gelijkheid van oliestook had voor zien en vond het jammer, dat men in zo korte tijd tot een verandering had moeten besluiten. De heer v. d. Hoven vroeg of de capaciteit van de ketel wellicht is tegengevallen. De voorzitter antwoordde, dat drie fac toren bij het onderhavige voorstel van belang waren, n.l. het ontbre ken van enige reserve, gebrek aan voldoende capaciteit om met 1 ketel ook nog de 30 nieuwe flats, die gro ter van inhoud zijn dan aanvanke lijk was gedacht, te verwarmen, en ten slotte de personeelkosten, die bij de voorgestelde wijziging geheel zullen komen te vervallen. Grond zal worden aangekocht aan de Bloemendaalweg te Baardwijk, ten noorden van de Julianastraat, in de buitenpolder van. Waalwijk, langs de Elzenweg en aan de Burg. Smeelelaan, waaraan tevens een rui ling gekoppeld is. Grond zal ver kocht worden aan de Grotestraat, te Besoijen (industrieterrein) en aan de Elzenweg (industrieterrein). Het voorstel tot onteigening van een strook grond van 51 are van de heer A. Kroot aan de Olympiaweg t.b.v. de realisering van het sport parkplan, werd voorlopig goedge keurd. De eigenaar bleek wel ge negen tot verkoop, indien dé ge meente ook zou overgaan tot de aankoop van zijn café en woonhuis De gemeente heeft echter geen en kele behoefte aan een café, aldus de voorzitter. De gemeente heeft niet meer nodig dan 51 are en voor deze grond is aan dé eigenaar op; grond van het taxatierapport een zeer ho ge prijs geboden. Betrokkene houdt echter vast aan de medekoop van café en woonhuis. Goedgekeurd werd het voorstel tot vaststelling van een verordening op de destructie, alsmede de eind- wijziging in de begroting 1957 van de Gem. Instelling voor Maatsch. Zorg. Besloten werd verder tot het verlenen van medewerking voor de bouw van een r.k. meisjes-ulo school in het centrum. Goedgekeurd werd ook het voorstel tot het ver lenen van delegatie aan B. en W. inzake het opnemen van kasgeld. Voor de aanleg van hoofdleidingen voor gas, water en electriciteit in 't uitbreidingsplan St. Antoniusparo- chie, voteerde de raad een bedrag van 86.375.—. Voor het aanleggen van dezelfde leidingen in de Olym piaweg voteerde de raad een bedrag van 23.100.Besloten werd ver der tot overdracht van de chr. kleu terschool in het Hollands Steegje met de bijbehorende grond aan de Kerkeraad der Ned. Herv. Kerk te v.m. Besoijen. Ten slotte hechtte de raad zijn goedkeuring aan een her ziening van de tarieven van het ge meentelijk zwembad en aan een herziening van de gemeentebegro ting 1957.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 3