Jpoxt LAATSTE BERICHTEBI KAATSHEUVEL Biljarten 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 APRIL 1958 6 Sprasig Capelle Waspik Duivensport Provinciaal Nieuws Gouden bruiloft in de Crispijnstraat. zeldzaam gebeuren recipieerde de jubile rende vereniging op zondag 27 april van 2 tot 4 uur, waarbij vele sportvrienden en vele verenigingen uit Vlijmen de jubilerende ver eniging kwamen gelukwensen met dit groots gebeuren. Vele verenigingen van de Lang- straatse Kruisboogbond waren eveneens pre sent. De ere-voorzitter en mede-oprichter de heer M. Vennigs, moest helaas wegens omstandigheden verstek laten gaan. Tot slot dankte de voorzitter de heer van Vugt alle belangstellenden en zustervereni gingen voor de blijken van medeleven met de jubilerende vereniging. Na een algemene ledenvergadering, waar voor de dames tevens waren uitgenodigd, volgde een waardig slotfeest. In verband met het 60-jarig bestaans- feest zal op le en 2e Pinksterdag een inter nationaal concours worden gehouden, waar-, aan vele extra prijzen zijn verbonden. VIERING KONINGINNEDAG 1958. Door de Oranje-vereniging „Juliana" al hier zijn voor woensdagochtend de volgen de feestelijkheden georganiseerd ter viering van Koninginnedag, in samenwerking met bestuur en onderwijzend personeel van de Chr. lagere school en de Chr. Kleuterschool alhier. Optocht door het dorp Sprang. 8.45 uur opstellen van de stoet op het schoolplein, alwaar een deskundige jury de versierde voorwerpen en personen zal be oordelen, ter toewijzing van de prijzen, aan deze optocht verbonden. 9.15 uur aanvang van de optocht; deze zal eerst naar het westelijk gedeelte der ge meente trekken en vervolgens naar het oos telijk deel. 11 uur ontbinding van de optocht op het schoolplein, waarna bekendmaking der prij zen. 11.30 uur tractatie der schoolkinderen in de beide scholen. De plaatselijke harmonie „Marijke" zal de optocht opluisteren met vrolijke muziek. Naar wij van verschillende zijde verne men, bestaat er evenals andere jaren, weer grote belangstelling van de zijde der jeugd om aan de optocht deel te nemen. In samenwerking met de Oranjevereni ging Vrijhoeve-Capelle, is voor de middag een voetbalwedstrijd georganiseerd op het voetbalveld aan de Bernhardstraat. De aan vang hiervan is bepaald op 3 uur. De wedstrijd wordt gespeeld door een samengesteld elftal van leerlingen van de school te Sprang en een elftal van leerlin gen van de scholen aan de Loonsedijk. Vorig jaar werd voor deze voetbalwed strijd een wisselbeker beschikbaar gesteld, welke toen gewonnen werd door het elftal van de Loonsedijk. Vol spanning wordt thans afgewacht wel ke club ditmaal het sterkste zal zijn. Eenieder is welkom op het voetbalveld. 's Avonds zal de Harmonie Marijke een muzikale rondwandeling maken door een gedeelte van Sprang en wel het oorstelijk deel plus Molenstraat. Het westelijke deel wordt de dag daarop bezocht, waarbij als dan gelijktijdig een aubade bij het gemeen tehuis gebracht zal worden, wegens het terugkeren, na een langdurige ziekte, van de Edelachtbare Heer Burgemeester A. Smit in zijn gemeente. AFD. SPRANG-CAPELLE PLATTELANDSVROUWEN. De afd. Sprang-Capelle van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen hield dinsdag haar algemene ledenvergadering in de Chr. Landbouwhuishoudschool alhier. Na het zingen van het bondslied werd deze verga dering door de presidente geopend, waar bij zij allen een hartelijk welkom toeriep. Spr. hoopte op een vlotte afwerking der agenda. Een woord van bijzonder welkom werd gesproken aan het adres van de spre ker van deze avond de heer van Bezooijen uit Waalwijk. Hierna verkreeg mevr. v. d. Heide het woord om haar jaarverslag te lezen, welk verslag na lezing onveranderd werd vast gesteld en ondertekend onder dankzegging aan mevr. v. d. Heide voor haar keurig verslag. Mevr. van Prooijen bracht vervol gens haar financieel verslag uit, hetwelk eveneens werd goedgekeurd- De kascom- missie deelde mede, dat op het financieel beheer geen bemerkingen waren te maken, zodat werd voorgesteld de penningmeester- esse te dechargeren voor haar beheer over de afgelopen periode. Bij de hierna gehouden bestuursverkie zing werd in de vacature mevr. Minnaard gekozen mevr. van Vuuren-Kerst, die haar benoeming onder dankzegging voor het in haar gestelde vertrouwen aannam. Naar de Provinciale vergadering werd af gevaardigd mevr. van Pas en naar de alg. voorjaarsvergadering te Utrecht werd als afgevaardigde gekozen mevr. de Bie-Vos. Na afhandeling der agenda verkreeg de heer van Bezooijen het woord om zijn le zing te houden over: „Wat het dier in het leven van de mens betekent". De heer van Bezooijen wist in een boeiend betoog de aandacht van de leden wel op te wekken voor het dier. Men vergeet maar al te spoe dig, dat de schrift zegt goed te zijn voor de dieren des velds. Aan de hand van mooie kleurendias zag men de meest afschuwelijke verwaarlozing van de kettinghond. Ook de koeien, kalveren enz. hebben het veelal moeilijk te verduren tijdens het transport van en naar de markten. Deze avond door de dierenbescherming gebracht heeft de le den allen tot nadenken gestemd en de ogen geopend om vooral in de naaste omgeving mede te werken aan een betere verzorging en huisvesting van de dieren. P.V. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart gevestigd in café De Witte brug alhier, hield j.l. zondag een wedvlucht vanuit St. Ghislain. Afstand 159 km. De uitslag luidde als volgt: A Versteeg 1, 11; A Spierings 2, 31, 45; A Klootwijk 3, 6, 8, 10, 12, 21, 40, 47; B Pols 4, 7, 26, 29, 49; H Verduijn 5, 30, 42; H Dalmaijer 9, 36, 39; G Treffers 13, 43, 52; A v Oos terhout 14; P Bakkeren 15, 16, 38; St v Peer 17, 34, 37; M v Peer 18, 24; A le Sage 19; P v Raamsdonk 20, 53; C de Cloe 21, 33; A v Beek 22, 44; A Stam 23, 41; P Nieuwenhuizen 25; A Tactor 27; E Ha- verhals 28, 32; A v d Schans 35; Blok 46 en H v Campen 51. A.s. zondag een wed vlucht vanuit Noyon. OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor de vereniging Het Hoo- geland heeft in de v.m. gemeente Capelle en Vrijhoeve-Capelle ruim f 400 opgebracht. KONINGINNEDAG. Het programma voor de a.s. Koninginne dag is thans geheel geregeld. Uitgaande van de Oranjevereniging „Wilhelmina" zal de verjaardag van H.M. de Koningin alhier op gepaste wijze worden gevierd. Des v.m. 9.30 uur zal er een aubade plaats vinden voor het gebouw der Landbouwhuishoud school. Deze aubade zal worden afgenomen door de loco-burgemeester Dr. H. Winkel man. Na de kinder-aubade zullen de school kinderen getracteerd worden. Te ongeveer 10.30 uur zullen de kinderspelen worden gehouden voor de klassen 1 t.m. 3. Des namiddags zal er voor de hoogste klassen der beide scholen een oriënterings- rit worden gehouden. Deze rit is uitgezet door de heren Stein, Mr. Maris en Ster renburg. Men start vanuit de Schrevel- straat. De lengte van deze rit is ongeveer 17 km. De startkaarten zullen aan de leer lingen op de school worden uitgereikt en de ze dient men dus op Koninginnedag mede te brengen. Het avondconcert, hetwelk zal worden uitgevoerd door het fanfarekorps Kunst na Arbeid en de Gem. Zangver. 't Rozeknopje en Hallelujah, alsmede door de aan deze zangverenigingen verbonden meisjeskoren, zal aanvangen des n.m. 7 uur. Men lette goed op het aanvangsuur van dit avondcon cert. Dus om 7 uur allen aanwezig bij de kiosk over de Binnenhaven. VIERING KONINGINNEDAG. Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. Koningin Juliana op 30 april a.s. zal de vereniging Nederland en Oranje aan Waspik het volgende programma aanbieden: 10 uur Aubade door de schooljeugd op het plein van het gemeentehuis: a. Wilhel mus, door de jeugd; b. Leve de vrijheid, mars door de harmonie; c. Optreden der kleuters; d. Onze mars, door de harmonie; e. Toespraak door de E.A. heer Burgemees ter; f. Wij willen Holland houden, door de schooljeugd; g. Waspikse feestmars door de harmonie; 2 uur Film voor de jongens van de lagere school in de harmoniezaal met tractatie; 3.30 uur Film voor de meisjes van de lagere school in de harmoniezaal met tractatie; 8 uur Muzikale wandeling door de harmonie; 9 uur Openluchtfilm bij het Gemeentehuis. JUBILEUM BIJ DE BRANDWEER. Oj 1 mei a.s. vieren er bij onze plaatse lijke vrijwillige brandweer 6 leden hun ko peren jubileum. Dan zijn nl. de volgende personen 12V2 jaar lid van 't corps: Brand meester, tevens plvv. commandant Ant. J. A- Montens, Hoofdbrandwacht Adr. P. B. de Graauw, Hoofdbrandwacht Fr. A. Roovers, Brandwacht le kl. P. Roovers, Brandwacht le kl. W J de Hoogh, y Brandwacht 2e kl. P. A. v. Onzenoort. CARNAVALSVERENIGINGEN GAAN VOETBALLEN. Op Koninginnedag zullen de Waspikse carnavalsverenigingen elkaar in enkele ple zierige en gemoedelijke maar wellicht ook geestdriftig en enthousiast gespeelde wed strijden gaan bekampen op het voetbalter rein van de vereniging Waspik, in die tak van sport welke er op een dergelijk veld gespeeld pleegt te worden. Dit wordt dan de eerst keer dat de Sterreplukkers, Hoe zotter hoe liever en De Schuimzuigers niet met de Raad van Elf van de Maonenblus- sers naar een en hetzelfde doel zullen stre ven. De prestaties van de Raad van Elf zullen wellicht voor een groot deel afhanke lijk zijn van de graad van vervoering waar in Prins Bart (die heel strategisch waar schijnlijk in hoogst eigen persoon zal trach ten het middenveld te veroveren) zijn Raad van Elf weet te brengen. Om de bezigheid zoveel mogelijk op* voetballen te doen ge lijken zullen de meeste spelers zich costu- meren met een voetbalpak. De wedstrijden beginnen om 10.45 uur. Nadat aan elk van de vier ploegen door loting zijn tegenstan der is aangewezen zal de eerste ronde wor den gespeeld (twee wedstrijden dus). De beide winnaars van deze wedstrijden komen hierna in de finale tegen elkaar uit om half twee. GROEPVAARDIGHEIDSINSTRUCTIE. Ten gemeentehuize van Waspik werd j.l. vrijdagavond een groepvaardigheidsinstruc- tie gegeven aan de leden van de B.B. en aan verdere belangstellenden. De heer Cort- vriend, assistent kringhoofd van de B.B. gaf bovendien nog nadere uitleg omtrent atoom e.d. VEERSE BOYS—RWB 3—1 Onder wel zeer slechte weers omstandigheden, die voetbal practisch onmogelijk maakte, heeft RWB met 3—1 de vlag moeten strijken voor Veerse Boys. Voor rust toen Besoijen m,et de van doel tot doel staande storm in de rug speelde, ken merkte deze eerste speelhelft zich door een steeds (aanvallend RWB en een sterk verdedigend Veerse Boys. Al deze aanvallen van de bezoekers leverden hen echter maar één doelpunt op, dat een kwartier voor rust werd ge scoord door Wijdvliet met een kopbal. 01. De aanvallen van de gastheren alhoewel minder talrijk brach ten de defensie van Besoijen meermalen in verwarring. Even voor rust kreeg Veerse Boys 'n strafschop toegewezen, voor een feit, dat normaal nog niet eens met een vrije trap wordt be- bestraft. Ondanks het protest van RWB tegen deze onjuiste beslissing, bleef het een straf schop en dat betekende de ge lijkmaker 11. Na rust waren de rollen om gekeerd en was de thuisclub re gelmatig in de aanval. De RWB- verdediaing weerde zich echter prima, maar moest 20 min. voor het einde zwichten voor 'n mooie kopbal van de Veerse rechts binnen 21. Even later dachten we de ge lijkmaker te kunnen noteren, doch het schot van Wijdvliet werd keuria door de Boys doel man gestopt. Met een ver schot dat door de RWB doelman verkeerd werd beoordeelt, stelde de thuisclub de zeae veilig 31. BaardwijkUDI 50. Onder zeer slechte weersom standigheden heeft Baardwijk in haar laatste competitiewedstrijd een welverdiende overwinning behaald. Dat in de eerste helft de doelman van Baardwijk na een trap in het gezicht van de UDI- linksbinnen het veld moest ver laten en direct na de rust ook J. Klerx het veld verliet, heeft Baardwijk niet gedeprimeerd, maar des te mieer élan gebracht om met twee invallers het zeer sterke UDI te verslaan. Met de wind iets in 't nadeel zagen wij Baardwijk direct na de aftrap het UDI-doel belegeren, waarop de achterhoede van UDI geen afweer had. Het veldover- wicht, dat de Baardwijkers had den, werd in de 10e minuut be loond met een zeer goed doelpunt van Louw Klerx. Uit een goed doorgegeven bal van H. Maas aan y. Th uil, die het leder weer door tikte naar de naar binnen geko men v. d. Heuvel, belandde de bal bij Klerx, die de UDI-doel- man kansloos versloeg, 10. Baardwijk blijft doordrukken, maar benutte de geboden kansen niet, mede door goed verdedigen van de UDI achterhoede. In de 20e minuut moest deze achter hoede echter zwichten. Nadat de doelman een schot van H. Maas had weggestompt, bemachtigde Maas wederom de bal, zette be heerst voor en L. Klerx bracht dc< stand op 20. Direct hierna krijgt de doel man van Baardwijk bovenge noemd ongeval, waarna de Bruin de plaats -onder de lat inneemt en J. Richters het elftal weer compleet maakt. Tot aan de rust zagen wij Baardwijk steeds in de aanval, echter zonder succes, zo dat de eerste met een 20 stand afsloot. Na de rust trachtte UDI 't heft in handen te nemen, doch Baard- dijk zag het gevaar in en verzette de bakens door zelf enkele goe de aanvallen op te zetten. In de 9e minuut moest J. Klerx wegens een blessure het veld verlaten, waarna M. v. Gelder de plaats van de Bruin in het doel over nam en deze zijn zeer vertrouw de spilplaats weer innam. Hier door kwam, er weer meer vaart in het team, want wij zagen de Bruin de vrij slaande rechtsbui ten Maas aan het werk zetten. Deze plaatste de bal zeer scherp voor het doel, waarbij eèn UDI- back„ de doelman en J. Richters misten, doch v. d. Heuvel de ge boden kans benutte en de bal keihard in het net jaagt, 30. UDI, een nederlaag ruikende, probeerde nog de eer te redden, maar de achterhoede van Baard wijk gaf geen krimp. Het doel punt dat UDI begeerde, kwam echter aan de andere zijde. Jo Richters, goed doorgebroken, loste van 20 meter afstand een kogel, waarnaar de doelman geen schiin van kans had, 40. Direct hierna forceert UDI 'n corner, welke door Baardwijk keurig wordt afgewerkt, doordat Berends de bal keurig doorspeelt aan de yrij staande v. d. Heuvel. Deze snelle buitenspeler zag zijn kans schoon, rende op het doel af en via de verste staander bracht hij de stand op 50. Met deze stand kwam het einde. Baardwijkers, hadden jullie de hele competitie met zoveel élan gespeeld als deze wedstrijd, dan durven wij te zeggen dat jullie een betere dan de vierde plaats op de ranglijst ingenomen had den. Baardwijk 2—SET 2 1—1. DESK-TOP, 0-4. Desk heeft de competitie afgesloten met een fikse en zeer verdiende nederlaag. Het was geen waardig afscheid, want het spel peil lag in deze ontmoeting zeker twee klassen lager dan we het van Desk gewend zijn. Het elftal leverde maar twee spelers op die boven de middelmaat uitkwamen en dat waren stopper v. Wanrooij en rechtshalf Piet van Boxtel. Het spel van Top was ook niet briljant, maar door goed positiespel wisten de Ossenaren kansen te scheppen die 4 doelpunten opleverden. Voor de rust had Top de sterke wind, die ook wel als excuus voor het slechte spel aangevoerd kan wor den, in de rug en meerdere malen kwamen ze gevaarlijk voor het door Wittens niet al te zeker verdedigde Desk-doel. Voorlopig kon de achterhoede het nog wel klaren, omdat de Ossenaren aarzelden met schie ten. Toen zij echter in de gaten kregen dat de bal met behulp van de wind veel op een Spoetnik ging lijken, kreeg Wittens de ge legenheid de handen warm te maken. In de 20e minuut werd het 0-1, toen Bool en Vlak een te doorzichtige combinatie uit voerden, zodat de Top-rechtsbuiten de bal kon meepikken en de toegeschoten midvoor kon het voorzetje benutten. De tweede goal was dan zo'n Spoetnig-geval. Een onver wacht schot van buiten af, waarbij Wittens te laat beide armen in de hoogte kon bren gen om de enorme zwieper te keren, 0-2. Van de Desk-voorhoede zagen we in die tijd slechts weinig fraaie dingen. Een treu zelende linksbuiten Bool en een verloren rondlopende rechtsbinnen Cees v. Wezel, remden steeds weer de aanvallen en door het zeer slechte plaatsen van de gehele voor hoede, werd de achterhoede van Top slechts zelden in alarmstemming gebracht. Zo ging de rust in en toch bleef er hoop bij de ge trouwen langs de lijn, omdat Desk nu de wind in de rug krêeg. Het bleek geen voor deel, want hoewel Desk een overwicht kreeg op Top bleef het plaatsen en schie ten zo slecht, dat succes uitbleef. Wel had den Cees van Wezel, Cees Laros en Piet van Boxtel pech toen zij steeds de lat op hun weg vonden, maar dat waren lange afstandsschoten en van combinaties was daarbij dus geen sprake. Mosselveld miste twee kansen op doelpunten en ook hij deel de volop mee in de malaise. Top wist uit twee doorbraken nog evenzoveel goals te maken, zodat de stand op 0 - 4 kwam. Tiny Roeien kwam 20 min. voordat de prima leidende scheidsrechter A. van Gemert uit Dubbeldam, naar onze mening iets te vroeg, voor het einde blies, linksbuiten Bool ver vangen, die wegens een enkelblessure het veld moest verlaten. Verandering in 't spel- beeld kon deze echter ook niet brengen. DESK 4 - DVVC 3, 4 - 2. In een orkaan, maar met overwegend droog weer is het Desk 4 gelukt DVVC te kloppen. Des krijgt voor de rust de wind in de rug, met het gevolg dat bijna alles zich voor de DVVC-doelmond afspeelde. Er moesten dan ook doelpunten van komen en het is de Desk-midvoor die vanaf 16 meter scherp onder de lat schiet en het is 1-0. DVVC probeert met harde verre trappen de strijd naar de Desk-helft te verplaatsen, maar deze harde trappen komen net zo hard terug als ze worden weggetrapt. Toch is het nog de DVVC-middenvoor die door breekt en in een solorush de gelijkmaker naast de invaller-keeper plaatst. Maar dit mag niet baten, gesteund door de harde wind is Desk weer grotendeels in de aan val en het is de Desk rechtsbinnen die een half afgeslagen aanval omzet in een doel punt 2-1. Daarna is het de Desk-linkshalf die een ver schot lost en het onder de lat ziet verdwijnen, 3-1. Met deze stand komt de rust. Na de rust moet Desk tegen de harde wind optornen. En ze deden het be ter dan DVVC; ze hielden de bal laag en speelden snel en plaatsten goed. Dit spel had meer succes dan de harde trappen, waarmee DVVC voor rust probeerde tegen de harde wind in te komen. Desk weet door hun linksbinnen nog tot een doelpunt te komen: mooi vrij gewerkt plaatst hij de bal zuiver in de hoek en het is 4 - 1DVVC weet nog een tegenpunt te scoren, maar dit verandert weinig aan de strijd; einde 4-2. LOONOPZAND. SCHIJNDEL—UNO ANIMO 4-2 Het; heeft Uno niet mogen ge lukken enige winst te behalen. Al heeft de overwinning van Schijndel tot een kwartier voor het einde aan een zijden draadje gehangen. Toch was het zeer jammer voor de Uno-iongens, welke zich tot het laatste ge weerd hebben. Zij hadden een 20 voorsprong, door toedoen van de leiding werd dit een ge lijk spel, daar de beiden eerste doelpunten in zuiver buitenspel positie werden gescoord. Als de wedstrijd een «aanvang gaat nemen is het Uno welke de aftrap mag verrichten en moet oprukken tegen de zware wind. De eerste tien minuten was alles Schijndel wat de klok sloeg. Door een 7-tal corners kwam dit tot uiting. Direct was dit zeer gevaarlijk voor het Uno- doel maar door slecht schieten en prima verdedigen werd onheil voorkomen. Uno ging zelf tot aanvallen over, wat reeds na 12 min. succes opleverde. Het was Leermakers die een fout in de achterhoede resoluut afstrafte. 01. Uno kreg goede moed en ging het middenterrein beheer sen. De aanvallen waren prima opgezet, maar ook Schijndel pro beerde het eens op haar beurt maar de eenheid in hun ploeg was ver te zoeken en zo kon Uno de aandacht - ondanks de sterke wind - besteden aan haar voor hoede welke vrij onverwacht weer tot succes kwam,. Midvoor de Beer trof via een been der achterspeler de roos 02. Zo kon Uno gaan rusten met een veilige 20 voorsprong als de scheidsrechter tenminste de bui tenspelregel had toegepast, maar hier had hij weinig kijk o*p en kon Schijndel de achterstand verkleinen en zo brak de rust aan. In de 2e helft kon er nog van alles gebeuren en zeker nu Uno de wind als bondgenoot kreeg. De thuisclub zette direct een ste vig offensief in. De ploeg ging veel beter samenspelen, wat Uno voor grote moeilijkbeden stelde. Vooral Wartenbrg en v. d. Vel den wisten van geen wijken en zetten hun voorhoede ook aan het werk maar die bleek kans loos. Toch duurde het nog tot 18 min. voor het einde eer de Lino-mannen moesten zwichten. Weer een buitenspeldoelpunt bracht Schijndel tot succes 22. Nu begon ook het publiek te leven en spoord haar mannen vurig aan Tweemaal moest Uno nog zwichten en zo werd de stand na een 20 voorsprong voor Uno teruggebracht in een 4—2 zege voor Schijndel, zij konden zich echter nog niet tot kampioen uit roepen want concurrent Gemert won zelf met 4—1 en Schijndel moet de wedstrijd tegen Oss welke was gewonnen overspelen dus zij zullen nog een weekje moeten wachten. Uno-miannen, een goede raad, profiteert nu je bent uitgespeeld van de vrije tijd door eens extra te trainen oni weer fit aan de volgende competitie te kunnen deelnemen. HAARSTEEG HAARSTEEG - NIEUWKUIJK, 4-0. Omdat er voor beide bovengenoemde elf tallen zondag geen competitiewedstrijd was vastgesteld, speelden zij op het Haarsteeg- terrein een vriendschappelijke wedstrijd, die door de thuisclub met duidelijke cijfers werd gewonnen. De grote animotor in de Haarsteeg-voorhoede was ongetwijfeld de oud-speler Bertus v. d. Heijden, die na een verblijf van drie jaren weer naar zijn oude club terugkeert en in de volgende compe titie de Haarsteeg-kleuren weer mede gaat verdedigen. In deze oefenwedstrijd demon streerde hij zijn voetbalcapaciteiten op zo danige wijze dat een overwinning niet kon uitblijven. Voor de rust, toen de thuisclub het windvoordeel had, kreeg de Nieuwkuijk- achterhoede veel werk te verzetten;lange tijd slaagde ze erin om aan de vele aanvallen het hoofd te bieden, maar toch konden de verdedigers niet voorkomen dat linksbinnen Kivits met een hard schot zijn club de lei ding gaf. De Nieuwkuijk-voorhoede die vrij zwak was geformeerd, slaagde er in deze eerste helft niet in tot een tegengoal te ko men. De tweede helft werd, geheel tegen de verwachting in, een Haarsteegse aange legenheid, ondanks het windnadeel werden vele gevaarlijke aanvallen opgezet uit een van deze aanvallen kwam op een gegeven moment de bal bij lankshalf v. Oijen, die na enkele tegenstanders te zijn gepasseerd een schot loste, waarnaar de Nieuwkuijk-doel- man tevergeefs dook, 2-0. Hierna moest ook de Haarsteeg-doelman meermalen in actie komen om gevaarlijke schoten die op zijn heiligdom werden gelost te keren, maar de invaller-doelman deed dit op voortref felijke wijze. Bertus v. d. Heijden, die als aanvalslei der fungeerde en in beide reeds gescoorde doelpunten een groot aandeel had, scoorde uit een prachtige voorzet van rechtsbuiten v. d. Heijden het derde doelpunt. Vlak voor tijd was bovengenoemde speler ook de ma ker van het vierde doelpunt; een van de paal terugspringende bal werd door hem ineens ingeschoten. Zonder dat de gasten tot een tegengoal konden komen kwam het einde van deze vriendschappelijke ontmoe ting. HAARSTEEG 2 - RKC 3, 4 - 0. De reserves van Haarsteeg wisten even als hun oudere broers de competitiewed strijd tegen RKC 3 met 4-0 te winnen. Ook in deze ontmoeting waren de gastheren de gehele speeltijd in de meerderheid; dit overwicht leidde dan ook vrij spoedig tot een doelpunt, dat door midvoor van Oijen werd gescoord. Nog voor dat de eerste helft was verstreken had dezelfde speler de stand op 2 - 0 gebracht. De gasten poog den wel door goed spel de bakens te ver zetten, maar de Haarsteeg-defensie had weinig moeite om die aanvallen te onder scheppen. Ook in de tweede helft was de thuisclub in de meerderheid; nadat eerst J. van Beurden met een welgericht schot de stand op 3 - 0 had gebracht, verrichtte even later Henk v. Oijen de hattrick door de stand op 4 - 0 te brengen. In de laatste 10 min. stelden de gasten alles in het werk om althans nog de eer te redden; in de aller laatste minuut scheen dit inderdaad nog te lukken toen aan RKC een strafschop werd toegewezen, maar deze werd zo slecht ge nomen, dat doelman Kuijs weinig moeite had de bal te stoppen. Ook hier kwam het einde met een 4-0 overwinning voor de gastheren. HULDIGING VAN JAN PASSIER Gewestelijk Kampioen Brabant - Zeeland. Het bestuur van het district Waalwijk van de KNBB zal op maandag 28 april a.s., de kampioen van het Gewest Brabant-Zee land, de heer Jan Passier, van de B.V. Ons Genoegen, huldigen. Deze jonge Waal- wijkse biljarter heeft getoond, niet alleen in de gespeelde voorwedstrijden de sterkste te zijn, doch ook met een totaal van 14 matchpunten, een h.s. van 76 en een alg. gem. van 9.33, waardig is, om afgevaar digd te worden naar het Ned. Kampioen schap le kl. libre. Het district Waalwijk gaat er trots op, de gewestelijke kampioen Jan Passier te kunnen afvaardigen naar de wedstrijden, om de hoogste titel, n.l. het kampioenschap van Nederland le kl. libre, doch wil de prestaties van de Waalwijkse kampioen voor het gewest in een spontane huldiging op a.s. maandag( dus heden) op de voor grond plaatsen. Immers de prestaties van de heer Jan Passier zijn van dien aard, dat hij ook in de kampioenschappen van Neder land een goed figuur zal slaan niet alleen, doch mogelijk met de hoogste titel in Waal wijk zal terugkeren, waarmede zijn vereni ging Ons Genoegen, doch bovenal het distr. Waalwijk van de KNBB zich van harte zal verheugen. Alle biljarters van Waalwijk geven door hun aanwezigheid a.s. maandag in het club lokaal van Ons Genoegen blijk van mede leven met hun kampioen, die binnenkort het distr. Waalwijk van de KNBB hopelijk met succes zal gaan vertegenwoordigen. DE POSTDUIF, WAALWIJK. J.l. zondag 27 april hield bovengenoem de vereniging een wedvlucht vanuit Ct. Chislain. De uitslag is als volgt Chr v d Houdt 1; Jos van Bladel 2, 30, 52, 59, 67; D. Kramer 3, 4, 120; F Schoe- mans 5, 10, 124; J. Verhagen 6, 47, 100, 125; P Timmermans 7, 60; C de Man 8, 24, 133; A van Hilst 9, 36; Avontuur 11; Adr Bakkers 12, 31, 41, 65, 73, 84, 109; H Heesbeen 13, 97; de Ronde 14, 35, 130; W v d Geijn 15, 105, 113, 126; C Verhulst 16, 55; A v Eeten 17, 90; Arn Lombarts 18; G v Boxtel 19; A Pagie 20, 135; J Hensen 21; H v Boxtel 22, 87, 102, 137; Kleijssen 23; Veltmeijer 25, 32, 86, 96, 128, 141; Bakkere 26, 80; M Verhulst 27, 34, 62, 74, 115; Groeneveld 28, 48, 53, 66, 77; Spapens 29; Th v d Meijdenberg 33, 58; A v Baardwijk 37, 131; J Verwiel 38, 49, 56, 70, 92, 95, 112, 134; A van Schaik 39, 51; H Lombarts 40, 127; J J Timmermans 42; L de Jong 43; P L Pul lens 44, 110; G Schoemans 45, 81; C v Bijnen 46; B v Riel 50; J v Ark 54, 61; Jan Timmermans 57, 116; F v Kessel 63; A Verhoeven 64; A v Ham 68; A de Kloe 69; A v Huiten 71, 76,136; Wassellewsch 72, 121; P Leijten 75, 83, 91; J v d Pennen 78, 118; Jos v Schaik 79; P v Brunschot 82; C Damen 85, 114; Strengers 88; L v d Gouw 89, 123; Cv Gelder 93; C Schu wer 94; A de Leijer 98, 117; v Vught 99, 103; F G Schoemans 101; M v d Heuvel 104; Adr Leijten 106; M Leijten 107, 132, 138; P v Esch 108; L de Kloe 111; Th Dui- venkam 119; Fr v Bokhoven 122; W Du- quesnoy 129; J v d Meijdenberg 139, Jo de Bruin 140. „KVP-PARLEMENT" VERGADERDE IN UTRECHT". De Katholieke Volkspartij wil de socia listen niet uit het kabinet stoten. De KVP is niet verheugd over de winst van de libe ralen. Dit werd zaterdag vastgelegd in rede voeringen van prof. Romme, KVP-fractie- leider in de Tweede Kamer, en mr. Van Doorn, voorzitter van de partij. Zij spraken op hun partijraad, in Utrecht, in het Jaar beursrestaurant. De redevoeringen, die door de raad - het „parlement" van de partij - niet wer den aangevochten, maar integendeel met applaus onderstreept, hebben grote poli tieke betekenis. In feite werden liberalen voorstellen om nu met de socialisten te bre ken en anti-revolutionaire suggesties om dat na de Tweede-Kamerverkiezingen van 1960 te doen, van de hand gewezen - uiteraard onder de voorwaarde, dat de socialisten de samenwerking niet onmogelijk maken. Twee weken geleden zei premier Drees, dat de socialisten het kabinet slechts moeten ver laten, als zij daartoe worden gedwongen. (Volkskrant) L'HEURE DES DAMES. Onder zeer grote belangstelling verliep vrijdag j.l. de zomershow van de acht gecombineerde Tilburg - se firma's, die gehouden werd in de zalen van de Nieuwe Koninklijke Harmonie aan de Stationstraat. In derdaad was het: „Pour vous Ma dame want hier werd de mode ge toond voor het komende seizoen en waarachtig „op zijn best". Een greep uit het gebrachte zullen wij laten volgen. Modehuis Teulings showde een enorme sortering lente- .en zomerjas- sen, met daarnaast de uitzonderlijke jurken in allerlei tinten. De model- lijn, zoals schildpadlijn en trapeze- lijn, en de ligne décentre waren vol komen nieuw. De trapeze-lijn sprak sterk en belooft iets voor dit sei zoen. De deux-pièces en mantelcos- tumes vertoonden veelal loshangen de jasjes. De ruggarnering had veel aandacht. Het weer in ons klimaat daarover weet de firma Gimbrère mee te praten, want zij is gespecia liseerd op regenkledinggebied. Vele mooie waterafstotende regenjassen in lichte tinten van poplin en ka toen bracht zij. Speciaal voor de va- cantie en de reis toonde zij haar nieuwigheden. Evenals de vele kleu- ren-contrasten in de kleding, zo ook was de verscheidenheid in para- pluies, die een keurcollectie vorm den. Voor het badseizoen bracht de fa. Hamers-v. Hooff prachtige badcos- tumes, waarin het streep- en ruit- dessin domineerde. Om dit te com bineren, toonde zij nog zonnebrillen, badtassen, reistassen en koffers. Om sportief het zomerseizöen in te gaan, moet men gekleed gaan in een sportjasje zoals dat firma Dora v. d. Ven bracht. Suède-kleding in de meest moderne kleuren, combi naties, creaties en garneringen. Ook voor bontwerk wist zij op deze show de toon aan te geven in nertz, per- sianer en bisam. Bijzondere aandacht trok een elegant model in zwart Breitschwarz met desert-gold nertz- kraag. Deze nertz-kleur is geheel nieuw. Bijzonder fraai was het spitse schoentje met hoog hakje zowel in coupe als tint, van de fa. Mesco. De collectie was geweldig. De zeer grote hoeden met brede randen die op- en neergeslagen ge toond werden door firma Libelle, waren bijzonder fraai. De achter op het hoofd gedragen baret vormt met het overige een prachtig geheel. Royaal was de firma v. Eysden, die aan elke bezoekster een tube badzout in crême-vorm schonk. Zij had de verzorging van de manne quins. Wat de verzorging van de huid betreft, weet deze firma haar weetjes; zij geeft de touristen de juiste voorlichting. Eveneens is zij op het badseizoen ingesteld. Met goede kleding, verzorging van huid e.d., kan men gerust op advies van de firma Wassing de vacantie tegemoet gaan. Haar service strekt zich op velerlei gebied uit, zowel voor land-vacantie-reizen als zee reizen. Haar connecties verzekeren veilig reizen. Dit alles overziende, gaf de be zoeksters een idee van wat de mode dit zomerseizoen zal brengen. Het geshowde belooft iedereen een ge zellige vacantie, als het weer zich dan ook van zijn beste kant laat zien. VIER JONGE MENSEN OMGEKOMEN BIJ VERKEERSONGELUK. Vier jonge mensen zijn zondagmiddag om het leven gekomen door een verkeersonge luk in Nieuw-Buinen. Bij het uitgaan van de Geref. kerk reeds de 14-jarige Margien Bakker plotseling van het kerkplein de weg op. Zij werd gegrepen door een auto, waar in vijf lyceïsten uit Meppel zaten, die juist een tenniswedstrijd in Stadskanaal hadden gespeeld. Het meisje was op slag dood. De auto reed daarna tegen een boom op. Van de vijf inzittenden van de andere auto kwa men een meisje en een jongen, de 17-jarige Jeanne van der Wal en de 16-jarige Frits Deurman, onmiddellijk om het leven. De 15-jarige Lydia de Jong overleed later in het Academisch Ziekenhuis te Groningen. Zwaar gewond werden de 21-jarige T. Ide- ma, die de auto bestuurde, en de 14-jarige Rob Deurman, een broer van de om het leven gekomen jongen. VENEZUELA BRACHT KONINKLIJKE DICHTER BIJ WERELDTOP. De Koninklijke Shell Groep heeft vorig jaar de olieproduktie met -- percent op gevoerd tot 115 miljoen ton. Daarmee heeft het Nederlands-Britse olieconcern opnieuw zijn aandeel in de totale olieproduktie van de vrije wereld van 801 miljoen ton ver sterkt. Dit groepsaandeel in de wereldpro- duktie bedraagt thans 14,3 percent tegen 13,6 percent in 1956. Dit blijkt uit het thans verschenen jaarverslag van de maatschappij. Nederland is thans het derde olieland van W.-Europa. Pluvius regeerde zaterdag bijna de gehele dag en was vooral spel breker toen de Crispijnstraat zich opmaakte om met een prachtstoet het gouden echtpaar H. v. d. Houdt- Damen kerkwaarts te geleiden. Vier- en-twintig keurige bruidjes met lie ve boeketjes van voorjaarsbloemen en twee jonkers in bloemen gesto ken en jaartal-schilden dragend, stonden klaar om de auto der fees telingen te escorteren, maar het re gende pijpestelen, en noodgedwon gen moest al dat lieve kleine grut ook in de auto's gezet worden om naar de kerk te gaan. En het was een lange stoet; niet minder dan 24 luxe wagens waren nodig om het gouden paar, de familie, het comité en wat er verder bij behoorde naar de parochiekerk van St. Jan te voe ren. In de kerk kon eindelijk de fijne stoet worden opgesteld om 't feest- paar naar het hoogaltaar te begelei den. Pastoor v. d. Spijker droeg zelf de H. Mis van dankbaarheid op, waarbij het zangkoor de 2-stemmige mis van Perosi uitvoerde. Na de H. Mis hield de pastoor een korte feest predikatie, welke hij beëindigde met de zegen. Nog steeds bleef Pluvius heersen, zodat ook de terugtocht geheel in auto's moest geschieden. Om 12 uur brachten de bruidjes een hulde aan het gouden paar in een leuk versje, waarbij zij een prachtige fruitmand als geschenk aanboden. Om kwart voor één volgde de aanbieding van het feestgeschenk van de buurt door het feestcomité. De voorzitter, dhr. Th. v. d. Houdt, hield daarbij een keurige toespraak. Hij ging daarin de 50 voorbije jaren na, waarin voor- en tegenspoed elkaar afwis selden, maar waarin vader en moe der v. d. Houdt-Damen de bewijzen hebben geleverd dat zij niets te veel vonden om voor hun gezin te wer ken en te lijden. Zij kunnen er trots op zijn, bereikt te hebben dat alle zich met eer door het leven weten te slaan en daarnaast ook steeds be reid gevond enwerden als goede buurtbewoners het lief en leed van deze te delen en hulp te beiden, waar deze nodig kon zijn. Geen wonder, aldus de voorzitter, dat de buurt zich spontaan heeft ingespan-

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 6