Waalwijkse en Langst Courant Gemeenteraad Loon op Zand Onhoudbare toestanden in de volkshuisvesting IVOROL Elke tand een Sneeuwwitje Voorjaarsvergadering <~lDaalwykó belang VRIJDAG 2 MEI 1958 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 81e JAARGANG No. 35 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.8f f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. van REURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES„ECHO" Gemeente moet toevlucht nemen tot houten woningen Bij de behandeling van de ge meentebegroting 1958 in de ver gadering van de raad der ge meente Loonopzand welke maan dag j.l. in de bodega van de Ef- teling werd gehouden, zijn de on houdbare toestanden op het stuk der volkshuisvesting opnieuw onderwerp van bespreking ge weest. En hierbij werd het wel duidelijk, dat er voor de_ gemeen te voorlopig weinig kans bestaat dat hierin door de overheid ver andering zal worden gebracht. Voor een aantal woningen in de mgr. Völkerstraat, dat in zeer slechte staat verkeert, heeft de gemeente geen vervangingswo ningen toegewezen gekregen. Met de noodzakelijke restauratie zou den voor elk van dezel woningen enkele duizenden guldens zijn gemoeid, doch de gemeente mag hiervoor niet meer besteden dan 50.^ per woningOm in deze onhoudbare toestand zoveel mo gelijk verlichting te brengen, zal het gemeentebestuur de bouw van houten woningen in ernsti ge overweging nemen. Er kwam zelfs een suggestie los om oude tramwagens naar de gemeente te halen en die als woningen in te richten, waaruit mag blijken dat in Loonopzand van een noodtoe stand kan gesproken worden. De heer Grootswagers, die de algemene beschouwing hield naar aanleiding van de gemeente begroting 1958, noemde de volks huisvesting het grootste zorgen kind der gemeente. Bij de laatste woningtoewij zing, aldus de heer Grootswa- fers, is aan onze gemeente een 0-tal woningen in het vooruit zicht gesteld, maar werd tevens een streep gehaald door 'n vroe gere toewijzing, waardoor aan onze gemeente een 70-tal wonin gen werd ontnomen. Naar aan leiding hiervan vroeg spr. zich af welke waarde een toezegging van de overheid nog heeft en wat daarvan de gevolgen voor de ge meente zijn. Wat is in deze onze taak. zo vroeg spr. Hij meende, dat de oude woningen, die op de nominatie stonden om te worden vervangen, moesten worden ge restaureerd. Het bedrag dat daar voor mag worden uitgetrokken, is echter dusdanig laag, dat daar voor practisch niets kan worden gedaan. Verder verzocht spr. het ge meentebestuur nogmaals om te trachten in het oosten van de kom Kaatsheuvel de nodige grond te verkrijgen voor de bouw van arbeiderswoningen. Als ik goed ben ingelicht, aldus spr., was het overleg met een der grootste grondeigenaren reeds zo ver "evorderd, dat er prac tisch reeds van een accoord ge sproken kon worden. Later is dit overleg echter door de ge meente afgebroken. Spr. meende hieruit de conclusie te mogen trekken, dat het college van B. en W. niet hard genegen is om. aan de wensen van de minder heid in de raad tegemoet te ko men. Spr. hoopte, dat er in de toekomst met deze verlangens, welke ook de verlangens van het gros der arbeiders zijn, rekening zal worden gehouden. Verder maakte de heer Groot swagers melding van het feit, dat enkele weken geleden in de Jan de Rooijstraat een tijdelijk onderkomen van een jong paar tje is afgebroken, daar dit was gebouwd zonder de vereiste ver gunning. Spr. wilde B. en W. het recht hiertoe niet ontzeggen, maar drong toch aan op zeer grote soepelheid bij dergelijke aanvragen. Jonge mensen met ernstige trouwplannen kunnen toch niet eeuwig blijven wach ten, zo meende hij, en met een toewijzing van 30 woningen zijn zij ook niet allemaal te helpen. Verwijzende naar het voornemen van B. en W. om de bouw van houten woningen op beperkte schaal en onder bepaalde voor waarden toe te staan, zei spr., dat ook hier de grootst mogelij ke soepelheid moet worden be tracht. De moraliteit der jeugd moet prevaleren boven het aès- thetisch schoon der gemeente. Naar aanleiding van de dik wijls in de raad geuite kritiek t.o.v. de jeugdraad, vroeg spr. of B. en W. de laatste maanden nog kontakt met deze raad hebben gehad. Het was spr. bekend, dat door de besturen der jeugdorga nisaties aan B. en W. gevraagd is om van het bedrag, dat voor de jeugdraad is uitgetrokken, te worden gesteund, doch dat zij i.p.v. steun op hun schrijven, zelfs nog geen antwoord hebben ontvangen. Zijn deze aanvragen misschien doorgegeven ^aan de jeugdraad om advies en ligt daar de oorzaak van de vertraging, zo vroeg spr. Vervolgens wees spr. er op, dat er in de raad meermalen sprake van is geweest als zou de plaatselijke middenstand niet voldoende de mogelijkheden we ten uit te buiten, die het toene mende vreemdelingenverkeer hun biedt. Afgezien van het feit, al dus spr., dat de vernieuwing van een groot aantal zaken de ge meente reeds een ander aanzien hebben gegeven, zijn er ook mid denstanders, die niet erg te spre ken; zijn over de medewerking van gemeentewege bij de reali sering van hun nieuwbouwplan- nen. Ten aanzien van het ugemeen- tepersoneel drong spr. er op aan dat vaste aanstellingen gepaard zouden gaan met bewijs op zegel, zoals dit vroeger gebruikelijk was. Hierop is reeds eerder aan gedrongen, zo meende spr. Verder zou hij het op prijs stellen, wanneer met het uitbe talen der overuren geen maan den meer werd gewacht. Ook drong spr. aan op meer spreiding onder de ambtenaren van de nevenbetrekkingen. Momenteel worden deze toebedeeld aan en kele uitverkorenen. Met betrekking tot de samen stelling .van de raad zei spr. dat de hoop op een kentering ten goede m.b.t. een eendrachtige sa menwerking, ij del is gebleken. Bij de samenstelling van de kan didatenlijsten voor de nieuwe zittingsperiode is de minderheid in de raad van elk overleg uitge sloten, waaruit spr. meende te mogen concluderen, dat de hui dige meerderheid er prijs op stelt, dat de bestaande toestand blijft gehandhaafd. En dit alles is geschied onder het motto van het graag gebruikte woord „een heid",, waaraan spr. echter een andere en wel de algemeen ge bruikelijke inhoud wilde toeken nen. Verder vroeg spr. de aandacht van B. en W. voor de Markstraat die in erbarmelijke toestand ver keert. Hij hoopte, dat de nodige middelen voor verbetering ge vonden zouden kunnen worden. Tenslotte bracht dhr. Groot swagers het college van B. en W. dank voor alles wat ook weder om het laatste jaar, ondanks de schaarse geldmiddelen, is tot stand gebracht en gedaan is tot verfraaiing en verbetering van de gemeente. Alvorens tot de puntsgewijze behandeling van de begroting over te gaan, gaf de voorzitter, burgemeester v. d. Heijden, in 't kort een antwoord op deze alge mene beschouwing van de heer Grootswagers. Naar aanleiding van het door de heer Grootswa gers aangestipte overleg met een van de grootste grondeigenaren m.b.t. percelen tussen Gasthuis straat en mgr. Völkerstraat, merkte de voorzitter op dat dit overleg inderdaad heeft plaats gehad. Wanneer het echter op tekenen van een contract aankwam, wer den er door betrokkene steeds weer nieuwe eisen gesteld, waar over tevoren niet gesproken was. Het gemeentebestuür voelt er niets voor om daaraan mee te doen, aldus de voorzitter. Dat het overleg ia afgebroken, is niet de schuld van de gemeente. De werkzaamheid met de jeugdraad is nog niet dusdanig, dat de adviezen van deze raad vlot binnenkomen. In voorko mende gevallen zal er echter wel steun worden verleend uit het bedrag, dat daarvoor is uitge trokken. Het verwijt als zou 't gemeen tebestuur geen medewerking ver lenen aan nieuwbouwplannen van de middenstand, wees de voorzitter met beslistheid van de hand. De heer Grootswagers verduidelijkte zich door op te merken, dat hij niet zozeer B. en W. bedoelde als wel de „instan ties". Op de vraag van de voor zitter in welk geval door de ge meente onvoldoende medewer king was verleend, antwoordde de heer Grootswagers, dat 't hier het geval Mosselveld betrof. Dit geval, aldus de voorzitter, ligt al driekwart jaar goedgekeurd bij de gemeente, maar van betrok kene wordt niets meer vernomen. Met de opmerking over het te lang wachten met het uitbetalen der overuren kon de voorzitter het eens zijn. Hierin zal verbete ring gebracht worden. Het ver delen van de nevenfuncties ge schiedt naar bekwaamheid en van enige bevoorrechting van bepaalde ambtenaren is geen sprake, aldus de voorzitter. Het gemeentebestuur zal trach ten om nog dit jaar de verbete ring van de Marktstraat te reali seren. De heer de Cock wees met be slistheid de klacht van de heer Grootswagers betreffende de sa menwerking in de raad van de hand. Destijds is aan de fractie v. Kuik-Grootswagers gevraagd om tot samenwerking te komen. Hierop heeft men ten antwoord gekregen, dat een dergelijk ver zoek schriftelijk moest worden ingediend. En dat doen wij in geen geval, zo zei de heer de Cock. De heer Grootswagers zei niets te weten van een dergelijke reactie. Uit de verdere discussie bleek echter, dat de heer v. Kuik zich wel in deze zin tegen de heer Elshout had uitgelaten. Bij de puntsgewijze behande ling van de begroting kwam de verhoging der presentiegelden voor de raadsvergaderingen en voor de vergaderingen van raads commissies aan de orde. De bei de begrotingscommissies spra ken zich uit voor een verhoging tot resp. 10.en 7.50, doch B. en W. meenden niet verder te kunnen gaan dan tot resp. 10.- en 5.Dit laatste bedrag vond de heer Grootswagers wel erg aan de lage kant. Óp zijn aandringen zal worden getracht een verhoging tot 7.50 goedge keurd te krijgen, hoewel de voor zitter ernstig betwijfelde of men daarin zal slagen. Het presentiegeld voor de le den van het stembureau zal op 20.worden gebracht. De heer Grootswagers stelde een verho ging tot 25.voor op grond vens een uitbreiding van het personeel nodig zou maken. Met de uitvoering van het rijwielpadenplan zal dit jaar een aanvang worden gemaakt. Ook de verbreding en verbetering van de Elzenweg staat op het pro gramma. Door de commissies werd ook aangedrongen op de aanschaf fing van 'n wegenwals. De voor zitter antwoordde, dat hiervoor uiteraard geld moet zijn. Het ge meentebestuur zal trachten hier een oplossing te vinden. Ook werd) aangedrongen op de bouw van een gymnastieklokaal. De voorzitter antwoordde, dat hiervoor van regeringswege geen toestemming wordt gegeven. Het gemeentebestuur zal ech ter trachten om voor de bouw van één zaal toestemming te ver krijgen. De heer Elshout drong aan op gelijkstelling wat de kledingtoe- lage betreft van de incasseerders en arbeiders van het gemeente lijk gasbedrijf met het overige personeel. Vooral de incasseer ders zien er volgens spr. niet be hoorlijk uit. Het personeel van het gasbedrijf komt niet toe aan de vastgestelde kledingtoelage van 60.per jaar. Wethouder de Rooy deelde mee, dat het-gas- bedrijf niet beknibbelt op het verstrekken van dienstkleding, maar dat er in dit bedrijf uiter aard ook rekening moet worden gehouden met de aanwezige mid delen. De uitkomsten van 't gas bedrijf zullen dit jaar in verband met de sterke stijging van de ko- lenprijzen zeker een nadelif? sal do aanwijzen. De voorzitter zeg de toe te zullen onderzoeken of van het feit, dat de leden op het werk veelal meer kunnen verdie nen, waarop de voorzitter ant woordde, dat het geen verplich ting is om op een stembureau zitting te nemen, maar 'n voor recht.' Een vergoeding van 20.- achtte hij ruim voldoende. De heer van Noye drong er op aan om de hulp-secretarie te Loonopzand zoveel mogelijk uit te breiden, zodat de mensen voor simpele aangelegenheden niet de lange weg naar Kaatsheuvel be hoeven te maken, waarmee voor sommigen een halve dag is ge moeid. De voorzitter antwoordde dat deze aangelegenheid ernstig zal worden' bezien. Voor de restauratie van de oude woningen in de mgr. Völ kerstraat mag de gemeente een bedrag van 50.per woning uittrekken. De heer Grootswa gers steld voor om| dit bedrag, waarmee niets is te beginnen, te verhogen tot 500.Hierdoor zal misschien in sterker mate de aandacht van de rijksoverheid gevestigd kunnen worden op de ze noodtoestand, waardoor mis schien; verhoging van bouwvolu me verkregen zal kunnen wor den. De voorzitter geloofde daar niet in en wees er bovendien op, dat ook met 500.deze wo ningen niet in goede staat zijn te brengen. Er is praktisch niets meer aan te doen. Wanneer men er één kozijn uithaalt, stort de hele pui in. De toestand is wer kelijk onhoudbaar en alleen ver vangingswoningen zouden hier een oplossing kunnen brengen. Met klem drong de heer Groot swagers aan op een oplossing op zeer kortel termijn. Óf wil de overheid misschien wachten tot dat er eerst ongelukken gebeurd zijn. De voorzitter kwanii hierbij terug op het verzoek van de heer Grootswagers om de grootst mogelijke soepelheid te betrach ten bij het geven van toe stemming tot het bouwen van houten woningen. Het gemeente bestuur overweegt inderdaad ernstig om hiertoe over te gaan en dat aan deze woningen de mi nimum eisen zullen worden ge steld om zoveel mogelijk aan de dwingende situatie en de finan ciële draagkracht van gegadig den tegemoet te komen. De heer Bossers vroeg of tot woningen omgebouwde tramwa gens hier geen oplossing konden brengen. In de gem!eente Hilver sum bijv. heeft men daar aardi ge resultaten mee bereikt. De voorzitter merkte op, dat deze tramwagens dan ook aan deze minimum eisen zullen moeten voldoen. De heer de Cock noemde het betreurenswaardig, dat de ge meente haar toevlucht moest ne men tot houten woningen, waar op de voorzitter antwoordde, dat de gemieente daartoe door de houding van de centrale over heid wordt gedwongen. De door de begrotingscommissies voorgestelde verhoging van de post onderhoud wegennet tot 50.000.zal niet kunnen wor den gerealiseerd omflat dit te- ti het besteed bedrag aan kleding toelage bij dit bedrijf werkelijk minder is dan 60. In de rondvraag gaf de heer van Noye uiting aan zijn misnoe gen over het optreden van het woningbedrijf tegenover huur ders, die een woning gaan verla ten. Het betrof hier het in reke ning brengen van te hoge of maximum kosten voor het her stel van eventuele beschadigin gen. Ook schijnt het voorgeko- cen te zijn dat deze kosten zowel aan de oude als aan de nieuwe huurder in rekening gebracht zijn. De voorzitter zegde toe een ernstig onderzoek te zullen in stellen. Hierna werden de diverse be grotingen zonder wijziging vast gesteld. De overige agendapunten gin gen in snel tempo onder de lia- mer door. Besloten werd om; het adres van P. v. d. Heijden, waar bij wordt verzocht een zonder vergunning gebouwde werkplaats achter het pand Leo XlII-straat 34 te mogen laten staan, in de volgende raadsvergadering te behandelen. Aan B. en W. werd een alge mene machtiging verleend tot 't aangaan van kasgeldleningen, rekening - courant - overeenkom sten en andere kortgeldleningen voor de periode van 1 april tot en met 30 juni tot een maximaal bezdrag van 3.000.000. Ten behoeve van de bouw van een transformatorhuisje achter de Berndijksestraat zal aan de PNEM een strook grond van 72 m2 worden verkocht tegen de prijs van 4.10 per m2. Aan J. Geboers te Tilburg en J. Verhoeven te Berkel zal een Eerceel bouwterrein resp. groot 60 en 292 m2 worden verkocht voor de prijs van 5.20 per m2. Uit de 6% emissie 1958 is door de n.v. bank voor nederlandse gemeenten een geldlening van 75.000.- aangeboden. Besloten werd deze lening te accepteren. Opnieuw werd besloten tot de voorbereiding van de herziening van 't uitbreidingsplan in hoofd zaak en de partiële plannen voor de komimen Kaatsheuvel en Loonopzand. Wegens personeels gebrek en zeer drukke werk zaamheden is de stedebouwkun- dige, ir„ C. Geenen te Eindhoven, er nog niet in geslaagd de hem gegeven opdracht zo uit te voe ren, dat het plan ter visie kan worden gelegd. Vastgesteld werd de nieuwe verordening op de keurings dienst van slachtdieren, vlees en vleeswaren. Goedgekeurd werd het voorstel tot het verlenen van medewerking aan het bestuur der r.k. jongensschool „St. Jan" voor de overschakeling van ko len op oliestook. De raad voteer de hiervoor een bedrag van 3880.Voor de jaarlijkse ver goeding voor de aan de r.k. ulo school Pius X verbonden gods dienstonderwijzer stelde de raad een bedrag van 1400.yast. Tenslotte hechtte def raad zijn goedkeuring aan het voorstel tot het aangaan van een vaste geld lening met de heer C. G. Zwaans groot 25.123.voor het aan kopen van een aan de heer Zwaans in eigendom behorend perceel. Twee jubilarissen. Aan het slot van deze verga dering richtte de voorzitter een gelukwens tot de heren Snap haan en Grootswagers, die resp. 40 en 27 jaar als raadslid werk zaam zijn geweest. Blijkens de groslijst voor de a.s. gemeente raadsverkiezing zal dit 40e jaar van de heer Snaphaan tevens zijn laatste jaar als raadslid zijn ge weest. De voorzitter bracht bei de leden dank voor het vele be langrijke werk, dat zij in hun functie van raadslid hebben ver richt. Mede namens de heer Snap haan sprak de heer Grootswagers een dankwoord tolj de voorzitter en de kiezers, die zoveel verrtou- wen in hen hebben gesteld. Van dank voor dit werk wilde de heer Grootswagers niet veel we ten, want hij beschouwde het als de plicht van een raadslid om in zijn werk het algemeen belang te dienen. De heer de Cock gaf uiting aan zijn waardering voor de attent- volle en serieuze wijze, waarop de heren Snaphaan en Grootswa gers hun lidmaatschap van de raad hebben vervuld. Hij hoopte dat de pittige en juiste opmer kingen van de heer Grootswagers nog vaak in de raad zullen mo gen worden gehoord. Hierna bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. De voorjaarsvergadering was naar gewoonte slecht bezocht, toen de voorzitter van W.B., de heer J. Tim mermans, een welkomstwoord sprak tot de aanwezigen. De notulen der vorige vergadering werden door de secretaris voorgele zen, waarna deze zijn 51ste jaarver slag uitbracht, wat met een applaus en een woord van dank werd beloond. De aftredende bestuursleden de heren J. Bergmans, J. Spijkerman en J. Timmermans werden met algemen- ne stemmen op 1 na herkozen en na men deze herbenoeming gaarne aan. De voorzitter deelde nog mee dat de heer Jacq Spijkerman was geko zen tot vice-voorzitter, inplaats van de heer Henri Hoffmans. Punt 4 Hoe denken de leden van W.B. over de verplaatsing van de Avondmarkt naar 't Vredesplein, werd door de voorzitter ongeveer als volgt ingeleid „Het bestuur meent dat dit een on derwerp is dat in de bespreking on zer vereniging thuis hoort. Onze sta tuten spreken reeds van „bevordering van het marktwezen". Zoals men weet is er een voorstel de Avondmarkten te verplaatsen van de Markt c.a. naar 't Vredesplein. Velen zijn er in onze gemeente, die deze overplaatsing van de markt, ze ker een attractie voor een centrum gemeente als de onze, schadelijk ach ten voor de sfeer in 't centrum en ook de traditie komt hierbij in 't gedrang. Het bestuur vraagt nu de leden zich hierover uit te spreken; 't resul taat zou dan aan de gemeenteraad kunnen worden medegedeeld en deze kan dan hiermee bij zijn beslissing al of niet rekening houden." Over dit onderwerp ontspon zich een levendige en interessante discus sie. Het is ondoenlijk alle sprekers en argumenten voor en tegen, hier op de voet te volgen. Er waren er die de markt over 't algemeen foutief vonden, maar zo lang ze er was, moest ze op de Markt blijven. Anderen meenden dat het huidige verkeer, de uitbouw der markt en der gemeente, andere maat regelen noodzakelijk maakten en achtten het Vredesplein bij uitstek geschikt.'Weer anderen wezen weer op 't voorbeeld van den Bosch, waar iedere dag markt wordt gehouden midden in de stad, en als er te wei nig ruimte op de Markt is, moeten de vervoermiddelen der marktkooplieden maar parkeren op 't Vredesplein en niet omgekeerd. Een spreker achtte het juist dat hier de consumenten dit punt bespra ken en konden worden gehoord, daar dit nu juist geen direct belangheb benden zijn. Hij vond het Vredesplein ideaal, juist omdat het veel meer in 't centrum ligt van het huidige Waal wijk dan de Markt. De voorzitter beaamde dat juist dit punt op de agenda was geplaatst om de consumenten-bezoekers en zij die hechtten aan sfeer en traditie zich te doen horen en dat het daarom zo jammer wat dat niet meerderen wa ren opgekomen. Het slot deze interessante bespre king was, dat de meerderheid (in clusief 't bestuur), zich uitsprak voor het Marktterrein, terwijl een grote minderheid het Vredesplein prefe reerde. Wij zouden het typisch zo willen stellen, dat uit deze discussie bleek, dat de geboren en getogen Waalwij- kers, behalve de economische kant ook de sfeer en de traditie lieten gel den, terwijl de hier gevestigde (niet mindergoede) Waalwijkers, meer de eisen van 't moderne verkeer, de meerdere plaatsruimte, de gunstige ligging naar voren brachten. Voorts deed de voorzitter nog eni ge mededelingen omtrtent dodenher denking, concerten, festiviteiten bij de opening van 't recreatie-oord in juni, als attletiek - demonstraties, zwemwedstrijden, muzikale rondgang enz., waarvoor onderhandelingen met de desbetreffende verenigingen wor den gevoerd. De voorzitter zeide over de propa ganda voor uitbreiding van 't leden tal o.m. „Wij hebben gepoogd ons ledental uit te breiden, wat met het oog op de financiële positie dringend nodig is, en ook als morele steun van ons be stuur. Wij hebben daarvoor in Waalwijk, Baardwijk en Besoijen vrijwel huis aan huis circulaires verspreid en ook het antwoord laten ophalen, een actie di in deze tijd kostbaar is, maar toch meenden wij zulks te moeten probe ren. Om eerlijk te zijn moet ik U zeg gen dat het resultaat van al die kos ten en moeite, bedroevend, haast beschamend is en dat dit mij weer houdt hier cijfers te noemen. Het is mij onbegrijpelijk dat niet meerde ren de lust en de plicht gevoelen een vereniging te steunen, die toch on misbaar voor een plaats als de onze genoemd mag worden. Zij profiteren wel van de initiatie ven en activiteiten, maar steun te verlenen ad f 3. - per jaar of pl.m. 5 cent per week, schijnt te veel ge vraagd. Meer zal ik hierover niet zeg gen, maar 't bestuur zal blijven doen wat mogelijk is, gezien de financiën en omstandigheden. Bij de rondvraag vroeg de heer de Visser naar kaarten van het uitge breide Waalwijk. De secretaris zegde toe, de nieuwste plattegrond die in „de Echo" gestaan heeft, te zullen beschikbaar stellen. De heer van Laarhoven wees op de toenemende moeilijkheden om in de nieuwe wijken met open tuinen, gras enz. kwijt te raken en vroeg of dit mogelijk in de ophaaldienst kan wor den betrokken, waarnaar zal worden geïnformeerd. De heer Hendriks pleitte opnieuw voor het betrekken van alle zangver enigingen ter plaatse in de uitvoering van Mozarts Requiem op de avond der Dodenherdenking. Van bestuurs zijde werd nogmaals betoogd dat het initiatief niet van W. B. maar van de Liedertafel is uitgegaan. Op de ver zekering van de heer Hendriks, dat deze er volkomen mee accoord zou gaan, zal W.B. zich met 't bestuur der Liedertafel terzake in verbinding stellen. De heer v. Steenderen pleitte voor de uitgave van de handige plaatse lijke telefoonboekjes, die nu door de districts-boeken zijn vervangen. Het bestuur zal de mogelijkheid onder zoeken. De heer Sluijters vroeg nog de afsluiting van de Moonenlaan bij de Dodenherdenking, wat het bestuur aan de politie zal verzoeken en zeide toe in verband met de klacht van de voorzitter over 't geringe bezoek aan de vergadering, gaarne een tiental le den in z'n omgeving, als hem de adressen bekend zijn, zal animeren de vergadering bij te wonen. De voorzitter dankte hem voor dit initiatief en hoopte dat het navolging zal vinden en kon toen met een dank woord deze prettige en vruchtbare vergadering sluiten. ÏZÜIDE

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5