KAATSHEUVEL :riV Roe zit dat DE AVONTUREN VAN DIM EN BAM H. P. Pekkers- v. d. Vliet 14 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 16 MEI 1958 14 Loon op Zand VOETPROCESSIE NAAR DEN BOSCH. Ml U KUNT NIET ALLES WETEN dan een OlSestookfiaard Een nieuwe bril Piet van Rooij den het resultaat van een door de heer Snijders gespeelde simultaan- wedstrijd. In drie kwartier werden alle 15 partijen door deze simultaan- speler gewonnen. Op dezelfde vlotte wijze werden daarna de partijen voor het kampioenschap gespeeld. In niet meer dan een uur waren alle partijen beëindigd. Het resultaat was: J. v. Wanrooij Tzn.A. v. Wan- rooij 20; P. v. ZonG. v. d. Lin den 20; J. v. BerkelPh. Netten 20; P. v. WanrooijA. Emmers 20; Fr. v. GooiA. v. Boxtel 20; St. v. d. VenTh. v. Wanrooij 20; J. de NijsD. Netten 20; H. J. de NijsH. v. Boxtel 20; A. v. Gorp C. v. Wanrooij 20; H. Donders J. v. Gorkum 2-0; H. v. Deutekom J. v. Wanrooij Jzn 20; G. v. Box telG. Koks 20; H. v. Boxtel A. Laros 20; H. HeuvelinkC. Sips 20; W. v. d. Hout lootte vrij. Zaterdagavond worden de wed strijden voortgezet. AGENDA. Vrijdag 16 mei inmanden voor wedvlucht St. Denis in „de Sport wereld". Zaterdag 17 mei 8 uur n.m. Apol lo-Theater „Laurel en Hardy bij de Luchtbescherming", toeg.alle leeft. Zondag 12 u. v.m. voetbal Desk 5- R.K.D.V.C. in De Efteling; 2.30 uur n.m. voetbal Desk2-Woen- sel2 in De Efteling; 6 en 8.30 uur n.m. Apollo-Theater programma van zaterdag. Maandag 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. Apollo, zaal W. Smit; 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. St. Jan, zaal P. v. Dun. Dinsdag 7.30 uur n.m. repetitie r.k. Par. Zangkoor St. Jan. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia; 8 uur n.m. Apollo-Theater „Sissi, de Jonge Keizerin", alle leeftijden. Donderdag 8 uur n.m. repetitie zangver. Bel Canto, zaal P. v. Dun. ZONDAGDOKTERSDIENST. De praktijk van dokter Raaijmaa- kers te Kaatsheuvel en van dokter De Vries te Loon op Zand wordt waargenomen door dokter P. Wij- tenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheu vel; tel. 04167 - 2550. Zondag jl. trok weer de jaarlijkse voet processie naar O.L. Vrouw van Den Bosch. Meer dan 250 pelgrims namen er aan deel. Het verloop van de tocht werd begunstigd door goed weer. Hier en daar was de weg wat modderig, doch dat behoort bij een pelgrimage. Om plm. half vijf waren de pel grims in de parochiekerk terug, waar zij werden toegesproken door een Eerw. Pater Capucijn, die de processie leidde. Deze had te Cromvoirt 's morgens de H. Mis opge dragen voor de levende en overleden leden van de Voetprocessie. Na de Zegen met het Allerheiligste keerden allen huiswaarts. BAL. Zondagavond wordt in zaal Echo der Duinen een bal gehouden. De muziek wordt door The Lucky Stars verzorgd. BERNDIJK. White BoysBerkdijk. Wordt Berkdijk kampioen? Op deze vraag zal a.s.: zondag 'n antwoord komen. Dan staat voor Berkdijk namelijk bovengenoem de wedstrijd op het programma. Beide ploegen zijn candidaat voor de titel, doch de beste kans is ons inziens voor Berkdijk. Immers, de roodzwarten hebben aan een gelijk spel reeds voldoen de om de kampioensvlag te hij sen. Verliest Berkdijk daarente gen, dan zal een beslissingswed strijd nodig zijn om uit te ma ken wie er met de eer zal gaan strijken. Al met al zal het in Waspik niet aan spanning en aan belangstelling ontbreken. Wil Berkdijk echter zijn kam pioenschap, van het vorige jaar prolongeren, dan zal oppassen de boodschap zijn. White Boys beschikt immers over een goede en vooral snelle ploeg. Dus Berk- dijkers, willen jullie èn revanche nemen voor de op eigen terrein feleden nederlaag èn het zo fel ekeerde kampioenschap in de wacht slepen, dan zal het zondag dubbel oppassen zijn. Aanvang van de wedstrijd 2.30 uur. Scheidsrechter is de heer H. Broers. Berkdijkers, let op uw saeck. VLIJMEN. Dinsdagavond 13 mei speelde op het terrein van de Vlijm. Boys de Politiesportver. Groot-Vlij- mlen tegen de veteranen van de Vlijm. Boys. Voor de rust was 't een aantrekkelijke wedstrijd en beide partijen zagen kans een maal te doelpunten. Na de rust waren de Boys veteranen uitge speeld, vooral de voorhoede. De verdediging van de veteranen hield echter stand tegen de poli tie. Doelpunten bleven verder uit en de stand bleef dus 1-1 gelijk. Vlijm. Boys 4Vlijm. Boys 3. Donderdag 15 mei (Hemel vaartsdag) speelde Vlijm,. Boys 4 tegen Vlijm. Boys 3 voor de competitie met, de uitslag 35 in 't voordeel van Vlijm. Boys 3. VI. Boys 2-Geertruidenberg 3-2. In een zeer spannende wed strijd om de beker lukte het de Boys op het laatst van de wed strijd de overwinning uit 't vuur te slepen en zich daardoor irs de volgende ronde te plaatsen. HAARSTEEG. HaarsteenMaliskamp 80. De eerste ronde om de Toon Schröderbeker is voor Haarsteeg zeer succesvol verlopen en ein digde in een royale en heus nog niet geflatteerde 80 overwin ning. De gehele wedstrijd door had Haarsteeg een grote, veldmeer- derheid en het was al direct te zien dat het een grote overwin ning zou worden. Herhaaldelijk verschenen de zebra's voor het doel van Maliskamp en in eerste instantie wist de Maliskamp achterhoede wel het gevaar te keren, maar moest toch al spoe dig zwichten voor een welge richt schot dat door linksbinnen Kivits werd gelost, 10. Vlak daarna wist dezelfde speler er zonder veel moeite 20 van te maken. Ook het 3e doelpunt, ge scoord door Junggeburth, kwam reeds in het eerste half uur tot stand. De jongens uit Rosmalen hadden in dit verstreken half uur hier maar heel weinig tegen over weten te stellen. Nog voor het verstrijken van de eerste 45 minuten schoot W. Walk raak en was de stand 40. Na de hervatting ongeveer hetzelfde spelbeeld. Als wij het goed hebben gezien, kreeg doel man Kuis in de laatste drie kwar tier slechts twee ballen te ver werken, dit toont wel aan dat, het overwicht van Haarsteeg zeer groot was. De spelers geloofden het dan ook wel; zonder de min ste moeite maakte Kivits er 5-0 van en kort daarna verrichtte hij de hattrick door er met; een on houdbaar schot 60 van te ma ken. Ook de andere voorwaart- sen wilden zeker een aandeel in de overwinning: eerst was het v. d. Heijden die de stand op 70 bracht en het 2ste doelpunt was van de voet van Junggeburth. Al is echter de overwinning zeer Copyright P. I. B. Box 6 Copenhog MM, AVWi M i k INTERNATIONALE MOTORCROSS TE SCHIJNDEL. Op Tweede Pinksterdag (26 mei) wordt in Schijndel de traditionele jaarlijkse mo torcross verreden, georganiseerd - onder auspiciën van de KNMV en de FIM - door de MC „Schijndel". Ondanks de datum die valt in het hoog tepunt van het Europese motorcross-seizoen zijn de organisatoren van de Schijndelse cross er ook dit jaar in geslaagd een select veld van internationale renners te contrac teren voor deze twaalfde cross, die zoals elk jaar verreden wordt op het terrein van het oude vliegveld. Tot dit veld behoren op de eerste plaats de bekende Helmonder Jan Clynk, de lie veling van de Nederlandse motorcross-sup porters, die dit seizoen sterker rijdt dan hij ooit tevoren deed. Herinneren wij slechts aan de eclatante overwinning, die „Het Atoomkanon van Helmond" in het begin van het seizoen behaalde in St. Anthonis, waar hij na een ronenlang en verbeten ge vecht wereldkampioen Bill Nillson grandi oos klopte. De grote tegenstander van Clynk is de Engelsman Leslie Archer, oud-wereldtitel houder en nog steeds een van de sterkste renners, die Europa rijk is. Meer dan wie ook is Archer een van de traditionele riva len van Clynk, zeker in Schijndel, waar de Helmonder twee jaar geleden Archer zo verrassend versloeg in de Nederlandse Grand Prix. Verwachtingen, grote verwachtingen wor den er ook gekoesterd van de twee gebroe ders Dirks uit Eindhoven. Ook zij hebben slechts één doel voor ogen: Clynk zo moge lijk te onttronen als de ongekroonde koning van het Nederlandse veld van internationale renners. De bezetting van het internationale pro- grammaa in Schijndel bevat verder tien tallen bekende namen uit binnen- en bui tenland, namen, waarvan de dragers zich al eerder onderscheidden op alle circuits van Europa. CuTtis, Smith, Draper, Baudoin de taaie veteraan Rasbro, Radermacher, Rietman, van den Oever, de Sellings, Jan sen; het zijn geen onbekenden in de luid ruchtige wereld van de motorcross en elk voor zich stellen zij er prijs op in Schijn del, op het mooiste en overzichtelijkste cir cuit van Europa, hun mannetje te staan. Nieuw zijn de namen van Gösta Nillson en Bert Lundin, beide broers van de twee grote Zweden, die tot hun spijt Schijndel moesten overslaan omdat hun nationale bond hun verplichtte te rijden in de Zweed se kampioenschappen. Beide jonge Scandi- naviërs hebben een naam hoog te houden in Schijndel, en hoewel niemand in Neder land hun krachten kent, is het zeker dat zij de duels, die hun broers in het verleden met Clynk en Archer uitvochten, willen voortzetten. En zij moeten er de kracht voor hebben: welk land brengt op het ogen blik immers sterkere renners voort dan Zweden? De internationale halve-literrace wordt voorafgegaan door een nationale wedstrijd in de kwartliterklasse en afgewisseld met wedstrijden voor zware junioren en senioren. In een van deze beide races start ook de jonge veelbelovende Schijndelse crosser Al- bert de Wit, die samen met Ad Verhoeven uit Leende - de leerling van Frans Bau doin gezien wordt als de opvolger van Clynk en Rietman in het internationale cros- sersvéld, MET DE MAN MET HET IJZEREN MASKER? toen kardinaal Mazarin, al machtige minister van Frank rijk, in 1642 dit ambt van zijn voorganger Richelieu overnam, werd hem tevens in' het grootste geheif een gevangene overgedra gen van amper vier jaar oud. Mazarin stierf in 1661 en de fevangene was toen 23 jaar, roeg steeds een ijzeren masker en het was aan eenieder verbo den zijn gelaat te zien. de gevangene werd overge bracht naar het eiland Sint Mar- faretha en bewaakt door een oog officier, die hem uiterst voorkomend behandelde, doch opdracht had de man te doden wanneer deze slechts een poging zou doen zich van zijn masker te bevrijden. geschiedschrijvers beschrijven de man met het ijzeren masker als een goedgebouwd man met een zachte en innemende stem. behalve Richelieu, Mazarin, Chamillard en Saint-Mars, de C9mmandant van het eiland Sint Margaretha, wist niemand bijzonderheden over dit staats geheim, dat angstvallig werd be waard. de gevangene werd door de commandant van 't eiland Saint- Mars persoonlijk bediend. Deze bracht hem zijn eten en sloot zijn kamer. toen een minister de gevan gene eens bezocht, sprak 'hij de man met het ijzeren masker aan met de hoed in de hand, hetgeen een bewijs mag heten voor de hoge afkomst van de gevangene. toen Saint-Mars werd overge plaatst en commandant werd van de beruchte Bastille, ging zijn gevangene mee. Die kreeg daar en prachtige kamer en een per fecte bediening. in 1704 stierf de onbekende gevangene in de ouderdom van 66 jaar en werd in de nacht op het kerkhof van St. Paul in Pa rijs begraven. nog steeds tast men in het duister over de identiteit van de man met het ijzeren masker. Na sporingen hebben tot op heden geen licht kunnen werpen over dit zo angstvallig bewaakte staatsgeheim. men veronderstelt wel eens, dat het een tweelingbroer van Lodewijk XIV geweest zou zijn, dit in verband met de voorko mende behandeling van de ge vangene en het feit, dat deze in 1638, hetzelfde jaar als Lodewijk XIV, werd geboren. Maar het blijft een veronderstelling. Eierdooiers, die men enige tijd bewaren moet, legt men in koud water. Wil men glas beschilderen, dan moet dit eerst schoongemaakt worden met spiritus of tetra. Leg uw kostbaar badpak niet nat opgerold weg, maar spoel het zo spoedig mogelijk uit en laat het goed drogen. Een in het midden versleten zeem knippe men door, waarna de kanten weer aan elkaar ge naaid worden. Het geheel wordt daarna op een stevige katoenen lap gestikt, i Om uitkoken te voorkomen van gedurende het koken gebarsten meren, giet men een scheutje EEN BLINDENTONEEL. Velen hebben het zich niet gerea liseerd wat het zeggen wil: volsla gen blinden een toneel te zien op voeren, anders was het grote Apol- lo-theater beslist drukker bezet ge weest. Nu wil dit niet zeggen dat de recette in verhouding stond met de opkomst; goddank zijn er velen geweest die hun steun niet onthou den hebben, al waren ze niet per soonlijk in de zaal aanwezig. Die er wel waren, hebben beslist met be wondering en waardering het spel der jongens en mannen gevolgd, die onder regie van Frater Fidelis van het Blinden-instituut St. Henricus uit Grave, het toneelspel „Het Rech te Spoor", naar 't werk van de ge lijkluidende naam van Jan Fabri- cius voor het voetlicht brachten. Met bewondering is het spel ge volgd, dat speelt in het zuid-oosten van de Congo, enkele jaren voor de wereldoorlog in 1940. Bewondering wekt het optreden van de acteurs voor de ongedwongen wijze, waarop zij zich op een hen onbekend toneel met zekerheid bewegen; waardering voor het goede spel dat gebracht wordt. Vooral de hoofdrollen werden goed vertolkt: de energieke, eerlijke za kenman, Wilke de Hondt, ingenieur, en zijn hautaine rivaal Harduin, be stuurder der spoorwegmaatschappij, egoïstisch en niets ontziend', waren acteurs, die voor de gelukkige be zitters van het licht niet onder doen. Tijdens de pauze werden loten i^KELLE GAUW EEN VUURTJE In een minimum van tijd op volle capaciteitJ De grootste keuze bij 't adres Ivan ouds: Hoofdstraat 111, Kaatsheuvel Tel. 2205 verkocht voor de uitbreiding van de Braille bibliotheek, die op het punt staat haar 40-jarig jubileum te vie ren. De braille-schrift boeken, die vanzelfsprekend veel omvangrijker en dus ook veel duurder zijn dan de gewone gedrukte boeken, worden vanuit het Blinden-instituut St. Henricus te Grave, gratis aan de blinden uitgereikt. Door deze loterij hoopt men de grote kosten van deze uitleenbibliotheek ten minste enigs zins te kunnen bestrijden. Lectuur is feitelijk voor de blinden het enige practische middel om zich te ont wikkelen. Het bekende A.B.C.-orkest, waar van de blinde Piet Mulders uit Waalwijk feitelijk de initiatiefnemer van deze uitvoering was, in mede werking met de heren Gubbens en v. Wijgerde, .zorgde voor keurige en- trée-acte muziek en gaf de gehele avond een muzikale omlijsting, die op hoge prijs werd gesteld. Vooral dë populaire wijsjes van „Piet" sloe gen in. De opbrengst van de avond kwam geheel ten goede voor het blinden instituut, waarbij de zaal door dhr. Wal Smit geheel kosteloos beschik baar werd gesteld, het A.B.C.-orkest gratis zijn medewerking bood en de acteurs en het orkest nog een gratis koffietafel na afloop, door de hos pes van het Apollo-theater werd aangeboden. Alles bijeen een ser vice, die volle waardering verdient. Alleen verwachten we bij een even tueel volgende uitvoering een beter bezette zaal. Het doel en het spel is het ten volle waard. DE VETERANEN VAN DESK. Zoals we reeds met een enkel woord in ons vorig nummer meld den, is de veteranen-afdeling van Desk zaterdag jl. definitief opge richt en traden reeds 17 oud-Dessers tot deze afdeling toe. Staande de vergadering werd een commissie ge vormd, die de belangen van de „oud jes" zullen behartigen. Deze com missie bestaat uit de heren: A. van Houdt, Jac. Roeistenberg en Jo van Boxtel, Sjef v. Nieuwstad, Th. v. d. de Ven. azijn in het water. Groenten en vruchten, die het seizoen oplevert, zijn wat voe dingswaarde betreft beter, dan de z.g. primeurs. Ze zijn bo vendien het goedkoopst. Wilt u haring bewaren, zorg er dan voor dat ze goed onder de pekel staat. Moet u pekelwa- ter aanmaken, dan moet zo veel zout in het water opgelost worden, dat een haring aan de oppervlakte komt drijven. Is de haring te zout, week haar dan in water of melk. Lichte roestvlekken in wasgoed behandelt men met citroensap. Hierna strijken met een hete bout. Giftvrije vliegenvangers kan men zelf maken. Men neme hier voor zwarte peper vermengd met stroop, een papje van dit smeerseltje smeert men op vloeipapier en legt dit op vochtig gemaakte schoteltjes. Verse vlekken van kersen, fram bozen of andere vruchten worden zo spoedig mogelijk behandeld met citroensap en daarna uitwassen. BEDRIJFSVOETBAL. Voor de bedrijfsvoetbalcompetitie, die dit seizoen gaat draaien ten bate van de stichting van een jeugdhuis voor de parochie St. Jozef, hebben zich in totaal 11 bedrijven aange meld, zodat een mooie competitie te wachten staat. Dezer dagen komen de bonds-officials naar Kaatsheuvel om deze kwestie verder af te wer ken, reglementen samen te stellen en verdere condities te bepalen. Mogelijk krijgen de toegetreden be drijven reeds komende week de no dige bijzonderheden aangaande de te spelen competitie toegezonden en kan de competitie reeds direct na Pinksteren aanvangen. Kijk eens in de etalage van in de GASTHUISSTRAAT. Alle nieuwste monturen in rijke keuze. Optisch voor 100% verantwoord. Kortingen direct vergoed. WEER BEZOEK UIT DUITSLAND. Het bestuur van de R.K.V.V. Desk voert momenteel onderhandelingen met een voetbalvereniging uit Niel bij Keulen voor de uitwisseling van een wederzijds bezoek, dat wellicht reeds met Pinksteren, Kaatsheuvel in de gelegenheid stelt weder in in terlandwedstrijd te genieten. Ge tracht wordt de spelers weer als gast bij de Desk-leden onder te brengen. GEZELLIGE EFTELING-DRUKTE. Ofschoon de zon nagenoeg de ge hele dag verstek liet gaan en de be zoekers uit het noorden teruggehou den werden, omdat het daar bijna geregeld regende, was er toch een gezellige Hemelvaart-drukte in het Natuurpark. Onder de ongeveer 12000 bezoekers waren veel vreem delingen uit het buitenland, wat ook opvallend is op de door-de-weekse- dagen. Vooral valt te constateren dat het bezoek uit Duitsland dit jaar gaandeweg toeneemt. VOGELCLUB. Onder de naam „De Goudvink" is in café ,,'t Hoventje" een vogelclub opgericht voor de vogelliefhebbers op alle gebied, niet alleen kanaries, doch ook wildzang en exotische vo gels. Het voorlopig bestuur is reeds gevormd met de heer P. v. Nieuw stad als voorzitter en de heer H. Schoenmakers als secretaris-pen ningmeester. Liefhebbers kunnen zich als lid melden bij deze bestuurs leden en ook bij de hospes van ,,'t Hoventje", de heer Ger. v. d. Hoven. RECTIFICATIE. Een misvatting is er oorzaak van geweest, dat wij de heer J. F. C. Tuerlings uit Kaatsheuvel giste ren zijn zilveren dirigentenjubi leum hebben willen laten vieren. Wij waren daarmee 3 dagen te vroeg, hetgeen naast de 12 dagen, die men in Kaatsheuvel eigenlijk te laat is, wellicht vergeeflijk is. Wij zijn er overigens van over tuigd dat degenen, die Jan Tuer lings gisteren gelukgewenst heb ben, het zondag a.s. nog eens graag over zullen willen doen. We hopen wel, dat wij door onze fout de heer Tuerlings gisteren niet teveel overlast hebben be zorgd. DAMKAMPIOENSCHAP KAATSHEUVEL. jgsi&ïv v- Het bestuur van dé damvereniging „Geduld en Overzicht", gevestigd in café Th. v. Boxtel, heeft voor het eerst op grotere schaal het kam pioenschap van Kaatsheuvel geor ganiseerd. Zaterdag jl. werden de eerste wedstrijden hierin gespeeld. Ter inleiding daarvan wees de heer H. Snijders, bestuurslid van de Pro vinciale Brabantse Bond, in een kor te inleiding op het belang van het dammen in gecombineerd verband, als middel om tot een hoger spel peil te geraken. Als demonstratie van dit hogere spelpeil mocht gel- BIM EN BAM EN DE DRIE POPPEN. „Hier," zegt Bim, „heb ik drie poppen." „Ik heb drie ballons," zegt Bam „Als je nou zo'n pop eens opliet; denk es, waar die nederkwam? „Top," zegt Bim... daar gaan de poppen, straks zijn ze nog maar heel klein, 't zou een aardige verrassing voor 'n paar verre kinders zijn." Een klein meisje aan de Noordpool vindt zowaar de ene pop. groot, geboeid heeft de wedstrijd in heti geheel niet, daarvoor was hij te eenzijdig en het publiek kreeg eigenlijk geen waar voor z'n geld. Met deze overwinning heeft Haarsteeg zich in de volgende ronde weten te plaatsen. Haarsteeg 2Wilhelmina 3 16. De reserves, die door diverse omstandigheden met een zeer verzwakt elftal in het Veld kwa men, kregen van de Wilhelmini- anen 'n zware nederlaag te in casseren. De gasten domineerden over alle linies en de thuisclub was tegen zulk een samenspel en techniek niet opgewassen. Doelpunten bleven dan ook niet uit. Eerst was het de Bos sche midvoor die de score open de; de rechtsbuiten deponeerde even later nummer twee achter doelman v. Bladel en voor dat het eerste half uur was verstre ken, bracht weer de midvoor de stand op 03. De gastheren stelden daar niet veel meer tegenover dan enkele ongevaarlijke aanvallen. Nog voor de eerste helft was verstre ken, hadden de bezoekers de stand weten op te voeren tot 0-5. Na de hervatting pakte de thuis club wat steviger aan en einde lijk slaagde rechtsbinnen v. Dir- ven er in om de achterstand te verkleinen tot 15. Wel werd alles in het werk gesteld om de achterstand nog meer te verklei nen, maar daarin slaagde de thuisclub niet meer. Wilhelmina daarentegen scoorde voor 't ver strijken van de speeltijd nog eenmaal en zo eindigde deze competitiewedstrijd in een 6I overwinning voor de gasten. Programma voor a.s. zondag. A.s. zondag speelt het eerste elftal van Haarsteeg de laatste thuiswedstrijd van deze compe titie en wel tegen Concordia 3 uit Den Bosch. Laatstgenoemde club is lange tijd de drager ge weest van de rode lantaarn maar heeft zich de laatste tijd wat op weten te werken. Daar ze echter nog niet helemaal veilig staat, mag verwacht worden dat alles in het werk zal worden gesteld de punten mee naar huis te ne men. Gezien dit laatste, kan nog een spannende wedstrijd worden tegemoet gezien. KAATSHEUVEL D.E.S.K. 4—R.W.B. 3 2—2. In een harde strijd is er fel ge streden om de twee winnende punt jes, want beide ploegen staan op de ranglijst op dezelfde hoogte, n.l. de derde plaats, en zouden bij een even tuele overwinning een beslissings wedstrijd hebben kunnen spelen. Desk had direct de beste kans, want tot 5 minuten voor het einde leidde de thuisclub nog met 21. Maar toen kreeg scheidsrechter Wagen berg, die overigens goed leidde, een goedgeefse bui, waarbij hij R.W.B. een goaltje cadeau deed en de stand op 2—2 bracht. Een half afgeslagen aanval bracht de bal via de Desk keeper bij de R.W.B.-midvoor, die opdreef en dé bal in het doel plaat ste, maar hierbij stond een andere R.W.B.-er op de doellijn. Toch wees de scheidsrechter naar de midden lijn en de protesten van de Desk aanvoerder werden afgewimpeld met de opmerking, dat hij deze spe ler niet had gezien. Desk streed de laatste minuten nog hard voor een beslissend doelpunt, maar in d'e stand kwam geen verandering. De wedstrijd op zich, was een snel op- en neergaande strijd, waarbij de verdedigers steeds de baas bleven. Totdat in d'e 30e minuut de Desk rechtsback te zacht terugspeelde op de keeper; de scherp opgestelde R.W.B.-midvoor was er als de kip pen bij en R.W.B. leidde met 0—1. Na de rust zagen we Desk iets in de meerderheid en de aanvallen werden steeds gevaarlijker. Een doelpunt kon niet uitblijven. Bij een aanval van links, kwam de bal 'n Negerkind in de Sahara vangt daarna de tweede op. Maar, zo zul je aanstonds zeggen, waar is dan de derde nou? Kijk maar eens goed in de lucht, want misschien landt die wel bij jou!

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 14