WAALWIJK W. TIMMERMANS ZONEN C U N E N WAALWIJK Waalwijkse en Langstraatse Courant ^0^^= OPENING BADSEIZOEN 1958 Gemeeateraad Draaen W,7f# „St. CHRISTOFFEL" vierde 40-jarig bestaan Assurantiën op elk gebied. Regenverzekering Reisbagageverzekering Reisongevallenverzekering 8lg JAARGANG No 39 - Abonnement: I A I I I I I t speciaal tarief -WIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO" VRIJDAG 16 MEI 1598 Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN uit blad verschijnt 2 x per week Bureaux GROTESTRAAT 205, WAAI ZONDAGSDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 13 uur tot zondagavond 24 uur; uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 17 en zondag 18 mei. Arts L. v. Daal. Apotheek Nijrnan. N. H. KERK WAALWIJK. Zondag 18 mei 1958. 10 uur v.m.Ds. L. Schellevis. Openbare Geloofsbelijdenis van H. P. Sijbrink. Extra collecte voor het Fonds Geestelijke Belangen. N. H. KERK BESOIJEN. Zondag 18 mei 1958. 10 uur v.m. en 6.30 uur n.m.: Ds. J. Vink. N. H. KERK BAARDWIJK. Loeffstraat 65. Zondag 18 mei 1958. 11 u. v.m.: Ds. C. B. Schuurman. VAN GEND LOOS GAAT VERHUIZEN. Naar wij uit goede bron ver nemen, gaan de kantoren enz. van Van Gend Loos in de/Sta tionsstraat verhuizen naar het stationsgebouw der N.S., goede renloods enz., die op 't ogenblik worden gebruikt door verschil lende bedrijven en kantoren, welke nu aanzegging hebben ge kregen deze gebouwen binnen bepaalde tijd te ontruimen. De kantoren worden gevestigd be neden in 't stationsgebouw (de belastingen blijven voorlopig nog op de bovenverdieping ge vestigd), terwijl de goederen loods geheel door v. G. L. in beslag wordt genomen. Alles zal voor dit doel naar behoren in gereedheid worden gebracht, 'n nieuwe oprit wordt gemaakt en men krijgt de be schikking over een flinke ruim te voor wagenpark enz. Zoals bekend was het kantoor en opslagruimtei voor v. G. L. in de Stationsstraat al lang veel te klein, was er te weinig ruimte voor de wagens en vormden deze een voortdurende sta in de weg voor 't verkeer in deze straat. Dit is dus ontegenzeggelijk 'n prachtige oplossing, hoewel an derzijds de hoop op een terug keer van de treinenloop steeds kleiner wordt. Wij geloven dat ook terzake andere stationsgebouwen in de Langstraat beslissingen zijn ge nomen. A. A. FARO, Grotestraat 15, Waal wijk; J. J. MULDERS. St. Crispijn- straat 71, Waalwijk; C. KLERKS Eindstraat 21, Drunen; H. J. MUS- KENS, Markt, Kaatsheuvel; C. A. van der SCHANS, Heistraat 190, Sorang-Capelle. WONINGBOUWVERENIGING „BAARDWIJK. In de dezer dagen gehouden vergadering van het bestuur der Woningbouwvereniging „Baard wijk" werd door de waarn. voor zitter, de heer W. J. van der Mee, de onlangs overleden voorzitter, wijlen de heer O. A. C. Donkers, herdacht. Spreker wijdde zeer waarderende woorden aan de na gedachtenis van de heer Donkers die 28 jaren lid van het bestuur is geweest, waarvan 23 jaren voorzitter. Hij schetste de over ledene als een ambitieus man, die met veel ijver de problemen bestudeerde en met kalme zeker heid de vergaderingen leidde. De secretaris, de heer J. A. Thijssen, herdacht met dank baarheid de overledene, met wien hij zeide steeds op de meest aan gename wijze te hebben mogen samenwerken. De woningbouw boezemde aldus spreker de heer Donkers steeds veel belang in, zowel de uitwendige bouw als de inwendige inrichting en als er woningen van de vereni ging in aanbouw waren, ging er bijna geen dag voorbij, dat hij niet langs de bouw reed om dé vorderingen gade te slaan en zich op'de hoogte te houden. De vergadering besloot met algemene stemmen in de vacatu re van lid van het bestuur te voorzien door de benoeming van de heer Ad Donkers. Deze heeft intussen de benoeming aangeno men; en zodoende de bestuursze tel ingenomen, die vanaf de op richting der vereniging resp. is bezet door zijn vader en zijn ou dere broer. Op de vergadering werd voorts medegedeeld, dat de werkzaam heden inzake de erf-afscheidin- gen aan de inrit van het Voor einde vanaf het Hoogeinde, wel ke onlangs zijn aanbesteed, de zer dagen een aanvang zullen ne men. Het esthetisch aanzien zal daardoor ter plaatse worden ver hoogd. VISSCHERSLUST, Maandagavond a.s. van 8-9.30 uur houdt het bestuur van Vis- scherslust zitting in de Gecroon de Leersse, Grotestr. 202 alhier tot het opnemen van deelnemers aan het onderlinge concours der vereniging, hetwelk op zaterdag 7 juni a.s. in het Oude Maasje zal worden gehouden. Op die avond worden tevens de opgaven verwacht van dege nen die een z.g. looprecht langs de Maas willen hebben. De kos ten bedragen 2 x 1.of voor elk onderdeel 1. Het door „Visscherslust" aan genomen besluit niet meer dan twee snoeken en twee karpers uit het Oude Maasje mede te ne men, wordt niet gehandhaafd, omdat onze medebuurster van dat water „Het Loze Visschertje" td Dussen niet accoord gaat met het meenemen van twee snoeken en twee karpers. Ook de Centrale zal zich nu wel niet met het voorstel van snoek en karper verenigen, aan gezien er daar op de A.V. zeer scherpe tegenkantingen werden vernomen tegen een dergelijk voorstel., Van kracht blijft, dat niet meer dan twee karpersj uit de karper- wiel, die per 1 juni weer voor bevissing wordt opengesteld, mogen worden medegenomen. Ook de beide grote goudkar pers mogen niet worden mede genomen. i Voor het Drongelse kanaal geldt dus voorlopig niet, dat er maar twee snoeken en twee kar pers mogen worden medegeno men. Voorts wordt de aandacht nog eens extra gevestigd op de film avond op visserijgebied, die op 23 mei a.s. aanvang 8 uur zal ge houden worden in De Gecroonde Leersse, Grotestraat 202, waar ieder belangstellende gratis toe gang heeft. Leest daartoe ook de komende advertentie van de heer C. v. Eeten in de Echo van vrij dag of maandag a.s. RECTIFICATIE. Gaarne voldoen wij aan het verzoek van De Centrale Volks bank te Utrecht tot het plaatsen van de navolgende rectificatie. In ons nummer van vrijdag 2 mei werd door ons in het jaar verslag van de K.A.B. onder het kopje „Centrale Volksbank" het volgende geschreven „Het agentschap had 'n spaar- inlage van 115.752.98 en betaal de 117.099.40 terug. Dit is een teruggang van algemene ontspa- ring. De rentestand is hiervan waarschijnlijk de oorzaak. Zij was 2,64 én verd verhoogd tot 2,70 Dit is een lagere stand dan de R.P.S." Van de zijde der Centr. Volks bank werd ons gewezen op de onjuistheid van deze medede ling, want de R.P.S. vergoedde over 1957 2,4 en de C.V.B. 2,64 De vergoeding van de C.V.B. lag dus 0,24 hoger. ST. ANTONIUSPAROCHIE MAAKT ZICH OP VOOR ZILVEREN PRIESTERFEEST VAN PASTOOR LAM. Op dinsdag 10 juni zal Pastoor Lam van de St. Antoniusparo- chie in Waalwijk zijn zilveren priesterfeest herdenken en dit jubileum is voor de parochianen van deze parochie een gerede aanleiding geworden om hun 1 pastoor, die voor de zware taak staat in deze groeiende parochie een nieuwe kerk en de nodige scholen te bouwen een hartelijke hulde te bereiden. Er zijn om het feest voor te bereiden, een aan tal comité's gevormd, die elk met en taak zijn belast. De plan nen voor de feestviering hebben inmiddels vastere vorm gekre gen. Het wordt een groots opge zet feest, dat getuigen zal van de grote waardering, die deze paro chie voor zijn onvermoeid wer kende pastoor heeft. De eigenlijke feestdag is op 10 juni, maar het parochieel feest zal pas worden gevierd op zon dag 15 juni. Op dinsdag 10 juni zal er te 9 uur een plechtigé H. Mis zijn voor, en; gezongen door de kinderen van de scholen en in de namiddag zal de pastoor in de bloemetjes worden gezet door de kleuters in de kleuterschool. Wellicht zal voorafgaande aan de eigenlijke feestviering door de parochie een triduum worden gehouden, maar hieromtrent moet nog nader worden beslist. Op zaterdag 14 juni zal de pas toor 's avonds feestelijk worden ontvangen en zal er een plechtig Lof worden gecelebreerd. Zondag 15 juni is er om 9 uur een solemnele H. Mis met feest predikatie, die zal worden gehou den door kapelaan De Vree uit Helmond. Om half een zal in de feesttent, die voor de feestvie ring zal worden opgericht op een terrein aan de Hugo Verriest- straat, de offiële huldiging van pastoor Lam plaats vinden met aanbieding van het geschenk van de parochie, waarvoor intussen reeds een huis-aanhuis-collecte is gehouden. Daarna zal er tot half drie receptie zijn. 's Avonds zal in de feesttent het toneelspel „De Paradijsvogels" van Gaston Martens worden opgevoerd door spelers en speelsters van de to neelverenigingen OOG en DVSV. Op maandag zetten de leerlin gen van de lagere scholen hun Op 10 mei j.l. heeft de Lang straatse afdeling van de r.k. Han delsreizigersver. „St. Christof- fel" haar 40-jarig bestaan ge vierd. De dag werd ingezet met een H. Mis in de kapel van de Eerw. Zusters aan de Grotestraat, wel ke werd opgedragen door de geestelijke adviseur, de W.Eerw. heer J. Verschuuren. Hierna ge bruikte men gezamenlijk de kof fietafel in ,,'t Hoventje" te Kaats heuvel, waar men tot ca. 12 uur gezellig bijeen bleef, 's Avonds om 7 uur zaten de leden aan bij een feestdiner in Hotel Verwiel, waarbij ook aanwezig was de beste beentje voor en zullen de pastoor hulde brengen met een kinderoperette, welke operette overigens op dinsdagavond en donderdagavond zal worden her haald voor de parochianen. Maandagavond zal een reprise worden gegeven van de Para dijsvogels". Woensdagmiddag krijgen de schoolkinderen een feestelijke middag met traktatie aangebo den in de feesttent en 's avonds wordt er een avond gegeven voor de jongeren, waaraan 't Kaats heuvels Revue Orkest medewer king zal verlenen. Natuurlijk is ook het comité voor de versieringen actief,en er bestaan plannen voor 'n fraaie kerkversiering, terwijl ook de omgeving van kerk en feestter rein gedurende het parochiefeest een passende aankleding zullen krijgen. BURGERLIJKE STAND. Geboorten: Engelbertus J J M zv J M van den Broek-Valk te Loonopzand Hendrikus J zv M J Braat-van der Meijden te Tilburg Adri- aan zv J de Rooij-Verduijn te Sprang-Capelle Jacobus M M zv S J Hudepohl-van den Bos te Drunen Nocolette L A M dv M van Mierlo-Horsten Fran- ciscus C J M zv J M van de Wiel- Adriaanse Johanna ARM dv L G de Louw-Hitters Anto- niu3 H B zv J Schilders-van der Veer. Overlijden Antonie D de Hart 91 jaar wedr R Koolwijk. Huwelijksaangiften W H Hooijmaijers 22 jaar te Loonopzand en I G A Couwen- berg 20 jaar alhier JET van Mierlo 25 jaar en C M J v Herpt 25 jaar beiden alhier J G Beex 30 jaar te Loonopzand en A C M Lommers 24 jaar alhier C J Pulles 27 jaar en A M van der Heijden 24 jaar beiden alhier A J L de Bont 27 jaar en A E M van Laarhoven 35 jaar beiden alhier HG van Bladel 24 jaar en G C Moonen 26 jaar beiden alhier. Huwelijken: G A van Woensel 24 jaar te Loonopzand en J A Veltman 23 jaar alhier E P A Remmers 24 jaar te Tilburg en A A A M van de Put 28 jaar alhier J A A Kneepkens 27 jaar en G M Kam pen 25 jaar beiden alhier. vice-voorzitter van het hoofdbe stuur, de heer Vissers. De voor zitter van het afdelingsbestuur, de lieer v. Dongen, opende deze feestelijke bijeenkomst en liet de 40 jaren van de afdeling de revue passeren. Hij bracht het hoofd bestuur dank voor de fraaie bloe menmand, welke het bestuur van de jubilerende afdeling was aan geboden. Tijdens het diner werd ook nog het woord gevoerd door de heer Vissers, die mede na mens het hoofdbestuur zijn ge lukwensen aanbood. Kapelaan Verschuuren wees er in een kor te toespraak op, dat de leden ook werkelijk moeten trachten vol- Ingekomen E P A Remmers van Tilburg J Gündling en echtg van Til burg JJB, JJMenWBF Ernst van Oisterwijk TM Be- aard van Vlijmen. Vertrokken: J van Peer wed van der Esch en zoon naar Sprang-Capelle H M A Berkelmans naar Loon opzand CL Verhagen naar TurnhoutrH M van Haren en gezin naar Drunen AM van Biel naar Heemstede W W M van Son naar Drunen (LAF Kleijberg naar Nijmegen. De voorzitter, de heer Th. v. Dongen, tijdens zijn toespraak, omge ven door bestuursle den met hun dames en de geestelijk advi seur, kap. Verschuu ren. Achter de tafel derde van links de vice-voorzitter van 't hoofdbestuur, de heer Vissers^ gelingen van St. Christoffel, d. w.z. „Christusdragers", te zijn. Aan het slot van het diner be tuigde de heer v. Dongen de he ren Italiaander zijn waardering en dank voor de voortreffelijke verzorging van het diner. Aan het slot van deze feeste lijke bijeenkomst, die op pretti ge en stemmige wijze werd opge luisterd door het cabaretgezel schap v. d. Bosch uit Tilburg, bracht het lid de heer van Hees- wijk, het bestuur dank voor deze bijzonder prettige jubileumvie ring. W A A L W IJ K I Principebesluit inzake bouw van 5-klassige jongensschool O Credlet voor 49 woningwetwoningen DE'ECHOWHEI ZDIDffl Pe«r|ess brengt niet alleen een goede (Iets, maar eveneens een pracht collectie onderdelen en toebehoren in betrouwbare kwa liteit. baat U eens voorlichten door de Peerless-handelaar-vakman j De raad der gemeente Drunen kwam maandagavond en openbare vergadering bij een ten gemeentehuize onder voorzitters- schap van burgemeester Snels. De raad werkte de 20 punten tellende agenda vlot af en de meeste punten wer den zonder op- of aanmerkingen goedge keurd. De raad nam op deze vergadering o.a. een principe-besluit omtrent de bouw van een vijf-klassige jongensschool te Elshout. Zij verleende haar goedkeuring aan de uit breiding van de Jongens- en Meisjesschool te Drunen. Men kocht en verkocht grond in het uitbreidingsplan Braken Oost en gaf haar goedkeuring voor credieten voor o.a. de bouw van 49 woningwetwoningen aan sluiting van het rioolgemaal op het elektri citeitsnet en voorzieningen op het kampeer - centrum en het uitbreidingsplan Braken Oost. Belangrijk was ook nog de toetreding tot het Provinciaal Waarborginstituut voor de tuinbouw. De heer van Sprang had een opmerking aangaande de notulen van de vorige ver gadering. Het betrof hier de aangelegen heid omtrent de verhuur van het gemeente lijk kampeercentrum „de Klinkaert" aan de Stichting Kampeercentrum. De voorzit ter stelde de heer van Sprang gerust want bij de thans gestelde verhouding is de Stichting rekenplichtig aan het gemeente bestuur en heeft de raad dus steeds toe zicht op de gang van zaken en kan zo nodig ingrijpen. Na de ingekomen stukken welke ter kennis geving werden aangenomen volgde punt 3. Voorstel van burgemeester en wethouders tot het verlenen van medewerking ingevol ge art. 72 der L.O.-wet voor de bouw van een nieuwe jongensschool te Elshout. Het gold hier nog pas een "principe-be sluit op een punt waar de urgentie zeer groot is. De reden van dit verzoek is, dat de be staande school in een dusdanige toestand verkeert, dat niet meer wordt voldaan aan de eisen, die redelijkerwijze aan schoolge bouwen gesteld mogen worden. Het bestaande gebouw dateert reeds van het jaar 1880. Bovendien heeft men reeds enkele jaren een noodlokaal in gebruik, dat alle verband met de andere lokalen mist. De raad keurde dit voorstel zonder enige opmerkingen goed. Voorstel tot het verlenen van medewer king ingevolge art. 72 der L.O.-wet voor uitbreiding van de R.K. Meisjesschool te Drunen met 2 lokalen en van de R.K. Jon gensschool te Drunen met 1 lokaal. De meisjesschool heeft thans reeds een noodlokaal in gebruik. Dit noodlokaal is door het kerkbestuur ter beschikking gesteld doch kan niet langer voor dat doel worden aangewend. Het aantal leerlingen op beide scholen zal spoedig een dergelijke uitbrei- ding ondergaan, dat de bouw van de lo kalen dringend nodig is. Ook dit punt ging vlot onder de hamer door. Even zo het voorstel tot het geven van een vergoeding voor het gebruik van het Parochiehuis te Elshout t.b.v. het onderwijs te Elshout als gymnastieklokaal. Hier over zegt het pre-advies: Het bestuur van het Parochiehuis Els hout heeft verzocht de vergoeding welke de gemeente betaalt voor het gebruik van het parochjehuis door de lagere scholen ten behoeve van het gymnastiekonderwijs te verhogen van f 300.- tot f 500.- per jaar. Er worden per jaar 600 lesuren gymnas tiekonderwijs gegeven in het parochiehuis. Ook B en W achten een vergoeding van f 500.-, hetgeen neerkomt op f 0.83 per lesuur, niet te hoog. Aan A. Pullens wonende Groenewoud 4 werd een bijdrage van 25% verleend in de aansluitingskosten op de waterleiding. De kosten werden geraamd op plm. f 170. - De heer R. van Drunen meende dat nog meerdere aanvragen om bijdragen riepen en het verwonderde spreker dat deze hier niet bij vermeld waren. De voorzitter zegde toe deze zaak te zullen onderzoeken. Besloten werd verder om van de Gods huizen te Heusden aan te kopen een stukje bouwland gelegen tussen spoorlijn en uit breidingsplan „Braken Oost" groot 0.54.90 ha. tegen f 0.50 per m2. De voorzitter lichtte dit pre-advies nog even toe. De heer van Sprang vond dit een prima koop en was van mening dat het ge meentebestuur diligent moet blijven bij de aankopen van grond in het kader van de uitbreidingen. Men moet aldus spr. min stens 10 jaar vooruit zijn. Verder was aan de orde verkoop van grond in het uitbreidingsplan de Braken. Aan de wed. J. A. Koks (450 m2, H. Brok (390 m2), gelegen aan de zuidzijde van de door te trekken Wilhelminastraat, aan A. v. d. Sanden (287 m2), gelegen aan de Prins Bernhardstraat en aan de Staat der Nederlanden (860 m2), gelegen op de hoek Julianastraat - Prins Bernhardstraat, t.b.v. de bouw van een nieuw politiebureau met 2 dienstwoningen. De raad verleende ook hieraan zonder op- of aanmerkingen zijn goedkeuring. De voor zitter achtte de bouw van een politiebureau zeer juist. De ruimte die hiermede straks in het gemeentehuis vrij komt, kan men best gebruiken. Besloten werd voor de bouw van 49 wo ningwetwoningen een krediet beschikbaar te stellen en hiervoor de nodige rijksvoor schotten en -bijdragen aan te vragen. Hier van zullen 15 woningen worden gebouwd t.b.v. de gerepatrieerden. De voorzitter wees er op dat het normale eerste toegewezen contingent 34 was, met deze 15 worden het er dus 49. Over de ex tra toewijzing van 15 woningen speciaal voor gerepatrieerden meende spr., dat men niet al te zeer moet juichen. Drunen had met het opvangcentrum reeds 30 gezinnen opgenomen en dus als gemeente zijn bij drage reeds ruimschoots geleverd. De raad keurde het voorstel zonder op- of aanmer kingen goed. Op grond van het uitgebrachte pre-advies besliste de raad afwijzend op een verzoek om reiskosten vergoeding i.v.m. schoolbe zoek buiten de gemeente. De heer v. d. Veer merkte op dat twee jaar geleden reeds door hem een formule was naar voren gebracht aangaande dit punt waarop de voorzitter nog nader zou terug komen. Dit was tot nu toe nog steeds niet gebeurd. De heer v. d. Veer vond het niet I" I I N M Heeft een enorme collectie in IS La l« Heren-en Jongens badbroeken in Wol, Lastex en Katoen, in de nieuwste modellen en kleuren vanaf f/5 #/fff 10,5°

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 9