BINNEN- EN BUITENLAND iWaalwijkse en Langstraatse Courant <Ebe triomvan de geeót Kapelaan-Aalmoezenier-Pastoor Lam 25 jaar priester HOOGGEACHT PRIESTER EN GELIEFD MENS Antonianen bereiden grootse feestviering voor Hij deed zo het „een en ander" DJAKARTA ROEPT BURGERS VAN 18 TOT 40 ONDER DE WAPENEN. Provinciaal Nieuws DEEOmHEÏ ZUIDEN TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 VRIJDAG 23 MEI 1958 Uitgever: Waal wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Woof dredacteur JAN TIELEN uit blad verschijnt 2 x per week Bureaux GROTESTRAAT 205, WA, Men zou een nogal somber boek kunnen volschrijven over de ver vlakkende invloed, welke mechanisatie en automatisatie op het leven van de hedendaagse mens hebben, en men zou daarbij tot de conclusie kun nen komen, dat de mens van vandaag meer en meer een verlengstuk van de machine dreigt te worden en daardoor gevaar loopt onder te gaan in de grauwheid van een onpersoonlijk en geestdodend bestaan. Men zou er echter verkeerd aan doen, indien men bij deze donkere, overigens reële visie één ding uit het oog verloor, n.l. de lichtzijde van deze levenssituatie, die zich manifesteert in een teweèrstelling van de mens tegen wat zijn geest insluit en op een heel laag pitje dreigt te zetten. Deze teweerstelling, deze biologische reactie op een imminente verlamming, uit zich in een feller gerichtheid op een werkelijk leven, dat „bewust" leven is. De menselijke geest verzet zich tot het uiterste tegen de grauwe onpersoonlijkheid van het gewoonteleven en de ver stikking van de sleur, en dat er bij dit verheugende verzet ook wel eens oude, zinvolle tradities sneuvelden, is jammer, maar ook begrijpelijk. Zo kunnen dus mechanisatie en automatisatie ook wegen zijn, die voeren naar een sterk persoonlijk en bewuster leven. Als moderne mens willen we van ons zelf graag gezegd hebben dat we bewust levende mensen zijn. En misschien zijn we dat ook wel tot op zekere hoogte. Tot op zekere hoogte, want bij een werkelijke be zinning moeten toch ook wij weer herhaaldelijk constateren, dat ook wij nog aan de gewoonte vastzitten, dat ook ons geestelijk leven eigenlijk nog teveel voortsukkelt in het ritme van het kerkelijk jaar en alleen op enkele hoogtepunten tot warm en sprankelend leven komt. Die hoogte punten zijn dan Kerstmis, Pasen en Pinksteren. Op die dagen bezinnen we ons op de geboorte, de verrijzenis en het licht en de kracht van de Geest. Artikelen in couranten en tijdschriften onderstrepen de betekenis van deze dagen nog eens in het bijzonder. Het zijn dagen van bijzondere blijdschap, ook al is het dan wel eens zo dat de heerlijke waarheid van het feest dreigt onder te gaan in het feest zelf. Deze bezinning op de Hoogfeesten zijn natuurlijk goed, maar ook alleen dan wanneer het een extra bezinning is. Christus wordt elke dag opnieuw geboren en ge kruisigd en het licht en de kracht van de Geest Gods zijn elke dag onder ens. Wij zijn pas bewust levende mensen, wanneer we ons dag in dag uit dit heel sterk realiseren en niet uit „gewoonte" alleen op Kerstmis, Pasen en Pinksteren. De viering van deze feestdagen is geen herdenking van historische feiten, die wel de moeite waard zijn om in de herinnering te blijven, maar de bijzondere bezinning op datgene, waarop ons leven moet zijn gefundeerd en waardoor ons leven pas zin en betekenis krijgt. Als we zondag en maandag het feest van Pinksteren vieren, dan me moreren we niet op de eerste plaats het feit, dat de H. Geest in de gedaante van vurige tongen op de apostelen neerdaalde, want dat feit is voor ons persoonlijk niet van belang. Dc vreugde voor ons is de zekerheid, dat ook in ons de Geest Gock neerdaalt en werkt en dat Hij ons het licht en de kracht schenkt om Christus te dienen en te be lijden, elke dag van ons leven. En die vreugde moet niet alleen met Pinksteren ons deel zijn, maar ook alle andere dagen. Alleen in dat geval zijn we bewust levende mensen, toegerust met de sterkte van de Geest, die het aanschijn van de aarde zal vernieuwen. Zalig Pinksteren I 81e JAARGANG No. 41 22 cent per week per kwartaal 2.85 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Abonnement: speciaal tarief Contract-advertenties: TEL.-ADRES: „ECHO" Voordat de „oude, trouwe" St. Antoniuskerk gaat verdwijnen, zal zij toch eerst nog getuige zijn van een groot en luisterrijk feest, n.l. 't zilveren priesterfeest van pastoor M. D. Lam, dat de volgende maand in de St. Antoniusparochie gevierd gaat worden en. waarvoor een groot aantal Antonianen al vele weken lang in de weer is om er een waar lijk stralend parochiefeest van te maken. Een kerkgebouw kan zijn diensttijd, dunkt ons, op geen scho ner wijze beëindigen dan als mid delpunt te fungeren voor een der gelijk feest. Het is een mooie dood. Met opzet zijn wij dit jubileum artikel begonnen met het kerkge bouw, om daarmee het accent te leg gen op een wel zeer belangrijke „nevenfunctie" van pastoor Lam, n.l. die van bouwpastoor. Een pastoor dus, die voor de belangrijke taak staat om in een snel groeiende pa rochie een nieuw kerkgebouw te stichten. Dit klinkt vrij simpel, maar wie weet wat er al zo komt kijken voordat een kerk op papier staat en welke wegen en vooral zij wegen (goede) er moeten bewan deld en herbewandeld worden om de nodige ja-knikjes, stempels en handtekeningen te verkrijgen, die weet ook, dat de functie van bouw pastoor geen, maar dan ook hele maal geen sinecure is. Het is in ie der geval niet alleen maar geld op halen en dan maar bouwen. Er ko men zoveel andere dingen bij kij ken, dat men veel meer moet zijn dan alleen „maar" pastoor om een dergelijke taak tot een goed en gaaf einde te brengen. Zo'n man is pas toor Lam, dat weten niet alleen al le Antonianen, maar ook alle andere ingezetenen van Waalwijk. Het Episcopaat had geen betere keuze kunnen doen, toen het kapelaan Lam benoemde tot pastoor-bouw pastoor te Waalwijk. Maar omdat we de volgende maand niet het feest vieren van de bouw pastoor, maar van de priester Lam, gaan onze gedachten het eerst uit naar al datgene wat hij als priester in en voor de St. Antoniusparochie heeft gedaan. D.at is veel, meer dan in één artikel opgesomd kan wor den, meer ook dan zich laat signa leren of in woorden laat zeggen, omdat de resultaten van de arbeid van de priester voor het merendeel niet meetbaar zijn. Wij zouden kun nen wijzen op dë grote activiteiten van de jubilaris op onderwijsgebied en op het terrein van het sociaal- caritatieve werk; op de open en in nemende wijze, waarop hij recht op zijn doel afgaat en de dingen bij hun naam noemt; op zijn kernach tige manier van spreken, die er geen twijfel over laat bestaan wat hij nu eigenlijk bedoelt of wat de inhoud en de betekenis is van hetgeen waar hij over spreekt; op de sympathieke en van warme belangstelling getui gende wijze, waarop hij iedereen tegemoet treedt; op zijn helder en scherp inzicht in tal van zaken, waarmee hij al zovelen de juiste i weg en de goede richting gewezen heeft; op zijn intense belangstelling voor het jeugdwerk en de wijze waarop hij ijvert voor een gaaf en harmonisch gezinsleven, dat de ba sis is voor een goed en vruchtbaar parochieleven. Op meer eigenschap pen nog van deze begaafde en vuri ge priester zouden wij kunnen wij zen, maar dan nog zouden wij on volledig zijn in onze opsomming wat hij allemaal in en voor de St. An toniusparochie heeft gedaan, want Van de rijkdom, de troost en de steun, die de gesprekken van hart tot hart met hem voor talloze paro chianen hebben opgeleverd, weten Wij niets, gaat ons trouwens ook niets aan. Wat wij wel weten is, dat pastoor Lam een hooggeacht pries ter en een geliefd mens is voor al len, die met hem in aanraking kwa men. „Er zal hier wel het een en ander te doen zijn", zei pastoor Lam, toen hij op 26 juni 1955 zijn intrede in de St. Antoniusparochie deed. Inder daad, er was het een en ander te doen, maar zo is het ook vandaag nog, want zou het niet in alle paro chies .zo zijn, dat er wel het een en ander te doen is. Ten aanzien van dë zielzorg kan men nu eenmaal nooit spreken van een voltooide taak, hetgeen echter niet wegneemt, dat wij na een driejarige arbeid willen onderstrepen, dat er in de St. Antoniusparochie ook wel het een en ander gedaan is, dank zij de zorg, de liefde, de zorg en dë toe wijding van pastoor en kapelaans. „EEN EN ANDER" Met dit „een en ander" heeft pas toor Lam ook weer een en ander toegevoegd aan zijn arbeidzame priesterleven. Mattheus D. Lam werd in 1909 geboren in het rustieke gelderse dorpje Winsen. Van zijn jeugd, die zich wel zal hebben afgespeeld te midden der bloeiende bongerds van het land van Maas en Waal, weten wij niets. D'r zal wel eens een ap peltje of peertje zijn gepikt, maar omdat men in het veen niet op een turfje kijkt, liep dat niet in de ga ten. Zijn studies voltooide hij aan het Bossche seminarie en zijn pries terwijding had plaats in 1933, waar uit mag blijken, dat Mattheus D. Lam een vlug studentje was. De eerste standplaats van kape laan Lam was Millingen, waar hij vier jaar bleef om in 1937 naar Peel- land te migreren. In de St. Willi- brordus-parochie ging hij de bejaar de Peelpionier, pastoor Roes, assis teren. Tweer jaar duurde zijn ziel zorg-arbeid hier, want in 1939 werd hij aangesteld als aalmoezenier on der de militairen te velde. In volle zwaarte en ontzetting heeft aalmoe zenier Lam dë oorlogsdagen mee gemaakt. Hij heeft een belangrijke en leidende rol gespeeld bij het te rugtrekken van de Peellandtroepen over west-Brabant en Zeeuws- Vlaanderen naar België en noord- Frankrijk. Aalmoezenier Lam stond voor zijn jongens en hij leidde hen waar hij maar mogelijkheden zag. Ook bij de terugtocht van de geal lieerde troepen bij Duinkerken heeft aalmoezenier Lam een leidende rol gespeeld. Toen west-Europa onder de duitse overmacht was bezweken, werd aalmoezenier Lam benoemd tot kapelaan in de O.L. Vrouwe-pa- rochie te Helmond, waar hij zijn verzet tegen de onderdrukker voort zette. In maart 1944 leidde 't spoor naar zijn leidende verzetsactiviteit, met het gevolg dat hij drie maanden in het beruchte concentratiekamp te Amersfoort werd opgesloten. Na de bevrijding hervatte kape laan-aalmoezenier Lam zijn activi teiten, ook in de militaire sector. Hij was een van de onvermoeide wer kers van de H.A.R.K.-organisatie. Weer werd hij tot aalmoezenier be noemd, nu voor de repatriëring van onze militairen uit binnen- en bui tenland en van november '45 tot Pasen '46 was hij garnizoensaalmoe zenier in Den Haag, om vervolgens benoemd te worden tot plaatsver vangend hoofdaalmoezenier der Ko ninklijke Landmacht in Indonesië. In februari '48 keerde aalmoezenier Lam terug naar Helmond en bleef daar als moderator en stuwer van Katholiek Thuisfront de jongens in Indonesië terzijde staan. Zijn des kundigheid en enorme activiteit be zorgden hem ook een plaats in de Provinciale Demobilisatieraad, die er naar streefde de teruggekeerde militairen zo snel mogelijk in de normale maatschappij op te nemen. Ook kreeg kapelaan Lam zitting als vertegenwoordiger van het Bossche bisdom in de Kath. Vluchtelingen- commissie en vanwege het Katho liek Kerkgenootschap in de Centrale Evacuatie-commissie. Te Helmond was kapelaan Lam tevens bisschop pelijk commissaris van het Stedelijk Sociaal-Caritatief Centrum en pas toor Lam is nog steeds voorzitter van de Sectie Maatschappelijk Aan- passingswerk van het Bossche dio cesaan Soc. Kath. Centrum. Dit was zo het „een en ander" over de priesterarbeid van pastoor Lam. FEEST Op dinsdag 19, zaterdag 14, zon dag 15, maandag 16 en woensdag 18 juni gaan de Waalwijkse Antonia nen hun zilveren herder in de bloe men zetten. Dinsdag 10 juni is de eigenlijke datum van het 25-jarig priesterfeest van pastoor Lam. De viering op die dag zal echter be perkt blijven tot een plechtige H. Mis om 9 uur. Deze H. Mis is spe ciaal voor de schoolkinderen, die deze Mis ook zullen zingen. In de namiddag staat pastoor Lam ook nog een verrassing te wachten in de kleuterschool. Het eigenlijke parochiefeest wordt ingeluid op zaterdag 14 juni. Des avonds zal de jubilerende pastoor feestelijk worden ontvangen, waar na een plechtig Lof zal worden ge houden. Zondag 15 juni zal worden ingezet met een solemnele Hoogmis om 9 uur. De feestpredikatie tijdens deze H. Mis zal worden gehouden door kapelaan De Vree uit Helmond. De officiële huldiging van pastoor Lam zal plaats hebben om 12.30 u. in de feesttent, welke aan de Hugo Verrieststraat zal worden opgericht. Dan zal tevens het feestgeschenk van de parochianen worden aange boden. De aansluitende receptie zal duren tot 14.30 uur. In dezelfde tent zal 's avonds door de toneelvereni ging O.O.G. en D.V.S.V. een opvoe ring worden gegeven van Gaston Martens' toneelspel „De Paradijs vogels". Maandag 16 juni is het de beurt van de schoolkinderen om de pas toor op iets bijzonders te onthalen. Zij zullen dan een opvoering geven van een kinderoperette, die dins dag- en donderdagavond voor de pa rochianen zal worden herhaald. Maandagavond zal nogmaals' „De Paradijsvogels" worden opgevoerd. De pastoor laat zich ook niet onbe tuigd en biedt de kinderen op woensdagmiddag 18 juni een feeste lijke middag met tractatie aan. 's Avonds zullen de jongeren van een feestavond kunnen genieten, waaraan medewerking zal worden verleend door het Kaatsheuvels Re vue Orkest. In het kader van deze grootse feestviering zullen de kerk, de om geving van de kerk en het feestter rein op passende wijze worden ver sierd. DE TOESTAND IN PARIJS. In ons vorig nummer hebben we nog meegedeeld dat de Gaullistische afgevaardigde Sauchelles de vlucht had genomen naar Algiers en daar als een triomfator was ontvangen en dat hij z'n ontslag had genomen als leger-commandant. Daarna was Frankrijk en de gehelele wereld ge spitst op de persconferentie van ge neraal de Gaulle, die maandagmid dag om 3 uur voor 200 personen plaats vond en een grote teleurstel ling bleek. Hij heeft verklaard, het bewind in Frankrijk over te zullen nemen „indien het volk dat wenst", maar in geen geval zijn toevlucht te zul len nemen tot onwettige middelen. De bevoegdheden der republiek zou den hem langs legale weg moeten worden overgedragen. Hij yerklaarde zich solidair met 't leger in Algerië en deed een felle aanval op degenen, die volgens hem Frankrijk in het slop hebben ge holpen. Zijn persconferentie bracht in zoverre opluchting teweeg, dat men het gevaar voor een Gaullisti sche coup geweken acht. Aan de an dere kant moet zij de leiders in Al gerië hebben gesterkt in hun ver zet. GROTE KATH. BETOGING IN BRUSSEL. De betoging der katholieken, die zondag in de Belgische hoofdstad te gen de socialistische regering-Van Acker, en vooral tegen de school wet, is gehouden, is uitgegroeid tot een triomf voor de C.V.P. en de ka tholieken van dit land. De voorspel ling, dat 200.000 personen aan de be toging zouden deelnemen, is meer dan royaal uitgekomen. Ruim twee uren lang werd, in snel tempo en doorgaans op rijen van veertig tot vijftig personen, langs de grote la nen van Brussel gedefileerd, waar alle verkeer was stilgelegd'. Inciden ten deden zich niet voor. PRINS BERNHARD BIJ EISENHOWER. Prins Bernhard heeft maandag 'n bezoek gebracht aan het Witte Huis in Washington en circa 25 minuten gesproken met president Eisenho wer. De prins zei na afloop van het be zoek, dat hij met de president alleen maar herinneringen had opgehaald en dat het een zeer prettig bezoek was geweest. De president zag er zeer goed uit, aldus prins Bernhard'. NEDERLANDSE VERMOORD IN GUYANA. Een waanzinnige neger heeft maan dagochtend in de beroemde tuinen van Georgetown (Brits Guyana) de 25-jarige mevrouw Henriette Rit- feld, de Nederlandse echtgenote van de Surinaamse dr. Seveanus Ritfeld, met een mes doodgestoken. Mevr. Ritfeld wandelde in de tuinen toen zij door de waanzinnige, een zekere Sydney Dublin, werd aangevallen. De heer en mevrouw Ritfeld wa ren pas zes weken getrouwd Zij waren met het Nederlandse s.s. Wil lemstad op weg naar Paramaribo, waar zij zich zouden vestigen. „HEERTJE" VERDUISTERDE IN TOTAAL 2.100.000. Mr d'r F. B. Jonker, curator in het faillissement van de Amsterdamse procuratiehouder Van H„ heeft er kend dat het „Goede Heertje" een schuld heeft bij zijn vroegere werk gever, de N.V. Berger, van 2.100.000 gulden. Aanvankelijk werd geschat dat Van H., die zich in voorarrest bevindt, 1 miljoen 800.000 gulden verduisterd had. Tegenover de vor dering van ruim twee miljoen staan 50.000 gulden aan bezittingen van „Het Heertje". Ongeveer één tiende deel daarvan gaat naar de zoge naamde preferente crediteuren, waaronder de belastingen. P. v. d. A. DOOR EEN PARTIJ- GEVAL AARDIG GEKAPITTELD. Het soc. kamerlid, de heer Goed hart, heeft in het soc. Parool een ar tikel geschreven aan z'n partijge noten, voor wie het moeilijk vaït te begrijpen dat een politieke partij geen zondagsschool is. Hij zegt de heren vrij ongezouten de waarheid. Luister maar; Telkens staat er iemand op, die verklaart dat men „zich moet be zinnen" op het een of andere pro bleem, dat natuurlijk altijd een zeer ernstig probleem is. Een ander komt verklaren, dat hij over 't een of ander „verontrust" is of dat hij met dë een of andere kwestie bezig is te „worstelen". Dan staat er weer iemand op, die verklaart zich in een „gewetensconflict" te bevinden. Nauwelijks heeft men daarvan ken nis genomen, of er meldt zich ie mand, die zegt zich aan het een of ander „mede schuldig" te voelen. Voor men van zijn verbazing hier over bekomen is, ziet men weer een ander naar voren treden, die komt verklaren dat dë P. v. d. A. in de een of andere aangelegenheid „ge faald" heeft of dat zij de een of an dere „historische schuld" op zich ge laden heeft. Het houdt maar niet op. Soms krijgt men het gevoel bij het zondaarsbankje van het Leger des Heils te zitten in plaats van in een bijeenkomst van een politieke partij. Deze bijzonder onvriendelijke ka rakterisering wordt dan nog toege spitst op de socialistische Eerste- Kamerleden en hun houding tegen over het Nieuw-Guineaprobleem. De heer Goedhart somt op wat Indone sië ons allemaal misdaan heeft en merkt dan op: Het is vriendelijk gezegd, enigs zins abstract nu met een nobel ge zicht te verklaren, dat Nederland voor dit alles zelf de medeverant woordelijkheid zou dragen. Het is een onhoudbare bewering, die te recht ergernis moet opwekken. Hier en daar vraagt men zich zelfs reeds af, of de senatoren De Niet, Tjeenk Willink, De Loor en In 't Veld van daag of morgen misschien naar Lon den willen gaan om het Britse hof N ederlandse verontschuldigingen aan te bieden voor de tocht, die de Ruyter indertijd naar Chatham maakte. Op dit terrein is trouwens nog wel meer te bedenken. De P. v. d. A. wordt door dit soort van masochistische verklaringen in een volmaakt daglicht gesteld. Zij is 'n strijdbare partij, maar de jeremia des in de Senaat zouden haar de beschamende reputatie van een de faitistische huilebalk bezorgen. Wie daarop prijs stelt, moet het maar zeggen. KORTSLUITING WAAR GEEN SLUITING IS. „De grens van het toelaatbare is nu onderhand overschreden, het is bar en boos". Ir. W. J. de Fraipont, ingenieur laagspanningsnetten en installatie-inspectiedienst van de PNEM, wil een eind maken aan het verhaaltje, dat kortsluiting veelal de oorzaak van brand is. „Bij een brand in Moergestel brandde het licht nog en de radio speelde; toch heette het dat kortsluiting de oor zaak was. In Den Bosch brandde eens een woonwagen uit. De kar was niet eens aangesloten op het electrisch net. Toch beweerde men dat kortsluiting het vuur had ver oorzaakt". Ir. de Fraipont gelooft, dat men het vaak op kortsluiting gooit, omdat men de eigenlijke.óór- zaak van de brand niet kan achter halen. „Het brandweerbureau eist nu eenmaal een rapport met de oor zaak". De PNEM doet al het mogelijke om de electrische installaties zo vei lig mogelijk te maken. Daartoe be staat er een respectabel aantal voor schriften, waarin de aansluitvoor waarden zijn vastgesteld. Voorts is er 'n installatie-inspectiedienst, on der leiding van de heer H. de Rooy, dertien man sterk, die per jaar 28.000 bezoeken en keuringen doen. Alvorens een installateur zijn er kenning krijgt, moet hij een gede gen opleiding hebben gevolgd, ter wijl de PNEM door het geven van voorlichting en cursussen er voor zorgt, dat de installateur steeds „bij" blijft. Zo is men dag aan dag in touw om de veiligheid te verzeke ren. „En toch heet het vaak ten on rechte, dat kortsluiting de oorzaak van de brand was. Het is ontmoedi gend", aldus ir. de Fraipont; aldus lezen we in 't Huisgezin. VIER HONGAREN TERECHTGESTELD. Vier Hongaren, die schuldig wa ren bevonden aan een poging tot omverwerping van de volksdemo- cratische orde in Hongarije tijdens de opstand in 1956, zijn ter dood veroordeeld en terechtgesteld, aldus heeft het Hongaarse persbureau MTI zaterdag gemeld. Deze vier Hongaren maakten deel uit van een groep van zestien. Twee anderen van deze groep kregen le venslange gevangenisstraf en de 10 overigen gevangenisstraffen, varië rend van één tot veertien jaar. Als reactie op het ontdekken van een opstandige beweging op Borneo en dë activiteiten van een tegenre gering op Celebes, heeft de stafchef van het Indonesische leger, generaal Nasoetion, de algemene mobilisatie van alle Indonesiërs van 18 tot 40 jaar afgekondigd, ter voorbereiding van de Indonesische burgerverdedi ging. Allen komen onder de wape nen en krijgen een militaire oplei ding. De opperbevelhebber acht deze maatregel noodzakelijk door de op stand in Celebes en nu weer op Bor neo. AFSCHEIDSCOLLEGE PROF. Dr. L. MICHELS. Vrijdag 30 mei zal Prof. Dr. L. C. Michels als hoogleraar in de Nederlandse taalkunst en indo germanistiek aan, de r.k. univer siteit te Nijmegen afscheid ne men. Op die dag, des middags om drie uur, zal prof. Michels, die het emeritaat intreedt we gens het bereiken van zijn 70ste jaar, tijdens een openbare aca demische zitting een afscheids college houden. Bij die gelegen heid zal hem een bundel opstel len van oud-studenten worden aangeboden, onder de titel „Uit de school; van Michels". De scheidende hoogleraar is twaalf jaar aan de Nijmeegse universiteit verbonden geweest. In 1946 aanvaardde hij zijn ambt met het uitspreken van een inau gurele rede, getiteld „over het waarnemen van taalverschijnse len". Hij heeft ook naam gemaakt met het eerder verschenen werk „Bijdragen tot het onderzoek van Vondels werken", dat hij als proefschrift verdedigde bij wij len prof. Dr. B. H. Molkenhoer O.P. te Nijmegen. Dr. Michels was jarenlang docent aan de r.k. Leergangen te Tilburg. Prof. Michels is in april van dit jaar benoemd tot ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. NIEUWE DIRECTEUR VAN DE KLINKAERT OVERLEDEN. De directeur van het kampeer- centrum „De Ivlinkaert" te Dru- nen, de heer J. Schoutese, is vrij dagavond na een kortstondige ziekte vrij plotseling te Drunèn overleden. De heer Schoutese had met zijn vrouw en drie kinderen juist deze week de dienstwoning op het kampeercentrum te Drunen betrokken. De nieuwe directeur, van De Klinkaert was tot voor kort beheerder van het bunga lowpark Heihaas te Putten op de Veluwe. „DE GETEMDE FEEKS" IN NATUURTHEATER TE OISTERWIJK. De afdeling toneel „De Ghesel- len van den Spele" van de katho lieke kunstkring „Oisterwijk Omhoog" zal op zondag 1 juni a.s. des middags om 3 uur de pre mière brengen van Shakespeare's toneelstuk „De Getemde Feeks", in de vertaling van dr. L. A. J. Brugersdijk. Deze première zal door een drietal voorstellingen, n.l. op de zondagen 8, 15 en 22 juni worden gevolgd. NATUURHISTORISCH MUSEUM TILBURG tentoonstelling „uit Nederlands Vogelleven" verlengd tot 8 juni. De tentoonstelling „uit Nederlands Vo gelleven" in het Natuurhistorisch Museum te Tilburg wordt verlengd tot 8 juni. Het aantal bezoekers is reeds nu meer dan 7000. Algemeen is men vol lof over de moderne inrichting van de expositie. Bij zonder in de smaak valt het beluisteren van de zang der vogels, die hiertoe speciaal op grammofoonplaten werd opgenomen. Ver der worden films over vogels vertoond. De grote toeloop naar de tentoonstelling „uit Nederlands Vogelleven" is een bewijs, dat de Brabantse bevolking nog steeds gro te belangstelling heeft voor de vogels. Voor een bezoek kan men dagelijks (ook op zondag) van 2-6 uur terecht in het museumgebouw Paleisstraat 18 te Tilburg. Op le en 2e Pinksterdag is de tentoon stelling echter gesloten.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 1