Waaiwijkse en Langstraatse Courani GEMEENTERAAD WAALWIJK Uit do Langstraat PAROCHIËLE JEUGDWERK IN DE ST. JAN ZOEKT NIEUWE WEGEN AGENDA EN PIUE-ADVIFZEN Het ideaal is een Parochiële Jeugdcentrale, waarin vooral ouders en ouderen actief deelnemen aan het jeugdwerk NI Taak van aalmoezenier alleengeestelijke vorming van leidsters en leiders Netto opbrengst van Putu-Bajes f 3316,65 Druilen Vlijmen DINSDAG 27 MEI 1958 IJit ge ver: Waaiwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: .JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 81 JAARGANG No. 42 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.8f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK HEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO' GEMEENTERAAD WAALWIJK. Openbare vergadering van de raad der gemeente 'Waalwijk op donder dag 29 mei 1958, om half 8 ten ge meentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergadering, gehouden 25 april 1958. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor aanleg van een stamriool te Baardwijk. Aanleg stamriool langs de Winterdijk. Ter verkrijging van een behoorlijk ke afwatering van de riolering in Baardwijk, werd door de raad zowel in het jaar 1956, als in 1957, reeds een krediet gevoteerd ten behoeve van de aanleg van een nieuw stam riool langs de Winterdijk, vanaf het Vooreinde tot aan hef gemaal nabij de Groensteeg. Omdat de terzake benodigde vas te financieringsmiddelen ten ene male ontbraken, kon de vereiste goedkeuring van gedeputeerde sta ten op bedoelde kredieten niet wor den verkregen en moest de uitvoe ring van dit project noodgedwongen achterwege worden gelaten. Deze gang van zaken heeft tot ge volg, dat, mede door de voortdu rend toenemende bebouwing, 't be staande rioleringsstelsel overbelast is, hetgeen bij sterke regenval wel zeer duidelijk blijkt, omdat dan gro te oppervlakten van de Baardwijk- sestraat en het Laageinde onder wa ter lopen, waarvan de bevolking veel overlast ondervindt en waar door de veiligheid van het verkeer in ernstige mate in gevaar wordt ge bracht. Uiteraard mag ook om ge zondheidsredenen deze toestand niet bestendigd worden. Voor de reeds in Baardwijk be staande 500 woningen is de in ge bruik zijnde riolering dus absoluut onvoldoende. Van de in het kader van de continubouw in dit deel der gemeente geplande 500 woningen, zullen aan het einde van dit jaar 108 woningen voor bewoning gereed ko men en vervolgens gedurende de jaren 1959 tot en met 1962 telkens 100 woningen per jaar. Het is zonder meer duidelijk, dat via een bestaand riool van niet meer dan 0 40 een nieuw stadsdeel niet op het rioolgemaal kan worden aan gesloten. B. en W. achten het dan ook be slist noodzakelijk dat de aanleg van het geprojecteerde stamriool-oost langs de Winterdijk zo spoedig mo gelijk tot stand kan worden ge bracht. Rekening houdende met een uit voeringstermijn van negen maan den, dienen onverwijld de nodige maatregelen te worden getroffen om een behoorlijk functionerende riolering voör deze nieuwe stads wijk te verzekeren. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. voor, het terzake benodigde krediet beschikbaar te willen stellen. 4. Voorstel om overeenkomstig art. 36. 4e lid, der woningwet te be palen, dat de herziening van het plan van uitbreiding in hoofd zaak wordt voorbereid. 5. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor verbouwing van een gemeentewoning aan de Putstraat. 6. Voorstel inzake de bouw van 20 woningen te Besoijen. Bouw van 20 woningen aan de Kasteellaan en de Burg. Verwiel- straat. Door de Minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid is aan de gemeente Waalwijk toestemming verleend om ter besteding van de voorkeurslening, gesloten met de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten te 's-Gravenhage krach tens besluit van de raad dd. 5 sep tember 1957, de bouw van 20 wo ningen te realiseren. Op grond hiervan kan een gedeel te van het bouwplan van 27 wonin gen aan de Kasteellaan, waarom trent de raad zich in de vergadering van 12 september 1957 heeft uitge sproken, tot uitvoering komen. Het gehele plan kon niet tijdig, d.w.z. vóór 1 jan. 1958 de vereiste goed keuring verwerven, zulks als gevolg van door de centrale overheid gege ven voorschriften, waardoor 't voor deze bouw toegekende additionele bouwcontingent kwam te vervallen. Het genoemde bouwplan van 27 woningen aan de Kasteellaan be staat uit een viertal segmenten van elk 6 woningen, en een segment van 3 woningen, zodat 18 stuks momen teel voor realisering vatbaar zijn. B. en W. adviseren de raad de res terende 2 woningen te doen bouwen aan de oostzijde van de Burg. Ver- wielstraat, ten noorden van de flat woningen, waar nog bouwrijpe grond beschikbaar is. De op deze bouwplannen betrek king hebbende bouwtekeningen met stichtings- en exploitatie-opzetten, zijn vertrouwelijk voor de leden ter inzage neergelegd. De voor de 18 woningen aan de Kasteellaan becij ferde gemiddelde huurprijs' dient nog te worden verhoogd met een toeslag voor het onderhoud van de gemeenschappelijke achtertuin, voor verlichting van de trapportalen en voor het schoonhouden daarvan, te stellen op resp. 1.-, 0.25 en 0.75 in totaal 2.per woning per week. B. en W. stellen voor de voor deze bouw vereiste kredieten aan grond en bouwkosten beschikbaar te stel len. 7. Voorstel tot vaststelling van een nieuwe regeling inzake het ver strekken van bouwhypo.theken. Pre-advies nr. 102. Vaststelling gemeentelijke bouwkredietregeling 1958. Door de Minister van Volkshuis vesting en Bouwnijverheid is onder dagtekening van 12 fehruari 1958 een nieuwe regeling inzake de sub sidiëring van de particuliere wo ningbouw in het leven geroepen. Deze nieuwe regeling, welke kan worden aangehaald onder de titefl „Premiebeschikking Woningbouw 1958" vervangt de Premie- en Bij drageregeling woningbouw 1953. Zo als in de praktijk is gebleken, be vatte deze een onvoldoende stimu lans tot het bouwen van huurwonin gen in de lagere huurklassen, ter wijl mede woningen voor subsidie in aanmerking kwamen die, gelet op hun houwkosten en koopsom, ge voeglijk b'uiten de subsidiëring kon den blijven. Ter ondervanging van deze be zwaren gaat de nieuwe subsidierege ling t.a.v. de eigen woningen uit van een maximum bedrag aan stich- tingskosten (voor Waalwijk 27.000) en t.a.v. de huurwoningen van ma ximale huurbedragen, beneden wel ke de zgn. 5/4-premie wordt toege kend (voor Waalwijk 110- per maand) de volle basispremie (voor Waalwijk 121.- per maand) en de Vz premie (voor Waalwijk 150.- per maand). Zoals de raad bekend, is de ge meentelijke regeling tot het ver strekken van bouwkredieten onder verband van de eerste hypotheek en tot het garanderen van door ande ren aan particulieren verstrekte geldleningen, in het verleden met succes toegepast. Tientallen parti culiere woningen zijn met hantering van de in deze bouwkredietregeling opgenomen faciliteiten in Waalwijk tot stand gekomen. Het is de raad voldoende bekend hoe in het afgelopen jaar het ont breken van financieringsmiddelen er de oorzaak van werd dat 't ver strekken van hypothecaire bouw kredieten aan particulieren moest worden beëindigd. Speciaal de mo gelijkheid tot het verlenen van kre dietfaciliteiten ten behoeve van de koop van woningen uit complexen premiewoningen was ten enenmale uitgesloten wegens het ontbreken van de daarvoor vereiste vrij grote leningsbedragen. De animo van de aannemers om in deze gemeente woningbouw van enige omvang, bestemd voor de ver koop, ter hand te nemen, liep hier door sterk terug. Momenteel zijn echter een aantal aannemers bereid om de bouw van een aantal premiewoningen in de gemeente te realiseren, voor welke woningen inmiddels premies op de voet van de „Premiebeschikking Woningbouw 1958" zijn verleend. De voor de door particulieren voor de aankoop dier woningen benodig de geldmiddelen, uiteraard beperkt tot het noodzakelijke hypothecaire krediet, worden door een aantal in stitutionele beleggers en/of fondsen tegen de toegelaten rente- en ande re voorwaarden ter beschikking van de gemeente gesteld. De gemeente is alsdan in staat deze kredieten on der verband van eerste hypotheek aan de kopers door te verstrekken. Bedoelde fondsen zijn niet bereid om deze gelden rechtstreeks aan de ze kopers te verstrekken, enerzijds omdat deze fondsen zich niet lenen om een uitgebreide administratie van hypotheekgevers te houden, an derzijds omdat zij in dit opzicht geen risico wensen te aanvaarden. Voorts is de gemeente beter in staat de nodige selectie toe te passen op de adspirant-kopers dan de bedoel de fondsen. Bij de bestudering van de hier ge boden mogelijkheid tot uitbreiding van de woningvoorraad bleek, dat het bepaalde in art. 4 van het „Be sluit bevordering eigen-woningbe- zit" een hinderpaal betekende. In dit verband is n.l. bepaald, dat de toeslag, welke door het Rijk wordt verleend aan hen die de woningen tenminste 10 jaren als eigenaar zul len bewonen, komt te vervallen, in dien het voor de bouw of te koop benodigde krediet geheel of gedeel telijk van overheidswege wordt of is verstrekt. Een uitwijk-mogelijk- heid is evenwel in het 2e lid van 't bewuste artikel neergelegd, krach tens welk lid de Minister van 't be paalde in het eerste lid kan afwij ken. Bij een hieromtrent ten departe- mente gehouden bespreking is ge bleken, dat het Ministerie in prin cipe bereid is om van de geboden uitwijk-mogelijkheid gebruik te ma ken t.a.v. de door de verschillende institutionele beleggers en fondsen te Waalwijk op de vorenomschreven wijze te financieren complexen wo ningen. B. en W. zijn zich bewust dat het verstrekken van de hier bedoelde hypothecaire kredieten zekere risi co's voor de gemeente zal opleveren. Deze kunnen echter tot minimale proporties worden teruggebracht bij een zorgvuldige selectie van de ad spirant-kopers, terwijl door het ves tigen van het zakelijk recht van hypotheek de gemeente bij even tuele wanbetaling voldoende scha deloos kan worden gesteld. B. en W. zijn van oordeel dat bij het lenigen van de helaas nog nijpende woning nood in Waalwijk een grote plaats aan 't particuliere initiatief behoort te worden ingeruimd en de gemeen te door het scheppen van een zo gunstig mogelijk klimaat in dit op zicht de ontwikkeling van de eigen- woningbouw en de bevordering van het eigen-woningbezit dient te sti muleren. Hiermede zijn niet alleen maat schappelijke belangen gediend, doch in niet mindere mate de materiële en ideële belangen van de eigenaar- bewoner. B. en W. stellen voor deze „Ge meentelijke bouwkredietregeling 1958" aldus vast te stellen en hier aan verbindende kracht te verlenen onmiddellijk nadat daarop de ver eiste goedkeuring zal zijn verkre gen. 8. Voorstel tot overname van de Krayenhofflaan in eigendom, beheer en onderhoud. In verband met de voorgenomen - en gedeeltelijk reeds uitgevoerde - reconstructie van het gedeelte van de Meidoornweg te Besoijen, waar aan bij besluit van de raad van 28 februari 1957 de naam „Krayenhoff laan" werd gegeven, is het gewenst dit weggedeelte, in eigendom, be heer en onderhoud over te nemen van het Waterschap „Het Zuider afwateringskanaal". De genoemde instelling is bereid de.ze eigendomsovername te bevor deren op basis van een koopsom van 5.1- een bedrag van 120.als vergoeding voor de aldaar staande bomen, waartegenover het water schap zich verplicht tot betaling van een bedrag van f5.aan de ge meente als afkoopsom van de on derhoudsplicht. 9. Voorstel tot deelneming in door het Waarborginstituut voor de Tuinbouw in Noord-Brabant op zich te nemen borgstellingen. Prov. Waarborgingsinstituut voor de tuinbouw in Noord-Brabant. Het Provinciaal Waarborgingsin stituut voor de Tuinbouw in Noord- Brabant is enigszins1 te vergelijken met het Borgstellingsfonds voor de Middenstand. Laatstgenoemde fonds wordt door de gemeente gesubsi dieerd en wel met 3 cent per inwo ner. De werkwijze is echter ver schillend daarmede. Het Waarborgingsinstituut stelt zich ten doel het verlenen van borg stellingen aan bestaande tuinbouw bedrijven (geen rechtstreekse kre dieten). Borgstellingen kunnen in het al gemeen alleen worden verleend, in dien betrokkene lid is van een vei ling, die met het Waarborgingsinsti tuut een contract voor het dragen van verliezen wegens borgstellingen heeft afgesloten. Geen borgstellingen zullen door het instituut worden verleend voor oprichting van nieuwe bedrijven. De gemeente is slechts aansprakelijk voor natuurlijke of rechtspersonen, welke binnen het gebied van haar gemeente gevestigd zijn, doch haar aansprakelijkheid blijft in het alge meen voortbestaan na verhuizing van de begunstigde. De gemeente heeft zelf geen zeggingschap over het al of niet verlenen van kredie ten, doch heeft op eerste aanschrij ving van de stichting aan deze te vergoeden 3/8 van de verliezen op borgstellingen t.b.v. personen of li chamen binnen de gemeente geves tigd. De belangen van de tuinbouwers zullen door middel van genoemd in stituut zeer zeker gediend worden, waarmede dan tevens een algemeen belang is gebaat. De tuinbouw in onze provincie voorziet namelijk on getwijfeld in een grote volksbehoef te. Bovendien zijn in de gemeente Waalwijk slechts enige tuinbouw bedrijven gevestigd, inbegrepen de bedrijven voor bloementeelt, alsme de de gemengde landbouwbedrijven, waarvan de „inkomsten uit de tuin bouw een intrinsiek onderdeel vor men", zodat het risico voor onze ge meente niet zeer groot kan zijn. B. en W. stellen voor het in ont werp zijnde besluit aldus vast te stellen. 10. Voorstel tot aanwijzing van de definitieve plaats, waar de mark ten zullen worden gehouden, 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanleg van hoofdleidingen voor gas, water en elektriciteit in de Tax- andriaweg. Aanleg hoofdleidingen gas, water en elektriciteit in de Taxandriaweg. Voor de voorziening van gas, wa ter en elektriciteit van de panden aan de Taxandriaweg - welke ten zuiden van de nieuwe provinciale weg in de buitenpolder liep en daaraan parallel loopt - moeten hoofdleidingen in een deel van deze weg worden aangelegd, te weten 't gedeelte tussen de Hertog Janstraat en de nog te bouwen kleuterschool. Aan deze weg zijn reeds diverse panden in aanbouw, waaronder de nieuwe r.k. meisjes-ulo-school. In verband daarmede is de aanleg van bedoelde hoofdleidingen urgent geworden. Om echter de hoofdleidingen in bedoeld gedeelte van de Taxandria weg te kunnen aansluiten op 't ge meentelijk leidingennet, is 't nood zakelijk dat de hoofdleidingen, wel ke reeds in de Hertog Janstraat aan wezig zijn, worden doorgetrokken naar de Taxandriaweg. Deze doortrekking van hoofdlei- dingen dient eveneens te geschieden vanuit de Groensteeg, vanaf de Nieuwstraat tot aan de in aanbouw zijnde 2 machinistenwoningen, wel ke even over de Winterdijk aan de westzijde van de Groensteeg ge bouwd worden. De geraamde kosten voor dit ge hele project bedragen 64.185. Financiering zal geschieden uit de opbrengst van een vaste lening ad ƒ350.000.—. 12. Voorstel tot aankoop en ruiling van grond aan de Olympiaweg. 13. Voorstel tot aankoop van on roerend goed aan de Akkerlaan. 14. Voorstel tot aankoop van onroe rend goed te Baardwijk. 15. Voorstél tot verkoop van bouw terrein aan de Alberdingk Thijmstraat. 16. Voorstel tot overdracht van bouwterrein voor schoolbouw j aan de Stichting „R.K. Meisjes ulo-school te Waalwijk". Pre-advies nr. 99. Overdracht van grond. Het bestuur van de „Stichting r.k. Meisjes-ulo-school" te Waalwijk f wendt zich bij schrij ven van 23 mei 1958 tot de raad, met het verzoek, aan dat bestuur in eigendom te wil len overdragen de grond, gelegen ten noorden van de Winterdijk en benodigd voor de bouw van een bij zondere school voor uitgebreid lager onderwijs voor meisjes. Het betreffende terrein heeft een opperylakte van 6570 m2 en vormt een afgepaald gedeelte van de ka dastrale percelen Waalwijk, sectie A'nrs. 286, 287, 288, 289, 291 en 292. B. en W. stellen voor aan dat ver zoek gevolg te geven en bedoelde grond op de voet van het bepaalde in art. 80, vierde lid, der lager on derwijswet 1920, aan genoemd be stuur in eigendom over te dragen. 17. Voorstel tot overdracht van bouwterrein voor schoolbouw aan de r.k. kerk van Waalwijk, parochie van de H. Antonius. Pre-advies nr. 98. Overdracht van grond. Door het r.k. kerkbestuur van de St. Antoniusparoehie alhier, is tot de gemeente het verzoek gericht, aan dat bestuur in eigendom te wil len overdragen de grond, gelegen ten noorden van de Alberdingk Thijmstraat, benodigd voor de bouw van de tweede r.k. bijzondere lagere jongensschool in de St. Antonius paroehie (Pastoor Kuypersschool) Het betreffende terrein heeft een oppervlakte van 2100 m2 en vormt een afgepaald gedeelte van het ka dastrale perceel Waalwijk sectie B nr. 3792. B. en W. stellen voor aan dat ver zoek gevolg te geven en bedoelde grond op de voet van het bepaalde in art. 80, vierde lid, der lager on- 1 derwijswet 1920, aan genoemd kerk bestuur in eigendom over te dragen. 18. Voorstel tot verlenging der re keningcourant-overeenkomst met de Stichting „Nijverheids school voor Waalwijk en Om streken". 19. Voorstel tot het aangaan van geldleningen. 20. Voorstel tot nadere voorlopige vaststelling der gemeentereke ning over 1954. 21. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor het uitvoe ren van herstellingen aan 't dak van het gemeentehuis. Pre-advies nr. 85. Herstelwerkzaamheden aan het dak van het gemeentehuis. De kosten zijn begroot op 1.700.-. Pre-advies nr. 100. Voorbereiding vaststelling uitbrei dingsplan in hoofdzaak. Zoals de raad bekend is, moeten ingevolge de continubouw Bra bant II in Baardwijk in de jaren 1958 tot en met 1962 pl.m. 500 wo ningwetwoningen worden gebouwd. Het partieel uitbreidingsplan „Baardwijk" biedt slechts mogelijk heden voor de bouw van pLm. 350 woningen. Ter realisering van het gehele bouwplan is het nodig, dat de be- sehikking wordt verkregen over gronden, gelegen tussen de Putstraat en de Baardwijksestraat, welke gronden thans in het uitbreidings plan in hoofdzaak zijn bestemd voor agrarische bebouwing B. Ook in enige andere gedeelten van de gemeente zal ten behoeve van een regelmatige uitvoering van woningbouwplannen e.d. tijdig over de nodige gronden dienen te wor den beschikt. Deze gestadige uitbreidingen bren gen vanzelfsprekend met zich mee de oplossing van diverse andere daarmede samenhangende proble- Eën parochiële Jeugdcentrale, waar in de ouders en de ouderen organi serend en stimulerend werkzaam zijn, dat is waartoe men in de pa rochie St. Jan op korte termijn wil komen en waarover in de loop van deze week nog de eerste inleidende besprekingen zullen worden gehou den. Het was een zeer enthousiaste dis trictscommissaris van de katholieke jeugdbeweging, de heer J. A. de Waal, die hierover in een indrin gend betoog nader uitweidde op de slotavond van de medewerkers aan Putu-Bajes, welke j.l. vrijdagavond in zaal Thalia werd gehouden. Voor alle aanwezigen was het betoog van de heer de Waal een verrassing, want dat men reeds zo kort na het geslaagde Putu-Bajesfeest de doel stelling van dit feest zou trachten te realiseren, had wel niemand ver wacht. Het enthousiasme, dat dhr. de Waal met zijn betoog lossloeg, was dan ook bijzonder groot en wekt de stellige verwachting dat Putu- Bajes de eerste stap is geweest tot een vernieuwd, breed gefundeerd jeugdwerk, onder een bezielende leiding in de parochie St. Jan. Het Putu-Bajesfeest, aldus dhr. de Waal, was een feest ten bate van de jeugdsamenwerking. Een samen werking niet alleen tussen de sta ven, maar tussen ons allen die het jeugdwerk ter harte gaat. Deze ori ginele en prachtig verlopen actie heeft netto 3316.65 opgebracht ten bate van verkenners en gidsen, waarbij 175 van de 1100 jongeren tussen de 8 en 17 jaar uit de paro chie St. Jan zijn aangesloten. Over de verkennersbeweging zèi de heer de Waal, dat in de geeste lijke beeldenstorm, waaraan veel mensen menen te moeten meedoen, wordt beweerd dat de verkenners - en gidsenbeweging niet meer van deze tijd zijn. Voor de oudere kin deren is dat misschien waar, aldus spr., maar hij zou toch niet graag adviseren alles maar op te doeken, want over tien jaar komen wij er vast en zeker op terug. Haal in de verkenners- en gidsenbeweging des noods een beetje meer sport, maar de discipline mag er nooit uit, want nog altijd geldt het spreekwoord dat men eerst moet leren gehoor zamen vóór men kan leren bevelen. De jeugd, aldus de heer de Waal, zoekt de vrijheid. Veel ouders heb ben er moeite mee hun die vrijheid op de juiste wijze en in de juiste mate te geven. Van het grootste be lang achtte spreker het, dat alle ou ders erkennen dat elk van hun kin deren hebben anders te zijn. Voor de vorming van het kind is de jeugdbeweging van essentieel be lang, want alleen daar kan het kind zichzelf vormen door omgang met leeftijdgenootjes, onder goede lei ding. Ook in het gezin wordt 't kind gevormd, maar het krijgt daar al leen een innerlijke opvatting, die iets eigens wordt, van wat mooi en niet mooi is en van wat goed en niet goed is, waarbij het voorbeeld van de ouders het allerbelangrijkste is. Op school wordt aan de vorming van het kind bijna niets gedaan. Dit kan ook moeilijk, omdat daarvoor de klassen te groot zijn. Met betrekking tot de organisatie van het jeugdwerk, zei de heer de Waal, dat men, zoals de zaken nu staan, afhankelijk is van de aalmoe zeniers en de pastorie. Het is in on ze parochie zo, dat als hier een ka pelaan zou komen die perse een jon- gensgilde of hobby-clubs zou willen hebben, deze er ook zouden komen. Als kapelaan Knaapen zou worden vervangen, dan moet ik nog zien dat de gidsen blijven bestaan, aldus de heer de Waal. Uit dit alles blijkt wel, aldus spr., dat de ouders collectief maar weinig zelfstandig zijn in onze parochie, want wij moeten zelf weten wat er voor onze jeugd georganiseerd be hoorde te worden. En dat is ook de voornaamste reden van het Putu- Bajesfeest geweest, n.l. om te ko men tot: le samenwerking tussen wat bestaat, en 2e samenwerking tussen de ouderen voor wat er hoort te zijn. Wij moeten naar een parochiële jeugdcentrale, naar een overkoepe lend leidinggevend comité van ou deren, dat organiseert en stimuleert en waarin de aalmoezenier alleen maar behoeft te doen waarvoor hij is: de geestelijke vorming van leid sters en leiders. Dat wij in onze parochie 'n werk gemeenschap bezitten die in enkele dagen is te mobiliseren, moet voor die nieuw te vormen jeugdcentrale een prachtig fundament zijn. De stoutste plannen, tot de stichting van een jeugdhuis toe, kunnen wor den aangepakt. Tot de Putu-Bajesmedewerkers zei de heer de Waal: u allen teza men bent eigenlijk een potentiële geldbron. Wij zullen er heus nog wel nodig hebben, want als die jeugdcentrale er eenmaal is, zal er wel veel geld nodig zijn. Op deze slotbijeenkomst werd o.m. ook nog het woord gevoerd door dr. P. J. A. Lenglet, die namens het or ganisatie-bestuur van Putu-Bajes een woord van dank sprak. Het was hem uiteraard niet mogelijk de na men te noemen van allen die aan de totstandkoming en het welslagen van dit feest hadden meegewerkt. Een uitzondering wilde dr. Lenglet maken voor Wim Suermondt, die op zo kunstzinnige wijze tot de juiste sfeer van het Putu-Bajesfeest in zijn geheel en tot die in de bar in het bijzonder zoveel heeft bijgedragen. Hem werd daarvoor een aardig ge schenk aangeboden. men, zo b.v. die op het gebied van onderwijs, verkeer, industrie, enz. De diverse factoren van uiteenlo- j pende aard maken 't dan ook drin- j gend noodzakelijk om een herzie ning van het uitbreidingsplan in hoofdzaak gedegen voor te bereiden. Zolang de wijziging van het uit breidingsplan nog niet geconcreti seerd is in een goedgekeurd raads besluit, bestaat echter de mogelijk heid, dat bouwvergunningen aan 't college van B. en W. gevraagd wor den, welke in strijd zijnde met 't bovenbedoelde ontwerpplan tot her ziening van het uitbreidingsplan verleend moeten worden, indien overigens geen grond aanwezig is om de vergunning te weigeren. Deze moeilijkheid kan worden ondervan gen doordat artikel 36, 4e lid van de Woningwet aan de raad de bevoegd heid geeft te bepalen, dat een her ziening van het uitbreidingsplan in voorbereiding is. Indien zodanig be sluit wordt genomen, geldt dit als grond voor opschorting van de be handeling van een verzoek om bouwvergunning, voorzover de ge vraagde vergunning althans in strijd zou zijn met het ontwerpplan tot herziening van het uitbreidingsplan. Bedoeld besluit, hetwelk onverwijld ter openbare kennis gebracht diént te worden, vervalt indien niet bin nen een jaar na de dagtekening daarvan het ontwerp van het plan ter inzage is gelegd. 22. Wijziging begrotingen 1957 en 1958. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Drunen, te houden op vrijdag 30 mei 1958 te 7.30 uur n.m. ten gemeente huize. Agenda 1. Vaststelling notulen vergadering van 12 mei 1958. 2. Ingekomen stukken, t.w.: Koninklijke goedkeuring van het raads besluit tot wijziging van de tarieven van het gemeentelijk zwembad. 3. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening. 4. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor: a. vernieuwing van de bestrating van de Stationsstraat; b. vernieuwing van de straatverlichting in de Stationsstraat; c. vernieuwing van de straatsverlichting in Elshout; d. uitbreiding van de straatverlichting in de Grotestraat en Eindstraat. 5. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1958. RENNERSNIEUWS. In de ronde van Hank werd v. d. Lee Tweede Pinksterdag no. 8 en wist er weer verschillende premies in de wacht te sle pen. In Bavel, waar de kampioenschappen van Bavel werden verreden, werd hij no. 10. De gehele ronde 175 km zat v. d. Lee bij de kopgroep en gaf mede de toon aan. Van Heeswijk werd bij de nieuwelingen in Hank no. 4; v. d. Hoven moest wegens bandenpech de strijd staken. A.s. zondag gaat v. d. Lee naar Meden- blik en de nieuwelingen naar Gilze Rijen. Naar Gilze Rijen gaat een extra bus voor de supporters. Gegadigden kunnen zich 'hier voor opgeven bij G. v. Gorcum, Stations straat 5, A. v. d. Poel, Torenstraat 31 en in Hotel Royal. NIEUWE DIRECTEUR KAMPEERCENTRUM. Tot directeur van het gemeentelijk kam- peercentrum De Klinkaert is benoemd de heer Pilet uit Nijmegen (35 jaar)De heer Pilet die 1 juni in dienst treedt, heeft in Nijmegen een Horeca-bedrijf. KERMIS VOORBIJ. De jaarlijkse kermis te Drunen behoort weer tot het verleden. Dit jaarlijks terug kerende feest is weer goed en zonder wan klank gevierd. De drukte was, vooral op de zondagen, minder als andere jaren en hier van moet het weer wel als de schuldige worden aangewezen. JUBILEUM. Donderdag 29 mei hoopt de heer A. L. v. d. Lee wonende Welput alhier de dag te herdenken dat hij 25 jaar in dienst is bij van Gend en Loos. Het zal de jubilaris die dag niet aan belangstelling ontbreken, want steeds stond hij voor iedereen klaar. GEMEENTERAADSVERKIEZING. Woensdag 28 mei zal in Vlijmen de ge meenteraadsverkiezing plaats vinden. Dit maal kan er zeker van een spannende ver-

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 1