Waalwijkse en Langstraaise Courant KAATSHEUVEL KERMIS 1958 KERMIS 1958 Tijdens de kermisdagen PLOEGMAKERS Piet van Rooij Uit de Langstraat v. d* Vliet ,,The Music Patrol" Matinee Aanvang 12 uur H. P. Dekkers- EUPHONIA w KAATSHEUVEL SELVERA'S iedere dag extra koopjes over alle afdelingen, met leuke verrassingen voor de kinderen. Loon ©p Zand Drunen S \A/> MAANDAG 30 JUNI 1958 Uitgever: Waaiwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO W HEI ZUIDEN 81e JAARGANG No. 52 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.8# f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Contract-advertenties speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES„ECHO' „De boog kan niet altijd gespan nen zijn'" was vele jaren geleden wel eens de spreuk, die een kermis- viering, na maanden van ingespan nen arbeid, moest rechtvaardigen. Nu de pees niet meer zo strak op het hout gespannen ligt en de mens meer geneigd is zich in te stellen op het gezegde „de mens leeft niet van brood alleen", blijft toch de kermisviering als een traditionele ontspanning zijn recht opvorderen. Zo staan we dan in Kaatsheuvel weer voor de dagen, die volgens de kermis- en jaarmarktenkalender de eerste zondag van juli voorafgaan en ons de kermisdagen doen ingaan. De voorbereidingen zijn reeds lang getroffen. Vóór maanden had reeds de inschrijving voor staanplaatsen op het kermisterrein, gevolgd door gunning aan de hoogste inschrijvers, plaats. De café- en zaalhouders knoopten reeds vóór weken onder handelingen aan met orkesten en amusements-ensembles, om uit te dokteren hoe zij de grootste belang stelling kunnen trekken naar hun gelegenheden. Alles kreeg een extra beurt om het ex- en interieur een zo gezellig mogelijke aanblik te ge ven, van de gedachte uitgaande dat 'de kost de baat voorafgaat. En nu komen de dagen, en in blij de verwachting, misschien ook in angstige hoop op succes, worden de dagen tegemoet gezien. Nu, wij kun nen niet anders doen dan allen een „vette kermis" wensen, want dan houden we tenminste tevreden men sen over. Trouwens, voor de ker misviering wordt nog wel een cent je gereserveerd. De „Expo" mag dan al een trekpleister zijn voor wie dit wereldgebeuren wil aanschouwen, met de vacantiedagen in augustus zijn we nog even welkom op deze wereldshow. De kermispotten zitten, naar we van verschillende zijden vernemen, tot barstens vol en we zijn er zeker van dat we daar woensdagavond, wanneer de verde ling plaats vindt, de bewijzen van horen en zien. De eerste exploitanten van de ker misvermakelijkheden hebben hun koers reeds naar de Markt gevon den, en als dit nummer onder de ogen van de lezers komt, worden de voorbereidingen voor de opbouw reeds getroffen. Gaan we de lijst van gunningen nog eens na, dan gaan we op dat terrein nog steeds crescendo, want Kaatsheuvel-kermis heeft in de verre omtrek een goede naam. We hopen dat dit bestendigd blijft, ook ten voordele van de za kenmensen uit eigen plaats. Aan de hand van de in dit nummer voor komende advertenties, maken we even een rondgang langs de zaken, die met een goede kermis een stuk van hun boterham kunnen winnen. We zien dan dat de exploitant van „Euphonia" beslag heeft weten te leggen op het dans- en stemmings orkest „The Music Patrol" o.l.v. Jan Kelder, een ensemble, bekend van K.R.O. en Nederlandse Radio-Unie, dat vier dagen de dans in de schit- matinee, dat voor donateurs gratis toegankelijk is, en daarnaast elke avond voor het groot bal. In de klei ne zaal wordt, voor wie het wat rus tiger wenst, door het A.B.C.-orkest elke avond vanaf 7 uur cabaret ge geven. Hier werken figuren van naam mee, n.l. de Wama's als para disten en Dick Harris in zijn goo chel- en ballon-act. De beide laat- sten treden eveneens op in het ma tinee van zondag in de grote zaal. Om op te kikkeren biedt de heer Smit in zijn theater-kelder gelegen heid, in de goed verzorgde snackbar. Piet v. Dun, ook op het kermis terrein, houdt het met zijn snackbar en de aankondiging „voor wie het weten, is het bij Piet v. Dun lekker eten"; dit behoeft geen verder be toog. Zijn gebraden haantjes, slaat jes, croquetten en zijn Indische ge rechten zijn een delicatesse. Vrij dagavond geeft de kon. erk. harm. St. Jan er een cabaret-avond, waar aan een goed ensemble zijn mede werking verleent. Op die avond De van ouds bekende zaak met de modernste artikelen presenteert het nieuwste gasfornuis de ATA CöTE D'AZUR (hemelsblauw) de PELGRIM met glasdeur de JUNO en de ETNA met automatische aansteker In al deze merken ook de GASCOMFOREN De D.R.U. CONFETTI DEK SCHAAL, zo uit de oven op tafel NIEUW NIEUW de VACCO THERMOSFLES, die uw koffie warm en de melk fris bewaart. Steeds het nieuwste bij Hoofdstraat KAATSHEUVEL blijft de snackbar open en vanaf 24 uur ook in de grote zaal. Zondag treedt er in een matinee, gratis toe gankelijk, het Kaatsheuvels Revue- Orkest op, dat jaar op jaar hier zijn grote triomfen viert, bij gelegenheid van de revue-uitvoeringen. We nemen een kijkje in ,,'t Hoven- tje" bij de heer G. v. d. Hoven, waar we de bekende „Bartjes" treffen, on der leiding van de heer Oremans, 'n stelletje, dat overbekend is in Kaats heuvel en omgeving, en een stem ming garandeert die niet van naar huis gaan kent. Zondag tussen 12 en 2 uur presenteren deze jongens een matinee met vrije inloop. Bij Bertus v. Berkel, waar het al tijd druk is, staan de deuren met de kermisdagen open om te dansen en te luisteren naar wat het ensemble voor dans en cabaret brengt, o.l.v. de heer Merkelbach. Het is er heer- *VS|*V****'***V|*W*N*V*^IVVV*VV*VV¥VVVVV^#VVVVVVVVVS Donderdag 3, vrijdag 4, zaterdag 5 en zondag 6 juli a.s. iedere avond Bal Aanvang 7.30 uur DANS- en STEMMINGSORKEST o.l.v. JAN KELDER bekend van K.R.O. Ned. Radio-Unie Donderdag 3 en zondag 6 juli ORKEST „THE MUSIC PATROL" met medewerking van de overbekende van Televisie Radio - Gramofoon terend gerestaureerde zaal verzorgt en zijn medewerking biedt op de traditionele matinee's van donder dag 3 en zondag 6 juli, dan in sa menwerking met de overbekende Selvera's, die door televie en radio optraden en waarvan de gramofoon- platen een attractie zijn voor wie van lichte muziek houdt. De snack bar in het gezellige kegelhuis blijft hier een amicaal trefpunt, om even uit te blazen van de vermoeienissen van de dans. In het „Apollo"-huis, op het mid delpunt van de kermis bij Wal Smit, ontbreekt het evenmin aan amuse ment. In het theater treden „The United Musicals", o.l.v. de heer Nieuwenhoven, dagelijks op in een lijk zitten onder de hoge bomen en lekker smullen in de snackbar, in gericht in zijn restaurant-afdeling. Wie niet bang is voor een wande ling, gaat door naar Janus Vugts in café „De Efteling" op de provinciale weg, die dit jaar voor iets aparts gezorgd heeft. Lou Fransen en zijn orkest brengen daar voor cabaret en dans prettige muziek, terwijl de grootste zorg besteed wordt aan een prima consumptie. Reeds het aanzien van wat de heer Vermeulen hier verricht heeft, geeft hem het recht, wat hij in zijn annonce schrijft: een verzorgd ter ras, een ruime parkeergelegenheid, een riant zitje" aan te bevelen. Daarnaast is er gezorgd voor „jool en pret" door een prima dans-, show- èn amusements-orkest, waar van de heer M .v. Heumen de lei ding heeft. Ook „De Viersprong", tegenover de molen, biedt een pracht gelegen heid tot een heerlijk zitje, zowel op de terrassen met een ruim uitzicht, als in de goed verzorgde café-ruim te, waar bij een prima consumptie van de nieuwste amusementsmuziek kan worden genoten. Een rustige aanlegsteiger, die tot verpozing noodt. En nu niet bang van een trip van een dik kwartiertje; dan gaan we bij Jan v. Eeuwijk op de Roestelberg ook even kijken. Nog steeds 't tref punt van het jonge volk, maar ook voor de ouderen niet te versmaden. Onder de bomen met de reuk van naalden en dennen, blijft het een rustpunt, waar we niet na vijf mi nuten opstappen. We zitten er te ge- .zellig en blijven dus luisteren en genieten van de muziek van het en semble van Johnny Hermans, die zijn naam gemaakt heeft op de wijk- feesten van de Roestenberg- en Vaartstraat in de Euphonia-zaal. Als we terugkeren, gaan we even kijken bij Chr. v. Wanrooij in de Mgr. Vöïkerstraat, waar we weer „The Holly Players" treffen, o.l.v. de heer Jan Seykens, met de grote aantrekkingskracht van dit ensem ble „Wiesje Houden" met haar gou den stem, die er jaar op jaar een middelpunt van gezelligheid en stemming van weet te maken. We passeren dan, als we opstap pen, de Gildenbond met riant café en grote danszaal. Hier staat weer een reuze-orgel van Ko de Nijs, die de heerlijkste dansmuziek uitdraait en de voetjes tot dansen dwingt. In het café ook muziek van radio en televisie bij 'n goed verzorgd glaas je bier of een heerlijk flesje frisse drank. Wie niet gaarne ver van de ker mis wegloopt, gaat zeker in de „Sportwereld" een kijkje nemen, de zaak waar onze duivenliefhebbers hun sport botvieren. Ook'daar tref fen we in de grote zaal een prachtig mortier-orgel, dat dreunt en drumt en lokt tot dansen. De nieuwe elec- trische koel-installatie gaat u een glaasje tappen, juist in de prik voor een dorstige keel, op de barkruk of aan het café-tafeltje in de in frisse kleuren geschilderde tapruimte. Het is geen wijze kermisvierder die zijn kermiscenten alleen aan drank besteedt. Midden op de ker- misbiedt de zaak van 1001 artikelen van de heer P. de Jong-de Jager reeds volop de gelegenheid iets har tigs te pikken in paling of andere moderne textielzaak voor Kaatsheuvel en Omstreken. visgerechten; voor de kleintjes zijn er heerlijke zuur- en kaneelstelen, de echte kermislekkernijverder nougat in blokken en pakken. En wie nog iets zoekt in kleding, vindt er, zowel de dames als de heren, in de textielafdeling een keuze zonder beperking. Als de dames hun make-up op prijs stellen, dan wippen ze maar even binnen bij de drogisterij Van Amelsvoort, die op elk gebied een ruime keuze heeft, en ook in bijou terieën, voor weinig geld, 't mooiste levert. Vóór ge eigenlijk aan uw kermis geld begint, moet ge even aanwip pen bij Piet v. Rooij in de Gasthuis straat. Wat ge daar koopt voor uw meisje of voor uw jongen, en, zit ge dik in de poen, ook voor moeder of vader, geeft een blijvend aanden ken aan de kermis 1958. Bij Jan v. Riel slaagt ge, als ge iets zoekt in sportbenodigdheden, zowel in de vogelsport als honden sport, zowel voor de vissport als voor tuinversiering. Als ge bang bent voor vermoeide of zere voeten, dan, vóór de kermis aanvangt, even naar Jan Kroot in de Dr. v. Beur denstraat, die in alle prijzen, in alle modellen en voor alle voeten een gemakkelijke kermis garandeert. „Het beste is niet goed genoeg" redeneert de Volendammer Vishan del van Jan Tuyp op de hoek van de Dr. v. Beurdenstraat en Hoofd straat. Een pracht winkel met aller lei lekkernijen als ge van een har tige hap houdt. En niet alleen op de kermis, maar ook aan huis, waar de gelegenheid open blijft tot de café's om half twee sluiten. De fijnste ge rookte IJsselmeerpaling en de lek kerste gebakken vis uit eigen bak kerij, is er steeds vers voorradig. Ook v. Eeuwijk in de Hoofdstraat presenteert u deze delicatesse, maar biedt u daarenboven nog volop ge meste jonge hanen van top-kwali- teit aan, die heus niet te versmaden zün. Onze annonce-combinatie van ZE VEN vraagt eveneens uw aandacht: Blok voor de Hollandia ondergoed artikelen en de kristal-nylons; de D.A.-drogisterij Musters voor zijn bijouterieën; de firma Soeterboek- de Jong voor zijn Pas-Aan-serviezen en Gero en Zilmeta; de woning-in richting A. H. Frederiks voor zijn frisse cretonne; de firma Schagen voor klokken, horloges, ringen en cassettes; de firma Smits voor een goed stuk gereedschap en Au Bon Marché voor een stuk speelgoed. De van ouds bekende firma H. P. Dekkers-v. d. Vliet, die zijn oude naam hoog houdt door ook het mo dernste te presenteren, vraagt uw belangstelling voor zijn enorme col lectie gasfornuizen en gascomforen in de modernste kleuren en met de nieuwste snufjes; verder zijn DRU- werken en thermosflessen verkrijg baar. We waren Ploegmakers in de Gast huisstraat al gepasseerd, doch we willen onze dames, die iets in het betere corset van Pas-Tunette wen sen, er op wijzen dat ze hier altijd tevreden slagen, wat trouwens reeds overbekend is. Daarnaast heeft Ploegmakers met de kermis extra koopjes en leuke verrassingen voor kinderen. We mogen niet sluiten zonder de aandacht van Kaatsheuvel te vesti gen op de opening van de grote nieuwe zaak van Muskens Woning inrichting op de hoek Gasthuisstr. Heikant. Voor woensdag a.s. is deze opening aangekondigd en volgens' de aankondiging in dit nummer wordt er tijdens de kermisdagen een ten toonstelling gehouden van meube len, tapijten, gordijnen, enz., gratis Voor belangstellenden toegankelijk. Zeer zeker zal het daar niet aan be langstelling ontbreken. Het is een bij uitstek geschikte tijd om deze nieuwe zaak eens op te nemen. GESLAAGD. Voor het examen onderwijzer slaag de aan de R.K. Kweekschool St. Ge- rardus Majella te Dongen, de heer J. Mateijsen alhier. Tet Tilburg voor het eindexamen van het Theresia-Lyceum mej. M. de Cock alhier. ANJER-ACTIE. We willen nog even wijzen op de Anjer-actie, die met het verschij nen van dit nummer juist is begon nen. Wanneer onze muziekcorpsen hun wandeling maken en de ijverige jeugdgroepen van de parochie St. Jozef u het speldje presenteren, maakt dan een sympathiek gebaar en breng een klein offertje, wat ook onze gezelschappen een steun kan zijn. En als u mogelijk ook daar naast nog een foto-kaart van 't Kon. Huis wordt aangeboden, accepteer die dan als een royalist, die er groot op gaat dat wij nog een koningshuis hebben, dat een voorbeeld is voor de gehele wereld. AGENDA. Wij plaatsen in dit nummer geen agenda, want we menen uitvoerig genoeg geweest te zijn in ons ker- mis-overzicht. REÜNIE OUD-PRIESTERSTUDENTEN. Zondag 29 juni werd in het Mis siehuis St. Antonius te Kaatsheuvel de jaarlijks reünie gehouden van de oud-priesterstudenten, waarbij ter gelegenheid van het tweede lustrum ook de dames waren uitgenodigd. De dag werd begonnen met een plechtige H. Mis, gecelebreerd door de weleerw. pater Kappert m.s.f. Om half 12 opende de voorzitter, de heer G. Jongkind, de jaarverga dering, die in de aula van het Mis siehuis plaats vond. Hij heette de aanwezigen van harte welkom en dankte hen voor de grote opkomst. De moderator, de weleerw. pater L. A. v. d. IJssel m.s.f., gaf 'n kort overzicht van het ontstaan en de verdere uitbreiding van de vereni ging in de eerste tien jaren. In zijn slotwoord wees de moderator er nogmaals op, gezien de goede resul taten, dat een oud-studentenvereni ging een deugdelijk bestaansgrond heeft. „Vooral nu er van officiële zijde actie wordt gevoerd om veler lei aandacht te gaan besteden aan de in de „wereld" teruggekeerde priesterstudent, gaat een oud-stu dentenvereniging zelfs een noodza kelijkheid verkrijgen", aldus spre ker. Na de vergadering werd een diner aangeboden, waarover alle leden zeer voldaan waren. De verdere middag werd gereserveerd om de onderlinge contacten te verstevigen. Evenals andere jaren, kunnen we ook nu weer zeggen dat deze dag in alle opzichten volkomen geslaagd mag heten. WEDVLUCHT ST. VINCENT. Ingemand 120 duiven; afstand 1015 km.; lostijd 27.6.58 13 uur; eerste duif 28-6-'58 10.37.17; laatste duif 29-6-'58 19.56.34 uur. Uitslag: 1 C. Labee; 3, 13, 18, 19, 25, 28, 29, 38, 39 G. v. d. Linden; 3, 24 L. Hamers; 4, 17, 23 M. Ververs; 5 Jac. Hoevenaars; 6 Fr. v. d. As sem; 7, 27 A. de Bie; 8, 32 Frits van der Linden; 9 J. v. Riel; 10 W. C. Hamers; 11 Jan v. He es wijk; 12 H. Schoenmakers 15 Fr. Damen; 16 M. Lensveld; 20 J. Muizelaar; 21, 34 Jo HET BEST IS UW KERMIS GELD BESTEED aan een nuttig cadeau: een polshorloge, een mooie armband een modern collier een cassette een gouden ring of broche Kijk eens bij en gij slaagt en zijt tevreden Gasthuisstr. 44 kaatsheuvel Telefoon 2187 Hamers; 22 D. Mateijsen; 26 P. Zijl mans; 30 Th. Netten; 31, 36 P. Schoenmakers; 33 Ben. v. Heesch; 35 A. v. d. Hoven; 37 H. v. Helvoirt; 40, 42 Jac. Hoevenaars; 41 G. Kem- meren. DUIVENSPORT. Wedvlucht Pont St. Maxence door de K.P.V. Ingemand 160 duiven; af stand 318 km.; lostijd 7 uur v.m.; eerste duif 12.4.38 uur. Uitslag: 1, 36, 46 Jac. Vloemans; 2, 10 Jan Mui zelaar; 3 Jac. Hoevenaars; 4, 6, 9, 17, 30 M. v. Boxtel; 5, 38 M. Brokx; 7 J. v. Heeswijk; 8, 35 Jac. Klerkx; 11, 25 H. Snoeren; 12 Fr. v. d. As sem; 13, 18 M. Soeterboek; 14 P. Adriaansen; 15, 20, 52 H. v. Hel voirt; 16, 40 A. Montee; 19, 48 J. v. Wanrooij; 21, 29 M. Lensveld; 22 P. Zijlmans; 23, 24 J. Dekkers; 26, 50 L. v. d. Ven; 27, 43 L. Mosselveld; 28, 41 B. Kemmeren; 31, 37 M. Klijn; 32, 44, 45 Wal Lugters; 33, 34 P. Stokkermans; 39 J. v. Riel; 42 W. v. d. Ven; 47 Th. v. d. Hout; 49 A. Pijnenburg; 51 P. v. d. Velden; 53 J. Cornelissen. WINNAAR BIERTAPWEDSTRIJD. Vorige week dinsdag werd de biertap wedstrijd gehouden te Tilburg in café ,,'t Witte Paardje", waaraan 24 eenmanszaken en 13 teams uit Tilburg deelnamen. De wedstrijd stond onder auspiciën van het Centraal Bierbrouwerij Kantoor en houdt jaarlijks concoursen. Er werd een pracht glas bier geschon ken dat aan de eisen moest voldoen, als mede het presenteren was een vereiste. Onze dorpsgenoot de heer Piet Coomans wist zich te plaatsen als nummer één van de eenmanszaken, waarmee hij 429 punten verwierf. De prijs bestond uit f 150. - en deelneming aan de landelijke finale te Am sterdam. Door het VVV Tilburg werd hem een zilveren legpenning uitgereikt voor waar dering voor zijn vakmanschap en uit sym pathie, die het VVV heeft t.a.v. de Horeca bedrijven. Op deze wedstrijd vloeide het bier met stromen, doch op een bijzondere wijze in wedstrijdsfeer. Het bier was daar weer best. HUISHOUDBEURS. Het bureau Huishoudhulp organiseerde vorige week dinsdagavond een bijeenkomst voor alle huisvrouwen. De beurs met mode show werd zeer dun bezocht, ondanks haar interessantheid. Vele huishoudelijke appa raten die het werk verlichten of vergemak kelijken werden getoond. De modeshow was aantrekkelijk en toonde hoe de moder ne vrouw gekleed gaat. De avond werd aangenaam doorgebracht met demonstraties en een loterij, waaraan vele prijzen verbonden waren, zij, die deze avond niet meemaakten, hebben werkelijk iets gemist, want de or ganisatie doet alle moeite om iets goeds te laten zien, om met de tijd mee te gaan. GESLAAGD. Voor HBS A slaagde te Waalwijk onze dorpsgenoten J. van Hoorn en M. van Loosdrecht. ZIEKENTRIDUUM. In het parochiehuis had vorige week dinsdag, woensdag en donderdag het jaar lijkse triduum plaats voor de zieken van onze parochie en van St. Joachimsmoer. Een dertigtal zieken, waaronder ook bed- legerigen hebben dit prachtig geslaagde triduum mogen meemaken. Dit jaar heeft de Zeereerw. pater Gevers van de H. Fa milie met de Zeereerw. Heer Pastoor en zijn kapelaan het geestelijk deel verzorgd. 's Morgens werden de zieken, die niet lopen konden thuis opgehaald. Allen ver bleven de gehele dag in het parochiehuis, dat voor deze gelegenheid feestelijk en toe passelijk was versierd. Tegen 5 uur keer den allen weer huiswaarts per zelfde gele genheid. Voor enige ernstige patiënten was het noodzakelijk dat zij des nachts overble ven. Wij laten hier het verloop van het Tri duum volgen. Dinsdagmorgen werden de zieken gezegend, om kracht naar sterkte te verkrijgen en om de genezing te bevorde ren. In de middag volgde een gezamenlijke kruiswegoefening, waarna de zieken werden gezegend met de relekwie van 't H. Kruis. Deze werd ook vereerd door allen. Vervol gens een plechtig lof met preek met als be sluit de ziekenzegening met het Allerhei ligste, waarbij de priester langs de bedden en stoelen ging van de patiënten. Tijdens de zegening werden door alle zieken de aan roepingen gedaan, om O.L. Heer het Ho sanna toe te roepen en de smeking tot Hem te richten: Heer indien Gij wilt, kunt Gij ons genezen; God kom ons te hulp, want die Gij liefhebt is ziek. De dagintentie werd bewaarheid - na afloop kon men het ge tuigen - want het Triduum is zeer goed geslaagd. Woensdag is onder de H. Mis de H. Communie uitgereikt. Na de middag had de handoplegging van de zieken plaats, waarbij gebeden werd tot de Goddelijke Geneesheer hun kracht en genezing te ge ven. Die dag was de intentie voor de Be- stuurderen der H. Kerk en voor de belan gen van de parochie en het vaderland. Donderdag, de laatste dag - de dag in het teken van Maria - was voor de zieken onvergetelijk. Onder de H. Mis weer Communie en Maria-preek, toepasselijk op de zieken. In de namiddag om plm. 4 uur was het sluitingslof met preek en toewij ding van de zieken aan O.L. Vrouw van Loon op Zand. Alle zieken kregen een boeketje bloemen, dat door de bruidjes werd opgehaald onder het Lof. In een klei ne processie werden de bloemen aan de voeten van het Mariabeeld gelegd, dat voor deze gelegenheid al zo prachtig versierd was. Het was een blijk van hulde en dank voor haar Moederschap. Het Lof werd ge zongen door de schoolkinderen, dat een zeer waardig slot vormde van deze drie schone dagen. Bijzonder is op deze laatste dag de bescherming van Maria gevraagd opdat Christus steeds meer in alle mensen moge worden gevormd. Dat onze zieken op dit Triduum tevre den en gesterkt naar huis zouden keren was de wens van het comité en wij geloven dat dit bewaarheid is, door de enorme toe wijding en zorg van niemand minder dan van Zuster Jovita, die zij voor haar zieken had, geassisteerd door de spontane mede werking van de dames en heren van het comité, die haar in alles bijstonden. Ook de autobezitters die de zieken overbracht- ten en al diegenen, die op enigerlei wijze medewerkten hebben onverwijld bijgedra gen tot dit feestelijk triduum. Het publiek heeft dit triduum gadege slagen, zodat het gezien heeft wat de pa tiënten eigenlijk behoeven, Moge de col lecte voor het volgend jaar iets beter zijn, want zo'n triduum kost veel, als men daar bij bedenkt, dat diverse patiënten op het voorgeschrevene moeten leven, en dat die materialen er ook moeten zijn. De zieken verwachten dan ook, dat eenieder mee werkt. Zij kunnen het weten: er is geen groter bezit dan gezondheid. AVONDCONCERT. Door een heerlijke windstille zomeravond begunstigd, gaf de Kon. Harmonie Sophia's Vereniging gisteren te 8 uur een buiten gewoon goed geslaagd avondconcert vanuit de muzieknis alhier, in samenwerking met de Gemengde Zangvereniging „Echo der Duinen". Behalve een groot en niet minder aan dachtig gehoor uit het dorp, waren vele vreemdelingen aanwezig, die met opvallen de aandacht en interesse de verschillende muziek en. zangnummers beluisterden. Vooral de tweede Peer Gynt Suite van Grieg maakte op de aanwezigen een zicht bare indruk, evenals de 2e Slavische Rhap- sodie van Friedeman. Dit concert hield verband met de ver jaardag van Z.K.H. Prins Bernhard. MEER PERSONEEL BIJ N.V. LIPS IN KOMENDE JAREN. Tijdens de onlangs gehouden personeels feesten van de N.V. Lips is de directeur de heer M. Lips, in een door hem uitge sproken rede nader ingegaan op de toe komstplannen van het bedrijf. De heer Lips zei o.a. Onze N.V. omvat thans een kleine 1000 man. We hebben onze plaats in Nederland gekregen en onze basis is gelukkig tame lijk breed. Dat wil zeggen: was er alleen ons schroevenbedrijf, dan hadden wij mis schien een kortere werktijd in moeten voe ren, of voor een aantal medewerkers ont slagvergunning moeten aanvragen. U heeft gehoord dat wij nog veel plan nen hebben en dat er nog grote uitbreidin gen op het programma staan. Het is daar om bijna zeker, dat wij in de komende ja ren nog veel meer personeel nodig zullen hebben. Bovendien staat de Euromarkt voor de deur waarvoor wij menen, dat ons bedrijf goede kansen heeft alleen en hierop wil ik nog maals sterk uw aandacht vestigen, als onze kwaliteit beter is, dan die van anderen en onze prijzen concurrerend. Dit is beslist niet te hoog gegrepen, maar stellig bereik baar. Wij zullen veel moeten investeren, wij zullen practisch alles zelf moeten financie ren en wij zullen dit kunnen doen, mits U allen met evenveel ambitie en evenveel en thousiasme als wij met ons samenwerkt om dit doel te bereiken. Dit doel is: a. Door kwaliteit en goedkoper produce ren ons bedrijf volledig bezet te houden met werk; b. Geld over te houden om de uitbreidin gen tot stand te kunnen brengen, die no dig zijn om onze positie, die wij hebben veroverd te handhaven en te versterken; niet alleen in Nederland, maar ook in de strijd met onze concurrenten op de Europese markt. (ontleend aan de „Lipsbode".) POSTZEGELS VERZAMELEN. A.s. woensdagavond 2 juli om 8 uur bij eenkomst in hotel Royal van postzegelver zamelaars.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5