WAALWIJK DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 30 JUNI 1958 Elshout Vlijmen Haarsteeg AUTOTOCHT OUDEN VAN DAGEN. Sprang-Capelle Capelle Waspik Raamsdonk Raamidonkivter :jTriT3 nn '~n 1 BALAVOND DANSSCHOOL LEENDERS GESLAAGD. Bij het beëindigen van de danscursus van de dansschool Leenders zal a.s. zaterdag in de zaal van café Elshout voor leden van deze school en introducees een balavond worden gegeven. SCHIETAVOND B.O.S. De Bond van Oud-strijders, afd. Dru- nen zal a.s. dinsdag 1 juli in de zaal van café Elshout schietwedstrijden houden. BIOSCOOP. A.s. vrijdag zal de officiële opening plaats vinden van de Hoge Braken als bi oscoop. De exploitatie is in handen van de R.K. Jeugdcentrale. Vanaf zaterdag 6 juli zullen voortaan op zondag, maandag en woensdag films worden gedraaid, terwijl van tijd tot tijd op zondagmiddag ook kin dervoorstellingen worden gegeven. RENNERSNIEUWS. In de ronde van Rosmalen werd v. d. Lee weer bij de eerste genoteerd. Hij pas seerde als no. 3 de eindstreep. Bij de nieuwelingen werd v. d. Hoven no. 5. S.H.J. De gymnastiekvereniging SHJ behaalde zondag op de bondsdag te Nijmegen met 257 punten een eerste prijs. K.V.P. Het bestuur van de statenkieskring Heus- den was zaterdagmiddag in algemene ver gadering bijeen. Besproken werden o.a. de verkiezingen voor de provinciale staten en de gemeenteraadsverkiezing. De conclu sie was dat men over de uitslag niet onte vreden behoefde te zijn. De voorzitter de heer Kamp gaf nog een overzicht over de plannen en werkzaamheden betreffende ruilverkaveling en streekverbetering. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Voor de bewoners van de Kapelstraat, ja voor heel de parochie is zondag 29 juni een dag van bijzondere betekenis geweest. De Z.E. Pater Norbertus (Tinie Siegers) van de orde der Augustijnen droeg onder Zeer veel belangstelling zijn eerste plech tige H. Mis op. Het buurtcomité bestaande uit de dames Mevr. A. Klijn-Renders, Mevr. J. Brok- Brok, Mej. J. Kolmans, C. van Delft, Sj. Pulles en de heren: Ant. Kolmans, Fr. Ver meer, W. van Delft, Ad. Kolmans, H. Ki- vits en Sj. Muskens hadden met medewer king van de buurtbewoners weken gewerkt om een passende versiering te maken, en het een en ander te regelen. De ouderlijke woning was stemmig versierd en de af te leggen weg naar de kerk was evenals het inwendige van de kerk niet overdadig maar wel zeer smaakvol versierd met prachtige bloemen en vaandels in de pauselijke kleu- ren. Om kwart over negen stelde de stoet zich op die de neomist met familie naar de kerk zou begeleiden. Voorop leden van de landelijke rijvereniging, de gymclub van de RKJB, de boerinnenbond, de kerkelijke fanfare, O.L. Vr. Schuts die de auto waar in de neomist had plaats genomen en die symbolisch door bruidjes getrokken werd, omgaven, familieleden, verkenners, welpen, Genovevagilde en buurtbewoners. Het was een prachtige stoet waaraan door alle ver enigingen werd plaats genomen. Schitte rend was het vendelen door de vendeliers der O.L. Vr. Schuts die nu weer voor de eerste keer sinds de heroprichting weer eens echt optraden als de beschermers van de geestelijke stand. Honderden belangstellenden, ook vele niet parochianen hadden zich langs de te volgen route opgesteld, en eveneens hon derden vulden het kerkgebouw. De H. Mis werd opgedragen met assistentie van de Zeereerw. Heer Pastoor G. Versteeg, oud kapelaan van Veghel en twee cursus-geno ten van de neomist. Het koor zong zeer ver dienstelijk de 3-stemmige mis van Perosi en na de Mis de priestercantate van Dob belsteen. De Z.E. Heer Pastoor hield de feest predikatie, waarbij hij uitging van de roe ping van de prinsen der Kerk Petrus en Paulus en in goed gekozen woorden de ver heven waardigheid van de priester aan toonde. Na de H. Mis ging men in eenzelfde volgorde weer terug naar de ouderlijke woning waar door een bruidje een toe passelijk versje werd gedeclameerd. Nadat de familie even de gelegenheid had gehad zich te ontnuchteren, maakte de kerk. fanfare haar opwachting om de neomist en familie een muzikale hulde te brengen. Door de voorzitter de heer P. Janssen werd daarbij een enkel woordje gespro- ken. In zijn dankwoord memoreerde de neo mist nog de voorliefde die hij al van kinds been af voor de muziek van een fanfare en harmonie gezelschap had gehad. Van een tot twee had een zeer druk be zochte receptie plaats. Om drie uur droeg de neomist met assistentie een plechtig lof op, waarin hij alle parochianen dankte voor hetgeen zij voor hem en zijn familie deze dag gedaan hadden, omdat hij wist dat deze uiterlijke eerbewijzen gegrond waren op de innerlijke eerbied en liefde die men had voor het H. Priesterschap en degenen die daartoe geroepen zijn. In het bijzonder dankte hij de Z.E. Heer Pastoor voor al de steun in de lange jaren van voorbereiding van hem gehad. Na het lof werd door een zangkoortje uit de buurt onder leiding van de heer C. Klijn een toepasselijk lied gezongen en door de voorzitter van het comité de heer Ant. Kolmans het cadeau van de buurtbewoners aangeboden. Daarna kwam de gemengde zangvereniging UDI haar serenade brengen. Onder leiding van haar directeur de heer C. Lambrechts werden zeer verdienstelijk enkele nummers ten gehoren gebracht en door de voorzitter de heer_ Joh. van Ven- rooy de neomist en familie in goed gekozen woorden gefeliciteerd. Op hartelijke wijze werden de buurtbewoners en leden van UDI bedankt voor al hetgene dat zij gedaan hadden om aan deze dag meer luister te geven. De buurtbewoners, ja heel de parochie heeft laten zien hoe zij op passende wijze een neomist weet te eren en te huldigen en door die hulde de priesterlijke stand in het algemeen. Voor HBS a slaagde aan het Dr. Mol- lercollege de heer Ant. van Delft Fr.zn. Voor Mulo b de heer P. de Man Wzn. VOETBAL. Om de Toon Schroder Wisselbeker. Vlijmense Boys - Jan van Arckel uit Am- merzoden 3-4 Zondagmiddag speelde de Vlijmense Boys te Haarsteeg tegen Jan van Arckel. De Boys waren over het geheel genomen veel sterker, maar Jan van Arckel kwam op het laatst van de strijd iets meer in de aanval, wat een overwinning opleverde. De Boys werden voor de beker uitgeschakeld. DUIVENSPORT De grote Nationale vlucht St. Vincent. De Vlijmense duivenmelkers waren niet gelukkig op de grote St. Vincent-vlucht. Zaterdag waren maar 3 vogels thuis en wel bij W. van Vugt 2x en C. Diepstraten. Zondag was de thuiskomst ook niet veel, zodat er nog vele duiven afwezig zijn. Zondag was het evenmin 'n mooie vlucht van Pont St. Maxence. Het concours stond bijna een uur open. De jonge duiven had den bij de eerste africhtingsvlucht al een leerzame vlucht. De duiven kwamen drup pels gewijze binnen. GESLAAGD. Aan de R.K. Huishoud- en Industrie school „Marienburg" te Den Bosch slaagde voor akte N.A. mej. C. v. d. Ven. BENOEMD. U -Hik I" Inmiddels is geslaagde benoemd tot ie- rares aan de R.K. Huishoudschool Maria Mediatrix", Aartshertoglaan te Den Bosch. WEDVLUCHT. Woensdagavond inkorven voor de grote nationale vlucht Ruffled. Deelnemers re kenen er op, op tijd aanwezig te zijn. VLIJMENSE JONGENS VOOR DE RADIO. Dinsdag 1 juli zullen de hoogste klassen van de R.K. Jongensschool uit Vlijmen hun jaarlijkse schoolreisje houden. Deze keer wordt onder meer een bezoek gebracht aan de KRO-studio. Niet alleen zullen de jon gens een klokhut uitzending bijwonen, maar ook mogen zij zelf aan deze uitzending mee werken. Tesamen met de onderwijzers wor den enkele liederen gezongen over Vlijmen en Brabant. Daarnaast zullen enkele jeug dige knapen laten horen hoe goed zij reeds met een muziekinstrument overweg kunnen. Onder toepasselijke rijmpjes bieden de jongens tot slot aan de KRO-medewerkers consumptie-artikelen aan, een geweldige peperkoek, flesjes bier en gerookte worst- jes. Natuurlijk ziet de Vlijmense jeugd dit jaar nog met een groter verlangen naar de schoolreis uit dan andere jaren. Zij wil pro beren de uitzending tot een hoogtepunt te maken. Ongetwijfeld worden dinsdag om vijf uur n.m. alle radiotoestellen in Vlijmen afge stemd op de KRO. AANRIJDING. Zaterdagmorgen ongeveer 7 uur had ter hoogte van café den Braai een botsing plaats tussen een motorrijder en een groen tewagen. De motorrijder slingerde over de weg en liep flinke kneuzingen op en moest naar het ziekenhuis te 's-Hertogenbosch worden overgebracht. De politie was spoe dig ter plaatse en stelde een onderzoek in. BEDEVAART NAAR BRIELLE. Dinsdag 8 juli gaat de Vlijmense Proces sie ter bedevaart naar Brielle. Zij, die mede willen gaan, moeten zich zo spoedig mogelijk opgeven bij de Broedermeester M. v. d. Heuvel, Catharinastraat te Vlijmen. ill -Ij~Tiir^-ï'^-ïiiSfWi Dank zij de welwillende medewerking van de autobezitters, die ook ditmaal weer hun wagen belangeloos ter beschikking stelden en de financiële hulp van de Haar- steegse bevolking, was het „Comité Ouden van Dagen" ook dit jaar weer in staat om de inwoners die de leeftijd van 70 jaar hebben bereikt weer een gezellig en in alle opzichten geslaagd uitstapje te bezorgen. Het was donderdagmiddag omstreeks t middaguur een hele drukte in het centrum van het dorp, auto's reden af en aan om de hun toegewezen passagiers te gaan ophalen. Te circa één uur was men daarmede ge reed en zette de lange file auto's zich in beweging. Via Vlijmen ging het naar Den Bosch waar een rondrit door de nieuwe gedeel ten, die in aanbouw zijn, werd gemaakt, vervolgens ging het via Hedel naar Zalt- bommel om dan over Tiel koers te zetten naar het dierenpark in Rhenen, het eind punt van het eerste gedeelte van de reis. In het restaurant van dit dierenpark was alles reeds in gereedheid gebracht en wer den aan de oudjes enkele consumpties aan geboden. Hierna maakten allen een rond wandeling door de tuinen en werden de aanwezige dieren en vogels bezichtigd. Te circa 4.30 uur was het weer tijd om te vertrekken en ging het via Arnhem en Nijmegen naar Grave waar halt werd ge houden bij café-restaurant „De Nachte gaal". Ook hier stond alles gereed en de oudjes lieten zich de aangeboden koffie en belegde broodjes zeer goed smaken. Na vandaar te zijn vertrokken ging het recht op huis aan en precies om 8 uur ar riveerde de file auto s aan de kom van het dorp, waar intussen de Kon. Harm. St. Caecilia gereed stond. Met muziek voorop en gadegeslagen door een groot aantal dorpsgenoten ging het vervolgens naar café „De Sport" het eindpunt van de reis. Hier werd de avond in een gezellig sa menzijn doorgebracht en het orkest van B. Oremans uit Vlijmen wist er met muziek en voordracht de stemming wel in te hou- Tijdens de Brabantse koffietafel die werd aangeboden werd het woord gevoerd door de heer van der Plas, als voorzitter van het comité dankte hij op de eerste plaats de autobezitters en verder allen voor de ver- leende financiële steun. Ook pastoor Ser- rarens die persoonlijk de reis had meege maakt sprak een opwekkend woord en dankte als Herder van de parochie allen die deze reis mede hadden mogelijk ge maakt. Het was een zeer geslaagde reis die de oudjes niet gauw zullen vergeten. KIESVERENIGING S.G.P. Voor de Staatkundig Gereformeerde Partij in de gemeente Sprang-Capelle hoopt op woensdag 2 juli a.s. des avonds om 7.30 uur in het kerkgebouw van de Ger. Gem. aan de Julianalaan Ds. J. Keuning uit Ba- rendrecht een tijdrede te houden. VRIJHOEVE - CAPELLE. SCHOOLREISJE. Op jl. 12 juni maakten de leerlingen van de 3e en 4e klas der Prinses Wilhelmina- school een schoolreisje naar Eindhoven. Hier werd een bezoek gebracht aan het vogel- en apenpark „Animali". Niet alleen hadden de jongens en meisjes grote belang stelling voor de uitgebreide collectie tro pische vogels en apen, maar ook werd een enthousiast gebruik gemaakt van de grote speeltuin. Op de terugweg werd een kort bezoek gebracht aan de „IJzeren Man" te Vught, waarna de kinderen in de beste stemming huiswaarts keerden. De leerlingen van de beide laagste klas sen brachten onder leiding van het perso neel, op 23 juni een bezoek aan het dieren park te Tilburg. Hoewel het die dag in de plaats der inwoninw pijpestelen regende, was het weer in Tilburg heel behoorlijk, en behoefde er geen enkele maal geschuild te worden. De kinderen hebben dan ook volop ge noten van de uitgebreide collectie dieren, terwijl ze naar hartelust hebben kunnen ra votten in de speeltuin. Zeer voldaan keer den de kleintjes plm. 6 uur huiswaarts. Op 10 juli a.s. hopen de leerlingen der beid hoogste klassen een uitstapje te ma ken naar Apeldoorn en Harderwijk. EXCURSIE PERSONEEL „KERST EN OERLEMANS". De regen deed het personeel van Kerst en Oerlemans jl. vrijdag in het vroege och tenduur uitgeleide en vergezelde het ge durende de eerste etappe, doch nam daar na afscheid. De temperatuur was gematigd, terwijl de zon bovendien af en toe eens te gen het gezelschap glimlachte, een weer type dus, dat voor een lange reis zeker niet ongeschikt is. Om ruim 7 uur genoot men al in Roer mond van de koffie met Limburgse vlaai. Daarna begaf men zich in de richting Dü- ren, waar de contouren van de Eifel heel duidelijk zichtbaar werden. „Seehof" aan de Schwammenauelsee werd de volgende halte. Hier werd met een salonboot, die on der Nederlandse vlag voer een rondvaart op het meer gemaakt, dat zulke verrassende en grillige vormen heeft en zo fraai om zoomd is door dichtbeboste bergen. Daarna werd de tocht door de Eifel met zijn steile hellingen voortgezet en in het bijzonder ge noten van het mooie uitzicht op Heimbach en Monschau. In laatst genoemde bijna pe tieterige, maar pittoreske plaats verbleef men geruime tijd om een moeilijke keus te doen uit de talrijke souvenirs of om ken nis te maken met de parelende pittige Rijn- wijn. Via Aken ging de reis, die gekenmerkt mag worden als de sterrit van de Roer (Rur) - deze rivier zag men die dag tien tallen malen en steeds weer anders, breed, smal, kalm, kolkend van vlakbij en van hon derden meters hoogte naar Valkenburg, waar een voortreffenlijk diner het gehele gezelschap tijdelijk stil maakte. In goede stemming werd de terugreis on dernomen via Roermond en Eindhoven. Bij een laatste halte ten zuiden van Eindhoven werd nog even getankt om de kelen, die nog steeds niet pratens en zingensmoe wa ren, wat te smeren. Nadat de klok bijna tweemaal rond ge weest was arriveerde „Rembrandt" weer in zijn woonplaats met een voldaan gevoel terug te kunnen zien op een geslaagde reis. WEDVLUCHT „DE LUCHTVAART" werden een eerste prijs behaald door de Boot Koninklijke Marine; Op en om de boerderij; Roodkapje en de Wolf; Boer tjes van Buuten en de Bokkenwagen. Tweede prijzen werden behaald door de navolgende groepen: Doornroosje; EHBO; Bloemenmeisjes; Versierde melkkar nr. 142; Leve de Prins; Rode Kruis; de groep van twee meisjes met Hollandse Nieuwe en de Huifkar. Verder kende de jury nog een aantal 3e en 4e prijzen toe. De optocht werd door vele honderden gadegeslagen. Een woord van dank komt zeker toe aan de leden der jury voor hun zeer moeilijke Des avonds trad voor de vereniging op het zeer bekende radio-gezelschap „De Boertjes van Buuten". Te ruim 8 uur sprak de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer Poldervaart, een welkomstwoord tot de ongeveer twee duizend aanwezigen, en maakte voorts de uitslag bekend van de des namiddags behaalde prijzen van de kin deroptocht. Hierna traden de Boertjes van Buuten op en dit gezelschap had er al spoe dig de goede sfeer in. Het publiek hoorde met veel aandacht de verschillende num mers aan en ook liet men de aanwezigen hartelijk lachen om het optreden van de imitator Bertus Bolknak. Te ruim elf uur werd het optreden van de Boertjes van Buuten besloten, waarna de heer Polder vaart een dankwoord uitsprak. De Oranjevereniging kan terugzien op een zeer geslaagde Oranjedag en wat meer is, met het aantrekken van het gezelschap „De Boertjes van Buuten" had men een zeer goede keus gedaan. Het optreden van dit gezelschap werd door de aanwezigen zeer op prijs gesteld. Rest ons nog te ver melden, dat het installatie-bureau, de fa. van Wijlen, had zorggedragen voor een uit stekende feestverlichting en geluidsinstal latie. (Enige verslagen in bet volgende nummer) Geslaagd. De heer C. Langerwerf, student aan het seminarie van de paters Ca- pucijnen te Oosterhout, slaagde voor het staatsexamen gymnasium. Leerlingenuitvoering. Zaterdag 5 juli a.s. zullen een aan tal leerlingen van de zangschool van mej. A. Blom uit Waalwijk, 'n zang avond verzorgen in de zaal van ca fé C. v. Iersel te Waspik. Aan dit concert zullen ook een aantal zan gers en zangeressen uit Waspik hun medewerking verlenen. Vóór de pauze horen we een aantal aria s en liederen van diverse componisten, terwijl het tweede gedeelte geheel in het teken zal staan van Die Zau- berflöte van Mozart. Het concert be gint om kwart voor acht. Motorrijder maakte slipper. Zaterdagmorgen is in de Juliana- straat een motorrijder, die in de richting 's-Gravenmoer reed, komen te vallen. Toen hij op de weg een weinig grint ontwaarde, remde hij zijn motor te snel af, waardoor hij de macht over het stuur verloor. Door de val werd de man enkele meters weggeslingerd en liep daar bij lichte verwondingen op. De scha de aan de motor was tamelijk ge ring. Zomeravondcompetitie. De uitslagen van de wedstrijden, welke afgelopen week in de zomer avondcompetitie van Raamsdonks- veer en omstreken werden gespeeld, zijn als volgt: PNEM—Keizersveer 2—0; Hollandia—Derby Boys 1—1; Good Luck—SNAB 1—0; Waspik— JCL 1—8. Het programma voor deze week luidt: 3 juli a.s. SNAB—Hollandia en KeizersveerWaspik (deze wed strijd wordt in Waspik gespeeld); 4 juli a.s.: JCL—PNEM en Derby BoysGood Luck. Waspik 2 kampioen. vertrekt naar Den Haag, het hoofd van de lagere school, de heer Vos, naar Boskoop, de heer Krootsma en mej. Strang naar IJsselstein, dhr. Nelemans naar Bunschoten en dhr. G. de Vlies naar Utrecht. Het bestuur is er reeds in geslaagd om in de vacature van mej. Strang, mej. Rutgers te benoemen. Benoemd. De heer A. v. Onzenoord is met ingang van 1 sept. a.s. benoemd tot hoofd van de r.k. lagere meisjes school te Geertruidenberg. Geslaagd. Aan de r.k. Kweekschool te Don gen slaagden voor onderwijzer, de heren A. Hooijmaijers en R. Vissers alhier. Te Breda slaagde voor het Mulo examen diploma A mej. J. Beuse- kamp en de heer K. Beusekamp, bei den uit Raamsdonksveer. LIMBURG DROEG MGR. HANS- SEN NAAR LAATSTE RUSTPLAATS. Onder een overweldigende be langstelling heeft zaterdag te Roermond de begrafenis van mgr. Hanssen, de bisschop van Roermond, plaats gehad. Vanuit alle plaatsen in Limburg waren de duizenden naar de bisschops stad gekomen om hun bisschop de laatste eer te bewijzen. De plechtige uitvaart en de begra fenis waren een indrukwekken de manifestatie van aanhanke lijkheid van de gehele limburg- se bevolking. Meer dan 150 dui zend Limburgers waren in de dagen vóór de begrafenis langs de baar van hun overleden bis schop getrokken en op de dag van de begrafenis zelf stonden i duizenden 'langs de weg om hun i bisschop voor het laatst te groe- ten. De baar werd gedragen door de enkele miesters die door mgr. Hanssen zijn gewijd. Talrijke j kerkeliike en wereldlijke hoog waardigheidsbekleders, waar-; onder alle Nederlandse bis schoppen, volgden de stoet, die werd gesloten door kardinaal Frings,' aartsbisschop van Keu len, en mgr. ,dr. B Alfrink aartsbisschop van Utrecht, die in de kathedraal de plechtige Re quiemmis opdroeg. Ook liepen in de stoet vertegenwoordigers van ale Limburgse organisaties mee. De absoute bij 't graf werd ver richt door mgr. Lemmens. De uitvaart en begrafenis van mgr. Hanssen zijn 'n eerbetoon geworden zoalsLimburg nog niet heeft beleefd. MGR. FERON TIJDELIJK BE STUURDER VAN BISDOM. Mgr. dr. F. J. Féron is doo het katredraal kapittel van het bisdom Roermond voorlopig be last met het bestuur van het bis dom door hem te benoemen tot vicaris capitularis. Mgr. Féron zal deze functie vervullen totdat de nieuwe bisschop is gewijd. Mgr. Féron is president van het groot seminarie Roermond. Hij werd geboren te Lutterade en is vrijdag j.l. 62 jaar geworden. R.K. Dr. v. Beurdenschool Middelbare Handelsavond school - Waalwijk. De P.V. „De Luchtvaart", gevestigd in café Cové-van der Haart, alhier, hield jl. zondag een wedvlucht vanuit Pont St. Maxcence, over een afstand van 312 km. De uitslag van deze wedvlucht luidt als volgt: M. van Peer 1; A. Klootwijk 2 3; P. Bak keren 4; A. Spierings 5; E. Haverhals 6 7; H. Verduin 8 10; B. Pols 9 12 13; J. Dor- resteijn 11; St. van Peer 14 en J. Nieuwen- huizen 15. A.s. zaterdag wordt een wedvlucht ge houden vanuit Pruffec, over een afstand van 805 km. Inkorven op a.s. woensdag, 2 juli. Verder wordt a.s. zondag een wedvlucht gehouden vanuit Noyon, over een afstand van 272 km. Inkorven der duiven e.s. vrij dag 4 juli. ORANJEDAG 1953. Zeer geslaagd optreden der „Boertjes van Buuten". De Oranjevereniging hield jl. zaterdag de jaarlijkse Oranje-dag ter gelegenheid van de verjaardag van Z.K.H. Prins Bern- hard. Zag het weer er aanvankelijk niet zo gunstig uit, later op de dag klaarde het op, en bleef het ook de gehele dag uitstekend weer om te feesten. De Oranjevereniging had voor de namiddag een kinderoptocht op het programma staan. Te ruim 2 uur vertrokken tientallen versierde fietsen, wa gens enz. vanaf de beide scholen en te on geveer half drie arriveerde deze optocht op het terrein aan de Nieuwevaart. Voor de beoordeling van deze optocht had het bestuur der Oranjevereniging aangezocht Mevr. de Beer en de heer van Vuuren. Deze jury had lang geen gemakkelijke taak hij haar beoordeling. Sommige fietsen waren zeer mooi versierd en ook vele wagens waren zeer keurig aangekleed. Origineel was de wagen met als naam „Atomium Expo. Nadat alle fietsen, wagens en ver dere groepen de jury gepasseerd waren, begon men met het opmaken der prijzen. De jury kende de navolgende prijzen toe: Atomium, le prijs met lof (groep Els Ma- ris). Een eerste prijs met eervolle vermel ding kregen de Indonesische groep met de boot „De Eendrachct", Welkom Oranje in Sprang-Capelle en de Straaljager. Verder De voetbalclub Waspik heeft zijn derde kampioensploeg. Nadat al eer der het eerste en het tweede elftal van de jeugd beslag wisten te leg gen op de ere-plaats van hun afde lingen, is zondag het tweede elftal der senioren kampioen geworden van de derde klas der Brabantse Voetbalbond. Deze eretitel werd haar niet cadeau gegeven, want aan het einde van de competitie bleken Waspik en Right 'Oh met evenveel winstpunten te zijn geëindigd. Een beslissingswedstrijd was dus nood zakelijk om de kampioen aan te wij zen; genoemde wedstrijd werd zon dag j.l. in Raamsdonk gespeeld. In dit -uiterst boeiend en spannend kampioensduel, zegevierde Waspik met 20 over haar tegenstander uit Geertruidenberg. Jeugdtournooi. Aan het jeugdtournooi, dat door de jeugdcommissie werd uitgeschre ven en dat op het terrein van Good Luck werd gespeeld, nam ook het tweede elftal van de Waspikse ju nioren deel. Zij wisten na de nodige overwinningen door te dringen tot de finale. Hierin ontmoetten de jon gens de jeugd van SCO uit Ooster hout. De finale leverde geen enkel doelpunt op, zodat een aantal straf schoppen de tournooiwinnaar moes- j ten aanwijzen. Van deze strafschop pen wist de jeugd van SCO er één meer te benutten dan Waspik, zodat Waspik met de tweede plaats genoe gen moest nemen. Kleuterleidster. Mej. Corry Zijlmans uit Waspik behaalde te 's-Hertogenbosch de ak te kleuterleidster. Mutaties Herv. School. In Raamsdonksveer aan de Herv. School zullen binnenkort vijf leer krachten vertrekken. Het hoofd van de Ulo-school, de heer G. Visser, Geslaagd voor het examen 3-jarige Handelsavondschool H. van Daelen, Marjan van Eeten, N. van Hoof, A. van Iersel, H. van Iersel, Annie van Iersel, C. Kee tels, J. Klerkx, Gerda Cock, A. Kooien, Annie Krielaart, W. Leij- tens, Bastiana Mandemakers, Th. v. Ravenstein, J. Remie, A. v. Rijs wijk, Adri Schapendonk, Ria Schoe- mans, Artje v. Vugt te Waalwijk, Els Bxoeks, A. Mayers, Hennie van Oversteeg, Sandra Stam, A. Verha gen en Ria v. Willigenburg te Sprang-Capelle, C. Hulst te Eeten en C. Klijn te Drunen. Voortgezet examen: 1. Afgewezen: 4. WILLEM VAN ORANJE-COLLEGE TE WAALWIJK Prot. Chr. H.B.S. A en B en M.M.S. Toegelaten tot de eerste klasse van van de cursus 19581959: A. Aanen, Wijk en Aalburg; J. v. Beek, Raamsdonksveer; E. Ber nards, Waalwijk; J. M. Boezer, Spr.- Capelle; E. J. J. Bos, 's-Bosch; H. M. Brouwers, Meeuwen; L. H. Bul ten, 's-Bosch; J. v. Buuren, Meeu wen; M. D. W. v. Campen, Waal wijk; C. L. v. Dam, 's-Bosch; H. M. Dercksen, Waalwijk; C. v. d. Dussen, 's-Gravenmoer; L. G. A v. Dijk, Dussen; N. H. Geenen, Kaatsheuvel; H. G. Goppel, Geer truidenberg; J. van der Gugten 's-Gravenmoer; F. Hartong, Geer truidenberg; J. v. Herwijnen, Spr.- Capelle; W. J. M. den Heijer, Den Bosch; A. H. Hols, Raamsdonksveer; A. H. v. Houwelingen, Tilburg; M. C. H. I. v. d. Hoven, Waalwijk; G. J. C. v. d. Hoven, Waalwijk; M. van Hummel, Vught; G. E. Hijmans, Dongen; J. A. Keijzer, 's-Bosch; B. L. Kleinloog, Sprang-Capelle; D. J. Koekkoek, 's-Gravenmoer; V. C. Lasthuis, Dussen; W. M. Licher, Raamsdonksveer; B. v. d. Linden, Vught; C. Maijers, Kaatsheuvel; E. Morelissen, Veen; D. Nederveen, Dussen; J. v. Noordennen, Meeu wen; D. M. v. Peer, Sprang-Capelle; R. Pouwels, Geertruidenberg; E. v. Prooijen, Sprang-Capelle; J. Qui- rijns, Sprang-Capelle; W. Quirijns, Waalwijk; A. P. de Raat, Kaatsheu vel; G. P. Rijken, Sprang-Capelle; A. A. v. d. Schans, Sprang-Capelle; I C. D. Schouten, Waalwijk; C. Sinke, Vught; D. P. Slootweg, Geertruiden- j berg; A. Soeters, Waalwijk; C. Spuijbroek, Drongelen; P. Tasseron, Drunen; M. J. v. Tilborgh, Kaats- heuvel; B. P. v. Tilborgh, Sprang- Capelle; L. Trouwborst, Sprang-Ca pelle; A. C. J. Versteeg, Sprang- Capelle; W. A. Versteeg, Sprang- Capelle; A. Vos, Sprang-Capelle; J. C. Vos, Sprang-Capelle; J. v. Vugt, Geertruidenberg; A. v. Vuuren, Sprang-Capelle; C. A. Walraven, Nieuwendijk; C. Waverijn, Sprang- Capelle; M. Wildeman, Waalwijk; M. Winkelman, Sprang-Capelle; E. Wolff, Sprang-Capelle; E. J. de Wijs, Waalwijk; A. J. Zwart, Waal wijk. Meisjes. Afgewezen: 4 candidaten. UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN De waal wij kse ouden van dagen zullen op dinsdag 29 juli a.s. weer hun jaarlijks uitstapje maken. De tocht gaat ditmaal naar Baarle-Nas- sau. Het comité zal er ook dit jaar ongetwijfeld weer voor zorgen dat het een prettige en plezierige dag wordt, en als het weer nu ook nog wat meezit, zullen de ouden van da gen weer een dag beleven die nog lang stof tot praten zal geven. uit ge- vel met zijn bromfiets verongelukt. Hij reed op het rijwielpad uit de richting Dongen. Toen hij, zonder op het verkeer te letten, de autoweg overstak, werd hij door een bestel auto, bestuurd door v. K. uit Made, gegrepen. Zowel de heer v. B. als de 13-jarige duo-passagier V. Klein-Dongen werden op slag dood. AANBESTEDING R.K. MEISJESSCHOOL BESOIJEN. Heden heeft de aanbesteding plaats gehad van de nieuw te bouwen r.k. meisjesschool in de parochie Onbe vlekte Ontvangenis te v.m. Besoijen. De inschrijving was als volgt: Fa. Brekelmans, Udenhout 156.500 Fa. A. den Teuling en Zn., Waalwijk f 185.840 Fa. F. Couwenberg, Wwijk 187.760 Fa. M. Klijngeld, Waalwijk 191.978 Fa. Aarts en Zn., Waalwijk 194.450 Gunning wacht op goedkeuring van het gemeentebestuur. SLIPPARTIJEN. tri V (51.1 - 4» Naar wij vernemen is de toestand van de slachtoffers der slippartijen van 1.1. donderdag, die naar het St. Nicolaas-ziekenhuis zijn overge bracht, thans redelijk wel. VOLKSCONCERT. Ter gelegenheid van de verjaar dag van Z.K.H. Prins Bernhard gaf de harmonie „St. Jan", in samen werking met 't Gemengd Koor „Tot Bloei der Toonkunst'' zondagavond een volksconcert op de gemeente kiosk, die hiertoe op het plein vóór het Gemeenschapshuis te Baardwijk was opgesteld. Er was veel publieke belangstel ling, waartoe het mooie weer zeker het zijne zal hebben bijgedragen. De harmonie, onder leiding in in structeur 's Gravezande, voerde haar gevarieerd programma op zeer ver dienstelijke wijze uit. Het gemengd koor „Tot Bloei der Toonkunst" was zeer gehandicapt,, doordat de directeur, de heer Win kel, daags te voren vrij ernstig ge wond werd bij een verkeersongeval en in het ziekenhuis werd opgeno men. Hij werd vervangen door dhr. L. v. Cromvoirt en het koor gaf on der zijn leiding een 6-tal nummers, in beschaafde en goed genuanceerde vertolking. Beide gezelschappen mo gen op een geslaagd concert terug- GEVONDEN en VERLOREN. WAALWIJKER VERONGELUKT. De 73-jarige P. v. B. alhier, is gis teren op de weg DongenKaatsheu- Gevonden: sigaretten-aansteker; tornado flessenrek; zwart-bruine hond; twee vulpennen („Perles" en „Excelsior"); paar rubberlaarzen; rood-bruine kip; tang en schroeve- draaier; 3 muntbiljetten van 2.50; 2 muntbiljetten van 2.50; wieldop van volkswagen. Verloren: bos sleutels; rozenkrans; gouden damesarmband; paar rub berlaarzen; step; damespolshorloge; damesportemonnee, inhoudende 17 gulden; zilveren ketting; bruine set ter. AGENDA. maandag en woensdag Musis Sacrum 8 uur: „Het lied van Bernadette", alle leeftijden. Luxor 8 uur: „Aanval der krabmon- sters", 14 jaar. maandag Cantine Timtur 7.45 uur: repetitie gehele Waalwijks Orkest. woensdag Wandelpark 8 uur: concert St. Cris- pijn. Woensdag 8 uur repetitie dames en heren „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur repetitie dames en heren „Oefening en Vermaak" in De Twee Kolommen.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 6