Waalwijkse en Langstraatse Courant Hit s/q Lmngstrmat EEN ZEER GESLAAGDE JUBILEUMTOCHT Heusden KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 Drunen Elshout Vlijmen Sprang-Capelle Sprang Capelle Openbare vergadering van de raad der gemeente Heusden op donder dag 17 juli 1958 des avonds om acht Capelle Waspik MAANDAG 14 JULI 1958. Uitgever: v Ydiwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur. JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 81e JAARGANG No. 56. Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.8# f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES: „ECHO" OPRICHTING ST. HUBERTUSGILDE. Reeds geruimen tijd bestaan er plannen om te komen tot de heroprichting van het St. Hubertusgilde. Van dit gilde, dat vroe ger in Drunen heeft bestaan, wordt op het gemeentehuis thans nog het zilver en de verdere bescheiden bewaard. Zaterdag werd in de zaal van café Els- hout een vergadering gehouden om de plannen tot heroprichting nader te bespre ken. Er werd op deze bijeenkomst, welke door pl.m. 20 belangstellenden werd be zocht, een en ander omtrent de plannen uiteengezet. Men kwam deze avond reeds tot de vorming van een voorlopig bestuur met als voorzitter de heer J. van Helvoirt, secretaris A. Aarts en penningmeester W. v. Oosterhout. Verdere plannen worden nog verder bestudeerd en uitgewerkt, waar na men tot een bromfiets; kinderbril; handpomp; blauwe overall; zwart suède damesschoen; portf. met rijbewijs. Inlichtingen omtrent bovenstaande kun nen worden bekomen dagelijks op het bu reau van de Rijkspolitie te Drunen van 9 tot 19 uur. GESLAAGD. Van de naaischool te Elshout slaagden voor het diploma lingerie de dames D. Knippels, J. v. d. Wiel en R. v. d. Sanden. Voor het diploma costumière, de dames: R. de Laat, R. Klomp en Th. van Kuik. De nieuwe cursussen beginnen weer m september. Nieuwe leerlingen kunnen zich opgeven bij de Eerw. Zusters. Te Tilburg slaagde voor het diploma leercl en uitgewerkt, waar- ^on^ruc6e-bankwerken lassen, volgens het definitieve oprichtingsver- I 'eerl>ngenstelsel, de heer J. Brok. gadering hoopt te komen. Belangstellenden kunnen zich inmiddels tot de bestuursle den wenden. OUDEN VAN DAGEN OP STAP. Ruim 150 ouden van dagen maakten j.l. donderdagmiddag hun jaarlijks reisje, dat georganiseerd werd door het comité Ouden van Dagen. Een file van 50 wagens, alle belangeloos met chauffeur ter beschikking gesteld door de Drunense autobezitters, vertrok om pl.m. 1 uur in de richting Den Bosch, Uden; de tocht ging naar het ker- senland, was de eerste halte. Hier werd een kopje koffie gebruikt en werden de deelnemers getracteerd op de echte Uden- se kersen. Na dit oponthoud ging het ver der naar St. Oedenrode, waar allen aan zaten aan een echte Brabantse koffietafel. Men bleef hier nog geruime tijd genoege- lijk bijeen. Om pl.m. half negen kwam men weer in Drunen aan. Aan de grens van de gemeente werd de stoet opgewacht door de Harmonie Beatrix, waarna men onder de vrolijke tonen van de Harmonie naar het gemeentehuis trok. Burgemeester Snels ontving hier het gezelschap en noemde de ze tocht een van de best geslaagde tochten van de ouden van dagen in de laatste ja ren. Spreker bracht dank aan het orga niserend comité, de autobezitters, de EH BO, het Roode Kruis en allen die aan de totstandkoming van deze tocht hadden me degewerkt. De heer van Sprang onder streepte de woorden van Burgemeester Snels in een algemeen dankwoord nog eens extra. Het was een zeer geslaagde tocht. AUTO-RALLY. De Hertog Rijders uit 's-Hertogenbosch hielden zaterdagmiddag een oriëntatierit over een afstand van 42 km met als finish het Raadhuisplein te Drunen. Er versche nen ruim 20 deelnemers aan de start. Het was een zeer moeilijke, maar ook amusan te tocht, waarbij de deelnemers op elke controlepost onthaald werden op een leuke attractie. De rit zat verder ook vol verras singen en alle deelnemers waren aan het einde van het parcours dan ook eenparig van oordeel dat de rit bijzonder interessant was opgezet. Het aantal deelnemers, iets boven de 20, was niet erg groot, maar men heeft het plan opgevat om het volgend jaar deze rit te organiseren voor de vacan- tietijd. De prijsuitreiking en nog een na kaarten over de belevenissen, had plaats in Hotel Ter Hunen. Hier werd het woord ge voerd door de heer Houtman, terwijl de prijzen werden uitgereikt door de heer Lau- tenslager. No. 1 werd D. Stibbe 22 strafpunten met als kaartlezer Hugenholts; 2 J. Gerrits 23 strafpt. met als kaartlezer L. Merkx; 3 H. van Olven 24 strafpt. met als kaartlezer J. Houtman; 4 J. J. H. Groenen 44 strafpt. met als kaartlezer B. Lamers; 5 H. Denis- se 57 strafpt. met als kaartlezer G. v. d. Heuvel; 6 A. Groenen 65 strafpt. met als kaartlezer H. Volberda; 7 C. Lariby 67 st.p. met als kaartlezer C. v. Gelder. VOETBAL. Tén bate van het Anjerfonds zal heden, maandag 14 juli, op het DVC-terreirt een voetbalwedstrijd worden gespeeld tussen het onderwijzend personeel tegen de ambte naren. Aanvang 7.30 uur. AGENDA. Maandag 14 juli 7.30 uur Voetbalwedstrijd t.b.v. het An jerfonds. 8 uur Wien Bleibt Wien, Hoge Braken, alle leeftijden. Dinsdag 15 juli 7 uur Trainen DVC. Woensdag 16 juli 8 uur Onsterfelijke Wals, Hoge Braken, 14 jaar. Donderdag 17 juli 7 uur Trainen DVC. 8 uur Repetitie Cantabile, zaal café Els hout. GEVONDEN EN VERLOREN. Bij de Rijkspolitie te Drunen is kennis gegeven van het vinden van de navolgende voorwerpen: handdoek met zwembroek; huissleutel; kinderrijwiel; houten hamer; kinderbril in etui; zwarte regenbroek; kin derbril; kinderschoentje blauw; heren zak horloge; portemonnaie inh f 0.58; driede lige hengel met snoer. Kennisgegeven werd van het verliezen van de volgende voorwerpen: zilv. broche; trouwring; damesportem. met geld en foto; kinderbril; zwembroek met handdoek; bil jet van f 10; Lipssleutel no. 9626; heren- portem. met enig zilvergeld; bruine porte monnaie met ritssluiting inh. ong f 6; zw. lederen handschoen; scheermes; donker gr. portemonnaie inh. 4 15 gulden en foto's; vulpen en vulpotlood in etui; fietstas inh. brood, drinken en gereedschap; duo van KLEUTERSCHOOL. A.s. woensdag van 2-4 uur is er gele genheid tot het opgeven van nieuwe leer lingen voor de kleuterschool. Gewenst is dat het trouwboekje wordt overgelegd, in verband met de juiste leeftijd, gezien de be perkte ruimte. TRIDUUM. De schoolverlaters die a.s. zondag hun doopbelofte plechtig zullen hernieuwen, zullen daarop voorbereid worden door een triduum dat gegeven zal worden door de Weleerw. heer Kapelaan. TAFELTENNIS. Door het bestuur van de tafeltennisver eniging De Smashers zijn onderhandelin gen aangeknoopt met de heer Bela Simon, om voor het komende seizoen verschillende leden in training te willen nemen. R.K. TONEELVER. UTILE DULCI. Op de laatstgehouden bijeenkomst is voor het nieuwe seizoen reeds een nieuw stuk gekozen en wel: Er komt een vriend vanavond, spel in drie bedrijven; 17 per sonen nemen aan dit stuk deel. De rolver deling heeft reeds plaats gevonden. Dit stuk is nog niet opgevoerd, daar het pas is vrijgegeven, zodat nu Utile Dulci de eer heeft dit stuk voor de eerste maal op te voeren. GESLAAGD. Aan de H.T.S. te Den Bosch slaagde ze dorpsgenoot P. J. v. d. Weijenberg voor de afdeling werktuigbouwkunde. WEDVLUCHT. Woensdagavond is het inkorven voor de nationale vlucht, welkë georganiseerd is door de postduivenvereniging. Verschillen de leden zullen aan deze mooie eendaagse rondvlucht deelnemen; lossing bij gunstig weer zaterdagmorgen om 5 uur. KONING-VISSEN. Zondag 13 juli hield de Visclub de Hut haar jaarlijks Koningvissen. Om 9 uur was het bijeenkomst in café Oremans, waar de trekking van de nummers plaats vond. Daar na werd gegaan naar het viswater; om 10 uur klonk het beginsignaal. Het weer was niet te mooi, maar toen het half 12 was en het eindsignaal klonk was Huijskes de ge lukkige en werd koning, en won C. v. d. Meijden de prachtige wisselbeker. In café Oremans werd na faloop de koning gehul digd. Des avonds was het prijsuitreiken, waarbij de dames waren uitgenodigd. Het werd een gezellige avond. MOOIE SUCCESSEN VAN DE WIEL RENNERS DE ZWALUW. v. d. Ven 2e in Rijen, Walraven 2e in Tilb. Zondag namen de leden van de wieler club de Zwaluw deel aan wedstrijden te Tilburg en Rijen. Van de Ven die in Rijen startte was met enkele renners, als Zilver berg, Solaro, Biemans, van meet af aan weg en wist deze voorsprong te houden. Vele premies werden door Zilverberg en v. d. Ven in de wacht gesleept. De sprint moest de beslising brengen en met een mm verschil werd v. d. Ven geklopt door Bie mans die eerste werd. Solaro uit Den Bosch die steeds maar aan de wielen bleef hangen kreeg in de sprint geen kans, wat hij ook niet verdiend zou hebben. Van der Lee uit Drunen werd 9e. Van Weert en v. d. Wiel reden in de prijzen. 8. Voorstel van B. en W. tot voor lopige vaststelling uitgaven openbaar lager onderwijs over de jaren 1953 t/m 1957, alsmede van de vergoedingen, de in aan merking komende uitgaven en het verschil tussen beide laatst genoemde voor het bijzonder la ger onderwijs over de jaren 1953 t/m 1957. 9. Voor stel van B. en W. tot aan koop van een te Heusden gele gen pand. 10. Rekeningen 1956 en 1957 van de Godshuizen en B.A. Herpt. 11. Sluiting. DE MARGRIETRUITERS. De Margrietruiters hadden op 12 juli te Nieuwendijk succes; de uitslagen waren als volgt: Dressuur voor achttallen 2e prijs; Ind. dressuur mevr. v. d. Schans-v. Bru- c.hem 3e prijs, Ind. Springen P. v. d. Schans le prijs. Groepspringen mevr. v. d. Schans v. Bruchem en M. Rijken le prijs; Vrij heidsdressuur mevr. v. d. Schans-v. Bru chem 2e prijs. Klavertje drie gereden door N. UPruissers, W. de Bie en mevr. v. d. Schans-v. Bruchef ook een 2e prijs. In het avondprogramma waarbij een de monstratie werd gegeven door de Giessen- ruiters met medewerking van de Margriet- ruiters, wat in alle opzichten een geslaag de avond was,, was de uitslag ook weer zeer goed te noemen. Ind. springen P. van der Schans le prijs met Pico 46 sec.; W. de Bie 3e prijs met Olga 48 sec., N. Pruissers met Cogtzix 4e prijs 49 sec; P. v. d. Schans met Taldinia 4e prijs 49 sec. Groepssprin- gen: P. v. d. Schans en W. de Bie le prijs, Jac. v. d. Schans en N. Pruijsers 2e prijs. Al met al een dag waar zij met genoegen op terug kunnen zien UITSTAPJE OUDEN VAN DAGEN.. Door de spontane medewerking van de ingezetenen en de autobezitters, is het co mité voor Ouden van Dagen alhier wederom in staat gesteld de oudjes uit Sprang een aangename dag te bereiden. Het jaarlijkse uitstapje is thans bepaald op dinsdag 22 juli a.s. De autotocht zal ditmaal gaan vanaf het Vrijhoeveplein in de richting Tilburg, Hilvarenbeek naar Esbeek, waar koffie gedronken zal worden. Verder gaat de reis over Hoge en Lage Mierde, Bladel, Eersel en Veldhoven naar Eindhoven, waar een diner wacht en 's middags het Vogel park Amalia zal worden bezocht. De reis gaat vandaar naar Volkel en Grave, waar de speeltuin wordt aangedaan, om vervol gens via den Bosch weer huiswaarts te ke ren. Indien het weer medewerkt belooft het weer een mooie dag te worden. Het volledige programma voor deze dag hopen wij in ons volgend nummer te kunnen mee delen. INGEBRUIKNAME GERESTAUREERDE ORGEL NED. HERV. KERK. Het geheel gerestaureerde en uitgebreide orgel in de Ned. Herv. Kerk alhier is thans gereedgekomen en zal naar wij vernemen op woensdag 23 juli a.s., in een speciaal daartoe te beleggen samenkomst, in gebruik worden genomen. Het instrument, dat door de firma Flentrop, orgelbouwers te Zaan dam, is gerestaureerd en uitgebreid, zal bij deze gelegenheid worden bespeeld door de bekende organist de heer Piet van de Kerkhof uit Rotterdam. De Chr. Gemeng de zangvereniging Excelsior zal bij deze gelegenheid haar medewerking verlenen en een 4-tal zangnummers uitvoeren onder leiding van haar directeur de heer Jac. Groen uit Heusden. STREEKCURSUS CHR. VAKBEWEGING. Om te spreken over een te organiseren streekcursus voor de leden van de Chr. Vakbeweging, zal vanwege het Chr. Nat Vakverbond, a.s. donderdag 17 juli, des avonds om 8 uur in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier een vergaderiiig be legd worden, waartoe afgevaardigden van de Chr. Besturenbonden uit de omgeving zijn uitgenodigd, terwijl leden van de Chr. Vakbeweging hartelijk welkom zijn. Het ligt in de bedoeling gedurende 2 winterperioden totaal 40 lesavonden te ge ven, waarop door deskundige docenten les gegeven zal worden in Economie en be drijfseconomie, Arbeidsrecht, Sociale Ver zekering en Publiekrechtelijke Bedrijfso ganisatie, en Sociale Geschiedenis. Wij verwachten voor deze belangrijke vergadering van de zijde van de leden der Chr. Vakbeweging veel belangstelling. De reis der auto-tocht Ouden van Dagen 1958 is weer voorbij. Het is een zeer mooie reis geweest en een ieder was hoogst vol daan. Elk jaar gaan er meer personen mee. Dit jaar as het aantal ouden van dagen 153 personen. Des morgens te on geveer 7.30 uur werden door het comité lid mej. B. Vos de personen opgehaald die de reis in de autobus medemaakten. De ouden van dagen die een plaats hadden ge kregen in de auto's werden tussen 8 en 8.20 uur afgehaald. Te ongeveer 8.30 uur was de lange stoet opgesteld langs de Bin nenhaven te Capelle. Nadat eenieder een kleurig feestlintje had ontvangen werd een aanvang gemaakt met de autotocht. Via de Wendelnesseweg, Heistraat, Julianalaan en Hogevaart werd de reis ondernomen naar Rotterdam, alwaar men een bezoek bracht aan de Diergaarde Blijdorp. Te ongeveer 11 uur arriveerde men aldaar en nadat al len hadden plaats genomen werd koffie ge schonken en kregen allen een heerlijke ge vulde koek. Na de koffie ging men de dier gaarde bezichtigen en dan kan men eerst zien, hoe een autotocht Ouden van Dagen op prijs wordt gesteld. Een der Ouden van Dagen vertelde dat ze nog nooit een olifant had gezien en het was voor haar dan ook een machtig iets, toen ze in diergaarde Blij dorp een olifant in de tuin zag rondlopen. Dat het zulk een groot beest was, had ze zich niet kunnen voorstellen. Op een plaat je, zeide ze, heb ik wel eens een afbeelding gezien. Maar dat het zulke logge beesten waren, dat kon ze niet begrijpen. Te on geveer 1 uur verzamelden allen zich weder om aan tafel om de warme maaltijd te ge bruiken. De directie van de Rivièra-hal had er zorg voor gedragen, dat men zich tegoed kon doen aan een zeer prima diner. De Ouden van Dagen lieten zich alles zeer goed smaken. De voorzitter van het co mité Ouden van Dagen, de heer L. Pol dervaart, sprak voor het diner een kort inleidingswoord en stelde het ten zeerste op prijs, dat het bijna voltallige college van Burgemeester en Wethouders deze autotocht medemaakte. Ook sprak de heer Polder vaart zeer waarderende woorden tot de auto-bezitters, die ook dit jaar wederom hun auto beschikbaar hadden gesteld om deze rit mogelijk te maken. Door het zeer uitgebreide diner was men enigszins in nood geraakt met het reis-schema, want eerst om ongeveer 3 uur kon men de tocht verder voortzetten. De route leidde nu naar Roc- kanje. Men kwam door het zeer bekende natuur-reservaat De Beer en in deze bos rijke omgeving genoten de Ouden van Da gen zeer. Nadat men te Oostvoorne een korte rit had gemaakt op het strand, ging het naar Rockanje, alwaar de thee werd gebruikt. Vervolgens werd de tocht voort gezet naar Oudenhoorn, alwaar het gehele gezelschap werd ontvangen in het pas ge reed gekomen dorpshuis. De voorzitter van de stichting van dit dorpshuis sprak enkele woorden van welkom tot het comité en de Ouden van Dagen. Het verheugde spr., dat de Ouden van Dagen uit deze gemeente de eerste gasten waren in dit dorpshuis, omdat de voorzitter van het comité, de heer Pol dervaart, geboortig was uit Oudenhoorn. Hierna beantwoordde de heer Poldervaart deze korte rede en bood aan het stichtings bestuur een voorzittershamer aan. De leden van het comité deelden ver volgens de zakjes brood uit en leden van de plattelandsvrouwen schonken koffie. Aan het einde van deze broodmaaltijd werd het woord gevoerd door notaris Waverijn, na mens de chauffeurs. De heer Waverijn zei- de o.m.: Tegen de tijd dat de zon op onze breedtegraad zijn hoogste stand bereikt, maakt zich van de Nederlanders, zowel ou den als jongen, een vreemde onrust mees ter. Die onrust openbaart zich zelfs wanneet er van de zon en haar hoogste stand niets te zien is en regenwolken en betrokken luch ten tot de dagelijkse dingen van elke dag behoren. Maar die onrust komt met de ze kerheid van de klok. De een na de ander begint een landkaart of een atlas voor de dag te halen. Reisbureaus worden in de arm genomen en ongewone kledingstukken wor den tevoorschijn gehaald. De jeugd vliegt uit en baant zich wegen over provinciale- en landsgrenzen. De enige plannen die dan nog schijnen te bestaan, zijn vakantieplan nen. Deze onrust, zich openbarende bij het lengen der dagen, kenmerkt niet alleen de jeugd, maar ook de ouderdom. Comité's voor de verzorging van eendaagsreizen voor Ouden van Dagen, komen eerst dan pas goed in het geweer en al naar dat de dag nadert, waarop de zon haar hoogste stand bereikt, klimt ook de aktiviteit van het comité en zijn leden. In de tegenwoordige tijd blijft zelfs de bejaarde niet meer on beroerd. De onrust, waarvan ik U sprak, mijnheer de voorzitter, is verklaarbaar, nu U van daag reeds de tiende van uw provinciale en interprovinciale routes verrijdt. De ak tiviteit van U en van uw comitéleden, tel ken jare uitlopende in een reis met bejaar den, heeft ieder jaar opnieuw niet nagela ten, een bepaalde onrust teweeg te bren gen onder een gedeelte van de inwoners van Sprang-Capelle in de leeftijd van om streeks 70 jaar en daarboven. Toen U, mijnheer de voorzitter, tien jaar geleden, met uw medewerkers de eerste besprekingen voerde om te komen tot de uitwerking van plannen om met de Ouden van Dagen een reis te ondernemen, zult U ongetwijfeld wel eens aan U zelf de vraag hebben gesteld: wat ben ik begonnen? En al naar gelang dat de dag van de eerste reis naderde en de woorden in daden moesten worden omgezet, zult U er wel eens slapeloze uren - misschien wel slapeloze nachten van hebben gehad. Het is ander zijds ook aannemelijk dat bejaarden die zich voor de eerste tocht hadden opgege ven, met een benauwd hart de dag tege moet gingen, waarop zij met onbekende be stemming in een luxe auto of een autobus zouden worden geladen en dat ook zij van tijd tot tijd die rust konden vinden welke nu eenmaal betamelijk is voor iemand op hoge leeftijd. Allerlei gedachten over „hoe ver van huis zal het zijn", wat zullen we te zien krijgen, komen we zonder ongelukken thuis, hebben zowel in uw als hun hoofd gespeeld. Wat een rust moet het geweest zijn, toen die eerste tocht zonder ongeluk ken was verlopen. Hoe mooi het was en hoe ver en hoe lekker het eten smaakte, maar ook, dat het alles keurig verliep, dat de organisatie in orde was en hoe de da mes comitéleden de bejaarden hielpen in de auto en aan tafel en naar de „plaatsen" waar je altijd alleen naar toe gaat, waren na die eerste tocht de onderwerpen van gesprekken thuis en in de familiekring. Na die eerste tocht is de rust langzaam weergekeerd in de gezinnen, in de gesprek ken tusen ouders en kinderen en in die tus sen grootouders en kleinkinderen. Maar toen het volgend jaar de dagen weer gin gen lengen, keerde de onrust weer en zowel bij uw comité als bij de ouden van dagen kwam er weer de spanning van: „waarheen zal de reis zijn en wanneer?" En vanwege deze telkens weerkerende onrust in een tijdsbestek van tien jaren, is er een tradi tie ontstaan, welke, om haar prijzenswaar dige motieven zeer te loven is. Tien jaar achtereen heeft Uw comité de moed en de energie opgebracht een kleine volksverhuizing tot stand te brengen, tien jaren achtereen hebben inwoners van Sprang-Capelle vervoermiddelen ter be schikking gesteld om met ouderen in leef tijd een daagje uit te gaan. Tien jaar lang hebben ingezetenen de geldelijke middelen bijeengebracht om dit alles te doen slagen. De gemeenschap is U zeer erkentelijk en zegt U en Uw comité recht hartelijk dank, voor het feit, dat U dat allemaal geheel be langeloos hebt gedaan, maar ook voor de wijze waarop U dat hebt gedaan. De on rust, die er was bij de eerste tocht, is ver anderd in rust, in de gerustheid dat het alles goed zou verlopen. De angst voor het meegaan is verdwenen. Uw tochten zijn uitgegroeid tot de hoogtijdag van vele be jaarden-. De jaarlijkse autorit met morgen koffie en middag warme maaltijd, thee en koffie met koek, is geworden tot een dag van gezellig reizen met mensen onder elkaar, die een genoeglijk praatje tevens kunnen ma ken op de pleisterplaatsen. Op die pleister plaatsen is het altijd een verrassing, wie er naast je komt zitten, het kan de buurman °uC'6 man ^'e Je 'n jaren niet gezien hebt, het kan de vrouw van de notaris zijn, die je echt niet kende, of je aange trouwde tante van de vrouw van je klein zoon. Voor allen die er bij betrokken zijn en die het ondergaan, een altijd boeiend schouwspel. Als ik goed ben ingelicht, mijn heer de voorzitter, geven uw tochten bijna aanleiding tot een echtelijke twist, als tus sen echtgenoten de vraag ter sprake komt, wie er op de kinderen zal passen wanneer uw tocht verreden wordt. Zal vader of zal moeder die dag achter het stuurwiel zitten. Mijn vrouw en ik hebben er nimmer een twistpunt van gemaakt. Wij hebben steeds in een bevoorrechte positie verkeerd. Zij moést mee, omdat ze lid van het comité was en als zodanig verplicht die dag alle nodige hulp en bijstand te verlenen; ik mocht mee om de auto te besturen. Wat U zelf betreft, mijnheer de voor zitter, U moest mee, omdat U de leiding hebt. Dat hoort nu eenmaal bij een voor zittersfunctie. En wat Uw vrouw aangaat, ja, dat is moeilijk onder woorden te bren gen. Wie beheert de kas. Wie telt er en rekent er tot in het oneindige? Wie treft alle voorbereidingen? Wie telt de bonnen voor de koffie? Wie rekent er uit hoeveel koeken we nodig hebben? Wie heeft van alle tochten nog nauwkeurige aantekenin gen Wie...? En als dan vandaag met recht het comité eens wordt gehuldigd, dan ma tig ik mij het recht aan, om die onbekende Wie - die mevrouw Poldervaart - eens heel even, klaar en helder, in het zonnetje te zetten en ik verzoek U haar voor al wat U niet weet, maar ik dikwijls heb gehoord en gezien, een daverende ovatie te bren gen. Mijnheer de voorzitter, dames en he ren, autochauffeurs en chaufeuses behoren nu eenmaal niet tot het comité, ze behoren ook niet tot de ouden van dagen, En toch hebben ze het gevoel, dat ze niet kunnen worden gemist. Als onderdeel van het be drijf, het vervoer en de verzorging van rei zen voor ouden van dagen te Sprang-Ca pelle, breng ik namens hen allen hulde aan de organisatie, aan de leiding, met harte lijke gelukwensen voor de bereikte resul taten in een tijdvak van tien jaren en ge zamenlijk wensen wij U veel succes in de komende tien jaren.. Tegen onze klanten - sommige van ons hebben hun vaste klan ten - willen wij alleen maar zeggen: „har telijk dank, dat U ons de klanditie al die jaren gegund hebt" En van onszelf willen we dit ene ding zeggen: Een dag rijden met Ouden van Dagen kost inspanning, maar geeft ontspanning. En als uw comité, mijn heer de voorzitter, in de komende jaren zo vriendelijk zou willen zijn op ons weer een beroep te doen, wij verzekeren U, dat U ook dan op ons kunt rekenen. Ook werd nog het woord gevoerd door loco-burgemeester Winkelman, die zijn grote waardering uitsprak voor het voor treffelijke werk van het comité. De heer Poldervaart dankt notaris Wa verijn voor zijn woorden gericht tot het co mité, waarna allen zich reisvaardig maken voor de terugreis. Te ongeveer 10 uur ar riveerden allen in blakende welstand in Ca pelle, alwaar de muziekkorpsen Sirena en Kunst na Arbeid gereed stonden om allen met muziek in te halen. Op de kiosk staande aan de binnenhaven, neemt de voorzitter nog eenmaal het woord, om allen dank te brengen voor het welslagen van deze dag. Een woord van dank is zeer zeker ook op zijn plaats aan de begeleiders van deze tocht de heren Th. van Beek en Jac. Rozenbrand, die steeds gereed stonden om het verkeer tegen te houden, opdat de tocht rustig ver der kon rijden op de diverse kruispunten. Ook komt een woord van dank toe aan mevr. Maris en dokter Gerlach voor alle moeite die zij zich getroost hebben om de gehele autotocht te verfilmen, zodat men later rustig nog eens deze tocht via de film kan zien. Raadsvergadering. uur. Agenda: 1. Opening. 2. Notulen vorige vergadering. 3. Ingekomen stukken. 4. Onderzoek geloofsbrieven nieuw benoemde raadsleden. 5. Voorstel van B. en W. tot 't aan gaan van een gemeenschappelij ke regeling tot stichting en ex ploitatie van 'n regionaal woon wagenkamp. 6. Voorstel van B. en W. tot het verlenen van een garantie van 350.aan het comité „Vacan- tie feestweek 1958''. 7. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de verordening op de keuringsdienst van slachtdieren en van vlees. ORANJEVERENIGINGEN VRIJHOEVE-CAPELLE en SPRANG. De besturen der Oranjeverenigingen te Vrijhoeve-Capelle en Sprang besloten, om evenals vorig jaar, gezamenlijk wederom feestelijkheden te organiseren, op zaterdag 30 augustus a.s. Voor het avond concert werd reeds beslag gelegd op de be kende Postharmonie met Boerenkapel uit Den Bosch, terwijl nog onderhandeld wordt met een gezelschap voor een prachtig mid dagprogramma, dat zowel voor de jeugd als voor de ouderen bijzonder aantrekkelijk zal zijn. De feestelijkheden zullen vermoedelijk plaats vinden op hetzelfde terrein dat vo rig jaar hiervoor werd gebruikt, aan het Westeinde van Sprang, dat daartoe fees telijk zal worden ingericht en verlicht. Le den van beide Oranjeverenigingen en jeug dige huisgenoten zullen wederom vrije toe gang tot het terrein hebben, zodat zij die nog geen lid van een der Oranjeverenigin gen mochten zijn, verstandig doen zich nog spoedig als lid aan te melden. BENOEMD. Tot hoofd van de Prinses Wilhelmina- school aan de Loonsendijk, alhier, is be noemd de heer E. Kamphorst, thans eerste onderwijzer aan de Chr. school te Barne- veld. MOOIE GESTE. De spaarkasvereniging „Vele kleintjes maken een grote", gevestigd in café de Wit te Brug, alhier, heeft een bedrag van f 21 gestort in de kas voor de reis van Ouden van Dagen. Het comité heeft deze geste zeer op prijs gesteld. WEDVLUCHT DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart, gevestigd in café De Witte brug alhier, hield j.l. zondag een wedvlucht met jonge duiven vanuit Duffel, over een afstand van 72 km. De uitslag luidt als volgt: H Dalmaijer I, 10, 17, 19, 27; A Versteeg 2, 28, 42, 53, 74, 76; D J v Helden 3, 6, 30; Le Sage 4, 5, 21; A v Raamsdonk 7, 12, 15, 33, 36, 47, 50; A Klootwijk 8, 68, 70, 73; J Meter 9, 54; C Groeneveld 11; M v Peer 13, 51, 55, 56, 66; St v Peer 14, 31, 57, 64, 67; B Pols 16, 20, 46, 48, 49, 58; P Nieuwenhuizen 18, 72; A v d Schans 22; A v Oosterhout 23, 25, 38, 40, 63, 65; C Treffers 24; A Spierings 26, 60, 61; P Bakkeren 29, 44, 58, 71; A Tactor 32, 41; C de Cloe 34, 37, 43, 45, 59, 62; A v Beek 35; Jac. Ro zenbrand 39, 69 en C Boer 52, 75. CONCERT. Het fanfarekorps Kunst na Arbeid al hier hoopt a.s. zaterdag 19 juli des avonds 8 uur een concert te geven op de kiosk aan de Binnenhaven. CULTURELE VLUCHT. De Postduivenver. De Luchtvaart hoopt op 27 juli een culturele vlucht te houden, waarvan de baten ten goede komen aan het Instrumentenfonds van het fanfarekorps Kunst na Arbeid. Aan deze vlucht kunnen alle liefhebbers uit de gemeente Sprang- Capelle met hun duiven deelnemen. Tien tallen zeer mooie prijzen zijn aan deze vlucht verbonden. De vlucht wordt gehou den vanuit de plaats Neuvilles, afstand 143 km. Men kan deelnemen met oude en jon ge duiven. Inkorven op vrijdag 25 juli a.s. in het clublokaal van de vereniging De Luchtvaart, café De Witte Brug. Doktersdienst. De praktijk van dokter Wijffels te Waspik en Raamsdonk zal t/m 31 juli worden waargenomen door dok- Consultatiebureau. Het consultatiebureau voor zuige lingen dat 's woensdags (in het ge bouw van het Wit-Gele Kruis) is opengesteld, zal gedurende de twee de helft van deze maand gesloten zijn. De eerstvolgende zitting wordt gehouden op 6 augustus a.s. Waspik 2 promoveert. Het tweede elftal van Waspik zal de volgende competite n de tweede klas van de Brabantse Bond uitko men. Nadat dit elftal het kampioen- juu woraen waargenomen door dok- j sr>v,„„ LU TT T H ter Gerlach uit Capelle. De spreek- honH w u uren zijn in verband daarmee ver zet naar de avonden én wel van 7 tot 8. Zomeravondvoetbal Raamsdonksveer en omstreken. De uitslag envan de wedstrijden welke in de afgelopen week in de zomeravondcompetitie Raamsdonks veer en omstreken werden gespeeld, zijn als volgt: JCLKeizers veer (in haalwedstrijd) 41; Keizersveer Derby Boys 2—0; Waspik—Hollan- dia 2—1; SNAB—JCL 2—4; Good- LuckPNEM 23. Het programma voor deze week luidt: 17 juli Good-LuckKeizers veer; Derby BoysJCL; 18 juli PNÉM-Hollandia en SNAB- Waspik. De huidige stand in deze compe titie: JCL 19 pnt. uit 11 wedst.; Kei zersveer 16 uit 11; SNAB f0 uit 10; Good-Luck 10 uit 11; PNEM 10 uit 11; Hollandia 9 uit 9; Waspik 6 uit 11; Derby Boys 2 uit 10. bond het de strijd aan met Terheij- den 2 (ongeslagen kampioen) voor een plaatsje in de hogere klas. De eerste wedstrijd tussen deze elftal len werd vorige week gespeeld en werd, zoals wij reeds berichtten, door Waspik met 72 gewonnen. Zondag werd de tweede wedstrijd gespeeld. Hierin drukte Waspik met 5 doelpunten van Gijsbrechts haar suprematie uit, waartegenover Ter- heijden slechts eenmaal kon doel punten. Bij de rust was de stand al 40 in het voordeel van Waspik. Een opmerkelijke prestatie leverde in deze promotiewedstrijden de voorhoedespeler Gijsbrechts, die in de.ze twee ontmoetingen niet minder dan 10 doelpunten fabriceerde. Ove rigens staan de insiders hiervan niet zo te kijken, want hun is het uiter aard bekend dat deze speler in de afgelopen competitie een zestigtal doelpunten scoorde in 16 wedstrij den. Dit gevoegd bij de 10 goals van de promotiewedstrijden, komt men toch wel tot een respectabel aantal.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5