WAALWIJK Gemeenteraad Raamsdonk LAATSTE BERICHTEN HARMONIE „MARIJKE" te Sprang op {©dörötisf concours te Winterswijk Huidgenezing DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 14 JULI 1958 met de som van 65.880 de laagste i inschrijf ster bij de aanbesteding Ook in onze gemeente, dus zowel V00r de verbetering havenbeschoei- Nieuwe actie jeugdraad. üaatstsdonksveer Geertruidenberg GESLAAGD. Aan de Hogere Technische School te Den Bosch slaagden met goed gevolg in de afdeling Welctuigbouwkunde de volgen de heren: P. Krielaart en R. de Vaan beiden te Waalwijk en C. Boons te Kaatsheuvel. Onze stadsgenoot de heer Han Vermeer behaalde aan de RK HTS te Tilburg het eind diploma HTS - Bouwkunde. OVERGANGS-EXAMEN DR. MOLLERCOLLEGE. In tegenwoordigheid van 't plaat selijk bestuur werden zaterdagmor gen in het Dr. Mollercollege de uit slagen der overgangs-examens mee gedeeld. De voorzitter, de heer Jan Tielen, wees in z'n openingswoord op de groei en bloei der school, die hij o.m. constateerde uit de goede uitslag der eind-examens, de groei van het aan tal leerlingen en de belangrijke uit breiding der gebouwen, voor welker totstandkoming hij bijzondere dank bracht aan de voorzitter van de St. Jans-stichting, Mr. v. d. Heijden, en aan de rector dr. Ir. v. Laarho ven, die zich hiervoor zeer veel moeite hebben getroost. Daarna las de rector de promoties voor die luiden als volgt: ENORM SUCCES: Ie PRUS SN AFDELING UITMUNTENDHEID 't algemeen niet te klagen heb ben; we zagen er verschillende met grote drukte. Er heerste 's morgens en 's avonds overal een prettige stemming. Laat dat ook de overige dagen zijn! OPERA-FAVORITES BIJ „OEFENING EN VERMAAK". Plannen voor speeltuinen. Eindelijk was een ronde ge nomen. Doch hun vreugde was van korte duur. Het 3e klasse ment werd verschoten en helaas met het eerste schot kreeg het triomferende koppel v. d. Ho- J. Verhoeven bogenpech, zodat met vreemd materiaal de kop- pelgenoot J, Verhoeven de strijd moest voortzetten. Hiervan maakte het koppe'i A. Pullcns- v. d. Mee een dankbaar gebruik, alhoewel danig op de hielen ge zeten door het koppel M. Mee: ren-D. Verhoeven wisten zij toch ook een ronde in, de wacht te slcnen. Hierna volgde het 4e klassement doch dat leverde geen resultaat meer op, zodat de stand nu na 3 zondagen luidt: Aan de kop: 1 A Pullens-M. v. d. Mee 781 p. 2 O v. d. Hoven-J. Verhoeven 781 p. Op 1 ronde: 3 M. Heeren-D. Verhoeven 737 p. 4 H Verhoeven-P. v. Bavel 728 p. 5. A Glaudemans-A. Leijtens 696 p. 6 C. v. Herpt-B. Pullens 637 p. 7 J. Hombergen-Smits 632 p. 8 H v d Mee-A. de Rooii 460 p. Examens: Te 's-Hertogenbosch slaagden voor het Mulo-B diploma: Joop den Hollander (Kaatsheuvel) en Arie Hulst en Rudy Stadelman (Sprang-Capelle). Voor het Mulo-A diploma en Mid denstandsdiploma Thekla Damstra (Waalwijk) en Franc. Paans (Sprang-Capelle). Voor Diploma-A: Ad Braspenning Pieternel Gr eve te Waalwijk, en - - - Dina Kuysten en Truus v. Vugt te Sprang-Capelle en Ko Treffers te Loon op Zand. WAALWIJKSE KERMIS. Dank zij de stevige wind bleef de eerste kermisdag gespaard van dreigende regenbuien en was het bezoek aan het kermis terrein in de middag en avond druk te noemen, al menen wij dat het minder was dan het vo rige jaar, wat ook het geval was met het aantal kermis-etablis- sementen. Het bezoek werd ook niet ver aangenaamd door de stofwol ken, die over het terrein raas- De kermis werd ingezet door het traditionele Liedertafel-ma tinee dat zeer druk bezocht werd en uitstekend slaagde doch hier over elders meer. De café's, vooral die met mu- 1 ziek en dans zullen zeker over GYMNASTIEKVER K. EN V. Drumband en Pijpercorps K. en V. Zaterdag 12 juli werd door bovengenoemde afdelingen deel genomen aan de adspirantendag van het NCGV kring Brabant- Zeeland te Klundert. Ook ditmaal mogen wij terug zien op zeer uitzonderlijke pres taties, inzonderheid de afdeling adspirant meisjes. Deze kwa men in drie groepen in drie af delingen uit, en die mochten t genoegen smaken allen de eer ste plaats te bezetten, dus drie eerste prijzen. Bovendien werd nog een beker gewonnen als beste prestatie in totaal bij de meisjes. De jongens adspiranten be haalden ook nog een mooi re sultaat, een tweede plaats, lot slot volgde nog een marswed- strüd, ook hier was voor onze afdelingen Gymnastiek 'en corps nog een mooi succes weggelegd en wel een tweede priis. Wanneer men 't geheel over ziet voorwaar schitterend, als men weet dat kring Brabant al leen 9 verenigingen telt. HANDBOOGSPORT. Zondag jl. werd de 3e etappe van de zesweekse schietwed strijd der Handboogschutterij EMM verschoten. Enigszins ner veus gingen alle schutters naar de hanen om de strijd voort te zetten waar in de twee voorat- gaande etappes geen enkel kop pel kans zag een ronde uit te lopen. Ook nu weer verliep het eerste klassement zonder ver-, rassingen. Doch toen kwam het tweede klassement en van af t eerste schot zette onverwachts het koppel Q. v. d. HovenJ. Verhoeven een uitlooppoging in waar op allen direct volgden. Doch hun schoten waren zo zui ver dat geen enkel koppel kans zag hen in tei halen en met suc ces gingen zij over de eindstreep GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden: rode step; jonge duilse herder (zwart dek)'; armbandje; man chester jas; zwarte hond; zwem band; aktetas; hooirijf; bruine portemonnee met inhoud; wind jack; lichtgele rubber bal; vul pen; etui met foto's; wit-bont konijn; rode portemonnee met inhoud. Verloren: fototoestel; passerdoos; bruine tas; paar nylonkousen; sokken; zwarte manchester jas; vulpen (Pelikan); Portemonnee met in houd; zwart damesvest; zwera- kaart; pakje inhoudende dames ondergoed; beige suède dames schoen; portemonnee met in houd; gouden dameshorloge; jongensfiets; schakelarmband; bril. N AGENDA. Maandag: MUSIS SACRUM 8 uur: „Tante's laatste stunit", a.l. LUXOR 8 uur: „Een liefde in de Alpen", a.l. Dinsdag, woensdag, donderdag: MUSIS SACRUM 8 uur: „Tante's laatste stunt", a.l. LUXOR 8 uur: „De trein van tien over drie", 14 jaar. Vr edesplein: Diverse kermis-attracties. BENOEMING. Tot penningmeester van de landelijke jongeren-organisatie der KVP is benoemd onze stad genoot, de heer P. van Engelen. Bij de Westerstorm van zon dag is een zeiler verdronken en wórdt een jongen vermist. Eer. motorbootje werd overvallen en en 2 mensen worden vermist. Het Maria-congres is één grootse hulde geworden aan de "MoederyGods. Zaterdagnacht is een H. Mis opgedragen volgens Byzantijns-Slavische ritus. Des middags werd een pontifi cale H. Mis opgedragen door Mgr. Alfrink. De plechtigheid werd omgeven door militaire 's Middags werd een plechtig_e optocht gehouden, waaraan dui zenden deelnamen: en 't slot was er een kort Lof op het Welfherts plein door Mgr. Giobbe. Het gemeentebestuur ontving de kerkelijke autoriteiten offi cieel ten stadhuize. Vlijmen VOETBAL. Zaterdag namen de Vlijmen- se Boijs deel aan het tournooi van RKJVV, Den Bosch, om de prachtige Vogelwijkprijs. Vlijmen kwam in de halve fn- nale uit tegen Avanti, Schijndel, een ploeg waarvan Vlijmen zeldzaam van kan winnen, maar nu lukte het de Boijs dan met 10 te winnen. Daar RKDVC uit Drunen ook in de halve finale won ging de strijd om de Vogelwijkprijs tus sen Drunen en Vlijmen. Drunen was de gelukkige in een van weerszijden slecht ge speelde wedstrijd, odat Vlij men in het bezit kwam van de 2e prijs. R.K. DAMESKORFBAL NEVER DOWN. In verband met het behaalde landskampioenschap door de junioren van Never Down heeft het bestuur besloten dinsdag 15 juli des avonds om half acht in het Patronaat een feestavond te geven voor alle leden. FILM VOOR DE JEUGD. Dinsdag zal voor de school jeugd de film worden gedraaid „Abbott en Costello zwaaien af" Aanvang half vijf. in het rectoraat als in de parochie, heeft men een zgn. verjaardagsactie op touw gezet. Deze actie, waarvan de opbrengst ten goede komt aan t jeugdwerk in Waspik, is maandag 14 juli gestart. De te volgen hande lingen worden aan iedere jarige Per soonlijk bekend gemaakt. Het geldt hier een zeer sympathieke actie, die een ieder op een uiterst prettige en aantrekkelijke wijze op de gemeen schapsplicht attendeert, zodat zij ai- j le medewerking in ruime mate ver- i dient. Geslaagd. Het handvaardigheidsdiploma J113- chineschrijven werd behaald dooi de heren A. de Graauw, A. Heijmans H. v. Iersel, J. Selders en G. Snels. Voor het eindexamen aan de H.T.S. slaagde de heer Th. Langerweif. Stierenkeuring. Op de stierenkeuring werden |°ed- gekeurd de stieren van de landbou wers G. Knaap, M. de Bruijn, C. de Bont, A. v. Velthoven en A. Buiks. Kruideniers-vacantie. De kruideniers van onze gemeen te hebben zich tot de raad der ge- meente gewend met het verzoek n verplichte vacantieweek in juli en augustus vast te stellen voor de kruideniers. Aanbesteding. De firma Schapers en De Bont was ingen langs de haven te Oudenbosch. R.K. Vrouwengilde afdeling Geertruidenberg. Op donderdag 17 juli a.s. 's avonds om 8 uur, zal bij de dames v. d. Els- hout, Markt 42, een algemene leden vergadering plaats vinden. L)e agendapunten zijn o.m.: Jaarverslag van de secretaresse (ter inzage bij mevr. Cleophas). Jaarversiag penningmeesteresse (ter inzage bij mevr. Gentrop). Jaarverslag babysit-centrale (ter in zage bij mevr. v. Alphen). Verkiezing nieuw bestuur. Geestelijk adviseur kap. J. J. Ster- kens spreekt een opwekkend woord. Het voorlopige bestuur heeft de dames Mevr. J. Faure-Brenninkmeijer (presidente) Mej. M. Allard Mevr. M. Gentrop-Marsé Mevr E. Cleophas-Tebak Mevr- C. Blokland-v. Griensven Mevr. D. Lanen-Beers Mevr J. Vermeer-Verschuur en Mevr. T. Boelaars-Hoogenbosch Mevr. M. v. d. Winkel-Spronk Mevr. P. Veragen-Luijpen bereid gevonden zich candidaat te stellen voor het nieuwe bestuur. Op die avond bestaat gelegenheid uit bovenstaande lijst zeven candidaten voor het nieuwe bestuur te benoe men. Uitslag overgangsexamens, afd. H.B.S. Van Klas I naar Klas II De Harmonie Marijke alhier nam j.l. za terdag deel aan het Federatief Muziekcon coudrs, uitgaande van de Ned. Bond van Chr. Harmonieën, te Winterswijk. In de Afdeling Uitmuntendheid behaalde Marijke, onder leiding van haar dirigent de heer r v. Iersel uit Waalwijk, een eerste prijs, met 290 punten. T Als jury fungeerden de heren J. van Beekhoven, Amsterdam, G. J. ten Hoor, Groningen en de Kapelmeester van de Genie uit Assen, kapitein Albert Kappert Marijke had er alles op gezet om goed voorbereid aan dit concours deel te ne men voor het eerst een z.g. Bondscon- cours en de laatste week werd avond aan avond gerepeteerd, wat op zichzelf reeds een hele opoffering was. Het waren aan ook zware nummers, die op dit concours door Marijke moesten worden uitgevoerd en verschillende muziekkenners meenden dat deze opgave voor Marijke te zwaar was Maar de dirigent, de heer van Iersel, wist, dat wanneer men zich tot het uiterste in spande, er toch wel enig succes te behalen zou zijn en zo rekende men op een goede tweede prijs. Met een bezwaard hart overigens, wan bij het deelnemen aan een concours moet ook „geluk" komen, werd de reis naar Winterswijk zaterdagmiddag 1 uur per bus aanvaard, vergezeld van het bestuur en te half vijf kwam het uit 65 personen bestaan de gezelschap aan in het mooie openlucht theater „De Huininkmaat", gelegen m een prachtige omgeving. Toen men de bus verliet werd juist door de luiospreker om geroepen dat „Marijke uit Sprang zie klaar moest maken voor het optreden. Marijke kreeg nog even gelegenheid om de instrumenten te stemmen en toen zou het gebeuren. Wat men toen van Marijke aan muziek te horen kreeg, onder leiding van de be dat Marijke met 290 punten een eerste prijs werd toegekend, stonden directeur, be stuur en leden van Marijke als het ware verstomd, want dat ha'dden zij niet dur- dromen. Direct ging er een telefoontje Sprang, waar dit succes met blijdschap werd ontvangen en na korte tijd algemeen bekend was. Om half acht stapte Marijke weer m de bus, om door de mooie dreven van de Achterhoek, via Nijmegen naar Sprang te rijden, waar men om 11 uur arriveerde. Op dit late avonduur wachtten verschil lende aanhangers van Marijke het Sez^" schap aan het Oosteinde op en onder de tonen van een pittige mars ging het naar het Bondsgebouw, alwaar op de eerste plaats de eminente dirigent, de heer van Iersel, met zijn echtgenote in de bloemen werden gezet. Door de voorzitter van Ma rijke, de heer W. Timmermans, werd de heer van Iersel hulde en dank gebracht voor hetgeen hij door ijver en wilskracht heeft weten te presteren; aan zo'n suc<;es had wel niemand durven denken. Onder zijn leiding gaat Marijke zeker nog een goede toekomst tegemoet en zal de har. monie zeker een belangrijke plaats gaan in nemen in het culturele ieven van Sprang. Het bestuur van de Oranjevereniging Ju liana was ook present en bij monde van voorzitter A. Kuijsten werd Marijke gefeli- liciteert met dit grote succes; de heer Kuijsten liet zijn waarderende woorden vergezeld gaan van het bekende couvert met inhoud, waarvoor de Harmonie de Oranjevereniging zeer erkentelijk was. Wij vernemen dat Marijke binnenkort een rondgang door Sprang zal maken om de steun van de ingezetenen te vragen, want zij gaat verder en er moeten nieuwe instrumenten bijkomen voor het zich gesta dig uitbreidende ledental der harmonie. Verwacht mag dan ook worden dat Ma- H. Bakkers, C. Boons, H. v. d. Brand, A. v. d. Griendt, H. van Helvoirt, J. van Hoof (met lof), M Hoogendoorn, J. Leng let, C. Leytens, G. Couwenberg, M. van Meeuwen, C. Oosterbaan, B. Riksen, A. Somers, Th. v. d. Steen, Machteld Duyve- laar, Marijke Govers, H. Vlaar (met lof), J. IJzermans, Francien de Bree en Anne-Ma- rie van Sambeek uit Waalwijk; T. v. Bal- lekom, P. Mol, J. Vinken vleugel, Christien van Drunen en José Schrover uit Drunen, P Burghouts en F. van Kasteren (met lof) uit Heusden; C. Flipsen uit Hoge-Zwalu- we; G. v. d. Spank uit Wagenberg; E, Broekmans uit Den Bosch; A. v. Boxtel, A. v. Heesch, S. de Kort, A. Stello, F. v. d. Hoven en Elly Muscus uit Kaatsheuvel; E de Kort uit Loonopzand; H. Parijs, R. v. d. Sanden, A. Verbunt, H. Vorstenbosch en H. Wagenberg uit Vlijmen. Afgewezen 29; herexamen 8. Mia Aussems, Ria van Mensvoort (met lof) en Ineke Vesters uit Kaatsheuvel; Joop v. Gerven uit Waspik. Afgewezen 9; herexamen 2. Van Klas III naar Klas IV Jes Dirks, Thea Schapendonk, Tanneke van Well en Karin Hoffmans uit Waalwijk; Annelies Hempenius en Christien Pijnen borg uit Drunen; Ans Janssen uit Elshout; Tinny Buys uit Heusden; Dinny v. Heesch uit Kaatsheuvel; José de Bont uit Nieuw- kuyk; Ria Schumacher uit Raamsdonk; Maria Holleman uit Tilburg. Afgewezen 7herexamen 1 Van Klas IV naar Klas V Marlies de Cock, Leny van Helvoirt, Liesbeth van Oss, Noor Pessers en Mieke Pullens uit Waalwijk; Alda den Hartog uit Den Bosch; Jeanny Smits uit Heusden; Louise van Hoorn uit Loonopzand. Afgewezen 3; herexamen 5. De reetor richtte een ernstig woord tot de leerlingen naar aanleiding van deze promotie-lijst, die aanwees dat er zeer velen moesten doubleren. Hij wees er op dat de studie van een 5-jarige H.B.S. en 6-jarig Gymna sium zeer moeilijk is, en alle ambi tie, studie-ijver en concentratie ver eist. Hij zag de oorzaak van de vele zitten-blijvers in de grote afleiding waaraan de jongelui tegenwoordig blootstaan. Als zij en hun ouders niet begrijpen dat men wel eens n radio- en televisie-uitzending, bios coop of avondje zal moeten laten voorbijgaan tor wille van de studie, dan komen ze er absoluut niet. De voorzitter vond 't jammer dat hij van de overgangsexamens niet hetzelfde kon zeggen als van de eindexamens, en onderstreepte de ernstige waarschuwing van de rec tor en bracht tenslotte hem, con rector, moderator en leraren dank, voor alles wat zij in het afgelopen jaar opnieuw voor school en stu denten hadden gedaan. te horen Kreeg, onuei icmm6 -- - e kwame dirigent, die in het succes zeker het j rijke niet tevergeefs een beroep op de of kwame tungeni, fervaardigheid der ingezetenen zal doen. Marijke kan met voldoening op dit grote succes terugzien, temeer daar de Harmonie Excelsior uit Ermelo, die ook in de afde ling Uitmuntendheid op dit concours uit kwam, slechts een 2e prijs behaalde. grootste aandeel heeft gehad, was zo per fect, dat ieders verwachting werd over troffen. Het verplichte nummer „De lt- ranne" werd correct en onberispelijk uit gevoerd, terwijl het vrije nummer „fan tasie-Ballet" wel het mooiste was dat men er te horen kreeg. Dit bewees ook wel de uitbundige ovatie van het duizendkoppige publiek na het optreden. Men spanning wachtte men het oordeel der jury af en toen bekend werd gemaakt Wij feliciteren de Harmonie Marijke en haar dirigent van harte met dit bijzonder mooie resultaat en wensen hen ook voor de toekomst alle succes toe. Onder voorzitterschap van burge- meester Prinssen kwam de raad der gemeente Raamsdonk vrijdagavond in openbare vergadering bijeen. De agenda zelf werd in een vlot tempo afgewerkt, maar in de rondvraag kwamen punten aan de orde waarop nader werd ingegaan. De heer Ber gé die reeds vaker aandrong op meer speelgelegenheden voor de jeugd, mocht thans op zijn verzoek van de voorzitter de mededeling ontvangen, dat er vergevorderde plannen bestaan om op het indus trieterrein en in het park speeltui nen aan te leggen. Voorlopig zal worden begonnen met het plaatsen van enkele toestellen, doch in d loop van de tijd hoopt men de ac- comodatie wel te kunnen uitbreiden. Ook in Raamsdonk zullen dergelijke voorzieningen worden getroffen. Tevens informeerde de heer Berge naar de mogelijkheid van de bouw van een aanlegplaats voor schippers. Plannen hiervoor liggen wel klaar, maar de uitvoering ervan zal moe ten wachten op betere tijden. Hope lijk zal het mogelijk zijn een derge lijk werk in d.a.c.w.-verband te doen uitvoeren. De heer A. v. Strien vroeg of de voorzitter iets bekend was over de vestiging van een scheepswerf in de gemeente. Op deze vraag moest de voorzitter antwoorden, dat hem hier van niets bekend was. Ten behoeve van het aanbrengen van een spindelschuif t.b.v. aan- en afvoer van water in de Westerpolder voteerde de raad een bedrag van ruim 10.000.—. De constructie van de ebdeur is dermate verouderd, dat er vooral de laatste jaren nogal veel last is ondervonden van hoog water. De heer v. Woerden drong er op aan dat dit werk zou worden uitgevoerd door deskundige vakmensen. Vastgesteld werd een verplichte vakantieweek voor kruideniers. De heer v. Strien informeerde of het in die week ook verboden is te venten. Op deze vraag moest de voorzitter een rechtstreeks antwoord schuldig blijven. Op een vraag van hetzelfde raadslid, op welke wijze overtreders van deze verplichte vakantieweek worden gestraft, moest de voorzitter eveneens het antwoord schuldig blijven. De heer v. Strien wees erop dat een dergelijke overtreding in 't verleden werd gestraft met een boe te van 2.50, met het gevolg dat sommigen het risico namen. De Voorzitter nodigde de heer v. Strien uit eens te komen praten om deze aangelegenheid nader te onderzoe ken. Van Klas II naar Klas III G. Aarts, B. v. Bavel, W. Beunes, F. Hellings, J. de Jong, A. v. d. Ven,-R. Pul lens, A v. Tilburg, R. Bauwens, C. de Jongh, J. Joosen, J. Mahieu, J. Meys en A. Schoemans uit Waalwijk; W. v. d. Lee, A. v. d. Sanden en M. Stevens uit Drunen, A. Lommers uit Elshout; H. van Iersel uit Helvoirt; L. Maas, L. Spierings en P. Spie- rings uit Den Bosch; L. Leijten.uit Heus den; J. v. d. Broek en Leonie Timmers uit Kaatsheuvel; Kokkie Loonen uit Nieuw- kuyk; A. Boom uit Waspik. Afgewezen 27; herexamen 3. Van Klas III naar Klas IV P. Avontuur, W. Donkers, F. Hamburg, F van Huiten, L. van Lieshout, J. Pullens, J. Henkelman, H. Passier, R. Pessers, J. Th. Pullens, H. Spierings en G. Verheyen uit Waalwijk; P. Elshout uit Drunen; W. Bink uit Elshout; J. de Bont uit Nieuw- kuyk; F. Bonte uit Den Bosch; W. v. d. Broek uit Heusden; F. Hultermans, J. de Brouwer en W. Vloemans uit Kaatsheuvel, P. Claassen en J. v. Weereld uit Tilburg, W. Raaymakers uit Rosmalen; W. Huy- bregts en W. Schoonen uit Vlijmen, A. de Grauw, A. Kamp en C. Kemmeren uit Waspik; afgewezen 16; herexamen 2. Van Klas IVa naar Klas Va P. Rous, W. Schrauwers, W. Stoop en Riet Peerik uit Waalwijk; J. Beex uit Dongen; W. v. d. Heyden uit Drunen; J. Damen uit Geertruidenberg; N. van den Broek uit Heusden; Anne-Mieke Maas uit Loonopzand; B. Holleman uit Tilburg, W. v. d. Noort en G. v. d. Noort uit Zeven bergen; Th. Bruysters uit Den Bosch. Afgewezen 1; herexamen 3. Van Klas IVb naar Klas Vb J. Hamburg, F. Klerkx uit Waalwijk; W. v. Bokhoven, J. v. Huiten en G. v. Thtel uit Drunen; M. Bertrums, A. v. Oirschot, J. van Oirschot en D. v. d. Pol uit Den Bosch; J. v. Schendel uit Dussen; H. van Kasteren uit Heusden; C. Hitters uit Raamsdonksveer; P. Klaassenuit Vught, L. Achten, C. Verbunt en F. v. Weert uit Vlijmen; A. Brokx uit Waspik. Afgewezen 16; herexamen 1. Afdeling Gymnasium: Van klas II naar Klas III NUTS-ULO SCHOOL WAALWIJK. Bevorderd van I naar II: Piet v. Alphen, Henk de Bie, Houw- ke v. Bruchem, Gerda Dekkers, Ina Dekkers, Cobie van Diemen, Kees Groeneveld, Luus Hoefnagel, Chris Huist, Corrie Kieboom, Hanme Kuysten, Bernard v. d. Laan, Hen- nie Mandemakers, Hennie J. W. Mandemakers, Willy Rozenbrandt, Sjaantje Rijken, Sander Splinters, Ad Splinters, Kobi van Veen, Corrie Verhagen, Sjaan Vos en Ans van Vuuren te Sprang-Capelle. Kees Braspenning, Karin Damstra, Jan Dekkers, Toosje Gravelijn, Joop Maijers, Bas Timmermans, Berna Verlee, Christa Wildeman (vw.) en Elske v. d. Veen te Waalwijk. Willy v. Zalingen en Janny v. Dron- gelen te Loon op Zand, Henk van Eijden te 's-Bosch en Herman de Raad te Eethen. Niet bevorderd: 11. Bevorderd van II naar III: Jo Blom, Rina Koog je, Betsie Man- demakers (vw.), Bertha Molegraaf, Bep Treffers, Gerda van Veen, Jet Werther en Joop Werther te Waal wijk. Bregitte Blum, Jutta Blum en Arne Heijmans te Drunen. Anneke Dekkers, Piet 't Hooft Ad de Jong (vw.), Tonny Mayers, Jan- nie Mayers, Piet Mayers, Piet Nieu- wenhuiz«en, Ad v. Ommeren, Caret Paulides, Ina Rempt, Hans Vos en Adri Wagemakers te Sprang-Capel le. Kobi Timmermans en Edith Waitz te Loon op Zand. Harrlëtte Verhulst te Waspik. Niet bevorderd: 5. Van III naar IV: Bertie Braspenning, Margriet Drie sprong, Jan Eikelenboom en Ankie v. d. Meu'len te Waalwijk. Wim v. Caem, Francien Dekkers, 1 Peter v. Drunen, Rinus Hoefnagel, Machieltje Hulst, Joke de Jong, Gerrit Mayers, Arthur Mesman, Piet Q Pruyssers, Hennie Rijkers, Ad v.' d. Schans (vw.), Nies van der Schans, Henk Schapendonk (vw.), Corrie v. Vugt en Jacob Waarts te Sprang-Capelle. Allen bevorderd. Telkenjare pleegt het kermisma- tinee van de Liedertafel „Oefening en Vermaak" een massaal bezoek te trekken. Zondagmorgen is 't Waal- wijkse publiek en de vele gasten die dan hun geboorteplaats komen opzoeken, deze traditie trouw ge bleven. „Musis Sacrum" was over- vol met belangstellenden voor het zeer te waarderen programma van bekende opera-melodieën, dat afwis selend door het gemengd koor van de liedertafel, onder direktie van Louis Sars en de solisten Anton El- dering, bas bariton, Nel Dupont, so praan, M. Hesselberth, tenor en Jo- han van de Griendt, bas, werd uit gevoerd. Het matinee werd ingezet met het Slavenkoor uit „Nabucco", een over bekend koorwerk van Verdi, dat het steeds weer goed blijkt te doen, maar overigens enige repertoire-rust best zou kunnen gebruiken. Vervol gens werd het Zigeunerkoor uit „II Trovatore'V eveneens van Verdi, ten gehore gebracht. Het vlotte Ghianti- lied van Winkler kwam beter tot de zaal door dan het Studentenkoor uit „Bocaccio" van Suppé. Het mannen koor zong voorts het Soldatenkoor uit „Faust" en koor uit „Rigoletto". Bij deze koren bleek wel, dat uit breiding van het mannelijk element in „Oefening en Vermaak" geen overbodige luxe zou zijn. Het zou een juiste verhouding tussen licht en zwaarder stemmenmateriaal ze ker ten goede komen. De selectie uit „lm Weissen Rössl" werd door het gemengd koor met veel enthou siasme gezongen. Ofschoon niet ge heel thuis horend in dit opera-pro gramma, bracht dit werk van Be- natzki het publiek aan het slot van het programma al enigermate in de kermissfeer. Als gast-solist zong Anton Elde- ring met zijn prachtige sonore stem aria's uit „Die Verkaufte Braut „Die Entfürung aus dem Serail" en uit „Zar und Zimmermann''. Zijn optreden ontlokte de zaal, mede ook om zijn vlotte voordracht, telkens een uitbundig applaus, dat nog fre- kwenter werd, toen hij samen met Nel Dupont duetten zong uit „La Forza del Destino", uit „Don Juan en uit „Die Zauberflöte". De duitse versie uit „Don Juan", dat als toe gift door beide solisten werd voor gedragen, was een der hoogtepunten van het concert. Nel Dupont en Rinus Hesselberth solieerden op prima wijze in menten uit „Carmen" en uit „Don Pasquale". Graag gehoorde duetten, waarin beide solisten aan elkaar ge waagd zijn, ofschoon Rinus Hessel berth bij de hoge tonen blijkbaar een ietwat off-day had. Als vierde solist deed zich horen Johan van de Griendt met het „Lied van de Toreador" uit „Carmen" en met het „Gebed van Valentijn" uit „Faust". Twee aria's die met veel volume en bravour werden gezon gen. Frans Wilmont had als accompag- nateur beslist geen gemakkelijke taak, temeer niet, omdat zijn instru ment evenals alle aanwezigen in de zaal te lijden hadden van een tropische temperatuur. Zijn grote vaardigheid kwam vooral uit bij de aan virtuositeit grenzende begelei ding van de aria uit „Zar und Zim merman". Het talrijke publiek toonde zxcb terecht zeer opgetogen over 't mooie kermismatinee. Aan Nel Dupont werden bloemen geoffreerd. Huidzuiverheid Huidgezondheid Voelen en oksels Iris door Purol-poeder J. Dekkers (met lof), Yvonne van Daal, Kitty Hagen, Marie-Louise Kruysen en Mieke Vlaar uit Waalwijk; A. Jehoei, r. Jehoel en Trees van Spijk uit Drunen; A. Lanen uit Geertruidenberg; Ch. Nollen uit Den Bosch; Th. Rodenburg uit Raamsdonk. Afgewezen 5; herexamen 4. Van Klas III naar Klas IV j Riet Teijssen uit Waalwijk, Gonny van I Engelen uit Elshout; W. Beekmans uit Haarsteeg P. Ie Maire uit Den Bosch; Guigy van Baar uit Kaatsheuvel; W. Wagemakers uit Loonopzand; J. Broekmans en Miekf" Trientje de Bont uit Raamsdonk; H. de Laat uit Vlijmen; Fl. Coesmans en Maria de Glas (met lof) uit Waspik. Afgewezen 5. Uitslag overgangsexamens Afd. M.M.S. Van Klas I naar Klas II Annemies Dijkstra, Jeannie Heinen; Will Pullens, Hetty Schapendonk (met lof), Wil ly van Zundert uit Waalwijk; Nelly Bink en Jeanne Leyten uit Raamsdonk; Willy de Vrieze uit Drunen; Toos Bink en Ria Bink uit Elshout; Marina Aussems uit Kaatsheu vel; Betty de Kluys uit Tilburg; Corry Luyhen uit Vlijmen. Afgewezen 7. Van klas II naar Klas III Elleke Vermeer en Betsy van de Wiel uit Waalwijk; Ria Burghouts uit Heusden; 661".

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 6