Waalwijkse en Langsiraatse Courant Uit de Langstraat Vergadering werkgroep Waalwijk ontvangt de bloem der vaderlandse zwemsport l MAANDAG 21 JULI 1958 Uitgever: Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Lioofdredacteur: JAN TIELEN Uit blad verschijnt 2 x per week 81e JAARGANG No. 58 22 cent per week per kwartaal f 2.8t f 3.10 franco p.p Advertentieprij s 10 cent per mm Abonnement: speciaal tariei Contract-advertenties: liureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTR. 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES: „ECHO' Drunen afd. Drunen van het R.K, Interpa- rochiaal Charitatief Centum Vlijmen Neusden Sprang Nationale selectie-wedstrijden op 26 en 27 juli Men mag wel zeggen, dat Waalwijk een bijzondere uit verkiezing is ten deel gevallen, want de nationele selectie-wed strijden van de KNZB, welke zaterdag en zondag onder aus piciën van de Waalwijkse Zwem- club en Reddingsbrigade in het zwembad ,,'t Hoefsven" izullen worden gehouden, mogen be schouwd worden als een sport evenement van de eerste rang, waarvoor dan ook ongetwijfeld tot in wijde omtrek grote be langstelling zal bestaan. De wedstrijden, welke dit weekeinde in Waalwijk zullen worden gehouden, zijn de laat ste van een drietal selectie-wed strijden voor de uitzending naar de europese zwemkampioen- schappen, die deze zomer in Boedapest zullen worden gehou den. Behalve deze drie selectie wedstrijden gelden tevens voor de uitzending naar Boedapest de interland-wedstrijd Neder landDuitsland, welke dit week- einde te Nijmegen is gehouden, en de nationale zwemkampioen- schanen, welke op 11 en 12 au- gustus te Schiedam zullen wor den gehouden. Aan de Waalwijkse selectie wedstrijden zal door 54 zwem sters en zwemmers worden deel genomen, waaronder zich alle corypheeën van de vaderlandse zwemsport bevinden. Om enke le namen te noemen: Greetje Kraan, Mary Kok, Judith de Nijs, Atie Voorbij, Rita Kroon, Herman Willemsen en Ad Herm- sen van „De Robben"; Jans Kos ter van ,,'t Gooi"; Cockie Gas telaars v. d. Schiedamse Zwem- club; Ada den Haan PSV; Jo- pie en Corrie van Alphen van RDZ; Theo Hoogveld van Nep- tunus, Amersfoort; Bert Sitters van het IJ; Laurens Kostelijk van LZÖ uit Leeuwarden en ve le andere nederlandse topzwem- sters en -zwemmers. Om voor uitzending naar Boe dapest in aanmerking te komen moet men op zijn nummer min stens eenmaal beneden de ge stelde limiet gezwommen heb ben en moet men er verder blijk van geven in groeiende vorm te zijn. Voor uitzending komen alleen in aanmerking de twee hoogst geplaatsten op elk nummer, met uitzondering na tuurlijk voor het nummer' esta fette, waarvoor uiteraard vier deelnemers in aanmerking ko men, indien zij tenminste aan de gestelde eisen voldoen. Voor de selectie-wedstrijden te Waalwijk zijn weer zwaardere eisen gesteld dan voor de reeds plaats gehad hebbende twee wedstrijden, zodat men bijzon der spannende wedstrijden en snelle tijden mag verwachten. Vooral op de 200 m. schoolslag heren; wordt een felle strijd ver wacht, omdat de twee gegadig den Wieger Mensonides en Ab Kroonenburg de limiettijd zeer dicht benaderen en elkaar beur telings op dit nummer kloppen. De wedstrijden van zaterdag beginnen om 7 uur. Dan zal de 200 m. vrije slag heren ver- zwommen worden in twee se ries van vier. Aansluitend hier aan zullen de kampioenschap pen van de Waalwijkse Zwem- club en Reddingsbrigade wor den verzwommen hetgeen onge- geen ongetwijfeld een aantrek kelijk programmapunt is. Ver der is er een polo-wedstrijd tus sen; ouder en jong Waalwijk. Zondag beginnen de wedstrij den om 230 uur en men kan dan de voluende wedstrijden zien: 100 m. vrije slag dames en he ren; 400 m. vrije slag dames en heren; 200 m. schoolslag dames en heren; 100 m. vlinderslag da mes en 200 m. vlinderslag he ren; 100 m. rugslag dames en heren. Estafette - wedstrijden zullen in Waalwijk niet worden gezwommen omdat dit teveel tijd in beslag zou nemen. Wel kan men zondagmiddag nog ge nieten van waterpolo-wedstrijd tussen Brabant A en B. Twee sterke poloteams dus. Rond het herenbad zal een tribune worden opgericht, die plaats zal bieden aan 900 bezoe kers. Verder zal worden gezorgd voor een groot aantal staan plaatsen, vanwaar men de wed strijden goed kan volgen. Bijzonder groot is de mede werking van de dienst gemeen tewerken geweest voor het wel slagen van deze wedstrijden. Belangstellenden willen wij er nog op wijzen, dat de entreeprij zen voor zaterdagavond belang rijk lager zijn dan voor zondag middag. Verder vestigen wij er nog de aandacht op, dat gezien de enorme belangstelling van de buitenplaatsen voor deze wedstrijden, voor de waalwijk se ingezetenen de gelegenheid tot voorverkoop is geschapen, o.a. aan de kassa van ,,'t Hoefs ven". Het zwembad wordt zater dagmiddag voor gebruik door het publiek gesloten en is uiter aard zondag de gehele dag voor gebruik gesloten. Een extra busdienst zal za terdagavond en zondagmiddag de dienst tussen station en zwembad onderhouden. Capelle DEEBOWIHEÏ ZUIDEN De werkgroep Drunen van het interpa rochieel sociaal charitatief centrum hield woensdagavond een algemene vergadering in Hotel Ter Hunen. In een vorige verga dering werd de studiegroep van het cen trum in zijn geheel benoemd tot bestuur van de werkgroep en op deze vergadering werd de heer v. d. Lee, voorzitter van de studiegroep, tevens benoemd tot voorzitter van de werkgroep. In het bestuur kwam verder nog wijziging doordat de heer P. de Bont werd toegevoegd als secretaris van de werkgroep. Het bestuur van de werkgroep Drunen heeft in de huidige situatie een dubbele taak, n.l. studiegroep en bestuur. De studiegroep heeft n.l. tot taak het opsporen en bestuderen van problemen welke er plaatselijk op sociaal of charita tief terrein bestaan. Het bestuur van de werkgroep heeft tot taak de werkgroep te activeren. De werkgroep waarin zitting hebben vertegenwoordigers van alle stands organisaties en verenigingen die op sociaal of charitatief terrein werkzaam zijn, kan op haar beurt stimulerend werken op sociaal of charitatief terrein of onder de vereni gingen die op sociaal-charitatief terrein werkzaam zijn. Deze verenigingen behou den uiteraard in welke zij in het centrum vertegenwoordigen, hun eigen autonomie. Op deze vergadering van het werkco mité werden tal van punten besproken; o.a. werd besproken de oprichting van onder- comité's. De presidente van de St. Elisa- bethsvereniging besprak het werk van deze vereniging, zoals zich dat in de laatste jaren heeft gewijzigd. Besproken werd verder ook de Bejaardenzorg, het werk van het Wit- Gele Kruis en de oprichting van de Eccle- sia-groepen. Gezinszorg. Oudércomité's. Om te komen tot de oprichting van oudércomité's voor de scholen, bestaan reeds geruime tijd plannen. Men hoopt dan ook spoedig tot de oprichting van deze ou dércomité's te kunnen komen. Deze oudér comité's, welke voor elke school zullen moeten worden samengesteld komen mid dels algemene verkiezing tot stand. Te voren zal nog een bijeenkomst worden be legd, waarop het doel en de werkwijze van deze oudércomité's nog eens nader zal worden uiteengezet. De oudércomité's heb ben o.a. tot taak, middels overleg met schoolbesturen en hoofden der scholen, daadwerkelijk mede te werken aan de op voeding en het onderwijs. Het is de spe ciale wens van het episcopaat, dat voor de Katholieke scholen oudércomité's in het leven werden geroepen en het episcopaat heeft hiervoor dan ook nauwkeurige voor schriften en reglementen uitgegeven. Ook de minister van onderwijs staat de oprich ting van oudércomité's sterk voor. Een van de hoofddoelen van het oudercomité is o.a. de samenwerking tussen school en gezin te bevorderen. St. Elisabethsvereniging. De voorzitster van de St. Elisabethsver eniging Mevr. Schreurs, gaf op deze bij eenkomst een overzicht van de werkwijze van deze vereniging in het huidige tijds bestek. Was vroeger het werk van de St. Elisabethsvereniging speciaal armenzorg, momenteel heeft de toestand zich zodanig gewijzigd dat de St. Elisabethsvereniging andere taken en ook andere vormen moet zoeken om charitatief werk te kunnen doen. In de verenigingen hebben zich dan ook verschillende wijzigingen voorgedaan om het werk meer eigentijds te doen zijn. Taken als ziekenbezoek en waar nodig hulp aan gerepatrieerden zijn thans speciale ta ken geworden van de St. Elisabethsvereni ging. Gezinszorg. Ook dit was, zij het dan zeer kort, een punt van bespreking. De studiegroep heeft aangaande dit onderwerp tot voor kort een uitvoerig rapport hierover opgesteld, waar op wij binnenkort nog hopen terug te ko men. Punt van bespreking in de werkgroep was de nieuwe salarisregeling voor gezins- verzorgsters en gezinshulpen. Bejaardenzorg. Door de heren van Drunen en van Riel werd dit punt door het bestuur aan de orde gesteld toegelicht. Drunen kent een comité Ouden van Dagen dat jaarlijks een uit stapje organiseert. Men was van oordeel dat bejaardenzorg, voor wat de ontspan ning betreft, veel groter zou moeten en kunnen zijn. Gedacht is aan een Bejaarden vereniging en de stichting van een recre atiegelegenheid, speciaal voor de ouden van dagen. Ook het organiseren van een tocht ouden van dagen speciaal voor die welke de normale tocht niet kunnen mee maken, werd onder de aandacht gebracht. Wit-Gele Kruis. De heer van Huiten gaf een korte toe lichting op het werk van het Wit-Gele Kruisbestuur inzake de stichting van een wijkgebouw. Uit het bestuur is een com missie van drie gevormd, welke speciaal belast is met de stichting van voornoemd gebouw. Er zijn reeds reële vorderingen gemaakt. Er is reeds een vast omlijnd plan. De architect heeft de tekening voor dit gebouw reeds gereed en de grond waar dit gebouw zal worden geplaatst is reeds aan gewezen, n.l. hoek Burg. v. d. Heijdenstr. - Jacob v. d. Meijdenstr. Het is thans nog wachten op de rijksgoedkeuring Ecclesia-groepen. In de laatst gehouden vergadering werd hierover reeds uitvoerig van gedachten ge wisseld. Tot positieve resultaten was men tot op heden echter nog niet gekomen. Spe ciaal, aldus verschillende woordvoerders, is gebleken dat doel, werkwijze en betekenis van deze groepen bij de meeste mensen niet bekend zijn. In 300 parochies in Nederland heeft men momenteel ecclesia-groepen. Godsdienst verdieping, godsdienstverbreiding en per soonlijke beleving van het christendom is het belangrijkste doel van de ecclesiagroe- pen. Maandelijks krijgen de groepen, Ne derland telt er 1500, gesprekstof. Na behan deling in de groep zelf volgt nog een ge zamenlijke bespreking o.l.v. een priester. Om aan het werk, doel en streven van de ecclesia-groepen meer bekendheid te ge ven, werd de mogelijkheid overwogen om de verschillende geestelijke adviseurs in de diverse standsorganisaties nog eens duide lijk dit doel te laten uiteenzetten. GESLAAGD. Te Aarle-Rixtel slaagde voor de drie jarige cursus Mulo-Middenstand onze dorps- genote Tony Klerks. Onze dorpsgenoot Ad Pullens slaagde aan de Kweekschool te Dongen voor het examen onderwijzer. HEROPENING. De heer G. IJpelaar in de Grotestraat heropende vrijdag j.I. zijn geheel gemo derniseerde schoenen- en kousenzaak. Een oude en vertrouwde firma verscheen hier mede in een nieuw gewaad. Met een groot winkelraam en een keurige etalage een bijzonder aardige winkel, kent men de oude winkel bijna niet meer terug. Naast schoenen en kousen, gaat de heer IJpelaar ook sportartikelen verkopen. Het geheel is een aanwinst voor Drunen. Gaarne wensen wij de heer IJpelaar dan ook succes in deze vernieuwde zaak. KULTURELE KRING. Het bestuur van de Kulturele Kring hield vrijdagavond in Hotel Royal een ver gadering waarop het programma 1958 '59 werd vastgesteld. Dit is het tweede pro gramma van de Kulturele Kring Drunen - Elshout, die vorig jaar werd opgericht. De Kring telt thans 300 leden. Het is een zelfstandige organisatie, met het doel het kulturele leven in Drunen te bevorderen. De Kring doet dit door daar waar nodig verenigingen, die eveneens op kultureel ge bied werkzaam zijn, te steunen of te advi seren en tevens door het verzorgen van speciale kulturele avonden op gebied van toneel, muziek, ballet etc. In het bestuur van de Kring zijn opgeno men vertegenwoordigers van de vier stands organisaties, waardoor op de eerste plaats geheel de bevolking vertegenwoordigd is en op de tweede plaats de standsorganisaties die eveneens een kulturele taak hebben hun invloed op de gang van zaken in de Kring kunnen doen gelden. Ook dit jaar heeft de Kring kosten noch moeite gespaard om weer een verantwoord en bijzonder programma te brengen. Men opent op 7 oktober met de toneel groep Studio uit Amsterdam, met het to neelspel: De slag om Diana, van Terence- Rattigan. Op 18 november komt Jode van Gent met een lezing en natuurfilm in kleuren: Tussen vulkanen en wilde dieren. Op 17 december een speciale middag voor de schooljeugd. Het Amsterdams Jeugdtoneel, met: De Betoverde laars. Op 18 januari de Balletgroep Mario uit Den Haag, met een programma van 17 dansen en balletten. 3 Februari Henk Zoutendijk, Poppen theater met Tijl Uilenspiegel. En tot slot op 3 maart De Jonge Spelers uit Eindhoven, met het bekende toneelspel: De drie wijze gekken. Alle avonden worden gegeven in De Ho ge Braken. Ondanks het feit dat de financiën niet erg rooskleurig zijn, heeft het bestuur ge meend de contributie niet te moeten ver hogen en is deze gesteld op f 3 per per soon. Leden hebben dan toegang tot de kulturele avonden tegen entree van f 1.25. Niet-leden tegen f 2.50. Als vereniging die zuiver ingesteld is op verheffing en be vordering van het culturele leven, wordt rekening gehouden met een overheidssub sidie die in overeenstemming is met het werken en streven van de vereniging. Te vens houdt het bestuur er rekening mee dat alle culturele avonden volgens alge meen gemeente-reglement vrijgesteld zijn van vermakelijkheidsbelasting. RENNERSNIEUWS. De Drunense renners v. d. Hoven en v. Heeswijk namen zondag deel aan de ronde van Goirle; v. d. Hoven werd bij de nieu welingen no. 7 en v. Heeswijk moest hal verwege de strijd staken. v. d. Lee bezette bij de amateurs de 12e plaats in de ronde van Prinsenbeek. Zowel v. d. Hoven, van Heeswijk als v. d. Lee wisten verschillende premies in de wacht te slepen. A.s. zondag nemen alle drie de renners deel aan de ronde van Thorn (L.Sup porters die met de speciale bus de renners willen vergezellen moeten zich voor woens dag opgeven bij het bestuur of Hotel Royal. DIPLOMA-UITREIKING. Aan de technische school voor schoen makers zal de E.A. heer Burgemeester Snels vrijdagavond de eindgetuigschriften uitreiken. In december van dit schooljaar werd overgeschakeld van het handwerk naar het machinaal schoenmaken. Het gehele leerplan werd hierbij gewijzigd, waardoor ook de AVO een zeer ruime plaats kreeg. Bezichtiging van de werkstukken: vrijdag 8 tot 10 uur, zaterdag 3 tot 10 uur en zon dag 12 tot 2 uur. DIPLOMA-UITREIKING R.K. HUISHOUDSCHOOL DRUNEN EN OMSTREKEN. AGENDA. Maandag GESLAAGD. Dinsdagavond zal de E.A. Heer Burge meester Snels aan de R.K. Huishoudschool alhier de diploma-uitreiking verrichten. De- ze week werden reeds de getuigschriften vöor de avond-levensschool uitgereikt op een speciale afscheidsavond. De verschillen de avondcursussen welke aan de school dit jaar hebben gelopen, zijn ook de laatste weken beëindigd. De diploma-uitreiking van a.s. dinsdag is dan ook het slot van het leerjaar 1957-'58. In ons volgend nummer geven wij een uitvoerig verslag over het verlopen school- jaar, alsmede de lijst van geslaagden, zo wel voor het primaire onderwijs als voor de avondlevensschool. I ORIËNTATIERIT A.M.C.D. j De Auto- en Motorclub Drunen hield zondag weer een zeer geslaagde en bijzon der prettige oriëntatierit over een afstand van 64 k.m. Er verschenen pl.m. 40 deel nemers aan de start. De uitslag was als volgt: No. 1 Zonneveld Eindhoven 77 straf- punten; 2 W. IJpelaar Drunen 82; 3P. Verhoeven Drunen 89; 4 J. Sikkers Dru nen 101; 5 P. Vissers Drunen 103; 6 C Verhagen Kaatsheuvel 127; 7 v. Ruremond Vlijmen 129; 8 A. van Delft Drunen 136 en 9 A Fitters Waspik 140 strafpunten. BOND OUDSTRIJDERS. Op een algemene vergadering van de Bond van Oudstrijders afd. Drunen werd in het bestuur gekozen de heer A. Vissers in de vacature van de heer v. d. Velden. De heer L. van Huiten werd herkozen. De af deling Drunen telt thans 106 leden. OPENING NIEUWE ZAAK. Woensdag 23 juli opent de heer J. Els- hout in de Stationstraat zijn nieuwe en zeer moderne slagerij. Onder architectuur van architect J. Verhagen werd naast het eeTtijds gemeen telijk slachthuis een bijzonder mooi win kelpand geplaatst, terwijl genoemd slacht huis zedanig werd verbouwd dat het in dit pand werd opgenomen. De bijzonder fraaie winkel is toegerust met de meest moderne apperaturen en de inrichting werd bijzonder fraai uitgevoerd door de fa. v. d. Kuijp. De zeer ruime en moderne koelcel werd geplaatst door de fa. Tadema uit Purmerend. Voor de verlich ting zorgde de fa. P. Verhoeven en het pand werd gebouwd door de fa. Schapendonk. Midden in de uitbreidingsplannenOost en West, is Drunen een fraaie zaak rijker geworden. Een zaak ook die getuigd van durf en ondernemingsgeest. Wij wensen de heer Elshout dan ook gaarne veel succes en goede zaken. 7 uur Inkorven Rax, 1000 km. 8 uur Met de dood voor ogen, Hoge Braken, 18 jaar. Dinsdag 7 uur Trainen DVC-senioren. 7.30 uur Diploma-uitreiking R.K. Huis houdschool. Woensdag 8 uur Oud-Heidelberg, Hoge Braken, alle leeftijden. Donderdag 7 uur Trainen DVG-junioren. 8 uur Repetitie Cantabile, zaal café Els hout. 1 Op het op 14, 15, 16 juli gehouden examen tekenen L.O. te 's-Gravenhage 1 slaagde mej. Chr. Achten. Te Amsterdam slaagde voor het Engels L.O. mej. R. van Dommelen. Aan het Dr. Mollercollege te Waalwijk slaagden voor het toelatingsexamen le klas H.B.S.: T. Boelen, B. van Bokhoven, J. Couwenberg, H. Oosterveen, K. v. d. Ven, M. Verboord, H. Wisseling en P. Huij- bregts, allen uit Vlijmen. WIELRENNEN. Zaterdag nam de Vlijmense amateur B. v. d. Ven deel aan de wielerwedstrijd in j Ochten, Gelderland, over een afstand van 100 km. Van de Ven was steeds in de kop groep te vinden; vijf renners gingen reeds vroeg aan de haal. De sprint bracht de uit slag als volgt: 1 Bos uit Beverwijk, 2 Len- teling Velde, 3 Boom Merkelo, 4 v. Enge land Schijndel, 5 v. d. Ven Vlijmen. Zondag 20 juli wedstrijd te Princenhage, waaraan de leden van de Zwaluw deelna men. Het weer was bijzonder slecht en de wedstrijd werd een mooie overwinning voor N. Walravens uit den Bosch, 2e B. Teu- nissen Utrecht; v. d. Lee 12e. Te Goirle werd Pardoel 2e; verdere le den van de Zwaluw: 7e Giel v. d. Wiel, 8e v. d. Griendt, 10e, Harwasers, 12e. Alles bijeen weer een succes voor de leden .van de Zwaluw. OVERGANGSEXAMEN. Aan het Dr. Mollercollege te Waalwijk zijn voor het overgangsexamen geslaagd de navolgende Heusdense leerlingen: Afd. M. M. S. van klas 2 naar klas 3: Ria Burg- houts; van klas 3 naar klas 4: Tiny Buijs; van klas 4 naar klas 5: Jeanny Smits (met lof). Afd. H.B.S. van klas 1 naar klas 2: P. Burghouts en F. van Kasteren (met lof); van klas 2 naar klas 3: L. Leijten; van klas 3 naar 4: W. v. d. Broek; van 4a naar 5a N. v. d. Broek en van klas 4b naar 5b: H. van Kasteren. GESLAAGD. Onze stadgenote mej. A. Verscliure slaagde voor het Mulo- en het Midden standsdiploma. Zij genoot haar opleiding aan de St. Jozefschool te Boxtel. Onze stadgenoot de heer W. D. Kreyer slaagde te Waalwijk voor het diploma Mu lo A en B. VERKEERSEXAMEN. Dezer dagen werd op de diverse scholen weer het jeugdverkeersexamen afgenomen, waarbij de jeugd werd getest op de kennis van verkeersregels en verkeersborden. Aan de openbare lagere sechool slaagden 32 leerlingen, waarvan 24 voor de eerste maal, 7 voor de tweede maal en 1 zelfs voor het derde achtereenvolgende jaar. Aan de R.K. Jongensschool slaagden 32 leerlingen, waarvan 22 voor de eerste maal en 10 voor de tweede maal. Aan de R.K. Meisjesschool slaagden 24 leerlingen, waar van 14 voor de eerste maal, 8 voor de tweede maal en 2 voor de derde maal slaagden. TOCHT OUDEN VAN DAGEN OP 22 JULI 1958. Ook dit jaar zal aan de bejaarden van Sprang wederom een autotocht aangeboden worden. De bezitters van personenauto's hebben hun medewerking voor deze reis op zeer spontane wijze toegezegd, zodat er wederom met een groter aantal auto's aan deelgenomen zal worden. De ingezetenen van Sprang hebben ook een aardige duit in het zakje gedaan en de dames mochten dan ook mooie giften ont vangen om de reis mogelijk te doen maken. De tocht zal dit jaar in Noord-Brabant blijven. De route in grote lijnen is via Tilburg naar Esbeek, door de zeven zaligheden naar Eindhoven en vandaar over Volkel en Gra ve weer naar huis. Indien het weer ook mag medewerken zal het ontegenzeggelijk weer een gezellige dag worden. Het comité hoopt van harte op een prettige reis, zo mogelijk nog ge zelliger dan vorig jaar, ofschoon toen de reis toch zeker voor 100 geslaagd mocht heten. De dagindeling wordt als volgt 7.45 afhalen van de oudjes aan huis. 8 uur Opstellen van de stoet aan het Vrijhoeveplein. 8.15 uur Vertrek via Sprang, Tilburgse- weg via Tilburg en Hilvarenbeek naar Es- beek. 9.45 uur Gebruik kop koffie in Hotel Da- lan te Esbeek. 10.30 uur Vertrek uit Esbeek, via land goed de Utrecht, Lage-Mierde, Hoge Mier de, Reusel, Bladel, Hapert, Eersel, Steen- sel, Veldhoven, Gestel, naar Eindhoven. 12 uur Aankomst Café-Restaurant „Ro- zenstein", Eindhoven, waar de warme maal tijd zal worden gebruikt. 14 uur Vertrek naar Animali te Eindho ven (Vogel- en Dierenpark). 15.30 Vertrek via Nunen, Lieshout, Beek, Gemert, Boekei, Volkel, via Mill naar Gra ve (speeltuin „De Nagtegaal"). 19 uur Vertrek, via Den Bosch en Waal wijk naar Oosteind te Sprang, alwaar de Harmonie Marijke de stoet opwacht om deze met muziek naar het Molenplein te vergezellen, alwaar de stoet zal worden ontbonden. Wij wensen de oudjes weer een recht gezellige dag toe. PLECHTIGE INGEBRUIKNEMING VAN HET GERESTAUREERDE ORGEL VAN DE NED. HERV. KERK. Het stichtingsbestuur tot restauratie van de Ned. Herv. Kerk alhier is voornemens het gerestaureerde kerkorgel van de Ned. Herv. Gemeente alhier op woensdag 23 juli a.s. te half acht 's avonds, in een plechtige samenkomst ter ingebruikneming aan die gemeente over te dragen. Bij deze gelegenheid zal een orgelcon cert gegeven worden door de organist de heer Piet van den Kerkhoff uit Rotterdam. De Chr. Gem. Zangvereniging Excelsior zal aan deze plechtigheid haar medewerking verlenen. HARMONIE MARIJKE. In verband met het succes van de Har monie Marijke op het Federatief Concours te Winterswijk, waar zij onder leiding van haar directeur de heer P. van Iersel uit Waalwijk, een eerste prijs in de afdeling Uitmuntendheid behaalde, worden de zus terverenigingen van Marijke en de verdere plaatselijke verenigingen en belangstellen den in de gelegenheid gesteld om Marijke hun felicitaties aan te bieden. Deze gelegenheid zal worden gegeven op donderdag 24 juli des avonds om 8 uur, in de zaal van de Chr. Volksbond, alwaar de Marijke-familie in feestelijke bijeenkomst aanwezig zal zijn. Men verwacht dat vele plaatselijke verenigingen van deze gelegen heid, hun medeleven met Marijke te tonen, gebruik zullen maken. CURSUS CHR. VAKBEWEGING. Onder leiding van de heer Krooshof, be stuurder van het C.N.V., werd j.I. donder dagavond in het gebouw van de Chr. Volks bond alhier een samenkomst gehouden, met vertegenwoordigers van de Chr. Be sturenbonden uit de omgeving. De samen komst was goed bezocht. Nadat de voor zitter de vergadering had geopend en de bedoeling van de samenkomst had toege licht, gaf de heer Pel, die namens 't C.N.V. tot organisator dezer cursussen werd be noemd, een uiteenzetting van de op de te organiseren cursussen te behandelen on- derwerpen enz. Daar de vergadering alge meen met het doel en het nut van de cur sussen instemde, werd in beginsel besloten te Waalwijk een dergelijke cursus te orga niseren. Deze zal starten op maandag 6 oktober a.s. te half acht, vermoedelijk in het gebouw van de Prot. Chr. H.B.S., na tuurlijk behoudens voldoende deelname van de zijde van de leden der Chr. Vakbewe ging. De besturen van de Chr. Besturen bonden in de omgeving zullen in samen werking met de besturen der plaatselijke afdelingen van de aangesloten bonden de in aanmerking komende leden animeren aan de te organiseren cursus deel te nemen, waarna de docenten voor de cursus door 't C.N.V. zullen worden gezocht, opdat op de geplande datum kan worden begonnen. MUZIKALE RONDGANG. De Harmonie Marijke alhier maakte j.I. zaterdagavond een muzikale rondgang door ons dorp, in verband met het behalen van een le prijs in de afdeling Uitmuntendheid op het Federatief Concours te Winters wijk. Van de zijde van het publiek was hiervoor grote belangstelling en werd deze rondgang zeer op prijs gesteld. ONDERLING VIS-CONCOURS. Op zaterdag 19 juli j.I. hield de Hengel- vereniging De Maasmond, gevestigd in café Ph. van Tilborgh alhier, haar jaarlijks on derling vis-concours. Het was weer een gezellige drukte in en rond het clubhuis aan de haven. 45 Vissers waren op de ge stelde tijd present en om 3 uur toog de karavaan naar het viswater om z'n geluk te beproeven. Het was ideaal vis-weer, doch de vis scheen op de hoogte te zijn van dit concours, want er werd slechts door 9 vis sers een enkel visje gevangen. Na terug komst in het clublokaal werden de prijzen door de voorzitter aan de winnaars uitge reikt. De rest van de prijzen werd dan ook bij loting toegewezen. De prijswinnaars in dit visconcours waren: 1 P. Sprangers met 400 gr., 2 J. Timmers met 320 gr.; 4 L. J. v. d. Mooren met 132 gr.; 4 M. Dekkers met 120 gram; 5 A. v. d. Schans met 115 gram; 6 J. van Beek met 97 gram; 7 A. Verduijn met 80 gram; 8 J. van Beek met 55 gram en 9 M. Brouwers met 20 gram. De prijzen 10 tot en met 26 werden zoals gemeld bij loting toegewezen. Het was voor de H.V. De Maasmond een ouderwetse ge zellige middag, waaraan men met veel ge noegen kan terugzien. P.V. DE LUCHTVAART. De P.V. De Luchtvaart gevestigd in café De Witte Brug alhier, hield j.I. zondag een wedvlucht vanuit Vilvoorde, over een af stand van 91 km. De uitslag van deze wed vlucht luidt als volgt: Le Sage 1, 61; A Klootwijk 2, 5, 11, 44, 46, 54, 55, 57, 71, 81; C de Cloe 3, 19, 23, 35, 40, 50, 62, 63; A v Raamsdonk 4, 8, 28, 66, 77, 83; St v Peer 6, 10, 38, 45, 51, 60, 67, 79; H Dal- maijer 7, 18, 27, 31, 56; C Blok 9, 25, 70, 73; P Bakkeren 12; Jac Rosenbrand 13, 48; J Meter 14; A v Oosterhout 15, 22, 36, 76, 78; A v Bak 16, 58; P Nieuwenhuizen 17, 75; A Versteeg 20, 26, 34, 65, 69; B Pols 21, 30, 33, 39, 41, 80; A Spierings 24, 72; D J v Helden 29, 47, 55; M van Peer 37, 43, 59, 74; C Boer 42, 68; A Tactor 49, 52; H Verduijn 64; C Groene- veld 74. A.s. vrijdagavond inkorven voor de cul turele vlucht vanuit Neufvilles over een af stand van 143 km. Men kan voor deze vlucht ineschrijven met oude en jonge dui ven. De gehele opbrengst is bestemd voor het instrumentenfonds van het fanfare korps Kunst na Arbeid. Deze vlucht staat open voor alle liefhebbers uit de gemeente Sprang-Capelle. Gelet op het grote aantal zeer prachtige prijzen dat voor deze vlucht beschikbaar is gesteld, verwacht men dat alle liefhebbers uit de gemeente zullen in schrijven voor deze vlucht. BENOEMD. Tot onderwijzer aan de te openen Chr. ULO-schooI is benoemd de heer de Kie vit uit Werkendam. CONCERT. Het Fanfarekorps Kunst na Arbeid gaf j.I. zaterdagavond onder leiding van haar directeur de heer H. A. Moors, een zeer geslaagd concert. De diverse nummers wer den zeer goed uitgevoerd en directeur en leden kregen dan ook bij elk nummer een welverdiend applaus. Na afloop van dit concert werd nog een kleine rondwandeling gemaakt door de kom, hetgeen eveneens zeer op prijs werd gesteld. UITNODIGING VOOR CONCERT. Het fanfarekorps Kunst na Arbeid heeft een uitnodiging ontvangen om samen met

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5