JpoM DE COLLECTE voor het uitstapje OUDEN VAN DAGEN. Loon op Zand 6 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 21 JULI 1958 6 Waspik SPORTCLUB BOEREN EN BOERINNEN Geertruidenberg DIPLOMA - UITREIKING MATER AMABILIS SCHOOL DE BAKKERS GAAN VACANTIE HOUDEN. AFWEZIG 22 18 1 3 37 22 15 2 5 32 22 14 3 5 31 22 11 2 9 24 22 9 4 9 22 22 10 1 11 21 22 8 3 11 19 22 8 3 11 19 22 6 5 11 17 22 6 3 13 15 22 7 2 13 14 22 4 3 15 11 22 17 1 4 35 22 15 4 3 34 22 13 3 6 29 22 12 2 8 26 22 12 1 9 25 22 7 7 8 21 22 6 7 9 19 22 6 6 10 18 22 7 4 11 18 22 7 3 12 17 22 5 2 15 12 22 4 2 16 10 23 16 3 4 35 24 13 6 5 32 23 11 6 6 28 24 10 8 6 28 24 12 3 9 27 23 9 6 8 24 24 11 4 9 22 23 9 2 12 20 24 7 5 12 19 24 8 3 13 19 24 7 4 13 18 24 6 7 11 17 24 4 5 15 13 itpunten in min- Wielrennen SPORTCOMMISSIE STELT ZELF PLOEGEN SAMEN. Waalwijk A.s. donderdag 24 juli 7 uur R.W.B. - Militaire elftal ('s-Bosch. Muzikaal opgeluisterd door het fanfarecorps der Qenie Steunt a.s. zaterdag van de de Harmonie Karei van der Heijden uit Zaltbommel, in de loop der maand septem ber een concert te verzorgen te Wijk en Aalburg, zulks op verzoek van de muziek vereniging Oefening en Uitspanning aldaar. VOWAJEU. Zaterdag en zondag hield de Jeugdraad Waspik in de zaal van hotel Van Iersel een grote fancy-fair ten bate van het jeugd werk. In de zaal waren vele stands inge richt met diverse attracties zoals Rad van Avantuur, Auto-racespel, Dobbeltent, Vlieg- tuigensport, Schiettent, Lampenspel, Electr. steekspel, Bal-gooien, Kogeltrektent en Sjoelbak. Bovendien was er nog een bui tengewoon gezellige weinstube annex res taurant, waar de gebruikelijke dranken en hapjes werden verschaft. Dit fancy-fair trok een redelijke belangstelling, maar had vanwege het doel en zijn sympathieke op zet (de vele en waardevolle prijzen waren n.l. allen gekocht en niet zoals min of meer gebruikelijk is op een goedkope manier bij eengebracht) een grandioos succes moeten worden. Ongetwijfeld is het weer, vooral zondag, een stimulans ten kwade geweest.. BROMFIETS SLIPTE. In de Benedenkerkstraat gebeurde zondag een minder ernstig verkeersongeval. Een bromfiets waarop twee personen uit do richting Raamsdonk, maakte waarschijnlijk door het natte wegdek, een slipper en werd daarbij door een achterop rijdende perso nenauto licht geraakt. De duo-passagier liep hierbij enkele schaafwonden op en werd op verzoek van dokter Gerlach ter nader onderzoek een huis binnen gedragen. Al bij al was het niet zo erg als het wel leek. De bromfiets was echter zwaar beschadigd. WEGDEK. Het wegdek van de provinciale weg in Waspik zal voor een groot gedeelte wor den vernieuwd. Mede om het slippen der voertuigen in de vele bochten te voorko men worden de zgn. kinderhoofdjes vanaf 't Vaartje tot aan Raamsdonk vervangen door klinkerstenen. BENOEMD. Mej. Th. Zijlmans is met ingang van 1 september a.s. benoemd tot lerares aan de huishoudschool van de N.C.B. in Oirschot. Op de tweede kringsportdag van dit sei zoen hebben de leden van de Waspikse RK J B en RKBB weer van zich doen spreken. De Jonge Boeren behaalden een le prijs in de onderdelen verplichte oefeningen en ge mengde volksdansen; verder een 4e prijs bij touwtrekken en een 5e prijs bij pyramide- bouw. In het algemeen klassement bezetten zij de 5e plaats. De Jonge Boerinnen behaalden in het algemeen klassement een tweede prijs en op de onderdelen o.a. een eerste prijs bij volks dans voor meisjes, een eerste prijs bij ge mengde volksdans en een vierde prijs bij het marcheren. Bij de athletiekwedstrijden zijn nog en kele individuele prestaties te vermelden Piet Verschuren: vèrspringen 2e plaats; hmk-stapsprong 2e plaats; kogelstoten 15e plaats. Jan Verschuren: Hink-stapsprong 3e plaats en 100 m hardlopen de 6e plaats. ZOMERAVONDVOETBAL. De uitslagen van de wedstrijden welke vorige week in de zomeravondcompetitie R'veer en Omstreken werden gespeeld zijn als volgt: Good Luck - Keizersveer 2-5; Derby Böys JCL - 5; PNEM Hollan- dia 3-3; SNAB- Waspik 2-1. Het programma voor deze week luidt: 24 juli: Keizersveer - SNAB, en Hollandia JCL. 25 juli Berby Boys en Waspik-Good Luck; 26 juli Hollandia Good Luck. De huidige' stand in deze competitie is als volgt: JCL 21 pt. uit 12 wedstrijden; Keizersveer 16 uit 12; Good Luck 12 uit 12; SNAB 11 uit 11, PNEM 11 uit 12; Hol landia 10 uit 10; Waspik 6 uit 12 en Der by Boys 2 uit 11. J'CL is met haar 21 winstpunten dus onbereikbaar geworden voor haar concur renten en mag zich dus kampioen noemen van deze competitie. VOETBALVER. WASPIK. Donderdag vindt er in Café C. Montens een alg. ledenvergadering plaats. Tijdens de ze vergadering wordt er o.a. een nieuwe keuze-commissie gekozen omdat de huidige reglementair aftreedt. HULDIGINGSWEDSTRIJD. Het tweede elftal van de voetbalveren! ging Waspik dat kampioen werd van haar afdeling en bovendien promoveerde naar een hogere klas, speelde zondagmiddag een huldigingswedstrijd tegen Raamsdonksveer II. Ondanks het feit dat Waspik een 3-1 voorsprong wist te nemen, verloren de kampioenen toch en wel met 3-6. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Geertruidenberg op woensdag 23 juli 1958 des avonds half 8 in het ge meentehuis alhier. Te behandelen zaken 1. Onderzoek geloofsbrieven van de nieuw benoemde raadsleden; 2. Goedkeuring Van de notulen van de vergaderingen van 7 en 8 mei 1958. 3. Mededelingen en ingekomen stukken 4. Vaststelling voorschot vergoeding in gevolge art. 73, le lid der Kleuteronder wijswet over 1958, met pre-advies en ont- werp-besluit. 5. Wijziging gemeentebegroting dienst 1958 met memorie van toelichting. 6. Wijziging gemeente-begroting dienst 1958 wegens subsidie in de verhoogde restauratiekosten der Herv. Kerk, met me morie van toelichting. 7. Voorstel om aan het Bureau Perso neelsbeheer en Organisatie der Ver. van Ned. Gemeenten op te dragen, de voorbe reiding van de invoering van een werkcla sificatie en prestatiebeloning voor de werk en vaklieden dezer gemeente, met pre-advies en ontwerp-besluit. Voorstel tot het toekennen van een tijdelijke toeslag van 3 aan de gemeente werklieden, met pre-advies en ontwerp-be sluit. 9. Voorstel tot het verlenen van een looncompensatie aan het gemeenrepersoneel over het tweede halfjaar 1958, in verband met de huurverhoging, met pre-advies en ontwerp-besluit. 11. Voorstel tot aanbrengen van straat verlichting in de Graaf Floris V-straat, met begrotingswijziging en memorie van toe lichting. 12. Wijzigingen begroting Stedelijke Godshuizen en Dienst Maatschappelijke Zorg over 1957. 13. Benoeming Commissie van Onder zoek voor de gemeenterekening en de be- drijfsrekening over 1956. 14. Voorstel tot verhuur van een ter rein gelegen aan de Stadsweg aan het R.K. Parochieel Kerkbestuur St. Gertrudis voor het plaatsen van een noodkerk, met prae- advies en ontwerp-besluit. 15. Rondvraag. HULDIGING DIENSTJUBILEUM. De heer P. de Rooij, die donderdag j.I. z'n zilveren ambtsjubileum herdacht, werd die dag des namiddags om 2 uur met z'n gezin officieel gehuldigd op het gemeente huis. Aanwezig waren Burgemeester en Wethouders en tevens het volledig gemeen- tepersoneel. Burgemeester Mr. J. Faure nam het woord en schetste de jubilaris als een plichtsgetrouwe werker,' die niets te veel was, 'n man die geheel opging in z'n werk en daarnaast nog vele hobbies had. Hij overhandigde hem 'n enveloppe met inhoud. Namens het gemeentepersoneel - sprak de directeur van Openbare Werken de heer Cleophas, die de woorden van de burge meester onderstreepte en hem nogmaals prees als 'n harde werker. Namens het ge meentepersoneel werd hem een rooktafel ge offreerd. Na afloop bleef het gezelschap nog enige tijd in feestelijke stemming bijeen. JAARVERGADERING R.K. VROUWENGILDE. De R.K. Vrouwengilde afdeling Geer truidenberg hield vrijdag 1.1. haar jaarver gadering. De diverse jaarverslagen van secretaresse en penningmeesteresse werden voorgelezen en goedgekeurd. Tevens had 'n algemene bestuursverkiezing plaats. De voorzitster mevr. Faure werd met algemene stemmen herkozen. Tijdens de vergadering werd ook een loting gehouden. Ten slotte sprak de geestelijk adviseur, kap. J. Ster- kens, een opwekkend woord tot de leden en zette in 't kort uiteen doel en streven van het vrouwengilde, waarna de voorzitster de bijeenkomst met gebed sloot. 't Was een avond met sfeer en kleur, die we mee mochten maken in het Apollotheater, waar donder dag de officiële diploma-uitreiking tot slot van het cursusjaar van de Mater Amabilisschool plaats vond. De zeer drukke opkomst van ouders van leerlingen, docenten, bestuur en genodigden droeg niet weinig tot verhoging van de gezellige sfeer bij. Met een vriendelijk woordje heette de leidster der school, mej. Bren- ninckweyer, de aanwezigen wel kom, waarna de voorzitter van het schoolbestuur, de heer Alb. Wen- nekes, een inleidend woord aan de diploma-uitreiking liet voorafgaan. De spontane opkomst van de ouders en genodigden deed hem grote vol doening; hij zag daarin een waar dering van het mooie werk der Ma ter Amabilisschool, de vorming van het jonge meisje tot het volle leven. Het deed hem verder genoegen uit de vele liploma's en getuigschriften, welke hij mocht uitreiken, eveneens het bewijs te zien dat ook de leer-' lingen het onderwijs weten te waar deren. Meer bijzonder bracht hij daarbij een compliment aan de 2e- jaars leerlingen, aan de lste-jaars uit Loon op Zand, die bewijzen le verden dat ook daar de M.A.S. in alle opzichten aan de verwachtingen voldoet, en aan de twee leerlingen wie hij met lof geslaagd ziet. Dan ging hij over tot de uitreiking der diploma's en getuigschriften. Het einddiploma 3-jarige cursus verwierven: Jeanna v. d. Hoven, Anni Merkx, Ria Verboven, Adri Verboven, Nettie Steenbergen, Vin. Steenbergen met lof, en Vinny Steenbergen. Getuigs'chirft 2e-jaars: Nel Aqui- na, Annie Couwenberg, Jo de Jong, Jet Peeters, Gerrie v. Riel, Gerrie Robben, Jo v. d. Velden, Annie Ver hoeven, Lia de Vries, Willy van der Weerdt, Jo de Vries, Lily Damen en Jo Kluijsen. Getuigschrift le-jaars Loon op Zand: Filie v. d. Aa, Diny Beerens, Trees de Boèr, Lina Coomans, Lina Dankers, Nellie v. d. Hoven, Gerrie v. Iersel, Maria v. Iersel, Diny v. d. Lee, Nellie v. d. Lee, Jo Ligtenberg, Zus Maas, Jo v. Noye, Lies Schoen makers met lof, Tiny v. d. Schoor, Jeanne v. d. Ven, Fannie v. d. Ven, Jo v. d. Ven, Riet v. d. Ven en Toos Remmeren. Dagschool lste-jaars: Jo Donders, Anna v. Dongen, Millie de Bont, Ma ria v. Riel, Adri Dingemans, Jo Schans, Dora Laros, Franca Zee- bregts, Christina Laros, Lenie Sui st ers. Getuigschrift lste-jaars Avond school: Diny Broeders, Mien van Bruggen, Riet Elshout, Lenie Ha mers, Fientje Hamers, Truus de Jong, Mettie Rijnaarts, Fietje Pij nenburg, Narda Vugts, Adri Hoeve- naars, Corrie v. d. Hoven, Nettie de Jong, José Bertens, Sjaan Remme ren, Annie Kluijn, Jeanne Kusten, Willy Robben en Riet v. d. Velden. Tijdens de pauze, die hierop volg de, werd een kop koffie geserveerd, waarna het officieuze gedeelte van de avond aanving. En reeds uit de inleiding van de muziekdocent, dhr. Goossens, kregen we de indruk dat ons iets aparts te wachten stond. Het programma kondigde niets an ders aan dan„Muzikale om-' lijsting" en wat de heer Goossens hierin met zijn groepje presteerde, kunnen wc niet beter betitelen dan een revue van de vakken van de M.A.S. in proza en gedicht, in zang en muziek, in gijn en satire op echt humoristische wijze ten tonele ge bracht, waarin zowel de stof als de docent hier en daar een veeg uit de pan kreeg op een wijze, die de lach lust van de toehoorders spontaan opwekte. Het slot was een bloemen hulde aan mej. Gedde, waaruit per slot van rekening de grote waarde ring sprak van de leerlingen voor het college van leerkrachten. Mevr. v. d. Dungen-Smolders had de grote taak op zich genomen het tweede gedeelte van de amusements- avond te verzorgen. Zij had de re gie van het vrolijke spel in drie be drijven: „Loes weet er wel raad op We hebben verbaasd gestaan over 't gemak, de vrijheid en de on gekunsteldheid waarmee de jonge dames zich op het toneel bewegen. Het ging alles zo vanzelf, alsof het dagelijks werk was. Bijzonder moes ten we de typering der rollen be wonderen, waarin speciaal Amalia Vonk, Kaat Mossel en Daatje uit-' -•y.< -'yk r-P*3T;'"'Tl blonken, zonder de andere actrices te kort te willen doen met deze be merking. Spontaan was het applaus dat na elk bedrijf en vooral na het derde bedrijf opklaterde. De bloe men die mevr. v. d. Dungen en daarna ook de heer Goossens voor zijn vrouw in ontvangst mochten nemen, waren welverdiend. Het late uur gaf de voorzitter slechts voor 'n kort ogenblik de gelegenheid een woord van dank te brengen aan de heer Goossens en mevrouw v. d. Dungen-Smolders voor het bijzon der knappe werk, waardoor zij veel hadden bijgedragen deze avond tot een echte feestavond te maken, vol sfeer en gezelligheid. GESLAAGD. Voor het M.O. examen Lichame lijke Oefening slaagde te Utrecht mej. R. Lit j ens alhier. Voor 't Mulo- en Middenstandsdiploma slaagden, van de Mulo Piusschool alhier: L. Bulham, José Esch, M. van Dongen, José Opperman, R. Hoevenaars, Nel ly Pulles en Mariam Vloemans. NAAR DE MISSIE. Onze plaatsgenote, de eerwaarde zuster Plechelma Salvatorianus, Li na v. Rooij, vertrekt begin septem ber naar de nieuwe missie in Afrika, Kapanga in Belgisch Congo. Zij komt nog enkele dagen op vacantie om van familie, vrienden en kennis sen afscheid te nemen. De R.K. Bakkersvereniging trof een overeenkomst om ook een va cantie te houden. In de advertentie kolommen van dit nummer treffen we de lijst van sluiting aan. Het ik niet van belang ontbloot om deze lijst uit te knippen, om zeker te zijn wie u bedienen kan. EUPHONIA. De Harm, van het Kon. Muz. Gez. Euphonia ontving de vererende uit nodiging Om op zondag 7 september ter sluiting van het fancy-fair, dat voor de bouw van een parochiekerk in Gemert, door bouwpastoor Strij- bosch, oud-kapelaan van de paro chie St. Jan in Kaatsheuvel, wordt gehouden, een concert te geven. Euphonia heeft dit aanbod met wel willendheid aanvaard en zal hier door trachten een steentje aan deze kerkenbouw bij te dragen. R. J. H. RAAIJMAAKERS arts van 26 juli t/m 10 augustus. Praktijk wordt waargenomen door P. J. M. Wijtenburg, arts; spreekuur 810 uur. Maandelijkse inenting op 14 augustus. DE VLIEGENDE FAKIR. Er wacht de bezoekers van De Ef teling een nieuwe attractie en mo gelijk een verrassing, zoals ons we reldvermaard recreatieoord nog niet gekend heeft. Bij de vele sprookjes, die „De Efteling" reeds een wereld vermaardheid hebben gegeven, wordt er deze week één aan toege voegd, dat in originaliteit en tech niek al het overige in de schaduw stelt. Donderdag a.s. zal de feeste lijke onthulling plaats vinden van een nieuwe creatie van Anton Pieck en Peter Reijnders, door burgemees ter Mr. R. j. Th. v. d. Heijden, in de siertuin van de Efteling van „De Vliegende Fakir", een oud Perzische Magiër die met zijn fluit geen slan gen, doch tulpen bezweert en zich hoog door de lucht beweegt op een vliegend tapijt. Meer willen we nog niet vertellen, doch we mogen ver wachten dat deze nieuwe attractie opnieuw de stroom van bezoekers, die nog steeds onverflauwd aan houdt, zal vergroten. GILDE ST. JAN. Na de 8ste verplichte schietoefe ning is de stand van de competitie van 't Gilde St. Jan: 1. P. v. Nieuw- stad 76 pnt.; 2. A. Dingemans 73 pt.; 3. P. Mikkers 71 pt.; 4. B. van Bal- kom 69 pt.; 5. L. v. Kuijk 68 pt.; 6. P. v. Nieuwstad Jr. 62 pt.; 7. L. van den Hoven 62 pt.; 8. H. v. Nieuw stad 59 pt.; 9. J. Roelofs 57 pt.; 10. P. v. Laarhoven 54 pt.; 11. C. v. d. Ven 53 punten. DUIVENSPORT Wedvlucht Vilvoorde door de K.P.V. Kaatsheuvel. Ingemand 1274 duiven. Lostijd 9 u. v.m.; eerste duif /.51.24 uur; laatste duif 9.50.21 uur; afstand 97 km. Eerste 70 prijswinnaars: 1, 16, 36 Chr. v. Heeswijk; 2 M. de Vries; 3 P. Adriaansen; 4 C. de Bondt; 5, 9, 57 Fr. v. d. Assem; 6, 20 A. Duquesnoy; 7, 11, 14, 17, 60, 62 A. de Bie; 8, 13, 21, 31, 49 H. van Nieuwstad; 10, 23, 43 Jan v. Don gen; 11, 44 J. v. Heeswijk; 15 J. Cor- nelissen; 18, 22 Wim Hamers; 19 Ben. v. Heesch; 24 M. v. d. Velden; 25, 59 C. v. Rooij; 26, 35, 37 Jan Dekkers; 27 P. Brouwers; 28 H. Klis; 29 J. Voogd; 30, 42 Th. Schaafstra; 32 W. Remmeren; 33 M. B,rokx; 34 M. Klein; 38 C. v. d. Ven; 39 Jac. Klerx; 40 Ant. Prierns; 41 B. Ves- ters; 45, 61 Fr. v. d. Linden; 46, 64 M. v. Boxtel; 47, 56 L. Hamers; 48 L. Mosselveld; 50 B. Vesters; 51 L. v.Geel; 52 A. Pijnenburg; 53 Wies Emmers; 54 C. de Bondt; 55 A. Ver boven; 58, 66 M. Lensveld; 63 W. v. d. Ven; 65 Th. Netten; 67 P. v. d. Velden; 68 Jan Damen; 69 Jan Voogd; 70 Jan v. Beers. AGENDA. Maandag 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. Apollo, zaal W. Smit; 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. St. Jan, zaal P. v. Dun. Dinsdag 8.30 uur n.m. ledenverga dering r.k. par. kerkkoor St. Jan; 8.30 uur n.m. repetitie zangvereni ging Semper Vivens, in 't Hoventje. Woensdag 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. Euphonia; 8 uur n.m. Apollo-theater „De Man met de gouden Trompet"; 14 jaar. 7.30 uur n.m. bedrijfsvoetbal Firma EmzoFirma Pehave. Donderdag 8 uur n.m.: repetitie zangvereniging Bel Canto, zaal P. v. Dun; 8 uur n.m. diploma-uitreiking R.K. Huishoudschool. Geslaagd. Te Amsterdam slaagde op 19 juli onze plaatsgenoot de heer C. A. G. M. Toorians voor het diploma i.z. de Vakbekwaamheid van het Meubel- makersbedrijf en meubeldetailhan del. Hij genoot zijn theoretische op- leding bij de heer P. v. Gils, Bin nenhuisarchitect te Tilburg. Zijn practijk kreeg hij bij de meubelma kerij fa. Pièrre van Wanrooy te Kaatsheuvel. Te Tilburg aan de Leo XIII- school slaagde voor Mulo a >en ty pen a en b onze plaatsgenoot, dhr. A. Leijtens. Voor Nederl. Handelscorrespon dentie slaagden mej. M. v. Roosma len en de heer A. Biemans. Zij ge noten hun opleiding bij h'et instituut Klomp-Vorselaars te Tilburg. R.K. E.H.B.O. „St. Rafaël". In de serie van de maandelijkse oefeningen zal deze vereniging dins dag 22 juli a.s. naar Kaatsheuvel gaan, alwaar de oefening plaats heeft tussen Kaatsheuvel, Dongen en Loon op Zand. Hotel Smit is deze keer de plaats van samenkomst. Vertrek aan het parochiehuis alhier om 7.30 uur per fiets. Laten alle E.H.B.O.-'ers als het kan hierbij aan wezig zijn. E.H.I.O.-cursus. De R.K. E.H.B.O. „St. Rafaël" al hier heeft sedert december 1957 een cursus gehouden in E.H.I.O. (eerste hulp in oorlogstijd), waarvan het examen vrijdagavond plaats had. Voor dit examen slaagden mej. Toos v. Loon, de heren L. Hamers, J Toorians, J. v. Onzenoord, G. Broe ders en frater Lambert. Afgewezen 7, niet opgekomen 1 Als examinator trad op Dr. Noij ons uit Den Bosch, met assistentie van Dr. de Vries, die de cursus heeft gegeven. Na het examen werd door Dr Noij ons een korte uiteenzetting ge houden omtrent de werkwijze van de E.H.I.O.; hij duidde op de be langrijkheid, dat men alles diende te kennen alvorens het diploma te verkrijgen, want elk onderdeel is ir het rampgebied, de verzamelplaats, gewonden en bij alle ongevallen van dien aard belangrijk, daar het in oorlogstoestand gaat om een groot aantal slachtoffers en men zich niet beperken mag tot de enkeling. Ook Dr. de Vries sprak enkele woorden ter aansporing om 't boek je steeds maar door te nemen, want de stof is heel belangrijk. Het resul taat van dit examen noemde Dr. de Vries heel bevredigend. Het is van belang dat de E.H.B.O. naast zich een aantal personen -heeft, die nu reeds enigszins zijn opgeleid voor de gevolgen en gevaren die in oorlogs tijd dreigen. De voorzitter der vereniging, de heer J. Toorians, dankte de cursis ten voor hun trouwe opkomst voor deze belangrijke, niet eenvoudige, cursus. Het belang der Bescherming Bevolking vraagt thans om perso nen die op de hoogte worden ge bracht met alle aanvalsmiddelen Verder dankte hij de heren dokto ren voor hun bereidwillige mede werking en spoorde allen aan nog eens serieus het boekje te bestude ren en de oefeningen trouw te be zoeken, want de E.H.B.O. moet de echte grondslag vormen voor alle verder werk. Eindstanden seizoen 1957'58. le klas 103: Berkdijk Raamsdonk White Boys Right 'Oh DHV VOV DVVC VCW WVO 2 Waspik Be Ready x Terheyden 104 TGG OVH J. v. Arckel Haarsteeg RKOSC Rossum Emplina DSC Alem Sportver. '32 Concordia 3 Haatten 106: VOAB 2 Vlijm. Boys 2 Dongen 2 TAC 2 Taxandria 3 RWB 2 Uno Animo 2 x RKTVV3 Baardwijk 2 Desk 3 Hieronymus 2 SET 3 x Zigo 2 x heeft 2 win dering. CHARLY GAUL WON 45e TOUR DE FRANCE Damen beste Nederlander. Met groot machtsvertoon heeft de iuxemburgse wieleradelaar Charly Gaul de 45e Tour dq France op zijn naam gebracht. Temidden van zijn dappere ploegmakkers reed de gele-trui- drager zaterdagmiddag het Pare des Princes binnen, waar dui zenden wielerfans hem een ova tionele ontvangst bereidden. Dej laatste etappe over een af stand van 320 km. is weer de traditionele wandeltocht ge worden. Niemand kreeg een kans om te ontsnappen en zo kwam het peloton dan ook in geslo ten formatie de parijse wieler baan op, waar de Fransman Darrigade zijn (zesde ptappeze- ge scheen te gaan grijpen, maar een wedstrijdcommissaris, die zich te ver op de baan waagde, maakte aan deze illusies een einde. Darrigade kon de man niet meer ontwijken, botste te gen hemj op en smakte tegen de baan. Met een bloedende hoofd wond moest hij worden wegge dragen, maar later kon hij toch de ererondei van zijn ploeg mee rijden. De vetste prijs in deze Tour is in de wacht -gesleept door dé belgische ploeg, die dank zij de drie miljoen in het algemeen ploegenklasjsement met precies 9 miljoen frank naar huis ging. Daarna volgden de Italianen met 8 miljoen 375 duizend frank, gevolgd door de franse nationa- len, die 8 miljoen 100 duizend frank binnen haalden. Achter de ploeg van Geminiani, die 7,5 miljoen verdiende volgde de Ne- lux-ploeg met precies 7 miljoen frank. De overige equipes moes ten met heel wat minder genoe gen nemen. Charly Gaul alleen verdiende met zijn eerste plaats in het algemeen klassement 2 miljoen frank en 250.000 frank met de tweede plaats in 't berg- klassement. De slotklassenrenten van de Tour luiden: Eindklassement 1. Gaul 116.59.05 Op 3.10: 2. Favero Op 3.413. Geminiani Op 7.16: 4.Adriaenssens Op 13.33: 5. Nencini Op 28.09: 6. Planckaert Op 31.39: 7. Bobet Op 40.261 8. Baharnontes Op 48.33: 9. Bergaud Op 58.26: 10. Hoevenaers On 1.00.40: 11. Damen Op 1.16.29: 16. Ernzer Op 1.35.37: 22. Piet van Est Op 1.58.52: 32. Bolzan Op 2.09.02: 37. Schmitz Op 2.18.31: 41. De Jongh Op 2.21.06: 44. Kersten Op 2.21.56: 46. Wim van Est Op 2.22.28: 47. Voorting op 3.48.28: 78 (laatste) Favre. Eind-ploegenklassement: 1. België Adriaenssens, Planc kaert en Hoevenaers) 352.30.58. Op 9.05: 2. Italië Op 45.26: 3. Neluxploeg (Gaul, Damen, Ernzer). Op 59.20: 4. Frankrijk. Op 59.33: 5. Frankrijk Centr. Z. Op 3.18.48: 6. Spanje. Op 3.20.00: 7. Parijs NO. Op 3.30.09: 8. Zwiterl.-Duitsl. Op 3.45.14: 9. Frankrijk WZW. Op 5.23.28: 10. Internationale pl. Eind-puntenklassement 1 Graczyk 347 pnt, 2 Planckaert 406 p, 3 Darrigade 553 p, 4 Gain- che 584 p. 5 Delberghe 623 p, 6 Bauvin 660 p, 7 Hoevenaers 663 p,8 Nencini 682 p, 9 Piet van Est 718 p, 10 Wim van Est 728 p, 14 Ernzer 844 p, 16 Voor ting 902 p, 21 Bobet 994 p, 22 Damen 994 punten. WAT HEEFT DE NELUX PLOEG VERDIEND. Eerste etappe Tweede etappe Derde etappe Vierde etappe Vijfde etappe Zesde etappe Zevende etappe Achtste etappe Negende etappe Tiende etappe Elfde etappe Twaalfde etappe Dertiende etappe Veertiende etappe Vijftiende etappe Zestiende etappe Zeventiende etappe Achttiende etappe Negentiende etappe Twintigste etappe Een en twintigste etappe 3650.— 1520.— 1240.— 480.— 1200.— 1760.— - 3250.— 120.— 2520.— 1300.— 480.— 880.— 520.— 1320.— 440.— 4200.— 400.— 240.— 6920.— 920.— 600.— 240— 80— 2000— waa HVUIH50H, etappe Twee en twintigste etappe Voorting (derde) Kersten (zesde) De Jongh (vijftiende) Gaul (2e bergprijs) Drie en twintigste etappe: Gaul (winnaar) lbOO Gaul (gele trui) 500— Gaul (strijdlustigste) 1000— Ploegenklassement 1600 Schmitz (negende) 120— W. v. Est (dertiende) 80. Het totaal is nu 38.260 Een nieuwe beslissing van de sportcommissie van de K.N.W.U., waardoor ploegleiders niet meer zelfstandig ploegen voor internatio nale wedstrijden mogen samenstel len, zal vermoedelijk het einde te kenen van de rol, welke Kees Pel- lenaars als ploegleider in de Neder landse wielersport heeft vervuld. De sportcommissie heeft namelijk besloten, dat met onmiddellijke in gang de samenstelling van ploegen voor internationale etappe-wedstrij den uitsluitend door de commissie zelf zal geschieden. Ook zal de sportcommissie de ploegleiders voor dergelijke wedstrijden aanwijzen. Dit besluit houdt dus in, dat de ploegleiders of renners niet meer op eigen gelegenheid aan dergelijke wedstrijden mogen deelnemen. Zij zijn afhankelijk van de sportcom missie van de K.N.W.U. De reeds tweemaal vastgestel de, maar door omstandigheden uitgestelde wedstrijd van RWB tegen het zeer sterke militaire etital uit Den Bosch, wordt nu a.s. donderdagavond om 7 uur op het RWB-terrein gespeeld. Het elftal der militairen is als volgt opgesteld: doel In den Bosch (Wilhelmina), achter: Haneveer (NAC), Creussen (Ro- da Sport), Schreuders (DWS) midden de Jonge (Emma), Schilder (Vo- lendam). voor de Groot (DFC), Metus (Oos- terparkers), Duda (Helmondia) Stroo (Vlissingen), Oomen (Ce- leritudo). Zoals men ziet een elftal, waarin een aantal bekende en goedé spelers zijn opgesteld, ter wijl de overigen ook best zul len weten wat voetballen is. Voor RWB misschien toch wel een te zware opgave om met kans op succes dit elftal partij te geven, maar toch ook weel een mooie gelegenheid voor een oefenwedstrijd, waarvan het een en ander geleerd kan wor den. Als speciale attractie wordt de wedstrijd voor de aanvang en onder de rust muzikaal opge luisterd door het bekende en uit niet minder dan 55 personen be staande Fanfarecorps der Genie. Dit gezelschap arriveert om 6 uur in Waalwijk op de Markt, en zal vandaar via de Grote straat, Besoijensestraat en Flo ris V-laan een muzikale mars naar het RWB-terrein maken. ,We hopen dat dit alles begun stigd wordt door goed weer, dan staat zowel de voetbal- en mu ziekliefhebbers een aangename avond te wachten. Donderdag om 7 uur op het RWB-terrein. FA. SCHUWER GAAT UITBREIDEN. Zaterdagmorgen is de aanbesteding gehouden van de nieuwe fabrieks- uitbreiding van de fa. Schuwer aan de le Zeine. Van de 7 inschrijvers was de fa. Wed. A. Aarts alhier de laagste.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 6