WAALWIJK KAATSHEUVEL VAN M WREN'S BRIL 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 JULI 1958 2 li draagt toch óók liever 'n GELIJK HEEFT UZit prettiger BRILLENSPSCIALIST VAN MAAREN Feuilleton Het Renbaanschandaal van Epsom Buitenland DE HEER II. MAAS 40 JAAR BIJ XIMTUR. Koninklijk onderscheiden. Op 23 juli 1958 herdacht de heer H. Maas, werkzaam als snijder, de dag waarop hij voor 40 jaar in dienst trad van de N.V. Timtur. De jubilaris werd, na vergezeld van zijn echtgenote aan zijn woning te zijn afgehaald, om half vijf in de cantine ontvangen door het voltallig personeel van de snijderij en schif- terij, waar de heer R. Treffers de jubilaris toesprak, hem feliciteerde met dit uitzonderlijke dienst jubi leum en hem dankte voor de pret tige wijze van samenwerken op de snijderij, daarbij de hoop uitspre kend nog vele jaren in de beste ge zondheid bij Timtur op dezelfde prettige wijze te mogen werken. Spreker deed zijn woorden verge zeld gaan van het cadeau namens de gezamenlijke collega's, bestaande uit een fraai tafelkleed, sigaretten voor de jubilaris, alsmede bloemen voor mevrouw. De jubilaris dankte hierna zijn collega's voor de hartelijke woorden bij monde van de heer Treffers tot hem gesproken, de aangeboden ca- deaux alsmede voor de prettige sa menwerking .daarbij de hoop uit sprekend tesamen met de thans aan wezigen ook zijn gouden jubilé nog eens te mogen vieren. Na de gebruikelijke tractatie bleef men nog even in prettige stemming bijeen, waarna alle aan wezigen de gelegenheid kregen de jubilaris en mevrouw persoonlijk te feliciteren. Daarna werden de heer en mevr. Maas in de hal van het kantoor ont vangen door de Directie, de edel achtbare heer Burgemeester, alsme de de staf, waar de heer Klijberg, directeur, het woord nam en de ju bilaris grootse hulde bracht bij ge legenheid van dit jubileum. Het was de heer Klijberg een groot genoegen de heer Maas toe te spreken, daar hij hem kende als plichtsgetrouw en prima vakman, die gedurende de af gelopen 40 jaren steeds met de grootste toewijding zijn plichten heeft vervuld. Hij feliciteerde hem dan ook van harte met de bereikte mijlpaal en sprak de hoop uit dat de heer Maas, op dezelfde wijze voort gaande, straks zijn gouden jubileum zal mogen vieren. De heer Klijberg deed zijn felicitatie vergezeld gaan van de gouden Timtur-ere-medalje, alsmede cadeau onder couvert en betrok mevr. Maas in de hulde, door haar een fraai boeket anjers te of freren. Hierna kreeg de edelachtbare heer Burgemeester het woord en noemde het een aangename taak hier bij dit jubileum tegenwoordig te zijn, en, zich aansluitende bij de woorden van hulde van de heer Klijberg, de heer Maas te mogen complimente ren met zijn veertigjarig dienstver band, Spreker bood aan de jubilaris en mevrouw zijn hartelijke geluk wensen aan en kon tot zijn genoe gen de vreugdevolle mededeling doen dat het H.M. de Koningin be haagd heeft de heer Maas te begif tigen met de ere-medalje in brons, verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau. De Burgemeester spelde persoonlijk de heer Maas dit onder scheidingsteken op en feliciteerde hem en zijn echtgenote met deze bijzondere verdienste, waarna alle aanwezigen de gelegenheid hadden de heer Maas met de.ze onderschei ding te feliciteren. Vervolgens kreeg de heer Hoeve- naars, chef van de snijderij, 't woord en sloot zich volkomen aan bij de reeds door de heer Klijberg en de burgemeester gesproken woorden van waardering en hulde en dankte de heer Maas speciaal voor de pret tige verstandhouding in de afgelo pen jaren van hem ondervonden en feliciteerde hem tenslotte met de zo juist verkregen Koninklijke Onder scheiding. Vervolgens sprak de heer Maas, mede namens zijn echtgenote, een hartelijk woord van dank, gericht aan de Directie van Timtur, voor de warme hulde hem gebracht, alsmede voor de ontvangen cadeaux, en sprak de verzekering uit ook in de volgende tien jaren welke hem nog resten van de pensioengerechtigde leeftijd, zich volledig te zullen in zetten tot groei en bloei van Tim tur. Speciaal dankte hij de edelachtb. heer Burgemeester voor de zeer waarderende woorden tot hem ge sproken en voor de Koninklijke On derscheiding welke hij op voordracht van de burgemeester had mogen ontvangen, en verzocht tevens deze dank te willen overbrengen aan Hare Majesteit de Koningin, daarbij de verzekering uitsprekend dit ere teken steeds met eer te zullen dra gen. Tijdens deze huldiging werden de voornaamste momenten op de ge voelige plaat vastgelegd, terwijl bo vendien nog een groepsfoto werd werd gemaakt. Daarna werd op het privé-kantoor der N.V. een heildronk uitgebracht op de jubilaris, waarna de heer Maas een toast uitbracht op de N.V. Timtur en haar Directie. In zeer geanimeerde stemming bleef het gezelschap nog geruime tijd, onder het genot van een bor reltje, bijeen, waarna de heer en mevr. Maas naar huis werden ge bracht, teneinde hst feest verder in huiselijke kring te vieren. K.A.V., AFD. BAARDWIJK. In de afgelopen week maakte de K.A.V., afd. Baardwijk, haar jaar lijks uitstapje, dat ditmaal naar Giethoorn ging. Er werd om kwart over acht bij het Gemeenschapshuis gestart en via Den Bosch, Utrecht,, Zeist, Amersfoort, Ermelo, Nunspeet, Zwolle, Staphorst en Meppel bereik te men Giethoorn, waar men on danks een fikse onweersbui toch 'n bijzonder gezellige middag heeft doorgebracht en waar natuurlijk ook werd „gepunterd''. Te ca. 4 uur vertrok het gezelschap van 31 dames weer in zuidelijke richting. In Apel doorn werd .gestopt, en na eerst ge zellig gewinkeld te hebben, werd in de Prinses Juliana-toren het diner gebruikt. Daarna werd er voor de lachspiegels geposeerd, hetgeen de spijsvertering in hoge mate bevor derde. Van Apeldoorn ging 't naar Berg en Bos, waar men een rond wandeling maakte en de fraaie mi niatuur-optocht van de opening van de Staten-Generaal (Prinsjesdag) bezichtigde. Om 10 uur, ging 't ver der in zuidelijke richting. In Grave werd nog even aangeland in hotel „De Nachtegaal". De klok klepte juist half één toen het gezelschap hoogst voldaan Baardwijk weer bin nenreed. Met een blij en dankbaar gevoel heeft daarna iedereen zich ter ruste gelegd. NIJVERHEIDSSCHOOL REIKTE DIPLOMA'S UIT. Op de Nijverheidsschool voor Waalwijk !en Omstreken had vrijdag middag de jaarlijkse diploma-uitrei king plaats. In verband met de afwe zigheid van de voorzitter van het schoolbestuur, de heer J. Tielen, werd deze bijeenkomst geleid door de secretaris van het schoolbestuur, de heer J. Thijssen, die enkele pret-/ tige mededelingen kon doen. De voornaamste hiervan was wel, dat van het ministerie de goedkeuring is verkregen om de school geheel af te bouwen, zodat de school geheel vol gens het opgezette plan kan worden gerealiseerd. We hopen, aldus de heer Thijssen, dat de school over een half jaar gereed zal zijn. Verder deel de hij mee, dat op de noordelijke ge vel van de gymnastiekzaal een met- sel-mozaiek van 13 bij 7 meter zal worden aangebracht door de Amster damse kunstenaar Hendriks. In zijn toespraak bracht de heer Thijssen dank aan directeur, leraren en overig personeel voor de goede zorgen welke ook weer in het afgelo pen schooljaar aan onderwijs en school werden besteed. Een bijzonder woord van dank richtte hij tot de heer Schuurkens, die gedurende 10 jaar als leraar aan de school verbonden is geweest en die nu afscheid neemt wegens een benoeming aan de Nij verheidsschool in Tilburg. Op deze bijeenkomst werd verder het woord gevoerd door de directeur, de heer van Steenderen, die de jon gelui er op wees, dat zij er met dit diploma nog niet zijn en hij drukte hun op het hart alle mogelijkheden tot verdere ontwikkeling aan te grij pen. Ook de directeur bracht dank aan de heer Schuurkens voor de uit stekende wijze waarop hij gedurende 10 jaar zijn functie heeft vervuld. Hij wenste hem het beste in zijn nieuwe werkkring. Ook bracht de heer van Steenderen dank aan ds Sjollema, die gedurende twee jaar de taak van ds Schellevis heeft waar genomen. Vervolgens werd aan de navolgen de leerlingen het diploma uitgereikt Afd. Smeden-bankwerken E. Ballegooyen, C. Verzeyl, Heus- den; M. v. Bergeyck, J. v. Leeuwen (2e prijs), Wijk en Aalburg; G. Boo- gers, B. Lensvelt, Dussen; J. Brok, J. Klerks, L. Klerks, Drunen; J. van Dalen, H. Enkhuizen, Eethen; J. Dannenberg (le prijs), M. Monsieurs, Loon op Zand; M. de Gouw, Nieuw- kuijk; H. v. d. Heuvel, J. Maas, P. van Oers, Waalwijk; J. Kivits, Els- hout; J. Pelckman, Riel; A. Pruijs- sen, J. Quist, Waspik; L. Witlox, Kaatsheuvel... M. van Zon, Vlijmen; S. Zweers en V/. Klooster, Tilburg. Afdeling schoenmaken A. v. d. Akker (2e prijs), Berli- cum; A. Damen, J. v. d. Heuvel, J. Pijnenburg, M. Verduijn, Kaatsheu vel; L. v. Esch, J. v. Hoof, J. Korte- weg (le prijs), Waalwijk; P. Fijne man, P. Kanters, Raamsdonk; W. v. Herwijnen, P. Wagemakers, Sprang- Capelle; F. Klerkx, Berlicum; P. v. d. Ven, Loon op Zand. Afdeling schilderen J. Baart en C. de Hart, Haarsteeg; W. Coomans, Loon op Zand. Afdeling elektriciens B. van Alphen, M. Versteeg, A. Wijgers, Wijk en Aalburg; J. v. d. Berg, P. Diepstraten, C. v. d. Hagen, F van Vught, C van Zon, Vlijmen; G. Bohnen, H. v. Dongen, P. v. Eeu- wijk (2e prijs), A. Korthout, C. Lang broek (3e prijs), M. de Ronde (le prijs), H. Schafer, Th. v. d. Ven, P. Verstijnen, Waalwijk; S. Bulham, Kaatsheuvel; W. v. Dal, M. v. Hui ten, Drunen; P. Franc, E. Koek, Til burg; Jimmy Sasabone, Vught; B. Schouten, Heusden. Afdeling metselen; J. v. Alphen, J. Brok, J. de Haan, G. v. Iersel, P. de Veer, L. v. Vliet, Waalwijk; A. v. Baardwijk, W. v. Dongen, P. Haver- hals, W. de Rooij (le prijs), C. Ver steeg, Sprang-Capelle; H. v. Bokho ven, G. v. d. Bosch, Haarsteeg; H. Brouwers, Heusden; W. Damen, A. de Rooij, Kaatsheuvel; H. de Gouw, P. v. Heeswijk, C. Smits (2e prijs), Drunen; P. Verbunt, Raamsdonk; C. Vromans, Tilburg; A. Wijgers (3e prijs), Wijk en Aalburg. Afdeling timmeren G. Bax, A. Pols, Sprang-Capelle; G. Bax, Heesbeen; J. v. Beek, J. v. d. Broek, H. Broers, L. v. Cromvoirt, A. van Hoof, J. v. Riel, Waalwijk; G. van Bladel, Haarsteeg; H. Bou- man, Wijk en Aalburg; H. Dekkers, M. Teeuwen, Vlijmen; F. v. Delft, Elshout; Th. v. Dongen, M. Maas, Waspik; J. Kant, Nederhemert; J. Klijn, Kaatsheuvel; A. v. d. Louw, Loon op Zand; J. Schreuders, Heus den; W. Spapens, Tilburg; J. Vro mans, Tilburg. DIPLOMA-UITREIKING R.K. HUISHOUDSCHOOL. Tot sluiting van het cursusjaar werden donderdagavond in de r.k. Huishoudschool St. Angela de di ploma's uitgereikt, aan welk gebeu ren een feestelijk tintje werd gege ven door daarbij de ouders der leer lingen en de gehele docentenstaf uit te nodigen. De heer Wennekes, voorzitter van het schoolbestuur, opende de avond met een welkom, daarbij zijn vreugde uitdrukkend, dat hij in de grote belangstelling voor deze avond tevens de belang stelling voor het werk der Huis houdschool meende te mogen con cluderen. Hij was tevens verheugd dat hij zoveie diploma's mocht uit reiken, want het cursusjaar 1957- 1958 is een zeer goed cursusjaar ge- i weest met een uitstekende geest on der de leerlingen. Hij sprak de hoop uit dat het geleerde in de toekomst de grondslag zal vormen voor de praktijk, die eens in het gezin zal moeten worden beoefend. Dan ging hij over tot de uitreiking der di ploma's aan de leerlingen van de 2e jaar primaire opleiding, met als eerste met een speciale vermelding aan Cobi Laros, vervolgens aan Ger ry Bergmans, Doortje v. Dijk, Door- tje v. Es, Sjaan Klijn, Franka Ligt- voet, Corry Molenschot, Ria Moo- nen, Gerda Papenhoven, Jaqueline Schoenmakers, Ria v. Son, Dini van der Velden, Lea v. d. Velden, Mieps v. Damme, Gerry v. Boxtel, Ria Brouwers, Toos Damen, Adri v. Gu- lik, Ria Koremans, Els Matthijs, An- ny v. d. Mortel, Elly v. d. Velden en Elly Vloemans. Afgewezen: 5 candidaten. Middagcursus le jaar: Sjaantje Brekelmans, Ria Hamers, Ria v. d. Hoven, Tini de Jong, Sjaan Klijn, Willy Kolen, Nelly Kemmeren, Riki v. Laarhoven, Sjaan Mathijsen, Jopie v. d. Velden en Paula Ves- ters. 2e jaars: Sjaan v. Beers, Riki Boe len, Joke Hendriks, Rina Mutsaers Sm Joke Rozenbrand. 3e jaars: Annemie v. Bragt, José v. Riel. 4e jaars: Toke Molenschot met lof en Anny v. d. Zanden. Afgewezen: 1. De moderator van de school, ka pelaan Verheijen, sprak daarna een woord van felicitatie, daarbij er op wijzend, dat de meisjes nu op de drempel staan van het volle leven. Met enige vrees moet deze overgang tegemoet worden gezien. In school en huis waart ge tot heden in een beschermende omgeving, nu staat voor velen een andere omgeving te wachten. Ouders, wij bevelen ook nu uwe kinderen aan u aan; kinde ren, blijft eenvoudig en open te genover uw ouders. Ga gerust tot hen als ge iets hebt, en ouders, leen uw oor aan uw kinderen als ze met problemen en moeilijkheden komen. Weet een offer te brengen, ook al kost u dit iets. Ga niet van 't stand punt uit om van uw kinderen te profiteren. Dan beval spreker de cursus aan die 13 september a.s. in Bouvigne gegeven wordt, als inleiding tot het volle leven, waarop hij hoopt dat geen enkel meisje zal ontbreken. Namens de ouders der leerlingen bracht de heer Andr. van Es een woord van dank aan bestuur en do centen, waarbij hij er op wees, dat het aantal verzuimen dat de school heeft, zijn oorzaak vindt in de moei lijke lesrooster, in verband met het huisgezin. Een schooltijd van slechts een uur, juist van 1112, leidt tot Verzuim. Hij zag hierin gaarne ver- 't Is mooier en kost minder I DEN BOSCH TILBURG BREDA Vughterstraat 25 Markt 32 N. Ginnekenstraat 23 Alle kortingen worden direct bij ons afgetrokken. van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" door: Percy King 33) Ik antwoordde, dat hij dan onge veer alle restaurants in de city en omgeving kon afzwemmen." Ashworth grinnikte. „De straf vart ongetrouwd zijn. Ik zal er verandering in brengen en gauw ook. Als de snuiter weer belt, zeg dan, dat ik bij Van Laar eet, '1 Hollandse restaurant in Soho Street. Ik moet iemand spreken, die er geregeld komt." „Osselappen met rode kool en een pul bier!" lachte Myra. „Mijn kostje niet! Goed, ik zal het zeggen." De iemand, die bij spreken wilde, was Han Clinton, sport redacteur van de „Globe", ex pert op het gebied van races. Zoals Myra Farlane voorspeld had, zat hij aan de rode kool met osselappen, een grote pot bier naast zijn bord. Ashworth nam tegenover hem plaats, be stelde 't zelfde. „Je komt in verband met het ongeluk te Epsom," grijnsde Clinton. „Geraden." „Wel, er is werk aan de win kel voor de juridische adviseur van de „Gentlemen Races Asso ciation", als je mij vraagt." „Dacht ik ook. Intens vuile streek van een boef, die zich Buddy Fritzjohn noemt." „Wordt algemeen beweerd," knikte Clinton. „Als een tiende waar is van wat ze fluisteren, moet hij met. zwarte kunst om gaan. Weet 's maandags al welk paard de komende zaterdag wint. Wie hij is en waar hij uit hangt zou ik je niet kunnen zeg gen. 't Slot van elke confidentie luidt steevast: Ik ben de zegs man niet, begrijp dat goed; ik blijf er buiten. Daar schiet je een schimmetje mee op niet?" i „Ik ken verscheidene jockeys al zijn 't er lang niet zoveel als jij kent. Jimmy Shaw, Ted Glo ves, Dave Irving waren schooi ers. Dat kan je niet zeggen van Frank Morris, Eddy Blackstone, Phil Boroughs. Ik snap daarom niet, hoe hij het heeft klaarge speeld." „Ik weet niet meer dan wat ze smoezen. Schoften als Shaw, Gloves en Irving zijn voor geld tc koop. Zo zullen er wel meer wezen. Die zich niet laten om kopen..." Clinton schudde het hoofd. „Ze krijgen een ongeluk en naar de oorzaak mag je gis sen. Mij maken ze intussen niet wijs, dat 't ongelukken zijn. Jou evenmin. Straks zien alle joc keys zich voor het alternatief geplaatst: meezwendelen of' een ongeluk. Dan zijn de draverijen naar de haaien." „Ken je een Susan Hoover?" Ashworth beschreef haar. „Staat ze mogelijk met Phil Bo- roghs in relatie?" Clinton haalde de schouders op. „Wat is er met haar?" „Dat tracht ik uit te vissen. Ze stond onder valse beschul diging voor de politierechter te recht. Drie sjappies getuigden tegen haar. Aan hun tronies was te zien dat ze tot het uitvaag sel van de renbaan behoren. Ik kreeg veertien dagen uitstel yan haar zaak. Zó was het meisje buiten, of twree van de poenen sleurden haar in; een auto. Toen ik de achtergeblevene vroeg wat 't te betekenen had, presenteer de hij me het ziekenhuis in te slaan." andering. Mej. Gedde, de schooldirectrice, antwoordde hierop, dat hierin direct verandering kan worden gebracht, als de huishoudschool over een nieu we school kan beschikken. Het ge brek aan lokaliteiten dwingt de schoolleiding er toe om een rooster samen te stellen die vaak in botsing moet komen met de goede gang van zaken in het huishouden. Een nieu we school moet daarin de oplossing brengen. Tot slot gaf mevr. v. d. Dungen- Smolders een demonstratie over het nieuwe vak, dat aan de rooster is toegevoegd, n.l. het vak over de vrije expressie. De bedoeling hier van is, de kinderen de vrijheid bij te brengen in het openbaar te vra gen en te spreken, als dat zijn nut kan hebben. Zo vaak wordt een ver gadering of bespreking gevolgd, waarop men bemerking heeft of gaarne een toelichting .zou zien. Men' durft echter niets te vragen en het gevolg is, dat men onvoldaan heen gaat. Met het geven Van dit nieuwe vak wordt getracht de ge paste vrijheid aan te kweken, die nodig is in het komende leven. Er wordt getracht dit te bereiken door de kinderen kleine toneelstukjes te laten opvoeren, ook met de vrijheid van eigen uiting van gedachten. Met een tweetal stukjes werd de bedoe ling hiervan gedemonstreerd. Met een kort dankwoord door me juffrouw Gedde en een woord van dank door de heer Wennekes aan de heer v. Es voor zijn woord van waardering, aan bestuur en docen ten, werd deze zeer goed geslaagde avond besloten. SCHOOLZWEMMEN. Vrijdagmorgen werden in 't zwem bad van de Efteling de diploma's uitgereikt voor het schoolzwemmen, waarbij als juryleden fungeerden de heren Vervoort en Montanus. Het diploma A werd uitgereikt aan 17 leerlingen van de Theresiasehool, n.l. Nellie Dingemans, Jo Hendriks, Ant. v. d. Velden, Maria Bertens, Maria Vesters, Louise v. Ree, Wil- helmina Hamers, Nelly Mathijsen, Tonny Brent, Marijke Vesters, Wil ly Hopman, Joke v. Dun, Clasina v. Kuijk, Corry Laros, Lia Vloemans, Sjaantje Damen en Willy Verboven. Afgewezen: 2. Het diploma B. aan: Ineke v. Pa penhoven, Jeanneke de Benis, Mien v. Zon, Annie v. d. Velden, Trees v. Mierlo, Toos Witlox, Annie Muskes en Jeanne v. d. Linden; in totaal 8. Maria-'school, diploma A: Annie v. Corstanje, Ria Maas, Martha Smeets, Jeannie v. Rijswijk, Anne mie Sperber, Corry v. Rijswijk, Ria v. Buuren, Lia Laros, D. Pepping en Henriëtte Verhoeven, Ada Brekel mans, Els Kops, Annie Smits, Ma rijke Schilders, Lenie v. Woensel, Ria Valk, Coby Goedhart, Annie v. d. Velden en Els v. Wezel; totaal 20. Afgewezen: 1. Diploma B: Elly v. Boxtel, Nelly v. Herpen, Adrie Brekelmans, Itta V. d. Heijden, Lenie v. Dongen, Ria Martens en Lya den Teuling; to taal 7. Afgewezen: 1. St. Bernardusschool, diploma A: Gerard v. d. Velden, Gerry Molen schot, Jan v. Corstanje, Cees Bas- tianen, Stefen Laros, Piet v. d. Lin den, Walter Maas; totaal 7. Afgewezen 2. Diploma B: Henk v. Bavel, Jan Smeets, Piet de Kort, Jan Bergmans, Christiaan v. d. Velden, Gerard Heu-' men en Mari Maas; totaal 7. St. Jansschool, diploma A: Kees Stello, Gerard de Jong, Corry van Riel, Wal Span, :Sjaak v. Woensel; Ben Dingemans, Sjaak Snels en Jan Damen; totaal 8. „Te duivel!" Clinton floot, „Zit je Buddy Fritzjohn soms al achter de vodden?" „Precies, 't Is mijn stellige overtuiging, dat hij Susan Hoo ver liet oplichten. Zodra Bo roughs bezoek mag ontvangen, zal ik hem naar haar vragen. Ondertussen probeer is uit te vissen, waar het meisje heenge bracht is." „Ik hoor voor het eerst dat je het leven beu bent. Benieuwd i hoe je 't er af brengt. Natuur lijk lees ik liever Buddy's begra fenis dan de jouwe. Vergeet een voornaam ding niet, ouwe jon gen: zwart kleedt Myra Farlane helemaal niet." Grinnikend verliet Ashworth het restaurant en stapte naar 'n winkel op de hoek, om er siga retten in te slaan en tevens te telefoneren. Een zwarte auto zette zich in beweging zodra Ashworth binnen was en stopte aan de trottoirband. Haast on hoorbaar zoemde de motor. Ashworth draaide Blanche Whitlock's nummer. In Epsom had zij hem als lucht behandeld. Niet dat hij er zich wat van aan trok. Maar zij stond op goede voet met Buddy Fritzjohn en de man, die in haar gezelschap Afgewezen: 3. Diploma BBart v. d. Linden. St. Emiliusschool, Loon op Zand, diploma A: Hans v. d. Velden, Piet Schoenmakers, René Dekkers, Jan v. Lier en Herman van der Sanden; totaal 5. Diploma B: Gerard Steer, Corn. Roestenberg, Piet Grootswagers en Harry v. Lier; totaal 4. St. Gerlachusschool, diploma A Wilhelmina v. Loon, Jeanneke Pij nenburg, Toos v. d. Leur, Rietje Brabers, Mia Schoenmakers, Clasien v. Doorn, Rikie Janssen, Toke v. d. Velden, Wilh. Vera, Sjaan Rekkers, Corry v. Broekhoven, Tonny Harks, Grada v. Iersel, Diny Broeders, An nie v. Iersel, Gertruda v. d. Velden, Lenie Brabers, Nelly v. d. Linden, Annemieke Dankers en Ria Coo mans; totaal 20. Afgewezen: 2. Diploma B: Wilh. v. d. Sanden, Francien Maas, Valerie Dekkers, Gerry v. Noye, Ansje v. Loon, An nie Jansen en Annie Broeders, to taal 7. Afgewezen 1. Prinses Wilhelminaschool, diplo ma A: Kees Wagenmakers, Henk Wijnands, Gerard Nieuwenhuijsen, Jan Konings', Leida v. Oosterhout, Coba Verhagen, Elma v. Proyen en Luus Hoefnagel; totaal 8. Afgewezen: 2. Diploma B: Marian Bossers en Coby v. Veen; totaal 2. Afgewezen: 1. Herman Jozefschool, diploma A: Riky v. d. Linden, Mia Stubbe, Thea v. Wanrooij, José Stubbe, Jo v. d. Wiel; totaal 5. Diploma B: Josien v. Wanrooij en Nelly Stans; totaal 2. Afgewezen: 1. St. Leonardusschool, diploma A Henk Snoeren. MOSKOU WAARSCHUWT TURKIJE. De Sovjet-Unie heeft Turkije in een officiële nota gewaar schuwd, geen aanval op Irak te doen. Moskou beweert berich ten te hebben ontvangen, dat Turkije bezig is een militaire operatie voor te bereiden, die binnen een paar dagen zou be ginnen. Van Turkse zijde werd er vrijdag op gewezen, dat een dergelijke nota ook aan Turkije gezonden werd tijdens de laat ste politieke crisis in Syria. Toen had Turkije evenmin plan nen voor een aanval als nu. RAKETTEN NAAR DE MAAN? Zowel in Amerika als in de Sovjet-Unie heerst koortsachtige bedrijvigheid ten aanzien van het lanceren van maanraketten. De Amerikanen hebben, on officieel, twee. data genoemd: op 30 juli beproeft het'leger een „schot"; op 25 augustus volgt de luchtmacht. De Russen, al tijd geheimzinninger, hebben slechts aangekoncngd, dat hun maanprojectiel „spoedig" zal af reizen. (Jok de Britse geleerden nemen, indirect, deel 'aan het grote avontuur. De radioteles coop van Jodrell Bank in Ches hire zal de Amerikaanse raket ten op hun vlucht met een enor- radiotelescoop „nakijken". Er is al een team van Amerikaanse geleerden met een vrachtwagen vol elektronische instrumenten in het Britse observatorium aan gekomen. was, boezemde hem belangstel ling in. Een hoge, schelle stem, jong maar onbeschaafd, informeerde wat er van zijn dienst was. „Ik wilde Miss Whitlock even spreken. Mijn naam is Ronald Ashworth." Een pauze. Toen: „Ze vraagt waar U bent." „Ik kom juist uit een restau rant in Soho Street. Ik bel uit de sigarenwinkel op de hoek." Ashworth hoorde de bood schap herhalen, daarop weer de onprettige stem: „Ze zegt, dat ze hoofdpijn heeft. Zal U later wel bellen. Of alles met U in orde is laat ze vragen." „Kon niet beter," grinnikte hij. Terwijll hij de ontvanger nog aan het' oor had, drong dui delijk Blanche's lach tot hem door. Schouderophalend stapte hij de cel uit, betaalde en ging naar buiten. Twee mannen, de hoed diep over het voorhoofd getrokken, traden op hem toe. „Ronald Ashworth?" vroeg de één. „Ja antwoordde hij koel. „Als U wilt, breng ik U er gens waar u iets van belang zult horen." „Wie ben je?" „Een kennis van u, Miss Whitlock." „Zo." Ashworth stond even in beraad. „Hoe wist je waar ik was?" „Ik belde uw kantoor. Daar zeiden ze het." „Was jij het dan, die vandaag een paar maal telefoneerde?" „Precies. Stap in. U zult er geen spijt van hebben." Opnieuw aarzelde Ashworth. 't Gezicht van de kerel beviel hem niet, de zalvende manier van spreken evenmin. De man kwam dichter naar hem toe. „Buddy Fritzjohn ver langt een onderhoud met u." „Buddy Fritzjohn?" Ashworth stak een sigaret op, deed een zware haal en blies de rook langzaam uit. „Buddy Fritzjohn zei je? Waarom daar niet direct mee voor de dag gekomen? Of ik mee wil, niets vaster!" (Wordt vervolgd)

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 2