lift HEÜID6 GEMEENTERAAD WAALWIJK tot 50% reductie 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 28 JULI 1958 3 Agenda en pre-adviezen Raamsdonk i,,. brengen v/ij een grote serie coupons van zijden, katoenen en wollen stoffen in de verkoop tegen EXTRA LAGE PRIJZEN. HEUVELSTRAAT 45 - TILBURG Neusden Voetbalsport Berndijk GESLOTEN Ascot passende werkkring Te koop: U kunt niet alles weten. voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Waalwijk op donderdag 31 juli 1958, te halt acht ten gemeentehuize. Punten, van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergaderingen, gehou den 26 juni en 10 juli 1958. 2. Ingekomen stukken: a. Van de Gedeputeerde Staten; b. van de voorzitter van 't cen traal stembureau voor de ver kiezing van de leden van de gemeenteraad; c. van de Commissie tot Wering van Schoolverzuim: verslag over 1957; d. controleverslagen rekenplich- tigen. 3. Onderzoek geloofsbrieven van 't nieuwbenoemde raadslid J. C. M. Westerburger. 4. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van straatbelasting. 5. Voorstel tot het aangaan van een gemeenschappelijke regeling van gemeenten tot stichting en ex ploitatie van 'n regionaal woon wagenkamp. 6. Voorstel tot vaststelling van een verordening op het afhalen van vuilnis en het gebruik van door de gemeente verstrekte vuilnis emmers. 7. Voorstel tot wijziging der poli tieverordening. 8. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de kosten van voorbereiding van een her ziening van het rioleringsplan. 9. Voorstel tot vaststelling van een plan tot herziening van het uit breidingsplan in hoofdzaken, 10. Voorstel inzake waarborging be taling rente en. aflossing van een hypothecaire geldlening voor particuliere woningbouw. 11. Voorstel tot het onttrekken aan het openbaar verkeer van ge deelten der ooster-' en wester- havenkade. 12. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de kosten van voorbereiding van de uit voering der 2e en 3e phase van het havenplan. 13. Voorstel tot toepassing van het verplaatsingskostenbesluit op 't personeel van de kleuterscholen. 14. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de bouw van een christelijke school voor b.l.o. te Besoijen. 15. Voorstel tot beschikbaarstelling van voorbereiding van de aan leg van een sportveldencomplex te Besoijen. 16. Voorstel tot aankoop en ruiling van grond in de Buitenpolder van Besoijen. 17. Voorstel tot aankoop van grond in de Binnenpolder van Besoijen. 18. Voorstel tot verkoop van bouw terrein te Baardwijk. 19. Voorstel tot 't aangaan van een transactie met betrekking tot overdracht in eigendom en ver krijging in eigendom van onroe rend goed (aangehouden ter vo rige vergadering). 20. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor vernieu wing van de koelinstallatie in 't slachthuis. 21. Wijziging begroting 1958. Regionaal woonwagenkamp. ivü ?."33 Het gemeentebestuur van 's-Her- togenbosch heeft, naar aanleiding van de Wet van 23 oktober 1957, houdende wijziging van de Wet op Woonwagens en Woonschepen, waar bij de mogelijkheid wordt openge steld, dat de raden van twee of meer gemeenten bij gemeenschap pelijke regeling een plaats aanwij-' zen, die door woonwagens moet wor den ingenomen bij verblijf binnen 't gebied, dat die gemeenten gezamen lijk omvatten, met een aantal ge meentebesturen van het rayon Den Bcsch contact opgenomen om tot zulk een gemeenschappelijke rege ling te komen. Het ligt in de be doeling het aan de huidig gestelde eisen aan te passen woonwagen kamp beschikbaar te stellen. Intussen zijn de besprekingen met 20 gemeentebesturen zover gevor derd, dat een ontwerp-gemeenschap- pelijke regeling kan worden aange boden. De vertegenwoordigers der deel nemende gemeenten, met wie de on derhandelingen gevoerd zijn, zijn unaniem tot de conclusie gekomen, dat de voorgelegde regeling, ook in haar financiële consequenties, accep-' tabel en redelijk is. De stichting en inrichting van een regionaal woonwagenkamp ingevol ge de ontwerp-gemeenschappelijke regeling houdt in, dat geen woon wagens meer op het grondgebied van de deelnemende gemeenten mo gen verblijven. Het in zeer desolate toestand ver kerende kamp in onze gemeente be hoort bij toetreding tot de gemeen schappelijke regeling opgeheven te worden. Om het kamp in onze gemeente in enigszins behoorlijke toestand te brengen, zou een bedrag van pl.m. 15.000.moeten worden geïnves teerd, terwijl de jaarlijkse exploita tie-lasten minimaal f 2.000.a 2.500.zouden bedragen. Bovendien brengt de regelmatige aanwezigheid van woonwagens in de gemeente uitgaven wegens Ar menzorg met zich mede, welke uit gaven in de laatste jaren zijn toege nomen, omdat deze handelaren in lompen en oude materialen hun kost niet meer kunnen verdienen. De kosten van geldelijke hulp in nood zakelijk levensonderhoud en die van medische aard, alsmede de inciden teel voorkomende kosten, verbon den aan reparaties van defecte au to's van passanten, enz. beliepen de laatste drie jaren resp. 1.850. 2.300.— en 3.800.—. De gemeente wordt bij toetreding tot de gemeenschappelijke regeling en bij opheffing van haar woonwa genkamp derhalve ontlast van de jaarlijks onderhoudskosten en van de kosten van maatschappelijke zorg, te zamen te schatten op 5.000. a 6.000.—. Niet aansluiting bij de regeling zal tot gevolg hebben, dat het kamp te Waalwijk een toevluchtsoord wordt voor woonwagenbewoners, speciaal van hen, die zich in het kamp te 's-Hertogenbosch te veel gebonden achten. Dit gevaar is niet denkbeel dig, daar de kampen der naburige gemeenten, bij toetreding tot de re geling, zullen worden opgeheven. De kostenlast voor onze gemeente zou daardoor met enige duizenden guldens per jaar kunnen stijgen. De ontslagkosten per deelnemende gemeente zijn, volgens het mede ontvangen en ter visie liggende overzicht van lasten en baten, be paald op 29 cent per inwoner. Voor onze gemeente zuilen de kosten dan circa 5.000.per jaar gaan belo pen. Ophalen van vuilnis. Het is gebleken, dat met betrek king tot het opruimen van huisvuil, afval, enz. in deze gemeente nog geenszins van een bevredigende toe stand kan worden gesproken. Welis waar maakt het merendeel van de inwoners gebruik van de gemeente lijke ophaaldienst, doch de deelna me is niet zo algemeen als voor het bereiken van het gestelde doel nood zakelijk is. Velen geven er nog de voorkeur aan, zelf voor het oprui men van huisvuil enz. te zorgen. Hiertegen bestaat geen bezwaar, mits de waarborg aanwezig is dat het vuil niet op ongewenste plaat sen terecht komt. Grote hoeveëlhe- den vuilnis worden evenwel nog aangetroffen op wegbermen, op braakliggend bouwterrein, langs de Winterdijk, enz. Het komt B. en W. voor, dat ge streefd dient te worden naar het verkrijgen van een afdoende contro le inzake het opruimen van vuilnis. Om daartoe te geraken is het nood zakelijk, dat voor het opruimen van vuilnis het gebruikmaken van de gemeentelijke reinigingsdienst ver plichtend wordt gesteld, met onthef fingsmogelijkheid door het college. Aanvankelijk lag het in de bedoe ling voor te stellen een dergelijke bepaling op te nemen in de gemeen telijke politieverordening. Het blijkt echter noodzakelijk, dat daarnaast voorschriften worden vastgesteld aangaande 't gebruik, de wijze van plaatsing, het tijdstip van plaatsing en binnenhaling, de inhoud en het hoogsttoelaatbaar gewicht van de inhoud der van gemeentewege be schikbaar gestelde vuilnisemmers, een strafbepaling inzake het om verwerpen, doorzoeken, enz. van de op straat geplaatste emmers, alsme de bepalingen, inzake het opruimen van grote afval die niet in de vuil nisemmers kan worden geborgen. Met het oog daarop zijn B. en W. van gevoelen dat het aanbeveling verdient om gelijk ook in andere gemeenten is geschied al deze voorschriften samen te vatten in een afzonderlijke verordening op het af halen van vuilnis en het gebruik van door de gemeente verstrekte vuilnisemmers. Herziening rioleringsplan. Bij besluit van gedeputeerde sta ten dezer provincie dd. 7 augustus 1957, is goedkeuring verleend aan 't uitbreidingsplan in hoofdzaak der gemeente. Dit plan voorziet in een grotere spreiding van de industrie, terwijl er voorts diverse nieuwe woonwijken in opgenomen zijn. In verband met het feit, dat alle in het vóórdien geldende uitbrei dingsplan ontworpen woonwijken (Antoniusparochie I, Baardwijk, Be soijen) practisch geheel zijn be bouwd dan wel binnenkort bebouwd zullen zijn, is het noodzakelijk dat op korte termijn met de aanbouw van woningen in nieuwe woonwij ken zal kunnen worden begonnen. Gedacht wordt hier aan de partiële uitbreidingsplannen Besoijen (west), Bloemenoord (ten oosten van de Burgem, Smeelelaan), Kloosterweg (ten oosten van de Kloosterweg en ten zuiden van de 2e Zeine), het plan Waalwijk noord en het indus trieterrein aan de le Zeine. Dit brengt mede, dat ook het be staande rioleringsstelsel aan deze gewijzigde omstandigheden moet worden aangepast. In verband met het vorenstaande hebben B. en W. inmiddels 't Tech nisch Adviesbureau der Vereniging van Nederlandse Gemeenten te Amersfoort opdracht gegeven tot wijziging van het bestaande riole ringsplan. De totale kosten van deze herziening hebben B. en W. begroot op rond 15.900. Krediet voorbereiding 2e en 3e fase havenplan. Door de raad werden reeds kre dieten beschikbaar gesteld voor de uitvoering van het eerste en 't twee de deel van de fase I van het haven- plan dezer gemeente. Zoals bekend is, werd bereids met de uitvoering van dit plan een aan vang gemaakt. Teneinde een tijdige voortzetting der werkzaamheden van het onder havige project veilig te stellen, die nen reeds thans de navolgende on derdelen van dit plan bestedings- klaar gemaakt te worden, t.w.: a. de buitenhaven met bijkomende werken; b. de sluis met bijkomende werken. De kosten van voorbereiding van deze onderdelen zijn door het archi tectenbureau Ir. F. G. de Weger te Rotterdam, welk bureau met 't ont werpen van deze plannen is be last, begroot op onderscheidenlijk 25.000.en 95.000.of in to taal 120.000.—. Stichting prot.chr. school voor b.l.o. In de vergadering van 23 april '56 heeft de raad een krediet, ten be drage van 365.000, gevoteerd ten behoeve van de bouw van een prot. chr. b.l.o.-school in onze gemeente. Omdat de vereiste rijksgoedkeu ring en de terzake benodigde vaste financieringsmiddelen nog niet ver kregen waren, werd voormeld kre diet bij besluit van 5 september '57 weder afgevoerd. Tengevolge van de huidige ver ruiming der kapitaalmarkt is in de-' ze situatie een gunstige wending ontstaan en kan thans aan de Mi nister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen een verzoek gericht worden om de verkrijging van de nodige vaste financieringsmiddelen voor de bouw van een dergelijke school te willen bewerkstelligen. Kosten van voorbereiding sportveldencomplex Besoijen. In de vergadering van 30 januari 1958 heeft de raad een krediet van 3.000.gevoteerd wegens kosten van voorbereiding ten behoeve van de aanleg van een sportveldencom plex in 't uitbreidingsplan Besoijen, t.w. ten zuiden van de spoorweg 's-Hertogenbosch Lage Zwaluwe en nabij het industrieterrein. Deze uitgaaf is door gedeputeerde staten goedgekeurd. In aansluiting hierop heeft de raad in de vergadering van 27 maart 1958 het benodigde krediet voor uit-' voering van het onderwerpelijke plan beschikbaar gesteld. Thans blijkt echter, dat realise ring van dit sportpark ter plaatse niet mogelijk is, omdat tracé van de nieuwe verkeersweg noord-zuid nog niet geheel vast staat en de Rijks waterstaat zich in dit gebied alle vrijheid van handelen wenst voor te behouden. Als gevolg hiervan zal dit sport veldencomplex nu meer oostelijk aangelegd moeten worden; aange zien situering, omvang en construc tie van dit plan thans geheel op nieuw moet worden bezien, dient terzake een nieuw krediet wegens kosten van voorbereiding te worden geraamd. Deze kosten zijn begroot op rond 3.500.—. Vervanging koelinstallatie slachthuis. Blijkens een technisch rapport van de directeur van het slachthuis, functioneert de koelmachine de laat ste jaren niet meer op voldoende capaciteit. De regeling van de tem peratuur en de vochtigheidsgraad in de koelafdelingen worden hierdoor ten zeerste bemoeilijkt. Voor een doeltreffende koeling en ter voorkoming van een ernstige stagnatie in het bedrijf, is het nood zakelijk de thans in gebruik zijnde koelmachine door een nieuwe snel lopende automatisch werkende ma chine te vervangen. Reeds in de vergadering van 28 november 1957 werd door de raad een krediet voor gemeld doel gevo teerd ad 15.0C3.doch gebleken gebrekkige herziening verkregen kan worden. Een afdoende verbetering kan worden verkregen door aanschaf fing van een nieuwe moderne in stallatie, bestaande uit: a. een koelinstallatie voor de voor koelruimte; b. een koelinstallatie voor de twee samengevoegde koelruimen; c. een vriesinstallatie voor de oude verdampingsruimte. De aanschaffingskosten van een dergelijke installatie bedraagt, vol gens ontvangen offerte, 31.000. inclusief koeltechnische montage en leiding-isolatie, exclusief elektrische aansluitingen, exclusief hak-, breek- metsel-, schilders-, loodgieters- en timmerwerken, exclusief koelwater en ontdooi-'waterleidingen. De bijkomende kosten zijn te ra men op 9.100. GEMEENTERAAD RAAMSDONK. f 220.000 voor grond in nieuwe polder. Onder voorzitterschap van burgemees ter Prinssen kwam de raad der gemeente Raamsdonk vrijdagavond in openbare ver gadering bijeen. De agenda telde slechts een drietal punten, zodat het een „vlug gertje" werd. Voor de aanvang van de raad deelde de voorzitter mee, dat het raadslid van Woerden in het ziekenhuis was opgenomen. Namens de raad had de voorzitter hem een bloemetje toegestuurd, vergezeld van de beste wensen. Het belangrijkste punt was het voorstel tot het aangaan van een geldlening met de n.v. bank voor nederlandse gemeenten tot een bedrag van f 200.000 dat zal worden bestemd voor de definitieve financiering Coupons BOSVARKENS. In onze reactie op het ingezonden stuk „Bosvarkens" van de heren Rek en Hooymaayer in onze vorige edi tie, spraken wij over de verkenners beweging. Van deskundige zijde heeft men ons er op geattendeerd dat met „verkenners" een bepaalde afdeling van de padvinderij wordt aangeduid. Padvinderij zou dus be ter zijn geweest, want het is natuur lijk niet zo, dat alleen verkenners zich bezondigen aan daden, die af breuk doen aan ons natuurbezit en het natuurschoon. Padvinderij dus. Waarvan akte. Red. van reeds gekochte en nog aan te kopen gronden in het uitbreidingsplan de Nieuwe Polder. De raad ging met dit voorstel ak koord. De twee overige agendapunten be paalden zich tot de vaststelling van enkele onderwijsvergoedingen. In de rondvraag informeerde de heer Verschuren of de gemeente nog over zwar te grond beschikte, waarop de voorzitter, enigszins gealarmeerd vroeg wat hij daar mee bedoelde. Het bleek, dat de heer Ver schuren het oog had op de kale doelmon- den op de voetbalterreinen. Als hier en kele karrevrachten zwarte grond op ge bracht zouden, kunnen worden, zou dat de bespeelbaarheid wel ten goede komen. De voorzitter antwoordde, dat dat wel zou lukken. De heer Bergé drong aan op een betere verlichting van het verlengde van de Raadhuisstraat. De voorzitter zegde toe deze aangelegenheid met de directeur van gemeentewerken te zullen opnemen. AANBESTEDING. Donderdag 24 juli j.l. had ten gemeen tehuize alhier de aanbesteding plaats voor het maken van een riolering, een rioolge maal, een Imhoff-tank met afvoerleiding en slijkdroogbedden en het verrichten van daarmede verband houdende werken in het uitbreidingsplan „Kom Oudheusden". De uitslag van deze aanbesteding is als volgt Alg. Aannemersbedrijf Gebr. Hoyinck, Arnhem f 274.880 J. A. M. v, Lee, 'Grond-, Water en Wegenb.bedrijf, Veghel f 272.560 Fa. Schapers en De Bont, N.V. Wegenb.-, Grond- en Rioleringswerken, R'donk f 269.000 J. v. d. Ven, Wegenb.- en Water- bouwk. werken, Tilburg f 264,990 Vissers Wegenbouw- en Aan- nemersbedr. N.V., Drunen f 263.280 Fa. De Veer en Schellekens, Aannemers- en Wegenbouw bedrijf, Heusden f 255.500 ZOMERAVOND VOETBAL. Hieronder volgen enkele mededelingen betreffende de zomeravond voetbalcompeti tie, alsmede een overzicht van de nog te spelen wedstrijden. Indien in de toekomst nog een wedstrijd om de een of andere reden zou moeten worden uitgesteld, kunnen wij niet meer ga randeren of deze wedstrijd nog kan worden ingehaald, daar de termijn waarover wij de beschikking hebben over de voetbalterrei nen eind juli is verstreken. Voorts herinneren wij U er aan dat bij de inschrijving is vastgesteld een inschrijf- som van f 75. te betalen met het recht tot navordering van ten hoogste f 225. Het bestuur zet alles op alles om niet tot deze navordering te behoeven over te gaan, maar dan zal U ook wel uit onder staand kas-overzichtje blijken dat het meer dan tijd is dat U de aan het begin van de competitie ontvangen steunbonnen ten spoedigste met onze secretaris of penning meester verrekend. Van de 18 verenigingen hebben wij ont vangen 18 x f 75 is f 1350. - Over de gehele competitie werd aan ter- reinhuur betaald ongeveer f 700, aan de scheidsrechters f 150, drukwerk, telefoon en administratiekosten f 300, inschrijfgeld KNVB f 150. Met de komende onkosten betreffende het organiseren van de kampioensronden bij komstige onvoorziene uitgaven van een bloemetje hier en een kransje daar, zal U uit dit overzicht wel blijken dat een en an der er maar net in zit. Nogmaals durven wij dan ook te hopen dat wij spoedig van U de f 10 van de ontvangen steunbonnen kunnen tegemoet zien. Het bestuur meent uit Uw aller naam te hebben gehandeld door als blijk van me deleven een bloemenkrans te laten bezor gen aan het adres van de Wed. Blok-van Heijst en het verzoekt U verder bij de wedstrijden op a.s. vrijdagavond ter nage dachtenis 1 minuut stilte in acht te willen nemen. Voor wat betreft de komende kampioens wedstrijden verwijzen wij U naar ons arti kel in de Echo van het Zuiden van vrijdag 25 dezer. Onderstaand geven wij U dan nog het resterende programma Pool A De Kroon-Levenbasch - Schuwer maan dag 4 aug. 6.30 uur, terrein R.K.C. De Kroon-Levenbach - Verhulst, dinsdag 29 juli, half 7, terrein RKC. Van Haren - Blok van Heijst, dinsdag 29 juli, half 8, terrein RKC. Schuwer - de Haan Oerlemans, vrij dag 1 aug. half 8, terrein RKC. de Haan Oerlemans - Blok van Heijst maandag 4 aug. half 8, terrein RKC. de Haan Oerlemans - de Koon-Leven- bach dinsdag 5 aug. half 8, terrein RKC. Pool B Coöperatie - Timtur dinsdag 29 juli half 7, terrein Baardwijk. A. v. Hilst - v. Helvoirt-de Nijs dins dag 29 juli half 8, terrein Baardwijk. Vesters - Landis Gyr dinsdag 29 juli 7 uur, terrein WSC. Daar de tweede wedstrijd die 's avonds moet worden gespeeld, vanwege het vroe ge invallen van de duisternis soms in het halfdonker wordt beëindigd, is vanaf heden de scheidsrechter verplicht de eerste ont moeting uiterlijk 5 over half 8 af te blazen. Als deze eerste wedstrijd door de laat komers dus pas om kwart voor 7 kan be ginnen, dan zullen geen 2 x Vs uur, maar 2 x 25 minuten moeten worden gespeeld. Namens het bestuur, secretaris-wedstrijdleider, P. Lodenstijn. BERKDIJK 4e KLASSER Na 10 jaar ging- wens in vervulling. Er heerste grote vreugde in het kamp der Berkdijkers toen scheids rechter Vlaminkx het einde aan kondigde van de wedstrijd Audacia- Berkdijk. Grote vreugde om de 41 overwinning, maar vooral grote vreugde om het zo fel begeerde 4e klasserschap. Tien jaar lang heeft Berkdijk getracht dit succes te be halen, maar steeds vormde een of ander de laatste struikelblok. Doch des te groter is de triomf. Direct na afloop van de wedstrijd mochten de rood-zwarten felicitaties in ontvangst nemen van Audacia, die, bij monde van hun voorzitter, Berkdijk complimenteerde met het behaalde succes en haar tevens een bloemenmand aanbood. Toen Berkdijk op de Markt te Kaatsheuvel arriveerde, stond de kon. erk. harmonie „St. Jan" reeds klaar om met vrolijke marsmuziek „Berkdijk" naar haar clublokaal te begeleiden. Ook de voorzitter van „St. Jan", de heer v. Dijk, feliciteer de de nieuwe 4e klasser. In intieme sfeer werd de verdere avond door gebracht. In het blad van vrijdag a.s. zullen wij hierop nog nader terugkomen. Hierbij geven wij met grote droefheid kennis, dat heden na een lang durig, geduldig gedra gen lijden, vredig van ons is heengegaan onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoe der CHRISTINA BOEZER in de ouderdom van 74 jaar. P. L. F. Treffers C. E. v. Drunen- Treffers L. v. Drunen Christineke Wageningen, 25 juli '58 Ericaplein 3. De teraardebestelling is bepaald op dinsdag 29 juli op de Algemene Begraafplaats te Wage ningen. Vertrek van het sterfhuis des n.m. 2 uur. Aankomst begraafplaats 2.15 uur. WEGENS VAKANTIE van 4 t./m. 9 augustus Stationsstraat 8 - Waalwijk Telef. 2822 R.K. JONGEDAME uit goede stand, zoekt in Waalwijk of omgeving. Leeftijd 20 jaar. - In bezit van Mulo- en Middenstandsdiplo ma, Rijbewijs B en Type-di ploma. Brieven onder nr. 659 aan het bureau van dit blad. BILJART met toebehoren; TAFELTJES en STOELEN; ANTIEKE KAST; WAS-PERS; VULKACHEL. J. Schalken, Westeinde 64 - Waalwijk. Melk is een uitstekende voedingsbodem voor bacteriën en virussen. Drink ze daarom nimmer „rauw". Hebt u uien, haringen enz. schoongemaakt? Was uw handen dan in water waaraan een paar druppels ammoniak zijn toe gevoegd. Leg uw horloge niet op een televisietoestel. Het wordt gemagnetiseerd en gaat on regelmatig lopen. Vliegenvuil op hout kan gemakkelijk ver wijderd worden met petroleum. IJsvlekken in gewone zijde worden gebet met lauw water. Eventuele kleurstof behandelen met wat tetra. Het doekje niet te nat maken. (Liefst betten). Vliegen zijn niet gesteld op tomatenplan ten, azijn, creoline, lavendel en peper muntolie en wonderolie. Ritssluitingen moeten af en toe ingesmeerd worden met vaseline. Kleine gaatjes in rubber waterslangen kan men dichtmaken met dikke terpentijn. Zonodig enige malen hiermede be strijken. (Nadruk verboden).

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 3