DRUNEN Waalwijkse en Langstraatse Courani Gemeenteraad Drunen Finale nationale selectie - zwemwedstrijden met matige tijden. DIPLOMA-UITREIKING AAN DE TECHNISCHE SCHOOL VOOR SCHOENMAKERS TE DRUNEN Heusden MAANDAG 28 JULI 1958. Uitgever: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 81e JAARGANG No. 60 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.8# f 3.10 franco p.p. Advertentieprijs: 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES„ECHO" Drunen Vlijmen WIELRENNEN. RONDE VAN OVERIJSEL. Zaterdag 26 juli werd een se lectie-wedstrijd verreden nl. de Ronde van Overijsel; de laaste voor de deelname aan de wereld kampioenschappen. Hierin wa ren vertegenwoordigd de beste amateurs uit Nederland, waar onder ook L. v. d. Ven uit Vlij men, die een zeer goed seizoen achter de rug heeft. Ook zaterdag heeft v. d. Ven weer bewezen tot de best te be horen. Toen er een uitlooppo ging werd gedaan ging van de Ven me?. 12 renners gingen op kop. Er waren echter nog onge veer 20 min., te rijden toen er 'n valpartij kwam waar van de Ven bij betrokken was, zijn fiets werd in orde gebracht wat ruim 2 minuten kostte. Weldra ging hij de koplopers na en wist voor de eindstreep nog bij de koplopers te komen. In de sprint moest hij met de 10e plaats ge noegen nemen omdat hij zich te veel had ingespannen om bij te komen. Voortreffelijke organisatie. In het fraaie gemeentelijke zwem bad „Het Hoefsven" te Waalwijk werden dit weekeinde de finale ge houden van de nationale selectie zwemwedstrijden voor de uitzending naar de Europese Kampioenschap pen, welke in september te Boedapest zullen worden georganiseerd. Verrassingen heeft deze finale overigens niet opgeleverd, want al leen de dames slaagden er op enkele nummers in beneden de gestelde li miet te blijven, namelijk Ada den Haan op de 200 m schoolslag; Atie Voorbij, Tineke Lagerberg en Willy Lamboer op de 100 m vlinderslag; Ria van Velzen, Lenie de Nijs, Jopie Troost en Rini Dobber op de 100 m rugslag en Jans Koster, Corrie Schim mel en Mary Kok op de 400 m vrije slag. Opvallend was toch wel de prestatie op de 200 m schoolslag van het nieuwkomertje Maria Metten van PSV. De heren lieten geen en kele tijd noteren, die bijzondere ver wachtingen voor de a.s. europese kampioenschappen rechtvaardigt. Zaterdagavond werd de 200 m vrije slag heren gezwommen, die het vol gende resultaat opleverde: 1 Leo Verburgt PSV; 2.14.3; 2 Jaap de Jong, LZO, 2.15.9; 3 Herman Wil- lemse, De Robben, 2,16,1. De li miet voor deze afstand was 2.13,7. De overige afstanden werden zondagmiddag onder ideale weers- omstandighedèn en voor een talrijk publiek verzwommen. Voor de aan vang van de wedstrijden werden offi cials en deelneemsters en deelnemers door burgemeester Teijssen verwel komd, die in zijn toespraak verder dank bracht aan de Waalwijkse Zwemvereniging en Reddingsbriga de voor de organisatie van deze wedstrijden. Ook de voorzitter van deze vereniging, de heer J. v. Hees wijk, sprak een woord van welkom, waarbij hij tevens uiting gaf aan zijn erkentelijkheid voor het feit, dat men voor de finale van deze selec tie-wedstrijden het oog had laten val len op het Waalwijkse zwembad. Verder dankte hij gemeentebestuur en dienst gemeentewerken voor de verleende medewerking. Dank zij een uitstekende organi satie konden de wedstrijden op de diverse nummers daarna in een snel tempo worden afgewerkt. Helaas leende het waalwijkse bad zich niet voor snelle tijden. De oor zaak hiervan lag in de te geringe diepte aan de ene zijde (een goede meter) en in de afremmende drem pel in het midden van het bad. On danks deze handicap noteerde een prachtig zwemmende Jans Koster de uitstekende tijd van 5.6,3 en kon Ria van Velzen op de 100 m rugslag mcr 1.13,6 toch nog ruim binnen de li miet blijven. Vooral met het oog op toekomstige, nationale en internationale wedstrij den verdient het aanbeveling het wedstrijdbad op één diepte te bren gen. Door middel van een uitneem- bare houten stelling zou het eerste deel van het bad toch bruikbaar ge maakt kunnen worden voor de be ginners en niet geroutineerde zwem mers. 100 m vrije slag dames (limiet 1.06). 1 Cockie Gastelaars 1.8,9; 2 Greet- je Kraan, De Robben 1.7,4; 3 Astrid Sanderson, De Robben 1,7,5. 100 m vrije slagheren (limiet 58,4): 1 Herman Willemse, De Robben, 59,5; 2 Theo Hoogveld, Nept. A- mersfoort 57,7; 3 Leo Verburgt PSV 1,01,-. 200 m schoolslag dames (limiet 2.57,3): 1 Ada den Haan, PSV, 2.56,8; 2 Rita Kroon, De Robben, 2.59,4; 3 Maria Metten, PSV, 3.0,4. 200 m schoolslag heren (limiet 2.43,6): 1 Ab Kroonenburg, Het Y, 2.47,4; 2 Wieger Mensonides, Zian, 2.49,- en 3 Klaas Koetse, Bubble 2.52.-. 100 m rugslag heren (limiet 1.06,6): 1 Jaap de Jong LZO, 1,8,3; 2 E. Koper, Sureau, zelfde tijd; 3 Jan v. d. Weteling, Nereus, 1.12,8. 100 m vlinderslag, heren (geen li miet) 1 Bert Sitters, Het Y, 1.7,2; 2 Charles Ritton, DJN, 1,8,-; 3 Iman Smaling, REC, 1.13,6. 100 m vlinderslag dames (limiet 1.17,2): 1 Atie Voorbij, De Robben 1.13,2; 2 Tineke Lagerberg, KNZB, 1.15,5; 3 Wiily Lamboer, KNZB, 1.17,1. 100 m rugslag dames (limiet 1.15,4): 1 Ria van Velzen, Zian, 1,13,6; 2 Leni de Nijs, De Robben, 1.13,8; 3 Rini Dobber, HDZ, 1,14,4. 400 m vrij slag dames (limiet 5.18,5): 1 Jans Koster, 't Gooi, 5.6,3; 2 Corrie Schimmel, 't Gooi, 5.7,3; 3 Mary Kok, De Robben, 5,8,9. 400 m vrije slag heren (limiet 4.42,2): 1 Herman Willemse, De Robben, 4.51,3; 2 Leo Verburgt PSV, 4.52,4; 3 Rijn Prins 4.59,4. Een waterpolowedstrijd tussen Brabant A en Brabant B leverde een 3-1 overwinning voor de A-ploeg op. Een extra waterpolowedstrijd tussen Waalwijkse polospelers en een Brabantse combinatie bracht een rui me overwinning voor laatstgenoemde combinatie (1-6). Zaterdagavond werden ook de clubkampioenschappen van de Waal wijkse Zwemvereniging gehouden, die de volgende resultaten opleverden: 25m schoolslag jongens t.m. 12 jaar: 1 Frans van Loon 21,9; 2 P. Jan- Winnaar werd H. Scholten, 2e v. d. Steen. Bij de eerste 10 renners zaten 6 renners van de selectieploeg waaronder ook v. d. Ven. Vol belangstelling wordt gewacht of v. d. Ven uitgekozen zal worden voor de wereldkam pioenschappen. Zes renners worden aangewezen met een re serve, dus totaal 7 renners. WIELRENNEN. De Oud-Veteranen komen za terdag naar Vlijmen voor een wegwedstrijd in de Vlijmense polder, bij café P. Gevers. Zeer zeker is hiervoor grote belangstelling. In het volgende nummer volgt verdere medede ling hiervoor. POSTDUIVENVERENIGING DE ZWALUW. Leden attentie! Zondag is het de laatste mid- fond-wlucht vanuit Dourdan, welke door de Vlijmense lief hebbers niet graag overgeslagen zal worden. In verband met het kampioenschap wordt getracht de duiven toch in Dourdan te krijgen, omdat de BCC en om streken geen duiven verzenden. Nu is contact opgenomen met Vught en moeten de duiven voor 8 uur zijn ingekorfd omdat deze nog naar Vught gebracht moeten worden. MAANDVERGADERING. Zaterdag maandvergadering van de Postruivenvereniging De Zwaluw. Op deze vergade ring volgen enkele belangrijke mededelingen. Het vervliegen van' een zak duivenvoer op Chriskam 7 augustus en een be ker op de vlucht Noyon op 11 augustus. Grote opkomst wordt zeker verwacht. WEDVLUCHT DAX. Op de wedvlucht Dax werd door enkele leden in Vlijmen deelgenomen. C. Diepstraten was de gelukkigste die zaterdag 17 min voor 2 zijn eerste en zon dagmorgen om 6 uur zijn twee de duif draaide. De eerste is 'n vroege duif Nationaal. UITSTAPJE KORFBAL VER. NEVER DOWN. Het bestuur van de korfbal vereniging Never Down heeft besloten op zondag 10 augustus een uitstapje te maken. Het pro gramma luidt: 9 uur vertrek met de bussen vanuit Vlijmen, Den Bosch door de Betuwe naar Tiel (bezoek aan de Prins Bern- hardsluizen) naar Rhenen. Hier verblijft men enige tijd in Ou wehands dierenpark en gebruikt sen 25,2; C. Schapendonk 25,4. 25 m schoolslag meisjes t.m. 12 jaar: 1 Guusje Vesters 23,4; 2 W. Ma- hieu 26,-; 3 Blanca Hoffmans 26,2. 100 m schoolslag dames: 1 Antoinette v. d. Broek 1,47,-; 2 Leni Fijneman 1. 48,4; 3 Doortje Leenheers 1.49,9. 100 m schoolslag heren: 1 A. van Heeswijk 1.24,-; 2 A. Hulst 1.39,1; 3 P. v. Bracht 1.40,3; 50 m schoolslag meisjes adsp. 1 Ria Verschuren 46,8; 2 J. Trom melen 47,3; 3 T. Sars 49,2. 50 m schoolslag jongens adsp.: 1 A. de Wert 47,1; 2 B. Jansen 47,2; 3 H. Dijkstra 47,6. 50 m vrije slag dames en meisjes adspiranten 1 L. Fijneman 39,-;; 2 M. Scha pendonk 45,8; 3 Ant. v. d. Broek 48,4. 50 m vrije slag heren 1 P. van Bracht 33,-; 2 A. Schip per 35,6; 3 J. van Loon 39,2. 50 m vrije slag jongens adsp.: 1 H. Imperman 38,5; 2 H. Dijk stra 44,9; 3 B. Jansen 45,-. 50 m rugslag dames en meisjes adsp.: 1 L. Fijneman 48,5; 2 Ant. v. d. Broek 50,1; 3 Ria Verschuren 53,4. De poloploeg van de Waalwijkse' Zwemvereniging moest met 3-1 zijn meerdere erkennen in de veteranen. Ten slotte past nog een woord van waardering voor de voortreffelijke organisatie van deze finale van de nationale selectie-zwemwedstrijden door de Waalwijkse Zwemvereniging. Alle deelneemsters en deelnemers waren vol lof over de wijze waarop deze wedstrijden verliepen. Ook het gemeentebestuur en de dienst ge meentewerken van Waalwijk hebben door hun medewerking een grote bij drage tot het welslagen van deze wedstrijden geleverd. De voor deze wedstrijden opgerichte tribune heeft velen in de gelegenheid gesteld deze bijzonder aantrekkelijke wedstrijden op goede wijze te volgen. In de pauze kregen alle deelneem sters en deelnemers van het gemeen tebestuur een aandenken aan Waal wijk aangeboden in de vorm van een zilveren asbakje met het embleem van Waalwijk, welke attentie zeer op prijs werd gesteld. Eén man van de Waalwijkse Zwem vereniging mag wel in het bijzonder worden genoemd, omdat hij op zo uitstekende wijze de technische kant van deze wedstrijden heeft voorbe reid en verzorgd, namelijk de heer P. van Engelen. Over de definitieve uitzending naar Boedapest zal worden beslist na de nationale kampioenschappen, wel ke op 8, 9 en 10 aug. te Schiedam zullen worden gehouden. men de lunch Daarna over de Grebbeberg via Wageningen naar Apeldoorn langs het Ko ninklijk paleis naar 't ontspan ningsoord. De terugreis gaat via Berg en Bos en via Arnhem en Nijmegen. WIELERCLUB DE ZWALUW. Traningsrit. De uitslagen van de trainings van de Zwaluw is als volgt: Amateurs: 1. Pardoel; 2.' Wal- ravens; 3. Liebregts; 4. Vermeu len; 5. v. d.; Weert. Nieuwelingen: 1. Hairwasser; 2. v. Heeswijk; 3. J. v. Weert; 4. v.. d. Hoven; 5.: J. v. d. Griendt; 6. G. v. d. Wiel; 7. Wilhelm. Adspiranten: 1. de Laat; 2. v. d. Wiel. COLLECTE A.V.O. De iaarlijkse collecte van de Ned. Ver. voor sociale zorg aan minder validen (AVO) heeft in de gemeente Vlijmen opgebracht f 860.- RONDE VAN HENGELO. Zondag startte van de Ven in de ronde van Hengelo. Het werd een massasprint waarbij van de Ven de 18e plaats bezette. KERMIS TE VLIJMEN. De kermis te Vlijmen wordt dit jaar gehouden 23, 24, 25 en 26 augustus. Agenda voor de openbare vergadering van de raad der gemeente Drunen, op vrij dag 1 augustus 1958 te 7.30 uur n.m. ten gemeentehuize. Agenda 1. Vaststelling notulen raadsvergade ring van 30 mei 1958. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verlenen van medewerking ingevolge art. 72 der L.O. wet, zulks voor aanschaffing van meubilair t.b.v. de r.k. Meisjesschool te Drunen. 4. Voorstel tot toekenning van een te gemoetkoming wegens vrijwillige beschik baarstelling van woonruimte. 5. Voorstel tot verhoging van het pre sentiegeld voor de leden van de stem- bureaux. 6. Voorstel tot vaststelling van een pre sentiegeld voor de leden van het hoofd stembureau. 7. Voorstel tot verkoop van grond. 8. Voorstel tot aanvaarding van een strookje grond van de P.T.T. in de Wil- helminastraat. 9. Voorstel tot wijziging van de veror dening tot heffing van vermakelijkheidsbe lasting. 10. Voorstel tot wijziging van de kin dertoelageverordening. 11. Voorstel tot wijziging van de Salaris verordening. 12. Voorstel tot toekenning van een huurcompensatie en duurtetoeslag over het 2e halfjaar 1958. 13. Voorstel tot beschikbaarstelling van een crediet voor a. een aan het Bureau Personeelsbeheer van de Vereniging van Nederlandse Ge meenten te verstrekken opdracht tot het in stellen van een functie-onderzoek i.v.m. werkclassificatie en prestatiebeloning; b. het aanbrengen van een nieuw to ren-uurwerk - met electrische verlichting - te Elshout. 14. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening. 15. Voorstel tot onbewoonbaarverkla ring van het pand Schanswijk 21. 16. Voorstel tot het verlenen van finan ciële medewerking voor uitbreiding van het waterleidingsnet met hét Sempke. 17. Voorstel tot het nemen van een besluit, waarbij verklaard wordt dat een ontwerp-uitbreidingsplan in voorbereiding is. 18. Onderzoek geloofsbrieven nieuwbe noemde raadsleden. Voorstel tot a. benoeming van een commissie voor onderzoek van de geloofsbrieven van de nieuwbenoemde raadsleden. (Hierna schorsing van de vergadering, gevolgd door het onderzoek door de com missie, waarna verslag van het bovondene wordt uitgebracht). b. voorstel tot toelating van de sub a bedoelde raadsleden. 19. Voorstel tot benoeming van perso neel in vaste dienst. 20. Voorstel tot wijziging van de ge meentebegroting 1958. Tot slot van het schooljaar 1957/'58 werden vrijdagavond aan de technische school voor schoenmakers de einddiploma's uitgereikt aan hen die met goed gevolg de drie-jarige cursus hadden beëindigd. Deze uitreiking geschiedde door Burge meester A. C. D. Snels. Hierbij waren aan wezig de ouders van de geslaagden, de commissie van toezicht en het korps lera ren. 1957/'58 was voor de technische school voor schoenmakers te Drunen een zeer belangrijk jaar. 1 December startte men met een geheel gewijzigd leerplan, waarin van de oude handmethode werd overgeschakeld op de machinale methode, terwijl ook de A.V.O. vakken, waarvoor een speciale leraar werd aangetrokken, zeer veel aandacht kregen. De gloednieuwe school, toegerust met een zeer modern ma chinepark ter waarde van f 200.000 werd toen geopend. De school had in het afgelopen jaar 43 leerlingen in het dagonderwijs. Verder loopt er ook nog een 3-jarige avondcursus machinaal schoenmaken, terwijl ook hier een flinke ruimte is gelaten voor algemeen vormend onderwijs. De avondschool had dit jaar een eerste en een tweede klas. Het volgend jaar hoopt men van de 3-jarige avondcursus de eerste geslaagden af te leveren. Het leerplan aan deze technische school is in grote trekken als volgt Het eerste jaar: Vervanging van het 7e leerjaar L.O; L.O. in de richting van het technisch onderwijs met weinig uren prac- tisch werk en dan nog veelal handenarbeid! Tweede en derde jaar machinaal schoen maken, waarbij ook zeer veel aandacht wordt besteed aan het algemeen vormend onderwijs. Zij die een eindgetuigschrift hebben van het dagonderwijs, kunnen de eerste klas van de avondschool overslaan. De bijeenkomst waarop de diploma's werden uitgereikt, vrijdagavond in het the orielokaal van de nieuwe school, werd ge opend door de directeur de heer Rechters. Deze riep allen een bijzonder hartelijk welkom toe, speciaal Burgemeester Snels, die zich bereid had verklaard de diploma's te willen uitreiken. De heer Rechter wenste de geslaagde en hun ouders gaarne geluk en sprak de hoop uit dat nu deze jongens de dagschool gingen verlaten dit niet zou betekenen dat zij afscheid van de school namen. Er valt voor deze jongens, aldus de heer Rechters, nog zeer veel te leren en de school met zijn accomodatie en inrichting, zoals wij deze thans hebben, biedt hiervoor in de avondcursussen wel zeer ruime mogelijkheden. De schoenin dustrie vraagt nog steeds naar vakbekwame mensen en het is de plicht van iedereen zich te bekwamen in het vak dat hij geko zen heeft. Dit jaar waren er 9 geslaagden, terwijl er 18 van de tweede naar de derde klas werden bevorderd. Volgend jaar hoopt men ruim 15 derde jaars geslaagden te kunnen afleveren en hiermede zal dan in de ruim 40 jaar van haar bestaan de school een record bereiken. Burgemeester Snels wenste eveneens de ouders van harte geluk met het behaalde succes van hun jongens. Hij zag in het behaalde succes een bekroning van de offers die in de verlopen drie jaren werden ge bracht. Ook Burgemeester Snels spoorde de geslaagden aan in de toekomst verder te studeren en zich verder in het vak te bekwamen. Het gemeentebestuur had geen middel onbeproefd gelaten om een goede school daar te stellen; het is aan de leer lingen om het nut en profijt hiervan te plukken. Vakbekwame en geestelijk meer en beter gevormde mensen is de vraag voor de toekomst. De diploma's werden uitgereikt aan Ad v. d. Sanden Drunen, goed; Henk v. d. Heuvel Drunen, goed; Jo van Bladel Haarsteeg, vrij goed; Dick van Dongen Waspik, vrij goed; Ad v. d. Lee 's-Bosch, vrij goed; Willy Leijtens Waalwijk, ruim voldoende; Ad v. d. Lee Nieuwkuijk, ruim voldoende; Henk Knievers 's-Bosch, ruim voldoende; J. v. Veldhoven Drunen, vol doende. Ad v. d. Lee dankte na deze diploma uitreiking de directeur en de leraren voor hun goede zorgen en bood als blijk van waardering een kistje sigaren aan. Hierna was er gelegenheid tot het be zichtigen van de school en de gemaakte werkstukken. Bevorderd van de 2e naar de 3e klas Judo van Breugel Amsterdam; Henk v. d. Broek Haarsteeg; Mart. Couwenberg Haarsteeg; Cor van Drunen, Drunen; Tini van Drunen, Drunen; Mari Duquesnoy, Waalwijk; Ger. van Heeswijk, Drunen; Jan Heijmans, Drunen; Henk Koks, Haarsteeg; Wim Lambrechts Drunen; Frans Leenheers, Waalwijk; Jo van Menzel, Nistelrode; Tini Muskens Drunen; Jan Rechters, Drunen; Henk Schoonus Tilburg; Theo Smits, Heesch; Bert v. d. Wiel Vlijmen; Mart. v. d. Wiel, Drunen. Niet bevorderd 1. Bevorderd van de le naar de 2e klas Wim v. d. Berk, Haarsteeg; Kees van Breugel, Amsterdam; Kees Brok, Drunen; Kees v. d. Bruggen, Drunen; Jo v. d. Geld, Drunen; Frans Heijmans-, Nieuwkuijk; Jo Hendriks, Drunen; Ferd. Leijtens, Waal wijk; Wim Lommers, Drunen; Hub. Ma- hieu, Waalwijk; Cor Pulles, Drunen; Ad Timmermans, Drunen; Jan v. Uden, Haar steeg; Piet Veldhoven, Drunen; Sjef Ver hoeven, Drunen; Kees Verhulst, Drunen; niet bevorderd 2. DEENSE LANDBOUWSCHOOL OP BEZOEK. De Landbouwschool uit Hong Seeland (Denemarken) maakte zondag onder leiding van de NCB uit Drunen een excursie naar verschillende bedrijven in Drunen. Zij be zochten o.a. het bedrijf van de heer Ver meer in Elshout, roodbont, en het bedrijf van de heer G. Pullens, zwartbont, even eens te Elshout, terwijl ook nog een be zoek werd gebracht aan de stierenstal van de K.I. Drunen en Omstreken. De groep die onder leiding stond van de directeur van deze landbouwschool de heer Christi- aan Mouridsen, werd voorgelicht door de heer C. van Drunen, voorzitter van de N. C. B., de heer Ploegmakers, voorzitter van de fok- en controle-vereniging en de heer A. Kamp, hoofd van de landbouwschool. In de voormiddag werd de groep van pl.m. 50 dames en heren door het gemeen tebestuur ten gemeentehuize ontvangen. Hier riep Burgemeester Snels de Deense landbouwers een zeer hartelijk welkom toe, waarbij hij de hoop uitsprak dat de excur sies die men voornemens was te maken, niet alleen voor de betrokken groep leer zaam zou zijn, maar dat zij ook de vriend schapsbonden zou versterken. Burgemeester Snels wees er op dat Drunen als agrarisch centrum van de Langstraat voor een ex cursie zeer vele mogelijkheden bood. Spr. noemde de verschillende instellingen voor boer en tuinder die Drunen rijk is en de verschillende omzetten welke deze coöp. instellingen per jaar boekten. De heer Mourwidsen dankte Burgemees ter Snels recht hartelijk voor het bijzondere onthaal dat men hier in Drunen kreeg. De heer Mouridsen zeide reeds meermalen ex cursies in Nederland te hebben gemaakt en daarbij steeds bijzonder hartelijk te zijn ontvangen. Dit aldus spr. is eigenlijk toch wel iets bijzonders, als men weet dat De nemarken speciaal op het gebied van de veehouderij Nederlands eerste en grootste concurrent is. Van beide zijden, aldus de heer Mouridsen, begrijpt men dat er we derzijds altijd iets te leren valt, omdat de Deense en de Hollandse boerenbedrijven op zeer vele punten overeenkomst vertonen. De heer Mouridsen vertelde ook zeer in het kort over de methode van onderwijs in de agrarische sector in Denemarken Er be staat in Detnemarken een zeer grote samen werking tussen de volkshogescholen en het landbouwonderwijs. De landbouwscholen kunnen alleen bezocht worden door hen die de volkshogescholen hebben gevolgd, van daar dat de landbouwscholen practisch al leen bezocht worden door leerlingen die variren van de 20 tot de 35 jaar. In de winter is er een cursus van de boeren, in de zomer voor de boerinnen. Nadat de heer Mouridsen nog eens bij zonder hartelijk dank had gebracht voor het prettig onthaal begon de excursie. Het eerste bedrijf, van de heer Vermeer, was voor wat bedrijfsruimte en woningbouw betrof nieuwbouw, en het tweede bedrijf, dat van de heer Pullens was voor wat ge bouwen betreft ruim 80 jaar oud. Naast de zuivere bedrijfsaangelegenheden had men n.l. ook zeer veel aandacht voor de bouw van bedrijfsruimte en woning, terwijl ook het economische gedeelte zeer ruime aan dacht kreeg. Ook de bezichtiging van de K.I.-stallen, waar verschillende kampioe nen konden worden bezichtigd en gefoto grafeerd, was voor de Denen zeer interes sant. De heer Mouridsen toonde zich aan het einde van deze excursie dan ook bijzonder tevreden. Vandaag gaat deze groep op thuisreis nog een bezoek brengen aan ver schillende bedrijven in Drente. RENNERSNIEUWS. Tini v. d. Lee werd zondag in de ronde van Thorn (L.) no. 11; van Heeswijk werd no. 8, ondanks pech; v. Heeswijk moest 2 x van fiets verwisselen en leverde toch de prachtige prestatie om no. 8 te worden; v. d. Hoven werd no. 11. A.s. zondag gaat v. d. Lee naar Gende- ringen, v. Heeswijk naar Bladel en v. d. Hoven naar 's-Bosch. B.O.S. Dinsdagavond om 8 uur schietwedstrijd van de Bond Oudstrijders in de zaal van café Elshout. AGENDA. Maandag 8 uur Quo Vadis, Hoge Braken. Dinsdag 7 uur Trainen DVC. 8 uur Schietwedstrijd BOS zaal café Elshout. Woensdag 8 uur Rose Marie, Hoge Braken. Donderdag 7 uur Trainen DVC. 8 uur Repetitie Cantabile zaal café Els hout. PRACHTIG SUCCES. Zondag nam C. van Drunen (S.FI.J.) deel aan de wedstrijden Ned. B-kampioen schappen te Enschede. Na een spannende strijd wist hij het Ned. kampioenschap 1500 m in de B klasse op zijn naam te brengen. GESLAAGD. Voor het eerste gedeelte van het nota rieel examen slaagde te Den Haag onze stadgenoot de heer R. J. Th. Merkx. DE NACHTEGAALTJES. Onze stadgenoot de heer L. Groen be haalde op het concours te Garderen met het meisjeskoor De Nachtegaaltjes een le prijs met 332 punten in de afdeling Be kroonde koren. WANDELMARS. Voor de wandelmars welke in de vakan- tie-feestweek zal worden gehouden, kan men zich opgeven bij de heren F. Hagenaar, Engstraat 17 en P. Mussers, Kasteellaan 3, alhier. Men heeft de keuze tussen een mars van 10 km en een van 15 km, heiden in de omgeving van Heusden.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5