DRUNEN KAATSHEUVEL Waalwijkse en Langstraaise Courani Hockey-toHrRooi RKM.H.C. DES MAANDAG 1 SEPTEMBER 1958 Uitgever: Waalwjjkfle Stoomdrukkerij An toon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 z per week 81e JAARGANG No. 68 AbMUMunttt: 22 cent per week per kwartaal 2.8r S 8.10 franco P-P. Advertentieprijs 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL 2002 Dr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRJES„ECHO" JEUGD VACANTIE-VREUGD. Elshout Vlijmen Haarsteeg Sprang Sfaamsdenk Raamsslonksveer Gesrtruidenberg Een succesvolle organisatie GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Drunen, te houden op dinsdag 2 september 1958 des namiddags te 7 uur ten gemeentehuize. Agenda 1. Vaststelling notulen vergadering van 1 augustus 1958. 2. Beëdiging raadsleden. 3. Installatie raadsleden. 4. Benoeming wethouders. 5. Benoeming leden Commissie van Bij- stabd Woningbedrijf (z.g. Woningcommis- 6. Benoeming leden gemeentelijke Pachtcommissie. 7. Ingekomen stukken. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verlenen van medewerking ingevolge art. 72 der L.O. wet i.v.m. de aankoop van leermiddelen ten behoeve van de R.K. Jongensschool te Drunen. 9. Voorstel tot toekenning van de ge meentelijke bijdrage in de verbouwings- kosten a. zulks op de voet van de premierege ling woningverbetering; b. i.v.m. vrijwillige beschikbaarstelling van woonruimte. 10. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening. 11. Voorstel tot verlening c.q. het aan gaan van nieuwe kasgeldleningen. RENNERSNIEUWS. In de ronde van Ulicoten werd v. d. Lee zondag no. 3. Van der Lee leverde de ge hele ronde weer strijd in de kopgroep, wist verschillende premies te bemachtigen en bij de kopgroep van 4 die finishte werd v. d. Lee no. 3 geklasseerd. Bij het klassement voor de beste prestaties werd v. d. Lee no. 2. Van Heeswijk bij de nieuwelingen no. 10 en v. d. Hoven werd in Liempde no. 14. VOETBAL. In de strijd om de KNVB-beker won DVC zondag in Schijndel met 2-1. AGENDA. Maandag 1 september 8 uur: Sissi, Hoge Braken, alle leeftijden. Dinsdag 2 september 7 uur Trainen DVC-senioren. 7 uur Openbare raadsvergadering, Ge- meentehuis. Woensdag 3 september 8 uur: Sissi, Hoge Braken, alle leeft. 8 uur Clubavond DVC, café P. Klerks. Donderdag 4 september 7 uur Trainen DVC-junioren. 8 uur Repetitie Cantabile, zaal café Els- hout. De buitengewoon geslaagde actie Jeugd- Vacantie-vreugd werd vrijdag j.l. besloten met een klinkende Olympische dag. In de vacantiemaand augustus was er mor de jeugd iedere dinsdag en vrijdag een actie georganiseerd. Er werden wandeltochten gehouden, oriëntatieritten, vliegerwedstrij den, volksspelen en tot slot de Olympische dag. De deelname was algemeen. Het ini tiatief van de actie Jeugd Vacantie-vreugd ging eertijds uit van de R.K. Jeugdcentrale. Een speciaal comité met toegevoegd een korps van helpers, zorgde voor de organi satie. Dank voor dit comité en haar helpers is zeker wel op zijn plaats. Zij deden met het uitvoeren van deze actie weer een bij zonder goed werk. De uitslagen van de Olympische dag zijn als volgt Leeftijd 6-7 jaar Balgooien: 1 Wim v. d. Sanden, 2 relix v. Lammeren. Verspringen: 1 Felix van Lammeren, 2 Kees van Nistelrooij. Zeilkruipen: 1 Tonny v. Nistelrooij, 2 Wim van der Sanden. Hardlopen: 1 Kees Obbens, 2 Henny Knippels. Hoogspringen 1 Wim van der Sanden, 2 Felix van Lammeren. 8-9 jaar Hoogspringen: 1 Frans v. d. Sanden, 2 Harry Willemse. Balgooien 1 Rini Fitters. Touwtrekken: a. Jan v. d. Krabben Arie Nelis; b Viertal Gebr. Elshout. Verspringen: 1 Henny Velthuisen, 2 Ir. v. d. Sanden. Zeilkruipen: 1 Henny Velthuizen. Hardlopen: IMarian Elshout, 2 Sjaan v Son. 10 t.m. 12 jaar. Touwtrekken: Viertal van Johan Verhoe- ven. Hoogspringen: 1 Gieljan Willemse, 2 Henk Kuijpers. Zeilkruipen: 1 Maria Verhoeven, 2 Henk Kuijpers. Verspringen: 1 Kees Pulles, 2 Harry Verhoeven. Hardlopen 1 Herman v. Kuijk, 2 Jo han Verhoeven. Balgooien Jongens: 1 Kees Lambrights, 2 Henk Kuijpers. Balgooien meisjes: 1 Wilma v. Bokho ven, 2 Klazine Pulles. DRUNENSE ATLETIEK-KAMPIOEN- SCHAPPEN. Onder grote belangstelling en zeer gun stige weersomstandigheden hadden zondag middag op het DVC-terrein de wedstrijden plaats om de Drunense Atletiek-kampioen- schappen. Deze wedstrijden werden gehou den onder auspiciën van S.H.J. C. van Drunen, houder van de wissel beker, wist deze ook dit jaar wëer te be houden, door als algemeen Drunense kam pioen met 2133 punten in het algemeen klassement te eindigen. C. van Drunen was ook houder van de bronzen schroef van het Gemeentelijk An jerfonds en wist ook deze te behouden door de 1500 m te winnen in 4 m. 16 sec. Tweede in het algemeen klassement werd Piet Koks met 1683 punten. Op de 100 m werd P Koks no. 1 in een tijd van 11,9 sec. Kogelstoten: no. 1 werd A. Vissers 10.82 m. Verspringen: no. 1 werd C. v. Drunen 5,51 m. Hoogspringen no. 1 Jos. v. Rooij 1.55 m en op de 3000 m werd no. 1 J. v. Bokhoven in 9 min. 38 sec. De totale uitslagen zijn als volgt Uitslag algem. klassement: 1 C. v. Drunen 2123; 2 P. Koks 1683, 3 J. v. Bokhoven 1386; 4 A. Vissers 1351; 5 A. Dal 1215 m. 100 m hardlopen 1 P. Koks 11,9 sec.; 2 C. van Drunen 12,1 sec.; 3 A. Vissers 12,2 sec. 1500 m hardlopen1 C. van Drunen 4,16 min.; 2 J. v. Bokhoven 4,29 min.; 3 A. van Dal 5,12 m.; 4 P. Koks 5,18 min.; 5 A. van Huiten 5,24 min. Kogelstoten: 1 A. Vissers 10,82 m; 2 C. van Drunen 10.80 m; 3 P Koks 8,88 m; 4 B. de Wit 7,95 m; 5 A. van Huiten 7,72 m. Verspringen: 1 C. v. Drunen 5,51 m; 2 P. Koks 5,48 m; 3 Andre Smits 5,11 m; 4 A. van Dal 4,95 m; 5 A. v. d. Putten 4,91 m. Hoogspringen: 1 Jos v Rooij 1,55 m; 2 P Koks 1,55 m; 3 F. van Drunen 1,50 m; 4 A Smits 1,45 m; 5 A Knippels 1,40 m. 3000 m: 1 J. v. Bokhoven 9 m. 33 sec., 2 A. van Dal 9 m. 58 sec.; 3 B. de Wit 10 m 43 sec.; 4 Th. de Vaan 10 m 45 sec. BOSLOOP. De jaarlijkse Bosloop om de grote prijs van de Langstraat, welke gehouden wordt onder auspiciën van de KNAU, zal dit jaar plaats vinden op zondag 23 september. Dit is de 15e nationale bosloop, welke ook dit jaar weer gehouden zal worden op het ge meentelijk kampeercentrum De Klinkaert. BENOEMD. Met ingang van 1 sept. zijn tot onderwij zer aan de R.K. jongensschool benoemd de heren J. Hesselmans en A. van Gerwen. De heren A. Willems en J. Coppens zijn benoemd resp. te 's Bosch en Tilburg. ZILVEREN PROFESSIEFEEST. Niettegenstaande alle pogingen om het zilveren professiefeest van de Eerw. Zuster Magdaline uitsluitend voor het convent te vieren, was het feit van dit jubileum toch nog tot velen doorgedrongen. Van vele pa rochianen, oud-leerlingen en collega's mocht zij dan ook blijken van belangstelling in verschillende vormen ondervinden. VLIEGERWEDSTRIJD. De vliegerwedstrijd die onder auspiciën van Elshout Vooruit werd georganiseerd had mede door het gunstige weer veel be langstelling. Alle deelnemers kregen een prijs of een prijsje. De eerste drie winnaars voor de mooiste vlieger waren R. Shool- bred, G. Geelen en C. Schapendonk. De drie eerste voor de mooiste stand G. Geelen, W. Janssen en R. Shoolbred. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Vlijmen op dinsdag 2 september 1958 des n.m, 7 uur (precies) ten raadhui- ze der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Beëdiging van de benoemd verklaar de leden van de Gemeenteraad. 2. Verkiezing van twee Wethouders. 3. Ingekomen stukken. 4. Verkiezing van 3 leden voor de lan- derijen-commissie. 5. Verkiezing van 4 leden voor de sport- commissie. 6. Verkiezing van 5 leden voor de ge meentelijke bedrijven. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aangaan van een geldlening groot f 47.000. - met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verlenen van machtiging aan dat College tot het sluiten van kasgeld leningen en rekening-courant-overeenkom- steen voor het 4e kwartaal 1958. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van een perceeltje grond van de Wed. W. van Dinter-Laracker te Gennep. 10. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot wijziging van het raadsbe sluit tot verkoop van een perceel bouwter rein aan de noordzijde van de Deken van Baarstraat aan de Gebr. Kivits alhier. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot ruiling van grond met de N.V. Zaalberg en Zn. te Leiden. 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het garanderen aan de N.V. Waterleidingmaatschappij „Oost-Brabant" van 22 aansluitingen op de waterleiding langs de Kafuinesteeg. 13. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van een gemeen schappelijke regeling met diverse gemeen ten betreffende de stichting en exploitatie van een regionaal woonwagenkamp voor 's-Hertogenbosch en Omstreken. 14. Voorstel van Burgemeester en Wet houders a. tot toekenning van een vergoeding aan een 19-tal ingezetenen dezer gemeente in de reiskosten van een of meer hunner kindeen, welke een ULO-school of een school voor buitengewoon lager onderwijs elders bezoeken; b. om afwijzend te beschikken op het verzoek van één ingezetene dezer gemeen te in de reiskosten van zijn kind, dat een ULO-school te 's-Hertogenbosch bezoekt; c. tot intrekking van een 7-tal beslui ten, waarbij aan even zovele ingezetenen vergoeding van reiskosten, als sub a be doeld, waren verleend. R.K. DAMES-KORFBALVERENIGING NEVER DOWN. Bovengenoemde vereniging hield vrijdag 29 aug. haar algemene ledenvergadering tot opening van het nieuwe seizoen. De ver eniging telt momenteel 95 leden. Aan het begin der vergadering werd met applaus de heer J. Brands verwelkomt als nieuwe voorzitter. Besloten werd om met 6 twaalf tallen aan de competitie te gaan deelnemen, t 2 senioren- en 4 junioren-twaalftallen; een bewijs dat er groei in deze Vlijmense meis- jessportvereniging zit. Door medewerking van gemeente en andere sympathiserenden met de korfbalver. kan de 2e zondag in j september op een prachtig vernieuwd veld i met de thuiswedstrijden gestart worden. De j bekendmaking van de twaalftallen en het agendapunt training, nam vanzelfsprekend een groot gedeelte van de vergadering in beslag. Door de Geestelijk Adviseur Kap. Hendriks werd gewezen op het feit, dat begin 1959 het eerste lustrum gevierd wordt van de vereniging. Er werden nu reeds be sprekingen gehouden om een goed ver zorgde feestvand met toneel en zang door de leden zelf te laten geven. Dit zal naast de competitie wedstrijden een belangrijk onderdeel van het winterseizoen uitmaken. Deze week zal door alle leden een actie worden gevoerd tot aanwerving van dona teurs. Aan het slot sprak de nieuwe voorzitter de vergadering toe. Hij wees vooral op de vriendschappelijke en gezellige geest die er onder de leden moet zijn. Volgens spr. is dit een eerste vereiste om ook de competie- wedstrijden goed te doen verlopen. Zo gaat deze bloeiende jeugdvereniging deze week weer haar nieuwe seizoen beginnen. GOED AFGELOPEN. Zaterdagnamiddag ongeveer half acht stapte een kind uit de BBA-bus bij café Oremans en ging achter de bus om de straat over. Op hetzelfde moment kwam een luxe wagen uit de richting den Bosch. De be stuurder van de luxe wagen deed alle moeite om het kind te ontwijken en remde krachtig, doch raakte het kind nog. Het werd over de straat geslingerd. Dokter Ver hoeven werd gewaarschuwd en was spoe dig ter plaatse. Hij constateerde dat de ver wonding die het kind aan het been had op gelopen meeviel. Het kind kon naar huis vervoerd worden. WEDVLUCHT VLISSINGEN. Zondag hield de Zwaluw een wedvlucht vanuit Vlissingen. Op onbegrijpelijke wijze waren de duiven om 8 uur gelost. Dat het een traag verloop werd, was te begrijpen. De eerste duif werd gedraaid om half één. 's Avonds waren de prijzen nog niet ver diend. RONDE VAN POLEN. De Vlijmense renner B. v. d. Ven is hiervoor aangewezen deel te nemen op 9 september. Zijn eigen verzorger gaat mede als soigneur van de Nederlandse equipe. Zondag 31 aug. startte van de Ven in Limpde zijn laatste wedstrijd als amateur en gaat naar de onafhankelijken. Als suc cessen bij de nieuwelingen wist hij 5 over winningen te behalen, waarvan Gilze, Veld hoven, Reijen en Vlijmen met ruime voor sprong. In de sprint was hij niet de rapste, wat hij later bemerkte. Als amateur dit jaar werd hij 9 maal 2e. Hij behaalde het Bra bantse wegkampioenschap. Hij werd eerste in Mierlohout. Heel Vlijmen en omstreken zijn vol belangstelling wat v. d. Ven in Polen zal presteren. Zijn toekomst zit hier in opgesloten. Van de Ven moet er van over tuigd zijn dat zijn uitzending naar de we reldkampioenschappen verdiend was ge weest. Er kunnen maar 6 renners uitge zonden worden. Bart laat zien wat in het wielrennen is te presteren. Alle supporters wensen u veel succes toe. WIELRENNEN. Zondag nam de nieuweling J. v. d. Griendt deel aan de wielerronde van Liempde en met succes. Van de Griendt won op overtuigende wijze en bracht zijn eerste overwinning op zijn naam. Gaat zo voort! FOKVARKENSDAG. Aanvoer was van goede kwaliteit. Donderdag 28 aug. j.l. is door de Var- kensfokverenigingen Drunen, Elshout en Haarsteeg en Omgeving haar eerste fokvar- kensdag gehouden. Om half 10 opende de voorzitter de heer F. van Bijnen deze dag waarna met de keuringen werd begonnen. Volgens het oordeel van de jury was het aangevoerde materiaal van goede kwaliteit, vooral de rubrieken opfokzeugen beloofden veel goeds voor de toekomst. Ook de ru briek beren, welke was ingezonden, was van goede kwaliteit, zodat er momenteel een goede basis is voor de varkenshouderij in onze streek voor de toekomst. De uitslag was als volgt Rubriek 1, Beren: la 3493 J. Zeeu wen Haarsteeg; lb C 2033 J. Zeeuwen Haarsteeg; lc C 4231 C. Pulles en de Jong Waalwijk; 2a C 3285 M. Pulles Haarsteeg; 2b C 2802 M Pulles Haarsteeg; 2c C 3391 Varkensfokver. Drunen-Elshout; 3a C 2667 J. Zeeuwen Haarsteeg. Rubriek 2, Zeugen geboren voor 1 jan. 1957: la J Pulles Haarsteeg; lb A. Brands Drunen; lc M. Pulles Haarsteeg; 2a M. Pulles Haarsteeg; 2b C. v. d. Hoven Dru nen; 2c C. v. d. Hoven Drunen; 3a Jac. Kuijs Vlijmen; 3b J. Zeeuwen Haarsteeg; 3c A. Eekels Vlijmen; 3d J. Zeeuwen Haar steeg; 3e M. Muskens Elshout; 3f A. Eekels Vlijmen. Rubriek 3, Zeugen geboren tussen 1 jan. en 1 apr. 1957: la H. v. Esch Haarsteeg; lb C Pulles en de Jong Waalwijk; 2a M. v. d. Lee Haarsteeg; 2b C. Pulles en de Jong Waalwijk; 2c P. Buijs Haarsteeg; 3a A Brands Drunen; 3b P. Buijs Haarsteeg. Rubriek 4, Zeugen geboren tussen 1 mei en 5 juni 1957: la C. v. d. Hoven Drunen; lb en lc A. Vugts Bokhoven; 2a J. v. Bla- del Vlijmen; 2b C. Brok Drunen; 2c C. Pulles en de Jong Waalwijk; 3a F. Brekel- mans Bokhoven; 3b G. Knip, Vlijmen. Rubriek 5, Zeugen geboren tussen 5 juni en 1 aug. 1957: la A. v- d. Leeden Bok hoven; lb A. van Delft Elshout; lc R. v. Son Haarsteeg; ld A. Klerkx Vlijmen; 2a J. Zeeuwen Haarsteeg; 3a A. v. d. Leeden Bokhoven; 3b R. van Son Haarsteeg. Rubriek 6, Zeugen met biggen: le prijs toegekend aan Fr. Brekelmans Bokhoven en C. Pulles en de Jong Waalwijk. Rubriek 7, Opfokzeugen geboren tussen 1 aug. en 1 okt. 1957: la M. Pulles Haar steeg; lb M. Pulles Haarsteeg; lc C. van Dal Drunen; 2a J. Zeeuwen Haarsteeg; 2b L. van Bladel Haarsteeg; 3a J. Zeeuwen Haarsteeg. Rubriek 8, Opfokzeugen geboren tusen 1 okt. en 15 dec. 1957: la J Pulles Haar steeg; 1 b J. Pulles Haarsteeg; lc C. Pul les en de Jong Waalwijk; 2a M. Pulles Haarsteeg; 2b J. de Gouw Nieuwkuijk; 3a, 3b en 3c J. de Gouw Nieuwkuijk. Rubriek 9, Opfokzeugen geboren tussen 15 en 31 dec. 1957: la H. van Zon Vlij men; lb, lc en ld C. v. d. Hoven Drunen; 2a Jac. Kuijs Vlijmen; 2b H. v. Zon Vlij men; 3a C. v. d. Hoven Drunen; 3b H. v. Zon Vlijmen. Rubriek 10, Opfokzeugen geboren tussen 1 jan. en 1 mrt. 1958: la M. Pulles Haar steeg; lb M. Pulles Haarsteeg; lc A. de Wilt Herpt; 2a A. de Wilt Herpt; 2b A. van Eggelen Bokhoven; 3a A. v. Eggelen Bokhoven. Rubriek 11, Opfokzeugen geboren in tnaart 1958: la en lb C. Verschuren Herpt; 2a en 2b J. Jehoel Haarsteeg; 3a, 3b en 3c J. Jehoel Haarsteeg. Rubriek 12, Opfokzeugen geboren in apr. 1958: la A. v. Delft Elshout; lb A. Klerkx Vlijmen; lc A. v. Delft Elshout; ld J. Vugts Bokhoven; 2a J. Vugts Bokhoven; 2b A. Klerkx Vlijmen; 3a en 3b M. v. d. Lee Haarsteeg. Rubriek 13, Opfokzeugen geboren in mei 1958: la Th. v. Bokhoven Haarsteeg; lb P. Buijs Haarsteeg; lc en ld Th. v. Bok hoven Haarsteeg; le P. Buijs Haarsteeg; 2a Th. v. Bokhoven Haarsteeg; 2b P. Buijs Haarsteeg. Kampioenskeuring Beren: Kampioen C 3493 Eig. J. Zeeu wen, Haarsteeg; Res. kampioen C 2033 Eig. J. Zeeuwen Haarsteeg. Zeugen Kampioen C 55553 Eig. H. v. Esch Haarsteeg; Res. kampioen C 61621 Eig. C. v. d. Hoven Drunen. VERPLAATSING HULP-POST- EN TELEGRAAFKANTOOR. Op 1 september wordt het hulp-post- en telegraafkantoor te Sprang verplaatst van Kerkstraat 37 naar van der Duinstraat 24. De openstellingsuren blijven onveranderd. GEREF. KERK. Ter verkiezing van een ouderling bij de Geref. Kerk alhier is door de kerkeraad tot tweetal gesteld, de heren M. van Beek en Wachtels van den Berg. ORANJEFEESTEN. De door de Oranjeverenigingen Vrijhoe- ve-Capelle en Sprang j.l. zaterdag georga niseerde feesten zijn weer een groot succes geworden. Des middags, maar vooral des avonds, was de belangstelling uit beide dorpen, zowel als uit de omtrek, zeer groot en was het een gezellige drukte op het feestterrein, 's Middags hebben de kinderen buitengewoon genoten van het gebodene. Nadat het feest door de heer A. S. Kuijs- ten, voorzitter van de Oranjevereniging te Sprang, met een kort woord was geopend, werd een leuk gevarieerd programma voor de jeugd gegeven, waarvan de vele ouders echter niet minder genoten. De heer Bosma met zijn assistente Clara uit Amersfoort, vermaakten de jeugd met clownerie, snel- tekenen enz. terwijl de heer Langini de aanwezigen liet genieten van zijn humo ristisch goochelen en tot slot nog een poppenkastvoorstelling werd gegeven; het laatste vooral stemde de jeugd zeer uitbun dig. 's Avonds werd de bekende Postharmo- nie uit Den Bosch met drumband en boe- renkapel, door de voorzitters van beide Oranjeverenigingen in het gebouw van de Chr. Volksbond begroet, waarna een muzi kale wandeling door een deel der gemeente werd gemaakt en het vervolgens met een stroom belangstellenden naar het feestter rein ging. Eerst trad Mr. Max, sneltekenaar en car- ricaturist op, die er de vrolijke stemming bij de grote menigte belangstellenden spoe dig wist in te brengen, waarna de Post- harmonie onder leiding van de dirigent, kapelmeester van het Korps Genietroepen, adj. o.o. W. J. von Berg, die medewerkte aan de Taptoe te Delft, maar zich voor deze avond had weten vrij te maken, een hoog staand concert gaf, waarbij ook de drum band medewerkte. Wij zijn er van over tuigd dat het programma dat door dit keu rige korps werd uitgevoerd, bij het publiek zo in de smaak viel, dat het dit korps gaar ne eens weer hier zal terugzien. De Judoclubs uit Tilburg en Capelle ga ven een judo-demonstratie, waarvoor even eens veel belangstelling bestond en het pu bliek, vooral door de duidelijke explikatie die hierbij werd gegeven, zeker iets meer van deze sport zal begrijpen. Tot besluit der feestelijkheden trad dan de Boerenkapql op, die het publiek bijzon der wist te vermaken en het slotwoord van de voorzitter, waarin hij de gezelschappen die optraden een hartelijk woord van dank bracht, was dan ook zeker namens het ge hele publiek. Het feest, dat ónder schitterende weers omstandigheden werd gevierd, mag zeker bijzonder geslaagd heten. CHR. PADVINDERSGROEP JAN DE ROOIJ. Dat het zomerkamp van de Jah de Rooij- groep te Sprang-Capelle in Bergneustadt in Duitsland gehouden, aldaar ook veel be langstelling ondervond, bewijst wel de aan dacht die de Duitse pers uit die streek er aan besteedde. Wij menen dat het wel aardig is hier van iets weer te geven. De Rheinisch Westfalische Rundschau van 22 aug. j.l. geeft een met foto's van het kamp verluchte reportage, waarin het blad o.m. schreef „Vijftien Nederlandsche padvinders van de Jan de Rooijgroep uit Sprang waren sedert 12 augustus bij de Bergneustadtsche padvinders óp bezoek. Onder leiding van hun hoplieden werd deze internationale ont moeting een onvergetelijke belevenis zowel voor de Nederlanders alsook voor de Duitse jongens. Hoewel het Oberbergische weer bij aankomst bar en boos was, konden de. re gendruppels het goede humeur van de jon gens niet bederven, want het waren tenslotte padvinders, die steeds handelen naar het artikel van de wet: „een padvinder glimlacht en fluit onder alle moeilijkheden". Het kampprogram was bont en uitge breid. Wat de natunur betreft, maakte de tocht naar het Souerland, naar de Lister stuwdam, de Hoge Bracht, de druipsteen grotten en Bielstein, wel de grootste in druk. Zondags waren de jongens de gasten bij de Duitse families." En de Oberbergische Volkszeitung van 22 aug. j.l. schrijft o.m. „Het kamp werd betrokken op een met bos en wei bedekte helling. Twee machtige vlaggestokken met de beide groepsvlaggen staan naast de ingang met de gepionierde trap. Lichte en donkere tenten accentueren de heldergroene vlakte. Men mag gerust in de tenten zien, want ze zijn netjes opge ruimd en onder het grondzeil ligt een dikke laag stro. Als de jongens niet juist bezig zijn met het maken van wandelingen naar de be zienswaardigheden in de omgeving, verma ken zij zich met sport, zoals speerwerpen, of spel, zingen en elkaar examineren in vreemde talen. Als aan het einde van deze week de Ne derlanders weer vertrokken zijn, zijn de Duitse patroulles Teiger en Het Witte Hert weer onder elkaar, maar de vriendschap met de Nederlanders is op een hartelijke wijze verdiept." VRIJHOEVE-CAPELLE. SIRENA BEHAALDE 2E PRIJS. De Fanfars Sirena nam j.l. zaterdag deel aan het Federatief Muziekconcours te Berg- haren en behaalde een tweede prijs in de af deling Uitmuntendheid. P.V. NOOIT GEDACHT. De Postduivenvereniging Nooit Gedacht, gevestigd bij de heer C. van Tilborgh op de Julianalaan, houdt a.s. dinsdag 2 sept. een ledenvergadering ter bespreking van de kasvlucht. Vrijdagavond inkorven voor Neufvilles, tussen 7.30 en 9 uur, voor de kasvlucht. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de Raad der gemeente Raamsdonk op dinsdag 2 sep tember 1958, des namiddags om half acht. Agenda 1. Beëdiging en installatie van de nieuw benoemde leden van de gemeenteraad. 2. Benoeming wethouders der gemeente. 3. Benoeming van de leden der com missie van advies inzake beheer der gron den in de Dombos. (In de afgelopen perio de hadden zitting de heren; G. J. Knaap, J. van Woerden en J. J. M. de Bont). 4. Benoeming van de leden der com missie voor de openbare werken. (In de af gelopen periode hadden zitting de heren G. J. Knaap, A. L. Rodenburg en A. M. Ver meer). GESLAAGD KAMP. De verkenners van de „Andries de Bont" groep kunnen met voldoening terug kijken op het afgelopen kamp, dat naar hun me ning volkomen geslaagd is. Ofschoon het weer niet erg meewerkt deze vakantie maand, hebben onze verkenners toch niet te klagen gehad. De junioren zowel als de senioren had den hun kamp opgeslagen in Westelbeers. Het prachtige natuurschoon, het naar om standigheden goede weer en de welwillen de medewerking der jongens hebben „kamp 1958" tot een onvergetelijk kamp gemaakt. De Welpen der „Andries de Bont" groep hebben, in het begin van deze augustus maand hun kamp in Diessen, eveneens met sukses, doorgebracht. UITSTAPJE. Dinsdag 26 augustus hebben de misdie naars hun jaarlijks uitstapje gemaakt. Dit jaar hebben zij het oog laten vallen op Rot terdam. Op het programma stonden: Rondvaart door de havens, Bezoek diergaarde Blij- dorp en verder enige andere attracties. Volkomen tevreden over hun uitstapje keerden onze misdienaars dien avond huis waarts. FESTIVAL. De Fanfare St. Joris uit Dorst heeft de uitnodiging om op zondag 7 september deel te nemen aan het festival, alhier, aan genomen. Onze plaatselijke harmonie St. Bavo organiseert n.l. 7 september ter ge legenheid van haar 30-jarig bestaan een festival. JONGE DIERENDAG. In de zaal „Kunstmin" te Raamsdonks- veer hield de konijnenfokkersvereniging „Helpt Elkander" haar jaarlijkse jonge dierendag. Er waren 91 exemplaren uit twee nesten aanwezig. Als keurmeester trad de heer Gazenbeek uit Utrecht op. In de A-klasse met ram en voedster, was J. C. de Laat uit Made de beste. J. Strik uit Oos terhout behaalde het predikaat zzg. In de B-klasse, waren de besten J. Soeters uit Hank en Th. de Pender uit Sprang-Ca- pelle, met ram en voedster z.z.g. Er werden 13 prijzen uitgereikt z.z.g.. 42 prijzen z.g., 25 prijzen g.g. en 7 prijzen goed. Th. de Pender uit Sprang-Capelle werd algemeen kampioen met gouwenaar. Over het algemeen stond de keuring op een zeer hoog peil en de dieren die aanwezig waren, waren alle van zeer goede kwaliteit. EERVOLLE OPDRACHT. De scheepsbouwersfirma Tak alhier is op het ogenblik bezig met de bouw van een stalen jacht. Enige tijd geleden werd de fa. vereerd met de opdracht een stalen jacht te bouwen, dat binnenkort een exemple van jachtbouw zal zijn op de grootste boot show van Europa, welke in Londen zal ge houden worden. Het is een jacht van 10 m lengte, waarmee door de opdrachtgever, een Engelsman, deelgenomen zal worden aan de jaarlijkse wedstrijden van de Royal Ocean Racing Club te Londen. Tot nog toe werd slechts met houten jachten aan de Rorc-wedstrijden deelgeno men. Volgend jaar zal er echter een stalen jacht aanwezig zijn, een monster van Ne derlandse scheepsbouwkunde, en wel een product van de Raamsdonksveerse werven. Na deze opdracht volgden er meer en alle voor Rorc-waardige jachten. De fa. Tak levert de vaartuigen kant en klaar af, ook de hulpmotor; slechts de zeil-uitrusting wordt later aangebracht. Het is de fa. Tak ook wel toevertrouwd, hun vooroudere bouwden n.l. reeds in de zestiende eeuw houten jachten. Later schakelden zij over op de stalen bouw, vandaar de belangstel ling van Engelse zijde voor de R'veerea jachtbouw. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Geertruidenberg op dinsdag 2 september 1958, des avonds half acht, in het gemeentehuis alhier. Te behandelen zaken 1. Beëdiging raadsleden. 2. Verkiezing van twee wethouders. De organisatoren van het grote hockey-tournooi van DES, beweren niet veel als ze zeggen dat 't tour- nooi, dat zij gisteren van start lieten gaan, het beste is uit de toch rijke historie die DES op dit gebied heeft. De wedstrijden, 76 in totaal, begon nen drie minuten te laat, maar eer het anderhalf uur verder was, liep alles weer als een precisie-uurwerk, en dat bleef zo tot aan we zou den haast zeggen het bittere ein de. De Bilt had weliswaar iets goed te maken, als we denken aan het tournooi van 5 mei 1957, dat begon met een sneeuwstorm; maar deze genoegdoening viel nu wel naar het andere uiterste uit. Hoe benauwd het was, weten alleen de circa 450 hockey-ers, die de vochtige hitte moesten bekopen met veel transpi ratie en veel drinken, want behalve de nodige hoeveelheden water, wer den er zo'n kleine 1000 flesjes drank naar binnen geslagen. Precies volgens plan, eindigden om 6 uur de 68 voorwedstriiden, die door 37 elftallen gespeeld waren met assistentie van een legertje scheidsrechters. De winnaar van de weer zo fel begeerde Efteling-Cup, door het Natuurpark beschikbaar gesteld, werd nu bekend en het was weer Were Di, dat met een score van 91 deze prijs won. De nu volgende finales verliepen al even vlot en om kwart over 7 kon men, wat men noemt, „de tent op slot doen". Maar nog was het feest niet voorbij. In het clubhuis zaten in twee zalen twee orkesten klaar om de deelnemers nog verder te wringen. Om goed half 10 begon de voorzitter, de heer J. Reijnen, aan de uitreiking der prijzen. Hij ving aan met de tallozen, die aan het grandioos slagen van het tour nooi hadden meegewerkt, dank te brengen. Met name noemde hij het gemeentebestuur, de dienst lichame lijke opvoeding der gemeente Til burg, de hockey-clubs Were Di en Tilburg voor het beschikbaar stellen van het materiaal, de firma Pepping voor de plaatsing van de nood- kleedruimte, het natuurpark voor de zeer coulante medewerking, de voet balvereniging Desk voor het be schikbaar stellen van twee velden

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 1