SPORTSPIEGEl LAATSTE BfiMCïNH WAALWIJK DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 1 SEPTEMBBER 1958 0—6 3—4 3—3 VERKEERSONGEVALLEN IN NEDERLAND. 1955 113.461 1.426 1956 128.814 1.628 NEDERLANDER WERELDp KAMPIOEN GOOCHELEN en kleedlokalen, de organisatoren en scheidsrechters. De heer Jan Beerens, loco-burge meester en bestuurslid van het Na tuurpark, werd vervolgens door de heer Reijnen uitgenodigd de Efte- ling-Cup uit te reiken. De heer Bee rens begon met te zeggen, dat het hem een genoegen was deze prijs te mogen uitreiken en feliciteerde Des met het welslagen van het grootste tournooi van het zuiden. Hij ver klaarde dat het voor de Efteling een genoegen is geweest hieraan te mo gen meewerken, en verzekerde de aanwezigen dat in volgende jaren op een gelijke samenwerking kan worden gerekend. Hij merkte ver der op, dat aan de stemming, die hij in de zaal waarnam, goed kon wor den afgeleid dat het tournooi bui tengewoon in de smaak is gevallen. Vervolgens nodigde spreker de aan voerder van Were Di uit, de Efte ling-Cup in ontvangst te willen ko men nemen, hetgeen aan de Were Di-leden een stormachtig applaus ontlokte, daar Dames 1 reeds de wis selbeker gewonnen hadden en Da mes 2 een derde prijs. Hierna was het officiële slot aan dit grandioos tournooi een feit, en gedanst is er daarna ondanks alles nog vol op. Rest nog te vermelden dat het Duitse heren-elftal uit Essen, dat zaterdagmiddag in 't clubhuis werd welkom geheten, een uitstekende indruk heeft achtergelaten. Het wa ren prettige en sportieve mensen en het staat vast dat de contacten, die gelegd zijn, niet met hun ver trek zijn beëindigd. De uitslagen: Dames A DesWaalwijk 00; LibertyHod 11; Were DiGeel-Zwart 21; RacingOranje Zwart 02; Des Oirschot 10; LibertyRacing 0-2; WaalwijkWere Di 03; Hod Oranje-Zwart 00; Geel-Zwart Oirschot 03; HodRacing 02; DesWere Di 02; LibertyOran je-Zwart 23; WaalwijkGeel-Zw. 31; OirschotWere Di 02; Des Geel-Zwart 01; WaalwijkOir schot 03. Dames B Des 3Waal wijk 2 01; Des 2—We re Di 2 00; Hod 2Oranje-Zw. 2 0 1; ForwardWarande 10; Des 3 Uden 00; Des 2Forward 01; Waalwijk 2Hod 2 00; Were Di 2 Warande 10; Oranje-Zwart 2 Uden 1—2; Were Di 2Forward 0—0; Des 3—Hod 2 1—0; Des 2—Wa rande 02; Waalwijk 2Oranje- Zwart 2 01; UdenHod 2 20; Des 3—Oranje-Zwart 2 01; Waal wijk 2Uden 01. Heren A DesEssen 11; LibertyWere Di 00; HodRacing 10; Warande Oranje-Zwart 00; Geel-Zwart Des 00; LibertyWarande 01; EssenHod 10; Were DiOranje- Zwart 12; RacingGeel-Zwart 00; Were DlWarande 00; Des Hod 00; LibertyOranje-Zwart 01; EssenRacing 01: Hod Geel-Zwart 00; DesRacing 01; EssenGeel-Zwart 11. Heren B Des 3Waalwijk 01; Des 2Hod 2 10; ForwardGeel-Zwart 2 10; Oranje-Zwart 2Venray 10; Des 3 —Uden 2 0—0; Des 2—Uden 0—2; WaalwijkForward 00; Hod 2 Oranje-Zwart 2 00; Geel-Zwart 2 Uden 2 10; VenrayUden 01; Des 3-Forward 00; Des 2Oran je-Zwart 2 10; Waalwijk-Geel- Zwart 2 10; Hod 2Venray 00; Uden 2Forward 01; Uden— Oranje-Zwart 2 10; Des 3Geel- Zwart 2 41; Des 2Venray 11; Waalwijk-Uden 2 30; Hod 2-Uden 0—1. Finales; Om de derde prijs: Dames A OirschotRacing 30 Dames B Oranje-Zwart 2Were Di 2 01 Heren A Geel-ZwartWarande 00 Heren B Des 2Waalwijk 03 Warande door classificatie winnaar. Om de 1ste en 2de prijs: Dames A Oranje-ZwartWere Di 02 Dames B UdenForward 01 Heren A RacingOranje-Zwart 12 Heren B Waalwijk—Uden 10 VOETBALPOOL WINNAAR. De heer H. Hesselmans is eerste prijswinnaar van de voetbalpool van de K.N.V.B., door 15 wedstrijden goed in te vullen. Of hij hierin al leen staat, of met meerdere deze prijs van 16.000 gaat delen, zal wel later bekend worden. FEEST IN ROSAGAERDE. Het was zaterdag 30 augustus feest in „Rosagaerde", het tehuis voor Be jaarden in Kaatsheuvel. De Stich ting bestond vijf jaren en herdacht dit feit op de feestdag van haar pa trones, de H. Rosa van Lima. Het feest zou geheel intiem gebleven zijn a"!s het schitterende zomerweer geen aanleiding had gegeven bij de slotviering van de dag ook de bur gerij te betrekken in 't grote volks concert, dat de kon. erk. harmonie Apollo" op het binnenplein van 't tehuis de feestvierende Stichting aanbood. De dag werd ingezet met een plechtige Hoogmis in de kapel, op gedragen door de zeereerw. pater Rector Verheggen, met assistentie van twee paters van de H. Familie. Pater Hoogenhoff hield onder de H. Mis een feestpredikatie, terwijl het knapenkoor uit Loon op Zand, on der leiding van de componist-direc teur Frater Angelio, diens Messa ,,Sine Nomine" voor 4-stemmig ge mengd koor op zeer verdienstelijke wijze uitvoerde. De bewoners kregen na afloop een prima verzorgde koffietafel aange boden, terwijl verder de gehele dag in gezellige feeststemming werd doorgebracht, 's Avonds culmineer de de feestviering in 't grote Apol- lo-concert op de binnenplaats, een zeldzame concertgelegenheid bij 't machtig mooie zomerweer. Het was dan ook verklaarbaar dat hier niet a.leen de Rosagaerde-bewoners, doch daarnaast honderden belang stellenden van genoten hebben, doordat de gelegenheid daartoe spontaan was opengesteld. Direc teur Molenschot bood een program ma aan vol variatie. Met de pittige „Flying Eagle" van Blankenburg werd geopend, direct gevolgd door de Ouverture „Fra Diavolo" van Amber. De twee composities van de oud-Rosagaerde-bewoner, de heer P. B. Bisseling „Op de Sibajak", 'n compositie door de heer B. gecom poneerd tijdens zijn reis naar Au stralië en de kapitein van deze boot opgedragen, en „In het Sprookjes bos", een fantasie over wat de „Ef teling" te beleven heeft, kregen veel bijval. Na de pauze werd het concert vervolg met 't moderne werk van P. v. Mever: „Vier Bagatellen", voor daarop ingestelde luisteraars moge lijk wel te genieten. Ook „The Show-boat", een selectie van Ame rikaanse Operetten van Jerome Kern, spreekt voor het merendeel van de toehoorders ook nog wat on- kennig aan. De leuke „Postkoets", een karakter-suite van Jos Cleber, hadden we gaarne nog iets hupser gehoord. De twee slotmarsen met drum band „Toujours en Fête" van JVan Leeuwen en „De Tambour Maitre" van Bisseling, waren koren op de molen van het overgroot deel van het publiek. AL DRIE DAGEN SPOORLOOS. Donderdagnamiddag arriveerde bij de Efteling een familie uit Wou- drichem, waaronder de 79-jarige H. Pruissers, die echter liever nog een eindje verder ging rijden met zijn zwager. Deze verliet op de Horst even de auto om bij de Steenbakker even een verfrissing te nemen. Pr. zou wel in de auto blijven, doch toen een kwartiertje later de zwa ger terugkwam, was Pr., die aan verkalking lijdt, verdwenen. Bij on derzoek is gebleken dat Pr. nog bij v. Heesch in de v. Haestrechtstraat is' geweest om drinken te vragen. Hij vertelde daar dat hij naar Alm- kerk wilde, waar hij familie heeft, doch hij is verder het Loons Hoekje ingegaan, is bij de Vijfsprong en later bij de Meerdijk nog gezien, doch verder ontbreekt elk spoor. De Rijkspolitie is, versterkt met de be reden politie, in het Hoekje gesta tioneerd, dagelijks zoekende ge weest, doch tot heden zonder enig resultaat. Zondag in de vooravond werd door de bereden politie een jas gevonden, hangende aan een boom in de omgeving van Plant loon. Er wordt onderzocht of dit kle dingstuk mogelijk aan de vermiste kan toebehoren. AGENDA. Dinsdag 8.30 uur n.m. repetitie zangver. „Semper Vivens" in 't Ho- ventje. Woensdag 8 uur n.m. in 't Apollo- theater „Bastonje", toeg. 14 jaar; 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon. Muz. Gez. „Euphonia". Donderdag 8 uur n.m. repetitie zangver. „Bel Canto", zaal J. van Dun. UITSLAGEN. Ere-divisie DOSBlauw Wit NOADSpel. Enschede Rauid JCFeijenoord NAC—MVV ADO—SHS DWS—VVV SpartaA.jax Fortuna '54Willem II PSV—Elinkwijk Eerste divisie A VSV- DFC- -Volendam -Alkmaar Eerste divisie B VolewijckersHVC 7—3 2—0 3—3 2—3 3—2 0—0 4—2 5—4 2—0 Tweede divisie A EDO—Longa 2—0 Tweede divisie B 'fubantiaPEC 33 OldenzaalZwolse Boys 02 Ensch. BoysOostcrparkers23 VelocitasBe Quick 55 KWB—NOAD Comb. 7—1 Alhoewel het elftal dat Noad voor de wedstrijd van jl. zater dag tegen RWB naar Besoijen heeft afgevaardigd niet van die sterkte was, ais aanvankelijk werd verwacht, een feit blijft het desondanks, dat de manier waarop RWB dit Noad-elftal 'n l'ikse 71 nederlaag heeft aan gemeten, ongetwijfeld gunstige perspectieven biedt voor het a.s. nieuwe seizoen. Door alle linies werd met een jeugdig vuur gespeeld en wel Lot de laaste minuut, ondanks de voor voetbal minder geschik te temperatuur. In de achterhoede vlotte het ditmaal ook prima, dank zij het goede spei van aanvoerder van Daalen en van der Schans, ter wijl ook linksachter Mandema- kers, ondanks zijn kwieke en snelle tegenstander Damen zijn partij wei blies. Dc voorhoede, goed gesteund door de halfspelers Bergmans er; van Osch, was vóór rust wel ,;eer goed op dreef en scoorde maar liefst zes doelpunten,, vv aaronder enkele van zeer goed gehalte. In de 60 stand met de rust had de gehele voorhoede aandeel nl. Passicr 2x, en Did- den, Treffers, Bruurmijii en Wijtvliet elk 1 doelpunt. Noad probeerde na rust met man en macht de blamage nog enigszins te ontgaan, doch de goed spelende RWB-doelman v. d. Houdt stond hun slechts 1 doelpunt toe, terwijl midvoor Passier na rust voor RWB de zevende goal in het Noad-net plaatste, zodat de eindstand uit eindelijk 71 voor Besoijen was. Ook de reserves van RWB hadden er zondag tegen het 2e elftal van RKDVC zin in, want hier was de uitslag 72 voor Besoijen. RWB-JEUGD GING OP REIS, Zaterdag, 30 aug. was dan de dag, waar de RWB-jeugd tot 13 jaar al zo lang naar had uitge zien nl. de jeugdreis. Om 8 uur 's morgens vertrok men in de richting Moerdijk. De stemming in de bus zat er zo in en zelfs werden verschillende niimmers voor de microfoon ten beste gegeven. In Rotterdam ging men eerst door de voetgan gerstunnel en zo na een tocht door de stad naar de havens waar de boot al lag te wachten voor de rondvaart. Van deze boottocht werd mede door het mooie weer volop genoten. Na deze rondvaart werd eerst een boterham gegeten en verder ging het richting Den Haag, waar het prachtig aangelegde miniatuur- stadje Madurodam werd be zichtigd. Hier werd enkele uren doorgebracht waarna de terug weg werd aanvaard. Maar op de ze terugweg werd eerst nog in Rijswijk 'n speeltuin aangedaan waar naar hartelust kon worden gespeeld. In Zevenbergse hoek werd nog een keer aangelegd, waarna om ongeveer half negen Besoijen werd bereikt. Allen waren moe, maar uiterst voldaan over deze mooie reis. "Rest nog een woord van dank aan de fa. Kivits te Vlijmen die met prima materiaal en door duidelijke uitleg tijdens de reis deze mede op een buitengewone manier heeft doen slagen. KAATSHEUVEL. Ding-Soe-Combinatie/Pooters, 2-0. J.l. woensdagavond werd de beslissings wedstrijd gespeeld tussen Ding-Soe-Com- binatie contra Pooters, om uit te maken wie er als overwinnaar uit de bus zou komen in de bedrijfscompetitie 1958. Ondanks het vroege aanvangsuur, dat in verband met de invallende duisternis op half 7 gesteld was, bestond er voor deze wedstrijd veel belangstelling. Om ruim half 7 liet scheidsrechter de Gouw aftrappen en na enig wederzijds ter rein verkennen ging Ding-Soe het eerst tot de aanval over, welke echter strandde op de verdediging van Pooters, waar stopper F. van Engelen heer en meester was. Gedurende de eerste twintig min. was Pooters het meest in de aanval, daartoe in staat gesteld door F. v. Engelen en F. Schalken die met verre trappen hun voor hoede aan het werk zette. In de voorhoede werd door Meijer en J. Balvers hard gewerkt om te trachten een doelpunt te maken, doch zij zagen hun zwoegen niet beloond, evenmin als de ove rige voorhoedespelers, daar zij steeds het verdedigings-bioc van Ding-Soe op hun plaats vonden. Ding-Soe kwam echter even min tot een doelpunt en met een dubbel- klanke stand werd gerust. Na de rust opende Ding-Soe een fel of fensief, hetgeen na 12 minuten beloond werd met een doelpunt dat uit een corner door G. Laros met een kopbal werd ge scoord, 1-0. Direct hierop trok alles wat Pooters was naar voren om te trachten de stand in evenwicht te brengen. De achter hoede van Ding-Soe, bestaande uit A. de Beer, Jos Soeterboek, H. van Wanrooij en J. Emmers draaide echter op volle toeren en gaf geen krimp. Van verre afstand gaf F. van Engelen nog een kei-hard schot, dat juist over de lat ging. Vijf minuten voor het einde werd de Ding-Soe voorsprong ver groot, met een prachtige kopbal van L. v. d. Mierden, 2-0. Met deze stand kwam tevens het einde van de wedstrijd, die in prima verstandhouding werd gespeeld, en die op keurige wijze geleid werd door scheidsrechter de Gouw, die werd bijgestaan door de grensrechters Verduin en Verhiel. Na afloop van de wedstrijd vond in de achterzaal van 't Hoventje de prijs-uitrei ding plaats. De toeschouwers hebben kunnen genieten van een spannende- en sportieve wedstrijd die door de heer de Gouw zeer goed ge leid werd. RERNDIJK RERNDIJKSE RIJVERENIGING Woensdag a.s. zal de Bern dijkse Rij vereniging met hun da mes een bezoek brengen aan de Expo te Brussel. TAFELTENN1SVER. NVR I De team-indeling der dames f is thans bekend: le team J. Din- j gemans, teamleidster, A. Klisl en R. v. Moergestel. D. Dingemans, die reeds enkele jaren in het le team speelde, zai door omstan digheden dit seizoen geen com petitie spelen. Hiervoor is R. v. Moergestel ingevallen, die ook zeker wat het huidige spelpeil betreft, deze plaats waardig is. Het 2e damesteam is grondig gewijzigd: R. Brok, teamleid ster, J. v. Bokhoven en N. v. d. Mierden. Van de heren is de in deling nog niet bekend. Nog enkele bondsgegevens van de afdeling Brabant, waar onze vereniging belang bij heeft. In de 4e 'klasse heren promoveerde in Brabant de volgende teams naar de 3e klasse: NVR 2; NVR 3 f. Vice Versa '51; Vice Versa 51 '2; Animo 8; JCV 6; Excelsior 4; Belhamers; JCV 7'; St. Cathrien 3. Er degradeerde van de 3e naar de 4e klasse heren: Joco; BSM 3; RKC 2; Ruyter- slag; Zwaantjes 2; BTTC 2 en Een en Twintig 3, Bij de dames promoveerde naai de 2e klasse: Belcrum 2; Shooting Star; Goir- ke 2 en Veghel. Er degradeerde van de 2e naar de 3e klasse dames: Breda; Amor 2; Goirke; RKC 2 en Ruyterslag. Nog enkele interessante cij fers van de NTTB, afd Brabant. In hel seizoen 19571958 waren er 331 teams die uitkwamen in de competitie tegen 326 in het seizoen 19561957. Er waren in dit seizoen 1462 ingeschreven leden. HANDBALSPORT. HANDBAlVER. DESK. Door een misverstand is j.l. zaterdagmiddag de junioren- trainig niet doorgegaan. Wij maken dezen er op attent, dat het zaterdagmiddag a.s. 6 september om 3 uur weer nor maal trainen is. JUDOCLUB WAALWIJK heeft nieuwe vergrote mat in gebruik genomen. Al geruime tijd had de judo club Waalwijk behoefte aan 'n betere en grotere mat en die is er dan nu gekomen, natuurlijk niet voordat er verschillende moeilijkheden zijn overwonnen. Want het aanschaffen van zo'n mat is nogal duur, maar wat er nu ook ligt mag gezien worden en verschillende leraren uit an dere steden hebben het 'n pracht aanwinst genoemd voor JCW. U voelt wel dat dit alles niet voor niets gedaan is. De judo en jiujitsu sport komt gelukkig meer én meer in trek, men ziet in dat er werkelijk een zeer gro te opvoedingsfactor en karakter vorming in zit. Het is een lust om te zien hoe de jeugdgroep van JCW werkt, hoe de dicipline is op de mat en vooral hoe deze kinderen wordt bijgebracht de beleefdheid tegenover en de waardering voor de tegenstan der. Onsportiviteil of onbeleefd heid gaat niet samen met deze sport. Om nu ook in deze sport geen verdeeldheid te krijgen in Waalwijk, die het noodzakelijk zouden maken meerdere vereni gingen op te richten en zodoen de de bestaansmogelijkheden te verminderen en te bemoeilijken hebben, wij ons deze moeite van uitbreiding getroost, zoals reeds gezegd, niet zonder moeilijkhe den, maar we zijn er gekomen. Wij hebben reeds een prachtige groep van gevorderden, waar hoogstwaarschijnlijk over een half jaar twee of drie zwarte banden bij zullen zijn. Verder is er een groep beginners en een vijftiental junioren, onze toe komst. Het meest verheugd ons echter dat de nieuwste aanwinst van onze vereniging nl. de da mes, zo buitengewoon voldoen, want vorige week slaagden voor de gele band de dames Toos Schoondermark, Lies Baart, Truus Wijkmans, Coba van Os, Tony van Helvoirt en Bep van Sterkenburg. Op 16 september starten wij met een nieuwe cursus, zowel voor junioren, senioren en da mes. ïedereen is dus in de gele genheid de judo en jiu jitsu sport te beoefenen. Inlichtingen en aanmelden aan de dojo, Frans van Helvoirt, Putstraat 14 Waak wijk op dinsdag en donderdag, vanaf half zeven. Komend seizoen worden er meerdere interstedelijke ont moetingen gehouden, waaraan ook kan worden d.eelgenomen door beginnelingen. Er wordt wel eens beweerd, wat kunnen deze beginnelingen nu presteren maar dat hebben vorige week onze junioren nl. bewezen door te winnen van de veel langer be staande junioren van Tilburg. De trainingsavonden zijn op dinsdag en donderdag. Om mis verstanden te voorkomen, dient nog vermeld te worden dat de dames helemaal apart trainen, zonder aanwezigheid van heren. WIELRENNEN. OOSTDUITSER SCHUR EN ITALIAAN BALDINI WONNEN IN REIMS. De wereldtitels op de weg, welke dit weekeinde op het ca. 20 km. lange circuit van Reims werden verreden, zijn dit jaar gewonnen door de Oost-Duitser Gustav Schur bij de amateurs en Ercole Baldini bij de profes sionals. Bij de amateurs was het tot op de streep een fel gevecht tussen de Oost-Duitser, twee Belgen en twee Italianen. Met 'n halve meter voorsprong op de beide Belgen ging1 Schur als eer ste door de finish. De nederland equipe kwam niet in het stuk voor. Twee landgenoten reden de strijd uit, namelijk Hugens (15e) en de Haan (51e)de ove rige vier staakten de strijd. Bij de beroepsrenners legde 't Italiaanse wielerfenomeen Er cole Baldini met groot machts: vertoon beslag op de titel. Hij reed de Fransman Louison Bo- bet in de laatste fase van de strijd bijna twee minuten los. Aanvanket;k bestond het kop groep je, dat ruim 5 min. voor sprong nam op het peloton, uit vier man: Baldini, Bobet, Nen- eini en Gerrit Voorting. Toen Baldini het tempo ging verho gen moesten zowel Voorting als Nencini afhaken, waarna ze uit het zadel stapten. Ook hier be reikten slechts twee Nederlan ders de finish: Martin v. d. Borgh en Piet Damen, van wie v. d. Borgh een eervolle achtste plaats bezette. Damen eindigde als 16e Ook de beide grote Bel gen Rik van Steenbergen en Rik van Looy gaven de strijd op. NATIONALE TREKPAARDEN- TENTOONSTELLING. Wat is er in Den Bosch te doen? ïn Den Bosch is altijd wel wat te doen. j Het is een zeer levendige stad. Een paar weken geleden werd er Zoete Lieve Gerrit- je nog ingehaald en voor haar een stand beeld onthuld. In de stoet was een aantal wagens, getrokken door de majestueuze, rustige paarden, wier verschijning op het platteland zo vertrouwd is. Deze paarden komen straks - met een aantal van ruim 450 stuks - weer naar Den Bosch! En wel op dinsdag 9 en woens- dag 10 september, als de Kon. Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard" haar jaar- lijkse tentoonstelling houdt en daar de prachtigste exemplaren van haar stamboek laat zien. Een enorme keurcollectie die het resultaat toont van een doelbewuste en des- kundige fokkerij, waaraan een ervaring van vele tientallen jaren ten grondslag ligt. Dinsdag is de dag voor de fokkers en de echte kenners. Op die dag vinden de keu ringen plaats van de rubrieken hengsten en merriën, onderverdeeld in grote, midden en kleine maat. In de namiddag volgen dan de keuringen van de „Fokgroepen" en de „Merriën met afstammelingen". Deze keuringen worden de tweede dag in de voormiddag voortgezet. Dan treden n.l. de „hengsten met afstammelingen" in de ring, vervolgens de vierspannen en daarna alle le prijs-winnaars als candida- ten in de altijd weer boeiende eindstrijd om de nationale kampioenschappen. De grote namiddag-demonstraties op de tweede dag, woensdag 10 september, vor men het hoogtepunt van deze nationale trekpaardenshow. Er is dan o.m. een défilé te zien van alle bekroonde paarden, van de kampioenen en oud-kampioenen; er is een demonstratie met vier-, acht- en zestien spannen merriën. Wie dit laatste ooit ge zien heeft, weet niet wat meer te bewon deren is, de samengebundelde en ingehou den kracht van deze dieren, of de gewil ligheid en kalmte, waarmee zij aan de be velen gehoorzamen. De afdeling „Noord Oost Polder" van de Kon. Vereniging „Het Nederlandsche Trekpaard" demonstreert de Hongaarse Post met pyramide. Tijdens deze demon straties wordt ook de uitslag bekend ge maakt van de prijsvraag „Wie wordt kam pioen". Deze prijsvraagwordt elk jaar uit geschreven door de drie centrale landbouw organisaties: de Katholieke Nederlandse Boeren- en Tuindersbond, het Koninklijk Nederlands Landbouwcomité en de Neder landse Christelijke Boeren- en Tuinders- bond. Het programma zal worden opgeluisterd door feestelijke demonstraties van jonge boerinnen, van jonge boeren en van deze beide gezamenlijk. Bij dit alles verleent d, Koninklijke Har monie 's-Hertogenbosch haar feestelijke en welluidende medewerking. Aantal verkeersongevallen Gedood 1957 (voorlopig) 133.652 1.712 Aantal slachtoffers Ernstig gewond Licht gewond 1955 17.156 11.967 1956 21.478 15.157 1957 (voorl.) 20.803 13.301 1958 (voorlopig tussen haakjes de cijfers van de corresponderende maand in 1957 Ongevallen gedood jan. 10.587 9.659) 95 (140) febr. 9.783 9.714) 103 (109) maart 10.173 (10.904) 101 (142) april 10.579 (11.272) 102 (129) :i 12.396 (11.868) 133 (149) juni 11.976 (11.985) 112 (136) ernstig gewond licht gewond jan. 1.509 (1.511) 799 942) febr. 1.334 (1.557) 792 972) maart 1.403 (1.980) 923 (1173) april 1.767 (1.999) 1.180 (1385) ii 2.038 (2.113) 1.560 (1579) juni 2.072 (2.114) 1.700 (1702) (gegevens van C.B.S.) VERKEERSONGEVALLEN IN EUROPA STIJGEN. Blijkens een door de Europese Economi sche Commissie (E.E.C.) opgestelde sta tistiek blijft het aantal verkeersongevallen in de meeste landen van Europa absoluut ge zien stijgen, maar er is relatief - in ver houding tot het steeds in omvang toene mende motorvoertuigpark - een teruggang merkbaar. Uitgaande van het indexcijfer 100 voor 1953 bedraagt dit voor het aantal in 1956 gevallen slachtoffers 120. Tegenover elke 100 auto's in 1953 stonden er echter in 1956 145 en bij de motorrijwielen wat dit indexcijfer in 1956 al gestegen tot 177. Niettemin blijkt uit de E.E.C.-statistiek, dat in 1956 elke minuut 2 Europeanen door verkeersongevallen om het leven kwamen; er vielen dat jaar 40.042 doden in het verkeer. TWEE DODEN EN ACHT GE WONDEN BIJ BOTSING. Zondagmoren zijn op de rijks weg Den Bosch-Éindfioven een Duitse en een Iraakse auto met elkaar in botsing gekomen. Een dame uit Bagdad werd hierbij op slag gedood. Een driejarig meisje'overleed tijdens 't trans port naar het ziekenhuis. De Volkswagen uit Bagdad haalde een Nederlandse auto in, waarbij hij op de linkerrijbaan terecht kwam.. Op datzelfde ogenblik naderde uit de rich ting Eindhoven een auto uit Rheydt (Did.) Door de mist had de bestuurster van de Volkswa gen de tegenligger voor het pas seren niet gezien. Met volle vaart vlogen de wagens op el kaar in. De voorkanten van de beide auto's werden in elkaar gedrukt en de zijkanten scheur den open. Door de hevige schok werd een deel der inzittenden op de weg geslingerd en een ander deel raakte bekneld tussen de wrakstukken. In de auto uit Bagdad., zaten een dame uit Irak met haar zoon en haar moeder alsmede twee heren Hoppe uit Nijmegen. Van deze inzittenden overleed de moeder van de be stuurster ter plaatse. Zij zelf werd ernstig gewond naar het ziekenhuis in Tilburg overge bracht, waar een hersenspecia- list onmiddellijk operatief in greep. Ook de heren Hoppe wer den zwaar gewond. In de Duitse auto zaten een Duits echtpaar met hun driejarig dochtertje, 'n nichtje van dit echtpaar met haar verloofde en een vriendin netje van dit nichtje. Het drie jarig dochtertje overleed ter plaatse en haar vader, die de auto bestuurde, werd zo ernstig gewond, dat men voor zijn le ven vreest. Het vriendinnetje van het nichtje werd slechts licht gewond. De andere inzit tenden kregen, evenals die van de Volkswagen, ernstig letsel. Op het te Wenen gehouden congres van de Internationale Federatie van Goochelaarsver eniging is de Nederlander Tony van Dommelen wereldkampioen goochelen geworden. Hij heeft het recht zich we reldkampioen te noemen tot het volgende internationale goochel- congres dat in 1961 gehouden zal worden. Onze landgenoot Pit won de zilveren beker, beschik baar gesteld door de Oostenrijk se minister van Handel, en be haalde voorts de eerste prijs in de afdeling „algemene goochel kunst". Tweede werd hier de Tsjech Eduard Magakian en derde de Nederlander Ronaldo. EVATT PLEIT VOOR OVER GAVE N.-GUINEA AAN AUSTRALIË. De leider van de Labour oppositie in het Australische parlement, Herbert Evatt, heeft 'ïn een televisie-uitzending de suggestie, welke afkomstig zou zijn van de Nederlandse Partij van de Arbeid, dat Australië het bewind van Nederlands Nieuw- Guinea moet overnemen, ge steund. Dit zou ten goede komen aan de relaties tussen Indonesië en Australië en „een prachtige oplossing van de kwestie West Nieuw-Guinea" zijn, aldus Evatt. SOVJETS BELOVEN CHINA HULP. Op Formosa houdt men steeds ernstiger rekening met een aan val van rood-China op enkele van de nationalistische eilan- den. De „Pravda", spreekbuis van de Russische regering, heeft I zich plotseling geroepen gevoeld grote buurman in bescherming te nemen. Het blad oordeelt dat het tijd is „om Formosa te be vrijden welk eiland een onver vreemdbaar deel is, van het Chi nese gebied en door de Ameri kanen tot een voordurende bron van provocaties tegen China is gemaakt." GEMEENTERAAD 1. Beëdiging nieuw gekozen raadsleden. 2. Verkiezing van wethouders. 3. Benoeming van leden van de Commissie van Bijstand in het beheer van de gemeentelijke licht- en water bedrijven. De Commissie is momenteel sa mengesteld als volgt Voorzitter (aangewezen door bur gemeester en wethouders, uit hun midden): F. C. Smolders. Leden: G. A. Düyvelaar, C. P. v. d. Hoven en A. G. Meijs. 4. Benoeming van leden van de Commissie van Bijstand in het beheer van het gemeentelijk woningbedrijf. De commissie is momenteel samen gesteld als volgt Voorzitter (aangewezen door bur gemeester en wethouders, uit hun midden): J. J. M. van Heeswijk. Leden A. C. M. Eibers, A. J. v. Seters, A. Dercksen. 5. Benoeming van leden en plaatsvervangende leden der Com missie voor Georganiseerd Overleg. Voorzitter en Plaatsvervangend voorzitter zijn momenteel:

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 2