KAATSHEUVEL WAALWIJK HOTEL SMIT PRISMA 'n BEST horloge Uit dB Lang Pracht handen 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 5 SEPTEMBER 1958 ïu NOG STEEDS VOOR HET JEUGDHUIS. De actie voor) de bouw van 'n jeugdhuis in de St. Jozefparo chie ligt nog niet stil. Nauwelijks is de goed geslaagde bedrijfs voetbalcompetitie voor dit mooie werk achter de rug, of we krij gen weer een attractieve voet balwedstrijd voor hetzelfde doel. Zondag komt nl. het eerste elf tal van WSC op uitnodiging van Desk naar Kaatsheuvel om zich met het eerste elftal to me ten. Waar de bedoeling voorzit ook uit deze 'n recette te halen dit blijk geeft van de sympathie waarmede alles medewerkt om zo spoedig mogelijk tot het bou wen van het jeugdhuis over te kunnen gaan, wordt verwacht dat een ieder gaarne de vastge stelde entreeprijs voor deze wed strijd betaalt. De prijzen zijn vastgesteld op f 1.- zitplaatsen, en verder f 0.50 voor volwasse nen en f 0.25 voor kinderen. NOTARIS VAN HAM BENOEMD. Het zal ongetwijfeld Kaats heuvel genoegen doen te verne men, dat in de vacature ontstaan door het bedanken van notaris van Baar, de heer J. C. A. M. v. Ham tot diens opvolger benoemd is. De sympathie die Kaatsheu vel de familie van Ham toe draagt, waarvan de heer J. van Ham jarenlang het notariaat in Kaatsheuvel waarnam, zal on getwijfeld tot gevolg hebben, dat de oude relaties met het no tariaat, weer op diens zoon J. C. A. M. van Ham zullen over gaan. Het kantoor blijft nog steeds gevestigd op Hoofdstraat 81. KAATSHEUVEL Zaterdag 6 september groot WIJNBAL Dans- en showorkest „THE BLUE BIRDS" Zondag 7 september groot MATINEE van 122 uur Dans- en showorkest „THE MELODY ACAS" 's Avonds 7 uur groot BAL WIJNFEEST. Het wordt een traditie, dat in de Apollo-zalen in het najaar 'n wijnfeest gevierd wordt. De va- kantietijd is voorbij en de velen die gedurende die dagen in het buitenland zijn geweest en daar reeds een voorproefje gesmaakt hebben van het heerlijk druiven sap, vinden het ongetwijfeld in teressant ook in eigen „home" hier nog eens aan te kunnen nippen. Hotel Smit biedt daar dit weekend de gelegenheid voor en heeft er daarbij voor gezorgd dat ook de orkesten, die nu een maal bij een wijnfeest behoren, niet ontbreken. DEMONSTRATIES. In de zaal van Hotel Smit worden in de komende weken door de firma H. P. Dekkers van der Vliet weer een paar de monstraties gegeven, die zeer zeker belangstelling zullen trek ken. Dinsdag a.s. demonstreert de firma met diverse oliestook- haarden in een variatie, dat er een elftal van te vormen is. Dinsdag 16 september volgt 'n demonstratie met een hetelucht- haard, die zo'n fantastische om mekeer in de keuken teweeg brengen zal, dat hij met recht 'n wonderfornuis genoemd kan worden. Een bezoek aan deze demonstraties zal zeker niet te leurstellen. RK EHBO „ST. DAMIAAN". De R.K. Ver. voor EHBO al hier heeft dinsdag j.l. deelgeno men aan de derde oefenbijeen komst te Loon op Zand, welke werd georganiseerd tussen de plaatselijke afdelingen Kaats heuvel, Dongen en Loon op Zand De onderlinge oefeningen zijn volgens het vooropgezette plan verlopen. Getracht is geworden op deze bijeenkomsten de theo rie van het Oranje Kruis-boek- je in de practijk te brengen, het geen ook is geschied. De oefenin gen waren zeer leerzaam en wer den voorzien van commentaren en discussies. Op 21 september zal onze afd. deelnemen aan de wedstrijd die St. Rafael te Loon op Zand or ganiseert. DUIVENSPORT. De KPV hield maandag jl. 'n wedvlucht vanuit Duffel, waar voor 252 late jonge duiven wer den ingemand. Afstand 78 km.; lostijd 9.45 u. v.m. Uitslag: 1 B. v. Heesch; 2 23 35 Fr Damen; 3 22 52 A. Mon- tee; 4 8 Th. Soeterboek; 5 Wit- teveen; 6 G. Grootswagers; 7 10 28 Jac. Vloemans; 9 H. v. Hel- voirt; 11 Jac. Duquesnoy; 12 14 19 59 J. Cornelissen; 13 C. M. Snoeren; 15 47 M. de Vries; 16 J. v. Beers; 17 P. Zijlmans; 18 21 Jo Jansen; 20 Th. v. d. Houdt 24 W Kemmeren; 25 55 61 66 H. Klis; 26 W. Jansen; 27 44 Fr. v. d. Linden; 29 Jan v. Riel; 30 M. Klein; 31 36 38 43 W. v. d. Ven; 32 Th. Schaafstra; 33 67 68 D. Mateijsen; 34 5.8 Jac. Hoeve- naars; 37 45 M. Lensveld; 39 Jan v. Wanrooij40 L. de Bondt 41 J. Snoeren; 42 65 B. Kemme ren; 46 A. Pijnenburg; 48 Gebr. Kuijs; 49 62 63 P. v. Velden; 50 H. v. d. Pas; 51 H. Snoeren; 52 L. v. d. Ven; 53 57 60 64 A. Ver- duijn; 54 56 H. v. Nieuwstad; 69 P. Schoenmakers en ^70 A. v. Kuijk. Oude duiven; ingemand 225 vogels. Uitslag: 1 8 9 14 27 62 M. v. Boxtel; 2 25 75 L. v. d. Ven 3 5 C. de Bondt; 4 M. Ververs; 6 63 M. Klein; 7 A. Mosselveld; 10 51 A. de Bie: 11 26 P. Zijl mans; 12 KI. Schaafstra; 13 45 A. Piinenburg; 15 19 48 M. Soe terboek; 16 22 37 44 53 Jan v. Riel; 17 30 38 57 H. v. Helvoirt; 18 60 J. v. Bavel; 20 P. Dirksen; 21 42 L. Hamers; 23 41 44 Jan v. Dongen; 24 32 Jan Zeebrechts 28 A. Montee; 29 J. Bergmans; 31 Fr. Damen; 33 Jos v. Wan rooij; 34 L. Mosselveld; 35 G. Grootswagers; 36 54 J. v. Beers; 39 65 69 C. M. Snoeren; 43 58 Fr. v. d. Linden; 46 M. v. d; Velden 47 Fr. v. d. Assem; 49 52 59 74 Gebr. Kuijs51 68 A. Couwen- berg; 55 A. Zacht; 56 66 71 B. Kemmeren; 64 Th. v. d. Houdt; 67, Jan Damen; 70 A. Voermans; 73 A. v. Kuijk;74 L. de Bondt. GILDE ST. JAN. Zondag jl. heeft het Gilde St. Jan alhier, weer eens van zich doen spreken. Met 13 schutters werd deelgenomen aan het zeer zwaar bezette nationale schiet- concours te Esch.Met de bijnaam „de beulen van Kaatsheuvel" werden de schutters bij aan komst begroet; en| er is door de Kaatsheuvelse deelnemers weer eens echt gebeuld. Niet mindr dan 14 prijzen werden in de wacht gesleept. Alleen het eer ste viertal stelde in de korps wedstrijden teleur en zowaar 't tweede viertal streefde de hoofd- ploeg voorbij door de 8e korps- prijs te winnen. Doch dit was dan ook de enigste teleurstel ling, want verder legde de leden van St. Jan besla" op: 2e prijs extra aanbieding door de heren A. Dingemans, P. v. Nieuwstad Jr. P. v Laarhoven en J. Roe- In personeel opgelegd 1. P. van Nieuwstad Sr. 2. H. van Balkom, 7. J. Roelofs, 8. A. Dingemans, In personeel vrije hand 1. A. v. Kuijk, 3. P. v. Nieuwstad Sr. In extra opgelegd personeel: 2. H. v. Kuijk, 5. P. Sperber, 6. A. Maas, 11 H. v. Balkom, 16 A. Dingemans enals klap op de vuurpijl kwam ook nog het ko- ningskruis in het bezit van St. Jan door H. v. Balkom gewon nen. Zondag 7 september is het weer verplichte schietoefening, doch alleen voor de heren, die geen achterstand hebben. De stand na de 9e competitiewed strijd is thans: 1. P. v. Nieuw stad Sr. 86 pnt.; 2. A. Dingemans 83 nnt.3. H. v. Balkom 79 pnt.; 4. H. v. Kuijk 78 pnt.; 5. P. v. Nieuwstad Jr. 73 pnt.; 6. J. Roe lofs 67 pnt.: 7. P. v. Laarhoven 63 nnt.; 8. A. Maas 51 pnt. HET BASILIEKKOOR VAN HULST OP BEZOEK. Zondag 7 september a.s. komt het R.K. Parochieel Zangkoor der Basiliek in Hulst een tegen bezoek brengen aan het parochi eel zangkoor van St. Jan alhier, dat 24 augustus j.l. de 'Hoogmis uitvoerde in Hulst. Onder lei ding van de organist directeur J. Ivans, zal het koor de driestem mige mis van Ravanello uitvoe ren. Hulst heeft aan zijn bezoek aan Kaatsheuvel een uitstapje naar de studio van de KRO in Hilversum gekoppeld, waar het kerkkoor in combinatie met een dameskoor, als Hulster gemengd koor om 2 uur voor een opname present moet zijn. Daardoor kan het bezoek in Kaatsheuvel niet van lange duur zijn. Na het ge bruik van een koffietafel in Eu- phonia reist het 80 personen sterke gemengd koor door naar Hilversum. EUPHONIA NAAR GEMERT. Zondag a.s. gaat de harmonie van het Kon. Muz. Gez. Eüpho- nia concerteren in Gemert. Op uitnodiging van bouwpastoor Strijbosch, oud-kapelaan van de parochie St. Jan alhier. Het woord concerteren gebruiken we hier feitelijk niet geheel juist, al zal de Koninklijke al daar dan toch wel verschillende nummers ten beste geven. Het programma in zijn geheel omvat een rondwandeling door Gemert in samenwerking met de harmo nie aldaar, die Euphonia komt afhalen. Op het plein voor het gemeentehuis geeft de Eupho- nia-drumband vervolgens een show, waarna met muziek ge trokken wordt naar de tuin van het bekende Hotel Keijzer, waar 'n Bal-champêtre gegeven wordt waaronder Euphonia ter afwis seling om de drie kwartier een mars en een licht nummertje maakt. Het slot is een grote tap toe, waarmede de avond beslo ten wordt. De recette is geheel voor de nieuwe kerk van pas toor Strijbosch. Euphonia maakt de reis met twee grote touring cars van het Reisbureau Jan v. Dijk uit Den Bosch. AGENDA. Zaterdag 7 uur n.m. Wijnfeest Hotel Smit „Bal" „The Blue Birds". 8 uur n.m. Apollo theater, Romy Schneider in ,JDe Liefdesro man van een koningin" alle leeftijden. Zondag 2.30 uur Voetbal ten ba te van het Jeugdhuis, Desk IWSC I 12 uur v.m. Matinee Hotel Smit „The Melody Aces". 6 uur n.m. en 830 uur n.m. Apollo Theater, programma als zaterdag Maandag 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. Apollo, zaal ho tel Smit. 8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. St. Jan, zaal P. v. Dun. APOLLO THEATER, Zaterdag 6 september 8 uur, Zondag 7 september 6 uur en 8.30 uur, „De liefdesroman van een ko ningin" (a.l.) Woensdag 10 september 8 uur, „Drie Musketiers" (14 jaar). ZONDAGSDOKTERSDIENST. De. praktijk van dokter Raaij- makers te Kaatsheuvel en van dokter de Vries te Loon op Zand wordt waargenomen door dok ter P. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. K 4167-2550. Loon op Zand RK EHBO ST RAFAEL. Te Loon op Zand heeft dins dag jl. in zaal Concordia de laat ste cyclus plaats gehad van de dorpen-oefen-wedstrijd der ver enigingen voor Eerste Hulp van Dongen, Kaatsheuvel en Loon op Zand. Het is de bedoe ling geweest van de besturen van deze verenigingen onder ling te oefenen om hierdoor zich te "trainen in de hulpverlening. We mogen aannemen, dat het plan zeer goed is geslaagd en 't is mogelijk dit in de toekomst te handhaven, want juist op de ze wijze raakt de cursist en ge diplomeerde Eerste Helper(ster) met de stof van het Oran.je- Kruis-boekje vertrouwd, door 't in de praktijk toe te passen. De wijze waarop deze drie oefenavonden werden gehouden verhoogt de vriendschappelijke verhoudingen tussen de vereni gingen en het verrijkt de leden de zo belangrijke kennis van de EHBO. Op zondag 21 september a.s. zal tussen deze drie verenigin gen een wedstrijd worden ge houden te Loon op Zand waar aan prijzen ter beschikking wor den gesteld. Deze wedstrijd zal in het openbaar plaats hebben en zal in het teken staan van propaganda voor een nieuwe cursus, die in september zal be ginnen. HET VUURWERK VAN A.S. ZONDAG Flet vuurwerk, dat door Waal- kijks Belang aan onze jubileren de Brandweer wordt aangebo den en dat zondagavond aan de Winterdhk zal worden ontsto ken, belooft iets bijzonders te worden. Het programma ver meldt niet minder dan 16 onder delen, namelijk: 1. Opening van het vuurwerk door zwaar salvo van lucht- vuurwerk, bestaande uit 21 dreadnights met schitter- lichten. magnesiumtourbil- lons met verrassend effect, 4 brillantraketten met fraaie lichtbundels, twee grote kunstbommen met fraaie bouquetten, grote driedub bele italiaanse kunstbom met drievoudig effect. 2. Groot openingsnummer. Het getal 60 omgeven door fraaie palmtakken in dia- mantvuur. 3. Chromatische decoratiestaaf welke grote kransen van di- amantvuur vormt, omringt door ruitvox-mig decoratie front. 4. Groot magnesiumwonder- front. De dubbele pyramide. Gevormd door dubbele py- rainiden met machtige straal- en sterrenuitwerking in wier midden een zonnen- beeld ontstaat. 5. Het grote elfen- en bloemen- front. Gevormd door twee standaards van bloembou- quetten, welke links en rechts fraaie bloemen in vuur omhoog schieten, met tot slot uitbarstingen van vuurmijnen. 6. De Firefly, 100 meter langs het publiek gaande ini fraaie sterrenregens. 7. De vliegende schotel met schroef aandrijving. 8. Grote stijgende kroon, wel ke hoog in het luchtruim 'n fraaie kroon vormt van paarlen en diamanten. 9. Fraaie verlichting door drie Cornelia G W M H dv A Ver- meulens-Sins te Dongen; Johan nes P zv J M W Roost-Spruijt. Overlijden: Hendrik de Kort, 61 j. echtg. C. Dam; Antonia, Schellekens, 53 j. echtg. J. H. Pullens. Huwelij ks-aangif ten P C Possemis, 27 j. en A A M Kipping, 26 j. beiden te Waal wijk. Huwelijken: G H M Timmermans, 28 j. en M P J van Gorcum, 28 j. beiden te Waalwijk; J A Vermeer, 30 j. en C A M van Huiten, 30 j. beiden te Waalwijk; L M C de Koning, 24 ,j. te Tilburg en M A de Werd, 22 j. te Waalwijk. Ingekomen: J J Spuijbroek van Sprang-Ca- pelle; CAI van Eeten van Den Bosch; W H M van Mook van Amersfoort; J C Vos v. Sprang- Capelle; H A Huis in 't Veld v. Heeswiik; M E J Klemann van Heeswij k; A J van Breukelen van Maastricht; A A Kleijngeld van Loon op Zand; N J Milten burg van VeghelJL M Lenders van Amsterdam; L F M Daenen van Helmond; L A Klerks van Drunen: C J M en J C Wester burger van Dongen; C W B P van Riel en gezin van Eindho ven; W A Heesbeen van Oister- wijk; W T L M de Munnik van Ossendrecht; C M Emmers van Tilburg; PTM van de Ven van STASSAR Waalwijk Loon op Zand; A G Op 't Hoog van Moergestel; A J Mulders van Nijmegen. Vertrokken: A P M Buijs naar Loon op Zand; A E Kemmeren naar Eethen; L A G M van Woensel naar St. Michielsgestel; C J M Geijs- berts naar Venlo; A J M van Gogh naar Zevenaar; J J H M Verhulst naar St. Michielsgestel; A I den Bieman naar Öoster- hout; T A W van Dongen naar St. Michielsgestel; A J M A Ja cobs naar Zevenaar; G H Bau- wens naar Delft; J E van Don gen, echtg. Janssen en gezin naar Haarlemmermeer; M H Minke naar Dongen; M de Brou wer naar 's-Bosch; J M Krie- laart naar Maastricht; M H J T Berkelmans naar 's-Bosch; W R N M Vink naar Italië; H W M Verhoeven naar Made c.a.; G A van Os naar Oirschot; LCFM M de Nijs naar Oudenbosch; H J M Pulles naar Duitsland; M H van Campen naar 's-Bosch; C A F van Poppel naar Culem- borg; S A Schouten naar Delft; P M Hensen naar Loon op Zand J A van Assen naar Reusel. AGENDA. vrijdag en zaterdag: MUSIS SACRUM 8 uur: „Haaien van Marseille", 18 j. LUXOR 8 uur: „Srdijd tegen verdovende middelen", 18 j. Dezelfde voorstellingen op zondag om 6 en 8.30 uur. zaterdag en zondag: Viering van 60-jarig bestaan der Waalwijkse Brandweer; voor programma zie elders in dit nummer. bussen magnesiumlicht. 10. De diabolo. Een front van snel wentelende kleuren- schijven, waartusssen flu weelachtige ranken zich mengen, eindigende met da verende kanonslagen. 11. Het noorderlicht, beginnen de met gouden st'raaluit- werking, plotseling over gaande in grote magnesium cirkels, welke zich tot groot volume ontwikkelen en de gehele omgeving in kleuren gloed zeten. 12. Groot mechanisch nummer, uitgevoerd in diamantlich- ten en in beweging. 13. ,Het Venustableau, gevormd door kleurenzon ontgeven door machtige fonteinen, welke vlindermassa's uit werpen en eindigende met zware kanonslagen. 14. Grote elektrische waterval, gevormd door machtige fon teinen, welke schehvitte sterren en stralen uitwer pen. 15. Grote slotdecoratie, bestaan de uit de woorden „Leve de Brandweer". Ontbranding van groot decoratief bril- lantvuurwerk en geflan keerd door erepalmtakken en bloembouqueten, welke over het geheel een menig te vuurbloemen strooien. 16. Groot slotbombardement, bestaande uit tien brillant- bommen, welke zich hoog in het luchtruim mengen met 'n aantal luchtkanonnades. Het vuurwerk wordt afge wisseld door cobra's, lucht- slangen, oranje lampions, brillant-cylinderbommen en italiaanse kunstbommen met meervoudige effecten. TROUW AAN ORANJE ST. ANTONIUSPAROCHIE. Trouw aan Oranje organiseert voor de inwoners van de St. An- toniusparochie, boven de 16 jaar weer twee cabaret-avonden op 11 en 12 oktober, welke ver zorgd zullen worden door het revue- en cabaretgezelschap Martens uit Breda. Martens brengt ons zijn geheel nieuw programma, dat voor de eerste maal opgevoerd zal worden op 23 sept. a.s. in de grote zaal van Concordia te Breda met de Bel gische cabarettiere Lucy Top, de vedette van het gezelschap en de bekende pianist Victor Scheers met aan zijn piano een Onofox. Voor de jeugd van de St. An- toniusparocie zal op 11 en 12 oktober kindercabaret gegeven worden. Tqbe9S<* Hamea-Gelei (Ut U «U Hsmamallt <H« 1 'tl doet BURGERLIJKE STAND. Geboorten: Simon P H zv P L Keetels-Tim mermans; Petrus K W M zv J M van Brunschot-Tielen; Elisa beth C M B dv J C M Vrinten- van den Dungen te Loonopzand Frans J zv G C Mandemakers- Wittebol te Sprang-Capelle; Eli sabeth C dv A van Beijnum- Bloem; Alida M M B dv J A Tuijp-de Boer te Looopzand; Drunen i ui-li !s.iil tiiLljaJ S De italiaanse filmindustrie heeft een voortreffelijke verfilming tot stand gebracht van het bekende boek van Andrea Majoo- chi „Chirurg". Hoofdfiguren in deze boei ende geschiedenis zijn dr. Andrea Pitti en zijn echtgenote Louisa, die vroeger ver pleegster was in hetzelfde ziekenhuis waar Pitti werkte. Pitti heeft in korte tijd een grote carrière als hersenspecialist opge bouwd en is daardoor een alom geachte figuur geworden. Zijn vrouw verheugd zich in zijn succes, maar Pitti vindt, dat zij zich niet kan opwerken tot het maatschappelijk peil, dat hij bereikt heeft en bovendien is hij teleurgesteld, dat zij hem nog geen kind geschonken heeft. Als Pitti dan zijn „troost" bij andere vrouwen gaat zoeken, raken deze beide mensen steeds verder van elkaar af. Louise wendt zich om raad tot dr. Man- cini, een ex-collega en vriend van Andrea, die vroéger zelf verliefd is geweest op Lou isa. Mancini raadt haar aan weer naar huis terug te keren, omdat hij er van overtuigd is, dat Andrea van haar houdt. Louisa gaat inderdaad terug naar huis en Andrea is blij haar terug te zien. Na enige tijd bemerkt Louisa, dat ze een kind verwacht, maar voordat zij dit aan Andrea kan vertellen, krijgt zij plotseling een acute blindedarm ontsteking. In het bijzijn van Andrea ope reert Manicini haar. Tijdens de verdoving begint Louisa te ijlen en uit haar onsamen hangend gepraat maakt Andrea op, dat zij met Mancini een verhouding heeft gehad. Woedend verlaat hij haar. Elshout uit Loonopzand, en wij mogen rustig zeg gen, de gehele bevolking, toch wel erg dwars, dat de heer Broeders in zijn ver langen naar een wethouderszetel, zo weinig blijk heeft gegeven van werkelijkheidszin, dat hij steunend op een driekwart zetel en nog geen 10 van de Loonse stemmen, ge meend heeft de hem geboden kans te moe ten grijpen. Wij zijn daarom zo vrij te ver klaren dat wij de heer Broeders niet kunnen aanvaarden, als de geschikte persoon om binnen het kader van de algemene gemeen tebelangen, de belangen van het kerkdorp Loonopzand in het bijzonder te behartigen, op de eerste plaats omdat hiervoor blijkens de verkiezingsuitslagen ten enenmale de basis ontbreekt van het vereiste vertrou wen van de bevolking en op de tweede plaats omdat wij zo vrij zijn te betwijfelen of de heer Broeders wel beschikt over de capaciteiten van werkelijkheidszin, be kwaamheid, objectieve besluitvaardigheid en spankracht, welke vereist zijn om überhaupt de wethoudersfunctie te vervullen. Op deze gronden, Mijnheer de voorzit ter, verklaar ik namens onze fractie dat on ze houding ten aanzien van de beide nieu we leden van het College uiterst gereser veerd, afwachtend en critisch zal zijn en dat wij, met alle respect voor de voorzitter, alles wat het college aan de raad zal voor leggen en overigens qualitate qua zal ver richten, met betrekking tot de heer Groot- swagers, speciaal zullen toetsen aan het ge meentebelang en ten aanzien van de heer Broeders aan deskundigheid en bekwaam heid, alles met een waakzaam oog voor de belangen van Loonopzand. Dit houdt echter niet in, dat wij een oppositie tout court zullen voeren. Integendeel, al zijn onze verwachtingen, ten aanzien van beide wethouders niet hoog gespannen, wij blijven bereid ook aan dit college onze medewerking te geven in al les, waarin het gemeentebelang werkelijk gediend kan worden, doch behouden ons het recht voor van waakzaamheid, critiek en een naar onze mening niet ongerechtvaardigd wantrouwen. De heer Beerens brengt speciaal de voor zitter dank voor de aangename wijze waar op het college met hem heeft mogen sa menwerken voor de belangen van de ge meente. Hij hoopt in dezelfde goede ver houding met de voorzitter ook verder voor het belang van de gemeente werkzaam te kunnen blijven en hoopt ook te mogen ver wachten, nu er een heer in het college zit, dat in het nieuwe college dezelfde aange name en vruchtbare samenwerking voor de gemeentebelangen bereikt wordt. De heer Snoeren vraagt de aandacht van de voorzitter voor het rijwielpad op de Dreefse weg en in de Heuvelstraat, waar voor de voorzitter zijn medewerking toe zegt. De heer Grootswagers wil op de ver klaring van drs. van Rooij even opmerken, dat er in de verkiezingscampagne veel over eendracht en samenwerking gesproken is, doch dat die in werkelijkheid niet te vin den was. Over de methodes, die hierin en in de strijd om de benoeming van de wet houders gevolgd is, wijst hij terug op wat de andere partij nog op het allerlaatste ogenblik gepoogd heeft, n.l. middels de heer van Nieuwstad aan de bij zijn groep genomen beslissing een andere wending te geven. Hij vertrouwt de weg te kunnen vinden tot een prettige samenwerking in het college en een vruchtbare samenwerking met de raad. De heer Bossers spreekt zijn grote be vreemding uit, als de heer Grootswagers over samenwerking praat, dat bij de be noeming van de adviescommissie Woon- ruimtewet, de heer van Pelt, die daarin na mens het protestants gedeelte van de ge meente zitting had en zijn taak steeds naar volle tevredenheid verricht heeft, nu ge passeerd is. Hij kan dit van de partij- Grootswagers geen samenwerking noemen en betwijfelt of het belang der gemeente hiermede gediend is. Hierna sluit de voorzitter de vergade ring met de Chr. groet. „THE MELODY ACAS" Entree 1.50 ZONDAGDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 3 uur tot maandag morgen 8 uur, uitsluitend voor spoedge vallen. Zaterdag 6 en zondag 7 september Arts t H. Verhaak. ""plotseling GESTORVEN. De heer J. W. J. v. d. Berg, 74 jaar, woonachtig te Nieuwkuijk, werd maandag morgen toen hij werkzaam was bij de land bouwer v. Helvoirt te Giersbergen, onwel en overleed kort daarna te plaatse. RENNERSNIEUWS. De Drunense renners v. d. Lee, ama teur, en v. Heeswijk, nieuweling, nemen a.s. zondag deel aan de ronde van Heeze. AGENDA. Vrijdag 5 september 8.30 uur Repetitie Harmonie De Vol harding, zaal café Elshout. Zondag 7 september 11.30 uur Repetitie Harmonie Beatrix, zaal café van Delft. 11.30 uur Repetitie Harmonie Volhar ding zaal café Elshout. 2 uur Vriendschapsconcouds Kring Lang- straatse Boogschutters, café de Gouw-Pul lens. 2 uur Jeugdfilm: Sjors voorzitter van de rebellenclub, Hoge Braken. 5 uur: Twee wezen, Hoge Braken, alle leeftijden. 8 uur: Wanhopig afscheid, Hoge Bra ken, 18 jaar. Maandag 8 september 8 uur Wanhopig afscheid, Hoge Braken. 9 uur Vergadering Fabrikantenkring, Ho tel Royal. D.V.C.-NIEUWS. Leden van DVC die de komende Inter land-wedstrijden willen bezoeken, kunnen zich t.m. zondag opgeven bij de secretaris H. van Delft. DANSCURSUS. A.s. maandag begint in de zaal van Gez. Elshout o.l.v. Gerard Leenders een nieu we danscursus, waarvan de lessen zijn vastgesteld op de maandagavonden. VRIENDSCHAPS-CONCOURS BIJ DE WETS' ZONEN. Ter gelegenheid van de opening van hun nieuw clubhuis houdt de Handboog schutterij de Wets' Zonen a.s. zondag een Vriendschaps-concours voor de Kring De Langstraat. De deelnemende verenigingen zijn: Eendracht maakt Macht uit Baardwijk, van Knop tot Bloem uit Haarsteeg, Claudius Civilius uit Haarsteeg, Ons Genoegen uit Herpt, Victoria uit Elshout en Constantia uit Drunen. GESLAAGD. Onze dorpsgenoten Th. van Son, P. van Huiten Mzn. en H. L. van Huiten, slaag den dezer dagen voor het examen tweede knecht Bloeisterij. UITSTAPJE EN BUURTFEESTJE. De autobezitters van de buurt Huiten, maken a.s. zondagmiddag een uitstapje naar de Piasmolen, 's Avonds zal in café Klerks voor de buurtbewoners nog een gezellig samenzijn worden gehouden. INSTUIF. De R.K. Instuif Jong Drunen zal ook het komende seizoen weer met een prima programma uitkomen. Het winterprogram- ma start op 20 september met een bal-avond Aan de samenstelling van het winterpro- gramma wordt momenteel hard gewerkt. RECTIFICATIE. Abusievelijk hebben wij maandag j.l. vermeld dat de 15e Nationale Bosloop, wel ke gehouden wordt op het gemeentelijk kampeercentrum zal plaats vinden op 23 september. Dit moet zijn zondag 28 sept. FILMJOURNAAL. „DE TWEE WEZEN". Tot de stuk gelezen boeken uit vroeger jaren behoort ongetwijfeld Adolfo d'Enne- ry's beroemde roman „De Twee Wezen". Later als toneelstuk en ook als film zijn er stromen tranen vergoten bij de treurige lotgevallen van de twee meisjes, die dreigen onder te gaan in de boze wuftheid van het mondaine Parijse leven, doch ten slotte dank zij de edelmoedige inborst van een jonge man op het pad der deugd kunnen verder marcheren. Het verhaal is genoeg zaam bekend, zodat wij de inhoud van deze treffende geschiedenis niet opnieuw uit de doeken behoeven te doen. De hoofdrollen worden vertolkt door Myriam Bru, Milly Vitale, Nadia Gray en Franco Interlenghi. Zondag om 5 uur en woensdag om 8 uur. Toegang alle leeftijden. „WANHOPIG AFSCHEID". Het slot van deze op meer plaatsen aan grijpende geschiedenis willen wij u niet verklappen. U kunt daarvan zelf kennis nemen in deze uitstekende film, waarin de hoofdrollen worden vertolkt door Lise Bourdin, Andrea Checchi en Massimo Gi- rotti. Zondag om 8 uur en maandag om 8 uur. Toegang 18 jaar. „SJORS VAN DE REBELLENCLUB". Iedere jongen kent de befaamde Sjors van de Rebellenclub en de jeugd zal dan ook graag deze nederlandse film over deze befaamde figuur willen zien. Het is een boeiend verhaal, waaraan de jeugd haar hart kan ophalen. Zondagmiddag om 2 uur. Alle leeftijden. TAFELTENNIS. De tafeltennisclub „De Smashers" heeft een bezoek gebracht aan „Weisz-Rot-Weisz" in Kleef. Behalve de spelers, maakten ook andere leden en verschillende supporters deel uit van het gezelschap dat de reis maakte per touringcar van de Alad. Alvo rens de wedstrijden een aanvang namen, i werden de Smashers welkom geheten door de voorzitter van Weisz-Rot-Weisz, en werd aan de voorzitter van de Smashers als her innering aan het bezoek aan Kleef „Das Schüsterken" en aan een der dames bloe men aangeboden. De wedstrijden in het prachtige clublokaal hadden een aangenaam verloop, maar zowel de beide herenteams als het damesteam moesten in de Kleefse spelers hun meerderen erkennen. Na een gemeenschappelijke maaltijd werd een wandeling gemaakt door de mooie stadsparken en de winkelstraten. De avond werd doorgebracht in een ontspanningslo kaal waareen gezellige sfeer en echte stem ming heersten. Uiterst voldaan kwam men weer behoorlijk op tijd thuis. Waarschijnlijk zal behalve de deelname aan het Zilveren Schoen-tournooi, Weisz-Rot-Weisz binnen kort een tegenbezoek brengen. UITSTAPJE KERKWERKSTERS. In combinatie met de kerkwerksters uit Drunen maakten de Elshoutse kerkwerk- eters en die van het parochiehuis een uit stapje dat hun werd aangeboden voor het geheel belangloze werk dat ze in het af gelopen jaar verricht hebben. Allereerst werd een bezoek gebracht aan het natuur - theater te Oisterwijk, waar een uitvoering van „Die Lustige Witwe" werd bijgewoond. Na afloop werd een koffietafel aangeboden, die zich uiteraard goed liet smaken. prijzen. 8, De n\ vis; 126 gr.,

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 8