DRUNEN Waaiwijkse en Langstraatse Courani GEMEENTERAAD WAALWIJK Wit dm Lmsa§$mtr>dmt BRILLEN BRILLENSPECIALIST VAN MAAREN Elshout Vlifmea MAANDAG 29 SEPTEMBER '58 Uitgever: Waaiwijkse Stoomdrukkerij Antoen Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 81e JAARGANG No. 76 Abonnement: 22 cent per week per kwartaal t 2.81 1 3.10 franco p.p. Ad verten tieprfj 10 cent per mm. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Dr. vso BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADJRES: .JECHO' AGENDA EN PRÉ ADVIEZEN f i HET BUURTSCHAP HULTEN ADOPTEERD PATER DE WIT. ■2 -x voor de openbare vergadering vanj de raad der gemeente Waalwijk, te houden op donderdag 2 oktober 1958 om half 8 ten gemeentehuize. Punten van behandeling: 1. Vaststelling van de notulen der openbare vergaderingen, gehou den 28 augustus, 2 en 11 septem ber 1958. 2. Ingekomen stukken. 3. Benoeming van leden der com missie van advies inzake vorde ring en toewijzing van woon ruimte. 4. Benoeming van leden der huur commissie. 5. Behandeling nota van aanmer kingen der gedeputeerde staten op de gemeentebegroting voor 1958. 6. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van precario-rechten. 7. Voorlstel tot vaststelling van een verordening op de heffing van marktgeld1. 8. Voorstel tot vaststelling van een tarievenverordening wegens ge bruik van het badhuis. 9. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanleg van waterleiding in de Tweede Zeine. 10. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanleg van waterleiding en elektriciteit in de Bloemendaalweg. 11. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanleg van waterleiding in de Burgem. Smeelelaan tussen de 2de en 3de Zeine. 12. Voorstel tot vaststelling van het partieel uitbreidingsplan „Bloe- menoord". 13. Voorstel tot het verlenen van een extra-bijdrage aan de har monie „St. Crisp ij n". 14. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aanleg van een sportveldencomplex in Besoijen. 15. Voorstel tot verkoop van grond in de Binnenpolder en de Bui- tenpold'er van Besoijen. 16. Voorstel tot verkoop van bouw terrein in Besoijen. 17. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Grotestraat. 19. Voorstel tot verkoop van bouw terrein aan de Jacob Catsstraat. 20. Voorstel tot verkoop van grond in de Binnenpolders van Waal wijk en van Baardwijk. 21. Voorstel tot ingebruikneming van een lokaal der voormalige hogere burgerschool aan de Mr. v. Coothstraat. 22. Behandeling bezwaarschrift schoolgeld. 23. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor vernieu wing van de dakgoten van 't ge meentehuis. 24. Voorstel inzake wijziging kinder toelageregeling voor secretaris sen, ontvangers en wethouders. 25. Voorstel inzake wijziging der be zoldigingsregeling voor wethou ders. 26. Wijziging begroting 1958. Benoeming leden Commissie van Advies inzake uitvoering van de Woonruimtewet 1947. De Commissie van Advies inzake uitvoering van de Woonruimtewet 1947 moet ingevolge het bepaalde in artikel 8 dier wet, in haar geheel aftreden op 30 september a,s. De huidige commissie is als volgt samengesteld: 1. G. A. Duyvelaar, lid-voorzitter; 2. C. P. van den Hoven, lid; 3. J. A. M. Kees, lid (tevens secre taris) 4. F. Kemperman, lid; 5. C. A. v. Mosselveld, lid. Benoeming huurcommissie. Bij raadsbesluit dd. 20 september 1955 is een huurcommissie ingesteld voor de tijd van drie jaren. Zij treedt derhalve in haar geheel af op 20 september 1958. De voorzitter, vice-voorzitter en led'en zijn ter stond herbenoembaar. De huidige commissie is als volgt samengesteld: 1. M. A. v. Leeven, gepensionneerd ambtenaar der Rijkswaterstaat, lid-voorzitter; 2. H. C. M. v. d. Meys, architect, lid vice-voorzitter 3. M. v. d. Broek, technisch hoofd ambtenaar bij de dienst van ge meentewerken, lid; 4. Th. J. v. Barkel, leraar aan de Nijverheidsschool, lid; 5. J. C. G. Turken-burg, timmerman, lid. Vaststelling „Verordening badhuisrechten 1958"., De opbrengst aan badhuisrechten is op de bedrijfsbegroting voor 1958 geraamd op 8.890,te weten 7.770,voor douchebaden, 850, voor kuipbaden en f 340,voor badartikelen, terwijl voor huur van de badhuiswoning 460,wordt ontvangen. Tegenover het totaal aan inkom sten ad 9.350,bedragen de kos ten volgens de begroting voor 1958 30.175,—. Het is gebleken, dat over de gehe le lijn een teruggang van het bezoek aan het badhuis valt te constateren. De badhuisrechten, welke in deze gemeente geheven worden, zijn na genoeg gelijk aan die, welke gehe ven worden in Eindhoven, Tilburg en 's-Hertogenbosch. In het belang van de volksgezond heid dient het bezoek aan het bad huis zoveel mogelijk te worden ge stimuleerd, zodat het niet wenselijk is de tarieven te verhogen. Zulk een verhoging zou overigens grotendeels weer wegvallen door een verdere teruggang van het bezoek. B. en W. stellen dan ook voor, de „Verordening op de heffing van rechten voor het gebruikmaken van het badhuis in de gemeente Waal wijk" opnieuw vast te stellen. Extra subsidie harmonie „St. Crispijn". Op het onlangs te Eindhoven ge houden muziekconcours, uitgaande van de Nederlandse Federatie van Muziekgezelschappen, is de harmo nie „St. Crispijn" uit deze gemeente, welke tot nog toe uitkwam in de af deling Uitmuntendheid' van genoem-' de federatie, gepromoveerd naar de- Ere-afdeling. Het korps heeft hierdoor getoond, wat door eendrachtige samenwer king en doorzettingsvermogen, ook op het gebied van het verenigings leven, valt te bereiken. B. en W. menen dan ook, dat een blijk van waardering van gemeente wege, hier wel op zijn plaats is en alleszins is gerechtvaardigd, temeer daar de harmonie „St. Crispijn" slechts een vijftal jaren geleden is her-opgericht. Zij heeft zich gedu rende deze vijf jaren van de tweede afdeling weten op te werken naar de thans bereikte Ere-afd'eling. Dit feit alleen beschouwen B. en W. reeds als e enunieke prestatie. Voorzover B. en W. kunnen na gaan, is het nog geen Waalwij ks mu ziekgezelschap kunnen gelukken een plaats in deze Ere-afdeling te bezet ten. De muziekgezelschappen vormen een vertrouwd beeld in -het gemeen schapsleven. Zij verlenen hun mede werking bij de viering van nationale feestdagen in de vorm van concerten en muzikale wandelingen en treden in het algemeen op bij iedere be langrijke gebeurtenis in de gemeen te. Bij een zo verdienstelijk feit van genoemde harmonie als het onder havige, dient de gemeente zich dan ook van haar zijde niet geheel on- betuigd te laten. Mede in verband met genoemde promotie naar de Ere-afdeling, zal binnenkort het korps met meerdere leden worden uitgebreid. Voor deze leden dienen dan tevens uniformen j te worden aangeschaft, B. en W. stellen in verband met het vorenstaande voor, aan de har- monie „St. Crispijn" een extra sub- sidie toe te kennen ad f 250,we gens bijdrage in de aanschaffings- kosten van enige uniformen. Aanleg van een sportveldencomplex in het uitbreidingsplan Besoijen. In de vergadering van 27 maart j 1958 heeft de raad een krediet van 1 318.981,gevoteerd ten behoeve j van de aanleg van een sportvelden- J complex in het uitbreidingsplan Be soijen, t.w. ten zuiden van de spoor lijn 's-HertogenboschLage Zwalu- we en nabij het industrieterrein. Intussen is echter gebleken, dat realisering van d'it sportpark ter plaatse niet mogelijk is, omdat het tracé van de nieuwe verkeersweg noord-zuid nog niet geheel vaststaat en de Rijkswaterstaat zich in dit ge bied alle vrijheid van handelen wenst voor te behouden. Nu als gevolg hiervan dit sport veldencomplex meer oostelijk aange legd moet worden en dte situering, omvang en constructie van dit plan geheel opnieuw moesten worden be zien, stelde de raad in de vergade ring van 31 juli 1958 een krediet van 3.500,beschikbaar wegens kosten van voorbereiding van het nieuwe plan. Het herziene plan, waarvan met de nodige voortvarendheid' is ge- werkt, is thans gereed. In dit complex zijn geprojecteerd: a. een voetbalveld met afmetingen 69 x 105 m.; b. een oefenveld met athletiekacco- modatie; c. twee schoolsportvelden met ath- letiekaccomodatie. Blijkens de kostenbegroting zul len de totale kosten van d'it nieuwe plan 275.885,bedragen, te split sen naar subsidiabele werken ad 171.700,en niet-subsidiabele wer ken ad 104.185, Hier worden subsidiabele- en niet- subsidiabele werken onderscheiden, omdat dit plan in verband met dte urgentie en zijn arbeidsintensiviteit, in aanmerking komt voor uitvoering in het kader van de werkgelegen- heidsverruiming (D.A.C.W.), het geen inhoudt, dat in de te verlenen bedragen van de bij dit object te werk te stellen werklozen, alsook in de sociale lasten, een rijkssubsidie zal worden verleend. De niet-subsidiabele kosten heb ben grotendeels betrekking op te verwerken materialen, zaden, be plantingen, huur en transport van materialen, honorarium, administra tie, dagelijks toezicht. Verwacht mag worden, dat de rijksbijdrage in de subsidiabele kos ten 90 10% zal bedfagen. Op grond van het vorenstaande stellen B. en W. dan ook voor, het terzake benodigde krediet ad 275.885,beschikbaar te stellen en wel 171.700,voor uitvoering van de subsidiabele- en 104.185,voor uitvoering van de niet-'subsidiabele werken. GESLAAGD. Onze dorpsgenote mej. C. J. M. Thijssen slaagde op de R.K. Kweekschool Mariën- burg te 's-Bosch, voor het examen hoofd onderwijzeres. E.H.B.O.-CURSUS. In het kader van de Bescherming Bur gerbevolking zal komende winter een E H B O - cursus worden gegeven. In verband met de wet Bedrijfsbescherming, welke f binnenkort in werking treed, zal voor deze cursus zeer zeker ook van de zijde van het bedrijfsleven grote belangstelling be staan. Ook voor particulieren is mogelijk heid tot het volgen van deze cursus open gelaten. Aan het einde van deze cursus zullen diploma's worden uitgereikt, welke gelijk liggen met een volwaardig EHBO- diploma. In deze cursus zullen tevens de eisen voor de EHIO worden behandeld. De cursus welke gegeven wordt door Dr. v. d. Wouw, zal vermoedelijk aanvangen op 24 oktober. Aanmelding kan geschieden bij het hoofd HZB de heer H. Portier, Wil- helminastr. 17, Tel. 444 en bij de dienst Gemeentewerken. Tijd en plaats waar deze cursus zal worden gegeven zullen nog nader worden beslist. Het volgen van deze cursus, in ieder geval in eigen plaats, zal zeker voor velen aanleiding kunnen worden om van deze gelegenheid te profiteren en zich te laten inschrijven. Bij de heer H. Portier, Hoofd HZB zijn alle verdere inlichtingen te bekomen. ANJERAVOND 1958. Zaterdagavond werd in de Hoge Braken een zeer geslaagde Anjeravond gehouden, welke vrij druk bezocht is geweest. 'De avond werd geopend door de E.A. heer Burgemeester Snels, die er zijn vreug de over uitsprak dat de belangstelling voor deze Anjeravond zo groot was. Burgemees ter Snels wees bij dit algemeen openings- i woord ook op het feit dat in het verleden de verschillende verenigingen in Drunen die op cultureel gebied werkzaam zijn, van het werk van het Anjerfonds hebben ge- profiteert. Dit dank zij het feit dat Drunen relatief gesproken per inwoner aan het An jerfonds jaarlijks een bijdrage kan afdragen, dit alweer omdat het Anjer-actie-comité plaatselijk de nodige activiteit ontplooit, met ieder jaar een prima resultaat. De Gemengde Zangvereniging Cantabile onder leiding van de heer Lombarts, was de vereniging die deze avond opende. Uitge voerd werd Dir Seele des Weltalls, met solo van Jeanne v. d. Hoven, van W. A. Mozart en verder het Koor der Matadoren van G. Verdi, An der Schonen Blauen Do- nau van Strauss en lm Weissen Rössl van Benatzky. Men oogstte na ieder nummer een dankbaar en verdient applaus. Het koor gaf van bovengenoemde werken een goede vertolking; een grotere bezetting zou echter aan het geheel zeer zeker ten goede zijn gekomen. Cantabile is een koor met vele goede perspectieven, die wij onder de hui dige leiding in stemmenmateriaal een uit breiding zouden willen toewensen, j De Harmonie Beatrix gaf deze avond haar eerste concert onder de nieuwe direc teur. Ad v. d. Heijden weet zijn mannen voortreffelijk te leiden, al weet hij het hem toegewezen materiaal niet zo uit te buiten als zijn voorganger Kotter. Het luisteren naar Beatrix is nog steeds een genot. De klank is zuiver en helder, de muziek door zichtig. Beatrix telt vele goed geschoolde muzikanten en het is hier vooral de jeugd die mede de toon aangeeft. Uitgevoerd werden De Garde Mars van C. J. N. Cori; Müllerdall van F. Mertens; Schuberts Rosamunde van Fr. Schubert en March of Triumph eveneens van C. J. N. Cori. In Rosamunde van Fr. Schubert gaf de trompetist Klerks Jr. een prima solo weg, welke wij graag apart vermelden. Na de pauze kwamen de toneelvereni- gingen ONA en de RKJB met een tweetal éénacters, n.l. Een huis vol gekken van Walther Hageveld en De dubbelganger van Henri Hoof. Het spel was zeker niet vlek keloos te noemen, maar het waren twee zeer koddige stukjes, waarom men naar harte lust heeft kunnen lachen. Speciaal de dub- belganger was zeer geslaagd. j Eén van de hoogtepunten van deze avond j was ook wel het optreden van Fransje v. d. Hoven, Nederlands kampioen op de ac cordeon voor amateurs in de groep 12 tot 14 jaar, die voor kort nog werd uitgezon den naar het wereld-accordeon-concours in Italië. Fransjes optreden deze avond is een succes geworden. Hier was een virtuoos aan het werk, die de gehele zaal in de ban kreeg door zijn prestaties.. Anjeravond 1958 werd dit jaar voor Drunen een onverdeeld succes. DE 15e NATIONALE BOSLOOP TE DRUNEN Om de grote prijs van de Langstraat. Kunen van Sprint Breda onbetwist winnaar. Sprint Breda, verenigingsprijs. Onder zeer gunstige weersomstandighe den en een record aantal belangstellenden werd zondag op het Kampeercentrum De Klinkaert de 15e Nationale Bosloop gehou den, onder auspiciën van de KNAU. Ei verschenen ruim 60 lopers aan de start. Ge start werd in de A, B, C en D klasse se nioren en A en B junioren. Frans Kunen van Sprint Breda werd in de A-klasse, over een afstand van 5000 m onbetwist de winnaar, met een tijd van 15,09 min. Hij werd gevolgd door zijn grote rivaal in deze Bosloop, Fons Velt- huijsen van Gen. Michaeles uit Best in 15,27 min. Reeds, in de eerste ronde wist Kunen een voorsprong te nemen, welke hij het gehele parcours wist te handhaven. In de B-klasse was het L. Verbaan van Festina Blerick die won in de tijd van 16.08.6. In de C-klasse was het A. v. d. Heijden van HAC met de tijd van 16.35.4 en in de D-klasse F. Franken van Sprint met de tijd van 17.25. Bij de junioren A 2500 m werd winnaar A. v. d. Burg, Sprint Breda, 7.47.2. Bij de B-junioren 1250 m, W. van Gent, P.H. Vught, tijd 3.35. De verenigingsprijs ging naar Sprint Bre da. De verdere uitslagen waren: A-senioren 5000 m: 1 F Kunen, Sprint 15.09, nieuw record; 2 F Veldhuijzen GM 15.27; 3 P Verstegen PSV 16.26. B-senioren 1 L Verbaan Festine 16.08.6 nieuw record; 2 P v Erp PSV 16.22.2; 3 P v d Sande GM 16.32; 4 J v Bokhoven SHJ 16.39; 5 A v d Berg Sprint 16.48; 6 L Legierse HAC 17.05; 7 W v Rooij Volt 17.29; 8 H Willems PSV 17.44. C-klasse 500 m 1 A v d Heijden HAC 16.35.4 nieuw record; 2 M Brosens Sprint 16.36.8; 3 A v Huiten Sprint 17.01; 4 P Legierse GM 17.04; 5 P v Leijsen Sprint 17.18; 6 J Borst Sprint 17.19; 7 C v d Broek HAC 17.26; 8 J Janssen Oss '20 17.41; 9 J Jacobs Volt 18.-; 10 H v Hoorn WAC 18.09; 11 F Pullens WAC 18.25; 12 P Spee Volt 18.29; 13 P v. d. Bogaard HAC 18.42. Buiten mededinging A Christ Oss Volo 16.25. D-klasse 5000 m: 1 F Franken Sprint 17.25 nieuw ree.; 2 P Haans Volt 17.50.5; 3 G v Tilburg Sprint 18.06; 4 W Janssen Oss '20 18.31; 5 J Brosens Sprint 18.57; 6 F Jacobs Sprint 19.11; 7 A Adams Sprint 19.40; 8 M Barel PSV 20.21. A-junioren 2500 m 1 A v d Burg Sprint 7.47.2, nieuw record; 2 A Moerkamp Sprint 7.55.8; 3 H v Tilburg Sprint 8.05; 4 W Verhees HAC 8.12; 5 G v d Bom Sprint 8.18; 6 P Koks SHJ 8.28; 7 C Verreijt Oss '20 8.28; 9 J Buinsters Tax 8.49; 9 P Rossou PH 8.56; 10 J Smits HAC 10.21. B-junioren 1250 m: 1 W v Gent PH 3.25 2; 2 J Keijzers Sprint 3.47.2; 3 A Rijke PH 3.49; 4 J Steenbakkers GM 3.50; 5 P Gruijters HAC 4.-; 6 J v Gerven GM 4.05; 7 R Coolen Volt 4.08; 8 P Jansen HAC 4.08; 9 H v d Linden GM 4.11; 10 J Hermans Volt 4.13; 11 A Vermeer Volt 4.20; 12 Th v Kessel PH 4.23; 13 G Hen- drikx GM 4.26; 14 M vd Heijden GM 4.47. HEROPENING MODEHUIS MERKX. Blijkens de in ons blad voorkomende ad vertentie zal a.s. woensdag het Modehuis Merkx worden heropend. Deze heropening zal voor deze vanouds vertrouwde en be kende zaak een nieuw tijdperk gaan in luiden. Naast de goede maatkleding van het verleden, dat ook in de toekomst ge- handhaaft blijft en de heren modeartikelen, zal ook in de toekomst worden overgegaan op de verkoop van jongens- en heren- confectie. Hoewel het oude vertrouwde maatwerk van deze firma natuurlijk ook in de toekomst de trots van de zaak zal blij ven, blijkt uit deze omschakeling toch wel dat de heer Merkx zijn tijd verstaat. Vak manschap en service zijn in deze zaak al- j tijd de peilers geweest waarop is voortge bouwd en staan er borg voor dat ook in de confectie- en modeartikelen alleen het beste zal worden gebracht. Het Modehuis Merkx heeft bij deze her opening een algemene uitbreiding onder- gaan. Men kreeg een fraaie, ruime werk- winkel, terwijl ook de winkel zelf over de gehele breedte van het pand werd uitge- breid. De pui werd eveneens verfraait en IEDEREEN WEET WEL DAT TILBURG Markt 32 BREDA Nwe Ginnekenstr. 23 DEN BOSCH Vughterstraat 25 In de toon aangeeft I Wij hebben Immers Brillen speciaalzaken in Den Bosch, Tilburg, Breda, Eindheven, Helmond, Venlo. DIT ZEGT U TOCH WEL IETS I Leverancier aan alle Ziekenfondsen. men kreeg een geheel nieuwe en ruime etalage erbij. Het geheel is niet alleen een aanwinst voor het Modehuis zelf, maar evenzeer voor het raadhuisplein waaraan het gelegen is. Het werk werd keurig uitgevoerd door de fa's Teurlings, Snijders en P. Verhoeven, alles onder architectuur van de architect J. Verhagen. Wij wensen de familie Merkx met deze geheel gemoderniseerde zaak van harte ge luk. INSTUIF. De R.K. Instuif Jong Drunen zal in het komende seizoen weer met een prima pro gramma en veel activiteit de rijpere jeugd bezig houden. Zondag na de Hoogmis had in de Hoge Braken een algemene bijeen komst plaats, waarop de oude leden waren uitgenodigd en waarop eventuele nieuwe leden zich konden melden. Deze bijeen komst was zeer druk bezocht en uit een en ander bleek de grote belangstelling van de leden voor de gang van zaken. Op deze bijeenkomst werd door de aal moezenier Kapelaan v. Kessel, het nieuwe bestuur geïnstalleerd. Dit nieuwe bestuur be staat uit Adri IJpelaar, voorzitter, Paul v. Lommeren, penningmeester, Ria v. Huiten, secretaresse en Riet Klomp en Willemien Pelders als assistenten en verder als con tactmannen de heren J. Aerts, P. de Bont en J. Nyland. Uit een onder de leden gehouden enquête bleek dat de belangstelling voor de cultu rele avonden zeer groot was. Tevens werd aan de hand van deze enquête vastgesteld welke orkesten het best in de smaak ge vallen waren. De zelfwerkzaamheid is blij kens deze gehouden enquête ook een punt dat door het bestuur moet worden over wogen. Er gingens o.a. stemmen op voor 't oprichten van een eigen bandje of het vor men van een eigen toneel of ontspannings groep. Het bestuur van de Instuif Drunen be zocht deze week de bestuursbijeenkomst te Utrecht, waar tevens de grote artistenshow werd bijgewoond. Er werden daar contac ten gelegd voor de programma's van het komende seizoen. De heer de Bont gaf op deze bijeenkomst nog een verslag over het werk van de In stuif Drunen in het eerste jaar van haar bestaan. Men had een ledental van ruim 300. Het financieel verslag sloot met een klein nadelig saldo, dat echter gedekt kon worden middels subsidie van de R.K. Jeugd-centrale. Het komende seizoen zal het aan ont spanning en ontwikkeling in de instuif in Drunen niet ontbreken. Er komen o.a. drie nieuwe orkesten en een keur van artisten. De instuifavonden worden gehouden op zaterdagavond. A.s. zaterdag 4 oktober is er de tweede Instuifavond van dit seizoen. Nieuwe leden worden verzocht om tijdig aanwezig te zijn om zich te kunnen laten inschrijven. Pater de Wit, die binnenkort weer naar zijn missiegebied op Borneo zal terugkeren, houdt momenteel voor de buurtbewoners een tweetal afscheidsavonden, waarop hij tevens een lezing met film geeft over zijn missiegebied. Op deze afscheidsavonden waarop Pater de Wit tevens nog een mis sie-gave mocht ontvangen, werd door de voorzitter de heer Roozen het idee gelan ceerd om in de buurtschap Huiten een thuisfront te organiseren, middels waarvan ieder half jaar Pater de Wit hulp en goede gaven kan worden toegestuurd. Het doel is Pater de Wit in zijn missiearbeid te steu nen en het contact met hem levendig te houden. COLLECTE. De leden van het Universiteits-comité zullen deze week beginnen met de jaar lijkse collecte voor de R.K. Universiteit. VERENIGINGS-KAMPIOEN- SCHAPPEN S.H.J. Voor de verenigings-kampioenschappen zullen hedenavond om 8 uur en morgen, dinsdag 30 september, eveneens om 8 uur, in de Gymnastiekzaal de turnwedstrijden plaats vinden. Deze wedstrijden zijn voor het publiek toegankelijk. SPOEDEISENDE VERGADERING R.K. Middenstand Drunen - Elshout. De R.K. Middenstandsvereniging Dru- nen-Elshout houdt op dinsdag 30 sept. des avonds om 8 uur een spoedeisende alge mene ledenvergadering. De voornaamste punten der agenda zijn: Bespreking ont wikkelingscursussen en de Wijziging ker misdagen. RENNERSNIEUWS. De Drunense renners kwamen zondag uit in de Ronde van St. Michels-Gestel Van der Lee leverde bij de amateurs weer een goede strijd; hij zat geregeld bij de kopgroep en wist o.a. verschillende premies in de wacht te slepen. Bij de eindsprint van de kopgroep van 13 man werd hij als no. 8 geklasseerd. De nieuwelingen brachten het er minder goed af; van Heeswijk moest halverwege de strijd staken en v. d. Hoven kwam in de laatste ronde te vallen en moest wegen» pech opgeven. A.s. zondag de laatste ronde en wel in Hilvarenbeek. Hier hebben v. d. Lee en v. Heeswijk ingeschreven. AGENDA. Maandag 29 september 8 uur: De Witte Non, 18 jaar, Hoge Braken. 8 uur: Bestuursvergadering Tuinbouw- vereniging, Hotel Royal. 8 uur: Clubkampioenschappen SHJ, gym nastieklokaal. 8 uur: Clubavond Steeds Hoger, café v. d. Geldt. 8 uur: Dansles zaal café Elshout. Dinsdag 30 september 7 uur Trainen DVC-senioren. 8 uur Ontwikkelingsavond R.K. Werk- nemende Middenstand; spreker Pater de Wit, Hotel Royal. 8 uur Clubkampioenschappen SHJ, gym nastiekzaal. 8 uur: Clubavond OOS, café v. d. Geldt. 8 uur: Algemene vergadering R.K. Mid denstandsvereniging, zaal café Elshout. Woensdag: 8 uur: Het leven van Vincent van Gogh, 14 jaar, Hoge Braken. 8 uur: Clubavond OOO, café Elshout. 8 uur: Clubavond DVP, café Klerks. 8 uur: Clubavond Prins Bernhard, Hotel Royal. 8 uur: Clubavond Nooit Gedacht, café v. d. Geldt. Donderdag: 8 uur: Pater de Wit, lezing over Borneo, zaal café Klerks. 7 uur Trainen DVC-Junioren. 8 uur: Repetitie Cantabile, zaal café Els hout. TAFELTENNIS. Op het Zilveren Telefoon-tournooi te 's-Hertogenbosch behaalden de deelnemers van De Smashers weer aardige successen. Ans Janssen behaalde de eerste prijs in het dames-enkelspel 34 klas. De heren A. Willems, H. v. d. Heuvel en J. Dekkers wisten ieder de halve finale te bereiken resp. in de le en 3e klas. Als vereniging wisten de Smashers de 4e prijs te behalen. AGENDA. Dinsdag repetitie gemengde zangver. Donderdag trainen volleybal. Vrijdag trainen RKJB. Avondmis half 8. Zondag repetitie kerkelijke fanfare. VLIJMENS MANNENKOOR. Vlijmens Mannenkoor heeft in studie ge nomen het Weihnachts Oratorium van Heinrich Fedelas Muller. Het ligt in de bedoeling dit machtig werk uit te voeren met mannen-, dames- en knapenkoor en orkest (totaal 130 medewerkers) op 26, 27 en 28 december. Dit zal voor de zanglief hebbers iets groot worden; een massale belangstelling kan worden verwacht. BENOEMING. De heer Frans Ploegmakers, hoofd Tan de openbare lagere school alhier, werd be noemd als leraar met vaste aanstelling aan de N.V. Lips Scheepsschroevenfabrieken (bedrijfsschool) te Drunen, onder auspiciën van de directie der lagere technische school te Den Bosch. VOETBAL. Heusden 2 - Vlijm. Boys 2, 4-1. Wat niemand durfde te verwachten ge beurde in Heusden, waar het op papier sterke Vlijmense Boys 2 een gevoelige ne derlaag kreeg. In het elftal van de Boys zat geen wilskracht, ieder geloofde het wel, waardoor de nederlaag steeds groter werd. Jongens, bedenk, dat hierdoor verleden jaar het kampioenschap naar Tilburg ging, door de eerste wedstrijden te verliezen. Boys, zondag allen met dezelfde moed als verle den jaar, toen er meer onderlinge wils kracht in het elftal zat. Boys, denk er aan, zondag beter. WEDVLUCHT DE ZWALUW. Zondag hield de Postduivenvereniging de Zwaluw haar laatste wedvlucht vanuit Chrislain België, afstand 170.555 m, los 8.30 uur; eerste prijsduif 10-49-55; laatste prijsduif 10-59-49. Uitslag als volgtJos Kuijs 1, 3, 6, 7; L de Laat 2; R de Laat 4; L v d Wiel 5; J v d Dungen 8; A v Hel- voirt 9; J v Engelen 10, 11. KORFBAL. Vlijmense Korfbalver. Never Down. Zondag speelde de Vlijmense Korfbal vereniging Never Down haar eerste wed strijden van het seizoen.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5