DRUNEN r/rfps Waalwijkse en Langsiraaise Courant v=£ Zeer geslaagde zangavond Record aantal bezoekers in „De Klinkaert" Stassar BRILLEN Waalwijk WABEMAKERS-v. d. WIEL 81e JAARGANG No. 77 VRIJDAG 3 OKTOBER 1938. &ttg«rer: Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week Abonnement: 22 cent per week per kwartaal 2.8f 8.10 franco P-P. Advertentieprija: 10 cent per mm. Contract-advertentiei: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 Lr. van BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TELEGR.-ADRES..ECHO" „EST GIBT NUR EIN PARADIS UND DAS 1ST DE KLINKAERT" atOfdULug- STATIONSTRAAT 23 - DRUNEN Filmjournaal i H RKDVC. Capelle Na de onderbreking i.v.m. de interlandwedstrijd van zondag jl. staat er voor a.s. zondag weei 'n zware wedstrijd voor RKDVC te wachten. Dan komt namelijk Dongen in Drunen op bezoek. Zo men weet is Dongen een der topploegen van 't vorige seizoen. Toen moest Drunen dan ook in beide wedstrijden het loodje leggen. Deze competitie is RK DVC echter uitstekend begonnen met de twee gespeelde wedstrij den allebei te winnen. Natuurlijk zal alles geprobeerd worden om ook de derde wedstrijd in winst om te zetten. Eenvoudig zal dit echter niet gaan, want ook Don gen zal weer goed voor de dag willen komen. Er is dus alle re den om een spannende en goede wedstrijd te mogen verwachten. Aanvang half drie. Zo goed als het eerste is be gonnen zo slecht heeft het twee de dat gedaan. Dit elftal heeft namelijk al twee wedstrijden verloren. Zondag moeten zij op bezoek bij Veloc II in Eindhoven. Ook hier zal men het weer niet cadeau krijgen. We hopen toch dat alles in het werk zal worden gesteld om tot het eerste succes te komen. RKDVC 3 ontvangt om 12 uur Baardwijk 3 en zal natuurlijk ook proberen tot succes te ko men evenals het 5e elftal dat bij Baardwijk 4 op bezoek gaat. RKDVC 4 is vrij. SPOR THUIS TEL 2817 MflPKT Z WRRLW'JK Er gaat een oud verhaal dat er in de tijd, toen er nog heksen, feeën, elfen en kabou ters waren, in onze streken een man leefde, die de bitterheden des levens probeerde weg te spoelen met een stevige dronk. Zwaar in nevelen, belandde hij dan meestal tegen de avond in de hei, waar hij zijn roes placht uit te slapen. En de dronkaart snurkte daarbij zo hard en vérvaarlijk, dat alle kabouters, elfen en goede feeën ang stig op de vlucht sloegen. Eens op een avond, toen er midden op de heide een groot kaboutersfeest gaande was, met tot slot een groot elfenbal, kwam daar weer de dronkaart aangewaggeld. De man zag het vreemde sprookjesvolk bezig, vleide zich er bij neer en wenkte hen nader te komen, om op dit feest met hem te klinken. Van af dat ogenblik noemde men de plaats waar dit gebeurde: „De Klinkaert". Wij kunnen voor de waarheid van dit verhaal niet instaan. De kabouters en de elfen zijn in ieder geval reeds lang ver trokken, maar de Klinkaert die is er nog. Niet als een sprookjesbos, maar als een goed geoutilleerd Bungalowpark en kam- peercentrum. En waar vroeger de dronkaert kwam om er zijn roes uit te slapen, komt nu de mens van deze jachtige 20ste eeuw om even uit te rusten van de vermoeienis sen die hem bijna elke werkdag overrom pelen. Wij weten dat achter de gastvrijheid van een kampeercentrum of bungalowpark de bussines schuil gaat, maar toch staan bij de Klinkaert bij alle zakelijke belangen die nu eenmaal bij de stichting en exploitatie van dit centrum een rol spelen, gastvrijheid en sociale recreatie voorop. Bij het op verant- svoorde manier open leggen van zoveel ha ongerepte natuurschoon en het zich instel len op toerisme, is echte gastvrijheid een zeer belangrijk punt. Voor het eerste jaar beschikte De Klin kaert dit seizoen over 41 bungalows. Deze de z.g. „Mentorkampen" van de ANWB- toeristenbond gehouden. De belangstelling van de kampeerraad voor De Klinkaert is reeds lang bekend. Verleden week nog hield de Nederlandse Caravanclub op De Klin kaert haar jaarlijks sluitingskamp. De Klin kaert had toen ruim 80 caravans op zijn terreinen, wat natnuurlijk ook weer de no dige bedrijvigheid gaf. Natuurlijk bezorgen al deze gasten de heer en mev. Pilet en hun personeel veel werk. Maar men doet er dit werk met ple zier en op een voortreffelijke wijze. Het geheime hiervan is, dat men elke bezoeker niet beschouwt als de man of de vrouw die er aan komt medewerken om de exploitatie rond te maken, maar als een gast. Persoonlijk ontvangt de heer Pilet, direc teur van De Klinkaert, alle gasten en per soonlijk neemt hij ook van hen weer af scheid, maar tussen deze tijd ligt er bij hem de zorg dat het zijn gast goed gaat. Daarom zorgt zijn vrouw voor de keuken, daarom organiseert hij contactavonden, ont spanningsavonden, dansavonden, wandel tochten, lezingen over de streek en de na tuur; daarom heeft hij tips voor uitstapjes in de omgeving, daarom zorgt hij voor orde en rust in het kamp, daarom organiseert hij kampvuren, kortom, daarom doet hij alles om de gast echt gast te doen zijn. Hij weet dat allen die er komen, komen om te rus ten en zich te ontspannen. De Klinkaert had dit seizoen een record aantal bezoekers en voor het volgend jaar mag weer een toename worden verwacht, want al de bezoekers van dit jaar willen terugkomen en maken vrienden en kennis sen attent op De Klinkaert. „Wij komen vast terug", schreef een groep in het Dag boek van de Klinkaert en een ander schreef: „Hadden wij dat maar eerder geweten", of de Duitser die schreef: „Es gibt nur ein kaert, waardoor de bezetting een groot ge- dagboek van de Klinkaert is een bloem- worden opgesteld. Als eerste in Drunen, maakte de heer Wagenmakers van zijn winkel ook een semi-zelfbedieningszaak. Deze zeer moderne en smaakvol inge richte winkel is in het hart van de uitbrei dingsplannen van Drunen een zeer bijzon dere aanwinst. Wij wensen de heer Wagen makers en zijn vrouw dan ook gaarne in deze nieuwe zaak van harte succes toe. De opzet van het geheel getuigd van durf en ondernemingsgeest. Ervaring, kennis van zaken en service, zoals in het verleden ge geven, staan onze mening borg voor het slagen van deze onderneming. Rest ons nog te vermelden, dat onder architectuur van de heer J. Verhagen uit Drunen het werk keurig werd uitgevoerd door de fa. C. A. den Teuling uit Drunen. Voor de bijzonder fraaie winkelinrichting zorgde de fa. Pierre v. Wanrooij en Zn. uit Kaatsheuvel. HEROPENING MODEZAAK MERKX. Woensdag j,l. heropende de heer Merkx aan het Raadhuisplein zijn modehuis, dat voor deze heropening een flinke uitbrei ding heeft ondergaan. In ons blad van maandag hebben wij aan deze uitbreiding reeds enige aandacht besteed! De belang stelling bij de heropening was algemeen en zeer groot. De zeer fraaie, keurig verzorg de winkel, alsmede de keurig verzorgde etalage is voor het centrum van Drunen een Velen maakten woens- tebestuur om de kermisdagen welke in Drunen ieder jaar zijn op de zondag, maan dag en dinsdag voor Pinksteren en de twee Pinksterdagen, te wijzigen. De fabrikanten kring had het gemeentebestuur voorgesteld deze dagen voortaan te stellen op zaterdag voor Pinksteren met eerste en tweede Pink sterdag en de dinsdag daarna. De Fabrikantenkring had haar verzoek tot het gemeentebestuur gericht, omdat naar hun mening dit een reeks van voordelen zou bieden. Door de indeling welke thans geld, zou bijna een gehele werkweek ver loren gaan. In ieder geval was de mentale instelling van de werkers in deze tijd zo danig dat het de productiviteit sterk deed dalen. Het gemeentebestuur heeft dien aan gaande alle belanghebbenden, alsmede de verschillende standsorganisaties om hun mening gevraagd. De R.K. Middenstands vereniging nu wilde deze avond de wijzi ging kermisdagen bespreken. Na een informatieve bespreking aangaan de dit punt kwam het tot stemming, waar bij de Middenstandsvereniging zich una niem tegen wijziging verklaarde. Het be stuur werd opdracht gegeven hiervan mede deling te doen aan het gemeentebestuur. Men was van mening dat een grotere spreiding van de kermisdagen beter was dan vier dagen achtereen, wat vooral bij even tueel slecht weer het bezoek aanmerkelijk kan beïnvloeden. Punt van bespreking was deze avond ook de ontwikkelingscursus, welke deze win- MET DE BEKENDE SERVICE 3 A v Halderen 245, 4 1 A 3 G v goede aanwinst. dagavond op hun wandeling een halt om het geheel even in ogenschouw te nemen. P Willemse 260, A v Kuik 331. IV Hokkampioen Jonge duiven: Dekkers 357, 2 G v d Sande 300, Tuil 244, 4 A v Halderen 224. AGENDA. Vrijdag 3 oktober 8.30 uur Repetitie Harmonie Volharding, zaal café Elshout. 8 uur KVP-vergadering propagandisten, Hotel Royal. 8 uur Ledenvergadering Politiehonden club De Verdediger, café v. d. Geldt. Zaterdag 4 oktober 8 uur Feestconcert Cantabile, zaal café Elshout. 8 uur Instuifavond Hoge Braken. Zondag 5 oktober 11.30 uur Repetitie Harmonie Beatrix, zaal café van Delft. 11.30 uur Repetitie Harmonie Volharding zaal café Elshout. 2.30 uur RKDVC-Dongen. 5 uur: Annie get your gun, 14 jaar Ho ge Braken. 8 uur: De Koningin der Piraten, 18 jaar, Hoge Braken. In het centrum van Drunen's uitbreidingsplan heropenen wij op DINSDAG 7 OKlOBER onze geheel verbouwde en gemoderniseerde BETAILZAAK. Door inrichting, kwaliteit en service, zal het ongetwijfeld prettig zijn te kopen bij Maandag 6 oktober 8 uur Annie get your gun, 14 jaar, Braken. 8 uur: Dansles, zaal café Elshout. 8 uur Repetitie Drunens Toneel, Royal. „ANNIE GET YOUR GUN". Hoge Hotel waren de gehele zomer doorlopend bezet, j lezing van de tevreden gast en houdt goede Dit gold ook voor de caravan kampen, de j beloften in voor de toekomst. hield paspoort kampen, de gezinskampen, de jongens-, de meisjes- cn de groepskampen. Het grootste deel van dit seizoen had de Klinkaert ruim 1000 bezoekers. Hieronder waren Duitsers, Denen, Schotten, Canade zen, Amerikanen, Zweden, Engelsen en Fransen. De Klinkaert is werkelijk interna tionaal, maar ook nationaal was de belang stelling dit jaar weer zeer groot. Getuige het feit dat dit jaar vele groepen van scholen, bedrijven en verenigingen naar De Klinkaert kwamen, alsmede de trekker en niet te vergeten de gezinnen die doorlopend de bungalows en het gezinskamp bevolkten. Ook werden dit jaar op De Klinkaert weer Toerisme en vreemdelingenverkeer zijn in Drunen langzamerhand zeer belangrijk j geworden. De uitbreiding van De Klin- kaert, waardoor de beziting een groot ge- deelte van het seizoen boven de 1000 kwam te liggen, heeft deze dit jaar weer belar.g- rijk doen toenemen. Het aantal overnach- tingen op de Klinkaert lag dit jaar rond de I 120.000. Tel daarbij nog pl.m. 18.000 over- nachtingen buiten De Klinkaert, dan mag 1 gezegd worden, dat Drunen in het Vreem- delingenverkeer in Midden-Brabant een j woordje mee spreekt. Zaak zal zijn dat i Drunen mentaal op dit vreemdelingenver keer blijft ingesteld. ZONDAGDIENST ARTSEN. Van zaterdagmiddag 3 uur tot maan dagmorgen 8 uur, uitsluitend voor spoed gevallen. Zaterdag 4 en zondag 5 oktober 1958 Arts H. Verhaak. CULTURELE KRING. Studio brengt: „Een meisje om te stelen". „De slag om Diana" is bij Studio in den Haag gevallen en a.s. dinsdag brengt zij naar Drunen: „Een meisje om te stelen". Dus gaat iedereen a.s. dinsdag naar de Ho ge Braken om ten minste dit meisje te zien. Dit zal dan blijken te zijn Penolop, een meisje met een echte Griekse naam, de jongste telg uit een roemruchtig geslacht vaninbrekers. De toneelgroep Studio zal a.s. dinsdag in de Hoge Braken onder auspiciën van de Culturele Kring dit vrolijk spel in drie be drijven van Jack Popplewel komen opvoe ren. Een meisje om te stelen, onder de en gelse titel: „Dear Delinquent" is een vrolijk, geestig spel, waarbij het accent ligt op jeugd en charme, en het zal deze avond blijken dat Penolop even goed de harten als de sieraden weet te stelen. Misschien mogen wij blij zijn, dat „de slag om Diana werkelijk is gevallen. Met deze toneelavond van Studio opent de Culturele Kring haar winterprogramma 1958/59, dat verschillende mooie avonden telt. Zij die dit nog niet hebben gedaan kunnen zich nog als lid laten inschrijven. Dit kan gebeuren zaterdag en maandag avond. Op zaterdag van 7 tot 8 uur en op maandag van 8 tot 9 uur. En a.s. zondag van 11 tot 12 uur aan de Hoge Braken en eveneens dinsdagavond aan de zaal. 10 JAAR CANTABILE. A.s. zaterdag zal de gemeengde zang vereniging Cantabile haar 10-jarig bestaan vieren. Men gaat dit doen met een feest concert in de Harmoniezaal van café Els hout, welke avond tevens bedoeld is als contactavond voor alle zangers, zangeres sen en verdere muziekliefhebbers uit Dru- Tien jaar zangvereniging. In 1948 werd Cantabile opgericht door een groepje en thousiaste zangers o.l.v. Joh. Verhoeven. Het enthousiasme van dit groepje sloeg over op een grotere groep en al spoedig had men o.l.v. Joh. Verhoeven een aardig koor, dat langzamerhand uitgroeide naar de concerten waarnaar iedereen met graag te kwam luisteren. Men zong naar hartelust en voor zijn ple zier. Cantabile ging zelfs op concours en behaalde eerste prijzen. Zoals dat nu eenmaal in iedere vereni ging blijkbaar gaat, kende ook Cantabile na de opgang in de eerste jaren later ook weer een terugslag. De laatste jaren gaat het weer iets beter en het vorige jaar nog behaalde Cantabile op het concours te Oisterwijk o.l.v. J. Lombarts, die enkele jaren geleden de directie heeft overgeno men, een eerste prijs. Bij het 10-jarig be staan is Cantabile een gezellige vereniging en een goed koor, dat echter - en wij hebben dit zaterdag j.l. ook gemerkt - aan bloedarmoede lijdt. Dit is zeer jam mer, want onder de huidige leiding heeft de groep van oude getrouwen zeker wel anders verdiend. Wij mogen dan ook hopen, dat bij het 10-jarig bestaan van deze vereniging de zangers en zangeressen die tot nu toe af zijdig bleven, met liefde voor de muziek Cantabile zullen gaan versterken. Het programma van a.s. zaterdagavond is als volgt 1 Hier liegen wir H. Graun 2 Dir Seele des Weltalls, W. A. Mozart met sopraan solo 3 'Gods Ere L. v. Beethoven 4 Der Greiss J- Haydn 5 Chor der Landleute Fr. Smetana 6 Gloria all Egitto G. Verdi Pauze. 7 Chor der Matadoren G. Verdi 8 Grootvaders Klok bew. L. Karsemeyer 9 Slaap kindje slaap, bew. L. Karsemeyer 10 Frülings Zauber M. v. Weinzirl 11 An der Schonen Blauen Donau J. Strauss 12 lm Weissen Rössl R. Benatsky-R. Stolz Aanvang 8 uur precies. WAGENMAKERS-VAN DE WIEL HEROPEND LEVENSMIDDELEN- BEDRIJF. In het hart van de uitbreidingsplannen Braken-Oost en Braken-West opent de heer Wagenmakers a.s. dinsdag zijn geheel ver bouwde en geheel naar de eisen des tijds ingerichte levensmiddelenbedrijf. Deze al oude zaak in Drunen vestigde zich in 1948 in de Stationstraat hoek Bur gemeester v. d. Heijdenstraat, waar toen langzaam de uitbreiding van Drunen be gon. Deze werd steeds groter en de heer Wagenmakers die blijkbaar zijn tijd ver staat, heeft er voor gezorgd dat zijn zaak de omvang en de alure kreeg zoals men deze daar mag verwachten. Met deze ra dicale verbouwing en modernisering heeft hij zijn zaak thans doen uitgroeien tot een algemeen levensmiddelenbedrijf, waaraan tussen de twee genoemde uitbreidingsplan nen werkelijk behoefte is. De ruimte in de ze nieuwe winkel laat toe dat de verschil lende artikelen, zoals levensmiddelen, dro gisterijartikelen, parfumeriën, conserven, fijne vleeswaren, tabaksartikelen, alle zeer overzichtelijk in aparte afdelingen kunnen CLUBKAMPIOENSCHAPPEN S.H.J. L£l AG tas I i\t l;üÉI1 CHT l!' 1 De gymnastiekvereniging btlj maandag en dinsdag in de gymnastiekzaa. de jaarlijkse wedstrijden om de turn-club- kampioenschappen. Het werd een felle strijd waaraan op de eerste plaats door vele leden werd deelgenomen en waarop tenslotte bo ven op de ranglijst het kleine puntenverschil het bewijs leverde dat om de eerste plaat sen hard is gestreden. Voor een extra ver rassing zorgde Leny van Drunen, uit de leeftijdgroep 14-17 jaar, die in het alge meen klassement voor de dames no. 1 werd met 11014 punt. In het algemeen klassement voor heren werd no. 1 Jos v. d. V/iel met 11114 punt. Jos v. d. Wiel haalde een ge middelde van 9,26 en Leny van Drunen volgde hem op de voet met gemiddeld 9,18 pt. voor Leny die uit de groep 14-17 jaar kwam, een uitzonderlijke prestatie. No. 1 bij de heren werd Jos v. d. Wiel met 14514; bij de dames Riek v. Spijk met 110. Beiden wisten hiermede de wissel beker te bemachtigen. Bij de jongens 14-17 jaar werd no. 1 Adrie v. d. Sanden, 9514 pt. en bij de meis jes Leny v. Drunen 11014 pt. Beiden kre gen een persoonlijke beker. De voorzitter van SHJ, de heer W. Roo- zen, reikte de prijzen uit. Hij wees hierbij op 'het nut van deze onderlinge wedstrijd, waardoor de animo, die overigens zeer goed was, nog eens werd opgevoerd en waarmede ook de wedstrijd-ervaring werd versterkt. Spreker bracht dank aan allen die ook dit jaar weer aan de organisatie van deze clubwedstrijden hadden mede- gewerkt en het publiek voor zijn belangstel- ling. Het algemeen peil van de vereniging werd, aldus spreker, met deze wedstrijd ook sterk verhoogd. De uitslagen waren als volgt Heren 1 Jos v. d. Wiel 14514 pt., 2 Wim van Lieshout 124V2 pt., 3 Gerard v. d. Staak 123 pt. Dames 1 Riek v. Spijk 110, 2 Nelly Verdijk 109, 3 Betsy Brok 101 pt. Jongens 14-17 jaar: 1 André v. d. San- den 9514, 2 Joh. Brok 93V2, 3 Antoon Ver hoeven 93 pt. Meisjes 14-17 jaar: 1 Leny v. Drunen 11014, 2 Nelly Look 103, 3 Gerry v. Oers 97% pt. INSTUIF. Een film, die al weer enige jaren gele den furore maakte door zijn imposante montage, bruisende vitaliteit en aantrekke lijke muziek. Het is een circusfilm van Amerikaanse makelij, en als men weet wat men in Amerika onder circus verstaat, dan kan men zich voorstellen wat deze film aan circus te zien geeft. Voor een vitaliteit, waar de vonken vanaf spatten, zorgt voornamelijk I qG Betty Hutton, de blonde ster en in deze I De R.K. Instuif Jong Drunen houdt a.s. zaterdagavond in de Hoge Braken haar in stuifavond. Voor deze tweede avond in dit seizoen heeft men een gloed nieuw orkest voor Drunen weten aan te trekken, n.l. de Chero Cees. Dit is het werk van Chr. Tie- lemans, die wij in ons vorig verslag verga ten te vermelden, als zijnde bestuurslid van de Instuif Drunen. Chr. Tielemans is in de Instuif Drunen n.l. de man voor de mu ziek. Nieuwe leden voor de Instuif en oude leden die zich a.s. zaterdag nog moeten laten inschrijven, worden verzocht a.s. za terdag tijdig aanwezig te zijn. Aanvang 8 uur. R.K. MIDDENSTANDSVERENIGING DRUNEN - ELSHOUT. Dr. v. Beurden-club in nieuwe stijl. De R.K. Middenstandsvereniging Drunen -Elshout hield dinsdagavond in de zaal van café Elshout een spoedeisende algem. ledenvergadering, waarop verschillende ac tuele punten werden behandeld. Een belangrijk punt was o.a. wijziging kermisdagen. Door de Fabrikantenkring was o.a. het verzoek ingediend bij het gemeen- ter in Drunen zal kunnen worden gehouden, mits er voldoende (minimum 20) deelname zal zijn. Het betrof hier een z.g. Dr. van Beurdenclub in nieuwe stijl. De cursus is zeer interessant en vooral ook populair opgezet en verwacht wordt dat men in Drunen voldoende cursisten bij elkaar zal krijgen om een dergelijke cur sus te houden. Het bestuur zal aan de leden een rondschrijven sturen, waarin het doel en de werkwijze nog eens wordt belicht. Een en ander vergezeld van een inschrijvings formulier. Wij geven hierbij het leerplan van deze zeer interessante cursus die zeker bij de middenstanders een goed onthaal zal krij- ken. Ie Cursusavond Inleiding door Burge meester: Het bestuur ener gemeente en de gemeentelijke belangenverzorging van het bedrijfsleven. 2e Cursusavond Inleiding door Pries ter De problematiek van het heden daagse Middenstandsgezin. 3e Cursusavond Inleiding door Com missaris van Politie resp. Groepscomman dant,: Hoe en wanneer een Commissaris van Politie resp. Groepscommandant in de uitoefenning van zijn functie met de midden stand in aanraking komt. 4e Cursusavond Inleiding door Pries ter Bij vader in de zaak; verhouding patroon/zoon (dochter), zakgeld of loon voor in bedrijf werkzame kinderen. 5e Cursusavond Inleiding door Bank directeur Problemen rond het financieel beleid van een middenstandsonderneming. 6e Cursusavond Inleiding door Pries ter: De zaak is geen doel, maar middel. 7e Cursusavond Inleiding door In specteur der Belastingen Bespreking van bij de middenstandsonderneming betrokken belastingen en daarmede in verband staan de problemen. 8e Cursusavond Inleiding door Pries ter Concurrentieverhouding collega of tegenstander. 9e Cursusavond Inleiding door Nota ris Voor- en nadelen voor het midden- standsbedrijf van de onderscheidene onder nemingsvormen. Fiscale en financiële proble men bij overdracht van vader op zoons. 10e Cursusavond, tevens slotbijeenkomst Inleidig door Secretaris van Kamer van Koophandel Wat heeft de Kamer v. Koop handel de middenstand te bieden. Inleiding door Priester Christelijke be- roepsbeoefening zakelijk en toch recht vaardig. De geestelijk-adviseur, kapelaan Lent- jes kwam in een algemeen opwekkend woord de grote betekenis van deze Dr. v. Beur dencursus in nieuwe stijl nog e,ens extra onderstrepen en sprak dê verwachting uit dat de middenstanders de mogelijkheid om deze cursus in Drunen te krijgen met bei de handen zouden aangrijpen. Na de rondvraag werd deze zeer geani meerde vergadering gesloten. DE VREDESDUIF. Uitslag concours St. Ghislan. Eerste duif 10-44-03, laatste duif 11-01-05. P Scherpenburg 1; A v Sluis veld 2; H v Huiten 3, 4; C v Boxtel 5; N Dekkers 6, 7, 8; M de Graaf 9; A Leijten 10, 12, 13; A v d Hoven 11; L v Ravenstijn 14. De kampioenschappen in de diverse af delingen zijn als volgt I Vitesse: 1 M Pelders 299; 2 A Dek kers 290; 3 J Koevoets 270; 4 G v Raven- stein 262. II Mid-fond 1 J Koevoets 329; 2 A Leijtens 321; 3 G v Ravenstein 171. III Jonge duiven i A Dekkers 279; 2 Betty film de beste scherpschutster ter wereld, die de show beheerst van het begin tot het eind. Aantrekkelijk amusement voor jong en oud. Zondag om 5 uur en maandag om 8 uur. „DE KONINGIN DER PIRATEN". Niet alleen de jeugd, maar ook de vol wassene laat zich nog graag boeien door een avonturenverhaal uit oude tijden. Deze „Koningin der Piraten" is zo'n filmver haal, dat zich afspeelt in de woelige tijden van piraten en galjoenen. Het is boeiend en groots opgezet, geheel met de. nodige war me vechtpartij enen andere sensationele gebeurlijkheden en dan natuurlijk ook nog een flinke snuif romantiek, zodat de avon turier in de bioscoopstoel eigenlijk niets meer te wensen overblijft. De hoofdrollen worden vertolkt door Jane Peters en Louis Jourdan. Zondag om 8 uur. Toegang 18 jaar. VERDI, DE KONING DER MELODIEËN". De titel van deze film in de woensdag avond-cyclus spreekt eigenlijk al voor zich zelf: het neusje van de zalm voor de opera liefhebber. Het leven van Verdi in een krans van onsterfelijke muziek, gebracht door gerenommeerde zangers en zangeres sen. Een film, die iedereen zal meeslepen. In de hoofdrollen Pierre Cressoy en An na Maria Ferrero en met de stemmen van Mario del Monaco, Tito Gobbien Irene Genna. Woensdagavond 8 uur. Toegang 14 jaar. In het stationskoffiehuis van de heer P. Pruijssers, alhier, hield jl. donderdagavond de Gem. Zangver. 't Rozeknopje een zeer geslaagde zangavond. Aan deze avond werk ten tevens mede het jeugdkoor van de Ro- zeknop, alsmede het Helvoirts Gemengd Koor. Verder trad deze avond op de be kende Tilburgse zangeres mej. Corry Ver steden. Het geheel stond onder leiding van de directeur dezer koren de heer J. van Gestel uit Tilburg. De pianobegeleiding was in handen van mevr. Poldervaart en de heer Constant van Gestel. Te ongeveer 8 uur opende de voorzitter van de Rozeknop, dr. N. L. Gerlach, deze zang-avond, waarbij hij een hartelijk wel komstwoord sprak tot de vele aanwezigen alsmede tot de gasten van deze avond, het Helvoirts gemengd koor en de soliste mej. Corry Versteden. Het programma werd geopend met het optreden van het jeugdkoor, dat o.m. uit voerde „Zingen" van P. C. Andreae; Wie zingt er mee, van Dina Appeldoorn; Als ik groot ben, van Hans Scheifes; Vlag in de wind, van Jos de Klerk; Vogelnestje van L. van Terrerode; Met zang naar buiten van Hans Scheifes; Wandellied van Jos de Klerk en tot slot gaf het jeugdkoor een zeer bijzondere vertolking van de bekende wals van Johan Strauss t.w. Lentezangen. Het jeugdkoor mocht na elk nummer een welverdiend applaus in ontvangst nemen. Na het optreden van het jeugdkoor ver gastte het Helvoirts Gemengd Koor de aan wezigen op een drietal zeer fraai uitge voerde zangnummers, t.w. Exsultate Deo, van A. Scarlani, vervolgens het zeer be kende Largo, van Handel en tot besluit het bekende werk van Schubert „Hirtenchor aus Rosamunde". Ook dit koor werd uitbun dig toegejuicht na elk nummer. Hierna trad op mej. Corry Versteden. In haar eerste optreden zong mej. Verste den „Volche sapete" Le Nozze di Figarro, van Mozart; Die Forelle van Schubert en tot slot van haar eerste optreden „The Holy Stephen Adams. Helvoirts Gemengd Koor en de Roze knop zongen vervolgens gezamenlijk „Do- mine Salvum Fac" van A. Giessen; Die Ehre Gottes van L. van Beethoven en Freis und Anbetung van J. Rink. De laatste beide nummers werden gezongen met begeleiding der leden van het fanfarekorps Kunst na Arbeid. Hierna vond het tweede optreden plaats van mej. Versteden. Uitgevoerd wer den Du bist Musik en Spiel noch einmal für mich Habanero van Heinz. Gietz. De Rozeknop voerde daarna de volgen- de werken uit, Trösterin Musik van Anton Bruckner; Locus Iste van Anton Bruckner en Beati Mortui van F. Mendelssohn. Mej. Corry Versteden zong hierna twee liederen van H. Gietz, t.w. Melodia d amore en Dich werd' ich nie ver gessen en Tam my van Jay Livingston. Vooral dit laatste nummer oogste zeer veel bijval bij het pu bliek en het was dan ook geen wonder dat mej. Versteden dit nummer nog eenmaal liet horen. Tot slot van deze avond zongen de beide koren nog de volgende nummers, t.w. Serenade van een landsknecht van Or- landi di Lasso; Barcarolle van Offenbach; Chiantilied van Winkler en O Pepita van A. Müller. Na afloop van deze zang-avond dankte Dr. Gerlach eenieder die aan het slagen van deze avond hadden medegewerkt. Een bijzonder woord van dank bracht spr. aan de heer van Gestel voor alle moeite die hij zich getroost had om deze avond te doen slagen. Eveneens sprak Dr. Gerlach een hartelijk dankwoord tot de soliste van deze avond, mej. Versteden, en bood haar na mens de aanwezigen een fraai bloemboeket aan. Ook Mevr. Poldervaart en de heer Constant van Gestel mochten een dank woord ontvangen en aan hun werd even eens een cadeau aangeboden voor hun ge heel belangeloze medewerking aan deze avond. De Rozeknop heeft met het organiseren van deze zangavond uitstekend werk ge daan. Alle zangnummers werden door de resp. koren mooi uitgevoerd, dank zij een goede voorbereiding onder leiding van de directeur der koren de heer van Gestel. Het publiek stak hun mening evenmin onder stoelen of banken en gezien het applaus dat na elk nummer aan de koren werd ge bracht, getuigde ervan, dat men deze avond zeer op prijs had gesteld. Wij kunnen dan ook niet anders hopen, dat in de toekomst meer van deze avonden zullen volgen.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 9