6 MAANDAG 6 OKTOBER 1958 6 s.s.c. linies, waarbij onze verdediging van het kastje naar de muur loopt, in vergeefse pogingen om de gaten te dichten. Geleidelijk aan verplaatst zich het spel en nemen de RKC-ers het heft in handen om het middenveld te bezetten, die een serie aanvallen opleveren, zonder dat wij tot doelrijpe kansen komen. Zoals vermeld komen we eenmaal dicht bij een goal, wanneer de linksbuiten uit een mooie pass van rechts voor open doel komt, en dan juist even te laat is om de bal onder controle te krijgen. In de tweede helft begint Vlij- mense Boys direct met een of fensief dat door onsamenhan gend voorhoedespel voorlopig nog geen zoden aan de dijk zet. Bij een volkomen ongevaarlijk moment komen ze toch goed koop aan de leiding, wanneer on ze rechtsachter de situatie wat te gemakkelijk beoordeelt, wat direct resoluut wordt afgestraft. Na dit doelpunt zakt ons elf tal als een mislukte plumpud ding in elkaar, waarbij het dui delijk wordt dat wij een fikse ne derlaag tegemoet gaan. Enkele van onze spelers trachten door persoonlijke acties de bakens te verzetten, wat natuurlijk bij voorbaat tot mislukking ge doemd is. De gehele samenhang is zoek, waarvan de Vlijmense voorhoede dankbaar profiteert door nog driemaal te doelpunten uit situaties geschapen door evenzovele blunders. Het laatste fluitsignaal klinkt voor ons als een verlossing. In schrille tegenstelling hier mee stapelt ons jeugdelftal het ene succes na het andere op. Nu moest Noad met 4—0 het onder spit delven in een wedstrijd die 't aanzien meer dan waard was en waarmee we hen van harte feliciteren. Drie gespeeld en drie gewonnen is een schitterend re sultaat dat ver boven de ver wachtingen uitsteekt en van een prachtige mentaliteit getuigt, welk compliment we jammer ge noeg op hun grotere broers niet van toepassing kunnen brengen. RKC—JUNIORENNIEUWS Het blijkt hoe langer hoe meer dat het besluit van het bestuur van RKC, om de hoogste junio- renploeg, als beloning voor hun 3 jaar achtereenvolgend behaald kampioenschap in het district Langstraat, te laten promoveren naar de Hoofdafdeling, een goed besluit is geweest: ons junioren elftal blijkt deze, wegens de hoge reiskosten, dure onderneming niet alleen verdiend te hebben, doch ook te waarderen. Het is een lust deze knapen te zien voetballen en de honderden die in stijgend aantal iedere week 't veld omzomen zijn vol enthou siasme over de prestaties en ge nieten van het spel en van de zelfverzkerd en toch onbevangen wijze waarop aan de junioren van clubs uit de ere-divisie par tij wordt gegeven. De eerste drie wedstrijden, toevallig alle drie thuiswedstrij den hebben ze met uitstekend spel in even zoveel overwinnin gen weten om te zetten. Eerst werd Brabantia uit Eind hoven met 31 aan de zegekar gebonden, nadat de rust met een 01 achterstand was ingegaan. Vorige week moest de toekomst van Willem II uit Tilburg met een 30 nederlaag de kracht van onze geel-blauwen ervaren en deze zondag troffen de junio ren van een tweede eredivisie club nl. van Noad uit Tilburg 'n zelfde lot. Ook zondag wisten on ze junioren reeds voor rust. te gen een sterke wind in spelend een 10 voorsprong te behalen door een goed doelpunt van Hes- selherth. Na de rust met wind mee bleef RKC voortdurend in de meerder heid en wist door doelpunten resp. van F. Passier, Hesselberth en G. Verheiien de score op 4— 0 te brengen. Een pluim verdient zeker ook de verdediging waarin doelman Eekels schitterde en spil de Leur 'n glanzende partij weggaf, daarbij uitstekend gese condeerd door de beide backs J. van Heeswijk en Stubbe. De to taalscore is gebracht op 10—1, wat wijst op een sterke verdedi ging en een vlotte aanval. Houdt deze koers jongelui en we zul len menigmaal een prettige zon dag aan jullie beleven. Indien er geen wijziging wordt aangebracht krijgen we zondag om 12 uur de junioren van PSV uit Eindhoven te gast, die tot he den ook alles gewonnen hebben. Het zal er krullen op het RKC- terrein in de goede betekenis van het woord en de belangstelling zal wel groter kunnen en moeten zijn W.V.O.—BAARDWIJK 1—2 Het is de geel-zwarten gelukt, na een spannende strijd, een 21 over winning in Oosterhout te behalen op het nog ongeslagen W.V.O. Beide elftallen wierpen zich van het begin af met mooi opgezette aanvallen in de strijd en om beurten moesten de verdedigingen alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. Na een kwartier spelen trok de geel zwarte voorhoede weer ten aanval en toen de bal gevaarlijk voor het W.V.O.-doel belandde, wist een achterspeler niet anders te doen dan de bal, buiten bereik van de keeper, in eigen doel te trappen; 01. Dan volgde er een offensief van W.V.O., maar de Juliana-achterhoede had 'n goede dag en wist alle aanvallen tijdig onschadelijk te maken. De rust ging in met 01. Na de rust weer hetzelfde vlugge spel met wederzijdse aanvallen. Hoewel W.V.O. alles op alles zette om de achterstand in te lopen, zat de geel-zwarte voorhoede ook niet stil; na 10 minuten volgde er weer een aanval, waaruit de centervoor met een onhoudbaar schot de stand op 02 wist te brengen. W.V.O. gaf zich echter niet gewonnen, en toen haar rechtsbuiten een scherpe voor zet gaf, bracht de linksbinnen met een mooie kopbal de stand' op 12. De spanning steeg met de minuut; maar hoe of W.V.O. ook ten aanval trok, de achterhoede van Juliana was in prima vorm en er was dan ook geen doorkomen voor hen aan. Met deze 12 stand kwam het ein de, en hebben de geel-zwarten een verdiende overwinning behaald. Het tweede elftal leverde ook een mooie prestatie door het sterke Box tel 2 er met 21 onder te houden. Juliana 3 behaalde een gelijk spel tegen R.K.D.V.C. 3. Het vijfde elftal behaalde 'n over winning op R.K.D.V.C. 5. Alzo een succesvolle dag voor de geel-zwarten. Zondag a.s. komt S.C.O. uit Oos terhout bij Juliana op bezoek. KAATSHEUVEL. Desk wint bij Goes en behoudt mede de leiding. GOES—D.E.S.K. 2—3 Desk is er ook d'e derde wedstrijd in geslaagd de volle buit te behalen, al dient gezegd te worden dat er zeer hard voor gewerkt moest wor den, want Goes heeft tot en met de laatste seconde gevochten om nog een gelijk spel te kunnen behalen. Bij Desk was Kees v. Wezel als rechtsbuiten opgesteld, voor de ge blesseerde v. Mosselveld. Vanaf d'e aftrap neemt Desk geleidelijk een overwicht en weet reeds na onge veer tien minuten de leiding te ne men, als Willy Damen na een mooie aanval, doelman Zwartepoorte met een bekeken rollertje het nakijken geeft. Het plaatsen is bij Desk goed en de Zeeuwen moeten alle zeilen bijzetten om verder onheil te voor komen. Na ongeveer 20 minuten spelen weet wederom Willy Damen, nu met een hard afstandsschot, het tweede doelpunt aan te tekenen. Nog vóór de rust weet Goes een tegenpunt te forceren; als stopper en keeper van Desk elkaar niet goed begrijpen is een van de Goes voor hoedespelers er bij om hier dank baar gebruik van te maken; 12. Na de rust weet Desk de voor sprong tot 13 op te voeren als een hoge corner van rechts, door Jan Damen genomen, keurig door Van Wezel met het hoofd in de uiterste hoek wordt geplaatst. De Zeeuwen geven zich niet gewonnen en zetten alles op alles, maar dit levert niet meer d'an één doelpunt op, zodat Desk bij het eindsignaal weer twee kostbare punten binnen heeft. Dessers, zondag a.s. komt Hulst op bezoek, een ploeg die uit 3 wed strijden reeds 5 punten verzamelde, met een doelpuntenaantal van 12 vóór en 4 tegen. In deze ploeg speelt o.m. Neefs, die vorig jaar nog bij Willem II in Tilburg speelde. Giste ren won Hulst met liefst 72 van Internos, zodat we op een zware wedstrijd kunnen rekenen. Dessers, houdt hier rekening mee en traint indien enigszins mogelijk dinsdag en donderdagavond! Desk 2Concordia-SVD 2 51 De Des-reserves konden vóór de rust hun draai niet vinden en moes ten Concordia een 10 voorsprong toestaan. Na de rust bleek de gehele voorhoede omgezet te zijn en kwam er direct meer vaart in het spel. Door een verrassend schot vanaf de zijlijn in de uiterste hoek, bracht Ad Vloemans de stand op 11. Nu was het hek van de dam en middels Bool, Roeien en Frans Dingemans werd de stand tot 51 opgevoerd. In deze wedstrijd viel het spel van de tot linkshalf gepromoveerde Cor Soeterboek op, en vele bekeken pas ses kwamen van hem in de voorli nie. De overige uitslagen waren: Desk 3Vlijmensen Boys 2 14 wel wat geflatteerd, maar Ver diend door de Vlij men-reserves gewonnen. W aspik 4Desk 4 23 Desk 5Nieuwkuijk 2 50 Desk 5Nieuwkuijk 2 50 In een zonnig najaarsweer is het Desk 5 gelukt om nu van Nieuwkuijk met flinke cijfers te winnen. Met de wind in het voordeel valt Desk di rect aan. Had dit in de aanvang nog geen resultaat, de middenlinie met Rijken en Montee blijft doordruk ken en door de Nieuwkuijk-stopper komt dan het eerste doelpunt in ei gen doel. Dan passeert Abe met de bal aan de voet twee Nieuwkuijk- spelers en knalt keihard in de tou wen. P. Oerlemans vindt het net voor een d'erde goal, en zo gaat de rust in. Na de thee probeert Nieuwkuijk de eer te redden, doch de veste van Desk is muurdieht gesloten. Na 20 minuten laat Voogd nummer 4 aan tekenen en even later is het Oerle mans die de vijfde treffer voor de thuisclub maakt. BerkdijkHieronymus 40 Met maar liefst drie invallers moest Berkdijk aantreden tegen Hierony mus. Dit heeft echter de Berkdijkers niet kunnen weerhouden om met 'n 40 overwinning de beide punten thuis te houden. Toch heeft het er in 't begin niet naar uitgezien dat de rood-zwarten tot dit resultaat zoudèh komen. Hieronymus ging bijzonder vlot van start. Zo nu en dan zagen we een Berkdijkse aan val, doch het spel werd iets te kort gehouden, waardoor deze aanvallen veelal van alle gevaar ontbloot wa ren. Toen echter Hieronymus aan val na aanval opbouwde, toen leek het of Berkdijk plotseling een ge heel ander elftal op het terrein had staan. Goed opgebouwde aanvallen rafelden de Hieronymus-defensie to taal uit elkaar en al vrij spoedig kwam het eerste succes. Een goede aanval bracht de bal bij Jan van Wanrooij, die meteèn een schot los te en via de handen van de Hiero- nymus-doelman in 't net verdween; 10. Een snelle tegenaanval van de Tilburgse voorwaartsen werd keurig onderschept door doelman Wagema- kers. Doch de aanvallen van Berk dijk bleken niet te stuiten, en nog vóór de rust keek Hieronymus' reeds tegen een 30 achterstand op. Een doelpunt van A. Emmers en één van J. v. Wanrooij zijn hier oorzaak van. Na de rust zagen we hetzelfde spelbeeld. Wel kwam Hieronymus enkele malen zeer dicht bij 'n doel punt, doch telkens was het André Wagemakers die zijn heiligdom voor doorboring wist te behoeden. Het grote gevaar kwam echter ook na de rust van de Berkdijkse aanvallers. Vlotte combinaties, zowel op rechts als links, stichtten vaak grote ver warring in de Tilburgse verdedi ging. Een zeer goed schot van Theo Netten werd door de keeper op su blieme wijze gekeerd. Toch kon een doelpunt niet uitblijven. Dat kwam dan ook als Th. Emmers een hard schot loste dat afstuitte op een Til- burgs been; de bal kwam bij A. Em mers, plaatste op zijn beurt naar d'e vrijstaande Jan v. Wanrooij, welke geen seconde aarzelde en via de binnenkant van de staander was 't 40. Dan kwam Hieronymus even los. Een hard schot van de Tilburg se linksbinnen op amper 10 meter afstand, werd op fantastische wijze door keeper Wagemakers gekeerd. Even later had de Berkdijkse goalie geluk toen de middenvoor van Hie ronymus, 2 meter voor doel staande, nog kans zag hoog over te schieten. Met Berkdijk in de aanval kwam 't einde van deze sportieve wedstrijd, waarin zich Berkdijk absoluut de sterkste toonde. Jongens, proficiat. LOON OP ZAND. Uno Animo-Woenselse Boys 3-5 In een zeer rumoerige en har de wedstrijd heeft Uno weer 2 puntjes moeten afstaan, waar door zij weer steviger op de on derste plaats gedrukt is. De Uno- spelers hadden zich zeer zeker moeten beheersen tegen deze wel zeer zwakke leiding, want 't spel was van beter gehalte dan van haar tegenstander. Wanneer scheidsrechter van Wanrooy uit Schijndel laat af trappen hebben de Woenselse Boys reeds in de eerste minuten succes, als de achterhoede voor buitenspel blijft staan, maar de scheidsrechter ontgaat dit en de stand is 01. Uno 't gevaar in ziende weet de bakens te ver zetten en na een kwartier weet van Noye de stand met een pri ma schot gelijk te maken. 11 Lang heeft Uno hier plezier van want in de 25e min. weet Woen- sel weer te doelpunten, doordat de Uno-doelman een zacht rol lertje in eigen doel gooit. Tot aan de rust gebeurt er verder niets bijzonders, behalve de vreemde beslissingen van de lei ding, waardoor de wedstrijd da nig wordt ontsierd. Na de rust zien wij Uno uit 'n beter vaatje tappen en weet het tot een geweldige druk op het Woensel doel te brengen, maar door het goede verdedigen van de doelman enerzijds en door 't slechte fluiten van de scheids rechter anderzijds ontnam hij .Uno 2 strafschoppen. De Boys worstelden zich los en in de 13e min. weten zij hun voorsprong te vergroten doordat de Uno- stopper de bal verkeerd beoor deelt en zij gemakkelijk tot een doelpunt komen. Nog was het niet genoeg en 5 min. later werpt de Uno-doelman een bal naar 'n tegenstander welke er 41 van weet te maken. Uno komt weer terug en een kwartier voor het einde wist W. v. Noye de stand op 42 te brengen. De wedstrijd wordt steeds harder en de arbi ter weet hier geen antwoord op te vinden. Ook Woensel zit niet stil en maakt door haar links buiten er 52 van. Vlak voor 't einde maakt v. Noye er nog 53 van waarmee het einde komt van deze zeer onsportieve wedstrijd, waarbij de leiding de meeste schuld treft. Moge de Uno-jon- gens gezegd zijn, wanneer weer zo'n wedstrijd gespeeld moet ge tracht worden jullie ondanks al les sportief te blijven, anders is succes niet mogelijk. Uno Animo 2-Hieronymus 2 4-2 Het 2e elftal heeft zich door een overwinning op Hieronymus uit Tilburg aan de kop weten te handhaven. Uit 3 wedstrijden hebben zij 6 punten weten te vergaren, wat een goede belofte inhoudt. Ook hun spel is goed verzorgd, want in een prima wedstrijd hebben zij ook weer vandaag hun tegenstander terug gewezen. Jongens, ga zo voort! Longa 6Uno Animo 3 29 Het 3e elftal deed het nog be ter. Met de cijfers 92 wisten zij te zegevieren, waarmede zij de kieine misstap van zondag goed gemaakt hebben. Ga zo door en bezoek ook de training, hetgeen ook voor jullie nodig is. VRIJHOEVE-CAPELLE. Het eerste elftal verloor haar eerste wedstrijd in Zeeland met 2—1. Verder geen verslag ont vangen. Het derde elftal speelde thuis tegen Good Luck 4. Dit was een aardige wedstrijd. Voor rust was SSC voortdurend in de aanval, maar door een uitval maakte Good Luck 01. Na rust wist SSC nog gelijk te maken via de binnenkant van de paal. Hiermede was ook al haar kruit verschoten. Good Luck kon nog vier keer het net vinden, zo dat ze verdiend maar toch geflat teerd deze wedstrijd wisten te winnen. WASPIK. Waspik 4Desk 4 23. Het is d'e jongens van Desk nog gelukt op een vrij „heuvelachtig" terrein een snel verkregen 20 achterstand om te zetten in een 2-3 overwinning. De wedstrijd begon 10 minuten te laat, daar scheidsrechter v. Son verstek liet gaan. Maar de bekende scheidsrechter Kerst werd direct bereid gevonden de leiding op zich te nemen, hetgeen hij op zijn bekende, correcte en resolute wijze deed, want toen een 15-tal minuten na rust een van de Waspik-spelers zich vergat en een Desk-speler na trapte, werd deze man resoluut naar de kleedkamer verwezen. In het begin van de wedstrijd zag het er voor de Desk-spelers niet zo best uit, want na een snelle aanval van de Waspik-voorwaartsen, kogel de hun midvoor onhoudbaar in; 10. Desk kon maar niet gewend raken aan 'het effectvolle veld. Het was dan ook een volkomen verraste Desk-dóelman die een verre pass van de Waspik-rechtshalf voor zijn doel zag tikken en in het uiterste hoekje verdwijnen; 20. Toen vond Desk dat de tijd gekomen was om ook eens iets te gaan doen. De bal werd nu veel sneller gespeeld en persoonlijke duels werden zoveel mogelijk vermeden. Desk werd meer en meer sterker, en de Waspik-ach terhoede, met aan het hoofd hun stoere stopper, kreeg handen vol werk. Vijf minuten voor de rust moest ze echter toch bezwijken; een pass van de Desk-midvoor naar de vrijstaande linksbuiten, werd scherp voor doel geschoven en de snelle rechtsbuiten liet het net trillen; 2-1. Hiermee kwam de rust. In de tweede helft ging Desk door met snelle aanvallen en de kranige Waspik-keeper moest nogal eens duiken. Een minuut of tien later kon hij een solo-ren van de Desk linksbinnen ook niet stuiten en was 't 22. Toen volgde bovengenoemd incidentje, met als gevolg dat Was pik met tien man verder moest spe len, d'at een zware opgaaf bleek, want nog geen vijf minuten later kogelde de Desk-rechtsbuiten weer raak; 23. Wel kwam Waspik nog enkele malen fel opzetten, maar de Desk-achterhoede gaf geen krimp. Bijna was het nog 24 voor Desk geworden, maar het schot van de midvoor werd door de paal gekeerd. Een sterk defensief spelend Desk hield tot het einde de score in haar voordeel, en is hiermee uit haar 2e competitiewedstrijd met de volle buit te voorschijn gekomen. WASPIK. WHITE BOYS—WVO 2 7—0 Het ging zondag in Waspik- Boven bij White BoysWVO 2 voor de Boys van een leien dak je. Maar liefst 7 keer wist het brillant spelend binnentrio het heiligdom van WVO te doorbo ren, waar tegenover de Ooster- houtse ploeg meestentijds geen schijn van kans kreeg tegen de Waspikse verdediging en de spo radische doelrijpe kansen niet kon benutten. Voor de rust bleef de score nog alleszins redelijk. Slechts een doelpunt kon worden aangetekend en wel van de links binnen Huub Kuijten. Bij de aan vang van de tweede helft was de wedstrijd voor WVO dus nog lang niet verloren, maar al spoe dig bleek dat de gebroeders Kuij ten, die als binnenspelers naast hun schietgrage centervoor Han van Etten opereerden, van zich wilden doen spreken. Zij wisten door solo-acties en samenspel de Oosterhoutse verdediging her haaldelijk uit positie te spelen en wisten bovendien een aanval op de juiste manier af te werken. Zo scoorden zij elk twee doel punten. Wat het betekent eén schutter in de voorhoede te heb ben maakte verder Han van Et- ten ons duidelijk. Met drie zie dende schoten maakte hij even- zovele doelpunten. Door deze ho penloze achterstand zakte WVO 20 minuten voor tijd als een kaartenhuis in elkaar vooral ook omdat geen van hun aanvallen genade kon vinden bij de defen- cie van White Boys, die deze wedstrijd ook bijzonder sterk speelden. NEERLANDIA—WASPIK 4—3 Elf voetballers van Waspik Waspik kregen zondag in Dorst, waar zij tegen Neerlandia speel den de teleurstelling van hun voetbalcarrière te incasseren. Een ogenschijnlijk gewonnen wedstrijd werd ondanks alle il lusies toch nog verloren. Wie denkt er ook aan een nederlaag als men met het grootste gemak een 30 voorsprong op heeft ge bouwd. Maar-het kan verkeren en zo ook in Dorst. Na de doel punten van Gijsbrechts. Roovers en Schellekens kwam Neerlandia aan de beurt. Geïnspireerd door enkele (foutieve?) beslissingen van de scheidsrechter waardoor hij aan Neerlandia o.m. een pe nalty toekende en er aan Waspik 'n onthield kon Neerlandia haar 30 achterstand omzetten in 'n 43 voorsprong. HAARSTEEG HAARSTEEG - EMPELINA 5-0. Het bestuur en d eleden van de r.k.v.v. Haarsteeg zullen er zeker geen spijt van hebben dat de oud-speler Bertus van der Heijden, voorheen een der beste voetballers uit de omgeving, na een verblijf van drie jaren bij het Bossche BW, weer naar zijn oude club is teruggekeerd. In de voorgaan de competitiewedstrijden bleek z'n aanwe zigheid reeds een hele versterking te zijn, maar in de wedstrijd van gisteren tegen het bezoekende Empelina, toonde hij het voet ballen nog lang niet te zijn verleerd. Niet aljeen inspireerde hij met gaaf en technisch goed voetbal zijn medespelers, maar per soonlijk nam hij van de vijf gescoorde doel punten er maar liefst vier voor zijn reke ning. Dit alles geschiedde al voor de eerste helft was verstreken en toen zullen vele supporters wel de mening zijn toegedaan, dat er nog wel enkele bij zouden komen. Dat dit niet is gebeurd, danken de gasten op de eerste plaats aan het feit dat de thuisclub overging tot wat men show voet bal pleegt te noemen, maar ook aan de door hen listig opgezette buitenspelval waar de Haarsteegvoorwaartsen telkens inliepen. Over het geheel genomen maakte Em pelina maar eén vrij zwakke indruk; het verband was ver te zoeken, tengevolge waarvan bijna geen enkele bal goed werd geplaatst, ook het schieten liet veel te wen sen over, want doelman Beekmans, die na zijn ongeval weer onder de lat stond, had het vrij gemakkelijk. Het overwicht van de thuisclub kwam al vrij spoedig na het be gin tot uiting; toen immers kreeg van der Heijden een prachtige kans, maar zijn schot faalde. Even daarna was het echter raak, uit een combinatie waaraan bijna de gehele voorhoede deelnam, schoot linksbuiten Jung- geburt het leer hard in het net. Onophoudelijk kwam hierna het doel van Empelina onder druk te staan en binnen het daarop volgende half uur bracht mid voor v. d. Heijden met vier prachtige doel punten de stand op 5-0. Na een kort offensief van de bezoekers dat geen resultaat opleverde brak de rust aan. Ook in de tweede helft domineerden de gastheren over alle linies en het zag er naar uit dat de score nog belangrijk zou worden opgevoerd, maar het feit dat de thuisclub het te mooi wou doen en de bui tenspelval door de bezoekers opgezet, voor kwamen verdere doelpunten. Eenmaal kregen de gasten een goede kans om althans de eer te redden, toen aan hen een strafschop werd toegewezen, maar ook deze kans bleef onbenut. Haarsteeg won tenslotte met 5 - 0 en daarmee mochten de gasten nog meer dan tevreden zijn. RKJVV 2 - HAARSTEEG 2, 7-0. De reserves van Haarsteeg die in het stadion De Vliert in Den Bosch te gast wa ren bij de reserves van RK JVV, hebben met een grote nederlaag de terugreis moeten aanvaarden. Tegen de techniek en de bal- behariÖeling van de Bosschenaren waren de jongens uit Haarsteeg niet opgewassen. Wel trachtten zij met een dosis enthou siasme telkens het getij te doen keren, maar zij slaagden daarin niet. In de eerste helft werd het spel van de RKJVV-ers reeds be loond met drie doelpunten, zonder dat de gasten daar enig resultaat tegenover konden stellen. Ook na de rust waren de gastheren veel beter en dit leidde tot nog vier goals, zodat met een 7-0 stand voor de ont vangende club het einde kwam. HAARSTEEG 3 - RWB 4, 4 - 0. Het 3e elftal schijnt in de nu begonnen competitie met bijzondere aspiraties te zijn bezield. Vorige week kregen de bezoekers uit Nieuwkuijk een grote nederlaag te in casseren en nu werd RWB 4 met maar liefst 4-0 verslaan. De wedstrijd was nog maar amper 10 min. oud toen Haarsteeg door v. Delft de leiding wist te nemen. Het 2e doelpunt kwam vrij fortuinlijk tot stand bij een Haarsteeg doorbraak moest de RWB- doelman ver uit z'n doel komen om de bal het veld in te trappen; het leer kwam ech ter precies voor de voeten van rechtsbinnen v. d. Berk trecht, die meteen een hard schot loste; de doelman was nog niet in zijn ge bied teruggekeerd en moest toezien hoe de bal in het net verdween. Nog voor rust werd het door v. Bladel 3 0. Na de her vatting was de thuisclub weer in de meer derheid, maar dat overwicht leidde maar tot één treffer, 4-0. De gasten slaagden er in de gehele speeltijd niet in om ook maar de eer te redden en moesten met een nederlaag ge noegen nemen. VLIJMEN. VLIJMENSE BOYS—RKC 4—0 Zondag speelde de Vlijm. Boys haar eerste thuiswedstrijd van 't seizoen tegen RKC uit Waalwijk. Voor deze wedstrijd was grote belangstelling, zowel uit Waal wijk als uit Vlijmen. Vlijmen kwam in een nieuwe opstelling voor de dag. En reeds vanaf de aftrap zag men dat er meer vuur in de strijd zat, want in de eerste min. kwam RKC er al goed af. Maar spoedig verplaatste RKC 't spel en zaten geducht voor het Boys-doel maar zonder succes. Vlijmen kwam nu en dan ge vaarlijk opzetten. Met verre trap pen werd de voorhoede aan het werk gezet, maar ook bij de Boys bleef succes uit. RKC werd hierna sterker, steeds dreigde er gevaar voor het Boys-doel, maar het juiste schot ontbrak, zelfs enkele corners brachten even min succes. Toen de Boys met 'n onverwachte aanval de RKC- achterhoede op de proef had ge steld, ging RKC weer ten aanval de linksbinnen kreeg een kans voor het doel, maar trapte mis. Zelf rolde hij wel in het doel, maar de bal ging naast. RKC kreeg even hierna een vriie trap op de rand van het strafschopge bied, maar het schot was te hoog gericht. RKC bleef volhouden, maar het spel was te kort en het werd te veel op links gespeeld, waardoor de rechtsbuiten die steeds vrij stond geen kans kreeg. RKC kreeg enkele minu ten voor de rust nog een kans, maar Wederom was het schot te hoog. Na de rust pakten de beide partijen flink aan. Na 5 min. kwamen de Boys sterk opzetten, een achterspeler van RKC trapte onvoldoende weg en van Esdonk maakte geen fout 10. RKC ging van de aftrap op het Boys-doel af, maar wederom werd er slecht geschoten en de Boys gingen weer ten aanval. Er werd vinniger gespeeld en in de 10e min. een prachtig schot van van der Elzen en het boogballe- tje ging over de doelman heen- 20. De Boys werden sterker en de RKC-verdediging kreeg het zwaar te verantwoorden. Nu en dan kwam RKC voor het Boys- doel, maar het schieten bleef slecht. De Boys deden het beter forceerde 'n corner welke prach tig genomen werd en door F. v. Engelen keurig ingekopt. 30. RKC bleef moedig volhouden, zelfs nog toen reeds 2 spelers wa ren uitgevallen. En toen nog nummer 3 uitviel en er geen in vallers meer waren, werd moedig met 10 man verder gespeeld, maaf wat zii ook deden, 't ver diende tegenpunt bleef uit. De Boys brachten de stand nog op 40, waarna de scheidsrechter voor het einde floot. RKC beschikt over een aardig elftal maar voor het doel ont breekt het schot. De Boys deden het beter, vooral na de rust toen er meer vuur in het elftal zat en RKC een afwachtende houding aannam. Korfbalwedstrijden Never Down. 2e Never Down 2-Blauw Geel 2 40 4e klas A: JCHH ANever Down B 20 4e Altin ANever Down C02 Nederlands Handbalverbond afd. West-Noord-Brabant Uitslagen van zondag jl. 5 okt. Heren le klasse: Desk—EBHV 2 8—1 JulianaVelocitas 138 SOA 2—Volt 2 5—9 SportiefKSB 513 Heren 2e klasse A: Den BoschTachos 1 59 Desk 2Juliana 2 127 Heren 2e klasse B: KSB 2—Tachos 2 3—6 Dongen—WSC 15—7 CHINA STAAKT VUREN VOOR EEN WEEK. Een week lang zullen de Chi nese communistische batterijen het vuren op de konvooien, die de nationalistische eilanden Quemoy en Matsoe bevoorraden, staken, als de schepen niet wor den begeleid door Amerikaanse escorte-vaartuigen. Dit heeft de communistische minister van de fensie, maarschalk Peng Te Hoeai, meegedeeld. Washington beschouwt dit als een welkome verrassing. De besprekingen in Warschau tusssen de Ameri kaanse ambassadeur Beam en zijn communistische collega Wang trekken op het ogenblik sterk de aandacht, omdat daar is opgedaagd Hoeang Hoea, een naaste medewerker van minis ter-president Ts.joe En Lai. Hoe ang was Tsjoe En Lai's voor naamste raadsman tijdens de be- sprekigen in Panmoenjon, die uiteindelijk een wapenstilstand in Korea opleverden. Hoeang is de grote specialist in Peking in zake Europese, Amerikaanse en Atlantische aangelegenheden. RAZENDE BRITSE KLOP JACHT MAAKT SLACHT OFFERS OP CYPRUS. Tweeduizend Britse militairen hebben vrijdagavond een klop jacht gehouden na de aanslag op twee vrouwen van onderofficie ren, van wie er een in een win kelstraat van Famagusta door terroristen van de EOKA werd doodgeschoten. De andere ligt nog levensgevaarlijk gewond in het ziekenhuis. De soldaten dre ven minstens duizend Griekse Cyprioten in vrachtwagens voor verhoor en traden daarbij zo hardhandig op, dat drie arres tanten om het leven kwamen en 300 anderen werden gewond, waarvan 17 ernstig. Verschillen den van hen verkeren in levens gevaar. Eén ervan ligt met een schotwond in de borst in het ziekenhuis van Nicosia. TWEE AFDELINGEN LUA VOOR NIEUW-GUINEA. Als de wijziging van de dienst plichtwet door de Staten-Generaal is bekrachtigd, zullen kort daarna twee afdelingen van de luchtdoel artillerie met bijbehorend materiaal naar Nieuw-Guinea worden gezon den, die hun basis-opleiding van 4 maanden in Nederland krijgen. On geveer twee maanden moetendan nog worden uitgetrokken voor de administratieve en instructieve voorbereiding en het inschepings verlof, zodat gerekend wordt op een verblijf in Nieuw-Guinea van een jaar voor alle dienstplichtige man schappen. Voor het kader is dei tijd iets korter, omdat de voor-opleiding langer duurt. Voor hen, die straks als1 eersten zullen vertrekken, is de diensttijd in Nieuw-Guinea waar schijnlijk iets korter dan een jaar, omdat de meeste LUA-militairen van de beide aangewezen onderde len d'an al wat langer onder de wa penen zijn.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 6