dag- VROOM DREESMANN Gemeenteraad Vlijmen WAALWIJK 98' 8 54c RH! I 'i woests A9S Crediet beschikbaar gesteld voor de verbetering Groenstrook in Nieuwkuyk Schuimt.. en kan niet krassen! 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 OKTOBER 1958 3 pi8l|2K©Il ui mui Maat 22-23 *T DEN BOSCH TILBURG - HELMOND1 De raad van Vlijmen kwam vrijdaa bijeen onder voorzitter schap van de edelachtbare heer Hoefnagel. Na de gebruikelijke opening herdacht de voorzitter het ver scheiden van Z.H. Paus Pius XII die een lichtend voorbeeld en leidsman was en stond als een rots in de branding. Zijn leiding en woorden waren ons richtpunt. Zijn veel bewogen pontificaat heeft allen aan hem verbonden. Alle raadsleden namen enige ogenblikken stilte in acht. De notulen werden goedge keurd en de voorzitter dankte hiervoor de samensteller. De in gekomen stukken werden als kennisgeving aangenomen. De raad ging accoord met de aankoop van een- perceel van Jo hanna M. Boom, echtgenote van J. G. van Asseldonk aan de Ip- perhoeve 14. Het was aldus de voorzitter een billijke aangele genheid dit perceel aan te ko pen; het lag in het uitbreidings plan Vliedberg. Hij achtte de prijs van 40 ct. per vierkante me ter niet te hoog. Oorspronkelijk was f 5000.- hiervoor gevraagd, doch voor f 4000.- is het goedge keurd. De hr. v. Bokhoven vroeg wanneer de grond voor de ge meente aanvaardbaar is. De voorzitter zei, dat hij in gebruik kon blijven bij van Asseldonk totdat de gemeente het nodig heeft. De hr. v. Helvoirt vroeg hiernaar i.v.m. de pacht. Als het verkocht is ontvangt de gemeen te vanzelfsprekend de huur. Deze grond ligt in 't plan voor een wegverbinding Vlijmen-Vlied- berg. Ook ging de aankoop van grond, van A. W. Palier, Hei straat 19 en van A. H. van Kuyk Achterstraat 14 vlot onder de hamer door. Deze aankoop be treft de uitbreiding van de sport terreinen in de kom Vliedberg, die een oppervlakte van plm. 9 ha. zullen omvaten. De koop a 25 cent per vierkante meter is acceptabel. De heren v. d. (Mee- rendonk en van Helvoirt infor meren naar de prijzen van de grond met betrekking tot de Grondkamer, waarop de voorzit ter zegt, dat deze prijs ongeveer de onteigeningsprijs is. Wat be treft 't afstaan van grond, waar door iemand gedupeerd is, daar voor zal, aldus de voorzitter an dere grond ter beschikking wor den gesteld. Het voorstel van B W tot verkoop van de ten Oosten en ten Noorden van de R.K. kerk te Nieuwkuik gelegen grond ter groottte van 4799 vierk. meter aan de R.K. kerk aldaar ging eveneens door zonder hoofdelij ke stemming. Deze grond lag oorspronkelijk in het wederop- bouwplan. waarover een weg is geprojecteerd, doch dit plan is gewijzigd, waardoor deze grond I overcompleet is. Hij is op cul tuurwaarde geschat en zal f 2399,50 opbrengen. Dit bevat echter een verlies van f 2531,50 t.o.v. de vroegere aankoop. Doch afgezien van dit feit zijn de kerk en de gemeente er mee ge baat. Het was een bemiddelings- voorstel. De heer v. d. Meeren- donk vraagt naar het doel van deze grond. De voorzitter zegt dat hier een gedeelte van als be- j graafplaats wordt ingericht. De raad gaat zonder hoofdelij ke stemming ook accoord met de belangrijke verbetering van de groenstrook in Nieuwkuik en vraagt hiervoor een crediet aan van 'f 18.489.-. In een raadsbe sluit van 22-6-'55 was ook reeds een crediet aangevraagd, dat f 41.000.- bedroeg, dat niet was goedgekeurd. De ligging van de strook is te hoog, zodat er slecht gras groeit en het zand bij regen wegspoelt. De voorz. zegt dat G.S. toch be langstelt in deze kwestie. De in ritten zullen worden verhard met steen en de grasmat moet worden verfraaid. De hr. v. d. Meerendonk zegt dat het kostbaar is de grasmat te on derhouden (maaien) zou daarom heesterbeplanting niet beter zün? De voorz. vindt dat zo'n be planting daar niet past en gras- onderhoud is goedkoper. Wat het verschil tegenover de ze twee credieten betreft, hier over wil Wijkmans meer weten, waarop de voorz. antwoordt dat er nu al veel aan gedaan is, dat ook al kostbaar is geweest. Reeds is voor f 17.000 klinkers gelegd aldus de heer Blauwhof. In elk geval zal een goede verbetering het doro zeer verfraaien. Voorstel van B W tot be schikbaarstelling van een bedrag gelijk aan de in art. 2a van de premie- en bijdrageregeling wo ningbouw 1953 bedoelde toeslag aan L. v. d. Griendt, wonende al hier Voordijk 35 en aan M. v. d. Griendt, wonende alhier Voor dijk 53 ten behoeve van de bouw van 'n dubbelwoonhuis, gepaard gaande met de afbraak van de thans door L. en M. v. d. Griendt bewoonde krotwoningen werd z. h.st. accoord verklaard. De wijziging van de Kinder- toelagerégeling voor het gemeen te-personeel werd goedgekeurd. Per 1 jan. 1957 is deze door het rijk met 10 pet. verhoogd. De vergoeding voor de werke lijk gemaakte kosten van het vakonderwijs over het jaar 1957 zal worden uitgekeerd aan de be- sturen van de R.K. Meisjesschool I te Vlijmen. Eveneens zal 'n aan- vullend voorschot worden ver- leend op de hierboven genoemde i vergoeding voor 't jaar 1958 aan het bestuur van de R.K. Meisjes- school voor V.G.L.O. te Vlijmen j bedragende f 1000.-, uit te beta len na afloop van het kalender- jaar. De raad stemde in met uit breiding van de speelplaats van de R.K. Meisjesschool te Vlijmen. Thans is deze 375 vierk. meter en men acht een speelplaats van 900 vierk. meter verantwoord. Van de tuin zal een gedeelte be tegeld worden. Aan een 8-tal ingezetenen wordt vergoeding in de reisk9s- ten aan één of meer van hun kin deren gegeven welke elders een Ulo-school of een school voor buitengewoon lager onderwijs bezoeken. Over een verzoek werd afwiizend beschikt. De 22e wijziging van de ge meentebegroting die B .W voorstelde werd z.h.st. aanvaard. Van de rondvraag zal voortaan schriftelijk gebruik worden ge maakt Binnengekomen waren enkele stukken van belang o.a. over de borden van Puplex, re clame langs de weg. Aldus de voorz. is B W bevoegd deze als het nodig is te laten verwijderen. Te Nieuwkuik op de groenstrook staat iets dergelijks. Volgens de hr. Broere is t „uit smijter-systeem a. d. Vlijmense bioscoop niet in orde. De voorz. kent de situatie en zegt dat dit op een zachte wijze kan geschie den. Personen die nog geen 18 jaar zijn bij een dergelijke film worden in de hal reeds verwij derd. De manier waarop 't thans geschied is echter niet storend. De burgemeester en politie zul len hierin beslissen. Het gezin v. d. Meijden dat in een onbewoonbare woning huis de is dinsdag jl. een woning, toe gewezen. De heer van Bokhoven vraagt om in de toekomst i.v.m. de tech- j nische ontwikkeling van de ge- meente goed voorgelicht te wor- den wat betreft de plannen van De stevige bus van water afstotend materiaal kunt U zonder bezwaar met natte handen aanpakken. Het poeder blijft kurkdroog en gemakkelijk strooibaar. Geen lastige gaten meer te openen. Even trekken aan een handig trekplak- bandjeopen! Kijk naar Uw blinkende pannen en U wéét het. Super Vim overtreft alles in kracht en vlijt. Super Vim schuimt veel beter. En méér schuim betekent méér reinigingskracht! Super Vim is ook ideaal voor Uw vloeren, tegels en aanrecht. U werkt beslist sneller, pretiiger en beter dan vroeger. Probeert U het maar direct wederopbouw en uitbreiding als ook met de planen van de pro vincie die de nieuwe provinci ale weg aangaan. Ook zal op de ze wijze het publiek op de juiste manier worden voorgelicht en zij zullen een goed begrip tonen voor het gemeentebestuur. Ook de heer v. Helvoirt duidde hierop later nog. De heer v. d. Heijden haalde alsnog de vuilnisstorting aan te Haarsteeg, B W had toegezegd dit te voorkomen, maar het ge beurt nog steeds. Het terreintje is eigenr>om van fa. Rex te Dru- nen die het van het kerkbestuur heeft gekocht. Het ontsiert de dorpskern in ergerlijke mate, daarom zal op' spoedige afwer- wing hiervan worden aangedron gen. De heer Broere wil een duide lijker omschrijving i.v.m. de aansluiting van de waterleiding zien, opdat de mensen niet di rect voor het feit komen te staan om vooruit te betalen, alvorens hun aansluiting tot stand komt. De hoer Blauwhof geeft hierop 'n toelichting. Hierna sluit de voorzitter deze vergadering met het gebruike- gebed. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer H. H. M. Vrijhoeven, onderwijzer aan de St. Clemensschool, alhier behaalde te 's-Gravenhage de acte Wiskunde L.O. MET DE KUNSTKRING „TOT DE UITERSTE GRENZEN DER AARDE". Op dinsdag 28 okt. a.s. brengt het kunstkringprogramma een lezing met film door mr. Th. Re- gout,' die als onderwerp kreeg „Tot de uiterste grenzen der aar de". Het is inderdaad een tocht van het uiterste noorden tot diep in het zuiden, n.l. vanaf de Be- ringstraat tot Vuurland, die mr. Regout gemaakt heeft. De totaal afstand bedroeg 30.000 km. Het meest interessante van deze tocht waren wel de grote tegen stellingen tussen het barre noor den en het warme zuiden, die niet alleen tot uitdrukking ko men in de natuur, maar ook in de volken die de verschillende streken bewonen. Tegen een fan tastisch decor van sneeuwber gen, gletschers, en ondoordring bare oerwouden trekt een Ne derlands gezelschap van noord naar zuid. De film, die van deze tocht werd gemaakt, is zeer boei end en knap gemaakt. De twee volgende avonden van de Kunstkring ziin vastgesteld op: 18 nov.Het Nederlands Ka merkoor o.l.v. Felix de Nobel en op 2 dec.: Toneelgroep Theater. HEEMKUNDIG GENOOTSCHAP WAALWIJK E.O. De Heemkundige Kring voor Waalwijk e.o. is dit seizoen ge start met een lezing door de heer drs. H. Essink, die enige filmpjes vertoonde over heemkundige on derwerpen in Twente, Westfa- len en Brabant. Het eerste handelde over de Loonse- en Drunense Duinen. Bijzonder mooie plekjes natuur schoon heeft hij opgenomen. Op deze manier ziet men hoe schoon onze eigen omgeving is. Vervol gens leidde hij de leden door Twente. Vanuit zijn geboorte plaats Oldenzaal ging de tocht langs landwegen met mooie oude en nieuwe boerderijen, over de IJsel, door Doesburg, met fraaie opname van Laag Keppel en Ve- luwzoom naar Arnhem. Ook be zocht hij Munsterland in West- falen waar hij het landelijk- en stedenschoon opnam. In de omgeving van Eindho ven filmde hij Hooidonk en de omgeving van Nuenen, waar de r~'!Dommel zijn vrije loop heeft. De •Dommelse watermolen was Wer- 'Hbkelijk ie|;S moois. Ook van Turn hout en Meerseldreef heeft hij p. jenige opnamen gemaakt. I Iets dichter bij huis zagen wij i-Jde prachtige Haarsteegse wiel in zijn schitterende omgeving. Het is jammer, dat deze wiel zo wei nig bekendheid geniet, want het is. een van de mooiste plassen. Tot besluit zagen we de car navalsoptocht van Oldenzaal, die voor de Achterhoek zeer be kend is, alsmede de kermis, het Paasvuur en het folkloristische gebruik van de Palmpaas aldaar. Om op dit terrein te besluiten liet hij ons zien: 'n goede kleur- opname van 't Gilde St. Ambro sias uit Baardwijk, tijdens het Koningschieten. Op deze avond waren diverse heemkundige onderwerpen op amateuristische wijze verweven en populair heeft drs. Essink er bij weten te vertellen, zodat de ze avond goed geslaagd mag he ten. Door middel van de secretaris de heer J. Toorians deelde de voorzitter dr. F. Vercauteren mede, dat de laatste zijn functie als voorzitter overdroeg aan de heer Essink, waarmede de ver gadering accoord ging. De secre taris dankte de heer Essink voor zijn medewerking op deze eerste avond van het seizoen en hoopte dat de leden spoedig hun onder werpen zullen inzenden voor volgende lezingen, zo dat een programma kan worden opge steld. Het is de bedoeling, dat dit seizoen gevuld wordt met spreekbeurten door de eigen le den om op deze manier de acti viteit te bevorderen. De avond werd verder gemoe delijk doorgebracht met de be spreking van verschillende on derwerpen, waaruit blijkt, dat er toch wel belangstelling be staat voor dit werk. Een ding moet van het hart: de belangstelling der leden was donderdagavond zeer klein. Men miste veel leden. Laten we ho pen, dat 't in de komende maan den beter mag zijn. Een goede opkomst is voor de spreker aan genaam, want hieruit blijkt reeds de interesse voor ziin onderwerp. Een volgende keer beter! WAALWIJKSE KIP LEGDE EI VAN 140 GRAM. Een „Hermelijn Sussex" van de heer Passier in de Jan de Rooystraat heeft eht vrij dag il l gepresteerd om een ei van 140 gram te leggen, welk feit in kippenkringen grote beroe ring heeft verwekt, want 'n nor maal kippenei is. zoals onze goe de lezers weten, heel wat lichter. Toen wij de super-kip van de heer Passier vroegen, hoe zij het had klaar gespeeld, zei ze: „Het is het ei van Columbus". Prettig is dat de kip de eenvoud zelve is gebleven. Ze blijft gewoon in het hok bij de andere kippen, groet iedereen vriendelijk en bereid zich in alle stilte voor op het we reldkampioenschap ei-leggen, dat omstreeks Pasen in Wladi- wostok zal worden gehouden. ALLEEN GELDIG WOENSDAG 22 OCTOBER 2-Persoons moderne stalen slaapkamer. In de 'kleuren gfijs/blauw en grijs/tomaat. Bestaande uit: ledikant 120x190 cm. met voetbord en prima 'spiraalmatras, 1 nachtkastje, 1 tafel A A ^50 fen 2 stoelen. Compleet 11/ Zeer voordelig badstof bandages, QP( mooie kwaliteit. Nu 3 stuks voor 73 Een leuk stuk speelgoed voor de allerkleinsten. Werppop, met zachte vulling A 10 en rammelkop I Zware tricot jon gensblouse, m. lange mouwen en moderne kraag. De binnenzijde geruwd, dus heerlijk warm. Mooie dwarsstre- pen, in diverse kleuren, voor jongens van 4 tot 14 j.Voor 14 j. 3^5 6.25 Voor 4 jaar 3 Effen zwanendons flanel, voor warme heren-, dames- en kin derpyjama's, in alle nieuwe kleuren. Een extra zware kwaliteit, extra voordelig. 80 cm. breed 1.10 Prima lederen school tassen, met zwart tus- senschot, 2 vakken en 2 grote voorvakken, voorzién van trapslo- ten en riemsluiting. Keuze uit diverse leder- 70 cm. breed soorten. Zeer voordelig 90 Effen wollen raffia en structuurjaponstof- fen. Deze nouveauté's brengen wij in een groot kleurenassorti- ment, o.a. brons, cog nac, linde, coraille enz., 130 cm. breed, 90 per meter O „Prisma" schoenen, geheel nieuwe leest, fn bruin en beige, met solide pororubberzo- len. Alléénverkoop Vroom Dreesmann N.V. Maat 32-35 7.95 28-31 6.95 24-27 5.95 GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN.j Koop nu voordelig zo'n moderne gang- of .hallamp. Verkrijgbaar in de kleuren groen of rood. Compl. gemonteerd f90 Mousse nylon dames handschoenen, met gebreide wollen voe ring. Uiterst sterk en warm. Keuze uit 12 modekleuren. ^60 NU A Rhodia carré's, met kleine weeffoutjes. Een flinke maat, in zeer aparte dessins en nieuwste najaarstinten. Extra 90 voordelig 3 Gedroogde abrikoosjes, over* y§c heerlijk ook bij rijst. 250 gram Ot1 Kokostongetjes, een zeer fijn koekje. 250 gram NU maakt U alles dubbel zo vlug schoon, want. Zachter en fij'ner poeder. Voel tussen duim en wijsvinger hoe zacht dit poeder is. Het is veilig voor alles. Super Vim schuimt het vuil weg. Krachtig... maar o zo veilig! u/2 200.2 eo

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 3