KAATSHEUVEL WAALWIJK Eindexamen Gew. Sociale school afd. Kaatsheuvel Firma G. Vloemans in het goud. volledig pension gezocht Reclame Varkensvlees Woensdag GEHAKTDAG 1 1.30 per l kg. 7 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 20 OKTOBER 1958 7 Op iedere dis TUIJP'S vis Jan Tuijp Fa. Vincent Weyers NEK CARBONADE GELD. ROOKWORST f 1.88 p. '/2 kg. f 1.98 p. »/2 kg- GEK METWORST f 1.10 p. */2 kg. HAAGSE LEVERWORST I 1.- p, 7z kg. DE WORSTSPECIALIST OOSTElNDE 61 - SPRANG Clublokaal Keesje (café A. v. Hilst) car. brt. gem. h.s. pt. 1 Ad. v. Cromvoirt (BSV) 375 118 3.40 16 10 2 M. Teurlings (Central) 343 132 2.59 21 8 3 P. v. Huiten ('t Zwaantje) 295 140 2.10 22 6 4 A. Hamers ('t Zwaantje) 246 156 1.57 12 4 5. W. Pullens (HBS) 223 208 1.07 9 1 6 C v. Muylekom (BSV) 179 188 0.95 6 1 De volgende spelers hebben dus in de finale geplaatst, die op 29, 30 en 31 okt. a.s. in het club lokaal van, de BV Ons Genoegen (Jac. Passier) worden gespeeld. Kees Teurlings van Central, kwam als kampioen 1957 recht streeks in de finale, zodat de lijst van deelnemers er als volgt uitziet: 1. Kees Teurlings, Central. 2. J. v. Helvoirt, HBS. 3. M. v. Bracht, 't Zwaantje. 4. Ad. v. Cromvoirt, BSV. 5. M. Teurlings, Central. 6. H. Lombarts, BSV. Vrijdag en zaterdag 17 en 18 ok tober, had in de Gildenbond 't eind examen plaats van de 3-jarige cui- sus, die in oktober 1956 begon. Dit examen, dat zaterdag besloten werd het mondeling gedeelte, werd door j alle 15 candidaten met succes afge- j legd. Nadat alle leerlingen hun j proefwerk hadden beëindigd, wer- den de diploma's uitgereikt door de diocesane directeur van de Ontwik kelingscentrale, de zeereerw. pater Fidentius. De belangstelling voor deze plech tigheid was vrij groot; we merkten o.a. op: vertegenwoordigers van alle vakbonden, het gemeentebestuur en de eerw. Broeders. In zijn woord tot de aanwezigen prees pater Fidentius het succes van deze afdeling. Van de 20 mannen en jongens die drie jaar geleden deze cursus begonnen, brachten er vijftien deze tot een goed einde, dat ver boven het ge middelde van de diocesane afdeling ligt. Pater Fidentius liet vooral in zijn betoog uitkomen dat de geslaag den niet tevreden moesten zijn met het resultaat dat hier deze middag werd bereikt. De kans die de leer lingen hier kregen, danken zij aan de "service die de K.A.B. ben heeft geboden. Vanzelfsprekend noemde hij het dat, als tegenprestatie, de ge slaagden hun opgedane wijsheid ook zoveel mogelijk ten dienste moeten stellen van het sociale werk in de beweging. Het hoge peil van deze cursus en ook de onderwerpen die in de verscheidene speeches waren behandeld, deden hem de overtui ging geven dat er wel degelijk werkkrachten voor onze K.A.B. in deze rij van geslaagden huisden. Na de diploma-uitreiking werd 't woord gevoerd door de diocesane bondssecretaris, de heer v. Zon, die, na zijn felicitatie aan dë cursisten, vooral de nadruk legde op de steun, die ook van deze sociale cursus ver wacht wordt. De moderne lijn die de K.A.B. volgt, vraagt mensen die iets meer dan de middelmatig geschool de arbeider aan kennis in sociale problemen kent. Gij hebt bewezen, aldus de heer v. Zon, u deze kennis te hebben aangeleerd. Gebruikt ze, om het moderne apostolaat van de K.A.B. groter en meerdere vruchten te doen afwerpen. Namens de gemeente voerde wet houder Grootswagers1 het woord. Ook hij wenste de geslaagden na mens het gemeentebestuur geluk en constateerde dat de verleende sub sidie, getuige de resultaten, zeer ze ker goed besteed is geweest. Hij kon dan ook meedelen dat het gemeen tebestuur zeer zeker bij een even tueel volgende cursus ook dan zijn medewerking zal blijven verlenen. Na deze afgevaardigde van 't ge meentebestuur, werd nog 't woord gevoerd door de heer J. Grootswa gers als voorzitter van de R.K. Fa brieksarbeidersbond, die ook voor de vakbonden in het algemeen veel vruchten zag voor de toekomst van deze op zo prachtige wijze behaalde successen. Na een dankwoord van pater Fi dentius aan alle sprekers, werd ook nog het woord gevoerd door de heer Mr. Deuss ais directeur van de school, die mede namens alle colle ga's, docenten, leerlingen, 't ge meentebestuur, de plaatselijke afde ling van de K.A.B. en de eerwaarde Broeders dankte voor, de uiterst prettige samenwerking in de afge lopen drie jaren hier ondervonden. Hierna sloot pater Fidentius de officiële plechtigheid. Na dit officiële gedeelte kwamen docenten en leerlingen nog bijeen om, na het hun aangebodene op smakelijke en prettige wijze te heb ben verorberd, nog enkele uren in gezelligheid onder elkaar door te brengen. Met goed gevolg: L. Beerens, P v. Dijk, J. v. Heijt, A. van Laarho ven, J. Nannes, Fa. v. Onzenoord J. Stokkermans, L. Timmers en A v. Wezenbëek. Met zeer goed gevolg: G. Klijn, W. Muskens, Th. v. d. Rijken, A. Valk. Met zeer veel lof: G. Boumans, W. v. d. Velden. GOUDEN BRUILOFT IN DE ANTONIUSSTRAAT. Het gaat zaterdag a.s. feest wor den in de Antoniusstraat, waar een eerzaam echtpaar, Jan Kleijndijk en Drika Damen hun gouden bruiloft gaan vieren. De buurt en geheel Kaatsheuvel kent dit eerzame, de gelijke paar mensen, die steeds in hun huwelijk en hun arbeid een voorbeeld zijn geweest voor hun om geving. Nog zijn beiden vitaal en vol arbeidslust. Elke morgen is hun eerste werk een gang naar de kerk, om dan dë verdere dag door te bren gen met alles wat huis en tuin en de andere omstandigheden mee brengt. Jan verzorgt zijn tuin, zijn kippen en konijnen en helpt verder zijn vrouwtje mee in 't huishouden. Drika doet haar huishoudelijk werk en is ze daarmee klaar, dan helpt ze een handje mee aan het stik-, lijm en plakwerk dat haar dochter ver richt. Vijftig jaren 'heeft het twee tal in de Antoniusstraat, destij d,s Kruisstraat geheten, gewoond en nooit is er iets anders geweest dan respect voor deze buurtbewoners. Nagenoeg zijn gehele trouwtijd heeft Jan thuis zijn werk kunnen verrichten; alleen direct na de oor log is zijn gang even naar de fabriek geweest. Het huwelijk schonk hun zeven kinderen, waarvan twee vroegtijdig gingen hemelen. Vier traden in het huwelijksbootje en een der dochters bleef thuis bij va der en moeder. En al was hun leven en omgang een halve eeuw beschei den en eenvoudig, zaterdag a s. zul len zij zich niet kunnen onttrekken aan het feest, dat een buurt, die hen respecteert, hen zal bereiden. groot succes. De heer Beerens legde met zijn ploeg beslag op een eerste prijs met lof met 132 van de 14a punten, terwijl hij daarenboven met het totaal aantal punten (60) de eerste commandantsprijs behaalde. De heren J. Dingpmans en L. Spa pens verwierven met hun ploegen ieder een 2de prijs. Een mooi succes voor onze E.H.B.O.-ers. CONCERT. Bij haar bezoek aan de voetbal vereniging „Niel" te Keulen des tijds, werd Desk een matinee aange boden door de Manner gesang-ver- ein „Concordia" te Keulen. Blijk baar is deze uitvoering goed in de smaak gevallen, want onmiddellijk nodigde de heer L. v. Berkel dit koor uit in zijn café-restaurant „De Steenbakker" een concert te komen geven. Ons telefoonnummer is 261 7 U belt en wij bezorgen Bestellingen van Loon op Zand worden gaarne aangenomen. Beleefd aanbevelend Volendammer Vishandel Hoofdstraat 20 Kaatsheuvel telefoon 261 7 waarvoor men overigens een prima vertolker had in de persoon van de bariton Joost Walter, die met zijn prachtig geluid ieders bewondering afdwong. Dat de discipline bij deze mensen af was, behoeft eigenlijk niet te worden vermeld. Al met al een goed geslaagd con cert. DUIVENSPORT. Zaterdag a.s. houdt de K.V.P. zijn maandelijkse ledenvergadering, waarop de uitreiking plaats heeft van de kampioenschappen van het afgelopen seizoen. Hiervan zijn de winnaars: Vitesse: 1 M. v. Boxtel, 2 Jac. Klerx, 3 C. de Bondt, 4 Jac. Duquesnoy, 5 M. v. Boxtel. Middenfond: 1 M. v,. Boxtel; 2 Jac. Klerx, 3 en 4 M. v. Boxtel, 5 Mac. Vloemans. Fond: 1 M. Ververs, 2 Ca Labee, 3 M. Lensveld, 4 A, de Bie, 5 H. Schoenmakers. Jonge duiven: 1 P. Ligtvoet, 2 C. tiv. Boxtel, 3 A. v. d. Hoven, 4 M. ?9V. d. Velden, 5 M. Ververs. Wisselbeker Orleans: M. v. Box tel. Generale kampioen: 1 M. v. Box tel, 2 Jac. Klerx. -»rrrcri AGENDA. Onder de vele bedrijven in de schoenen'branohe in Kaatsheuvel zijn er nog niet zo heel vele, die terug kunnen wijzen op een halve eeuw. De firma G. Vloemans, momenteel in de Gasthuisstraat, is echter een van deze. De GEVEKA geniet een goede reputatie, die opgebouwd en bevestigd is in deze 50 jaren. Het was juist op 25 oktober van 't jaar 1908, toen de heer Gijsbertus Vloe mans heel bescheiden, maar met ernst en een opvatting van eerlijk en verantwoord zaken-doen, in de Huijgenstraat met 2 knechts het be drijf grondvestte. Machines waren toen nog een weelde en, zoals het overgroot deel van Kaatsheuvel toen produceerde, was het bij Bertus ook handwerk, en wel uitsluitend da messchoenen. De zaak groeide ech ter zienderogen, want 'het product dat de zaak leverde, voldeed in alle opzichten en Vloemans had al direct vaste afnemers, die zijn werk prefe reerde, met het gevolg dat al spoe dig moest worden overgegaan tot 't aanschaffen van een doornaaimachi ne om de productie te bespoedigen. Er werd ook uitgezien naar een be tere accomodatie, en toen de gele genheid geboden werd 't pand Gast huisstraat 67, waar thans de zaak nog gevestigd is, te betrekken, sloeg de heer Vloemans direct toe. Het personeel was uitgegroeid tot 8 man en de productie bleef beperkt tot damesschoenen. Vloemans zelf be zocht zijn vaste klanten, wanneer hij eens een dagje uit de fabriek weg kon, en waar hij binnen liep volgde bestelling. Het bleef crescen do gaan, al was het dan niet met grote sprongen. In 1916 maakte de heer Vloemans gebruik van het aanbod, hem door de heer Verbaandert de eigenaar van het pand gedaan om 't pand te kopen, waardoor hij de mogelijk heid tot verdere uitbreiding zelf in handen had. In 1917 volgde toen de eerste uitbreiding met een verdere aanvulling van het machinepark. De tijden waren toen echter niet zo heel rooskleurig en ook de GEVEKA bleef niet van klappen verschoond. Een jaar met alleen in de lopende faillissementen een verlies van 25.000, was nu juist geen stimulans om met lust de zaken te behartigen, doch de heer Vloemans ging niet bij de pakken neerzitten en worstelde verder, tot hij in 1932 weer tot uit breiding kon overgaan, met nog een periode van sombere jaren tege moet. Hij had echter hulp gekregen in zijn vier zoons: Jan, Piet, Frans en André, die ieder voor zich hun man stonden, en ook de slechte vooroorlogse jaren kwam men te bo ven, tot in 1941 het bedrijf werd stilgelegd, de bezetter nagenoeg het gehele machinepark leegroofde en dë productie stil lag. Nauwelijks was ons land echter vrij, of door de R.H.L. werd vergunning verleend tot het leggen van een Diesselmotor en het maken van bonvrije schoe nen. In 1945 volgde een toewijzing voor leren schoenwerk en van toen af ging het weer crescendo in de GEVEKA, die een productie van 10001200 paar per week afleverde. In 1949 trof een zware slag zaak en familie, want vader Vloemans kwam plotseling te overlijden, doch reeds vijf jaren daarvoor had hij de hoofd leiding reeds in handen gelegd van zijn oudste zoon Jan, die ook thans nog als zodanig in de beste harmo nie met zijn drie broers de zaak leidt. Door het plotseling overlijden van zijn echtgenote in 1957 werd de viering van het gouden bestaan der firma tot a.s. zaterdag 25 oktober uitgesteld. Zeer zeker zullen velen, zowel zakenrelaties als particulieren deze dag hun attentie betonen aan het bedrijf en de firmanten van de GEVEKA. Naar we vernemen zullen die dag een viertal werknemers gehuldigd worden, die op die dag een jubileum herdenken. OPGEDRAGEN. Aan de firma L. v. Geel alhier werd opgedragen het bouwen van een garage met bijbehorende inrich tingen, voor rekening van de heer L. Hamers aan de Sweensstraat in dë Berndijk, onder architectuur van de heer Lambriexs te Tilburg. GROTE SUCCESSEN VOOR DE E.H.B.O. De E.H.B.O. Damiaan nam zondag weer deel aan de jaarlijkse EHBO- wedstrijden te Boekei, en weer met j Maandag 8 uur n.m. repetitie kon. ierk. harm. Apollo, zaal hotel Smit; i v8 uur n.m. repetitie kon. erk. harm. i;.St. Jan, zaal P. v. Dun. Dinsdag 7.30 uur n.m. repetitie Ifr.k. par. kerkkoor St. Jan, Patronaat; Zondag gaf men hieraan gevolg. 8.30 uur n.m. repetitie zangvereni- behoorlijke zaal en geen behoorlijke werktuigen. Het moet, dunkt ons, voor een vereniging als „Ons Huis" j (86 leden), die zich ten doel stelt de lichamelijke oefeningen op een hoger peil te brengen, heel onple zierig en ontmoedigend werken zijn. BROMFIETSER GESCHEPT. Op de hoek van de van der Schuerenstraat en de Burg. Ver- i wielstraat werd vrijdagmorgen j de slagersknecht F. v. C., toen hij j de bocht met zijn bromfiets te ruim nam, door de auto van J. v. d. L. gegrepen. Hij werd tegen het wegdek geslingerd en be kwam een bloedende hoofdwon de. Per ambulancewagen werd hm naar het ziekenhuis overge bracht. Flinke schade aan brom fiets en auto. BOTSING. Toen P. de L. vrijdagmorgen m«t zijn bestelwagen op de Burg. Smeelelaan wilde draaien, kwam hij midden op de weg terecht op het ogenblik dat A. de W. met zijn personenauto wilde passe ren. De botsing bleef beperkt tot wat materiele schade. Zaterdagmorgen draaide 'n personen-auto in de Grotestraat de garage in toen plotseling 'n bestelauto, waarvan de chauf feur het blijkbaar niet had be merkt, tegen de wagen aanreed, die deerlijk "werd beschadigd. PLOTSELING OVERGE STOKEN. Toen het 5-jarig zoontje van de fam. de Werd uit de Pater v. d. Elzenstraat plotseling de Wil- helminastraat overstak, werd hij gescnept door de auto van de heer M. H. uit Kaatsheuvel, die het kind ondanks krachtig rem men niet meer kon ontwijken. Het kind werd naar het zieken huis vervoerd, waar bleek, dat de verwondingen echter niet van ernstige aard waren, zodat het jongetje later op de dag weer naar Kuis kon worden vervoerd. JEUGDCOMMISSIE WSC OR GANISEERT BALAVOND TEN BATE VAN ST. NICOLAAS" FEEST JUNIOREN. Een schone traditie getrouw zal de Jeugdcommissie van WSC ook dit jaar weer een balavond organiseren ten bate van de vie ring van het St. Nicolaasfeest voor de ieugd van deze vereni ging. Wie weet wat het St. Nico laasfeest voor de jeugd betekent, zal o.i. graag zijn steentje bijdra gen voor het welslagen van de ze zo sympathieke balavond, die zal worden gehouden op zondag 26 okt. a.s. in de zaal van De Ge croonde Leersse. De aanvang is gesteld op 8 uur. Een uitstekend bandje zal voor de juiste muziek en stemming zorgen. Uitgeno digd worden uiteraard alle leden supporters, donateurs, de adver teerders in Goal, de leden van de handbalvereniging en natuurlijk eventuele introducees. De wel zeer geringe entreeprijs kan o.i. voor niemand een bezwaar zijn. 's Middags om 12 uur gaf het koor voor een behoorlijk bezette zaal een matinee, en 's avonds volgde voor een volledig bezette ruimte een con cert. Onder leiding van haar diri gent Peter Biesdorf, gaf 't 40 leden tellende mannenkoor een geslaagde uitvoering. Het programma bestond uit werken, die hoofdzakelijk uit Die Heimat stammen. Tussendoor gaf men enkele opera-fragmenten, ging Semper Vivens', in 't Hoventje. Woensdag 24 uur n.m. Exposi tie Missiehuis Antonius Princee en Lennart; 8 uur n.m. repetitie Harm. Kon Muz. Gez. Euphonia; 8 uur n.m. Apollo-theater „Vleugels van de Vloot", 14 jaar. Donderdag 8 uur n.m. repetitie zang vereniging Bel Canto, zaal P. v. Dun. BAARDWIJKS TONEEL VIERDE ZILVEREN JUBILEUM. Ter gelegenheid van zijn 25-jarig bestaan hield de toneelvereniging Baardwijks Toneel gistermiddag in het Gemeenschapshuis een receptie, waarbij de vereniging van vele zij den gelukwensen in ontvangst mocht nemen. Burgemeester Teijssen sprak woor- ten, deputaties van: de harmonie St. Jan, de K.A.J.-drumband en van de toneelverenigingen: O.O.G., D.V. S.V. en G.E.O., en verder nog vele particuliere personen. Van 't Werk verband Katholiek Amateurtoneel was een gelukstelegram binnenge komen. 's Avonds werden de beide jubila rissen, de heren Kolsteren en v. d. Wiel, in intieme kring gehuldigd. den van waardering voor al hetgeen De heer H. Maas bood beiden een door de vereniging in de afgelopen 25 jaar is verricht in het belang van het gemeenschaps- en ontspannings- leven. Spr. noemde het een bewijs van vitaliteit en van toneelspel op j goed niveau, dat de vereniging zich ondanks moeilijke tijden toch in j stand heeft weten te houden en hij hoopte, dat Baardwijks Toneel nog i vele jaren haar vruchtbaar werk zou kunnen mogen voortzetten. Bij zondere waardering had de burge meester voor de twee zilveren ju bilarissen, dhr. Kolsteren en v. d. Wiel, die hij pioniers in het Waal- wijkse toneelleven noemde en die voor vele jongeren een grote stimu lans zijn geweest. Volgens de ere-voorzitter, de heer C. Pullens, getuigde dit jubileum van een grote persoonlijke ambitie voor het toneel en van een voorbeel dige gemeenschapszin. Hij achtte 't belangrijk, dat Baardwijks Toneel zich in deze tijd, waarin men het amusement zo gemakkelijk elders gaat zoeken, toch heeft weten te handhaven en de gemeentelijke en provinciale subsidies bewijzen wel, dat de vereniging een goed niveau heeft bereikt en zich daarop heeft weten te handhaven. Onder de velen, die op deze re ceptie hun gelukwensen kwamen aanbieden, merkten wij verder op de censor van de vereniging, pas toor v. d. Brekel, de geestelijk advi seur, kapelaan de Kroon, een van de oprichters, de heer Mulders, een aantal oud-leden, van wie de heer L. v. Cromvoirt namens dezen een geschenk onder couvert aanbood voor de aanschaffing van requisie- paar gouden manchetknopen aan en de echtgenoten bloemen. GESLAAGDE GYMNASTIEK- WEDSTRIJDEN VAN „ONS HUIS" Zaterdag werden in de zaal van De Gecroonde Leersse gymnastiek- wedstrijden gehouden, welke waren georganiseerd door de gymnastiek- vereniging „Ons Huis", en waaraan door zes verenigingen werd deelge nomen, te weten: P.S.V. en E.T.V., beide uit Eindhoven, Olympia uit Zaltbommel, Olympia uit Tilburg, Volt uit Tilburg en „Ons- Huis". Voor deze wedstrijden had men een geheel nieuwe vorm gevonden. Zij i bestonden n.l. uit een les van een half uur, te geven door de leider van elke vereniging. In deze „les" j werden zowel grondoefeningen ge- geven als werktuigoefeningen. De jury werd gevormd door de heren Spannings en Glabeek uit Eindho- ven. Er is, ondanks de voor gym nastiek ongeschikte zaal en de in niet bijster goede staat verkerende werktuigen, uitstekende gymnastiek te zien geweest, waaraan de Zuide lijke Keurploeg, bestaande uit zes dames en zes heren, nog een aantal staaltjes van eminent turnen toe voegde. De jury wees de Jongensafd. i van Volt uit Tilburg tenslotte als winnaar van de eerste prijs en de wisselbeker aan; tweede werd ETV uit Eindhoven, derde Olympia uit Zaltbommel en vierde „Ons Huis" Op deze geslaagde gymnastiekdag is weer eens gebleken hoe hopeloos ten achter de sportaccomodatie voor gymnastiek in Waalwijk is: geen HERFSTWANDELING 1958 - UDENHOUT. De eerste herfstwandeling georganiseerd door Udenhouts Belang en j.l. zaterdag ge houden is een grandioos en ten dele onver wacht succes geworden. Het aantal inschrij vingen overtrof de verwachtingen zelfs zo ver, dat donderdag de mogelijkheid tot in schrijven moest worden stopgezet. Om ongeveer half drie werden de wan delaars door de burgemeester verwelkomd. Hij noemde het zeer verheugend te kunnen constateren dat óók nog zoveel jongeren een rustige wandeling door de natuur wis ten te waarderen. De organisatie liep zo vlot, dat reeds voor 3 uur de eerste van de ongeveer 230 deelnemers konden vertrek ken vanaf Hotel 't Centrum. De route van 9 km lengte voerde langs de uitspanning De Rustende Jager, waar werd getracteerd op koffie met „Udenhoutse broeder", 'n plaat selijk gebak, naar Bos en Duin, waar om half zeven een origineel jachtmaal werd op gediend en een souvenir werd verstrekt De deelnemers - afkomstig zowel uit de omtrek als uit Rotterdam, Amsterdam, Vlaardingen, Dordrecht en nog zoveel an dere plaatsen, waren unaniem enthousiast over deze eerste wandeltocht, die zeker vat baar is voor herhaling. Het is dan ook de bedoeling er een jaarlijks terugkerende traditie van te ma ken. BEHENDIGHEIDSRIT. De Waalwijkse motor- en bromfietsclub D.V.B. organiseerde zondag 19 okt. een be- hendigheidsrit, die wel bijzonder geslaagd mag heten. Het weer was prima en er was geen gebrek aan geestdriftig publiek, dat het over de wip rijden en het springen met motoren, buitengewoon vond. De diverse uitslagen waren als volgt: Motoren: 1 H. Remie 158 strafpunten; 2 B. Pols 172,5; 3 Fr. Kuis 215; 4 P. Schep 235 strafpunten. Scooters 1 H. Moonen 412; 2 H. Horn- man 442; 3 Willendorf 575; 4 H Floren 585 strafpunten. Bromfietsen 1 Leo Fitters 395,5; 2 G. van Heijst 412; 3 A. Colet 432; 4 Ad Fit ters 495. HET BABY-HUIS. Weer is Waalwijk een nieuwe zaak rijker geworden en wel in de Sint Antoniusstraat/hoek Eerste Zeine. Het is de firma D. v. d. Hout die in dit snel groeiende stadsdeel een spe- ciaalzaak gaat openen in baby- en kleuterartikelen. Onder het motto „alles voor Uw baby" steekt hij van wal met een zeer unieke sortering wiegen, kinderwagens, boxen, kle ding, speelgoed en alles wat de baby nodig heeft. Bij deze opening geeft de firma v. d. Hout aan alle babies, die ge boren worden tussen 22 okotber en 22 november a.s. een aardige verras sing, welke iedereen zonder enige verplichtingen kan afhalen. De be hoefte aan zo'n dergelijke winkel was groot. Welnu, wij wensen mevr. v. d. Hout dan ook gaarne alle suc ces toe voor de toekomst. Voor eventuele bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie elders in dit blad. NED. BOND VAN OUDSTRIJDERS EN DRAGERS VAN HET MOBILISATIE-KRUIS afdeling Waalwijk. Op donderdag 23 oktober a s. zal de eerste schietavond worden ge houden van dit seizoen. Mede in verband met de komende kring schietwedstrijden en de te organi seren open Waalwijkse kampioen schappen, zijn deze schietavonden van groot belang. Zij worden ge houden in de zaal van „De Gecroon de Leersse" (café J. de Nijs). NCVB afd. WAALWIJK EN OMSTREKEN. Op donderdag 16 oktober j.l. vergaderde de afdeling Waalwijk en Omstreken van de Nederland se Christe.n-Vrouwenbond weer in het Willem van Oranje Colle ge. De heer Gelei.inse, bestuurs lid van de Chr. Bond van Pa troons in het Meubilerhigsbe- drijf, 9-prak over: „Vorm en Sfeer". De vorm, aldus spreker, is zichtbaar en moet de sleer aanbrengen: dit laatste is het be langrijkste. Het. bedrag dat nu aan woninginrichting wordt be steed is slechts de helft van dat van 1923. De voorlichting en op leiding die de stoffeerders ont vangen is de laatste tijd sterk uitgebreid. Ook het publiek ont vangt uitvoerige voorlichting op damesbeurzen, in tijdschriften en zelfs op huishoudscholen. Spreker stond ook stil bij de materialen en artikelen die op dit ogenblik aan de markt zijn en gaf daarbij allerlei waardevolle tips. Na de pauze vertoonde* <hij een aantal zeer fraaie dia's waar door men kon kennismaken met allerlei verschillende mogelijk heden om van een interieur iets aantrekkelijks te maken. Al met al was het een interes sante en boeiende avond, waarop de NCVB met genoegen kan te rugzien. De volgende vergade ring is vastgesteld op donderdag 27 november a.s. Mej, E. Strin- gér, zendelinge in. Centraal Nw - Guinea, zal dan aan de hand vati kleurendia's spreken over haar werk onder de nog in zo primi tieve omstandigheden levende stammen in dit gebied. GEVONDEN EN VERLOREN. Gevonden enkele huissleutels; een paar handschoenen; portemonnee met inh.; gou den ringetje; ballpoint; armbandje; munt biljet van f 2.50. Verlo'renzwartbont kalf; oude stem; paar balletschoentjes; damesjasje; dames tasje; vulpen; trouwring; nummerplaat auto RJ 85-98; 2 m2 schuimplastic en een m2 triplex; div. sleutels. AGsENDA. Maandag en woensdag Musis Sacrum 8 uur: „Het uur der wraak", 14 jaar. Luxor 8 uur: „Het monster van Venus", 14 jaar. Woensdag Cantine Timtur, 7.45 uur: repetitie gehele Waalwijkse Orkest. Donderdag Musis Sacrrum, 8 uur: „Schuld en boete", 18 jaar. Woensdag 8 uur repetitie Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Zondag 12 uur: repetitie Mannenkoor in De Twee Kolommen. Per 1 november a.s, in Drunen of directe omgeving van maandag tot vrijdagavond Grotestraat 184 Waalwijk VOOR DE BOTERHAM Aanbevelend I

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 7