DW MMNG Imposante winter Modeshow fyoAt Internationaal Jazz-evenement in Brabant-hal teDen Bosch Van Mierlo's Brood- en Banketbakker van Lr Heure des Dames 250 gram Goudse Moppen PRISMA 'n BEST horloge DAMESJAPONNEN Scholten's Textiel 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 24 OKTOBER 1958 10 Sprang Capelle Waspik De Brabant-hal, een van de hallen van de Bossche Veemarkthallen, zal maandagavond a.s, het middelpunt zijn van een jazz-concert zoals het Zuiden dit nog niet heeft gehoord en gezien en ook niet gemakkelijk" meer te zien zal krijgen. De duizenden fer vente jazz-fans, die het Zuiden kent, zullen dan hun hart kunnen ophalen aan de muziek van het all coloured en all-star orkest van Sammy Price, dat op initiatief van de heer J. P. Looze, directeur van het service-bu reau der katholieke jeugdraad, ten on der het impressariaat van Lou van Rees voor één avond naar de Bra bantse hoofdstad is gehaald. Men mag dit optreden van Sammy Price en zijn orkest zonder overdrij ving een jazz-evenement van grote allure noemen, want de acht personen waaruit het orkest bestaat zijn stuk voor stuk zeer bekwame musici, die zelfs in Amerika, waar eenoog op het gebied der jazz toch zeker geen ko ning is, een grote naam hebben. Daar is eerst Sammy Price zelf, de King of the barrelhouse blues en boogie-woogie. Sammy heeft met tientallen zeer groten uit de jazzwe- reld opnamen gemaakt, o.m. met Kid Wilson, Johnny Temple, Lee Brown, Lonnie Johnson, Pete Brown, Dizzy Gillespie, Sidney Bechet, Lionel Hampton, Ella Fitzgerald en vele an deren. Verder werkte hij mee aan vele televisie-uitzendingen, o.a. met Lena Home, Art Tatum, Teddy Wil son, Earl Primus e.d. Hij maakte ve le langspeelplaten en gaf in 1956 63 concerten voor Jeunesse musicale de France". Zijn eerste tournee in Eu ropa was in 1948, waarbij hij is op getreden in Spanje, Frankrijk, Bel gië, Zwitserland en Nederland. Deze zomer trad hij op bij het Festival Mondial du Jazz in Knokke en Can nes met Ella Fitzgerald, Sidney Bechet, Sarah Vaughan, Coleman Hawkins en 40 andere jazz-groothe- den. De andere leden van het orkest zijn Jimmy Louis, de bassist van het orkest van Count Basie, Doc Chea tham, trompet, J. C. Higginbotham, trombone, Eddie Barefield, sax/clar. Elmer Crumbly, trombone, J. C. Heard, drums, en de charmante Taffy Douglas, zangeres. Onder de uit te voeren nummers komen overbekende tunes voor St. Louis Blues, Basin Street Blues, When the Saints go marching in, I got rhythm, Memphis Blues, Ain't misbehaving, Muskrat Ramble, South Rampart Street Parade, Sweet Geor gia Brown, Squeeze Me, Up the laz» river, Walkin' en shoutin' the boogie, en vele andere bekende nummers. Woensdag brachten Sammy Price, Taffy Douglas, Jimmy Louis en J. C. Heard een bezoek aan Den Bosch. Zij werden hartelijk ontvangen door de directie van P. de Gruyter N.V. en door de directie van de nieuwe Hei- neken Brouwerij. Door beide bedrij ven maakten zij een korte rondgang. In hbtel Central op de Markt werd het gezelschap een muzikale hulde bereid door de Jazz-band te Den Bosch de „Tin Pan Alley", waarna vele honderden jeugdige jazz-fans de vier grootheden bestormden om foto's en handtekeningen, die door Sammy en de zijnen royaal werden uitgedeeld. De liefhebbers van de echte en goede jazz kunnen wij alleen maar aanraden maandagavond een reis te maken naar de Bossche Brabant-hal, want het is werkelijk „the best show in town" met hoogstaande jazz-mu- ziek. In ons nummer van vrijdag jl. kondigden wij de zo onderhand bekend wordende modeshow van de 8 gecombineerde Tilburgse firma's aan. In de zalen van de Nieuwe Kon. Harmonie, hebben deze Huizen voor een talrijk pu bliek laten zien, wat deze win ter gedragen zal worden, op een briljante en imposante show. Het is ons niet mogelijk alles tot in de puntjes te beschrijven, doch wij zullen ons beperken tut het voornaamste. Modehuis Teulings toonde prachtig samengestelde collec ties van creaties uit Parijs, de Empire en de ligne courbe had den speciaal de aandacht. In geklede modellen was zij primeur. De hoge taille blijft in de mode, terwijl de rokken kort zijn gehouden. Als de gro te modetinten liet zij de col lectie van absinth, glaise, bal samine en sherry zien. De gekle de japon met overrok, leek op een zgn. „que de Paris". De cock tail en avondtoiletten van zijde met nylon waren iets sprookjes achtigs. In 't haar werd 'n dia deem gedragen, die het bijzonder goed bij het avondtoilet doet. Schoentjes van torgoud comple teerde het geheel. Op het gebied van regenkle ding bracht fa. Gimbrère een zeer ruime rode jas met opossum kraagrand en afgeronde voor panden. In tweed waren er re genmantels, die tevens als win termantel dienst kunnen doen. Zij zijn waterafstotend. Een fraai dessin was de camelman tel, terwijl iets fijns werd ge bracht in Harristweed in 'n ori ginele italiaanse creatie. Vooral doelmatig waren de Claritt pop lin mantels met orlonbont ge voerd, welke zeer modieus zijn. We zagen ze o.a. in de nieuwe kleur: verte-menthe. Bijzonder lief waren de poplinmantels uit de stof van de wereldberoemde Franse stoffenkoning Boussac. Het mpdel in wit poplin met le der afgebiesd en lederen knopen» met dito regenkapje deed het zeer goed.Tevens de mantels met afknoopbare bontkraag. In ga bardine regenmantels voerde zij gedistingeerde beige tinten. Ook op -arapluie-gebied was weer iets nieuws te zien. Exclusieve haljen waren uitgevoerd in lak- ledër, kalfsbont, en leder met 'n houtsoort gecombineerd. De stoffen zijn licht gehouden en de uitvoering is voornamelijk ny lon. De sportkleding van de fa. Hamers- van Hooff - zeer veel Zwitsers en Zweeds import deed het zeer goed. De belang stelling hiervoor was zeer groot. De ski-kleding was opvallend be ter in deze lastex-uitvoering, d.i. eeh elastische geweven stof ge combineerd van wol met nylon.» Dit artikel heeft in de dames- skiwereld de markt Veroverd, omdat zij zo schitterend om het lichaam sluit. Het geeft cachet en charme. 'Ook de Draion pan talons geven iets nieuws te zien. De ski- en après-ski-overall is uitgevoerd in mooie uni-kleuren. De modieuze ski-jacks in poplin en nylon zijn doelmatig. De laat ste zijn gemaakt van poreuze ny lon en is tevens waterafstotend. De sport-coats, het bekende Sturka-dessin warën schitterend. Op het gebied van truien, pull overs bracht zij iets bijzonders, want het waren Zweedse gebrei de kledingstukken in Eskimo- en Lapland-motief met overwegend mosgroene kleur. In tassen was het de mosgroene fluwelen tas, die veel bijval oogstte. Diverse lederen tassen en ceinlures de den het zeer goed. De charmante kleding van de fa. Dora v. d. Ven vooral in bont had natuurlijk de dames beïn vloed, want hoe prachtig was niet de nieuwe mantel in Wind sor-tint en de 7/8 jas als schild padmodel. De garnering op an dere stoffen was iets aparts. Een laken mantelcostuum met persi- aner ceintuur en dito mof-tas was beeldig. De zeldzame mooie stola's en capes in de nieuwe nertskleur: dessert-gold en her- tnelijn kortom alles getuigde yan smaaK en doelmatigheid. Het schoeisel van fa. Mesco, was interessant. Het flatje met zgn. scooterhak was iets nieuws. Dit seizoen is het deldy-hunting- leder modieus en vooral in beige. De après-ski laarsjes zijn spits geworden, waarmee de plompe laarzen van vorige seizoenen ge heel verdwenen zijn. Zij staan charmant en zijn waterdicht. Dat de mode op de „spits" is ge dreven laat ons de wandelschoen zien, alsmede het avondschoentje De hakjes worden lager omdat de kleding korter wordt. Attrac- de de uitnodiging door Reisbu reau Wassing, die Miss Zamira Proud met graagte aanvaardde, als stewardess van de EL-AL, Israëlitsche luchtvaartmij. Na de show werd zij aan het publiek voorgesteld. Op Capri behaalde zij de titel van de meest vol maakte en ideale stewardess. De gehel show stond in het teken van deze luchtvaart- mij. Op deze show heeft dit bu reau de aanwezigen alle inlich tingen weten te geven i.v.m. de goedkope luchtreis Amsterdam- Jeruzalem, alsook andere reizen voor o.m. wintersport en fami- liebezoekreizen aan emigranten, I waarvoor ook een aantrekkelijk i tarief is ontworpen. Al met al heeft deze show ge toond, wat de winter aan mode brengt en op alle gebied en voor iedereen was er iets. Zowel luxe, als in het gewone genre, kortom wat getoond werd was het modi euze en moderne, naast het doel matige. Het laatste kenmerkte deze zeer geslaagde show. 1 De avondshow was totaal uit verkocht zodat vele dames teleur werden gesteld. Een bewijs dus, dat deze genoemde firma's alles in het werk stellen zich aan te passen aan de vraag van de mo de. VAN 24 T/M 30 OKTOBER tief is het wildleder en de zgn. no-colour of naturel kleur. Het avondschoentje in satijn en tor- regoud is interessant. Bij elke kleding heeft fa. Li- belle een hoedje, dat uiterst fijn is verzorgd. De nieuwe lijn is het hogere model, vooral in groen en beige, terwijl ook rood en zwart in trek zijn. De hoe den zijn met bont gegarneerd en zijn aldus aangepast aan de bontjas. De ideale dracht bij de hoogopstaajnde kragen is het Turban-model, Het verenhoedje doet denken aan het pruikmodel want de veertjes vallen op het voorhoofd. Door de fa. van Eysden is de 'make-up verzorgd der manne quins, waarvoor zij met de mees- jte izorg de producten van het Amerikaanse huis Revlon ge- ,bruikten. De lipstick en nagellak ''"ook Vah Revlon deden het zeer Hgoed. We noemen het bekende product Butterfly-pink in zacht rose, dat bij alle modekleuren past. Een proefflacon „Plaisir"- parfum van Rafaël was een wel kome gift voor de bezoekende dames. Iets nieuws was van deze firma de zgn. parfum-verstuiver zeer handig om mee te nemen in tasjes, terwijl het een mooi ca deau is voor dames of heren. Bij het avondtoilet noemden wij al de diademen die in diverse mo dellen aanwezig waren. Ook in bijouterieën wijst zij de dames de goede weg. Vooral met succes voerde zij ook de „Poll-on" mas cara in vier tinten. De klap op de vuurpijl vorm- ENGELAND—RUSLAND 5—0 Het voetbalgevecht van de eeuw tussen Engeland en Rus land op de smetteloze grasmat van Wembley is niet een strijd geworden van die allure zoals de voetbalkenners hadden ver wacht. Het Russische elftal stel de min of meer teleur en in de tweede helft hebben de Engelsen dan ook op volkomen regelmati ge wijze hun grote overwinning kunnen opbouwen. De Russen voetbalden fraai, maar toch stroef en onbezield en tegen de lange passes van de Britten had den zij eigenlijk maar weinig verweer. De meest productieve man van de Engelse aanval was Johnny Haynes van Fulham die de bal driemaal langs de Russi sche doelman joeg. Bobby Charl ton benutte feilloos een straf schop, nadat rechtsbuiten Bryan Douglas door back Koeznetsof op ongeoorloofde wijze in de rug was aangevallen. In de laatste minuut van de wedstrijd beleef de de zwoegende Nat Lofthouse zijn grote triomf tegen de Russi sche stopper, die hij voordien niet had kunnen overwinnen.TJit een lange pass van Haynes jpeg hij de bal, na een snelle wending rond de Rus, flitsend in het Rus sische doel. De Engelsen hebben hun re vanche op overtuigende wijze ge kregen, zij vormden onbetwist de betere ploeg. R.W.B. Het eerste elftal gaat zondag op visite in Heusden. Dit is we derom een zware opgave, doch we verwachten dat het elftal in zijn geheel beter zal spelen dan tesen SCB. Dit zal trouwens wel nodig zijn, wil mén in Heusden kans maken op succes. Voor het 2e elftal zal het niet meevallen ongeslagen te blijven na a.s. zondag, nu de sterke re serves van Boxtel in Besoijen op visite komen. Een aansporing voor de spelers van het 2e om in deze wedstrijd extra hun best te Israëlisch bezoek aan L'Heure des Dames. In samenwerking met „EL-AL" de Israëlische Luchtvaart Mij., heeft fa. Wassing te Tilburg haar bijdrage geleverd op deze show l'heure des dames. El-Al onderhoudt verbindingen tussen Amsterdam-Wenen-Tel Aviv-Parijs-Rorne-Tel Aviv in omgekeerde richting via Londen naar New York. El-Al vliegt met de Bristol Brittania, een uitste kend vliegtuig met Turboprop- motoren. Het verdiént respect, dat een zo jonge stdat als Israël reeds zijn eigen Nationale Lucht vaart Mij. heeft. De Israëlische stewardess Miss Zamira Proud was hierbij verte genwoordigd om alle bezoekers de nodige informaties te ver strekken. Zij won op Capri de ti tel van volmaakste en ideaalste stewardess van de maatschappij en, die op het Midden-Oosten vliegen. Zij is geboren in Tel- Aviv en goeide op in het dorpje Beer-Jaacov en kreeg er een ty pisch israëlische opvoeding .Ook vervulde zij haar milit. dienst plicht, zoals alle meisjes dat in Israël moeten doen. Voor plm. 6 weken geleden kwam zij in het wereldnieuws wegens het verge zellen van een ten vondeling ge legde baby op de luchtlijn Lon- den-New York. Als stewardess heeft zij dus een goede naam we ten te verwerven en het is de fa. Wassing dan ook gelukt haar hier te engageren, als agente van de genoemde luchtvaartmij. doen is overbodig. Na de goede beurt van verleden zondag, dur ven we tegen Boxtel toch wel op een gelijk spel te rekenen. Aan vang 2.30 uur. Het 4e speelt om 12 uur thuis tegen Nieuwkuik 2. Jongens pro beer er op zijn minst een gelijk spel van te maken. Succes, RWB-ers. JULIANA. BAARDWIJK—SET, Tilburg. Zondag a.s wordt bovenstaan de ontmoeting voor de competi tie op het Juliana-terrein ge speeld. Het is enkele jaren gele den dat beide verenigingen el kaar hebben ontmoet en na de goed gespeelde wedstrijd van zondag jl. welke Juliana een overwinning opleverde zijn de vele supporters benieuwd wat zij tegen SET zullen presteren, want ook deze Tilburgers zijn sterke tegenstanders, zodat wij de Juliana-spelers aanraden zich van het begin tot het einde ten volle te geven om succes te be halen, daar ook Set na hun over winning van zondag er alles op zal zetten hun overwinningen voort te zetten. Wij hopen dat 1 onze spelers nu eens op eigen terrein zich van hun beste zijde zullen laten zien, daar de uitwed strijden, al waren deze zwaar met prima spel werden overwon nen. Aanvang half drie. Juliana 2 moet naar Oister- wiik om tegen Taxandria 3 de strijd aan te binden.Dit is ook 'n sterke tegenstander en onze re serves staat een zware wedstrijd te wachten. Juliana 3 speelt om 12 uur op eigen terrein tegen WSC 3. Het 4e elftal heeft ook weer een uitwedstrijd en moet naar Geer- truidenberg om tegen Right 'Oh 3 voor de competitie te spelen. Juliana 5 is voor zondag a.s. vrij van competitiewedstrijd. STASSAR Waalwijk RKVV DESK. TOP DUEL TE OOSTERHOUT. TSC1— DESK 1 Aanvang 14.30 uur. Het nog zonder verliespunten zijnde DESK trekt zondag a.s. naar Oosterhout om in 't sport park van de Warande, TSC te ontmoeten; 'n TSC dat in 5 wed strijden slechts 1 punt verloor namelijk bij Roosendaal en mo menteel de eerste plaats inneemt op de voet gevolgd door Middel burg en Desk, die beiden 8 pun ten hebben vergaard uit 4 wed strijden. Het lijkt ons dat beide kee pers zondag nogal eens hande lend zullen moeten optreden want deTSC voorhoede scoorde in 5 wedstrijden 16 doelpunten, terwijl die van DESK in 4 wed strijden 15 goals fabriceerden. Zal de verdediging van Desk stand kunnen houden tegen het enthousiaste spel van de Ooster- houters? Dit zal beslist niet mee vallen omdat in TSC's aanvalsli- nie o.m Broeders speelt die nog vorig jaar in het eerste elftal van NAC speelde, terwijl verder de buitenspelers nog al eens een doelpunt voor zich opeisen. In dien echter in de Des-achterhoe de geen onnodige risico's geno men worden en de ballen reso luut naar voren worden gespeeld moet het TSC-geweld te bedwin gen zijn. De halfspelers zullen echter speciaal hun verdedigen de taak niet mogen verwaarlo zen, één halfspeler wil nog wel eens ver mee naar voren om zijn schutterscapaciteiten te beproe ven. Als gelet wordt om direct de buitenspelers in het spel te betrekken dan moet ook de Des voorhoede aan hun trek komen. De Des-voorhoede zal nu moe ten tonen ook tegen sterke te genstanders op te kunnen. Wil len onze jongens succes boeken dan zal zeer snel gespeeld moe ten worden. Zondag jl. misten we de open aanvallen, waarmede deze competitie reeds enkele fraaie resultaten werden be haald. J Dessers, verdedig uw niboie kans op de leiding in een snelle en in elk geval sportieve wed- strijd. Vele supporters zullen U in deze zware wedstrijd aanmoe digen, stelt deze mensen niet te leur. De leiding berust bij de heer J. v. d. Have te Schiedam. DESK 3--HEUSDEN 2 Aanvang 12 uur. Scheidsrechter J. Rosenbrand, Sprang-Capelle. Hét nog zonder winstpunten zijnde derde elftal ontvangt het tweede elftal van Heusden en zal hieraan een hele kluif heb ben. Dessers tracht reeds zondag op het goede' pad terug te keren. DESK 5—WSC 5 Aanvang 12 uur. Scheidsrechter A. de Rooy, Sprang-Capelle. Het vijfde elftal ontvangt het nog ongeslagen zijnde WSC 5 en kan op een stevige ontvangst re kenen. Wij zijn benieuwd wat de mannen van Groenendaal zul len presteren nu zij een tegen stander van dezelfde sterkte ont moeten. Wie hier wint neemt te gelijkertijd de leiding in die af deling zodat het er danig zal spannen. ALTIJD APARTE Grotestraat 175, Waalwijk UNO ANIMO—SCHIJNDEL. Zondag 26 okt. speelt Uno weer thuis en wel tegen Schijndel. Het is de ploeg die het vorige seizoen het kampioenschap behaalde. De vorige competitie hebben de 'Loonse jongens wel de beste wedstrijden gespeeld tegen deze tegenstander. Wij verwachten zondag een goede strijd want het wordt voor Uno de tijd enige punten te vergaren en als er van het begin tot het einde gewerkt wordt en in de voorhoede wat beheerster wordt gespeeld is dat ook mogelijk. Voorbije zondag is er hard gewerkt maar de afwer king was dikwijls zoek in de voorhoede. Laat ons zondag be ginnen met beheerst en doel treffend te spelen en laat nu zien voor eigen publiek dat het beter kan dan tot heden is ge beurd. Wij verwachten dus zon dag een sportieve strijd met een poed einde en van de supporters verwachten wij dat zij hun jon gens op een .sportieve wijze zul len aanmoedigen. (Zie vervolg sport vierde blad)* BILJARTNIEUWS. t Hedenavond om 8 uur zal in café J. de Gouw een gecombineerde vergadering wor den gehouden van de besturen van de bil jartclubs di# telkenjare aan de onderlinge biljartcompetitie deelnemen. Er zullen enkele nieuwe bestuursleden moeten worden gekozen en besproken moet worden wanneer met de competitie zal wor den begonnen. KERKDIENSTEN ZONDAG 26 OKTOBER 1958. Ned. Herv. Kerk 9.30 en 3 uur Ds. W. B. v. d. Meulen. Geref. Kerk 9.30 en 2.30 uur Ds. P. J. Bos. CHR. BESTURENBOND. Op woensdag 5 november a.s. komt de Chr. Besturenbond Sprang-Capelle in alge mene vergadering bijeen. Als spreker hoopt op te treden de heer H. J. Krooshof van Utrecht, die zal spreken over: Wij en de Europese Gemeenschap. PROPAGANDA-VERGADERING. De jaarlijkse propaganda-vergadering voor het Chr. Nat. Vakverbond vanwege de Chr. Besturenbond Sprang-Capelle is voorlopig vastgesteld op zaterdag 15 en maandag 17 november a.s. in het gebouw van de Chr. Volksbond alhier. Medewerking aan deze C.N.V.-familie-avond zal worden verleend door de Toneelvereniging Gezelligheid al hier. Opgevoerd zal worden: Onder valse vlag. WONINGBOUW. De bouw van een aantal woningwetwo ningen in de gemeente Sprang-Capelle, die wegens faillissement van de aannemer werd gestagneerd, zal nu weer voortgang hebben. De afbouw werd aanbesteed en de in aan bouw zijnde woningen aan de Schrevelstraat en de Wilhelminastraat zullen worden af gebouwd door de aannemers Spierings en Wagemakers, en die in de Molenstraat door aannemer Hoefnagel. BEROEPEN. Ds. L. Trouwborst, Ned. Herv. predi kant alhier heeft een beroep ontvangen van de Herv. Gemeente van Oosterwolde. TENNISCLUB ROAKTHUM. Enkele leden van de tennisclub hebben het plan opgevat deze winter een toneel uitvoering te geven. In studie heeft men genomen het stuk „Het dievennest" van Hans Nesna. RONDWANDELING. Het fanfarekorps Kunst na Arbeid al hier hoopt a.s. zaterdagmiddag een rond wandeling te maken door een gedeelte der gemeente. OPBRENGST COLLECTE. De collecte voor het Roda1-Kruis heeft in de gemeente Sprang-Capelle opgebracht 'n bedrag van f 366.06. JUDO-DEMONSTRATIE. In het stationskoffiehuis van de heer P. Pruissers alhier, zullen a.s. vrijdagavond, 24 oktober, judo-demonstraties worden ge geven. De toegang is geheel vrij. OLIEBORINGEN. De N.V. Nederlandse Aardolie Maat schappij gaat (in het kader van de opspo- 1 ring en winning van bitumina in Nederland) een verkenningsboring verrichten in Was- pik-Boven. Het geldt hier een proefterrein dat gelegen is te midden van de Carmelie- tenstraat en even ten oosten van de recto- raatskerk. In verband met de werkzaam heden daaraan verbonden zal genoemde maatschappij vanaf de betreffende plaats een verbindingsweg tot stand brengen met de Carmelietenstraat. KERKDIENSTEN. De kerkdiensten der Ned. Herv. Kerk zijn voor zondag 26 oktober a.s. als volgt: 9.30 en 14.30 uur ds. Schipper alhier. VOETBALPROGRAMMA. Het voetbalprogramma voor zondag 26 oktober bevat voor wat de Waspikse clubs betreft de volgende wedstrijden le klas: Waspik I-WVO 2 Oosterhout en Right'oh G'berg-White Boys 1. 2e klas: Veerse Boys 2 R'veer - Waspik 2 3e klas: Waspik 3 - Right'oh 2 G'berg en White Boys 2 - Raamsdonk 2. AMICITIA. Het a.s. weekend blijven de supporters van de korfbalver. Amicitia van wedstrijden verstoken, omdat i.v.m. het feest van Chris tus Koning alle twaalftallen vrij zijn. ATAK. Ook voor de volleybalclub ATAK staan voor zaterdag geen competitiewedstrijden op het programma. Sammy Price en zijn all coloured all-star show Geachte redactie, Tot mijn spijt, ben ik mede namens velen van onze vereniging genoodzaakt commen taar te geven op de beide verslagen, die doof uw verslaggever, van W.S.C. is weer gegeven voor het publiek, (volgens de, u be kende reden kon WSC die zelf niet ver zorgen). Het is in het geheel niét mijn be doeling, om van de j.l. zondag gespeelde wedstrijd iets fraais te maken, daarvoor was het spel van de onzen te veel onder de maat, maar een dergelijk verslag dat gewoon over loopt van ongezoute critiek en afbrekerij is voor niemand aanvaardbaar, er komen mijns inziens te weinig van die citaten in voor die men neutraal of objectief kan noe men. Ook het afbreken van jeugdige spe lers, geeft blijk van weinig psychologisch inzicht. In het verslag van uw verslaggever in de laatst gespeelde wedstrijd, tegen een van onze zusterver. werd het ene team weerspiegeld als zo ongeveer een kwikzilve ren ere divisieploeg, en het andere als een stelletje uit een onderafdeling. Ook in dit verslag zat zeker niet dat in, wat men rede lijkerwijs van een neutrale mag verwachten. Het is geenszins mijn bedoeling, geachte heren, om een slecht spelend elftal lof toe te zwaaien, maar wij mögen toch wel ver langen dat men wat milder is met zijn zwaar afbrekende critiek, waar de betrok ken vereniging (wie dan ook) alleen maar veel nadeel van kan hebben. Ik weet niet mijne heren, of u dit krabbeltje wel de moeite waard acht om daar commentaar op te geven, maar houd u er wel rekening me de, dat mijn bedoeling uitsluitend is „Schrijven zo het is, dus de waarheid, zich beperken tot de wedstrijd, maar niet de zaak erger maken als het al is, met het ver keerde aan te dikken en het goede (al is dit weinig) zo veel mogelijk te verzwijgen, van f 0.75 voor f 0.65 PUTSTRAAT 68 TEL. 2855 WAALWIK Onze ROOMBOTER SPECULAAS Is klasse SPECULAAS met een dergelijk schrijven is niemand ge baat, dit heeft alleen maar tot resultaat dat de betreffende vereniging (wie dat ook mo ge wezen) onnodig belachelijk wordt ge maakt. Ook is het advies geven aan de keuze commissie van WSC over het wel of niet opstellen van spelers, zeker niet nodig, daar zij zelf wel over die capaciteiten be schikken. Geachte redactie, mijn hartelijke dank voor uw toegestane plaatsruimte. R. K. Uw verslaggever wil het heel kort ma ken, want de voetbal-waarheid heeft even veel nuances als er clubkleuren zijn. Hij zal het schrijven van de voetbalverslagen van W.S.C. in de toekomst gaarne overlaten aan de bevoegde en objectieve W.S.C.-re porter (hopelijk is hij aanwezig) en zich niet meer ten velde van W.S.C. vertonen. Het neutrale publiek mag dan 's maandags over de waarheid van deze verslagen oordelen en constateren hoe men ook in het voetbal in zelfgenoegzaamheid kan indommelen. Wel behoudt de pers zich te allen tijde het recht voör zich iets af te vragen, de capaciteiten van welke keuze-commissie dan ook ten spijt. Red. l.4fe H it. „if -ï X,

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 10