¥ROOü DREESMANN UW MENIIG woeiii§idft§[-prijzeii LEDEN VAN K.V.P. GELOVEN HET WEL De Vluchteling PENSIOEN en LIJFRENTE WERKEN BELASTINGBESPAREND Hoe zit dat 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 17 NOVEMBER 1958 2 DEN BOSCH (TILBURG - HELMOND Afdeling voorlopig nog zonder voorzitter. Degenen, die donderdagavond de algemene jaarvergadering van de KVP-afdeling Waalwijk hebben be zocht, zullen zich hebben afgevraagd hoever eigenlijk de politieke belang stelling van de ruim 1200 leden reikt, want er waren, inclusief het bestuur en twee persmensen, zeggen en schrijven 15 personen op deze vergadering aanwezig. De vice-voorzitter, de heer F. Smolders, betreurde deze minimale opkomst in zijn openingswoord, waarin hij tevens met enkele woor den het drukke en succesvolle afge lopen verenigingsjaar memoreerde. In het bijzonder wees hij daarbij op het gunstig verloop van de gemeen teraadsverkiezingen. Ook in de rijks kieskring was een duidelijke voor uitgang te bespeuren geweest, de KVP kwam hier van 75,2 op 77,4 Wat het ledental van de afdeling betreft, staan de zaken er minder gunstig voor. In het afgelopen ver- enigingspaar daalde het ledental van 1295 tot 1256. In dit verband wees de vice-voorzitter op de noodzaak van ledenwerving in verband met de agemene verkiezingen van 1960. De kas vertoonde een saldo van f 290. - bij een inkomsten van f 3637,87. Door het vertrek van een viertal be stuursleden, n.l. de heren van Hulten, de Louw en Smits en mej. Scheerder, werd tijdens de vergadering in drie vacatures voorzien. Namens de Jon geren-Organisatie werd aangewezen de heer H. Duijvelaar. Verder wer den in het bestuur opgenomen de heer H. v. Kol en mevr. Hamers- Leijsten. In de nog resterende vaca ture hoopt men te kunnen voorzien door een lid uit werkgeverskringen aan te trekken. Tot leden van de kascontrole-com missie werden benoemd de heren A. Pullens en Segers. Een derde lid zal nog nader worden aangewezen. Een novum in de KVP-afdeling Waalwijk was het overzicrt, dat de voorzitter van de KVP-raadsfractie, de heer A. Meijs, gaf van de werk zaamheden van de fractie in het af gelopen verenigingsjaar, waarin hij er op wees hoeveel er ondanks de be stedingsbeperking is gerealiseerd kunnen worden, vooral in de sector woning- en scholenbouw, sport en recreatie. Het door de heer Meijs ge geven overzicht was een uitvloeisel van een nieuwe bepaling in het af delingsreglement. De heer Smolders dankte voor dit gedetailleerd overzicht, dat een uit stekend inzicht gaf van de werk zaamheden van de fractie in het be lang van de gemeenschap. De heer v. Kol sloot zich bij deze woorden aan. In de rondvraag bracht de heer Pullens de verkiezing van een voor zitter aan de orde. Hoewel hij van mening was, dat de vice-voorzitter zijn taak op uitstekende wijze ver vult, meende hij toch dat het tijd wordt, dat de afdeling weer eens een voorzitter krijgt. Het is niet meer dan normaal dat een bestuur een voorzitter heeft en bovendien is het ook in het algemeen belang, dat de afdeling een voorzitter krijgt. Ten aanzien van een eventuele verkiezing noemde hij de naam van de heer van Engelen, die zich als secretaris van de landelijke Jongeren-Organisatie al vrij goed in de politiek heeft inge werkt. De heer van Engelen gaf te ken nen, dat hij een dergelijke functie wel ambieerde en verliet, om een vrij moedige discussie niet in de weg te staan, enige ogenblikken de vergade ring. De heren Meijs, v. Seters, v. Oss, Duijvelaar en Smolders, konden zich niet geheel met de suggestie van de heer Pullens verenigen. Wel erken den zij de noodzaak van de verkie zing van een voorzitter, maar zij achtten deze vergadering daarvoor niet de juiste gelegenheid. Het punt kwam niet op de agenda voor en bo vendien bepaalt het reglement, dat de voorzitter door de leden moet worden gekozen uit het voltallig bestuur. Het bestuur is thans nog niet voltallig. Bovendien achtten zij het beter, dat de verkiezing van een voorzitter eerst eens in het bestuur besproken wordt,waarna het bestuur met een voordracht ter tafel zal komen. Bij dit voorstel legde de vergadering zich neer. Tot slot van deze vergadering ves tigde de heer Smolders nog eens de aandacht op de kaderbijeenkomst, welke de Statenkring Heusden mor genavond om 7.30 uur in Hotel Ver- wiel heeft belegd. Ook niet kader leden met introducées zijn welkom. Op deze bijeenkomst zal het Staten lid, de heer Kamp, spreken over ,,De sociaal-economische situatie in de Statenkring Heusden en de toekom stige ontwikkeling daarvan" en de heer Baten zal een uiteenzetting ge ven over„Plan 1960". Feuilleton van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" van Cayenne Door Ottwell Binns. 24) Een gevoel van verslagenheid over viel hem. Al zijn blijde verwachtin gen van die morgen verdwenen op slag en zelfs zijn gevoelens van haat jegens De Faramond waren niet in staat te beletten dat een doffe be rusting zich van hem meester maak te. Een ogenblik kwam de gedachte bij hem op zich te water te werpen en weer in het oerwoud te verdwij nen, maar de kalme stem van de Schot weerhield hem. „Houd je taai, kerel, en houd vooral je mond. Jij speelt de dove mulant, en ik zal het gezelschap af doende te woord staan, gesnapt"? „Goed". „Hoe stommer je kunt kijken, hoe beter. Ik denk dat dit stelletje boe- venvangers wel niet al te snugger zal zijn, en dat ze jou zullen aan zien voor wat je lijkt; wat mijn per soon betreft, daar kunnen ze zich onmogelijk in vergissen". „Maar als ze „Om de drommel, er is hier geen „maar"J Houd je mond, en kijk als of je zot bent". De cano naderde snel, en toen de twee boten nog tien meter van el kander verwijderd waren, riep een der geüniformeerde inzittenden hen bevelend aan. Ogenblikkelijk volgde Sandy dit bevel op, en toen Langdon eveneens zijn pagaai inhield, draaide de an dere cano langs de hunne. De Schot begon opgewonden te praten; „Wat betekent dat voor de duivel, op die manier een fatsoen lijk man op te houden? Als jullie soms menen, dat Een der mannen in uniform on derbrak zijn woordenvloed met een scherpe vraag in het Frans. Lang don kon niet zien of Muir de vraag begreep, maar hij schoot bijna in 'n lach om de komische uitdrukking van niet-begrijpen op het gelaat van zijn metgezel. Deze schudde nadruk kelijk het hoofd. „Non conprendre! Ik versta niet wat je zegt, begrijp je? Als je een fatsoenlijke christentaal praat, zal ik misschien in staat zijn je van antwoord te dienen, Johnny. Maar zo Hij haalde bedaard zijn vierkante schouders op, en de ondervrager voegde hem een verontwaardigd woord toe: „Imbécile!" Sandy sprong met prachtig gespeelde woede op. „Be doel je mij daarmee, schooier? Als je nog eens zo iets zegt, duw ik je te water. Denk je dat het een John ny Crapaud past de zoon van zijn moeder uit te schelden voor een suf kop? Jullie smerige Hij scheen een toeval van woede na bij en de Fransman, terugschrik kend voor zijn toorn, wendde zich van hem naar Langdon, die zijn rol van doofstomme mulat goed vol hield en met van verbazing openge sperde ogen van de een naar de an der keek. De officier vroeg hem in Creools dialect of hij op zijn tocht twee mannen gezien had, vluchte lingen uit het bagno. Langdon's hart sprong op van vreugde bij het horen van dat „twee". Dus Jules was ook nog niet gegrepen! Hij zou van blijdschap over dat goede nieuws hardop heb ben kunnen schreeuwen, maar hij wist zijn gezicht in een ernstige plooi te houden, raakte met zijn han den zijn oren en mond aan, en be gon snel met zijn vingers te gebaren, zoals hij wel eens een doofstomme had zien doen. De bewegingen die hij maakte wa ren zonder enige betekenis, daar hij geen syllade van het doofstommen- alphabet kende, maar hij bereikte z'n doel volkomen. De officier keek zonder begrijpen naar de smalle bewegingen van zijn vingers en toen Langdon aan 't eind van zijn inhoudloos verhaal-in-vin gertaai ten overvloede nog 'n schor geluid uit z'n keel perste, was de man geestelijk helemaal buiten ge vecht gesteld. Sandy Muir kwam grinnekend tussenbeide. „Jullie verspilt je tijd maar tegen die mulat. De vent is zo doof als 'n kwartel. Hij is doofstom, snap je? Doofstom!" Hij maakte dezelfde ge baren als Langdon, en de officier begreep hem eindelijk. Hij voegde het in zijn ogen armzalige stelletje enige verachtelijke woorden toe en gaf dan tot Langdon's onuitspreke lijke opluchting een bevel aan de roeiers: „En avant". De pagaaien sloegen weer door 't water en de kano schoot" vooruit. De Schot zwaaide een afscheidsgroet met zijn pagaai en schreeuwde hem enige scheldwoorden na, waarop een der officieren hem in zijn ge zicht uitlachte. Sandy begon op nieuw te schelden, alsof hij buiten zichzelf van woede was, en weer rol- Premie aftrekbaar in jaar van storting. Pensioenen en lijfrenten spe len 'n belangrijke rol in de oude- dags- en gezinsverzorging. Zij bestaan uit een reeks periodieke uitkeringen, waarvan de duur verband houdt met de levens duur. Van het standpunt van 'n levensverzekeringsmaatschappij uit gezien, is er iussen pensioen en lijfrente geen verschil. Wel is er verschil in fiscale be handeling tussen deze twee vor men van verzekering. De premie, die voor deze voorzieningen be taald wordt, is aftrekbaar voor de belastingen, maar niet voor beide gevallen in dezelfde mate. Van pensioen spreekt men in de verhouding werkgever-werk nemer. De pensioenpremies kun nen door de werkgever onbe perkt ten laste van de winst ge bracht worden, althans voor zo ver de hoogte van het pensioen in een redelijke verhouding staat tot 't salaris van de werknemer. Het gedeelte van de premie, dat de werknemer betaalt, mag van het loon of salaris worden afge trokken alvorens de loonbelas- tir wordt berekend. Lijfrenten liggen geheel in de particuliere sfeer. Zij worden door de betrokkenen recht streeks bij een levensverzeke ringsmaatschappij gesloten. De premie mag tot een jaarlijks ma ximum van f 3600.- worden af getrokken voor de inkomstenbe lasting. Deze aftrekmogelijkheid is er ook voor kapitaalverzeke ringen verzekeringen, die een uitkering-ineens garanderen mits daarop de zg. lijfrenteclau- sule is "«plaatst. Deze houdt o.m. in, dat het uit te keren bedrag gebruikt moet worden voor het aankopen van een lijfrente. Op deze mogelijkheid om lijf rentepremies op het inkomen in mindering te brengen en aldus belastingvrij een financiële voor ziening voor de toekomst te tref fen, willen wij speciaal de aan dacht vestigen nu het einde van het jaar nadert. Elk jaar blijkt opnieuw, dat velen die in het za kenleven werkzaam, zijn, eerst 'n inzicht willen hebben in de be drijfsresultaten van het afgelo pen jaar alvorens over te 'gaan tot versterking van hun materië le zekerheid en die van hun ge zin voor de toekomst. Zij moeten echter bedenken, dat zij slechts van belastingvermindering over 1958 kunnen profiteren, 'indien een lijfrenteverzekering nog dit jaar tot stand komt en de premie nog in dit jaar wordt gestort. de het lachen van de Fransen over het water. Toen de kano tenslotte om een bocht verdween, begon de Schot vergenoegd te grinneken. „Hi, hi, hi! Dat was me een mooi stelletje. Wat vroeg die halve gek je?" „Hetzelfde als hij van jou wilde weten. Je verstond hem toch wel?" „Natuurlijk, ik verstond hem uit stekend, maar ik was niet van plan hem dat te vertellen. Maar geloof me, ik had er spijt van dat jij bij me was, toen die kerel me voor idioot uitschold! De reus lachte medelijdend. „Wel, ik geloof dat ik hem aardig voor idioot heb laten staan, ik was ten minste niet de grootste zot". Hij lachte nog harder en sprak dan: „We zullen maar weer verder gaan, kameraad, en ik geloof dat jij je nu wel een beetje meer op je ge mak zult voelen, want het is niet waarschijnlijk dat we nog meer van die mensenjagers zullen ontmoe ten". Dudley Langdon was dezelfde me ning toegedaan; maar groter dan z'n geruststelling, wat zijn eigen per soon betrof, was zijn vreugde over het goede nieuws dat hij vernomen had. „Heb je goed gehoord wat die ke rel zei, Sandy? Hij informeerde naar twee ontsnapten". „Ja, dat hoorde ik ook. Jij bent de ene en de andere is dan natuur lijk die Jules, waar je me van ver teld hebt". „Het kan niet anders. Ik hoop van harte dat ze hem niet vinden". „Maak je daar maar geen zorgen over. Als hetgeen je me verteld hebt allemaal waar is, lijkt me die Jules iemand die best in staat is op zich zelf te passen". Zwijgend roeiden ze een poos ver der. Dan begon de Schot weer te zingen: „Oh, ye'll take the high road, An I'll take the low road („Ga jij over de grote weg, Dan zal ik de zijweg kiezen Zijn geweldige stem weerklonk machtig door de wouden en deed de papegaaien opschrikken, terwijl de apen heftig tegen de rustverstoorder te keer schenen te gaan. En ofschoon de stem niet erg geschikt was voor een varende zanger, die met straat zingen zijn kost moest verdienen, had het gezang op Langdon 'n merk waardig verkwikkende uitwerking. (Wordt vervolgd) £525 ...U HM ,-W.j .>-1 I I GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN.] Een grote wens van lieve poppenmoeders Is zo'n leuke poppen- hobbelstoel. Solide •geconstrueerd, van prima cSO beukenhout JU Houdt U fit met dit mooie turngarnituur, bestaande uit schom mel, rekstok, ringen en verstelbare touwen. Samen in Q9S doos Cr Zeer mooi ontbijtlaken, met ingeweven ge kleurde rand, in moderne dobby en ajour- weefsel. Was- en kookecht. %9S Maat 120 x 150 cm. i3 Zeer voordelig! Pracht wol, voor het breien of haken van een snoezig baby jurkje. Tal van 'kléuren. Met gratis patroontje. Per kluw van 50 gram ep ^ALLEEN GELDIG WOENSDAG 19 NOVEMBER Rose zalm, prima Pinkkwaliteit, per blik ©4^ Bonbon „Marion", met heerlijke vullingen. Luxe sortering, QQC 200 gram Lange poolvaste cor duroy jongenspanta lon. In de kleuren grijs, blauw en bruin. Voor jongens van 4 tot 16 jaar. Voor 16 jaar 11.75 Voor »75 Buitengewoon voor- delig is deze heerlijk warme Hollandse wol len deken, met goed doorgewerkt modern dessin. In 2 fraaie kleur-o stellingen. 2-persoons, 170 x 220 cm. 26.- 1 persoons, M -] 150 x 200 \jLt V Twee leuke modellen in kinderpantoffel tjes, met frisse fantasie dessins, gevulcaniseer- de zool en sterke lede ren neus. Maten 30-35 4.50 f%SO 25-29 3.95 20-24 2# Herenpyjama, van sterke warme flanel. Het jasje heeft 2 zak ken en de broek een overslag en een brede lastex band. Ook in grote maten verkrijg baar. Zeer royale pas vorm 8" Toiletspiegel, met planchet voor toilet benodigdheden. Zeer handig in badkamer, meisjes- of jongenska mer, gang of hal. Mooi spiegelglas. 60 x 40 cm. 7.90 £90 40 x 40 cm. Solide boodschappen- of weekendtas, van dubbele ruitstof. Zwaar met leder afge werkt; met zijrits, riem, slotsluiting en scharnierende hand vatten. Effen water dichte stof in groen,' nootbruin of #%90 R.A.F. grijs W ;Onze bekende gras linnen lakens en slo pen. Glad en fraai ge borduurd. In cellofaan verpakt. Glad, 180 x 230 5.90 jm 90 150 x 230 «B» Sloop 1.60 Geborduurd één gul den meer. Geborduur de slopen 35 c meer. Keurig slank afkleden- de doorknoopjapon, van zuiver wollen jer sey, te verkrijgen in de tinten beige, turquoise, lever, fumé, raf en in zwart. A ^75 Maten 42-50 (Buiten verantwoordelijkheid der redactie, die zich weigering of wijziging voorbehoud) „Zoals de waard is Geachte redactie, Als bestuurslid en inspecteur van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren las ik met belangstelling het ingezonden stukje van dhr. Elshout (7 november j.L). Dus toch... Wie had óóit durven denken, dat de mensen, met wie je dagelijks samen de strijd voert tegen kwelling en mishandeling van dieren zulke wreedaards waren... Dat ze dus blijk baar een soort dubbel leven leiden, want ze leken me heel fatsoenlijke mensen. Mijn eerste opwelling was, mijn aanstelling direct naar dhr. Nieuwenhuijsen, onze directeur, op te zenden, want ook hij... Hij, die, nota bene met kanselbevoegdheid, iedere zon dag nog preekt over liefde tot het door God geschapen dier En al die duizenden sadisten, die, even als hij, behalve hun functies bezetten in de Dierenbescherming, ook werken op het ter rein van de kinderbescherming, het jeugd werk, de gezondheidszorg enz. Immers het stukje spreekt van „enkele van de vele gevallen van mishandeling, wel ke zij weten, die door de d.b. geschieden". Met zulke lieden wil ik me niet langer inlaten. Gratis dit werk doen, je tijd offeren en dan... deze publicatie van dhr. E. Als we nu eerst eens verdere inlichtingen ver zochten aan dhr. E., misschien, dat we dan de nodige namen kregen van de afdelingen, waar de mishandelingen geschieden. Na overleg met de voorzitter van onze afdeling, dhr. V. Timmermans, (de man houdt een raspaard, honden en wat dies meer zij... je siddert bij de gedachte) werd door een jeugdige medewerkster dhr. E. zaterdag middag al persoonlijk een verzoek van ons overhandigd, binnen enkele dagen een af spraak met ons te maken, opdat we meer zouden weten. Nu ik dit schrijf (woensdag avond) is er nog geen antwoord binnen. Een telefoontje met mevrouw van Oud- heusden stelde me voorlopig gerust. Voor lopig, want je kunt nooit weten. Nog maar even wachten met die brief voor Den Haag. Jammer, dat we niet weten, wie de geheim zinnige hoofdfiguur van de afdeling Waal wijk is, dan konden we hem vragen. Hij im mers, is volijverig en debatteert met kyno- logen over het couperen, een mooi woord voor een bloedige zaak, vooral als dit door ondeskundigen gebeurtBij navraag g echter bleek geen enkel bestuurslid met deze heer E. een gesprek als bedoeld te hebben gevoerd. Ik beloof echter, dat ik het voor dhr. E. zal opnemen, mocht het ooit mode voor homo sapiens worden, ten bate van het uiterlijk schoon de oren, enz. geknipt te worden. Al met alde inlichtingen blijven nog steeds uit en de brief moet weg. Neen, nog maar niet die voor ons hoofdbestuur, maar die .voor de redactie van de Echo. Nog maar even wachten met die andere, want ik weet: dat ook in onze omgeving nog wan daden gebeuren (uit de praktijk), dat jon ge honden wel eens levend begraven wor den, dat kettinghonden juist in Brabant, jaar in, jaar uit de erven van hun bazen liggen te bewaken, waarvoor ze als dank krijgen weinig voedsel en vaak nog minder drin ken, geen waterdicht hok, zoals de d.b. dit wenst, een schop als ze op een, de baas ongelegen ogenblik, hun stem verheffen, im mers „het kreng is vals" (hoe is het moge lijk) dat er nog honderden dingen gebeuren op veemarkten, net als de inspecteur van de d.b. er niet bij ismag ik even? Nuch tere kalfjes op de knietjes tegen de laad klep optrekken, alsof het levenloze voor werpen zijn;drachtige koeien voorbij mijn huis geslagen worden, omdat ze niet meer kunnenzodat we de sterke hand moe ten inroepen om de vervoerders onder po- litie-toezicht te stellen... Natuurlijk weten we, dat er meer mensen zijn, die op grond van bijbel, uitspraken van geestelijke en wereldlijke leiders, geweten enz. weten, dat ze als koning der schepping (en geen tyran) *"t Schepsel Gods 'n behandeling moeten ge- j ven die koninklijk is.Helaas, 'n klein percen tage weet dit nog niet en moet worden op gevoed: b:v: door de woorden van de pas overleden Paus Pius XII: „De dierenwe reld - is, zoals de gehele schepping, een j uiting van de macht van God, van Zijn wijs heid en Zijn goedheid en als zodanig ver dient zij de eerbied en achting van de mens. Elk onberaden verlangen om dieren te do den, elke daad van nutteloze wreedheid je gens de dieren moet worden veroordeeld. Daarenboven is zulk een gedrag een waar vergif voor de gezonde en eerbare gevoe lens van de mens en verlaagt hem tot een bruut. Of wilt U citaten van Albert Schweit zer? Of van vooraanstaande predikanten. De redactie vindt mijn stuk al lang genoeg. Leest U zelf maar in Kerk en Dierenbe scherming, een boekwerk vol citaten, sa mengesteld door G. Nieuwenhuijsen. U mag het zelfs bij me lenen. Wilt U bewijzen in fotovorm (kleurdia's) voor Uw vereniging? Ik zal ze U vertonen. Tussen twee haakjes: Wij zijn helemaal niet gesteld op asiels. Maar als men zijn huisdieren laat zwerven (vooral vlak voor de vacantie gebeurt dat veel) dan zal er toch iemand voor moeten zorgen. En zolang de overheid geen gelden uit trekt om dit nuttige werk, (ook met het oog op de volksgezondheid), te steunen, zolang zullen wij het gezamenlijk moeten doen en dat kunt U doen door meteen een flink bedrag te storten op het asylfonds, Ned. Handelmaatschappij, om te komen tot een Waalwijks asiel met ruime verblijfplaatsen voor die huisdieren, waarvan de bazen of bazinnen nog niet weten: Dierenbescher ming is mensenbeschaving. Redactie, dank voor plaatsing. A. VAN BEZOOYEN, Van Assendelftstr. 76, Waalwijk. „Halt!" „Imbécile!" MET ONZE BRIEFWISSELING? de briefwisseling, het middel van gees telijk verkeer, dateert reeds uit de his torische tijden van de Egyptenaren en de Romeinen. de Egyptenaren schreven hun brieven op de papyrusrol, in Assyrië en Baby- lonië schreef men op een kleicilinder en de Grieken en Romeinen schreven in hout en was, hoewel zij later ook tot het papyrus overgingen, ten tijde van de Grieks-Romeinse be schaving werden hoofdzakelijk litterai re brieven geschreven o.a. door Plato én Cicero met daarnaast de brieven van het Nieuwe Testament, de zoge naamde zendbrieven, in de middeleeuwen zijn het de oor konden, die werden vervaardigd en in de tijd van de renaissance gaat de cor respondentie hoofdzakelijk tussen de geleerden over wetenschappelijke on derwerpen. (Erasmus b.v. schreef meer dan 3000 brieven). tussen de 16e en de 18e eeuw krijgt de briefwisseling door de handel een belangrijk grotere omvang, vooral in Frankrijk, Engeland, Duitsland en Nederland, terwijl nu ook de roman in brieven ontstaat. om te voorkomen, dat brieven door anderen zouden worden gelezen, wer den in de Middeleeuwen de brieven met een zegel in was dichtgemaakt, in de 16de eeuw gebruikte men hiervoor een zegel in lak (zoals tegenwoordig alleen de brieven met aangegeven waar de nog hebben) en in de 17de eeuw gebruikte men ouwel. Pas in 1825 kwam het couvert in de mode, met de doordat het briefgeheim nu door de staat werd gewaarborgd. het schrijven van brieven neemt nog steeds toe, speciaal in de laagst ont wikkelde gebieden. In vergelijking met 1952 worden thans b.v. in Nigeria 14 maal zoveel brieven geschreden, in de Belgische Congo 13 maal zoveel, in Malakka 2 maal zoveel. En Europa is de toeneming sinds 1952 verdubbeld hoewel de percentages in Frankrijk en Joegoslavië achteruitgingen. in binnenlands verkeer schrijven de Belgen de meeste brieven, namelijk 210 per persoon per jaar, daarna de Zwitsers met 200. In Nederland schrijft elke persoon er gemiddeld 138, de Joegoslaaf schrijft er maar 1 in het buitenlands briefverkeer gaan de Zwitsers aan de kop met 20 brieven per persoon per jaar, in Engeland schrijft men er 8, in Nederland 7, maar in Brazilië en Argentinië slechts 1. (Nadruk verboden).

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 2