FILMJOURNAAL Uit de Langstraat Nieuwe schrijfmachines MUSEUMBEZOEK AAN HUIS NIEUWJAARSWENSEN werkster huisnaaister Hulp-modelleur JONGEMAN 3 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 5 DECEMBER 1958 3 314: RKDVC 5RWB 4 WSC 6RKC 5 Nieuwkuik 3Baardwijk 5 318: Uno Animo 3U. Animo 4 Hieronymus 4Longa 6 Dongen 3—DVVC 3 Junioren Hoofdklasse: WilhelminaPSV BrabantiaBW RBC—Eindhoven LongaWillem RKCDosko MOC»NAC II Zaterdagmiddagvoetbal le klas: Chrislandia—Seolto ONI-HNC 2e klas: WN 2—WHS Sprang 2SSC 2 HNC Seolto 2 Musis Sacrum ,FRAULEIN" ZONDER BEROEP". Een weinig blijmoedig verhaal uit het door de laatste oorlogs dagen volkomen verscheurde Duitsland. Dank zij de hulp van professor Angermann en diens dochter Erika weet een Ameri kaanse officier uit krijgsgevan genschap te ontsnappen. Als daarna de professor bij een bom bardement om het leven komt, begeeft Erika zich naar Berlijn in de hoop haar verloofde Hugo te vinden, die daar in een hos pitaal moet verblijven. Van de andere kant naderen echter de Russen Berlijn en als knap Duits meisje heeft ze weinig goeds van deze lieden te verwachten. Na 'n angstige en grauwe tijd weet ze de Amerikaanse zone te berei ken, maar wordt daar door een weinig scrupuleus echtpaar lief derijk in een luxueus „huis" op genomen en daar aan enkele „nichten'' voorgesteld. Wanneer het meisje merkt waar ze is te recht gekomen, vlucht ze en weet met de huln van een negersol daat te ontkomen. Dan ontmoet ze weer de Amerikaanse officier en met zijn hulp slaagt ze er in het adres van Hugo op te sporen. Hij woont samen met een andere vrouw. Omdat er nu wel weer iets vrolijks voor het meisje mag gebeuren, doet de officier haar een huwelijksaanzoek en daar dit nog het meest aantrekkelijke is in haar grauwe bestaan, stemt ze toe. Er is, zo blijkt echter nog een kleine moeilijkheid, geluk kig niet meer dan een admini stratieve, zodat de zaak spoedig helemaal voor elkaar is. Een trieste en grauwe ge schiedenis, waar we nu helemaal niet op zitten te wachten. In de hoofdrollen Dana Wynter, Mei Ferrer en Dolores Michaels. 18-jarigen mogen gaan zien hoe naar het allemaal is. Zaterdag en zondag. „DE VLUCHT DER PLUNDERAARS". Zonnig is ook deze geschiede nis niet, al is een zekere bewon- lering voor vijf mannen, die 'n regermgstrein voor 10 miljoen dollar aan goud lichter weten te maken, misschien niet helemaal misplaatst. Om de poet ook te houden is echter nog niet zo een voudig, want de politie heeft het niet erg op lieden, die op deze wijze aan de ruime kost komen. De gehaaide jongens verdelen de buit in drie delen, die door hen afzonderlijk in veiligheid ge bracht zullen worden. Een lumi neus idee, dat helaas niet zijn schone voleinding vindt. Een van hen, die het spul in een verhuis wagen vervoert, loopt tegen de dodelijke lamp. Twee anderen gaat het al niet veel beter, maar de twee laatsten weten alle po litieposten veilig zij het dan ook met bibberende benen te passeren. Zij smelten het goud om in bumpers van een Cadillac, waarmee zij hun vlucht voort zetten. Zo op het oog is er dan geen vuiltje meer aan de lucht maar... Een boeiend gangsterverhaal, waarin echter de staat, zoals ge woonlijk aan het langste eind trekt. Voor 18-jarigen. Maandag en woensdag, e* L u x o r 's NACHTS IN DE „GROENE KAKATOE". Hoe oud de Duitse filmster Marika Rökk is, laat zich acliter de camouflage van pasteien en poeders moeilijk raden, maar ze ker is, dat men haar leeftijd moet zoeken in die categorie, waarin men allerwegen groot moeders ontmoet, zij het dan ook dikwijls zeer charm,ante en ui terst vitale. Wij zeggen u dit, omdat me juffrouw Rökk in deze „Groene Kakatoe" een brok bruisende vi taliteit en een lichamelijke le nigheid op het doek brengt, die alle gedachten aan een groot moederlijke leeftijd heel ver weg zetten. Irene (Marika Rökk) en Hilde (Renate Ewert) Wagner erven van hun vader, de eigenaar van een school voor dansen en goede manieren, alleen maar een hele berg schulden. Door de leiding van Irene, even ouderwets als haar vader, komt de school nog verder in de zorgen te zitten, zo dat de schuldeisers steeds drin- gerder om betaling komen ma nen. Dan verschijnt oom Eduard, het zwarte schaap van de familie ten tonele. Hij wil Irene graag helpen en schenkt haar een van zijn luxueuze nachtclubs „De Groene Kakatoe". Eerst wil Irene daar niets van horen, maar ten slotte geeft ze toch toe. Aanvan kelijk is het geen succes en de zaak wordt nog penibeler wan neer oom Otto en tante Henriët- te komen opdagen in gezelschap van een zekere dr. Maybach. Deze jonge man wil overal in de stad massage-instituten gaan op richten en omdat oom Otto en tante Henriëtte van mening zijn, dat een en ander zeer wel te com bineren is met Irene's dans- scnool, willen zij dat Irene met dr. Maybach kennis maakt. Wanneer zij echter achter de nachtclubactiviteiten van Irene komen, laten zij haar opsluiten in een psychiatrische inrichting. Irene weet hieruit echter te ont snappen. Ze komt nog net op tijd om deel te nemen aan een soort „amateurs - zetten - hun - beste beentje - voor - show" in de Groene Kakatoe en zij doet dat met zoveel temperament, dat ze met glans de eerste prijs wint. Daarmee zijn dan meteen de geldzorgen opgelost. Ten slotte slaat ze ook dr. Maybach nog aan de haak. Vlot amusement, waaraan me dewerken de beroemde Bluebell Girls uit het Parijse „Lido", Ge orges Smith's Caribean Calypso Band en Miecio Askanasy's Ne ger-Ballet-Theater „Brasiliana". Toegang alle leeftijden. Van vrijdag tot en met zondag. „HET FATALE TIJDSLOT" Op hijzonder boeiende en ener verende wijze is in deze sobere film de strijd om een kinderleven in beeld gebracht. Wanneer men de kluis van een grote bank in een Canadese stad heeft gesloten met het tevoren afgestelde tijd- slot komt men tot de ontdekking dat het zoontje in de kluis zit opgesloten. Het is vrijdagavond 6 uur en pas op maandagmor gen om 9 uur zal de kluis weer geopend kunnen worden. Het on verbiddelijke tijdslot laat geen vroegere opening toe. Voor 63 uur zit de kluis hermetisch ge sloten, maar de luchtvoorraad in de kluis is slechts voor 10 uur toereikend. Dan begint de adem benemende strijd om het leven van de 6-jarige jongen, 'n wed loop tegen de tijd. Via een mega fooninstallatie tracht de politie de jongen instructies te geven hoe hij de kluis aan de binnen zijde kan openen door het tijd slot te verstellen. Het mislukt. Men tracht de kluisexpert op te sporen, maar de man blijkt ver trokken te zijn om het weekend door te brengen in een rustige streek ver van de stad verwij derd. Mannen gaan aan het werk met snijbranders, maar de deur is gemaakt van een 3-duims sta len plaat, men laat pneumatische hamers aanrukken om de 35 cm. dikke muren van gewapend be ton te doorbreken. Onderwijl tikt de klok voort. Zal men op tijd komen om de jongen te red den? Een eenvoudig gegeven, dat in een sterke film op voorbeeldige wijze is uitgewerkt. Maandag en woensdag. Toegang alle leeftijden. Veertig keer kunst in de kamer. Ook in het komende jaar kan het museum weer veertig maal bij U thuis komen, als U inschrijft op de radio cursus Openbaar Kunstbezit. Werken van Reysdael en Picasso, Cézanne en Terborgh, Kees van Dongen en Breu ghel, Holbein en Mondriaan, dus van oude en moderne meesters, komen dan in de fraaist denkbare kleuren- produkties in Uw bezit, reprodukties van schilderijen, tekeningen, grafiek, beeldhouwwerk, enz. benevens de door deskundigen gegeven toelichtin gen, die eerst via de radio te horen zijn en waarvan U later de gedrukte tekst ontvangt. Openbaar Kunstbezit, een initia tief van de Larense beeldhouwer Joh. G. Wertheim, wil het Nederlandse kunstbezit nader tot de Nederlanders brengen. De Stichting slaagt in haar taak, dank zij de medewerking van alle radio-omroepverenigingen, die ook voor 't komende jaar weer zend tijd ter beschikking stelden. De gehele opzet bleek in te slaan in 1957, het eerste jaar, waren er reeds 78.000 cursisten, in het tweede jaar, 1958, waren er zelfs nog 20.000 meer, dus 98.000! Wel een bewijs, hoezeer men het initiatief heeft weten te waar deren! Openbaar Kunstbezit zoekt nog steeds naar nieuwe wegen. De musen thuis bij de radioluisteraars? Goed, maar dan ook de radioluisteraars thuis in de musea. Dus slaagde men erin, vrijwel alle Nederlandse musea te winnen voor het plan, alle cursis ten een doorlopend, gratis toegangs bewijs te verstrekken! In 1958 kre gen de cursisten voor het eerst zulk een waardevolle kaart, toegang ver schaffend tot 52 Nederlandse musea; in 1959 zullen ze er opnieuw een krij gen. Het museumbezoek, dat in 1957 reeds gestegen was, als gevolg van 't werk van Openbaar Kunstbezit, zal daardoor stellig blijven stijgen. Be langrijker dan de cijfers van deze toe neming is het feit, dat schoonheid, welke in onze musea ligt opgetast, ontsloten werd voor een nieuw pu bliek. Stellig zullen ook velen van onze lezers voor de cursus 1959 willen in schrijven. Dat kan op eenvoudige wijze gebeuren: men storte f 9.75 op postgirorekening 1665 van Openbaar Kunstbezit te Amsterdam, met ver melding: voor cursus 1959. Voor die f 9.75 kan men dan in 1959 in tien maandelijkse zendingen de veertig kleurenreprodukties verwachten, de veertig toelichtende teksten en de fraaie linnen band met ringsysteem, die het geheel tot een waardevol boek werk maakt, een verzameling om tel kens opnieuw in te bladeren en van te genieten. Natuurlijk is het voor de stichting van heel veel belang, dat zij tijdig weet, hoe groot het aantal cursisten in 1959 zal zijn; de druk van de kleu renreprodukties geschiedt met uiter ste zorg en vergt dus veel tijd. Daar om schrijve men liefst nu meteen in! De radiocursus begint op maandag 19 januari. Pluimvee Vlijmen Haarsteeg Waspik Het zal onnodig zijn onze lezers te wijzen op het belang dat zij hebben bij het plaatsen van een NIEUWJAARSWENS in ons blad. Waar de Echo komt in alle plaatsen van de Langstraat, waarmee men onderling zaken doet, we noemen als voorbeeld: Waalwijk, Drunen, Sprang-Capelle, Kaatsheuvel, Loonopzand, Waspik, enz., waarvan in sommige gemeenten haast huis voor huis, dan kan men zijn klanten, vrienden en bekenden niet beter nieuwjaar wensen dan door een advertentie in De Echo van het Zuiden De prijs is: 1 kolom 1.75 2 kolom 3.50 Raamsdonksveer Geertruidenberg BIEDT ZICH AAN: AUTO-RIJLES dan naar Rij instructie „SNIJDERS" van Duvenvoordestraat 3 Waalwijk, Tel. 3190 vanaf 137,50 per stuk De Rooü's Kantoormachinehandel Laageinde 89-91, Waalwijk Tel. 3118 Het zal bij velen niet bekend zijn welk een enorm aantal eieren door ons pluimvee wordt geproduceerd, dat zijn weg vindt in het binnen - en buitenland. „De Amersfoortsche Courant" geeft daarop een overzich telijke kijk, waaraan ik het onder staande ontleen: „De export van pluimveeproduc ten heeft in de eerste acht maan den van dit jaar een recordhoog te bereikt en bedraagt al meer dan 81 miljoen gulden. Voor het eerst in de geschiedenis van de Barneveldse eiermarkt werden er meer dan twee miljoen eieren aangevoerd, n.l. 2.1 miljoen. Het binnenlands verbruik van eie ren blijkt belangrijk te stijgen. Het indexcijfer voor 1953 100 eieren per hoofd is van 128.4 in 1954 gestegen tot 177.6 in 1957, terwijl het gedurende de eerste 8 maanden van dit jaar 175.6 be droeg. Van de 24.5 miljoen kippe-eieren die er in het afgelopen broedseizoen uitgebroed werden, kwamen er 2.3 miljoen van broedérijen uit de gemeente Barneveld. Van 4,312 vermeerderingsbedrijven die de broedeieren leveren -zijn er 746 in de Gelderse Vallei gevestigd Alleen op de Veluwe zijn al 5.676.933 kippbn gehuisvest, waar van 1.018.194 in de gemeente Bar neveld". Tot zover „De Amers foortsche Courant". Kunnen we niet trots zijn op de kippenhouders en de vrouwelijke fabrikanten? Herfst, (vervolg) Ik eindigde mijn vorig artikel „Herfst" met: „de legnesten niet te klein maken"; hier is het vervolg en slot. Langs de serie legnesten een loopplank maken, 10 cm. er van daan. Daar springen de kippen, die willen gaan leggen, dan eerst op, tippelen er eens over heen en zoe ken rustig en bedaard het nest op, waar ze 't liefst gaan zitten. Even tueel vuil, dat aan de voeten kan kleven, laat dan nog los. Waar ech ter goed en genoeg krabmateriaal in het hok ligt (haksel, turfmolm e.d.) daar worden de voeten eerst al ge zuiverd, want een kip loopt meestal van tevoren enigszins onrustig heen en weer. Al mogen eieren NIET af gewassen worden, daarom moeten ze toch ZINDELIJK zijn. Veel con sumenten proeven eerder iets aan een ei, dan velen denken. EN AAN EEN EI MAG NIETS MANKEREN. Als alle kippenhouders meewer ken, krijgt het Hollands ei in het buitenland zowel als hier een nog betere naam. En dat is beslist no dig, daar zonder behoorlijke, gere gelde uitvoer de zaak van de kip penhouder mis loopt. De verpakkers, de tussenpersonen tussen leverancier en veiling, heb ben ook een hele verantwoordelijk heid. Als ze hun plicht begrijpen, zullen ze de eieren nauwkeurig schouwen. Waar dat geregeld ge schiedt, daar zorgt iedereen wel dat er geen slechte eieren geleverd wor den. Verder moeten de verpakkers er zorg voor dragen dat de cartons in de kisten steeds zindelijk en droog bewaard blijven. Ze mogen wel bedenken dat de eieren daar vaak een hele poos in verblijven, vooral die, welke naar het buiten land gaan. Dat het gewicht der eie ren door hen steeds juist genoteerd moet zijn, spreekt van zelf. De leveranciers en verpakkers moeten steeds hun uiterste best doen om de eiermijn een goede naam te bezorgen. Daardoor werken ze ongemerkt prijsstijgingen in de hand. Daarom is het hoogst afkeurens waardig de eieren in het najaar, als de prijzen omhoog gaan, expresselijk vast te houden. Op de duur bena deelt men zichzelf en anderen daar mee. Eerlijkheid in de handel is niets meer dan een staaltje van zijn plicht. KIPPENVRIEND. KORFBALWEDSTRIJDEN. Programma zondag 7 dec., Never Down. 2de klas: Blauw Geel2 - Never Down 2, 1.15 uur. 4de klas A: Never Down A - Never Down B, 12 uur. NITVOERING TONEELVERENIGING AMICITIA. Op zondag 7 dec. presenteert de Toneel vereniging Amicitia in Hotel Prinsen, het toneelstuk in drie bedrijven: „Het recht moet zijn loop hebben", van Auteur Bert Peets. Regie en decor J. Akkermans. Amicitia heeft voor haar eerste winter- uitvoering een prachtig stuk gekozen, dat zeker grote belangstelling zal trekken en daar er weer enkele nieuwe krachten voor het voetlicht treden, kan er tesamen met de beproefde krachten, zeker iets moois verwacht worden. MAANDVERGADERING DE ZWALUW. Zaterdag 6 dec. maandvergadering van de Postduivenvereniging de Zwaluw, i n café A. Klerks (den Braai). Zeer belang rijke agenda: Formulieren voor de tentoon stelling inleveren en tevens ereprijzen mee brengen. Poelgelden van Nationaal Orle ans worden zaterdag uitbetaald; voorts me dedelingen over Kringvergadering BCC Den Bosch en wat verder ter tafel komt. MAANDVERG. ROZENJACHT. Zondag 7 dec. maandvergadering van het Kruisbooggezelschap Rozenjacht in café Gevers, Meliestraat alhier. Belangrijke agen da: o.a. mededelingen binnenconcours en kring-concours. VOLLEYBALSPORT. De Viijmense Volleybalvereniging Ever Ready speelde twee wedstrijden voor de hoofdklasse Zuid A. Zaterdag uit tegen EBVC te Breda, die met 3-1 werd ver loren en zondag onder grote belangstelling een thuiswedstrijd tegen Sarto uit Tilburg, welke wedstrijd een 2-2 gelijk spel ople verde. Ever Ready heeft nu 4 punten uit 5 wedstrijden. TONEEL. Door de in café J. van Oijen gevestigde t toneelvereniging Ernst en Luim is reeds en- kéle weken in studie genomen het prachti- ge toneelstuk in 3 bedrijven: „Vogel, vlieg de wereld in", van de bekende toneel- schrijver A. P. Dearsley. Met dit stuk waar- van de regie in handen is van de heer P. f van Oijen, zal de hierboven genoemde ver- eniging op de zondag 14 en 21 dec. a.s. voor het voetlicht verschijnen. TAFELTENNIS. De diverse teams van de alhier bestaan de tafeltennisclub Victoria '51, speelden in de laatste twee weken voor de competitie van de NTTB, weer een aantal wedstrijden met wisselend resultaat De verschillende uitslagen waren: Dames 2e klasse B: BTTC Victoria '51 1, 9—1; Victoria '51 1 The Rivals 4-6. Dames 3e klasse C: Victoria '51 2 - Hartog 2 6-4; Ruijterslag - Victoria '51 2 1-9. M Heren le klasse B: Victoria '51 1 - Hel mond '57 2 7 - 3; Smashers - Victoria '51 1, 7-3, Heren 2e klasse E Advence - Victoria '51 2 5-5; Victoria '51 2 - 's-Bosch, 8-2. Heren 3e klasse E: Victoria '51 3 - Ex- celcior 0 - 10. 1 Junioren: JVC 1-Victoria '51 1 7-1; Victoria '51 1 - Jeep 14-6 De Haarsteegse junioren die zaterdag j.l. voor de junioren-competitie Kring Den Bosch in het veld kwamen, hadden geen suc cesvolle dag. De A-junioren speelden thuis tegen Vlijmen A; voor rust wisten de gast- heden nog zeer goed partij te geven, maar in het tweede half uur namens de jongens uit Vlijmen het initiatief in handen en won nen verdiend met 4 - 1 De B-junioren die te gast waren bij TGG in Den Bosch zagenhun ongeslagen record teniet gaan en leden een 3-2 nederlaag. SERENADE. Zondag j.l. na de Hoogmis bracht de Mannenzangver. Vriendenkring een sere nade aan haar voorzitter de heer N. v. d. Brandt, die in de afgelopen week in het huwelijk trad Ten huize van het jongehuw- de paar aangekomen werden onder leiding van de directeur de heer M. v. d. Brandt enkele zangnummers ten gehore gebracht, waarna de heer A. v. Beurden namens de leden het bruidspaar hartelijk feliciteerde en de beste fensen aanbood voor de toekomst, welke wensen hij vergezeld deed gaan van een fraai cadeau. Mede namens zijn echtgenote dankte hier na de voorzitter voor de gebrachte serenade en bood als bewijs van waardering een be drag onder couvert aan. OVER TWAALF DAGEN TEGEN MIDDERNACHT. De toneelvereniging „Oefening baart Kunst" moet toch wel over een haast onuit puttelijke bron van acteurs en actrices be schikken, om datgene te presteren, wat zij zaterdag en zondag klaarspeelde. Vooreerst is het al geen kleinigheid om een stuk te brengen met een bezetting van maar liefst twaalfrollen, maar bovendien, en dat is nog belangrijker, was het ensemble dat deze keer op de planken kwam, dermate sterk in haar spelen, dat deze eerste winter-uit- voering van OBK een indrukwekkende in meerdere opzichten zelfs meesterlijke voor stelling is geworden. Vanzelfsprekend was niet elke typering volmaakt en ook valt er voor regisseur P. Verharen speciaal bij de minder geroutineerde krachten nog wel wat te corrigeren in houding en stembuiging, maar het gezelschap als geheel verdiende ook nu weer, die overweldigende belang stelling, die beide avonden de zaal van ho tel van Iersel te klein deed zijn. En vooral de meerbedreven vakmensen, zoals mej. T. Smits en dhr. H. Smits resp. huishoudster en -knecht, en de heren C. Donks, W. Donks en J. v. d. Velden, resp. als student, vriend en ambtenaar te gast bij heerboer Appelman (N. Smits), vormden zowel on derling als rondom en met deze heerboer een boeiend en levendige eenheid in „Over- twaalf dagen tegen middernacht, of zo het stuk ook wel wordt aangeduid „De Ko meet komt". Met de keuze van dit vrolijk toneelspel van de bekende schrijver Gerard Nielen heeft O.B.K. het roer omgegooid en een stap gedaan in een nieuwe richting. Voorheen bracht OBK uitsluitend drama's Een gelukkige stap overigens, hetgeen wel bleek uit de spontane reacties der toeschou wers, die door hun gul applaus wel ken baar maakte dat zij aan dit toneelspel voor honderd procent hun genoegen beleefden. De tekst van Gerard Nielen is in dit stuk over het algemeen dan ook spits gevon den en zit vol komische opmerkingen en onderbrekingen. Het spel van OBK steeg in het eerste en tweede bedrijf naar bijzonder grote hoogte de aloude Litanie van Alle Heiligen psal- modiëerde. j Tot slot van de inzegeningsplechtigheden sprakpastoor Slootmaekers een dankwoord tot allen die hem op enigerlei wijze bij de bouw.van deze noodkerk haden gesteund. Een gedeelte van onze geestelijke nood is thans opgeheven. Hier is uw nieuwe Gods huis, dat het middelpunt moet zijn van ons geestelijk leven, aldus de bouwpastoor. Een speciaal woord van dank bracht de pastoor aan de firma Ballemans, de ver schillende comité's en adviseurs; het ge meentebestuur, de eerwaarde zusters en speciaal aan kapelaan Sterkens, die hem in alle noden een grote steun is geweest. Dit moderne kerkgebouw, voornamelijk uit hout en beton opgetrokken, heeft een fris en stijlvol interieur. Plafond en wanden zijn in stemmige gedekte kleuren geschil derd, die wonderwel harmoniëren met lam pen en meubilair. De altaartafels zijn ver sierd met zeer artistiek smeedwerk, door het PNEM-personeel vervaardigd, terwijl tegen de voorwand een ezer mooi Spaans crucifix is opgehangen. Het gebouw met de geheel vrijstaande klokketoren is een ont werp van architect Strik uit Boxtel en uit gevoerd door de fa. Ballemans uit Dongen. Na afloop werden de parochianen in de gelegenheid gesteld het nieuwe kerkgebouw te bezichtigen, alsmede de paramenten, altaarbenodigdheden en de heilige vaten. Stuk voor stuk waren die voorwerpen artis tiek verantwoord. Bijzonder de fraaie mon strans, 'n geschenk van de oud-parochianen van Ginneken, waar de bouwpastoor 19 jaar lang zo vruchtbaar heeft gewerkt, trok ieders belangstelling. Toen verzamelden de genodigden zich in het parochiehuis, waar koffie gepresenteerd werd. Onder de aanwezigen merkten we op Ir. Petit, uit Den Bosch, directeur van de TNZM, Burgemeester Mr. J. Faure met zijn wethouders en vele gemeenteraadsleden, 'n afvaardiging van de Ned. Herv. Kerk al hier, die de bouwpastoor kwamen compli menteren met de ingebruikneming van z'n tr Adressen van opgave: WAALWIJK: aan ons bureau: Grotestraat 205, of aan onze eigen acquisiteurs en dus niet aan anderen. jjjtUNEN-ELSHOUT Gurp, Schansstraat 63, Elshout. W. Brok, Burg. v. d. Heijdenstraat 8. KAATSHEUVEL: J. Tuerlings, Dr. v. Beurdenstraat 8. LOON OP ZAND: J. Monsieurs, v. Salm-Salmstraat. SPRANG: J. van Dongen. CAPELLE' Koenen"Roomer. Trampad. A. Roomer, Schrevelstraat. WASPIK: Larnbooij-Schoorl, Hoogkerkstraat. RAAMSDONK: A. Rutters, Luyten Ambachtstraat. RAAMSDONKSVEER: Boekhandel v. Dongen. VLIJMEN: J. v. d. Dungen, Past.v. Akenstraat 11. i-""n- 1 1 *,r 'i' *rr 'ii* Ti v" -i"i-|i~ri 'ii -i' r - iVi-bi"i ri~L_-rrrnrij— fifg-ijrri en vooral van bovengenoemde personen was het acteren beweeglijk, gevoelig en fantasierijk, waardoor een verrassend goede sfeertekening ontstond. Mej. A. Huijs gaf een goede gestalte aan Sofie, de vrouw van de ambtenaar en Gusta (mej. M. Smits) was haar lieftallige dochter, die zich ook goed van haar taak kweet. De figuren van Mr. Strekkers, houtvester Boerema en B. Tonne- veld (studievriend van Frits) werden mees tentijds onderhoudend en vlot verwezen lijkt door resp. de heren A. Fitters, Cris Donks en G. v. d. Hoof. Me.... F. Donks tenslotte, die voor het eerst op de planken stond, speelde met de eigenschappen van een debutant de rol van schilderes, Emmy Walter. BENOEMD. Aan de Theodorusschool te R'veer is met ingang van 8 dec. benoemd de heer Fr. Niessen alhier. GESLAAGD. Voor het examen 1ste gedeelte gemeente- financiën slaagde te 's-Gravenhage de heer J. Meijs, ambtenaar ter secretarie te Raamsdonk. Tevens slaagde te Den Haag voor het diploma gemente-financiën de heer P. Broeders uit R'veer. INWIJDING NOODKERK. 'n Groots parochieel feest. In Geertruidenberg, buiten de wallen, waar een nieuw stadsgedeelte aan 't groeien is, had gistermiddag de plechtige inzege ning plaatsvan de nieuwe noodkerk, gesteld onder de patronage van St. Amendus, de grote apostel van Noord-Frankrijk en de lage Belgische landen, die hier 'n „cella" of kapel door St. Gertrudis gesticht, omstreeks het jaar 600, plechtig heeft ingewijd'. Vele parochianen, zowel van binnen als buiten de wallen, gaven acte de presence, toen pastoor Slootmaekers precies om 3 uur, met de inzegeningsplechtigheden 'n aanvang maakte. Bij deze inwijding werd de celebrant geassisteerd door de Deken van het Dekenaat Geertruidenberg, Deken van Kessel uit Moerdijk, Rector van Schuffelen uit G'berg en Pater van Helsdingen uit Te- termgen. Verder trokken in de stoet mee de Bergse clergé, alsmede ook de zusters en broeders uit deze parochie afkomstig. Nadat deze stoet, waarin ook de genodigden meetrokken, zich rond het kerkgebouw be geven had, dat met gewijd water be sprenkeld werd, trok men het kerkgebouw binnen, waar ook de binnenmuren gezegd werden onder gebed, terwijl het kerkkoor nieuwe kerk en last not least, een massale deputatie uit Ginneken, met pastoor Doens aan het hoofd, om te delen in de feest vreugde van de bouwpastoor, op deze ge denkwaardige dag. De inzet van het nieuwe kerkelijk jaar is in de ware betekenis van het woord een hoogtijdag geweest in het Bergse parochiële leven! GEVRAAGD ia Kaatsheuvel voor 2 dagen per week aan hei zelfde adres GEVRAAGD Adres ie bevragen aan het bu reau van dit blad of aan het bu reau J. Tuerlings te Kaatsheuvel Brieven onder no. 855 aan het bureau van dit blad. BIEDT ZICH AAN 1 6 jaar, in bezit van Mulo Middenst. en type Diploma, liefst Handels kantoor. Goed in de talen. Brieven onder No. 854 aan het bureau van dit blad.

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 3