BW** Tijd, hoogste om te sorgenvoor de feestdagen De Vluchteling VOORDEEL 1 Elke tweede fles wijn, 25 cent goedkoper 3 grote goudrepen samen voor 50 cent VOORDEEL 3 een pakje toost 10 cent goedkoper VOORDEEL 4 een pakje kaaswafels Chocolade en bonbons Voor 9n feestelijk glaasje Lekkere toetjes Limonade U profiteert nu bij De Cruyter van m GROTE VOORDELEN door 100lo korting Jgjj Zuidvruchten Fruitconserven Goudgeel gebak Margarine9 slaolie en mayonaise Hartige hapjes Feuilleton 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 19 DECEMBER 1958 2 %mmim van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" van Cayenne Door Ottwell Binns. 33) Tenslotte had zij de hut bereikt en leunde, nauwelijks een halve meter van de in een hoekje weggekropen Schot, voorover, om te luisteren of zij van binnen enig geluid kon op vangen. Sandy kon haar opgewonden ademhaling duidelijk horen. Kalm wachtte hij af wat er verder zou ge beuren. Een halve minuut ging zo voorbij, dan richtte de vrouw zich weer op en keek doelloos voor zich uit, zich af vragend, wat haar te doen stond. Ten slotte begon zij, evenals Philibert voor haar gedaan had, voorzichtig de bladermuur uit elkaar te trekken. Toen zij bemerkte, dat het werk met één hand niet erg vlug opschoot, legde zij haar revolver in het gras aan haar voeten, en begon haar twee han den te gebruiken. Sandy Muir, die haar zichzelf zag ontwapenen, kan van pret zijn handen niet thuishou den, maar wist zich te bedwingen en wachtte het ogenblik af, dat zij het gat gereed had en zich weer voor over boog om er door te kijken. Dan richtte hij zich half op en deed een snelle greep naar het pistool. Blijk baar maakte hij hierbij enig geluid, want juist toen zijn hand het wapen omklemde, uitte Adéle een schelle kreet en trapte met haar voet op zijn hand. Het pistool, waarvan de haan nog steeds gespannen bleek te zijn, ging met een luiden knal af; vanuit de tent klonk een halfgesmoorde kreet van schrik, en een ogenblik la ter was Sandy op de been en wor stelde met de vrouwenfiguur, die hij stevig omklemd hield. De vrouw vocht als een woedende tijgerin, krabbend en schoppend, en als zij de kans kreeg, zelfs van haar tanden gebruik makend, spartelde ze tegen, zodat hij al zijn krachten in moest spannen, om haar de baas te blijven. Tenslotte kreeg hij haar toch in een greep, die haar machteloos maakte. Overredend sprak hij „Het zal je niets helpen, madame. Ik ben de sterkste, en je deed ver standiger je kalm te houden, evenals die kerel. Ik wil je geen pijn doen, maar als je zo door blijft gaan, zal er niets anders op zitten. Wees ver standig! Je hebt het spel verloren, en ik kan je onder mijn handen kraken ala ik wil." Zijn woorden en de wetenschap, dat zij inderdaad machteloos was te gen zijn veel grotere kracht, deden de vrouw haar pogingen opgeven, en hijgend lag zij een ogenblik later in zijn armen. „Zo, nou ben je verstandig", merkte de Schot, maar paste wel op, zijn greep niet te laten verslappen, wetend dat zijn tegenpartij nog kracht genoeg bezat om hem een poets te bakken. Hij riep het meisje in de hut. „Kom eens naar buiten, juffertje. Ik heb je hulp een paar minuten no dig". Mimi gehoorzaamde hem ogenblik kelijk en toen zij op het onverwachte gezicht van de vrouw in zijn armen ontsteld bleef staan, lachte hij hard- op. „Een delicaat geval, nietwaar? Maar je hoeft heus niet bang te zijn, dat we verliefd op elkaar geworden zijn. Haal mijn zaklantaarn eens uit mijn zak en scharrel dan binnen dat stukje touw eens op. dat overgeble ven is van zo straks. We kunnen het heel goed gebruiken." Mimi deed haastig wat hij zei, ter wijl de vrouw boos meende „U wilt me toch niet binden?" „Als je dat denkt, heb je het glad mis. Ik was het vast van plan." „Maar ik ben een vrouw!" protes teerde zij. „U zult toch niet zo on welwillend zijn, een..." „Ik ben een man om met vrouwen om te gaan, zoals het behoort", on derbrak Sandy haar ootmoedig, „en bovendien, jij bent geen vrouw, zoals je daareven bezig was, met me te krabben en te bijten als een gemene kat!" „Maar als ik u mijn woord van eer geef, dat ik niets meer zal proberen te ondernemen?" „Dan zou ik het nog doen. Ik zou een onvergeeflijke dwaas zijn, je nog te vertrouwen, na al les wat ik gezien en gehoord heb." Het meisje kwam met een eind touw aandragen en bedaard richtte hij zich weer tot de vrouw: „Daar zijn de sieraden, die ik je om zal hangen. Wees nou kalm als een verstandig vrouw tje, dan zal ik je niet meer pijn doen dan noodzakelijk is". Meteen duwde hij met een on verwachte beweging haar armen achter haar lichaam en draaide haar om, met één hand haar pol hen bij elkaar houdend. Dan nam hij het touw van het meisje over en sloeg dit zorgvuldig rond de armen van de vrouw. „Ziezo", meende hij voldaan, „en nu wandel je terug naar je tent, daar zal ik je in je hangmat vastbinden, dan kun je de nacht verder doorbrengen in vrome overpeinzing. Voorwaarts!" „Dat doe ik niet", zei de vrouw weerstrevend. „Hiervoor zul je boeten met je leven, en die klei ne kat daar zal ,,Neem je in achtZulke praat jes zullen je geen stuk helpen. Ik ben helemaal niet van plan je iets kwaads te doen, maar ik wil er voor zorgen dat jij anderen geen poets kunt bakken. Als je verstandig bent De vrouw brak weer uit in een vloedgolf van hartstochtelijke woorden; ze schreeuwde van woede, maar midden onder haar schelden lichtte de reusachtige Schot haar op, slingerde haar over zijn rug alsof zij een zak zand was en liep snel met haar naar de tent, terwijl zij heftig maar tevergeefs protesteerde. Een paar minuten later kwam hij weer te voorschijn, met twee geweren in zijn handen. „Ik heb het zekere maar voor het onzekere genomen", meende hij. „Dat wijf is zo lenig als een slang en zo woest als een tijge- rin Hij plaatste de geweren tegen de muur van de hut, zocht het pistool van de vrouw op en wendde zich dan tot Mimi de Fa- ramond. „Wandel een klein eindje met me op, juffie. Het is veiliger, dat we praten buiten gehoorafstand van die kerel daarbinnen". Hij voerde haar naar de kano en liet het meisje op de rand plaats nemen. „Dat is een mooi stelletje", be gon hij, „en de hemel weet wat we er mee aan moeten vangen. Maar je vertelde me dat er nog twee kameraden hier in de buurt zijn, dan lijkt het me verstandig, te zorgen, dat we bijtijds er van door gaan". „Dat zijn Pedro en André. Zij zijn weg gegaan om uw vriend te zoeken. Als zij hem niet vin den, zullen ze terugkomen. En dan is er nog een vijfde. Een ze kere Le Coq, die de gevaarlijk ste van allen is". „Verduiveld, dat is een mooi zootje bij elkaar! Hoe eerder we hier vandaan komen, hoe beter". „Zo denk ik er ook over, mijn heer Sandy. Die twee kunnen morgenvroeg al terug komen, en als ze ons hier vinden (Wordt vervolgd) b> PEGRUYTER advocaat of limonade Bij aankoop van f. 5,- De Gruyter-artikelen Bij elk blik leverpastei van 75 cent voor 60 cent w Al deze voordelen geldig t/m 29 dec.'58 -....- VOOR AAN DE KERSTBOOM Musketkransjes 100 gr 50 Melkchoc. kransjes 100 gr 65 Amandelkransjes pak 65 Vruchtengriespudding pak 25 Amandelgriespudding pak 24 Custardpak 56-30 Chocolade vlapoeder pak 45 Puddingsaus 3 smaken.flesje 42 Beaujolais 1955 3.35 Landwijn rood en wit 1.95 Finest Old Douro Port. 5.40 Sherry 5.60-4.50 Vermouth Tino rood en wit 5.25 Samos2.80 Castellon. 2.50 Vruchtenwijn rood en wit1.50 Advocaat3.65 Sinaasappel 1.55-110 Frambozen-Bessen Grenadine 1.75 1.15 Werkelijke korting op alle artikelen, slechts met uitzondering van roomboter, suiker, zout en soda. Chocolade oublies doos 1.75 Luxe blik pastilles blik 1.60 Kattetongen melk en puur doos 80 Bonbons 200 gr doos 1.60-1.40 RODE BORDEAUXWIJN Domaine de Bujan 1955 3.25 WITTE BORDEAUXWIJN Premières Cótes de Bordeaux Haut-Cadillae 3.25 Appelmoes pot 56-46 blik 87 Kersen op sap. pot 1.58-92 Pruimen op sap pot 89 Ananas schijven .119-85-69 Ananas blokjes blik 60 Perziken op sap blik 1.89-1.30 Mandarijntjes op sap blik 92 Fruitcocktail blik 145-83 Aardbeien op sap blik 74 Frambozen op sap blik 98 Rozijnen 100 gr 32-28-24 Krenten100 gr 20 Abrikozen extra100 gr 69 Gehakte sukade .zakje 49 Bigarreaux .zakje 69 Cakemeel 500 gr pak 45 Cakemixpak 85 Zelfrijzend bakmeel pak 41-35 Bakpoederzakje 10 Patentbloem 500 gr pak 34 Tarwebloem pak 28-25 Vanillesuiker 5 zakjes 25 Roomboterdagprijs Slasaus fles 1.00-83 Super margarine 250 gr 42 Slaolie roodmerk fles 1.68 Fijnste margarine 250 gr 38 Slaolie roodmerk Vzfles 95 Extra margarine 250 gr 36 Slaolie blauwmerk fles 1.29 Zuiver gesmolten vat 250 gr 44 Mayonaise pot 83 tube 59 Sardines in olijfolie blik 65-57-39 Haringfilets in div. sausen blik 74 Zalm blik 1.62-1.25-1.10 Schelvislever blik 65 Cocktailworstjes pot 1.15 Frankforterworstjes .blik 1.18 Wener knakworst .pot 1.35 Amandelenzakje 89 Zoute pinda's .zakje 45 Zoute stengels. .zakje 25 Kaaswafeltjes .pakje 75 Champignons blik 89-85 Soepasperges blik 92 Soepballetjes pot 85 Franse mosterd pot 30 Zoetzure augurken liter pot 74-94 Zilveruitjes pot 89 1/2 pot 57 Piccalillypot 57

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 2