Waalwijkse en Langstraatse Courant DRUNEN V LIJMEN Uit do Langstraat een voorspoedig 1959. J. TAUSCH Waalwijk Elshout i Filmjournaai wij wensen u Nieuwkuijk 2830.52 104.22 1524.85 TRACTEER Wagenmakers-v. d. Wiel Sffijm&n Haarsteeg DINSDAG SO DECEMBER 1958 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO TM HET ZUIDEN WN 81e JAARGANG No. 101 22 cent per weex; per kwartaal 2.8.") I 3.10 tranco p.p. Gironummer 50798 Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Abonnement: Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 - KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES„ECHO" Agenda. dec. 2 uur: Kinder- Vrouwengilde, Hoge Zondag-artsendien6t. Nieuwjaarsdag: dienst Dr. v. d. Wouw, vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur. Zaterdag 3 januari en zondag 4 januari dienst Dr. Verhaak. Alles uitsluitend voor spoedgevallen. Recordbeloningen bij de Ideeënbus van de N.V, Lips. De Ideeënbus van Lips N.V. te Drunen keerde even voor Kerstmis aan twee inzenders twee recordbe loningen van tezamen 1390.uit. Ideeëninzender, de heer Jde Vroome, Steenstraat 20a te Heus- den, werd verrast met een beloning van 750.— voor zijn idee, om bij 't afsteken van vlam en electro-ovens met eenvoudige middelen droes- en slakvorming te voorkomen. Zijn idee brengt het bedrijf een belang rijke materiaalbesparing op. Ideeëninzender, de heer K. Ver hoeven, Lagelandstraat 59 te Den Bosch, wist voor het bedrijf een be langrijke energiebesparing te berei ken door een constructieverbetering aan de zgn. droogtrommel. Zijn idee werd beloond met een totaalbedrag van 640. Geslaagd. Op het te Eindhoven gehouden examen voor het praktijkdiploma Steno, slaagde onze dorpsgenots Thea van Oijen-te Giersbergen. R.K.B.B.-toneel. De jonge boeren en boerinnen hiel den 2de Kerstdag in de zaal van de heer H. v. Delft een zeer geslaagde toneelavond. Met succes werd opge voerd de klucht „De Onbekende We reld", een spel van Annemarie Kok en Joh. Blazer. Men speelde prima, met volle overgave en kennelijk echt voor z'n plezier. Dat plezier sloeg over op de zaal en men be leefde een echt genoeglijke avond. Verjaardags- en Huwelijksfonds R.K. Jeugdcentrale. Maandag 1 december j.l. was het twee jaar geleden dat het verjaar dagsfonds van de R.K. Jeugdcentra- Ie werd opgericht. Dit fonds heeft tot doel 't werk van de R.K. Jeugd centrale financieel te steunen. Ie dereen die jarig is krijgt van de Jeugdcentrale, zoals bekend, een fe licitatie met een bij-bedoeling. Deze bij-bedoeling is, dat op deze verjaar dag naar rato van het aantal jaren, centen in het bijgaande zakje wordt gestopt, welks zakje later weer wordt opgehaald. Afrondingen naar boven zijn natuurlijk toegestaan. Dit verjaardags- en huwelijksfonds heeft in de afgelopen jaren zeer goed gefunctioneerd en is gebleken een goede financiële steun te kun nen zijn voor de Jeugdcentrale. Hieronder kunnen wij een kort overzicht geven van de inkomsten en uitgaven van deze fondsen, waaruit blijkt dat in de afgelopen twee jaren een en ander, dank zij de steup van velen, voor de jeugd is gedaan kunnen worden. Overzicht 1 december 1956 t/m. 1 december 1958: Inkomsten Ver j aardagsfonds Huwelij ksf onds Bliksemloterij Blokhut Opbrengst verkoop oude materialen Rente het werk voor de zgn. vrije jeugd, het werk voor de sportverenigingen en vele andere taken. Veel is er in de afgelopen jaren reeds gebeurd en tot stand gekomen, waarvoor men dankbaar kan zijn. Ook kan men dankbaar zijn voor het feit dat men een stichting en een centrale heeft, waarop verder gebouwd kan worden voor alles wat nog" moet ge beuren, en dat is nog veel. Laat men daarom blijven steunen en doe maar net of je meer dan 100 jaar bent. K.A.V.-Kerstavond, De K.A.V., afdeling Drunen, hield maandag j.l. in de zaal van café Els- hout haar jaarlijkse Kerstavond. De belangstelling was zeer groot. Het werd een echte sfeervolle avond met zang, declamatie en toneel. Ook de versnaperingen en loterij ontbra ken niet. De toneelvereniging ONA van de KAB voerde twee één-acters op. Het woord werd nog gevoerd door de geestelijk adviseur, kapelaan Vogels. Dinsdag 30 middag R.K. Braken; 7 uur: trainen D.V.C.-junioren; uur: ledenvergadering K.V.P., zaal café Elshout. Donderdag 1 januari 2.30 uur: R.K D.V.C. 1—Baronie; 3 en 6 uur: Pantserslag in Brabant, Hoge Braken; 8 uur: Instuifavond; Nieuwjaarsbal. Vrijdag 2 januari 8 uur: EHBO- cursus, R.K. Huishoudschool; 8.30 uur: repetitie harmonie De Vol harding, zaal café Elshout. Zaterdag 3 januari 8 uur: Die Sun- derin von Fernerhof, 18 jaar, Hoge Braken. A.M.C.D. De auto- en motorclub Drunen hield op 21 december j.l. een zeer geslaagde oriëntatierit. Het was dit maal de zgn. Langstraatrit, waar voor zeer veel belangstelling be stond. In januari zal de zgn. jaar lijkse Wildrit worden gereden. De uitslagen van zondag 21 dec. zijn als volgt: 1 Völker, Sliedrecht 143 strafp. 2 Fitters, Waspik 206 strafp. 3 Klaasen, Eindhoven 207 strafp. 4 Hunningh, St. Oedenrode 208 Strafp. 5 Peskens, Vlijmen 211 strafp. 6 Verschoon, Papendrecht 230 strafp. 7 J. de Wit, St. Oedenrode 235 strafp. 8 v. Boxmeer, St. Oedenrode 240 strafp. 9 v .d. Heijden, St. Oedenrode 241 strafp. 10 v. Beek, Capelle 11 Versteeg, Sprang 12 de Gouw, Drunen R.K. Instuif. 288 strafp. 289 strafp. 290 strafp. In de Hoge Braken zal donderdag avond om 8 uur een Instuifavond worden gehouden als Nieuwjaars bal. Contact-bijeenkomst. De twee grootste sportverenigin gen in Drunen, S.H.J, en D.V.C., hielden zaterdagavond in de zaal van de heer H. v. Delft een geza- FILMJOURNAAL. „WESTWAL 1944". Deze oorlogsfilm brengt ons terug in de dagen der bevrijding. In de lotgevallen van drie soldaten ontrolt zich de bevrijding van af de Franse kust tot Arnhem toe op het witte doek. De drie soldaten zijn de En gelsman Philip Hemilton, de Amerikaan David Morgan en de Ier „Smoke" O'Con nor. Zij zijn ingedeeld bij de Guard Ar moured Tankdivisie. We beleven de hechte vriendschap van deze drie mannen in die barre veldtocht van Caen tot Arnhem tot aan het ogenblik, waarop Hamilton en Morgan door het vuur van een Duitse post worden gedood en door „Smoke" in de sneeuw van de Ardennen worden begraven. Deze film geeft een boeiend en sterk aansprekend beeld van de bevrijding van West-Europa door de geallieerde legers. Men krijgt een voortreffelijk beeld van de gigantische militaire operaties, waarmee onze bevrijding gepaard ging, maar daar naast is ook de menselijke zijde van de oor log scherp belicht. Een film, die te meer aandacht verdient, omdat ons eigen land er zo'n belangrijke rol in speelt. Donderdag (Nieuwjaarsdag) om 3 en 6 uur. „MEINEED". Op de dag van de dood van zijn stief broer Jacob, opent Mathias Femer heime lijk diens testament en ontdekt, dat hij eeuwige tweede op de grote landerijen zal blijven, want Jacob heeft alles nagelaten aan de knappe Paula Roth, de jonge vrouw met wie hij een vrij huwelijk had aange gaan, waaruit twee kinderen zijn geboren. Mathias en zijn zoon Frans krijgen niets. Mathias verduistert het testament en dit is het begin van het noodlottige bedrog, dat Paula en de beide kinderen dwingt het landgoed te verlaten. Er is echter één, die van het bedrog van Mathias weet. Mathias heeft meineed gepleegd en daarvan maakt een klein ambtenaartje van de griffie mis bruik. Hij perst Mathias kleine geldsommen af. Paula heeft inmiddels een klein café overgenomen in het grensgebied, waar de smokkelarij hoogtij viert. De zoon van Ma thias wordt verliefd op haar dochter Marie, zonder dat deze weet wie het eigenlijk is. Het conflict komt tot een dramatisch hoog tepunt, wanneer Paula in het bezit komt Haarsteeg; 3 Café de Leur, Cromvoirt. Van de tweede vijftallen werden win naars: 1 BSV II, Waalwijk; 2 WBC, Waal wijk; 3 KOT II, Waalwijk. De heer E. van Herpt van Nooit Vol leerd werd winnaar bandstoten, met een serie van 18 car. De prijs van de vogelpik werd gewonnen door de heer H. Lombarts van BSV. GESLAAGD. De heer L. Pulles slaagde voor het eer ste gedeelte examen staatspraktijkdiploma voor Bedrijfsadministratie. TAFELTENNIS. Het eerste herenteam van Smashers wist tegen Excelsior I te 's-Bosch een pracht 8-2 overwinning te behalen. A.s. zondag zal het nu met het evenals Smashei's nog ongeslagen Atoom 2 uit Eindhoven zijn krachten moeten meten. Vanzelfsprekend zal deze wedstrijd, waarbij het er dus om gaat wie de leiding in de le klas zal hebben, een spannend verloop hebben en het pu bliek zal van goed tafeltennis kunnen ge nieten. Het 4e team wist van Shooting Stars 2 uit Nieuwkuijk te winnen met 7-3. 'n Mooi succes, temeer daar dit team twee nog heel jeugdige spelers heeft. Smashers Junio'rentournooi. Door de tafeltennisvereniging Smashers werd zaterdag j.l. in het Parochiehuis te Elshout het eerste officiële Brabantse ju- niorentournooi georganiseerd. 40 Jongelui uit alle windstreken van Brabant hadden hiervoor ingeschreven. Precies om 12 uur opende de afgevaardigde van de NTTB dhr. Willems uit Drunen met een kort woord dit tournooi, waarbij hij de TTV Smashers dank bracht voor hun initiatief en tevens de wens uitsprak dat dit evenement in alle opzichten een sportief karakter zou dra gen. Onmiddellijk daarna riep de wedstrijd leider dhr. L. Pulles uit Elshout de spelers voor poules aan de tafels. Verrassingen waren hierbij niet te noteren. Na de tweede ronde viel er vrijwel in alle wedstrijden van goed tafeltennisspel te genieten. Een hoog tepunt vormde zonder twijfel de wedstrijd M. Stevens (Smashers) tegen J. de Brou wer (Irene Tilburg). Dat de Irene-man die vorig jaar deel uitmaakte van het Brabants juniorenteam tegen Stevens in een spannen de en zeer goed gespeelde wedstrijd het onderspit moest delven, was voor velen een verrassing. De score-verloop was hier 9-21, 22-20, 17-21. De andere halve finalisten waren K. v. Balsfoort van het Vughtse JCV en de an dere Smasherspeler H. v. Logten. Doordat v. Balsfoort in 3 games van Logten de baas bleef moest de Vughtse speler tegen Stevens voor de finale aan ta fel komen. Door een overwinning in 2 ga mes 21-T3, 21-15 bleef de eerste prijs in de organiserende vereniging. Van Logten wist zich door een overwinning op de Brouwer nog van de derde plaats te verzekeren. Het dubbelspel was eveneens voor een Smasherscombinatie. In de finale trokken M. Stevens en G. Oerlemans tegen het Belcrum (Breda) duo J. Matheeuwesen - B. Zandbergen in drie games aan het langste eind. De andere combinaties van de halve finales waren B. Maas, J. Egelie van Jeep (Vught) en J. Stuifmeel-J. v. d. Heuvel van het Bredase St. Fidelis. Nadat de bondsgedelegeerde aan de tournooicommissie dank had gebracht voor het vele werk, reikte hij de prijzen uit. 332.— 4.52 ƒ4796.11 2884.69 380.— 492.38 795.55 88.50 Totaal Uitgaven: Bouw Blokhut Aanschaffing tenten Diversen voor jeugd- activiteiten Drukwerk en porti Algemene kosten Totaal 4641.12 Saldo 154.99 D post drukwerk en porti 795.55 is vrij hoog, en hieruit blijkt wel dat eventuele afrondingen naar bo ven, vooral bij hen die maar weinig jaren tellen, belangrijk is. De Jeugd centrale vindt het ook helemaal niet erg als zij blijkens de ingeleverde zakjes met 100-, 200- of 300-jarigen te doen heeft! Over het werk van de Jeugdcen trale hebben we reeds meermalen geschreven. Als overkoepelend or gaan, voor alles wat er voor de jeugd in Drunen gedaan moet wor den, heeft zij reeds veel tot stand gebracht. Jeugdgebouwen werden geplaatst, de jeugdbeweging werd nieuw leven ingeblazen waar dit nodig was, en door het jaar waren er ook verschillende activiteiten; we noemen o.a. de actie: Jeugd va- vantie-vreugd. Wij weten dat er op het werk van de Jeugdcentrale op verschillende punten wel critiek is. Critiek, omdat men nog niet alles doet wat gedaan zou kunnen wor den. Het werk voor de jeugd en ze ker voor de gehele jeugd is zeer groot en veelomvattend. Het omvat het werk voor de jeugdbewegingen, op Oudejaarsavond op een lekker glas WIJN, of een heerlijk glas BIER, afgewisseld met onze Diepvries CROQUETTEN en BITTER BALLEN en zet het nieuwe jaar goed in met onze verrukkelijke SPROOKJES-IJSTAART als dessert. Haal 't bij Stationstraat 23 - DRUNEN - Tel. 375 Voor allen de beste wensen voor 1959. menlijke contact-bijeenkomst. De belangstelling voor deze bijeen komst was zeer groot. Het ging or echt gezellig naar toe; er was ge legenheid tot een dansje en al met al werd het een avond van gezellig samenzijn, een avond die volledig aan haar doel, n.l. onderling contact op een prettige wijze, beantwoord de. K.V.P. De vervroegde verkiezingen, die in maart 1959 zullen worden gehou den, zullen bij de K.V.P. overal weer de nodige activiteit oproepen. De afdeling Drunen houdt heden avond (dinsdag) in de zaal van café Elshout een algemene ledenverga dering. C>p deze vergadering zullen de komende activiteiten worden be sproken, terwijl ook de bestuursuit- breiding op het programma staat. De agenda vermeldt ook candidaatstel- ling voor de komende verkiezingen. W,V.O.R.K.D.V.C. 1—1 Een spannende en sportieve wed strijd, met W.V.O. overwegend iets sterker. D.V.C. kreeg verreweg de meeste doelrijpe kansen. De rust kwam met 00. Een half uur na de rust maakte linksbinnen v. d. Wiel 01. Direct na de aftrap maakte de rechtsbin nen van W.V.O. 11. Met deze stand kwam het einde. Met Nieuwjaarsdag speelt D.V.C. een zeer belangrijke wedstrijd voor de K.N.V.B.-beker; zij krijgt als te genstander de profclub Baronie. Deze wedstrijd is op het D.V.C.-ter rein om 2.30 uur. van het testament. De stervende griffie ambtenaar heeft namelijk alles opgebiecht. Mathias betaalt zijn bedrog met de dood. Paula ziet echter in, dat haat geen zegen kan brengen «n geeft haar toestemming voor het huwelijk tussen haar dochter en de zoon van Mathias. Een sterke film met de hoofdrollen Hei- demarie Hatheyer, Carl Wery, Atilla Hör- biger, Hans von Bordosy e.d. Zaterdag en zondag om 8 uur. Toegang 18 jaar. „SLUIERS VAN BAGDAD". Dit kleurige en nogal ingewikkelde ver haal speelt zich af in het weelderige en machtige Bagdad van de 16e eeuw. Een paar op macht beluste despoten beramen een plan om met hulp vanuit Europa het grote Ottomaanse keizerrijk omver te wer pen, maar de Suleiman de Grote heeft er tijdig de lucht van gekregen en stuurt een mannetje naar Bagdad om een oogje in het zeil te houden. De ingewikkelde geschiede nis, waarin de schone haremvrouwen en danseressen niet van het doek zijn, eindigt ten slotte in de nederlaag van de oproer kraaiers. In de hoofdrollen Victor Mature als de man die schoon schip maakt en Ma rie Blachard als de verleidelijke danseres Selima. Zondag om 5 uur en woensdag om 8 uur. Toegang 14 jaar. BILJARTEN. Door de biljartclub K.O.T., gevestigd in café M. van Huiten, werd in de afgelopen maanden een nederlaag-tournooi gehouden, i Van de eerste vijftallen werden achter eenvolgens winnaar 1 Nooit Volleerd, Waalwijk; 2 O.B.K., GROTE KERSTUITVOERING. Op 2e Kerstdag gaf de gemengde zang vereniging Semper Animato in het patro naat alhier een grote Kerstuitvoering. De toneelvereniging uit dat gezelschap voerde op het blijspel in 3 bedrijven: „De dochters van de baas". Het is nog steeds een verheugend ver schijnsel dat het toneelminnend publiek, waarvan een groot gedealte toch wekelijks via de televisie, die steeds meer veld wint, geconfronteerd wordt met goede toneel stukken en goede acteurs en actrices, nog zo veel belangstellig weet op te brengen voor het amateurstoneel. De taak van de ama teursverenigingen wordt er eerlijk gezegd wel niet gemakkelijker om, want het pu bliek is zo zoetje* aan veel eisend gewor den. Semper Animata heeft het veel eisen de publiek in alle opzichten tevreden ge steld. Onder de bekwame leiding van de directeur de heer Wilmont uit Waalwijk werden de verschillende zangnummers zeer verdienstelijk ten gehore gebracht en oogst ten bij het talrijke publiek telkens luide bij val. De opvoering van het blijspel onder re gie van de heer A. van Steensel heeft de aanwezigen een genotvolle avond bezorgd, waarvan het daverend applaus het beste be wijs was. Het woord van dank door de voor zitter aan directeur en regisseur, aan wiens werk het voor een groot gedeelte te dan ken is dat deze uitvoering in alle opzichten is geslaagd, was dan ook op zijn plaats. ACCORDEON- EN GUITAARLESSEN. In Hotel Prinsen is een aanvang gemaakt met een cursus voor het verkrijgen van het accordeon- en guitaardiploma. De lessen worden gegeven door onze oud-dorpsgenoot de heer M. van Heivoort, directeur Mu- ziekstudio Amphion te Eindhoven. CARNAVAL. Vrijdag, 2e Kerstdag, hield de Raad van Elf met de groepsleiders een vergadering over de optocht van zondag met carnaval. Het animo van de vergadering was zo groot, dat besloten werd de optocht op zon dag door te laten gaan, daar verschillende groepen zich hadden opgegeven. VERGADERING DE ZWALUW. Zaterdag 3 januari zou de postduiven vereniging de Zwaluw haar maandvergade ring houden. Deze vergadering is uitgesteld tot zaterdag 10 januari. BILJARTEN. Voor de onderlinge biljartcompetitie speelden in café De Witte ONA en de Muntel Haarsteeg. Uitslag als volgt ONA - De Muntel H. Musch - J. de Vaan 84 - 25 B. Koks - W. v. Bokhoven 42 - 43 M. v. d. Wiel-J. de Laat 54-44 J. v. Kessel J. v. d. Brandt 57 - 43 A. Musch - D. van Heijst 49 - 47 J. Koks - J. v. Bokhoven 49 - 46 Uitslag 10-2 in het voordeel van ONA. Na 5 wedstrijden is de stand 't Hoekje 5 3 2 0 Avanti Juliana ONA De Muntel 0 2 0 0 35-24 31-17 28-32 30-30 20-40 - Te Waalwijk worden biljartwedstrijden gehouden voor de 2e klasse om het kam pioenschap van Nederland. Hieraan zal ook deelnemen de oud-Vlijmenaar de heer Ben ny Oremans. VOLLEYBAL-WEDSTRIJD. Ever Ready - Tilburg 0-3. Voor de competitie van de hoofdklasse speelde Ever Ready uit Vlijmen tegen Til burg. Ever Ready was niet opgewassen te gen de Tilburgenaren en verloor met 3-0. Enkele sets werden toch op het nippertje verloren. VLIJMENS MANNENKOOR GAF GROOT KERSTCONCERT. Op 2e Kerstdag en zondag 28 dec. werd de concertzaal café De Witte een groot Kerstconcert gegeven door Vlijmens Man nenkoor, Dameskoor, Knapenkoor en Gem. Koor, met verdere medewerkenden leden van het Waalwijks Orkest, het geheel onder leiding van directeur L. Sars uit Waalwijk. Solistische medewerking verleenden Nel v. d. Hammen, sopraan, Waalwijk; mevr. Oosterwaal-Grevenbroek, sopraan, Vlijmen; Bertus Kuijs, tenor en Harry Bronkhorst, bas-bariton, beiden uit Vlijmen. De opening geschiedde door de voorzitter de heer J. Vorstenbosch, die hoopte dat deze uitvoering iets groots zou worden. Maanden is er voor gerepeteerd en hij vroeg alle waardering van het publiek voor het zware programma. De voorzitter is hierin niet teleurgesteld, want het dankbare pu bliek was gul met het applaus na eik num mer. Het mannenkoor gaf eerst een 3-tal nummers, de Psalm „Gott ist mein Heil" van Schubert; „Slaap nu mijp Jesuken", met jongenssolo van M. Kockelhoorn en „Zum Sanctus" van Schubert. Vooral het tweede nummer, met jongenssolo door de gebr. Verboord, kreeg de meeste bijval. Voor treffelijk werd de solo door deze jeugdige knapen uitgevoerd. Daarna het dameskoor met een tweetal prachtige nummers, die veel waardering kregen. En het gemengd koor oogstte succes met Ave Verum van Mozart, Laudate dominum, sopr. solo Nel v. d. Hammen, van Mozart; Hallelujah van Handel. Hier was het ook het tweede num mer dat het meeste bijval oogstte, mede door de prachtige solo van de sopraan Nel v. d. Hammen met haar prachtige stem en voordracht. Dan volgde het Kerst-oratorium van Heinrich Fidelis Müller, door koor solisten en orkest, totaal 120 medewerkenden. Met dit oratorium oogstte directeur L. Sars een zeer groot succes. De begeleiding van het concert was in goede handen van de Waal wijkse medewerkenden, die een extra com pliment zeker toekomt. De solisten mogen allen geroemd worden, zowel de dames als heren en verder het koor, dat voortreffelijk zong. Het was alles bijeen een genoegelijke avond voor de zangliefhebbers, welker aan tal steeds groter wordt bij de uitvoeringen. Na afloop bracht de heer J. Vorsten bosch allen dank die hebben medegewerkt aan het slagen van dit groot Kerstconcert. De dames Nel v. d. Hammen en mevr. Oosterwaal-Grevenbroek werden in de bloemetjes gezet. De heren Kuijs en Bronk horst ontvingen een herinnerng in de vorm van een medailje. VOETBAL Vlijmense Boys 2 - Baardwijk 2 4-0. Zondag speelden de Vlijmense Boys 2 een thuiswedstrijd tegen Baardwijk 2. Het was een aantrekkelijke wedstrijd en aan beide zijden werd er goed gespeeld. Vlij men maakte gebruik van de kansen, waar door toch nog een grote overwinning werd behaald in een gelijk opgaande strijd. Vlij men pakte vanaf de aftrap flink aan en de verdediging van Baardwijk moest alle zei len bijzetten om doelpunten te voorkomen. Baardwijk nam toen het spel over en goed samenspelend werd telkens het doel van de Boys bestookt, maar de verdediging van de Boys en in laatste instantie de doelman, v. d. Heijden, waren in grote vorm en hielden het doel schoon. Hierna wist Vlijmen het spel te ver plaatsen en in de 30e minuut kwam het succes voor de Boys. De midvoor Jo van Engelen kreeg de bal goed toegespeeld en schoot onhoudbaar in, 1-0. Baardwijk pro beerde vanaf de aftrap de Boys-achterhoe- de te overrompelen, maar zonder succes en met 1-0 kwam de rust. Na de rust dezelfde strijd. De Boys wa ren het eerst in de aanval en spoedig maak te R. de Vaan er 2 - 0 van. Baardwijk kwam hierna gevaarlijk opzetten en de Boys-ver dediging kreeg het zwaar te verduren. Als zelfde speler weet even later de score op 4 - 0 te brengen. KAMPIOENENDAG BCC EN OMSTREKEN. Zondag werd in stadion de Vlier: 'VG. Schulte) een kampioenendag gehouden van de BCC en Omstreken, met medewerking van de kampioenen zelfs uit België, Tilburg, Helmond en uit de Langstraat. Vlijmen was zelfs met enkele kampioenen precent. Dit was een proef, die, bij welslagen, zal wor den uitgebreid. Deze kampioenendag mag geslaagd ge noemd worden. De bonnenverkoop was reeds een succes. De bonnen van de grote Belgische liefhebbers gingen er vlot in, de hoogste duif kwam op f 60. Ook voor de verdere kampioenen uit de omgeving gin gen de bonnen er goed in, zelfs kwam een jonge duif op f 55. - Het gemiddelde zal ruim f 25 bedragen. Her bestuur en het comité hebben'voor het volgend jaar grote plannen. Kampioen uit heel de omtrek, maar vooral uit de Langstraat, helpt mede deze kampioenendag groot te maken. BILJART-WEDSTRIJDEN. In café H. Boom-v. d. Wiel en A. Klerks j (den Braai) worden biljart- en barakwed strijden gehouden, waar grote animo voor is. Vooral voor de prachtige dagprijzen en de damesprijs. BERGHEM SPORT I-VLIJM. BOYS I, 4-1. Zondag speelden de Vlijm. Boys een uit wedstrijd tegen Berghem Sport, mede leider van de afdeling. De Boys speelden met en kele invallers. De overwinning kwam bij de ploeg terecht, die zich het meeste inspande en dat was Berghem Sport. nog 7 min. te spelen zijn schiet Sreps na een goede aanval no. 3 in de touwen en de- FANCY FAIR. Het is van de aalmoezenier en de leiders van het alhier bestaande en bloeiende Jon- gensgilde St. Pius een goed idee geweest om in het afgelopen weekend en wel op 25, 26, 27 en 28 dec. een fancy fair te orga niseren met het doel gelden bijeen te krij gen om de diverse acties die het gilde graag zou willen uitvoeren mogelijk te maken. Deze fancy fair is mogelijk gemaakt dank zij de volledige en belangeloze medewerking van het schoolbestuur die voor dit gebeuren drie lokalen van de R.K. Jongensschool ge heel gratis ter beschikking stelde. Onver vaard zijn de jongens toen eensgezind aan het werk getogen om deze fancy fair op tijd klaar te krijgen. Na het maken van een plattegrond waarop alles nauwkeurig stand aangegeven, kon met de opbouw worden begonnen, en het was verbluffend te zien hoe al deze jeugdige knapen er in zijn ge slaagd de drie lokalen die ter beschikking stonden zo in te richten dat alle geplande stands er een plaats in konden krijgen en er dan nog voldoende ruimte overbleef voor de verwachten bezoekers. Ongetwij feld is deze fancy fair qua opzet zeker ge slaagd, vooral in de avonduren heerste er een gezellige drukte en vrolijke muziek zorgde voor de nodige omlijsting. Er was ook voor elk wat wils aanwezig. Hoofd schotel vormde vanzelfsprekend het rad van avontuur waarop men voor een klein be drag mooie prijzen kon winnen, verder wa ren er aanwezig een schiettent, iets voor hen die graag met een guks omgaan, verder ballen gooien, lijntreksport, ballenwerptent en zelfs ontbrak een waarzegster niet. In een apart hoekje kon men zelfs een kop koffie verkrijgen, iets voor hen die even wilden uitblazen. Verder was er nog een grote loterij aan verbonden met vele mooie prijzen. Wij mogen dan ook wel aan nemen dat deze fancy fair volledig aan zijn doel heeft beantwoord en de kas van het jongensgilde zal er zeker belangrijk door zijn verstevigd. JAN VAN ARKEL - HAARSTEEG, 3-2 In de op verzoek van Jan van Arkel in gelaste wedstrijd, -die zondag j.l. te Am- merzoden werd gespeeld, heeft Haarsteeg, dat tot heden nog ongeslagen was z'n Wa terloo gevonden. Wel hebben de spelers met inzet van alle krachten getracht de zo zeer begeerde punten uit het vuur te slepen, maar ze zijn daar niet in geslaagd. Ener zijds was Haarsteeg enigszins gehandicapt door het niet meespelen van haar uitste kende kanthalf Wim Walk en anderzijds was het gladde en slechte bespeelbare ter rein in het voordeel van de gastheren die dat wel gewend zijn. Toch zouden de bezoekers zeker nog een verdiend gelijk spel hebben weten te beha len als de achterhoede 10 min. voor het einde niet geaarzeld had met ingrijpen, waardoor de Gelderse linksbinnen een droomkans werd geboden die hij niet on benut liet. Maar ook Vrouwe Fortuna liet Haar steeg deze middag in de steek, want enke le zeker schijnende doelpunten konden op het laatste nippertje worden voorkomen. Zo kreeg Haarsteegs linksbinnen Huib Ki- vits ca. 10 min. na het begin een unieke kans z'n club de leiding te bezorgen, toen hij enkele meters voor doel staande zijn hoofd maar tegen de bal behoefde te plaatsen, maar door de gladheid verloor hij zijn evenwicht en deze kans ging verloren. Maar ook de gastheren wisten vaak zeer gevaarlijk tot in het Haarsteegs doelgebied door te dringen; wel wist de achterhoede telkens het gevaar te keren, maar in de 25e minuut moest doelman Beekmans toch zwichten voor een goed schot van midvoor

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 13