Waalwijkse enl LangCourant Waalwijk in 1958 VUURWERK 'I D. DU MOULIN DINSDAG 30 DECEMBER 1958 Uitgever Waalwij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week 81e JAARGANG No. 101 22 cent per week; per kwartaal f 2.85 3.10 franco p.p. Gironummer 50798 Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Abonnement: Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 Havenplan kreeg begin van uitvoering Verdere uitbreiding woningvoorraad - Activiteit in scholenbouw - Nieuwe moge lijkheden voor Jeugdwerk Culturele zorgen Belangrijke recreatieve uitbouw. Op de drempel van Oud en Nieuw is het een goede gewoonte ge worden 0111 nog eens een terugblik te werpen op het jaar, dat we op het punt staan af te sluiten met wijn, oliebollen, vrolijkheid en een tikkeltje weemoed. Wat was het voor een jaar voor onze gemeente? Bracht het voorspoed, geluk en welvaart of was het n jaar dat we maar zo spoedig mogelijk moeten vergeten omdat t zelfs niet aan de meest bescheiden verwachtingen heelt beant woord? Is onze samenleving er op vooruit gegaan of hebben we een stilstand doorgemaakt die zijn nadelige invloed op t gemeen telijk leven heeft 'doen gelden? Wanneer we vandaag alles gaan optellen/en bijeen gaan zetten in een globaal overzicht, dan kunnen we constateren, dat in 195» voor de' gemeente Waalwijk een voorspoedig Jaar is geweest, waarin met veel een aanvang kon worden gemaakt, dat in vol gende ïaren zijn voltooiing zal vinden. Het beleid van ons gemeente bestuur is ook dit jaar weer ge richt geweest op een snelle ont wikkeling en uitbouw van onze gemeente en dit voortreffelijke Fieleid heeft op velerlei wijze ge stalte gekregen. Zowel direct als indirect heeft ons gemeentebe- met voortvarendheid en toewij ding gewerkt aan de maatschap pelijke, economische, sociale en culturele ontwikkeling van onze gemeente, daarbij op voortrette- iijke wijze gesteund door de or ganisaties, instellingen en ver enigingen binnen de gemeente. Maar laten we met snelle stap pen terugkeren naar de eerste maand van het jaar, om vandaar uit langs een bonte verscheiden heid van feiten en gebeurtenis sen weer terug te keren tot de dag van vandaag. Onze gang langs de maanden moet uiter: aard een snelle reis zijn, waarbij wii niet bij alle gebeurtenissen zullen stilstaan. Zo is het o.m. ondoenlijk om alle jubilea nog eens in de herinnering terug te roepen. RUSTIG BEGIN. Evenals in 1957 was ook de januarimaand van dit jaar een rustig tijdperkje, dat zich voor namelijk kenmerkte door n aan tal activiteiten op cultureel ter rein. Zo lieten de jongens van de Andreas Zijlmansgroep het spel van het verkennen een ogenblik in de steek om in iMusis Sacrum met de aardige revue „Dit is Waalwijk'' voor het voetlicht te komen. De Liedertafel „Oete- nins? en Vermaak" bracht op J ian. een concert dat vooral dank zij de voortreffelijke medewer king van de sopraan Marijke v. d. Lugt en de bas Siemen Jongs- nta een hoog niveau bereikte. Hartveroverend was de opvoe ring van het semi-klassieke blij spel „Om Nausicaa" van Luisa Treves door de leerlingen van het Dr. Mollercollege. Op 11 jan. beluisterden we in de Ned. Herv. kerk te Besoijen een geslaagde zanguitvoering van de Chr. Gem. Zangvereniging „Hallelujah" en het Chr. Meisjeskoor „Hosan- nah". De Kunstkring bracht ons deze maand het kostelijke blij spel „Taloelah" in de opvoering van „Puck", op 28 jan. gevolgd door het jaarlijkse concert van Het Brabants Orkest o.l. v. Hem Jordans, ditmaal met medewer king van de charmante en sym pathieke violiste Francoise On- froy. VOETBALFEEST. In de plaatselijke voetbalgele deren begon febr. met een gran dioos feest ter gelegenheid van het gouden bestaansfeest van het Besöijense RWB, dat door vriend en vijand (op de groene mat) in de bloemetjes werd gezet. Het industriële aspect van de gemeente kreeg er weer eeii ac cent bij door de officiële opening van de Lederwarenfabriek van M. Schapendonk aan de Elzen- weg. De KAJ-drumband wierp zich deze maand behalve op de mu ziek ook op een fancy-fair, die zeer geslaagd mocht heten en derhalve de zo hoognodige dui ten in het laatje bracht. De Kunstkring bleef in de stijl van dit kermisachtige gebeuren door op 11 febr. de voortreffelijke film „De Spullebaas" te brengen, .Marianne Keser en haar leerlin gen brachten in Musis Sacrum weer vele handen op elkaar met een alleraardigste balletuitvoe ring. Een onderscheiding voor de gemeente, maar in het bijzonder voor z'n hoogste magistraat, was de benoeming van burgemeester Teijssen tot lid van de Eerste Kamer, waarmee de Langstraat een warm en kundig pleitbezor ger in de residentie kreeg. Belangrijk was ook het be richt dat wij in deze maand ont vingen, n.l. de plaatsing van de weg Tilburg-Gorinchem op het Rij'kswegenplan als rijksweg no. (52, waarmee de urgentie van de ze verbinding wel duidelijk werd onderstreept. KAMPIOENSVOETBAL. De staart van maart, die zich anders zo duchtig kan roeren, bleef dit jaar aan de rustige kant, hetgeen niet wil zeggen dat we niets hebben beleefd in deze maand der poesen en katten. Zo waren we op 2 maart getuige van de uitreiking van een bijzondere onderscheiding te weten de pau selijke onderscheiding Pro Eccle sia et Pontifice aan de heer D. J. van Oss op grond van het vele belangrijke werk dat deze voor de r.k. middenstand heeft ver richt. Na jarenlang bekrompen te zijn gehuisvest en dat nog wel onder het 'oog van de woning commissie kreeg ons politie korps ojj 8 maart een nieuwe wo ning! Een riant, en ruim politie- huis, waar de processen-verbaal ineens veel duurder zijn. Met dit nieuwe politiebureau waren niet alleen de Hermandadisten danig in hun schik, maar ook het Raadhuisplein kreeg er plotse ling een veel innemender glim lach door. De Kunstkring was er helemaal door van onderstebo ven en bracht „Hoog bezoek met een juweel van een pastoor. O.O.G. kon de politie ook niet uit het hoofd zetten en bracht „Gijzeling" van A. M. de Jong op voorbeeldige wijze tot leven. Baardwijks Toneel zocht het wat verder van huis, met het ge volg dat het" „Een nacht in de rimboe" moest doorbrengen, waar het zich met een sinter klaasachtige missionaris echter kranig doorheen sloeg. Een prettig bericht was ook de herbenoeming van burgemeester Teijssen als burgervader van on ze gemeente. We blijven graag dicht bij het vuur zitten met on ze hoogste magistraat. Een jubileum, dat we toch nog wei even in de herinnering willen terugbrengen, is het 40- jarig 'ubileum van de heer J. A. Thijssen bij de gemeente, omdat deze bekwame ambtenaar zo bij zonder veel voor de gemeente, met name voor het onderwijs, heeft gedaan. En dan de voetballerij in onze gemeente, nog altijd verdeeld, maar desondanks dapper door vechtend in de strijd om de kost bare doelpunten. WSC, dat enke le jaren achtereen net niet vol doende adem had om de kroon op het afdelingswerk te zetten, greep dit jaar met groot machts vertoon de kampioenstitel. Feest - en verwachting dus. Het eerste ging door, maar wat het tweede betreft zijn we deerlijk bedrogen uitgekomen. Roemloos dolven de oranje-zwarten in de promotie wedstrijden vele onderspitten en kregen de raad het nog eens te proberen in de derde klas. Tot nog toe is het optreden in die derde klas helaas weinig succes vol, hetgeen ook in niet geringe mate te wijten is aan veel tegen slag: veel blessures en dus veel invallers, waarvan de homtogeni- teit in een ploeg uiteraard nogal te lijden heeft. Maar goed, WSC heeft dan toch dit jaar de vreug de van het kampioenschap ge smaakt en dat is meer dan ver reweg de meeste ploegen kunnen zeggen. Het heeft daarmee bewe zen te kunnen voetballen op een niveau, dat misschien nog eens, met wat wind mee, zal leiden tot het begeerde 2e klasserschap. Nu we het toch over voetbal hebben, het gaat dit jaar over 't geheel genomen niet zo erg best met de Waalwijkse clubs. Alleen Baardwijk doet ernstige en tot nu toe succesvolle pogingen om de verloren hogere voetbalhemel terug te winnen. De overige drie clubs bengelen zo'n beetje in de staartregionen. Er moet natuur lijk altijd één club zijn die de rij siuit, maar laten we die dubieuze eer maar aan anderen overlaten. Met een riant sportpork een soort amateur-Wembley in 't vooruitzicht hebben we helemaal geen behoefte aan ook nog een '4e klasser. Druk er nog enkele fluwelen centers uit, hè, en laat het middenrif van de tegenstan der geen ogenblik met rust We gaan terug naar het gewo ne leven des hurgermans en no teren op 25 maart een glanzend concert van het Albeneri-trio, naar hier gehaald door T Kunst- kringbestuur. St. Willibrordus, n vereniging stoer gelijk haar patroon, houdt niet van kinder achtige dingen en gooide er daar om een 20-tal jubilarissen tegen aan. De raad hield zich in maart bezig met een aantal nieuwe straatnamen en met het sport parkplan Besoijen, waarvoor een krediet van bijna f 400.000.- ge voteerd werd. De realisering van dit plan heeft daarna enige stag natie ondervonden, omdat de aanvankelijke situering ten zui den van de spoorlijn Den Bosch- Lage Zwaluwe nabij het indus trieterrein geen doorgang kon vinden in verband met de nieuwe weg Tilburg-Gorinchem. Het moest daardoor iets in oostelijke richting verschoven worden en in oktober voteerde de raad voor het gewijzigde plan een krediet van bijna f 300.000.-. NIEUWE KLEUTERSCHOOL. April heeft zich dit jaar op vallend rustig gedragen, maar de Liedertafel „Oefening en Ver maak" en het Waalwijks Orkest lieten zich toch zeer welluidend horen in een geslaagd gezamen lijk concert. Een hippisch feest viel er te beleven op het landgoed Plant loon, waar de Ned. Kampioen schappen Terreinrijden NBVR werden gehouden. DVSV kwam op 12 april voor het voetlicht met een uitsteken de opvoering van de thriller „Klokslag 9". De r.k. Werkmees- tersbond toog ter feestviering ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan. Het onderwijs in onze gemeen te kwam! in het middelpunt van de belangstelling te staan naar aanleiding van de opening van de prachtige nieuwe r.k. kleuter school „Maria's Kleuterhof" in Besoijen op 21 april. Het was niet de enige activiteit welke zich dit jaar in de sector scholen bouw afspeelde. Ten noorden van de Winterdijk verrees een prachtige meisjes-ulo-school, die in het najaar in gehruik werd ge nomen. l'n de St. Antoniusparo- chie is de bouw van de 6-klassige Pastoor Kuijpersschool in volle gang; op het Vredesplein nadert de nieuwe indrukwekkende nieuwe Nijverheidsschool haar voltooiing; aan het dr. Moller college werd begonnen met een betekenende uitbreiding; in juli voteerde de raad 'n krediet voor de bouw van een 6-klassige r.k. jongensschool in Besoijen en in oktober besloot de raad tot de bouw van een nieuwe, chr. b.l.o.- school aldaar. Activiteiten die er met nadruk op wijzen, dat er in onze gemeente alle aandacht wordt besteed aan het onderwijs, op welk gebied Waalwijk zich 'n zo voortreffelijke reputatie heeft verworven. Teruggaande paar april note ren we een vermeldenswaardige onderscheiding, nl. de benoeming van de heer N. v. Loon tot Rid der in de Orde van Oranje Nas sau. JEUGDWERK. Mei de zonnige maand der vo geleieren, stond geheel in het te ken van het jeugdwerk. Ten fa veure van dit werk werd in de parochie St. Jan een kolderiek puin- en tuinfeest gehouden on der de wat criminele naam „Pu- tu-Bajes". Toen de tuin en het puin waren opgeruimd, kon men een recette tellen van f 3300.-, hetgeen niet gek is voor zo'n gek feest. De bedoelingen van dit feest gingen^ echter veel verder dan alleen maar geld inzamelen Het was de feestelijke en ge slaagde aanloop voor de Stich ting Jeugdbelangen, die na dit feest geleidelijk aan gestalte be gon te krijgen en die zich ten 'doel stelde: het realiseren van het open jeugdwerk in de paro chie St. Jan. Dit luisterrijke ini tiatief is met groot enthousiasme ontvangen, hetgeen mocht blij ken uit een in augustus gehou den enquête. Ook voor dè leiding van dit jeugdwerk bestond grote belangstelling en binnen enkele maanden had men de beschik king over 40 leidsters en leiders. Deken v. d. Hurk en met hem het Kerkbestuur van de St. Jan ga ven alle mogelijke medewerking en gingen over tot de aankoop van het ruime pand Grotestraat 196, waarin het werk van de Stichting op voortreffelijke wij ze, naar men hoopt in febr. a.s., zal kunnen starten. Het nieuwe jeugdcentrum kreeg de naam „De Terp". Een ander heuglijk mei-gebeu ren was het 10-jarig bestaan van de KMHC „Waalwijk", 'n Kost baar feestgeschenk kwam er voor deze vereniging op 14 sept. toen het hockeyvelden-complex van het nieuwe sportpark werd geopend en aan de jubilerende vereniging ter bespeling werd afgestaan. Met het bijbehorende restaurant, douches en kleedka mers is dit hockey velden-com plex een van de fraaiste hockey accomodaties in het land. Een eerste klasser waardig! Mis schien brengen de KMHC-dames het in de naaste toekomst zo ver. Een bijzonder jubileum no teerden we op 25 mei toen het 300-iarig bestaan van de Kansel der Ned'. Herv. Kerk te Waalwijk werd herdacht. Hoewel onze gymnastiekver enigingen met een groot gebrek aan zaalruimte hebben te kam pen en derhalve aan deze emi nente sport niet die aandacht kunnen schenken, welke gewenst en nodig zou zijn, werden er in het afgelopen jaar toch enkele fraaie'successen geboekt. „Ons Huis" kwam uit Arnhem met twee eerste prijzen naar huis en Kracht en Vlugheid" legde in Woerden beslag op twee eerste, een tweede en twee derde prijzen. Een bewijs, dat er door deze ver enigingen uitstekend is gewerkt. In het' najaar verzorgde „Kracht cn Vlugheid" nog op voortreffe lijke wijze districtswedstrijden van 't Ned. Chr. Gymnastiekver- bond en legde daarbij zelf be slag op de meeste ere-plaatsen. Op 28 mei togen we ter stem bus onx een nieuwe gemeente raad samen te stellen. Het ging allemaal heel rustig en zonder vlammende verkiezingscampag nes. Enkele vertrouwde gezich ten moesten plaats maken voor nieuwe en er zijn, naar het ons voorkomt, wat meer tegenstel lingen in de vroedschap geko men. Punt van discussie in de raad was deze maand het veelbespro ken onderwerp: de markt. Er waren voor- en tegenstanders van de verplaatsing naar het Vredesplein, maar het slot was toch, dat het Vredesplein als nieuwe marktplaats gehand haafd bleef. bracht. Op een enkele avond na is het belangstelling dit seizoen zeker niet onbevredigend ge weest en indien deze gunstige ontwikkeling zich blijft voortzet ten, zal men hopelijk in een van de eerstkomende jaren weer eens de proef kunnen nemen het aan tal avonden geleidelijk aan weer uit te breiden. Overigens heeft de culturele inzinking wel aangetoond, dat we aan de noodzaak van een schouwburg niet toe zijn, het geen niet wil zeggen, dat we niet veel meer zaalruimte nodig heb ben. Telkens weer blijkt, dat men bij het organiseren van velerlei evenementen een ernstige handi cap ondervindt van het gebrek aan zaalruimte. Zo biedt onze ge meente geen enkele voldoende accomodatie voor het houden van bijv. congressen en aan de zo in het middelpunt van de be langstelling staande zaal- en in- door-sporten komen we ook niet toe. Vooral de jeugd zou miet meer zaalruimte in hoge mate gebaat zijn en hierin een belang rijke stimulans vinden voor een prettiger en nuttiger besteden van haar vrije tijd. De B.B. kwam deze maand ook in actie, gelukkig alleen maar in vreedzame kringwedstrijden wel ke op het Vredesplein een zeer geslaagd verloop vonden. De St. Antoniusparoehie stak zich oji 15 juni in feesttooi en bereidde haar herder, pastoor Lam, een grandioze huldiging ter gelegenheid van diens zilveren priesterfeest. Het was een veel- bij Grotestraat 327, Waalwijk omvattend en gevarieerd feest, waaraan door de gehele parochie werd deelgenomen en waarvan door .jong en oud werd genoten. Een ander gedenkwaardig feit in de St. Antoniusparoehie had plaats op 21 juni, toen twee jeug dige leerlingen de eerste steen legden voor de nieuwe 6-klassige lagere school. Een prachtige uitbreiding in 't recreatieve vlak onderging onze gemeente met de officiële ope ning van het recreatie-oord Het Hoefsven. Zwembad, roeivijver, speelvelden, een hertenkamp en fraai wandeloord liggen nu bij een in een zeer fraaie omgeving en bieden de ontspanning zoe kende mens alle gelegenheid zich te veroozen. Een zeer fraaie aan winst in onze zich snel industria liserende gemeente. LEVENSSCHOOL. EERSTE PAAL VOOR NIEUWE HAVEN. Een van de grootste winstpun ten van dit jaar is ongetwijfeld het feit, dat een begin werd ge maakt met de uitvoering van de kostbare en grootscheepse ha venwerken, die voor onze ge meente geheel nieuwe en grote welvaartsmogelijkheden opent. Op donderdag 5 juni, 'n gedenk waardige dag in Waalwijks his torie, heide burgemeester de eer ste betonnen paal van de dam- wand. Daarna is de firma Dirk Verstoep uit Den Haag met gro te voortvarendheid aan de reali sering van de eerste fase begon nen. Het werk werd bekwaam en snel uitgevoerd, zo snel, dat deze eerste fase reeds al duidelijk ge stalte heeft gekregen. Voor de uitvoering van de tweede fase voteerde de raad reeds een kre diet van ruim f 545.000.-. Op sportgebied noteerden we het kampioenschap van de WSC- handbalploeg en de promotie naar de 2e klas. Op zondag 8 juni werd de prachtige jaarlijkse Sacraments processie gehouden, die ditmaal weer met een nieuwe groep was uitgebreid. Beginpunt was dit jaar Baardwijk. Er zijn dit jaar naast 't vreug degeroep ook noodkreten geuit en een daarvan willen wij aan de vergetelheid ontrukken: die van de Kunstkring. To be or not to be, dat was in het kort de inhoud van de circulaire, welke deze on misbare instelling rondstuurde. De reacties op deze noodkreet spraken zich hartstochtelijk uit voor het voortbestaan van de Kunstkring, waartoe dan ook be sloten werd, zij het dan ook dat het aantal avonden tot beschei dener omvang werd terugge- Ten aanzien van de maand juli mogen we nog even in de herin nering terugbrengen het zeer be langrijke en heuglijke feit van de opening van onze levensschool, die toen overigens al enige tijd op volle toeren draaide. Met deze school heeft ook Waalwijk zich geplaatst in de rij der gemeenten, die een voorbeeldige en eigen tijdse zorg voor de jonge arbei der aan de dag leggen. Talrijke werkgevers in onze gemeente hebben hun volle medewerking aan 't werk van de levensschool gegeven, zodat we mogen spre ken van een bloeiend instituut, dat in de komende jaren onge twijfeld in belangrijke mate zal uitgroeien. Op 8 juli kwam onze bisschop-coadjutor, mgr. Bek kers, naar Waalwijk om de le vensschool op sober feestelijke wijze te openen- Op sportgebied noteerden we deze maand het jaarlijkse invi- tatie-tennistournooi. De dfeelna- me was niet zo groot als in voor' gaande jaren de tennissport leidt in onze gemeente maar een armoedig bestaan maar toch kenmerkte dit tournooi zich door een bijzonder prettig en sportief verloop. Vermeld mag ook nog worden, dat op 6 juli het bestuur van de Stichting Jeugdbelangen werd geïnstalleerd. De Ouden van Dagen zochten het dit jaar wat verder van huis en brachten een prettig bezoek aan Baarle-Nassau. BRAND. Dat onze gemeente niet voor de luxe beschikt over een voor- treffehik uitgerust brandweer- apparaat bleek in augustus, toen de spuitgasten tweemaal moes ten uitrukken voor felle uit slaande brand en beide malen in het nachtelijk uur. In de nacht van 5 op 6 augustus werd de le- derfabriek De Kroon door een zware brand geteisterd. De scha de liep in de heel hoge cijfers, maar persoonlijke ongelukken bleven gelukkig achterwege. Minder .groot was de schade die veroorzaakt werd door een brand op 23 augustus in de oude TEL.-ADRES„ECHO" leerlooierij van lederhandel Zec- kendorff aan de Grotestraat, maar hierbij werd brandweer man W. van Zon tijdens de uit oefening van zijn vrijwillige plicht zo ernstig gewond, dat hij m het ziekenhuis moest worden opgenomen. Op sportgebeid beleefden we deze maand o.m. de Waalwijkse atletiekkampioenschappen, op uitstekende wijze georganiseerd door onze atletiekvereniging WAG. Waalwijks Belang organiseer de ook dit jaar weer een zomer feest, dat een zeer geslaagd ver loop kreeg dank zij de uitsteken- vle medewerking van De Mar- grietruiters en het prachtige vuurwerk-slot. Dat was op 15 augustus, op welke datum Broe der Sidonius ook zijn zilveren professiefeest vierde. In de culturele sector mag niet onvermeld blijven de 75e ver jaardag van de kunstschilder Theo van Delft. Waalwijks Be lang greep dit feit aan door in de maand november een omvang rijke en veelzijdige expositie in te richten in hét raadhuis, die 'n boeiend beeld gaf van het kun stenaarschap van deze begaafde stadgenoot. Een weinig opvallend, maar daarom toch wei gedenkwaardig feit., was de retraite, welke groot- Waalwijk op 29 aug. e.v. dagen in Loyola te Vught hield. Een mens leeft nu eenmaal niet van brood alleen. De raad hechtte deze maand zijn goedkeuring aan het uitbrei dingsplan Bloemenoord ten oos ten'van de Burg. Smeelelaan, dat 600 woningen zal gaan omvatten. Dat brengt ons op de woning bouw, die ook dit jaar weer de volle aandacht kreeg. Tuindorp Besoijen, gewijzigd in opzet, kreeg een zeer riante voltooiing. Binnen nu en enkele maanden zullen alle 119 woningen be woond zijn. De gemeente zorgde voor een zeer fraaie, moderne straatverlichting. Het bouwplan continubouw Brabant II, dat Baardwijk in totaal 500 wonin gen zal opleveren, werd dit jaar met' kracht aangepakt en binnen niet al te lange tijd zullen hier de eerste 108 woningwetwonin gen kunnen worden betrokken. In de sector premiebouw verre zen nog aan de Burg. Smeelelaan een aantal fraaie woningen, als mede aan de van Assendelftstr. Misère was er aanvankelijk met de 42 woningen ten westen van de Burg. Smeelelaan aan de Potgieterstraat e.o. Er bleken na melijk geen gegadigden te zijn voor deze niet bijzonder aan trekkelijke woningen en 37 er van hebben dan ook enige maan den leeg gestaan. Meer aantrek kelijke en reëler koopvoorwaar- den hebben er tenslotte toe ge leid, dat momenteel al deze wo ningen betrokken zijn. Het Her tog Janpark kreeg aan de noord zijde een fraaie afsluiting met 'n rij nieuwe flats. Verder werd in deze omgeving een begin ge maakt met de bouw van 27 flats langs de Kasteellaan en enkele woningen langs de Burg. _Ver- wielstraat. Ook naast de nieuw te bouwen lagere school in de St. Antoniusparoehie kwamen enke le nieuwe woningen gereed, waarbij gelukkig weer eens een Waalwiikse aannemer meespeel de. Augustus sloten we af met de door de Waalwijkse Zwemclub uitstekend georganiseerde Waal wijkse Zwemkampioenschappen, waarbij de kranige Lenie Fijne- man beslag legde op de wisselbe ker. Eerder had deze zwemclub gezorgd voor een punctuele or ganisatie van nationale zwem wedstrijden, welke meetelden voor de uitzending naar de Eu ropese Zwemkampioenschappen. Er was voor deze wedstrijden, waarbij het puik der vaderlandse zwemmers en zwemsters aan de start verscheen, grote belangstel ling, die dank zij de ruime tribu nes. welke de gemeente had laten plaatsen, vlot kon worden ver werkt. NIEUWE WETHOUDERS. September begon met de ver kiezing van nieuwe wethouders, die in onze gemeente overigens niets nieuws opleverde, want de heren Smolders en van Heeswiik bleven aan het wethouderliike roer. dat daarmee in toegewijde handen is. Wat de jubilea betreft mogen we wel even melding maken van het 60-jarig bestaan van onze vrijwillige brandweer. Het was een feest, dat in tegenwoordig heid van Duitse en Belgische gasten op allerprettigste wijze werd gevierd. Het jubileumge schenk van de brandweer uit Deerlijk (B) was een korpsvlag, waarmee de Waalwijkse brand weer de eerste vrijwillige brand weer was, die in het bezit van 'n korpsvlag kwam. Ook de Waalwijkse dieren de den van zich spreken. De Mechel- se herder van de heer N. Kroot

Echo van het Zuiden | 1958 | | pagina 5