DRUNEN VLIJMEN Waalwijkse en Langsiraaise Courant Uit tt& Langstraat Markt 85, 83 TEL. 2621 KAATSHEUVEL TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 Stop die gevaarlijke hoest.... WAGENMAKERS-van de WIEL 1 Elshout 4 Panden voor één plan! Dd&r heeft Den Bosch een nieuw hart nodig. „Ja", zei de burgemeester, dat is ook óns plan. Wij stichten daar een politiebureau en breiden het Groot Ziekengasthuis uit en zó'n modern modehuis geeft het Tolbrugkwartier nieuwe luistert - Jammer was, dat ook no. 79 voor Gebri. Voss zou moeten wijken, want dat was een belangrijk pandt Dat was 2 jaar na de eerste opening en wij popelden bouwt mee aan het l— nieuwe, moderne hart van de Hertogstad! nu Hoge Steenweg 1straks Markt 103 uitsluitend gevestigd te 's Hertogenbosch en Nqmegen. Nieuwkuijk Haarsteeg VRIJDAG 23 JANUARI 1959. Uitgever Waai wij kse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO VW HEI ZUIDEN 82e JAARGANG No. 7 Abonnement: 22 cent per week; 3.10 franco p.p. per kwartaal 1 2.85 Gironummer 50798 Advertentieprijs: 10 cent per m.m. Contract-advertenties: speciaal tarief Bureaux: GROTESTRAAT 205. WAALWIJK OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES ..ECHO" Zondagsdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur uitsluitend voor spoedgevallen. Zaterdag 24 en zondag 25 januari, dienst: Dr. v. d. Wouw. Lofwaardig initiatief van R.K Gezinszorg in Drunen. Ruim 50 meisjes stellen zich vrijwillig beschikbaar voor gezinshulp. Reeds vele jaren doet R.K. Ge zinszorg een bijzonder goed en nut tig werk. Na 10 jaar gezinszorg is deze instelling niet meer weg te denken in onze gemeenschap, en heeft zich door haar werk onmis baar gemaakt. Ondanks het vele werk, met zoveel goede bedoelingen gedaan, is dit werk nog niet altijd geheel volledig. Deze onvolledigheid schuilt in het nog altijd tekort zijn de van gezinsverzorgsters en gezins helpsters, ook al zit het opleidings internaat in Tilburg ook voor dit seizoen weer vol. De aanvrage om hulp bij zieke en soms overspannen moeders is zó groot, dat in vele ge vallen niet altijd bij de eerste op roep hulp kan worden verleend. In 1958 werden in Drunen in 108 gezinnen hulp verleend met een to taal van 1597 verzorgdagen. Een mooi getal; en dank zij de toename van het totaal gezinsverzorgsters en gezinshelpsters in het district Waal wijk, was het aantal verzorgdagen en het aantal gezinnen dat kon wor den geholpen weer groter dan in 1957. Zestig aanvragen die in 1958 werden gedaan, konden echter bij gebrek aan hulp niet direct worden ingewilligd. Deze zestig moesten 2, 3, en enkelen zelfs 4 dagen wach ten, voordat weer een gezinsver zorgster kon worden vrijgemaakt. In 1958 waren er dus pl.m. 200 dagen dat gezinszorg verstek moest laten gaan. Dit was een handicap en oorzaak van soms veel narigheid. De parate troepen der naastenliefde treden aan. Lang is er over nagedacht om hier voor een oplossing te vinden, en in Drunen is een oorspronkelijk idee als eerste in deze streek thans uit gewerkt. Dit kon gebeuren omdat op de eerste roep ruim 50 meisjes zich bereid verklaarden om, als het nodig is, als gezinshulp in te vallen. Er is dus een groep van vrijwillig sters gevormd. Deze meisjes, die geen gezinsverzorgsters noch gezins helpsters zijn en helemaal geen ex tra opleiding ontvangen, zullen, als het nodig is, direct in een gezin in vallen als er voor enkele dagen geen gezinsverzorgster kan komen. Maandagavond was men in de foyer van De Hoge Braken bijeen, om de organisatie van een en ander aangaande de inschakeling van deze vrijwilligsters te bespreken. Mej. v. Roesel uit 's-Bosch gaf deze avond een uitvoerige uiteenzetting van het gezinszorgwerk, en het werk en de statiedag. 's Middags is er een mu zikale wandeling en 's avonds in de harmoniezaal van Gez. Elshout een gezellige bijeenkomst. Zondagmorgen na de Hoogmis houdt de harmonie ,,De Volharding" haar jaarvergadering, it (Til "fait li» ti_ l J3.<ivCTk/3"_15?. Statiedag „Constantia". m i. De handboogvereniging „Constan tia" houdt a.s. dinsdag 27 januari in haar stamcafé Gez. Elshout haar jaarlijkse statiedag. Winkeliers-vereniging. I 1 :l I A <tB*-4XtoL De R.K. Winkeliers-vereniging Druncn-Elshout houdt a.s. maandag avond in de zaal van Gez. Elshout een algemene ledenvergadering. Op deze vergadering zullen de a.s. eventuele zomeractiviteiten worden besproken. R.K. Werknemende Middenstand. De R.K. Werknemende midden stand, afd. Drunen, hield dinsdag in hotel Royal haar algemene jaarver gadering, waarop tevens de eerw. pater Francino van de Kruisheren een spreekbeurt vervulde. Uit het jaarverslag bleek, dat de r.k. werk nemende middenstand een gestage groei ondergaat. Het ledental steeg van 50 tot 62, dus met 24%. In het afgelopen jaar werden verschillen de ontwikkelingsavonden gehouden, die alle zeer goed bezocht werden. Men hoopt in 1959 op dezelfde voet door te gaan en zo mogelijk mis schien, indien de leden daar behoef te aan hebben, nog meer activitei ten te ontplooien. Ook werd het z.g. solidariteitsfonds besproken. Pater Francino hield deze avond een interessante causerie over de vrijmetselarij. Bal-avond. A.s. zondagavond zal in de zaal van Gez. Elshout een bal-avond worden gehouden. Zie verder de ad vertentie in dit blad. St. Hubertus-gilde. Het St. Hubertus-gilde dat voor 26 januari a.s. in de zaal van Gez. Els hout een voorlichtingsavond had ge organiseerd, heeft deze avond door bijzondere omstandigheden moeten verplaatsen tot medio maart. Voorlichtingsavond. Maandagavond werd in de zaal van Gez. Elshout een voorlichtings avond gegeven, speciaal voor huis vrouwen, over Liebig-producten. Deze avond, die zeer druk bezocht was, werd georganiseerd door de fa. Wagenmakers-v. d. Wiel. Het werd een bijzonder geslaagde avond met film-instructie, en tot slot nog veel gezelligheid met conferance en her sengymnastiek. Een avond die bij zonder in de smaak viel en waarbij bleek hoezeer dergelijke voorlich tingsavonden op prijs worden ge steld. Wij hebben vele probate geneesmiddelen als: Akker's Abdijsiroop Bonnema Siroop Siroop Famel Wijbert Siroop Bronchicum Elixir en Melrosum Natter- mann Vicks en Dampo-bonbons Agre-Gola en Roter- sept-tabletten Vele medicinale dropsoorten: Longo-drop - witte en groene menthol eucl. Meenk's hoestpoeders, tabletten, Pectoraal en Salmiakpastilles. HAAL 'T BIJ afdeling DROGISTERIJVERKOOP Stationsstraat 23 Telefoon 375 DRUNEN taak van de gezinsverzorgsters en gezinshelpsters. Deze vrijwilligsters- groep, die zich tot taak stelt om zo nodig aanvullend te werken, zal dit doen in overleg met de gezinszorg. De aanvragen voor een gezinsver zorgster blijven normaal geschieden en zodra gezinszorg dus verstek moet laten gaan, wordt deze groep van vrijwilligers ingeschakeld. Dit geschiedt dan via een contact-per soon van deze groep, in dit geval mevr. Roozen, die zich voor dit werk bereid verklaard heeft. Hoewel geen gezinsverzorgster of gezinshelpster, moeten deze vrijwilligsters wel ver schillende bepalingen in acht nemen die ook voor de gezinsverzorgsters en gezinshelpsters gelden. Dit uiter aard omdat de gezinszorg voor een en ander mede de verantwoording draagt. In Drunen gaat een dergelijke groep voor het eerst van start. Dat ruim 50 meisjes geheel vrijwillig hun toezegging deden, mag ons tot vreugde stemmen. Wij hopen dat deze groep van vrijwilligsters, die met zoveel bereidheid tot hulp en met zoveel enthousiasme is van start gegaan, goed vruchtbaar en doel treffend mag werken. Statiedag Harmonie „De Volharding". De harmonie „De Volharding" houdt a.s. zaterdag haar jaarlijkse Luchtbuks-concours. Het eerste luchtbuksconcours dat zondag j.l. in Drunen werd gehou den, is zeer goed geslaagd. De deel name, meer dan 100, was groot. De eerste prijs, een twee-delig eetser vies, werd behaald door N. v. d. Wiel uit Drunen, die 29 x 36 pnt. behaalde. Nr. 2 werd J. Schones uit Tilburg met 27 x 36 pnt. No. 3 J. Waerts uit Loon op Zand, met 14 x 36 pnt. Nr. 4 J. Harmit uit St. Mich. Gestel met 13 x 36 pnt. Nr. 5 A. Klerks uit Drunen met 6 x 36 pnt. Bij de dames werd nr. 1 mevr. v. d. Krabben-v. Bijnen; nr. 2 mevr. Mimpen-v. Bijnen. Nu blijkt dat voor dergelijke con coursen een goede belangstelling be staat, wil men deze in de toekomst nog meer gaan organiseren. Dit eer ste concours werd gehouden in café „De Flip". R.K. Instuif. De wekelijkse Instuif-avond is weer a.s. zondag. Dit keer is 't weer een dansavond met muziek van The All Stars. Deze avond is in de zaal van H. van Delft. Agenda. Vrijdag 23 jan. 8 uur: E.H.B.O.- cursus R.K. Huishoudschool; 8.30 uur: repetitie harmonie De Vol harding; 8 uur: vergadering „De Verdediger" café v. d. Geit. Zaterdag 24 jan.: statiedag kon. harmonie „De Volharding"; 8 uur: feestavond N.N.T., hotel Roy- al; 8 uur: feestavond „Vredesduif", cafe v. d. Geit; 8 uur film: Sissi, Keizerin en Moe der, alle leeftijden; Hoge Braken. Zondag 25 jan. 11.30 uur: jaar vergadering S.H.J., Hoge Braken; 11.30 uur: repetitie harmonie „Bea trix", H. v. Delft; 11.30 uur: jaarvergadering harmonie „De Volharding", café Gez. Elshout; 11.30 uur: R.K. Bibliotheek, Hoge Braken; 12.00 uur: RKDVC 3Wilhelmina; 2.30 uur: RKDVC 2Internos 2 5 uur film: Sissi, Keizerin en Moe der, Hoge Braken; 8 uur: idem; 7 uur: Bal-avond, zaal Gez. Elshout; 8 uur: Instuifavond, H. van Delft. FILMJOURNAAL „SISSI, KEIZERIN EN MOEDER". - «i iJ_. I .1 a. We mogen dan in een bikkelharde tijd leven, beste mensen, wie gelooft dat de ro mantiek het heeft afgelegd tegen de nuch terheid en zakelijkheid van een centjes-ga rende en maanbeschietende mensheid en wie daarnaast nog meent, dat het leven voor 80 pet. doornen en slechts voor de schamele rest rozen is, die vergist zich toch deerlijk. De filmindustrie heeft het wel bekeken. Zij werpt zich telkens weer met een hartstocht, een betere zaak waardig, op de romantiek, waarin de doornen door bekwame tekst schrijvers en regisseurs tot 10 pet. zijn ge reduceerd, en zie wat zij oogstpropvolle bioscoopzalen, naar adem snakkende teena gers en zakdoeksnuivende huismoedersl Zo begon het met Sissi en wat lag er dus meer voor de hand om daarna met „Sissi, de jonge keizerin" voor de draad te komen? En toen daarmee de romantische honger nog niet gestild was, liet men deze Sissi, als nagerecht, ook nog moeder wor den van een schattig reclame-prinsesje. O nee, het is niet allemaal rozegeur en spoetnikschijn, want Sissie komt ook als onstuimige moeder herhaaldelijk in bot sing met het muffe Weense hof-ceremo nieel, en dan is er ook nog de barre en boze schoonmoeder, aartshertogin Sophie, die evenveel van de moederliefde begrijpt als een olifant van waterpolo. Ditmaal schrikt het mens er niet voor terug om keizer Frans Jozef (Karlheinz) iets in te fluisteren over een wel wat al te hartelijke genegenheid van Sissi voor de Hongaarse graaf Andrassy. De brave vorst gelooft er geen zier van en reist zijn gade welgemoed en vrolijk tegemoet. Zij besluiten dan om enkele dagen rust in het schone Bad Ischl door te brengen. Maar daar ligt alweer de narigheid op de loer. Sissi wordt ziek en de hofarts stelt al heel gauw vast, dat Sissi voor herstel naar het zuiden moet. Madei ra, Korfoe, Italië! In Italië reist Frans Jo sef haar weer tegemoet en zij besluiten om de Italiaanse provincie van hun rijk met een staatsiebezoek te vereren. Maar zij hebben buiten de Italiaanse adel gerekend. Deze norse jongens, gewend om met gif en dergelijk naar spul in bekers te knoei en en zo, zitten niet stil en leggen een vor stelijke activiteit aan de dag om de boel in het honderd te sturen, maar....... ja, u raadt het: de glimlach van Sissi slaat als een raket in de harten van het goede en vooral vrome volk en omspoeld door het ge juich der ontroerde poorters stapt zij de geschiedenis in: Sissi, keizerin, moeder en t.z.t. ook nog wel grootmoeder. Wie de romantiek mint, van jong tot oud, hij en/of zij verzuime(n) niet dit schouwspel te gaan zien, want geen oog blijft droog, dat willen wij u wel zeggen. Zaterdag, zondag en woensdag. VOORLICHTINGSAVOND. Door de R.K. Vrouwenbond werd in het parochiehuis te Elshout een voorlichtings avond gehouden op het gebied van diep- vrieskluizen. Daar men steeds meer behoef te voelt aan een kluis, was de belangstelling erg groot, temeer nog daar men ook de le den van het R.K. Vrouwengilde had uitge nodigd. Mej. Koenraads, consulente van de Boerinnenbond, gaf een duidelijke uiteen zetting van de voordelen aan diepvries ver bonden en over de verschillende types klui zen. Met behulp van een film werd alles nog verduidelijkt. Over het al of niet bou wen van een kluis werd op de vergadering nog geen beslissing genomen. Over een en ander moet men zich nog eens terdege be raden. UITVOERING KERKELIJKE FANFARE. Door de kerkelijke fanfare zal zondag a.s. haar jaarlijkse uitvoering gegeven wor den voor haar ereleden en donateurs. Na het ten gehore brengen van enkele muziek nummers zal de heer Albertino en assis tente een afwisselend program verzorgen. Tijdens de pauze zal een attractieve ver loting gehouden worden. Aanvang half 8 precies. 3e BOERENGEZINSDAG. Donderdag 29 jan. zal voor de leden van de Boerenbond, van de Boerinnenbond en van de RKJB de derde Boerengezinsdag worden gehouden. De dag begint met een plechtige H. Mis in de beide parochieker ken. Om 10 uur bijeenkomst in de Hoge Braken, waarna een inleiding door de gees telijke adviseur, de Hoogeerw. heer Deken Rooyackers; de Weled. heer Jos Zeegcrs uit Schayk zal spreken over „Landbouwpo litiek en landbouwproblemen". Om half één een gezamenlijke koffietafel. Om 2 u. lezing van dhr. Groot, over de levens- en pensioen verzekering voor boeren en tuinders. Om 7 uur ontspanningsavond. Opge voerd zal worden het blijspel: Een huis vol herrie. Ook zal er een grote verloting plaats hebben met tal van waardevolle prijzen. GEMEENTERAAD. Openbare vergadering van de raad der gemeente Vlijmen op vrijdag 23 januari 1959, des nam. 7 uur ten raadhuize der gemeente. Te behandelen onderwerpen 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het in eigendom aanvaarden van de voor de aanleg van de klinkerweg „Het Hof" te Nieuwkuijk benodigde grond. 3. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van grond van de R.K. Kerk te Haarsteeg ten behoeve van de rea lisering van het uitbreidingsplan in onder delen voor de kom Haarsteeg. 4. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot aankoop van grond van de fa milie van de Wiel ten behoeve van de rea lisering van het partieel plan in onderdelen „Vliedberg Sportterreinen e.o.". 5. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van een strookje grond aan de Provincie Noord-Brabant ten be hoeve van de reconstructie van de provin ciale weg Vlijmen - Drunen te Nieuwkuijk. 6. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aangaan van een geldlening groot f 34.000.- met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten te 's-Gravenhage. 7. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot vaststelling van de exploitatie vergoedingen voor het kleuteronderwijs over vorige jaren, alsmede tot verlening van voorschotten op bedoelde vergoedingen voor het jaar 1959. 8. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het verlenen van medewerking ingevolge artikel 72 der L.O. wet 1920 voor het bestrijden van schimmelziekte in een der lokalen van de R.K. Jongensschool aan de Wilhelminastraat voor het inrichten van een ontvang- en onderzoekkamer en voor de aanschaffing van diverse materialen t.b.v. opgemelde school. 9. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot onbewoonbaarverklaring van een viertal panden plaatselijk gemerkt Mom- mersteeg 56; Oude Haven 1; Akkerpad 2 en Inlaagdijk 53, in eigendom toebehorend onderscheidenlijk aan H. Boom, Plein 3; A. van Bijnen, Mommersteeg 31; L. v. d. Hout, De Akker 6 en J. van Bladel, Haar- steegsestraat 20, alhier. 10. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot verkoop van de woningwetwo ning Pastoor van Akenstraat 3 aan H. A. Pieters, alhier. 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot beschikbaarstelling van de be nodigde kredieten ten behoeve van de bouw van 5 woningwetwoningen te Haarsteeg en 19 woningwetwoningen in het plan Vlied- berg, van welke laatste enige worden inge richt als duplexwoningen. 12. Voorstel van Burgemeester en Wet houders tot wijziging van de gemeente-be groting 1958. VOLLEYBAL. De Vlijmense Volleybalclub Ever Ready speelde voor de Hoofdklasse een competitie wedstrijd tegen Lyceum uit Breda in de sportzaal van de H.B.S. aldaar. Nadat in de eerste set de strijd gelijk opging tot de stand 7-7, raakte Ever Ready geheel van slag en verloor met 15-7. In de tweede set deed Ever Ready het een stuk beter en won met 7-4. Door dit succes aangemoe- digd liep de Vlijmense club in de derde j set zo hard van stapel, dat de stand weldra 8-0 in haar voordeel was. Lyceum scoor- j de toen een punt, maar Ever Ready ging door naar 14-1. De eindstand werd 15-4 in het voordeel van Vlijmen. De vierde set zou dus de beslissing moeten brengen. Lyceum zette alles op alles en kon uit lopen tot 14-7. Toen zette Ever Ready het slot-offensief in. Breda werd overrom peld en Ever Ready won met 16-14 en won alzo met 3-1 van het sterke Lyceum. Ever Ready, dat het eerste jaar in de hoofdklasse uitkomt, slaat geen slecht fi guur. BILJARTEN. Uitslagen district Den Bosch KNBB. Klasse B: Poedelvrees 1 - Valkenhof 2-6. Klasse C: OBK-DVS 6-2. Klasse D: Limburgia 2-OBK 3 6-2; Schuttershof 2-Poedelaars 6-2; OBK 2 - Valkenhof 2-6. Klasse E Poedelaars 3 - Excelsior 2 4-4. Programma als volgt Klasse B: Paternoster - Poedelaars. Klasse C Arendje 2 - OBK 2. Klasse D OBK 2 - Limburgia 2. Alt Cadre-OBK 3. Poedelaars 2 - DVS. Klasse E Limburgia - Poedelaars 3. OBK 1 gevestigd in café De Witte heeft in Klasse C de leiding. Wij zijn benieuwd of ze in staat zijn deze te behouden. Jongens, doet uw best. K.A.B.-AVOND. Maandag 26 jan. wordt de tweede ont wikkelingsavond van de KAB gegeven in café Den Braai, A. Klerks, aanvang 7.30 u. De heer Leenaarts uit Den Bosch zal 'n •spreekbeurt houden met als onderwerp: „Enkele losse gedachten over rechten en plichten van de werknemers". Dit onder werp is aansluitend op zijn betoog van ver leden jaar en dat was leerzaam en interes sant. Voor ieder KAB-lid van de afdeling zijn 2 consumpties gereserveerd. RIJVERENIGING. Dinsdagavond hield de Rijvereniging St. Norbertus haar jaarvergadering in café H. Boom, Centrum. De secretaris gaf een keu rig verzorgd jaarverslag; ook werd reke ning en verantwoording gedaan. De aftre dende secretaris de heer J. van Beurden werd herkozen. De teeravond werd vastge steld op dinsdag 3 febr. Besloten werd binnenkort een inzameling te houden van oud papier, waarvan de opbrengst zal die nen ter versterking van de kas. SCHUTTERSVERENIGING. De Schuttersvereniging Juliana zal op zondag 25 januari een alg. vergadering houden in café Jos Gevers. Belangrijke agenda; alle leden worden zeker verwacht. CONCERT Zondag 25 januari presenteert de har monie Concordia een groot concert. Muziek liefhebbers alle present, want enkele extra nummers zijn ingestudeerd. Vele jeugdige krachten zijn opgenomen en reeds zijn er plannen om deel te nemen aan een con cours. Na het concert groot bal. Aanvang 7 uur. KRUISBOOGGEZELSCHAP WILLEM TELL. Het bestuur van het Kruisbooggezel schap Willem Teil heeft op de gehouden vergadering besloten wederom een cabaret avond te houden in café H. Boom-v. d. Wiel. Onderhandelingen zijn reeds geno men, datum zal nog worden bekend ge maakt. JEUGDCARNAVAL. Het comité van de Jeugd-carnaval is wederom druk in de weer voor de leugd- carnaval. Verschillende jeugdgroepen zijn reeds druk in studie voor de optocht. Hierop komen wij nog nader terug. VIERING CARNAVAL 1959. Verbod maskeren. In verband met de op handen zijnde Carnavalsdagen 1959, brengt de burge meester van Vlijmen het volgende onder de aandacht der ingezetenen Elke vereniging en eenieder wordt er uitdrukkelijk op gewezen, dat net dragen van maskers en dergelijke, door de Prins en gevolg bij verordening uitdrukkelijk is ver boden. Ook aan andere personen dan die beho ren tot het gevolg van de Prins is het ver boden maskers te dragen of zich onherken baar te sminken of te verkleden. Vergunning tot het dragen van een sabel door de Prins en zijn gevolg, wordt toe gestaan gedurende de uren, dat ze gezamen lijk optreden. Vergunning tot het rondtrekken van en tot het optreden van Carnavalsgroepen wordt verleend voor de maandag en de dinsdag, 9 en 10 febr. 1959. De groeps commandant der rijkspolitie moet bekend zijn met het aanvangsuur van het rond trekken. Ook voor de groepen is het dragen van maskers of zich op andere wijze onkenbaar maken, verboden. Sluitingsuur op de zondag en de dinsdag is bepaald op 24 uur en op de maandag op 1 uur. Muziek mag ten gehore worden ge bracht tot een kwartier voor sluitingstijd. De ouders worden er aan herinnerd, dat kinderen beneden de 16 jaren zonder ge leide van een meerderjarig persoon, niet in café's aanwezig mogen zijn. De burgemees ter doet een dringend beroep op de ouders hieraan stipt de hand te houden. Ook de vergunninghouders wordt er op gewezen, dat zij deze kinderen niet in hun inrichtingen mogen toelaten. De politie heeft opdracht hierop nauwlettend toe to zien en bij aantreffen van kinderen, zonder geleide, deze te verwijderen en tegen de betrokken vergunninghouder procesverbaal op te maken. De burgemeester wenst allen gezellige Carnavalsdagen en hoopt dat geen enkele wanklank de jolijt zal verstoren. JAARVERGADERING fcds' i. Hcngclsportvereniging „Altijd Beet". Onder voorzitterschap van de heer Trum hield de hengelsportver. haar jaarvergade ring. Na het welkomstwoord wenste de voorzitter bestuur en leden nog een geluk kig nieuwjaar met rijke visvangst. Ook ge denkt hij het lid Wolfs in verband met diens 50-jarig huwelijk en deelde mee dat aan Wolfs een cadeau zal worden aangeboden. Het uitge,bracht jaarverslag door pen ningmeester Blankers sloot met een ruim batig saldo. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer J. Meesters bleek o.m. dat het ledental steeds stijgt. Mededeling werd gedaan dat aan de bo de Berkmans, naast zijn loon een gratifica tie van f 10 zal worden gegeven voor zijn accuraat werk. Het onderling concours van Vlijmen, Haarsteeg en Nieuwkuijk zal in Nieuwkuijk worden gehouden op 8 maart. De aftredende bestuursleden Trum en Blankers werden herkozen. De nieuw voor gedragen leden werden met alg. stemmen aangenomen. Speciaal werd de leden op 't hart gedrukt dat het streng verboden is op andermans visplaats te vissen. Bij de rondvraag werd er door de leden op aangedrongen om peurvergunningen te krijgen. Na mededeling van de voorzitter dat de vereniging over twee jaar het 25- jarig bestaan zal herdenken, brengt hij se cretaris en penningmeester dank voor hun werk en sluit hij de vergadering. BILJARTEN. Onze dorpsenoot Kees van der Loo, won op overtuigende wijze het drie-daags Invitatie- toernooi te 's-Hertogenbosch. Daartoe aangezocht door het districts- bestuur van de KNBB, nam onze dorpsge noot Kees van der Loo, die op het gebied van de biljartsport meer speciaal het libre, de laatste tijd meer en meer op de voor grond treedt, deel aan een drie-daags in vitatie-toernooi, met als inzet een zilveren biljart op voetstuk, dat op vrijdag 16, za terdag 17 en zondag 18 febr. j.l. in hotel café-restaurant De Toekomst te 's-Bosch door de aldaar gevestigde biljartclub Altijd

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 9