WAALWIJK DRUNEN WASPIK Waalwijkse en Langstraatse Courant CARNAVAL 1959 v. MIERLG's Co\viav.a(L 1959 ,,'t Geschenkenhuis" 't Geschenkenhuis de Langstraat :haatsen SPORTHUIS fide: EBshout X Geeft U graag J iets aparts Brood- en Banketbakkerij HEAP IJ PEN! I Capelle Proclamaosie VRIJDAG 6 FEBRUARI 1959 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO m HEI ZUIDEN 82c JAARGANG No. 11 Abonnement: 22 cent per week, 1 3.IT frarco p.p. per 'V*. taal 2.85 Gironummer 50798 Advertentieprijs: 10 cent 't nua. Contract-advertenties: sneciaa. 'ar Bureaux: GROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES „ECHi. GESLAAGD CARNAVALSBAL MR. V. COOTHSTRAAT. Het is al weer geruime tijd ge- den dat de buurtver. van de Mr. van Coothstraat een zo prettig en geslaagd carnavalsbal heelt gevierd als dit jaar. Er heerste onder de carnavalgangers bij Ho tel Verwiel een voortreffelijke stemming, die voor 'n groot deel ongetwijfeld ook te danken was aan het feit dat men zich weer geregeerd wist door een echte Prins Carnaval, die luisterde naar de naam van Lucas de Eer ste en die kwistig was met onder scheidingen voor leden van zijn hofhouding en voor onderdanen die zich voor dit feest der zotheid bijzonder verdienstelijk hadden gemaakt. Verder had men ook weer een burgemeester, die helaas ook te kort geregeerd heeft om de ge meentelijke zaken en meer luch tigere en feestelijke wending te geven. Ook zag men weer enkele costuums, hetgeen, naar men mag honen, een voorbode was van een algehele costumering voor het volgend jaar. Het geheel kreeg een uiterma te ^lezant en zwevend karakter door de uitstekende muziek van Joost v. d. Akker en zijn mannen en door de sappen en de brouw sels die vlot de nauwe keelengten passeerden. Voor een exclusief, goed en smaakvol cadeautje moet U naar Carlsbad - Alka-Kunst - Ra velH - Fris - Afa/- J thezer - Arzberg-Sola Kristalunie Leerdam enzm i Vrijdagavond- X aanbieding Chique Koffiekop 4 nn met schotel la^U INSTUIF R.K. JONG WAALWIJK. Zaterdag a.s. 7 februari houdt de Instuif '11 groot gecostumeerd Carnavalsbal. Diverse prijzen worden uitgeloofd voor de fraai ste en origineelse kostuums. De muziek wordt verzorgd door het orkest „The All Stars". ST. ODA-GROEP VIERDE PRETTIG JUBILEUM. De Gidsen en Kabouters van de St. Oda-groep hebben woens dag jl. op zeer geslaagde en pret tige wijze hun 121/2-jarig bestaan gevierd. In de Gecroonde Leersse werd 's middags voor de jeugd en 's avonds voor de ouders een al leraardigst programma uitge voerd, waarin de Gidsen en Ka bouters in zang en spel hun bes- EEN PRACHTIG GEBAAR VAN NAASTENLIEFDE. We lezen in de kranten bijna alleen maar van de misère en de narigheid welke de mensen el kaar in de wereld van vandaag aandoen, zodat men zich wel eens afvraagt: zijn er nu nooit glanzende dingen te melden die ons geloof en ons vertrouwen in net goede in deze wereld kunnen staven en die het overtuigend be wijs leveren dat de wereld beter is dan ze ons zo dikwijls wordt voorgespiegeld. Die glanzende dingen zijn er inderdaad. Men ontmoet ze wel eens in de kleine onooglijke hoekjes in de kranten, via de ra dio en in de journaals van film en televisie. Ze zijn zelfs in eigen huis te vinden, hier in Waalwijk. Met vreugde maken wij dan ook mlding van het prachtige gebaar van naastenliefde, dat de PTT, de Ned. Herv. Gemeente, de N.V. Rakona en vrienden en kennis sen hebben gemaakt ten opzich te van de 34-jarige PTT-ambte- naar Evert Planting in de Gen. de la Reijstraat 9 alhier, die tenge volge van een ziekte voor lange tijd aan het ziekbed gekluisterd zal zijn. Om dit kruis zoveel mo gelijk te verlichten en 0111 hem de vreugde te schenken van een zo wijd en sterk mogelijk con tact met de „gezonde wereld", waarnaar elke zieke zo verlangt, heeft men de heer Planting gis termorgen een televisietoestel aangeboden, waarvan de comple te installatie door de N.V. Rako na geheel gratis werd verzorgd. Dit vorstelijke geschenk is een bewijs temeer tot welke grote dingen het initiatief uit de parti culiere sector en het bedrijfsle ven in eensgezinde en liefdevolle samenwerking kan komen. CARNAVALSBAL Ook dit jaar weer zijn er ter gelegenheid van vastenavond weer diverse carnevalsbals. Za terdag zal de Vakschool in Hotel Verwiel trachten de benen van de vloer te krijgen, zondag zal de Waalwijkse Zwemclub laten zien wat ze op het droge presteert en maandag zal WSC demonstreren dat men voor goed voetbal de danskunst meester moet zijn. Al deze bals zijn alleen toegankelijk voor leden, donateurs en intro- ducées. Dinsdag is er in Hotel Verwiel bal voor iedereen. BURGERLIJKE STAND. Geboorten: Paulus D A zv Q E L van Alp- hen-Kerremans; Gerardus J A zv A J van Assen-Reus; Adrianus J M zv G G van den Berg-Bors- boom; Hendrikus R zv P J van ile Wiel-de Louw; Adrianus G zv J J Vlaminckx-Smolders; Johan nes H M zv G P van Bokhoven- IJpelaar; Adrianus W zv M de Jong-Christ te Sprang-Capelle; Cornelia J M dv J B A van Dom melen-van Huiten; Marinus J G zv C J Ligtvoct-van Riel te Loon op Zand; Johanna A A dv .1 A Kelder-van Zeist; Irene E dv F E Vennink-DumkopfJeroen W P zv C H M Rek-van der Schoot; tot en met donderdag 250 gram CARNALSNO'S 0.60 Het nieuwste banketbakkerskoekje met exclusieve smaak. PUTSTRAAT 68 WAALWIJK TEL. 2855 te beentje hebben voorgezet. Bij zonder veel bijval kregen de „opera" Jonkvrouw Maleen" en „Oude Koeien". Ook de Stichting Jeugdbelan- f;en liet van haar belangstelling dijken. De voorzitter van de Stichting, de heer J. de Waal, kwam de St. Oda-groep geluk wensen met dit jubileum, waar- bii hij namens de Stichting zijn grote waardering uitsprak voor het veelomvattende en intensieve werk van de leidsters. Hij onder streepte deze waardering met het aanbieden van een jubileum-ge schenk. een groepsvlag, welke de Stichting naar eigen ontwerp van de groep zal laten vervaar digen. Verder verraste de heer de Waal zowel de leidsters als de Gidsen en Kabouters met 'n trac- tatie, terwijl hij namens de An dreas Zijlmansgroep bloemen aanbood. Johannes W C zv C W de Haan- Hornes. Overlijden: Jan de Roon, 75 j.; Johanna C Stokwielder, 84 j. echtge C A Hendriks. Huweh'ks-aangiften: Gene Huwelijken: B. van Brunschot, 29 j. en C W F Bruijstens. 25 j. beiden te Waal wijk; T J Schoemans, 48 j. en H Herman. 48 i. heiden te Waal wijk; J van Einden, 27 j. te Klun- dert en J A Braspenning, 24 j. te Waalwijk. Ingekomen: J P M Oerlemans van Eindho ven; A C Heiis en echtg. van Loon op Zand; B C M van der Steenhoven van 's-Bosch; JEW M van Laarhoven van Raams- donk; E C E van Steenderen van Utrecht; A A Lukassen en gezin van Driebergen-Rijssenburg; M Alessie van Ubbergen; C J T Dekkers van Canada; L H M Maat van Leiden. Vertrokken: H A van Gent naar Delft; C A van de Wiel naar Vught; L M van den Houdt naar Amsterdam C M van Gelder naar Drunen; H M Kootkar naar Tilburg; S Al- gcra naar Cezy (Fr.); A Marij- nissen naar Tilburg; C J A van de Grint naar Tilburg; L Heij- mans naar Loon op Zand; J P J Zwanikken naar Helvoirt; P A Kipping naar Vlijmen; T P Bo- termans naar Vlijmen; J Bruur- mijn naar Zevenbergen; A A van Meeuwen naar Zevenbergen; J A M van Riel naar Udenhout. AGENDA. vrijdag en zaterdag: MUSIS SACRUM 8 uur: „Onteerd moederschap18 jaar. LUXOR 8 uur: „De lift naar het schavot", 18 jaar. Dezelfde voorstellingen op zon dag om 6 en 8.30 uur. zaterdag: INSTUIF: Gekostumeerd Carna valsbal. Orkest „The AU Stars". Zaal Gemeenschapshuis. HOL en VLAK slijpt Uw schaatsen volgens de nieuwste methode op een Tijdig brengen Bezichtigt ook onze SPECIALE SCHAATSENSLIJPMACHINE. U krijgt ze holgeslepen ALS NIEUW terug. s gewenst, vooral tegen het weekend. special* IJSSPORT-ETALAGE, een lust voor elke schaatsliefhebber. actie gehouden worden, met het doel de kas der vereniging te verstevigen. Prijs elf cent per stuk en 10 voor een gulden. niet door en is uitgesteld tot 19 fe bruari; 19 februari is een voorlich tingsavond over electriciteit. Zondagdienst. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur uitsluitend voor spoedgevallen, Zaterdag 7 en zondag 8 februari dienst: dr. v. d. Wouw. Carnaval. Zondag om 1 uur zal Prins Dwerg den eerste in Drunen zijn grandiose intocht houden. Daarmee is dan he» sein gegeven tot een carnavalspre'., die drie dagen lang zal duren Om 2 uur opent de Prins met zijn raad van elf op het Raadhuisplein de carnaval, zal er de sleutels als teken van zijn bestuursmacht krij gen uit handen van de burgemeester en zal er de schutsvrouwe van de Drunense carnaval „Mina" onthul len. Om 3 uur volgt dan een rondrit van Prins Carnaval met zijn gevolg door Drunen. In deze stoet zullen de verschillende carnavalsgroepen mee trekken. Iedereen, mits verkleed, mag de Prins volgen tijdens zijn rondrit door zijn rijk. 's Avonds om 8 uur carnavalsbal in de diverse gelegenheden. In de harmoniezaal van de Gez. Elshout is het iedere avond carnavalsbal. De hofkapel van de Prins zal daar zon dag samen met de The Rythme Club om 7 uur de bal-avond openen. Ver der zal daar iedere avond na 11 uur de hofkapel, samen met de The Rythme Club de leut en gezelligheid ten top komen voeren. De Hoge Braken heeft zondag de Instuif Jong Drunen met een spe ciaal carnavalsbal, terwijl er op maandag en dinsdag open bal is met een echt carnavals-orkest en ver schillende attracties. Voor de mooi ste costuums zijn prijzen beschik baar gesteld. Onder het devies: „As ge mer leut het" wordt in hotel „Ter Hunen" carnaval gevierd. Hotel Royal heeft ook iedere avond carnavalsbal, en in de andere café's. zoals v. Delft, Klerks en v. d. Geit is het wat rustiger, maar niet min der gezellig. Maandagmiddag zal een grote car navals-kinderoptocht worden ge houden. Er zijn zeer veel aanmel dingen voor deelname binnengeko men. Om half 2 wordt met de op stelling begonnen in de Julianastr. en de stoet begint te trekken om 2 uur. De route is naar alle waar schijnlijkheid als volgt: Julianastr., Wilhelminastr., Grotestraat, Burge meester v. d. Heijdenstraat, Prins Hendrikstraat, Beatrixstraat, Julia- nastraat, waar de stoet wordt ont bonden. Prins Carnaval zal op het Raadhuisplein de stoet gade slaan. Na de optocht om half 5 zal er in De Hoge Braken een kinderfeest zijn. Dinsdagavond is er een grote fak keloptocht met rondrit door Prins Carnaval, terwijl om half 12 met groot vertoon op het Raadhuisplein „Mina" zal worden verbrand. Biljarten. De biljartvereniging „Steeds Ho ger" had een vriendschappelijke ont moeting met O.O.O. De uitslag was als volgt: „Steeds Hoger" J. Vissers, 8 brt. 150 pnt. hoogste serie 81 Ant. v. d. Ven, 4 brt. 100 pnt. hoogste serie 49 K. v. Schans, 30 brt. 75 pnt. A. v. Drunen, 35 brt. 57 pnt. Fr. v. d. Sanden, 31 brt. 75 pnt. J. Aarts, 23 brt. 75 pnt. „O.O.O." C. van Riel, 8 brt. 62 pnt. C. Klomp, 4 brt. 13 pnt. M. Mimpen, 30 brt. 62 pnt. P. Elshout, 35 brt. 75 pnt. J. Veltman, 31 brt. 68 pnt. J. v. Venrooij, 23 brt. 75 pnt. Nieuwe regeling putten leeghalen. Het leeghalen van de zgn. zink putten is in het verleden in Drunen veelal gebeurd door de reinigings dienst van Waalwijk, op aanvrage van de betrokkene zelf. Sinds korte tijd is hiervoor een nieuwe regeling gekomen. De aanvragen moeten nu voortaan geschieden bij gemeente werken Drunen, die dan op zijn beurt Waalwijk inschakelt om deze putten geledigd te krijgen. De fi nanciële ontwikkeling loopt ook via gemeentewerken Drunen. R.K. Vrouwengilde. Het R.K. Vrouwengilde heeft voor de komende maanden weer 'n heel programma. Donderdag 5 februari gaf de heer Meiessen in De Hoge Braken een interessante lezing over het onderwerp: „Wat leren we onze kinderen?" Hieraan was ook een boekententoonstelling verbonden. Dinsdag 24 februari houdt mevr Stroecken-Goumans van het Ge- zinsbegrotings Instituut een lezing over het onderwerp „Het achter deurtje van mevr. De Vries". Donderdag 5 maart en dinsdag 24 maart zijn twee bloemen-avonden; speciaal bloemen verzorgen en bloe men schikken. De binnenhuis advi seuse, mevr. Henny Smit-Goeman, houdt op 7 april een lezing over „Vorm en kleur van onze woning". Pater v. Doornik spreekt op 14 mei voor het Vrouwengilde over de on kerkelijkheid en Thijs v. d. Griendt uit Vught spreekt op 2 juni over „de schoonheid van het reizen". Verder zijn er nog een 3-tal ex cursies, n.l. een naar 's Bosch, een naar de glasfabriek te Leerdam en een naar de Margriet-show in het Casino in Den Bosch. Studiedag N.C.B. Kring 's-Bosch te Drunen. 600 Boeren cn boerinnen in de Hoge Braken te Drunen bijeen. Zeshonderd boeren en boerinnen van de Kring 's Bosch waren dins dag in Drunen, waar ditmaal in te genstelling met andere jaren eens een studiedag gehouden werd voor boeren en boerinnen, samen. Waar het op deze studiedag voornamelijk ging over eigentijdse huwelijkspro blemen, behandeld door dr. Smul ders, en menselijke verhoudingen in het gezin, behandeld door mevrouw Terlingen-Lücker, was deze studie dag voor man en vrouw samen wel zeer op zijn plaats. Onder de aanwezigen bevonden zich ook de abt van het klooster Ma- riënburg, de hoogeerw. heer v. En gelen, Deken Rooij ackers'en burge meester Snels. De ochtendbijeenkomst werd ge opend door de voorzitter van de N.C.B., de heer Kluytmans, die wees op het belang van de studiedagen, en de geestelijk adviseur, pastoor v. d. Biggelaar, leidde hierna de eer ste spreker, dr. Smulders, in. Bij de bespreking van de eigentijd se huwelijksproblemen legde spr. bijzondere nadruk op de goede voor lichting aan de kinderen door de ouders. Onkunde is in alle opzich ten verkeerd. Niets is beter voor 't kind dan de waarheid. De waarheid bindt het kind aan de ouders en ga randeert een gezonde groei. Mevr. Terlingen-Lücker legde in haar lezing over menselijke verhou dingen in het gezin speciaal de na druk op de functie verlies door de ouders, omdat vele taken zijn over genomen door kerk en school. Zij wees er echter met klem op dat de verantwoording steeds bij de ouders blijft en dat de hoofdtaak van man en vrouw, ondanks de vaak vele be slommeringen, blijft: de opvoeding van het kind. De studiedag van de N.C.B.-kring waarop in hoofdzaak eigentijdse ge zinsvragen werden behandeld, werd door deze onderwerpen als 't ware een kringgezinsdag. B.O.S. De Nederlandse Bond van oud strijders Drunen houdt a.s. zaterdag 7 februari in de harmoniezaal van Gez. Elshout een schietwedstrijd. K.A.V. De eerder aangekondigde bijeen komst van de K.A.V. op 10 februari^ gaat in verband met de carnaval Werkmeestersbond. rv* De r.k. Bond van Werkmeesters, afdeling Drunen, houdt op zaterdag 7 februari in café H. van Delft haar jaarlijkse feestavond. Agenda. Vrijdag 6 febr. 8 uur: cursus E.H. B.O., R.K. Huishoudschool; 8.30 uur: repetitie harmonie „De Volharding", zaal Elshout. Zaterdag 7 febr. 8 uur: Richard Leeuwenhart, 14 jaar, Hoge Braken. Zondag 8 febr. 11 30 uur: R.K. Bibliotheek, Hoge Braken; 1 uur: aankomst Prins Carnaval, Eindstraat; 2 uur: opening carnaval, Raadhuis plein; 2.30 uur: RKDVC 2—ODC 2; 3 uur: rondrit Prins Carnaval; 's avonds bal in de harmoniezaal van Gez. Elshout, Hoge Braken, ho tel Royal en hotel „Ter Hunen". Maandag 2 uur: kinderoptocht; 4.30 uur: kinderfeest, Hoge Braken; 's avonds op diverse plaatsen carna valsbal. v. i FILMJOURNAAL. „Richard Leeuwenhart". In verband met de carnaval draait de Hoge Braken deze week slechts één film. Het is een geromantiseerd verhaal dat zich afspeelt rond de fi guur van de beroemde Richard Leeuwenhart, onder wiens aanvoe ring christenvolken in 1192 ter kruisvaart togen om het Heilig Land uit de overheersing van Sutan Sa- ladin te bevrijden. Er heerst nogal wat naijver onder de ridders die Ri chard Leeuwenhart omgeven en stuk voor stuk verlangen deze he ren om de plaats van de koning in te nemen. Een van hen, Sir Giles Amaury, stuurt zelfs een boogschut ter op de koning af om hem te ver moorden. De koning wordt zwaar gewond en iedereen gelooft dat de Saracenen deze aanslag op de ko ning hebben gepleegd. Richard, die gelooft dat hij niet meer zal herstel len, wijst Sir Giles als zijn opvolger aan. Inmiddels is Richard's nicht, Lady Edith, ter bedevaart getogen om te bidden voor 's konings her stel. Zij wordt begeleidt door Sir Kenneth, die liefde voor haar heeft opgevat, welke liefde zij beant woordt. Het heeft evenwel nog heel wat voeten in aarde voordat deze twee in het huwelijk kunnen treden. Ook de koning herstelt en de ver raderlijke Sir Giles ontgaat zijn ge rechte straf niet. Een spectaculair avontuur uit de tijd van de kruistochten in cinemas cope. In de hoofdrollen Reen Har rison, Virginia Mayo, George San ders en Laurence Harvey. Toegang 14 jaar. Zaterdag 8 uur. OLIEBOLLENACTIE. A.s. zaterdag zal door het Kath. Meisjes- Gilde en de welpengroep een oliebollen- TONEEL. De toneelclub der RKJB en leden van de Boerinnenbond gaven voor een volle zaal een uitvoering van het toneelspel 8 x 50. De regie was in handen van de heer C. Klijn en de grime bij de heer K. Spee. Het benodigde meubilair was beschikbaar ge steld door de firma Schreuder te Heusden. De voorzitter de heer J. Muskens heette de aanwezigen welkom. Het stuk werd goed vertolkt, zonder dat een der speelsters of spelers ver uitstak boven de anderen. In vergelijking met de vorige uitvoering kan men gerust zeggen dat er een hele voor uitgang te bespeuren was. De verloting voor de Afrika-alarm-actie bracht f 160. - op. Door de neringdoen den waren de prijzen beschikbaar gesteld. Een dank- en tevens opwekkend woord werd aan het slot van de avond gesproken door de Z.E. heer Pastoor, geestelijk ad viseur van de RKJB. Bij het bestuur van de tafeltennisclub Smashers is bericht binnengekomen dat twee van haar leden n.l. H. van Logtcn en Matth. Stevens geplaatst zijn in het Brab. Jeugdteam cn binnenkort dus Brabant zul len vertegenwoordigen op de Ned. Jeugd kampioenschappen. STATIEDAG. A.s. zaterdag zal de kerkelijke fanfare haar statiedag houden. Om half 3 afmars vanaf Café Klerks, waarna de verschillende straten een bezoek krijgen. Voor de eerste maal in de geschiedenis van de fanfare worden 's avonds ook de dames van de leden en ereleden verwacht. Een humorist zal dan de aanwezigen vermaken. CARNAVAL. Ook Elshout begint steeds meer voor Carnaval te voelen. Heel schuchter begon nen met een gecostumeerd bal voor de le den van Elshout vooruit, gevolgd door het optreden van enkele groepen, is het uit gegroeid tot een echte carnavalsviering. Niet minder dan 11 groepen zullen dit jaar aan het z.g. grocplopen deelnemen. Zondagmiddag zal er een gecostumeerde voetbalwedstrijd gespeeld worden, die zal worden opgeluisterd met muziek van de groep „Den Bèr is los". In de zaal van het parochiehuis begint men maandag en dinsdag om 7 uur met het bal. Om half 8 treedt daar de eerste groep op. Elshout Vooruit heeft weer de perso- neelsprijs beschikbaar voor de grootste en origineelste carnavalsgek en prachtige prij zen voor de groepen. Het bestuur verwacht alle bezoekers gecostumeerd. Leden boven 15 jaar vrije toegang; 15-jarigen alleen toe gang op speciale (gele) kaart, verkrijgbaar bij A. Willems. In de café's beginnen de eerste groepen om 8 uur. Ook daar heeft het comité fraaie prijzen beschikbaar. Door het personeel der scholen zal een kindermiddag verzorgd worden. Men ver wacht maandagmiddag de jeugd gecostu meerd op school, waarna men gezamenlijk naar het parochiehuis gaat, waar de be kende goochelaar Willy Albert de jeugd zal vermaken. WELKOMSTDIENST. Op zondagavond 8 febr. wordt er in de Geref. Kerk aan de Heistraat een welkomst- dienst gehouden. Spreker ds. mr. C. Brou wer van 's-Hertogenbosch. Medewerking word tverleend door de Chr. Gem. Zang vereniging Hallelujah o.l.v. de heer Rijken. Thema voor deze avond: „Hebben wij een streepje voor bij God?" Aanvang 8 uur. Wij, Bart den Vierde, Prins van 't Mao- nenblusserslaand, Vorst van den Endennest, Graof van 't Haaike, Beron van de Vaor- kaant, Groothceir over 't Strooidurp, Her tog van 't Schurloo, Grootheeir in de Heer- lijkhed 't Spoorpadje, Beschermer van Vaor- tjes Betonnen Raand, Toeziend Voogd over gemeentelijke gebouwen, en de luchtbrug van 't Laontje; bij de graosie van de wijze Raod van Elf Prins Carnaval 1959; Santactum doen te weten aon alleman die carnaval gaot houwe, dè Wij goedgevonden hebben en verstaon, zoes Wij goedveijnen en ver- staon bij deze 1. dè iedereejn ervan durdronge moet zijn de Weij, Bart den Vierde, meej de carnevalsdaoge un ontzagelijk belangrijke plaots innemen en daordeur heejl we te vertelle hebben. 2. dè iedereejn die in 't Maonenblius- serslaand is of nog komt verkleejd maag zeijn mer zun gezicht fesoenlijk gewassen moet hebbe want d'r moge gen mombakke- se gedraoge worre; 3. dè eg-ge perseej unne keejr in den olie wil zeijn ge daor heter veur nao ouwe kasteleijn kan gaon dan naor d'un boor- tore; 4. dè iedereejn die z'n gloske vol durft te laote staon strafbaor is mee ut geve van un rondje veur meijn, Bart den Vierde en munne weijze Raod; 5. dè 't oan iedereejn toegestaon is gek of de leukerd uit te hange of wè tie alle- maol nog meejr uit kan hange, allcejn es ie d'n beest uit wul hange kan 't ie beter thois blaijve. 6. dè over pollitiek nie gepraot maag worre, want daor kreijde alleejn mer scheej- ve gezichte meej en Kroetsjef en consorte

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 13