KAATSHEUVEL NIEUWJAARSREDE CARNAVAL „Euphonia" HARTIG HAPJE PIET VAN DUN!! DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 6 FEBRUARI 1959 Raamsdonksveer Raamsdonk van burgemeester Mr. v. d. Heijden, uitgesproken in de raadsvergadering van 5 februari 1959 Zoals rond dc jaarwisseling gebruikelijk, zou ik deze eerste vergadering van de Raad onzer gemeente in het jaar 1959 willen beginnen met een overzicht van de voornaamste feilen en gebeur tenissen in het afgelopen jaar, voor zover die van belang zijn met betrekking tot het te voeren beleid in de toekomst. Ik mag waarbij kort zijn, ver mits u reeds bij de aanbieding van de begroting voor 1959 een vrii uitvoerig overzicht werd ver strekt van de verschillende as pecten van het wel en wee onzer gemeente. Wat de loon van de bevolking betreft mag 1958 worden geboek staafd als het jaar waarin het in wonertal van 15.000 werd bereikt hetgeen juist vóór de jaarwisse ling het geval was. In 1958 bdroeg het aantal ge boorten 382, tegenover 367 in '57. Per 1000 inwoners geeft het geboortecijfer 't volgende beeld: 1958 25,47 1957 24,80 Gemiddeld over de laatste 10 ja ren: 27,92. Het aantal sterfgevallen beliep 102, tegenover 108 in 1957. Om gerekend per 1000 inwoners be droeg het sterftecijfer: over 1958 6.8 over 1957 7,3, terwijl het ge middelde over de laatste 10 jaren 7.46 bedroeg. De toeneming van de bevolking door "eboorte-overschot bedroeg derhalve: in 1958 280 of 18,7 per 1000 inw. in 1957 258 of 17,5 per 1000 inw. 1947 t.m. 1956 20,46 per 1000 inw. In 1958 werden in onze gemeen te 112 huwelijken gesloten te genover 132 in 1957 en 116 in '56. Het vertrek-overschot over 1958 bedroeg 24 personen. Over de laatste 10 jaren bedroeg dit ge middeld 36 personen. Door al deze mutaties steeg 't aantal inwoners van onze ge meente van 14.757 tot 15.013, het geen een toeneming betekent van 256 personen of 1,73 pet, tegen over 1,38 pet. over 1957. In dit verband moge ik opmer ken dat de 10.000e inwoner werd begroet in 1928, zodat de bevol king in 30 jaren met 5000 inwo ners is toegenomen. Gemiddeld over deze 30 jaren bedraagt de aanwas 167 per jaar. Gemiddeld over dc jaren 1950 tot 1957 be droeg deze 246 per jaar. Het bereiken van een inwoner- lal van meer dan 15.000 heeft on der meer tot gevolg dat het aan tal raadsleden bij de eerstvolgen de verkiezingen wordt gebracht on 17. In de loop van het jaar 1958 kwamen 54 woningen gereed, waarvan 22 woningwetwonin gen. Momenteel zijn in aanbouw 34 woningwetwoningen van het bouwplan 1ÏÏ58. Voor 1959 ont vingen wii wederom een toewij zing van slechts 30 woningwet woningen, een aantal dat voor onze gemeente weer erg teleur stellend is omdat het niet strookt met onze behoefte aan deze cate gorie woningen. Wij hebben dan ook onmiddellijk geprotesteerd DIAMANTEN BRUIDSPAAR. Het echtpaar Jacobus Hoevenaar-Ligtvoet, dat morgen zijn dia manten bruiloft zal vieren. Om 9.30 uur een H. Mis van dank baarheid in de kapel van „Rosagaerde" en daarna een uitgebreide koffietafel in cafe-restaurant „De Steenbakker", waar ook van 13.00 -14.00 uur de receptie zal worden gehouden. Wij wensen het krasse paar nog vele jaren en 'n prettig feest op deze unieke juhileumdag. tegen deze veel te lage toewijzing die alweer geen rekening houdt met de door ons nu reeds meer malen naar voren gebrachte om standigheden oj) het gebied van de volkshuisvesting. Intussen stellen wij pogingen in het werk om het tekort aan woningwetwoningen zoveel mo gelijk te compenseren met wo ningbouw in de particuliere sec tor. Enkele bouwmaatschappijen tonen interesse voor de bouw van particuliere woningen in het uitbreidingsplan Kaatsheuvel- West en wij hehben goede hoop dat dit plan spoedig zal zijn ge realiseerd, waarmede een harmo nische verbinding van Kaatsheu vel met Berndijk tot stand zal zijn gekomen. Met de aanleg van een stamriool vanaf de Markt naar de Sweensstraat zal binnen kort worden begonnen. De zo zeer gewenste verbin ding tussen Kaatsheuvel en de Moer kwam in 1958 tot stand en voorziet inderdaad in een drin gende behoefte. De verharding van buitenwegen in eigen beheer VOOR EEN met CARNAVAL naar SNACKBAR Die weet wat goed is. Eet U daar weer mens vordert gestadig, zodat binnen niet te lange tijd de onderlinge verbindingen van de verschillen de delen van de gemeente langs verharde wegen zal zijn voltooid. Hoewel de financiering van de gemeentelijke uitgaven in 1958 'n lichte verbetering te zien gaf, blijven er op dit gebied toch nog moeilijkheden bestaan. Deze moeilijkheden uiten zich o.a. bij dc voorzieningen van rollend materieel bij de dienst gemeentewerken, waar financie- ringsbezwaren en bestedingsbe perking hebben geleid tot uitstel van tijdige vervanging van ver sleten materieel. Deze verschui ving dient thans zo spoedig mo gelijk te worden opgevangen. Met de plannen tot de bouw van een nieuw gemeentehuis ho pen wij spoedig nadere voorstel len te kunnen doen die, naar wij verwachten, deze dringende aan gelegenheid dichter bij een op lossing zullen brengen. Gaarne reken ik ook voor 1959 op uw aller steun en medewer king om voor onze gemeente dat gene te bereiken dat onder de ge geven omstandigheden te berei ken is. Ik spreek daarbij gaarne de wens uit dat het jaar 1959 voor u allen een voorspoedig jaar mo ge zijn. ven bij de Kon. Ned. Lawntennis- bond. Het is de bedoeling, dat men in de a.s. competitie dezer organisatie voorlopig met één team zal uitkomen in de 5e klas. AVOND MATER AMABILIS- SCHOOL. De leerlingen van de Mater Aniabilisschool hebben weer hun traditonele jaarlijkse balavond gehouden in hotel Smit. Vele leerlingen hadden een fa milielid of verloofde meege bracht, zodat op het aanvangs- uur een uitgebreid gezelschap in de zaal aanwezig was. Deze avond had bovendien nog een officieel tintje. Voordat nl. met 't amusementsgedeelte aan gevangen werd, maakte men van deze gelegenheid gebruik af scheid te nemen van mej. Bren- ninkmeyer, directrice der Mater Aniabilisschool, die, in verband met haar a.s. huwelijk, als zoda nig ontslag heeft genomen. Na mens het schoolbestuur, waar van de voorzitter verhinderd was deze avond bij te wonen, werd de scheidende directrice dank ge bracht voor alles wat zij als zo danig voor deze instelling had gedaan, waarbij baar als stoffe lijk blijk van waardering een zil veren bonbonschaaltje overhan digde. Natuurlijk lieten ook de leerlingen zich hierin niet onbe tuigd. Ook zij uitten hun dank baarheid en leverden hiervan 't bewijs in de vorm van iets tast baars. Aangenaam verrast dankte mej. Brenninkmeyer allen met wie zij had samengewerkt en de bewezen attenties. Tot besluit van dit gedeelte van de avond werd door de leerlingen nog een toneelstukje opgevoerd. Hierna kon het bal een aanvang nemen. „The Royal Garden Di xies" zorgden hierbij voor een prima stukje dansmuziek, zodat er spoedig een ongewekle stem ming heerste, welke tot de laat ste minuut aanwezig bleef, zodat iedereen zeer voldaan was over deze geslaagde avond. ONGEVAL. Terwijl hij werkzaamheden verrichtte met de zaagmachine, had de heer A. K. het ongeluk met zijn hand daarmede in aan raking te komen, met het gevolg dat hii dermate werd verwond, dat hii ter behandeling in het ziekenhuis te Waalwijk moest worden opgenomen. OLIEBOLLENACTIE VOOR GIDSEN EN KABOUTERS. Zoals vorige jaren hebben de Gid- senen Kabouters weer een oliebol- actie op touw gezet. Huis aan huis is men gaan vragen wie er wat wilden bestellen. De heer heer H. Musters zal ze in zijn frites kraam bakken. Zo kunnen ze dus warm worden afgeleverd. Zij, die niet thuis waren toen de Kaatsheuvel op 8, 9 en 10 februari 1959 m.m.v. HET CARNAVALS-ORKEST THE WIND MILLS ZONDAG 8 februari MATINEE m.m.v. THE WIND MILLS en THE WICO's ACCORDEON DUO Aanvang 12 uur Aanvang bals 7.30 uur n.m. GESLAAGD. De heer W. A. P. Zoon, werk zaam ten kantore van notaris J. van Ham slaagde dezer dagen te 's-Bosch voor het diploma Mo derne Bedrijfsadministratie. VERGADERING TENNISCLUB. De onlangs opgerichte tennis club „Boemerang" hield dezer dagen in Eimhonia een algemene ledenvergadering. Hierop is o.a. besloten de ver eniging als lid te doen inschrij- meisjes op hun rondgang waren, kunnen Zaterdagmidag en avond oliebollen afhalen aan de kraam. WinacOM doen dè (och al zat. 7. dè iedereejn zunne buurman moet hellepe om tot sloitingsteijd in de reij te bleijve. 8. dè iedereejn weijs genoeg moet zeijn om dwaos te doen. 9. dè ge alles we ge nie tot vermaok van oewe evemens kant zegge beter meej nun oliebol weg kan slikken. 10. dè egge un aander slecht denkt, ge over oe ège vuls te goed denkt. 11. dè un dinsdag om 24 uur de car- neval veurbeij is. Maones verdwent dan weer en meej hun netuurluk alle Maonenblussers en Maonen- blusserinnekes. CARNAVALSLIED 1959 (Wijze: er is geen trouwer hart). Nou weer ons aller Bart, hoela hoep, Meej zotheid is gestart, hoela hoep, En deur ons durup kart, hoela hoep, Vcur 't Karncval, hoela hoep, hoela hoep, Springt Waspik haand in haand, Meej leut van alle kaant, Te saome meej ons Bartje drie daoeg uit den baand, Spripgt Wasnik haand in haand, Hcc leut van alle kaant Te saome meej ons Bartje drie daoeg uit den baand. Carnaval in Waspik groeit elk jaar. Op 8, 9 en 10 febr. a.s. zal in Waspik Prins Bart de Vierde de bestuursmacht van burgemeester Van Erp overnemen. Dan zal de Waspikse gemeenschap weer het tradi tionele carnavalsfeest vieren waarbij het dorp weer wordt omgedoopt in „Maonen- blusserslaand". Traditioneel schrijven wij, en men mag het ook zo noemen. Immers al enkele jaren achtereen bezorgde de initia tiefnemers van dit spektakelstuk hun Mao nenblussers en Maonenblusserinnckcs een typisch Waspiks feest dat bij de bevolking ook in goede aarde blijkt te vallen en ook dankbaar wordt geaccepteerd. Daardoor is het mogelijk dat dit volksfeest bij uitstek zo n snelle groei doormaakt. En gezien de serieuze voorbereidingen van carnaval 1959 en de vruchtbare samenwerking tussen de Raad van Elf en de diverse carnavalsver enigingen zal het feest van zotternij zeker ook dit jaar weer een bijzonder festijn wor den, waaraan jong en oud zijn genoegen zal beleven. Geen stadse allures. Het is nooit de opzet van de Raad van Elf geweest om dc carnaval in Waspik de allures te geven van een Oetcldonk of een Krabbegat. En dat is juist. Een carnavals feest moet, wil het kans van slagen hebben, voor iedere plaats een eigen klank hebben. En een dorp als Waspik mag, om maar eens een voorbeeld te noemen, het ontbreken van een groots opgezette optocht nooit als een falen in en van de organisatie zien. Nee, men kan ook hierbij niet verder sprin gen dan de stok lang is, en het is zeker een verdienste dat men zulks ook niet pro beert. Men beleeft 's zondags doodgewoon zijn genoegen aan een stoet, een carnavals stoet. Maar hiervan kan men dan ook zeg gen dat hij is gegroeid. Spontaan gegroeid en nooit kunstmatig geformeerd. Vooral de kinderen bleken zich voorgaande jaren hierin spontaan en massa uit te leven. Van daar dat men dit jaar deze groep enthou siastelingen heeft weten op te vangen in de carnavalsstoet waarin ook de Prins, de Raad van Elf, de gecostumeerde harmonie en een groot aantal gecostumeerde carnavals vierders meetrekken en ook niet te verge ten Monus, de levensgrote Carnavalsgek. Een en ander geschiedt dan na de offi ciële ontvangst op het gemeentehuis. En dit js dan tevens de start van de carnaval in Maonenblusserslaand, die gevierd gaat worden onder de bepalingen van de pro- klamatie van Prins Bart, zoals die hiervoor is afgedrukt. Vanaf dat moment ook zal Prins Bart en zijn gevolg (allen in een keu rig nieuw pak gestoken, welke door diverse Waspikse dames bereidwillg en gratis zijn gemaakt en waarvoor vooral mevr. Gijsman- de Bont zich heeft beijverd) een feestend voorbeeld zijn. Programma. De officiële opening op 't gemeentehuis vangt aan om kwart voor 12 en zal via een geluidsinstallatie worden uit gezonden. Om half een vertrekt de Prins en Zijn gevolg in optocht naar café Ak kerman op de Havendijk. Tijdens dit korte bezoek maakt de Kinderoptocht zich op het Marktterrein gereed om de Prins af te halen. Dan gaat de stoet naar Benedenkerk en om goed twee uur wordt Monus op zijn voetstuk geplaatst bij het gemeentehuis. Daarna trekt de Prins naar café De Statie, waar de stoet zal worden ontbonden. Zondag-, maandag- en dinsdagavond zijn er in café C. van lersel en Hotel H. van Ierscl gecostumeerde bals. De Prins zal 's avonds ook diverse andere café's bezoe ken. Dinsdagavond wordt de carnaval ge sloten bij het gemeentehuis, waar dan om 12 uur Monus zal verdwijnen. Dit is in heel grote lijnen dan het feest, zoals dat zich in Waspik zal gaan afspelen. Een feest dat zich ook, zoals dc ervaring heeft geleerd, voor een groot deel op straat zal gevierd wor den. Vorige jaren ontmoette men immers op alle uren van de avonden grote groepen carnavalsvierders die hand in hand in uit bundige en gezonde pret als kleurige guir- landers door de straten trokken. En dit o.a. is de leut, zoals die door middel van het levensgrote bord dat in het centrum der gemeente door de talentvolle medewerker de heer Th. Gijsman is geplaatst, al enige dagen gepropageerd wordt, en waarvoor Monus (eveneens door de heer Gijsman ge schapen) tijdens de carnaval op het ge meentehuisplein zal getuigen. „ONS BELANG" BELEGDE SCHITTERENDE AVOND. Meer dan f 900 kon de correspondent van het sanatoriumfonds, adj. van Rosma len, overhandigen aan de administrateur van dit fonds, de heer Neuteboom, die ter gelegenheid van de jaarlijkse sanatorium avond naar hier was gekomen. Het bestuur der onderofficiersver. Ons Belang afdeling R'veer, heeft dus weer bijzonder succes ge had. De zaal Huis ten Deijl was vol toen adj. van Rosmalen de avond opende. Een bijzonder woord van welkom richtte hij tot burgemeester Prinssen, de plaatsvervangen de bat.-commandant van het 462e pont. bat. majoor Uilenrijf en de heer de Leij rayon leider der BBA. Daarna kwamen de Haag&ï «^jerette- zangers o.I.v. Cor Wijgers voor hét voet licht met de operette: lm Weiszen Röss'l. Het publiek heeft kunnen genieten van schitterend spel en prachtige zang. Ham mondorganist Guus Jansen, die een groot aandeel had in het succes, kreeg van het publiek een extra applaus. Na afloop bracht adj. van Rosmalen dank aan het gezelschap. Daarna werden de ba ten van deze avond afgedragen aan de heer Neuteboom, die in het kort het doel van het sanatoriumfonds uiteenzette. Hij sprak woorden van dank voor het vele werk dat verricht was. Voor het dansorkest De Biecos o.I.v. Theo Bietens voor gezellige dansmuziek ging zorgen, had nog een grote verloting plaats, waarvan de prijzen gratis waren beschik baar gesteld door de middenstand van R'veer en Oosterhout. GEGUND. Het bouwen van een garage met kantoor, showroom en magazijnen voor de heer A. Stoops, is onderhands gegund aan J. Mo lenschot te Oosterhout. Architect is de heer P. Schellekens te Dongen. De fa. Stoops krijgt dc vertegenwoordiging voor de nieu we Daf-auto. HERVORMDE MULO (KONINGIN JULIANASCHOOL) PLECHTIG GEOPEND. Het was vrijdag een heugelijke dag voor Raamsdonksveer, daar de lang verbeide muloschool officieel kon worden geopend. Een groot aantal genodigden was het het gebouw Rehoboth bijeengekomen, waarna men gezamenlijk naar het nieuwe gebouw wandelde. Hier werd op een kussen de sleu tel van htet gebouw aan Burgemeester Prinsen door Willy Roosenbrand, de jong ste leerlinge der school, aangeboden, waar na de deur werd ontsloten. .Aanwezig waren o.a. het voltallig gemeen tebestuur, schoolbestuur, kerkbestuur, vele hoofden der scholen uit omliggende ge meenten en eigen gemeente, diverse oud- hoofden en directeur en voorzitter der Chr. H.B.S. te Waalwijk. De bijeenkomst werd door de voorzitter van het schoolbestuur, Ds. Klootwijk ge opend, die een overzicht gaf van het ont staan der ulo-school, waarvan het eerste hoofd was de Heer P. A. van Schuppen. Precies 45 jaar geleden werd het eerste Mulo-onderwijs gegeven en nu kon men met vreugde een nieuwe school in gebruik ne men. De voorziter deelde tot zijn spijt me de, dat de inspecteur van het l.o., alsmede de architect Ir. de Wilde door mist en gladheid waren gestrand en derhalve niet aanwezig konden zijn. Hierna gaf spr. het woord aan Burge meester Prinssen, om voor de 2de maal in vrij korte tijd een nieuwe N.H. school in zijn gemeente te openen. Deze vond het een groot voorrecht dit te mogen doen. Met het getij moeten de bakens verzet worden en dat ook op schoolgebied, waaraan zich de omgeving moet aanpassen, wijl de mulo- scholen een grote plaats op schoolgebied in nemen. Voor het zover was zijn talrijke proble men opgelost en de burgemeester was dan ook zeer dankbaar voor de medewerking van de diverse rijksinstanties. Spr. felici teerde allen, ook de gemeente, met dit prachtige schoolgebouw en sprak de wens uit dat binnenkort een oplossing zal kunnen worden gevonden voor de oude lagere school (in materiële zin) Spr. bracht de heer Visser (oud hoofd van de ulo-school) dank voor het zeer vele werk dat door deze voor de tot standko- ming was verricht. Met het uitspreken van de wens dat het onderwijs op de school vruchtdragend moge werken voor de school, ouders en gemeente, verklaarde de burge meester deze school voor geopend. Daar het bestuur toestemming had ont vangen om de school „de Koningin Juliana- school" te noemen, stelde de voorzitter voor de eerste toost te wijden aan H.M. de Ko ningin, waarna alle aanwezigen staande de twee coupletten van 't Wilhelmus zongen. De heer Stemfoort, hoofd der school, dankte hierna in de eerste plaats, mede na mens zijn vrouw, waar de wijze waarop zij in de gemeente zijn opgenomen en waar door zij zich direct thuis voelden. Veel werk en zorgen heeft het bestuur gekend, doch thans is er een tastbaar re sultaat, waarop allen trots zijn en hij bracht dan ook de dank over namens leerlingen, ouders en onderwijzend personeel. Hierna werd op voorstel van de voorzit ter dc tweede toost uitgebracht op het ge meentebestuur, waarna allen gelegenheid kregen om het fraaie gebouw van het z.g. halprincipe te bekijken. De heer G. J. Vis ser, vorige hoofd der school, was dankbaar voor de ontvangen uitnodiging. Vier jaar geleden scheen het wel eens hopeloos te zijn en was hij zeer ontmoedigd, doch twee figuren hadden hem niet in dc 6teek gela ten, n.I. de Inspecteur en de Burgemees ter, vooral de laatste werd buitengewoon veel dank gebracht voor diens medewer king. Bestuur en collega's werden gefelici teerd, doch het mooiste is het toch voor de kinderen zelf. Spreker memoreerde hierbij nog de doorgestane kou op de oude school, vooral voor de kinderen die van buiten kwamen en spreker betreurde het dan ook dat toen geen verwarming was aangebracht onder de kapstokken, waardoor de kleding stukken van de kinderen konden worden gedroogd. Spr. besloot zijn rede met de hoop, uit te spreken dat deze school nog vele flinke mensen mocht vormen. De heer van Aalderen, oud-hoofd, was van Amersfoort gekomen om deze plech tigheid bij te wonen. Spr. vond het ecu prettige werkplaats en een licht gebouw, erg bevorderlijk voor de netheid van de leerlingen. Spr. besloot met „kennis is macht", en dat in deze school kennis in andere zin wordt gebracht stelde spreker zeer gerust, daar deze toch vooral gaat om de uitbreiding van het Koninkrijk Gods, hier op deze aarde. Het oudste in leven zijnde hoofd, de heer A. P. Calliber, had de reis nog uit Den Haag aanvaard om nog eens op het Veer te mogen zijn. Spr. die 42 jaar gclëdcn als 2e hoofd de ulo-school heeft gediend, zei nog dat hij hier de pret tigste leerlingen van heel zijn onderwijzers- tijd had gehad, hetgeen 46 jaar is geweest. Spr. feliciteerde het bestuur nog met de aanstelling van de heer Stemfoort als hoofd, daar diens familie in den Haag een grote steun is voor het kerkelijk leven daar ter plaatse. Namens de plaatselijke N.H. lagere scho len sprak de heer C. J. P. van Driel woor den van gelukwens tot het bestuur en de collega's en dankte voor de prettige wijze van samenwerking welke er steeds heeft be staan. Spr. hoopte zijn collega's van de Mulo-school spoedig te kunnen uitnodigen in zijn nieuwe school (dit zal nog wel even duren). Namens de hoofden der scholen van na burige gemeenten sprak de heer Dubbel man uit Waspik. Deze wees er op dat de Mulo-school in het huidige schoolverband onmisbaar is, resp. als tussenschakel of als einddoel. Spr. hoopte, dat de heer Stem foort dc goede traditie van de school zou voortzetten om niet alleen verstandelijke kennis bij de brengen, doch ook datgene dat eeuwigheidswaarde heeft. De rij der sprekers werd besloten door de heer van der Helm uit Sprang-Capelle, hoofd van de nieuwe Mulo-school aldaar. Deze dankte het bestuur voor alles wat aan de leerlingen van Sprang-Capelle en om geving is gegeven en het het bestuur der school aldaar zou graag zien dat de school op het Veer verder moge groeien en bloei en, daar deze school in zijn omgeving een heel goede naam heeft. Spr. feliciteerde vooral de leerlingen met hun nieuwe ge bouw. Ds. Klootwijk dankte alle sprekers en vooral de heer Visser en was blij dat deze met zijn echtgenote hier aanwezig kon zijn. Voorts memoreerde hij in het kort de wor ding van de school, prees het lerarenteam, dankte de burgemeester voor diens ijver, architect, aannemers en uitvoerder en wenste Gods zegen op de schoolarbeid toe. De officiële plechtigheid werd door de heer Stemfoort besloten. RETRAITE. Op 12, 13 en 14 febr. zal voor de leer lingen van de 3e en 4e cursus van de lagere landbouwschool een retraite worden gehou den. Pater Crysosthemus (P. de Bont) uit onze parochie zal de retraite leiden. De re traite wordt besloten met een H. Mis in de parochiekerk van St. Bavo, waarna geza menlijke koffietafel. Daar de opbrengst ten goede komt aan de vrouwelijke jeugdbeweging, die in financiële moeilijkheden zit, kan zij uw medewerking niet missen en hoopt men daarom op uw steun, waarvoor zij U zeer dankbaar zullen zijn. CARNAVAL VIERING. De dagen van vastenavondviering, of, zo men wil, carnaval, staan weer voor de deur. De eerstgenoemde benaming past meer in 't raam van de oude garde en het kleine grut, die zich in die dagen bepalen tot respectievelijk 'n borreltje en spek- pannekoeken, oliebollen, enz. Maar de oudere jeugd viert „carnaval en op hun manier, d.w.z. min of meer potsierlijk uitgedost rondsprin gend onder de leuze „laten wij ver standig zijn en zo gek mogelijk doen." Daartoe zullen ze dan te Kaats heuvel volop gelegenheid hebben in, om zo maar een greep te doen, de grote en kleine zaal van hotel Smit, waar respectievelijk „The Bo lero's" en het „A.B.C.-orkest" het zo zullen versieren, dat men na afloop vermoedelijk zal zeggen, dat het ei genlijk te gek was. Een speciale wijnkelder biedt gelegenheid tot kelen smeren en nieuwe krachten te vrgaren. Natuurlijk zijn ook de za len van een toepasselijke versiering voorzien. 's-Zondags om 12 uur be ginnen de Bolero's met en matinee om in de gewenste sfeer te komen. Ook Euphonia met z'n knusse en op carnavaleske wijze versierde zaaltje begint de carnavalsvreugde om 12 uur met een matinee, dat ver zorgd zal worden door het orkest „The Wind Mills" met als extra at tractie het accordeon-duo „The Wi- co's." Naar verluidt heeft men met dit ensemble iets bijzonders aange worven, zodat het ook hier drie da gen, wat je noemt, een dolle boel kan worden.. Een speciale bar biedt gelegenheid de inwendige mens met nat en droog op temperatuur te hou den. In de Gildebond heeft men de grote zaal van een prachtige versie ring en feërieke verlichting voor zien en daar zullen „de Wavo's" on der leiding van Tini Voogd de on getwijfeld talrijke aanwezigen der mate opzwepen, dat deze verlangend zullen uitzien naar de speciale wijn bar om wat op verhaal te komen. Zo zal het ook nog in verschillende andere zaken, als „de Steenbakker", "'t Ho vent je" enz. zijn. Natuurlijk zijn er altijd, die om al dat gespring niets geven, maar er meer voor voelen, voordat de 40 da gen aanbreken, nog eens een keer extra lekker te gaan smikkelen. De snack-bar o.a. van P. van Dun biedt met z'n gebraden haantjes, slaatjes, Indische gerechten, enz. alle gele genheid. Laten we hopen dat alles prettig, ordelijk en zonder wanklanken zal verlopen en dat, wanneer dinsdag avond de twaalf slagen zijn geval len, iedereen zal bedenken dat het daarmee afgelopen is, de periode van versobering is ingetreden, gebalk in de straat over ,,'t is carnaval" enz. op dat moment zeer ongepast en mis plaatst is en dat men dus zo ver standig is rustig en in stilte naar huis te gaan. Dat zal dan een waar dig besluit zijn van het carnaval '59. VERPACHTE STAANPLAATSEN KERMIS Kaatsheuvel Loon op Zand '59. Voor Kaatsheuvel: C. v. d. Laan Ter Aar, schommel 835.A. P. Sips Breda, scheep jesmolen ƒ250.—; E. Stuy Helmond, babymolen ƒ340.—; B. M. Giezen 's Bosch, draaimolen 300.A. Kreekel Blaricum, golfbaan 275. P. S. Stuy-de Haan Gorinchem, au to-scooter 1779.—; F. Bakker Apel doorn, rupsbaan 757.—; H. Dirks Apeldoorn, emotie-baan ƒ450.H. Beekvelt Leiden, showtent 400. Joh. Vet Gouda, Deense Hoogvaart 100 F. Gigengack Hengelo Swing-Mill 376.—; H. F. Koning St. Maartensdijk, miniatuurtrein 182.50; A. v. Reken Arnhem, ge bakkraam ƒ1625.J. M. v. Gastel Terheijden, suikerkraam 1381. J. v. d. Haar Genemuiden, paling- kraam 379 J. Tuyp Kaatsheu vel, palingkraam 200.J. Micho- rius Deventer, speelgoed ƒ286.40; J. Haanstra Limmen, ijsverkoop 128.28; N. G. Kivits Breda, suiker spin 100.C. v. Eulem Kaatsheu vel, fruit 47.50; J. Bieren Eindho ven, patates 325.A. Dooremalon Oosterhout, foto 26.—; J. M. Bak ker Apeldoorn, waarzegtent 65. F. J. Westenberg Oosterhout, sport- tent 565.C. Sipkema Dordrecht, bussensport 97.—; H. Regter Stol- wijkersluis, eendenspel 216.K. Ropers Apeldoorn, balco-rotor 1327.H. Kooistra Amsterdam, brievenspel 1012.—; A. J. v. Reken Arnhem, bumperspel ƒ876.95; Wed. J. Muller Lekkerkerk, schiettent 655.H. Hoefnagels Helmond, Berwykranen 620.J. Cameron Breda, lijntrek ƒ360.Gebr. Do- renberg Apeldoorn, balwerptenc 260.A. Wielinga Leeuwarden, kanalensport 250.—; J. G. Bakker Amsterdam, derbyrennen 217. Voor Loon op Zand: J. Tuyp Kaatsheuvel, paling 105.-; C. Verhulst Oosterhout, suiker- kraam 201.N. Maasakkers Eind hoven, gebakkraam 150.S. Wal- stock Dordrecht, speelgoed ƒ48. F. Dauphin Dordrecht, brievensport 172.L. Dauphin Maastricht, schiettent 75.J. Dauphin Arn hem, autofietsmolen ƒ241.J. W Janvier Breda, bumper 75.J. H. Timmermans Maasniel, zweefmolen 121.—. Totaal 18251.63. ZONDAGDOKTERSDIENST. Op Zondag 8 Februari wordt de praktijk van de doktoren Wij ten- burg te Kaatsheuvel en de Vries te Loon op Zand waargenomen door dr. R. Raaijmaakers, Hoofdstr. 68a, Kaatsheuvel, tel. 041672050. Zaterdagmiddag en zondag a.s. wordt de praktijk van dokter Van Tuijn te Kaats heuvel, voor spoedgevallen, waargenomen door dr. H. Winkelman, Kerkstraat 99 te Sprang-Capelle, tel. 04167-2350.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 14