KAATSHEUVEL WASPIK Sunil wast stralend wit... WITTER DAN HET WITSTE LAM en spaart uw linnenkast DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 9 FEBRUARI 1959 Capelle Raamsdonksveer Loon op Zand Nadat Candidaat de Bie de kansel had beklommen en het Votum had uitgespro ken, werd gezongen Psalm 150 l^en i „Looft God, looft Zijn Naam alom enz warna Schriftlezing uit Joh. 1 1 - lo, 1 Joh. 1 5-7 en 2 7- 11. In zijn gebed bracht Candidaat de liie van heler harte dank aan God de Heerc, Die hem, voor wie de studiejaren in meer dan'ecn opzicht wel bijzonder moeilijk ge weest zijn, had geleid en hem deze dag schonk, waarop hij naar de begeerte van zijn hart mocht komen tot de evangelie bediening. Als tekst voor deze dienst had Candidaat de Bie gekozen Joh. 8:12: „Jezus dan sprak wederom tot hen zeggende: Ik ben het licht der wereld; die Mij volgt zal m de duisternis niet wandelen, maar zal het licht des levens hebben." Na het zingen van de verzen 4 en o van de Lofzang van Zacharias, waaronder een collecte werd gehouden voor Het ideolo gisch Studiefonds, schilderde Candidaat de Bic in zijn rustig en duidelijk voorgedragen predikatie, Jezus Christus als het licht der wereld en bond hij zijn gehoor op het hart de toevlucht te nemen tot de Heiland der wereld, daarmede voor het eerst liet ge noegen smakend het rijke evangelie van Jezus Christus te mogen uitdragen. Nadat de dienst met dankgebed, psalm gezang en zegenbede was beëindigd, was er gelegenheid Candidaat de Bie, Mevrouw, zijn Moeder en de verdere familie te feli citeren, waarvan door alle aanwezigen ge bruik gemaakt werd. In het Universiteitsgebouw werd daarna aan de talrijke genodigden thee aangebo den. Wij feliciteren Candidaat de Bic van harte met het volbrengen van zijn studie en het bereiken van het gestelde doel en wensen hem en zijn echtgenote gaarne alle goeds toe voor de toekomst en sterkte in zijn aanstaande ambtelijke arbeid in dienst van zijn Zender, de Koning der Kerk. CHR. BESTURENBOND. Het bestuur van de Chr. Besturenbond Sprang-Capellc komt heden maandagavond in het gebouw van de Chr. Volksbond in gecombineerde vergadering met de plaatse lijke commissie van het fonds Draagt El kanders Lasten bijeen, om te konten tot op richting van een plaatselijk jubileum-actie comité in verband met het gouden jubileum va nhet Chr. Nationaal Vakverbond en het 40-jarig jubileum van het fonds D.E.L., welke dit jaar staan gevierd te worden. AFDELING SPRANG - WAALWIJK NED. CHR. BEAMBTENBOND. Woensdag a.s. des avond 8 uur komen de leden van bovengenoemde afdeling in het gebouw van de Chr. Volksbond in vergade ring bijeen. Naast de gewone punten bevat de agenda o.m.: Onderwerp Vrijheid en gebondenheid; Bestuursverijiezing en Reis plan. A. R. KIESVERENIGING. Voor de A.R. Kiesvereniging alhier trad j.l. vrijdagavond in openbare vergadering in het gebouw van de Chr. Volksbond als spreker in verband met de komende ver- kiezingen voor de Tweede Kamer op de heer J. van Eibergen uit Utrecht, voorzitter van de Ned. Chr. Bouwbedrijfsbond en lid der Tweede Kamer. Na opening der vergadering, die vrij goed bezocht was, sprak de voorzitter de heer C H. van Caem een kort welkomstwoord, waarin hij de spreker en burgemeester Slot van Ecthen, voorzitter van de Kamerkies kring, hartelijk welkom heette. De heer van Eibergen, het woord ver krijgende, begon met de vraag te stellen of men verstaat dat men een keuze mag ma ken bij de stembus en daarom met deze zaak ernst moet maken. Als het goed is hebben we ons af te vragen bij welke partij het meest Belichaamd wordt het werk te verrichten zoals het behoort, in gebonden heid aan Gods Woord; de A.R. hebben niet ae wijsheid in pacht en zijn geen chris tenen bij uitnemendheid boven anderen, maar als men vraagt waar het meest van uit ons christen-zijn wordt gehandeld, dan is dat de A.R. Partij. Spr staat dan breedvoerig stil bij de bor- zaken, die aanleiding hebben gegeven dat wij nu voor de stemming geplaatst zijn. Het laatste kabinet-Drecs zou spr. inplaats van een kabinet op brede basis willen noemen een kabinet op wankele basis. De A.K.r. wordt van PvdA-zijde beschuldigd van woordbreuk, omdat men zich niet aan de afspraken zou hebben gehouden, maar dr. Drees heeft zelf in de Kamer moeten ver klaren dat van afspraken bij de vorming van het kabinet geen sprake is geweest; wa re dit wel zo geweest, dan zouden de A.K. dat ernstig hebben opgenomen, zegt spr. Verder gaat spr. na hoe de A.R. partij het gezag ziet en stelt daarbij dat een mi nister der Kroon los van de partij be hoort te staan; bij de PvdA ziet men een minister als een voorpost van de partij in het kabinet, wat niet juist is. Komende tot de vraag wat er na de ver kiezingen moet gebeuren, zegt spr. voor stander te zijn van een christelijke regering, hoewel men vooraf nooit kan zeggen wat voor een kabinet er zal komen. Aan het slot van zijn duidelijk en Pr'ci- pieel betoog zegt spr. dat ieder aan de avond van 12 maart a.s. moet kunnen zeg gen zijn plicht gedaan te hebben in de pro paganda de kiezers hun stem te doen be palen en dan kunnen wij de rest aan God overlaten. Zijt gij daartoe bereid, vraagt spr. en besluit hiermede zijn met aandacht gevolgde rede. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd door meerdere aanwezigen ge bruik gemaakt en kreeg de heer van Ei bergen alzo de gelegenheid dieper op en kele punten in te gaan. Na een woord van dank van de voorzit ter tot de spreker, ging deze voor in dank gebed, waarna de geanimeerde bijeenkomst werd gesloten. LEDEN MOTORCLUB MARIJKE. SUCCES. Aan de op j.l. zaterdag 7 febr. 1959 uit geschreven „Hots-Knots" rit door de Her togrijders uit 's-Bosch, hebben 125 deelne mers ingeschreven, o.m. door het equpie Stein Sr. en Jr. Deze rit had een lengte van 60 km. De equipe Stein eindigde in deze zeer aardige rit als nr. 2 met 83 straf- punten. GECOMPLICEERDE AANRIJDING. Jl. vrijdagmorgen te ongeveer 9 uur stopte aan de halte te Capelle de BBA- bus om aldaar reizigers uit- en in te laten. Vanuit de richting Waspik naderde een vrachtauto van de IGB uit Breda. Zowel tengevolge van de gladheid als van de mist kon de chauffeur van de vrachtwagen de BBA-bus niet tijdig opmerken met het ge volg dat deze tegen de BBA-bus opbotste. De bus werd aan de achterzijde behoorlijk ingedeukt. Inmiddels naderde eveneens van uit de richting Waspik een bestelauto van de fa. v. d. D. uit 's-Gravcnmoer. Ook deze chauffeur kon vanwege de mist en de 1 gladheid de beide wagens niet tijdig opmer ken, zodat ook deze met een grote smak tegen de auto van de IGB opbotste, tenge volge waarvan deze over het muurtje tegen I het wachthuisje van de BBA kwam te staan. 1 Een tweetal personen die ter plaatse ston- j den te kijken, kwamen onder de auto van I de IGB, doch liepen gelukkig geen ernstige ongevallen op. Dr. Gerlach die spoedig ter I plaatse was, kon beide slachtoffers de eerste hulp verlenen. Met een volgende bus kon den zij hun reis voortzetten. De rijkspolitie 1 heeft de zaak in onderzoek. U*tlu i i_J- O.B.K. LEVERDE WEER EEN OPMER KELIJKE PRESTATIE. Amper zeven weken nadat de toneelver eniging Oefening Baart Kunst met groot machtsvertoon het toneelstuk „Over twaalf dagen tegen middernacht" gestalte gaf, ves tigde deze actieve vereniging weer ieders aandacht op zich. Ditmaal met een spel van de zee, in drie bedrijven van Klaas Smehk, getiteld: „De Schipper van de Maartje Ja- coba". Ook dit werk, zeer bekend van en populair door radio en televisie, kreeg van O.B.K. een zeer fraaie vertolking. En als we van dit gezelschap zo de prestaties van de laatste jaren eens nagaan, dan mag het ons ook niet meer verwonderen dat O.B.K. telkens weer voor uitverkochte zalen kan 6pelen (iets waarvoor op de dag van van daag slechts weinigen geroepen zijnV Zo kon het dus gebeuren dat ruim 500 toe schouwers de reis van de coaster „Maartje Jacoba" naar Riga meemaakten. Tijdens deze reis was het dat zij kennis maakten met de schipper van de Maartje Jacoba (H. Smits), met zijn vrouw T. Smits, zijn dochter Maartje, J. van Gerwen. zijn zoon Jan, H. Smits jr. en z'n verloofde, Reintjc N. Smits en verder met de bemanning van de coaster, bootsman J. v. d. Velden, de machinisten A. Fitters en Chr. Donks, ma troos G. v. d. Hoof, de kok N. Smits en tenslotte nog met Iwan, W. Donks. Hierbij worden we dan tevens ingewijd in de ver houdingen van de familie Walthuis onder ling, speciaal met betrekking tot de ver standhouding tussen- Jan, de zoon van de schipper en Geert Jan, de eerste stuurman. Bij vorige gelegenheden zijn wij vaak overgegaan tot een bespreking van de di verse rollen, waarbij wij dan steeds de ge- wij deze keer daarom volstaan met de ver- renommeerde krachten van OBK de lof heb ben toegezwaaid die hen toekwam. Laten eniging in zijn geheel te roemen voor de meer dan gave opvoering van „De Schip per van de Maartje Jacoba". Regisseur P. Verharen uit Dongen heeft de coaster met deze opvarenden meer dan zeewaardig ge maakt. Het succes van deze opvoeringen was vanzelfsprekend voor een belangrijk deel zijn succes, maar daartegenover staat toch dat OBK hem teklens weer de juiste bezetting kan leveren voor het repertoir dat hij als regisseur opbouwt. Vanzelfsprekend gold het daverend ap plaus dus in niet mindere mate de acteurs en actrices, die na drie bedrijven vlot en onderhoudend spel, alleszins verantwoord van dictie en gebaaï, de coaster weer in de thufchave» bracht. GESLAAGD. Voor het type diploma slaagden H. Fens, F. Pauwels, K. en F. Hommel, R. Schelle- kens en J. de Bont. OUDERS IN NIEUWE SCHOOL. Na de officiële opening van de Chr. Ulo school Koningin Juliana, is voor ouders een bijeenkomst belegd, waarvoor grote belang stelling bestond. De voorzitter van het schoolbestuur, ds. Klootwijk en het school hoofd, de heer Stemfoort, spraken woorden van dank en waardering tot allen die tot de verwezenlijking van het schoolgebouw heb ben bijgedragen. Namens de ouders bood de heer A. van Eek ae school een radiotoestel aan. De leerlingen voerden enige schetsjes op. HELPT ELKANDER. Op de kampioententoonstelling te Ros malen werd de heer J. G. Soeters uit Hank kampioen in de klasse Weners ram jong met 24 punten, tweede alg. kampioen en ook nog 10e met 23 punten. Voorts had hij nog 18 punten met Pool roodoog ram jong. De heer A. Diepstraten uit Made behaalde 20 punten met ram jong kon. grijs V.L.R. De heer J. C. de Raat uit Made werd kampioen in de klasse VLR wit ram oud met 20 punten. In de klasse VLR wit ram jong werden de volgende succesen behaald: mevr. Zijl mans uit R'veer 20 punten; J. Strik sr. uit Oosterhout 17 pt.; C. Rombouts uit Made behaalde 17 pt. met VLR voedster jong. De heer Jac. Boezer uit Sprang-Capelle werd kampioen met Lotharinger ram jong met 20 pt. Op deze tentoonstelling moest men 16 punten halen om voor een kampi oenstitel in aanmerking te komen. TWEE OUDE MENSEN IN SLAAPKAMER GESTIKT. Vermoedelijk doordat drie oude mensjes, een zuster met twee broers, te Kats op Noord-Beveland, het klei ne slaapvertrek zo hermetisch hadden gesloten dat niet voldoende zuurstof kon binnenkomen, zijn zij verstikt geraakt. Toen vrijdagmorgen de wijk verpleegster bij de woning kwam, bleek dat de 76-jarige weduwe J. M. K. Bruinooge-Marcusse, reeds dood waren. De 79-jarige Aart Marcusse, die nog tekenen van leven gaf, werd naar het ziekenhuis te Goes vervoerd. Zijn toestand is nog zorgwekkend. WENKEN AAN DE KIEZERS i.v.m. de a.s, verkiezingen. In verband met de a.s. verkiezingen voor de Tweede Kamer menen wij goed te doen nog eens de aandacht te vestigen op het volgende, waar aan, in tegenstelling tot het stem men bij volmacht, nog wel eens te weinig aandacht wordt geschonken. Herhaaldelijk komt het nog voor, dat kiezers, die verhuizen tussen de dag van kandidaatstelling en stemming, in casu 28 januari en 12 maart, zich een paar dagen vóór of op de stemmingsdag ter secretarie hunner nieuwe woonplaats vervoe gen met 'n oproepingskaart uit hun voormalige woonplaats, welke hen verplicht in deze laatste aan de stemming deel te nemen. Men kan deze mensen niet anders adviseren dan hieraan te voldoen. Het gevolg voor hen is. extra kosten voor reis en soms nog verlet, en indien men aan de oproep geen gehoor geeft, kans op strafvervolging en verloren gaan van stemmen. Hetzelfde geldt voor kiezers, die i.v.m. zaken of an derszins niet op de dag van stem ming in hun woonplaats aanwezig zijn. Wij wijzen in dit verband op de mogelijkheid om in de nieuwe woon plaats of in een aan te wijzen ge meente, waar men op 12 maart aan wezig zal zijn, aan de stemming deel te nemen, mits men daarvan uiter lijk 14 dagen vóór de stemming,^nu dus 26 februari, ter secretarie ener gemeente kennis geeft. De mogelijkheid tot stemmen bij volmacht is langzamerhand genoeg zaam bekend. De plaatselijke partij besturen zijn hierin overigens vol doende actief. Ook hier geldt als ui terste datum, 26 februari, terwijl hiervoorslechts in aanmerking ko men de kiezers, die wegens ziekte, gebreken, enz. zich niet op 'n stem bureau kunnen vervoegen. BOERENGEZINSDAG. In de afgelopen week hielden de leden van de plaatselijke N.C.B. hun jaarlijkse gezinsdag in de R.K. Gildebond. Zoals gebruikelijk werd de dag begonnen met een H. Mis tot inten tie der leden, welke werd opgedra gen door de geestelijk adviseur, pas toor van de Spijker, in de parochie kerk van St. Jan. Om 10 uur wer dde algemene jaar vergadering geopend door voorzitter A. in 't Groen met een kort wel komswoord, alsmede de beste wen sen voor een voorspoedig 1959. Over het jaar 1958 meende spreker te mogen zéggen, dat dit voor de boeren zeker, en voor de tuinders in mindere mate, een gunstig jaar is geweest. De opbrengsten waren zeer goed te noemen. Vervolgens spoorde hij de leden aan ook in de toekomst de organisatie en coöperatie hun hun vertrouwen te blijven schen ken. Aan deze instellingen immers danken boer en tuinder voor een groot deel hun zelfstandigheid. De notulen van de vorige algeme ne vergadering werden vervolgens voorgelezen en zonder- op of aan merkingen goedgekeurd. De balans over 1958 werd, na ge controleerd te zijn door de heren G. van Noije en J. Verboven, in or de bevonden, waarna de voorzitter namens de vergadering een dank woord richtte tot de secretaris voor zijn accuraat werk. De bestuursleden C. Nouwens en P. Sprangers, die aan de beurt van aftreden waren, werden vervolgens met algemene stemmen herkozen. Deze dankten voor het in hen ge stelde vertrouwen. Aangezien hiermede het formele gedeelte der vergadering was afge werkt, vond men dit de beste gele genheid voor een korte pauze, wel ke door de leden van de boerinnen- bond werd benut voor het aanbie den van een tractatie in de vorm van koffie en gebak. Vervolgens nam de geestelijk ad viseur, pastoor van de Spijker het woord. Hij vroeg aandacht voor de Afrika-actie, het jonge boerengezin en bezinning, opdat datgene wat de boer en boerin in het gezin, op het bedrijf en in hun stand bezitten be waard blijft. Het is, aldus spreker, bekend, dat de boeren- en tuinders stand tegenover de andere standen in aantal van 22%% is teruggelopen naar 14%. Dit vindt zijn oorzaak in het feit, dat vele jonge boeren en boerinnen zich genoodzaakt zien el ders in een andere richting, b.v. de industrie, een toekomst te zoeken. De heer de Groot, inspecteur van de boeren en tuinders levensverze kering gaf hierna een uitvoerige en duidelijke uiteenzetting over de le vensverzekeringen voor boer en tuinder. Hierna dankte de voorzitter pas toor van de Spijker voor zijn op wekkende woorden aan de leden en inspecteur de Groot voor zijn dui delijke uiteenzetting aangaande de verzekeringen van de NCB, waarna hij de vergadering op de gebruike lijke wijze sloot. Na afloop van dit officieel gedeel te was de tijd voor ontspanning en amusement aangebroken. Daartoe verzamelde men zich des middags om 2 uur in de Efteling om getuige te zijn van een partijtje voetbal tus sen oudere en jongere boeren. Wan neer de jeugd gemeend had hieraan een makkie te hebben, dan kwamen ze toch wel bedrogen uit. De oudjes lieten zien, dat die botten en spie ren heus zo stijf nog niet waren, met het voor de jeugd beschamende gevolg, dat ze met 1«0 in het pak werden gedaan. Tot 6 uur werd vervolgens de middag doorgebracht met biljarten, kaarten enz. Öp dat ttfdstjb' liep de grote zaal van de Gildenbond vol. Ruim 300 leden, de meeste ver gezeld van hun vrouwen, alsmede leden van de RKJB en boerinnen- bond zetten zich aan tafel om zich te goed te doen aan worstebrood met koffie, een tractatie welke alle eer werd aangedaan. Tot besluit van deze goed geor ganiseerde dag volgde dan de „Bon te Avond", ex gevarieerd program ma, dat verzorgd werd door jonge boeren en boerinnen onder regie van wijkverenigingen uit verschil lende straten bijeen, met het doel te komen tot een plaatselijke huldi ging van de 100-jarige Nieske Vas- tree die op 18 maart a.s. zijn eeuw feest hoopt te vieren. De vergade ring werd geleid door de VVV- voorzitter, die dit doel uiteenzette en daarbij reeds direct tot de over tuiging kwam, dat de plannen enthousiast begroet werden. De voorzitter kon de vergadering meedelen, dat ook van de zijde van het Gemeentebestuur volle mede werking te verwachten is wat mede bewezen werd door de aan wezigheid van de directeur van Ge meentewerken, de heer Op den een stoet van auto's waarin de fa milieleden, begaf men zich naar ca fé-restaurant „De Steenbakker" waar een goed verzorgde koffieta fel hen wachtte. De receptie, welke wegens de grote drukte van 1 tot 3 uur duur de, was een groot défilé van belang stellenden. Daar waren op de eerste plaats, het college van burgemees ter en wethouders, pastoor de Klijn en zijn kapelaan, en verder vele vrienden en kennissen. Natuurlijk kwamen ook alle bewoners van Ro- sagaerde, voor zover daartoe in staat, hun opwachting maken, met het daaruit geformeerde feestcomi té. Voorzitter Germing feliciteerde Hier is met Sunil gewassen, dat hemelsblauwe Sunil, waarin al het wasgoed stra lend wit wordt, werkelijk stralend wit! Bleken en blauwen kunt u zelfs vergeten, met Sunil hebt u minder was werk, minder te wringen, dusminder slijtage. Waar Sunil de was doet, blijft alles veel langer nieuw, ook wasmachine en wringer varen er wel bij Neem meteen het voordelige reuzenpak 13.510 snmhSmWpw van de heer H. Montee. Afwisselend bracht men zang, toneel en dans enz. op een wijze, welke ieders res pect afdwong. Het daverend app laus aan het slot bewees, dat men het gebodene ten zeerste had ge apprecieerd. Terecht dankte voorzitter in t Groen regisseur Montee en allen die hadden meegewerkt aan deze Bonte Avond, hetwelk een waardig sluitstuk vormde van deze zo schit terend geslaagde gezinsdag. Mevr. Nouwens, voorzitster van de boe- rinnenbond en C. Klijn van de RKJB dankten op hun beurt het be stuur van de NCB voor hun mede werking om deze voor de leden on vergetelijke dag te doen slagen. De Bonte Avond werd 's anderen daags nogmaals opgevoerd, even eens met goed succes. Deze avond was voor iedereen vrij toegankelijk. Een verloting op beide avonden ten bate van de Afrika-actie en het seminarie van het bisdom bracht ruim f 300- op. CONTACTAVOND LEVENS SCHOOL - WERKMEESTERS. De leden van de Katholieke Werk meestersver. en ander toezichthou dend personeel zijn uitgenodigd tot een nadere kennismaking met de levensschool alhier op vrijdag 13 februari a.s., teneinde eens iets meer te vernemen over dit vor mingsinstituut. Men zal dan de gele genheid hebben het gebouw eens te bekijken, er zal een filmstrook worden vertoond, waarop levens schoolactiviteiten in beeld zijn ge bracht, terwijl in een gezamenlijke bespreking wellicht een antwoord gevonden kan worden op alle vra gen, die er bij de werkmeesters t.a.v. de levenssschool nog bestaan. ZILVEREN KLOOSTERJUBILEUM Zondag j.l. herdacht broeder Christophorus, in de wereld Johan nes van der Lee, de dag, dat hij 25 jaar geleden zijn intrede deed bij de orde der Assumptionisten. Het feest werd gevierd te Bergeijk, al waar de jubilaris sinds enige tijd in het klooster van genoemde orde verblijft. De bewoners van de Haestrecht- straat, waar broeder Christophorus, vóór zijn intrede in het klooster, met zijn ouders heeft gewoond, heb ben uiteraard bok van hun belang stelling blijk gegeven en zich te genover hem niet onbetuigd gelaten. Een dames-comité, onder leiding van Mevr. Roestenberg, heeft zich beijverd de nodige gelden te ver garen, waarmee men tot aankoop van een mooi missaal, 'n dito ta felkleed en 'n rokertje kon over gaan., hetwelk de jubilaris op zijn feestdag is overhandigd. KAATSHEUVEL GAAT ZIJN 100-JARIGE HULDIGEN. Op uitnodiging vian de WV wa ren vrijMöghVtmd aflgfcvharcUguen Kamp, en Gem. Opzichter van Til- borg doch dat deze medewerking van de verwachting uitgaat, dat de burgerij zelf zich niet onbetuigd zal laten. De voorzitter deed een beroep op de gehele burgerij om geheel Kaats heuvel in een feestkleed te steken, wat bereikt kan worden, wanneer de wijken, die over een permanen te versiering beschikken, deze vóór 18 maart in hun wijken opbouwen en de wijken, die hierover niet be schikken door een spontaan vlaggen betoon hun sympathie uiten. Daarnaast moet dan kunnen bereikt worden, dat de feesteling een hul deblijk aangeboden wordt door de burgerij, waarvoor natuurlijk de no dige gelden beschikbaar moeten worden gesteld. Uit de vergadering kwam het voorstel, dat iedere wijk hiervoor in zijn wijk een eenmalige collecte zal houden om uit de op brengst hiervan een cadeau namens geheel Kaatsheuvel aan te bieden. Spontaan werd dit voorstel in de vergadering aanvaard en besloten, dat de te houden collecte door elke wijk zelf zal worden georganiseerd en vóór 1 maart a.s. de opbrengst zal worden afgedragen om daaruit zowel het huldeblijk, als de onkos ten te bestrijden. Verder ging de vergadering vol- ledig accoord met het voorstel in de loris I z'n intrede heeft gedaan met avond van 18 maart een défilé te zijn gevolg. Diverse attracties vin- in een kernachtige toespraak het diamanten paar en zijn familie, en bood aan het slot namens allen 'n couvert met inhoud aan. Verder mocht het echtpaar nog vele bloemstukken en geschenken in ontvangst nemen. De bruidjes ontvingen hierna een gulle tracta tie. 's Middags om 4 uur bracht de harmonie Apollo een serenade, wel ke, omdat het blijkbaar zo koud was en binnen zo goed, in de zaal plaats had en dus nogal wat tijd in beslag nam. Daarna werd de feestviering, tij dens welk men van een prima di ner genoot, door de familie in intie me kring voortgezet, waaraan het krasse diamanten paar tot de laatste minuut deelnam. PRINS CARNAVAL ECHOLORIS. Zoals we vrijdag jl. bekend maak ten zal uitbundig Carnaval gevierd worden. De voortekenen hebben niet bedrogen, want inderdaad we ten „The Lucky Stars" met hun muziek de goede stemming in cafe „Echo der Duinen" te brengen. Iets nieuws voor deze zaak is n.l. dat daar thans Prins Carnaval Echo- organiseren van de diverse vereni gingen ter plaatse en te trachten ook de kinderen in de feestviering te betrekken, door het houden van een ballonwedstrijd en het verto nen van een poppenkast en een kleine filmvertoning. De voorzitter kon meedelen dat verwacht mag worden, dat het be stuur van de Stichting „De Efte- i Zalen Echo der Duinen, Vermeulen, den daar plaats met de nodige prij zen voor gecostumeerde paren e.d. 't Rijk van „de Echo" zij nog veel plezier toegewenst. agenda. Zaal Parochiehuis: dinsdag en donderdag 2.30-5.30 uur: ontspanning ouden van dagen. ling" niet onsympathiek staat tegen over het verzoek in de ballonwed strijd zijn medewerking te betonen. ROSAGAERDE EN OMGEVING VIERDE DIAMANTEN BRUILOFT VAN J. HOEVENAAR-LIGTVOET. Zaterdag vierde het echtpaar Ja cobus Hoevenaar en Theodora Ligt- voet onder zeer grote belangstelling hun diamanten huwelijksfeest. Het koude weer kon hier zelfs geen af breuk aan doen. De bewoners van Rosagaerde, het tehuis voor ouden van dagen, waar de oudjes sinds enkele jaren een goede verzorging en een mooie oude dag beleven, hadden voor een mooie versiering van hun huisje zorg ge dragen. 's Morgens verzamelde het dia manten paar met hun talrijke fa milieleden zich in de kapel van Ro sagaerde, waar om half tien een plechtige H. Mis van dankbaarheid werd opgedragen door de rector van Rosagaerde, pater Verheggen. Na de H. Mis nam het paar plaats in een prachtig versierde wagen, en btegbieiti dwr eew 20-tal bruidjes en Concordia: vandaag en dinsdag car- BURGERLIJKE STAND LOON-OP-ZAND. Geboren Arnoldus J A zv A v Raak- Valk - Adrana dv P v Beek-v Strien - Cornelis F P zv C Brabers Kuipers - Henricus A zv C Kokx-v d Zanden - An- tonius W J zv Veldhuizen-Snoeren - Pe trus J A zv C Vermeer-v d Ven - Adria- na M A dv M v Leeuwen v Onzenoorn - Cornelia M H dv L Huijbregtsv Boxel - Catharina M J dv J v Rooij-KIemar.s - Maria J P dv J Klijn-v d Lee - Wuber- tus J M zv J Brent-Bergmans - Henricus Th J zv Th Muskens-Sprangers - Anto- nius E B A zv B Klerx-v d Dungan - Wou ter M P zv A v Opstal-Nijkamp - I rede- rik H H zv F Gelevert-v Veldhoven - Theodoras C J zv Ch v Ba vel-Sup. HuwelijkenAntonius M Laros 58 j alhier en Gerharda Th A Hondevekl 53 j te Zwolle - Theodoras A v Dijk 26 j en Catharina H Th Reijnen 28 j beiden alhier - Martinus R Verdaasdonk 24 j te Til burg en Louisa A Th Kleijngeld 22 j alhier - Joannes W L v Summeren 24 j te Uden- hout en Wilhelmina H M Biemans 22 j aüuer - JWkiuks f TiauoeW 28 J üb-

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 2