Gemeenteraad Raamsdonk De Vluchteling UPS N.V. ervaren machine-bankwerkers BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PROF hartelijk gehuldigd bij 121/2 jarig jubileum KINDERWAGEN GEBRUIKTE PAKKISTEN Feuilleton 2 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN MAANDAG 16 MAART 1959 2 WETHOUDER G. J. A. NOLLEN VAN RAAMSDONK Spontaan en energiek functionaris M. BROK TE KOOP: grotere maten. Te bevragen bij LANDIS GYR N.V. VREDESPLEIN 4 - WAALWIJK Na 18 uur, Vredesplein 3 a. Zij moeten in staat zijn zelfstandig re paratie-en onder houdswerkzaam heden te verrich ten aan verspa ning smachines, walsen,compres- soren, loop kranen en dergelijke. DRUNEN vraagt voor haar BedrijfsTechnische Dienst Brieven aan afdeling Personeelszaken. 16) We hebben bet allemaal gezien on het laatste plaatje van de vo rige strip: het duo Diavolo ween de tranen met tuiten van onge kende sportzaligheid. Dat was wel de mooiste wedstrijd, die ze ooit gezien hadden. Het schouw spel mocht dan misschien niet langer dan een kwartiertje ge duurd hebben, maar in dat kwar tiertje waren dan ook eventjes zes goals gemaakt door een spe ler van superklasse, die zich als amateur temidden der semi- profs bewoog als een kostbare edelsteen temidden van kiezels. De Italianen wensten zich trou wens niet te bekommeren over de zonderlinge constellatie van het Nederlandse voetbal, waar een profhond was, die de spelers maar half betaalde en waar een amateurbond was, die hetzelfde deed. Dal moesten die kaaskop pen zélf maar uitzoeken. Nee, de Italianen hadden andere plan nen. Z;i renden hals over kop het stadion uit en lieten het aan de geestdriftige menigte over of die Karei Kleuntjes nu op de schou ders wilde hijsen of niet. La ten wii echter niet vergeten onze aandacht weer te bepalen hij bri gadier Piet, die eigenlijk de hoofdpersoon van ons verhaal is. Piet was ook naar buiten gegaan. Hij hield er namelijk helemaal niet van mecgeduwd te worden met een hossende, golvende mas sa. En daar stond hij nu op het grote stadionplein. Achter zijn brede rug steeg het enthousias me der voetbalkenners als een laaiend vuur uit de kuip van het stadion ten hemel. Maar waar Piet stond was het gelukkig rus tig. En daarom wachten wij sa men met hem af wat er verder gebeuren gaat. van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" van Cayenne Door i Ottwell Binns. EüKi-' 'L 56) „Daar heb ik reeds over nage dacht. Maar dat zal niet zo moei lijk zijn. Ik hen van de bende weggelopen. Dat is de volle waar- heid. Toen ben ik in het woud verdwaald en hen tenslotte hij u terecht gekomen. U kunt natuur lijk een vrouw niet terugzenden in de wildernis, om daar van honger om te komen, of door de jaguars verscheurd te worden. Daarom vergunt u me, hier te blijven. Het is heel eenvoudig". „Het klinkt tenminste heel aannemelijk", stemde Sandy toe. „Maar toch zal het niet zo erg meevallen. Mimi haat zelfs de gedachte aan u..." „Dat is de straf voor 't kwaad dat ik deed", antwoordde de vrouw treurig. „Juist. Vroeg of Iaat wordt de rekening met ieder van ons ver- effend en als we die rekening thuiskrijgen..." Hij hield miidden in zijn zin op toen hij vanuit een der hutten een geluid vernam en. wendde zich snel om. Op hetzelfde ogen blik slaakte Adèle een kreet en sprong op. In de deuropening van haar hut stond Mimi in haar nachtgewaad. Het vuur verlicht te haar gelaat, waarop verbazing en weerzin te lezen waren. HOOFDSTUK XVI. Roerloos bleef het meisje lan gen tijd in de ingang van haar hut staren naar de vrouw, terwijl de blik van verbazing in haar ogen langzaamaan veranderde in een uitdrukking van hegrij pen. Dan kwam zij snel naderbij en richtte zich tot de Schot: „Sandy, wat doet die vrouw hier bij ons?" Haar jeugdige stem klonk hard als staal en op haar knap gezichtje lag een uitdrukking van grote vijandschap. Adèle huiverde merkbaar, toen ze haar aankeek en Sandy, zich diep be wust van hetgeen de vrouw moest doorstaan in deze ogen blikken, haastte zich een verkla ring te geven. „Zij heeft met die bende van Philibert gebroken en is van hen weggevlucht. Gelukkig voor haar is zij in ons kamp terecht geko men en nu mag de hemel weten wat wij met haar moeten aan vangen. We kunnen een vrouw toch niet geheel alleen het woud insturen „Waarom niet?" Sandy schrok op van de hard vochtigheid die in deze vraag tot uitdrukking kwam en Adèle liet een kreet van protest horen. Toen, terwijl de drie mensen el kaar zwijgend aan stonden te kij ken, klonk van verweg door de stilte van het nachtwond het ge huil van een jaguar. Terstond meende Sandy scherp: „Dat is het antwoord op je vraag, MimiZou je haar weer loos tegenover zo'n beest willen stellen?" Het meisje gaf geen antwoord. Ze stond roerloos, haar ogen flikkerend van hartstocht. Nog steeds verried haar gezicht haar vijandige gevoelens; zij scheen onbuigbaar. De vrouw achter Sandy liet een zacht gekreun ho ren, met verstikte stem mompel de zij „Mon Dieu!" Sandy hernieuwde zijn pogin gen. „Meisje", sprak hij, „er zijn in deze geschiedenis enige vreemde dingen, waar je niet het minste vermoeden van hebt, maar die je de een of andere dag toch zult ontdekken en als dat gebeurt, zul je God er voor danken, dat Hij en Sandy Muir je voor een mis daad behoed hebben...". „Een misdaad?" „Ja, en erger dan dat. Als je alles wist, zou je er niet meer over denken, haar weg te willen sturen. Maar Goddank, heb jij hier niet liet laatste woord, per slot van rekening zijn liet Dudley en ik, die hier te beslissen heb ben. Ik zal hem terstond wekken en hem vertellen dat die dame verzoekt bij ons te mogen blij ven en, dat, als zij weggaat, ik met haar meega. Rasta". Hij sprak op zulk een vastbe sloten toon, dat het meisje uit riep: „O, Sandy, dat..." Hij schonk geen aandacht aan haar woorden, maar stapte in de richting van de hut, waar Lang don, niets vermoedend van het vreemde voorval buiten, nog ksteeds doorsliep. Mimi bleef staan waar ze stond, nog immer even vijandig, terwijl de vrouw naast haar met door tranen ver duisterde ogen voor zich uit staarde over het water. Vanuit de hut kwam het ge luid van zachte stemmen en dan plotseling luidop de stem van Langdon, met een klank van ui terste verbazing: „Maar, dat kan niet, Sandy!" „Ik vertel je de zuivere waar heid, kerel. Als je haar kunt overhalen..." De stemmen werden weer on verstaanbaar zacht, na enige tijd klonken voetstappen en de twee mannen kwamen te voorschijn. Mimi draaide zich om en Lang don kwam recht op haar toe, slechts een zijdelingse blik wer pend op Adèle. „Mimi", begon hij met een stem, die zijn emotie verried, ,,kom een eindje met me mee. Ik heb je iets belangrijks te zeg gen". Het meisje ging terstond met hem mee en haar arm door de zijne trekkend, leidde Langdon haar naar een donker plekje aan het verst verwijderd eind van de open plek. De vrouw volgde hen met een blik van volkomen he grijpen. „Zo", mompelde ze, „dus..." „Precies", beantwoordde San dy de onuitgesproken vraag. „Dudley is een goede kerel. Je hoeft je geen zorgen te maken voor haar toekomst". „Heeft u hem alles verteld?" „Wel dat u haar moeder is. Maar over haar vader heb ik nog geen woord durven zeggen. Dat zou te veel van het goede ineens zijn! Het is het beste, dat zo lang mogelijk verborgen te houden, dus wees voorzichtig, het niet te verraden". „Ik zal zwijgen als het graf. Maar wat is zij vreselijk hard voor me". „Ja, zo is de jeugd dikwijls. Als ze het leven een beetje heter heb ben leren kennen, verandert dat wel". „U... u is een goede man, mon sieur Sandy". „Ik? Lieve hemel! Ik ben een bruut van een kerel. Maar ik heb een weinig in de wereld rond ge keken en weet dat iedere man of vrouw op zijn tijd een beetje me delijden verdient. Ik hoop voor u dat het meisje van gedachten verandert". (Wordt vervolgd). De raad der gemeente Raamsdonk kwam vrijdagavond jl. in een spe ciale zitting bijeen. Niet om een bij zonder en voor de gemeente gewich tig besluit te nemen, maar om dank en hulde te brengen aan de heer G. J. A. Nollen, ter gelegenheid van diens 12%-jarig wethouderschap. Deze speciale zitting, die mede werd bijgewoond door de echtgeno te en de kinderen van de jubilaris, alsmede door afgevaardigden van plaatselijke verenigingen, is 'n zeer stijlvolle en feestelijke bijeenkomst geworden, waarbij in vele hartelijke bewoordingen uiting werd gegeven aan de waardering voor de persoon en het werk van de jubilerende wet houder. Nadat de heer Nollen en zijn echt genote door het oudste en jongste raadslid, resp. de heren Schoenma kers en Goossens, de raadszaal wa ren binnengeleid, richtte burgemees ter Prinssen zich het eerst tot de ju bilaris met de volgende toespraak: Geachte jubilaris, mevrouw Nollen en kinderen, Door omstandigheden enigszins verlaat, zijn wij hier dan tesamen gekomen om het feit te gedenken dat u, mijnheer Nollen, op 20 febr. jl. 12% jaar lang wethouder van de gemeente Raamsdonk waart. Het college van burgemeester en wet houders, minus u en ook de gemeen teraad waren het er over eens, dat dit heuglijke feit niet onopgemerkt voorbij mocht gaan. Natuurlijk zal het vroeger ook wel eens gebeurd zijn dat een wethouder deze functie i2% jaar bekleedde, doch of dit ooit een reden is geweest tot een speciale raadszitting, is mij niet bekend. Ik heb mij daarin maar niet verdiept, omdat de omstandig heden van tegenwoordig zo geheel anders zijn. Er wordt veel meer van een gemeentelijk bestuurder ge vraagd, ook wanneer, zoals in deze gemeente, 't wethouderschap slechts een deel van de arbeidstijd vraagt. We leven nu eenmaal in een dy namische tijd, het werktempo ligt veel hoger en vooral is er in de na oorlogse tijd zeer veel werk verzet, speciaal op het gebied van openbare werken. De hoofdoorzaak van de algemene instemming om dit koperen wethou- dersfeest niet onopgemerkt te laten voorbijgaan, is echter zeker gelegen in de sfeer van vertrouwen onder de verschillende groeperingen in de gemeenteraad, die 't mogelijk maak te dat, ondanks verschillende opvat tingen en bepaalde spanningen zoals o.a. bij wethoudersverkiezin gen toch steeds de goede wil tot samenwerking aanwezig bleef. Ik treed steeds op als voorzitter van d'e raad en van het college van burgemeester en wethouders. Deze functie is niet te scheiden, ook niet volgens de gemeentewet. Maar het is duidelijk dat de verhouding en samenwerking in laatstgenoemd college van heel andere aard is dan in de raad. In de vergadering van burgemeester en wethouders wordt de dagelijkse huishouding van de gemeente behandeld en ik verklap echt geen geheim wanneer ik u ver tel, dat die tegenwoordig zeer om vangrijk is. Het is niet mijn bedoeling om uit de keuken van de gemeentehuishou ding te gaan klappen, maar wel wil ik en mag ik vandaag ook gerust zeggen, dat in die 12% jaar nooit 'n stemming heeft plaats behoeven te vinden, omdat practisch altijd, na de betreffende aangelegenheden te hebben doorgepraat, overeenstem ming kon worden verkregen. Jubilerende wethouder Nollen, gij weet het: in die vergaderingen heer ste weliswaar een zakelijke, maar toch een prettige toon, ook al waren de zaken soms moeilijk en ingewik keld. Daarin hebt gij ruimschoots uw aandeel geleverd en steeds geijverd om de voor de goede gang van za ken zo noodzakelijke sfeer van sa menwerking en vertrouwen te hand haven. De bekende dichter Guido Gezelle heeft het in een van zijn werken zo treffend gezegd: „Dankbaarheid is een bloemke, dat maar in weinig hoven bloeit". Onze bedoeling, van mij en de gehele raad, is het om vandaag nu eens wel dankbaar te zijn en u hier in het openbaar en in het bijzijn van uw gezin hartelijk geluk te wensen met uw koperen ju bileum en u dank te brengen voor datgene wat gij in het belang der gemeente Raamsdonk hebt gedaan. Gij zelf zijt een spontaan iemand, die, wanneer gij u voor iets interes seert, veel stuwkracht kunt opbren gen en daar dan ook veel voor over heeft. Uw liefde voor uw geboorte plaats is groot en dit steekt gij niet onder stoelen of banken, waar gij ook zijt en in welk gezelschap gij u bevindt. In de vergadering van d'e raadscommissie voor openbare wer ken neemt gij steeds een ruim aan deel in de debatten en het voorzit terschap van de woningbouwvereni ging „Volksbelang" beschouwt gij echter niet als een sinecure, integen deel, gij zijt erg geïnteresseerd in de goede gang van zaken en de exploi tatie van zovele woningwetwonin gen, die een bezit van vele miljoe nen guldens vormen. Vooral voor uw bezielende zorg voor dit, ik zou willen zeggen kostbaar bezit van de gemeenschap, mag men u zeer er kentelijk zijn. Ook persoonlijk dank ik u voor de prettige en vriendschappelijke on derlinge verhouding gedurende deze 12% jaar, en ik hoop dat zij in de toekomst zo zal mogen blijven. Vanzelfsprekend' betrekken wij in onze gelukwensen ook uw vrouw en kinderen. Door uw activiteiten op velerlei gebied kan het niet anders dan dat gij uw vrouw nogal eens al leen hebt moeten laten. Mevrouw Nollen, het bouquet bloemen dat u bij het betreden van het gemeente huis is aangeboden, is vooral be doeld als een hulde aan uw persoon van de collega's raadsleden van uw man en een kleine maar welgemeen de schadeloosstelling voor de vele eenzame uurtjes, vooral toen uw kinderen nog klein waren. Mijnheer en mevr. Nollen, namens de raad en mijzelf spreek ik ten slotte de hoop uit, dat God u beiden nog lang in zo goed mogelijke ge zondheid mag sparen, temidden van uw mooi gezin. Jubilaris, namens wethouder Lan- gcrwerf, secretaris Willems en mij zelf, stel ik het buitengewoon op prijs u een blijvend aandenken te geven in de vorm van een boek werk. Aangezien u nogal van ge schiedenis houdt, meenden wij u het beste een plezier te kunnen doen met een boekwerk over „de kas telen" van ons mooie land. Tenslotte nogmaals van harte pro ficiat! De volgende spreker was de col lega van de heer Nollen, wethouder C. P. Langer werf, die zijn grote waardering uitsprak voor de bijzon der prettige samenwerking welke er gedurende 9 jaar tussen wethou der Nollen en hem heeft bestaan Spr. prees vooral de oprechtheid en, de onomwondenheid van de jubila ris. Er is uiteraard wel eens een meningsverschil geweest, zo zei hij, maar de samenwerking heeft zich toch altijd gekenmerkt door een zeer vriendschappelijke sfeer. Spr. hoop te dat de jubilaris zijn functie nog lang met dezelfde ijver en nauwge zette plichtbetrachting zou mogen blijven vervullen. Namens de gehele raad voerde de heer A. L. Rodenburg het woord. Hij wees er op dat dit jubileum wel bewees dat de raad altijd een groot vertrouwen in de capaciteiten en de persoon van wethouder Nollen heeft gehad. Hij schetste de jubilaris als een buitengewoon sportief lid van het gemeentebestuur met altijd een groot respect voor de mening en de visie van een ander en spr. hoopte dan ook dat het de jubilaris gegeven zou mogen zijn nog lang de functie van wethouder te vervullen. Namens de raad bood hij een fraaie schemer lamp aan. De heer v. Seters sprak een korte gelukwens uit namens de protes tants-christelijke fractie. Hij prees de jubilaris in het bijzonder om zijn kameraadschappelijke omgang en om zijn groot medeleven met de prot.-chr. fractie. Namens de K.A.B. sprak de heer A. M. Vermeer een gelukwens uit, waarbij hij er de nadruk op legde dat de K.A.B. bijzonder veel waar dering heeft voor het werk van de heer Nollen. De gemeentesecretaris, de heer Willems, voerde het woord namens het gemeentepersoneel. Hij wees in het bijzonder op het nauwe contact tussen de secretaris en de wethou ders, een contact dat zich niet heeft .beperkt tot het zakelijk gebied, maar is uitgedeid' in de persoonlijke sfeer van samenwerking en vriend schap. Wat de ambtenaren en be ambten van de gemeenten betreft, zij waarderen in hoge mate wat u in deze periode voor hen heeft gedaan en vooral wat u voor hen is geweest, aldus de heer Willems, die daarbij in het bijzonder wees op de oprechte belangstelling en medeleven met persoonlijke gebeurtenissen van het personeel. Als geschenk bood spr. een lang speelplaat aan met de 5e symphonie van Beethoven en de Unvollendete van Schubert, welk laatste werk het symbool mag zijn van het door- u nog niet en naar wij hopen nog lang niet voltooide werk als wet houder van de gemeente, aldus de gemeentesecretaris. In zijn uitvoerig dankwoord, waar in hij zich tot elk der sprekers richt te, gaf wethouder Nollen uiting aan zijn grote erkentelijkheid en dank voor de vele waarderende woorden en voor deze hartelijke huldiging. Hij memoreerde de tijd, dat hij de zo moeilijke taak van loco-burge meester te vervullen kreeg en bracht hierbij dank aan de gemeentesecre taris, de heer Willems, die hem daar bij van zo grote steun is geweest. Hij noemde de heer Willems in dit verband een uitstekend „trainer". Ook bracht hij in de herinnering te rug de dag dat hij burgemeester Prinssen had mogen installeren. Hij dankte de voorzitter voor de warme ontvangst en zijn hartelijke geluk wensen en in het bijzonder ook voor de persoonlijke vriendschap. Wethouder Langerwerf en de raadsleden dankte hij voor de goede en prettige samenwerking in de af gelopen 12% jaar en hij verzocht de leden v. Woerden jr. en Knaap jr. zijn dank over te brengen aan hun vaders, met wie hij zo lang had mo gen samenwerken. De jubilaris gaf vervolgens uiting aan zijn grote waardering voor de oprechtheid en de voorkomendheid van het gemeentepersoneel. Ook be trok hij in zijn dankwoord de beide gemeentebodes, in het bijzonder bo de Piet, die 12% jaar door weer en wind is getrokken met alle mogelij ke „stukken ter tekening". Ten slotte dankte de heer Nollen voor de vele en prachtige geschen ken en deed dit mede namens zijn echtgenote. Nadat de officiële gemeenteraads vergadering was gesloten, werd deze bijeenkomst voortgezet met enkele sprekers uit het gemeentelijke ver enigingsleven. De heer Ruitenberg sprak een ge lukwens namens de woningbouw vereniging „Volksbelang", waarvan de heer Nollen het voorzitterschap bekleedt. Spr. schetste de jubilaris als een kundig en prettig leider en overhandigde hem namens de ver eniging een kist sigaren. De heer v. Strien, secretaris van de r.k. middenstandsvereniging, voerde het woord namens de voor zitter, de heer Meeuwesen, die we gens zakelijke bezigheden verhin derd was deze bijeenkomst bij te wonen. Hij liet zijn gelukwens ver gezeld gaan van een aanvulling op een reeds vroeger overhandigd ge schenk, welke aanvulling bestond uit een set fraai kristallen glaswerk. Ten slotte werd een woord van hulde en dank gesproken door de heer Lambregts namens de Raams- donksveerse Winkelweek Actie. Ook tot deze sprekers richtte wet houder Nollen zich in een persoon lijk en hartelijk dankwoord. Na het officiële gedeelte van deze huldigingsbijeenkomst bleef men nog lange tijd in een zeer prettige sfeer en onder het genot van een glaasje genoeglijk bijeen. (DE ROOY) Door rijksinkoopburtau erkend Laageinde 89/91 Telefoon 3118 WAALWIJK STENCIL WERK LICHTDRUKKEN FOTOCOPIEËN TE KOOP een in goede staat zijnde Grotestraat 198, WAALWIJK COPV&iGmT STUOO AVAN

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 2