KAATSHEUVEL d@ Langstraat DRUNEN LAATSTE BERICHTEN Waalwijkse en Langsiraaise Courani OtoJJen voor bruidókleding Nieuwkuijk het 100-jarige bal KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 In Hotel SMIT orkest The Sweei-Swing Aanvang 7,30 uur Heuvelstraat 45 - Tilburg TEL. 21392 Elshout Raamsdonk MAANDAG 16 MAART 1959 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen HoofdredacteurJAN TIELEN Dit blad verschijn 2 x per week. DE ECHO m HEI ZUIDEN 82e JAARGANG No. 22 Abonnement 22 cent per week; f 3.10 franco p. poet, per kwartaal f 2.83. Advertenties10 cent per m.m. Gironummer 5798. Bureaux: GROTESTRAAT 205. WAALWIJK TEL. 2621 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES .ECHv. OUDERAVOND LEVENSSCHOOL. Tijdige en eerlijke voorlichtng bepleit. De Levensschool hield op 13 maart een ouderavond, waar een onder werp aan de orde werd gesteld dat alle ouders moet interesseren, na melijk de sexuele voorlichting van de opgroeiende kinderen. De heer J. Annegarn opende de avond met een welkom aan de ou ders en een inleiding over het ge noemde onderwerp. Hij zette uiteen dat de Levensschool, waar jongens van 1417 jaar worden gevormd, uiteraard te maken heeft met het vraagstuk van de voorlichting. Tij dige en eerlijke voorlichting kan veel kwaad voorkomen en veel goeds stichten. Hij stelde er prijs op de ouders, die toch de eerst verant woordelijke opvoeders van hun kin deren zijn, mee te delen dat op de Levensschool de voorlichting nu reeds in het eerste jaar gegeven wordt, wat voorheen pas in het 2de jaar geschiedde. De weetgierigheid' en de belangstelling van de jongens voor deze zaken zijn echter van die aard, dat vooral tijdig moet worden voorgelicht. Maar ook eerlijk. De jongens moeten niet het idee hebben dat zij met een kluitje in het riet worden gestuurd. Zij hebben er trouwens recht op door hun opvoe ders ingewijd te worden in „de ge heimen van het leven", op een wijze die aangepast is aan hun leeftijd, maar toch de door de jongens' ge stelde vragen niet uit de weg gaat. Hiermee had de heer Annegarn meteen ingeleid de opvoedkundige film die werd-vertoond: „Morgen is te laat". Deze Italiaanse film laat op suggestieve wijze zien welke kwade gevolgen kunnen voortkomen uit 'n overspannen wijze van doen ten op zichte van de volwassen wordende jeugd. De leerkrachten van een Italiaanse school bemerken dat er tijdschriften worden gelezen met fo to's, waaruit de nieuwsgierigheid van de jongens en meisjes blijkt, ten opzichte van de geslachten. De dis cussie hierover in de leraarskamer krijgt een verrassende wending als een jonge onderwijzeres de moed heeft om te vragen om meer begrip voor de nieuwsgierigheid van de jeugd hieromtrent en de toestem ming van de leiding ontvangt om in een operette van de school jongens en meisjes samen te laten optreden. Hierna volgt een tweede stap, wan neer de jongens en meisjes, onder leiding, samen op kamp mogen. In de villa, waar de jeugd verblijft, is de directrice echter zeer bedilzuch- tig en moeten jongens en meisjes vooral gescheiden blijven. Dit heeft tot gevolg, dat zij elkaar toch juist zoeken. Mirella en haar troubadour, die de glansrollen in de operette speelden, worden ook hier de hoofdpersonen, omdat zij blijkbaar van elkaar hou den en zich op een goed moment, wanneer zij met een club anderen de jonge onderwijzeres willen gaan opzoeken die in het stationshotel verblijft omdat de dames van de vil la haar hebben weggestuurd, bij het opzetten van een onweer getweeën terecht komen in een hut, waar zij aan elkaar de innigheid van de kus ervaren. Zij blijven uit en er wordt dus naar hen gezocht. En als ze dan slapend worden aangetroffen door hun vinders, is natuurlijk op de vil la de boot aan. Er wordt gedreigd dat aan Mirella's vader alles zal ver teld worden en het gevolg is, dat dit meisje geheel over haar toeren raakt, vlucht en in het water ge raakt. Maar op het alarm, dat na de vlucht van het meisje wordt gesla gen, slaagt de jongen, die van haar houdt, er in haar te redden, zodat de film eirjdigt in een sober, maar toch happy end. De strekking van deze film is dus kennelijk d'e opvoeders er van te doordringen dat het niet of te laat voorlichten van de rijp geworden jeugd veel schade kan verwekken en onnodig leed. De leiding van de Levensschool toonde door deze ouderavond veel begrip te hebben voor dit eigentijds probleem. FEESTPROGRAMMA in verband met de 100ste verjaardag van Nieske Vastré op woensdag 18 maart. Zoals in het nummer van vrijdag j.l. is toegezegd, geven wij thans het feestprogramma, zoals dat in ver band met en ter viering van de 100ste verjaardag van Nieske Vastré is samengesteld. 's Morgens om kwart voor 7 zul len herauten in verschillende wijken het feit aankondigen dat Kaatsheu vels oudste burger op 18 maart 1859 het levenslicht aanschouwde. Om kwart voor 9 wordt begonnen met het opstellen van de feeststoet in de Jan de Rooij straat, welke om 9 uur, voorafgegaan door de drum band „de Tirolers" van de St. Ber- nardusschool, vertrekt naar de kerk. De te volgen route zal zijn: Jan de Rooijstraat, Hoofdstraat, Peperstr., Gasthuisstraat, Dr. v. Beurdenstraat, Hoofdstraat, kerk. Te half 10 wordt in de parochie kerk van St. Joannes de Doper een plechtige H. Mis van dankbaarheid opgedragen, na afloop waarvan om half 11 via Hoofdstraat, Peperstraat, Markt wederom in feeststoet naar de feestzaal bij de heer P. van Dun wordt getrokken. Na het ontbijt zal om half 12 de aanbieding plaats vinden van het feestgeschenk der Jan de Rooijstraat. Van 1 tot half 3 is er receptie in de feestzaal bij de heer P. van Dun, waaronder de aanbieding van het feestgeschenk der gemeente, van de burgerij en andere instanties plaats vindt. Een receptie-album, hetwelk door de bekende calligraaf, de heer P. Borsten, op buitengewoon keuri ge wijze o.a. is voorzien van een af schrift der geboorte-akte van de 100- jarige, zal ter tekening gereed lig- gen- Om 7 uur volgt dan het defile van alle plaatselijke verenigingen. De stoet wordt opgesteld op het terrein der brandweerkazerne, waar om 7.15 uur wordt afgemarcheerd en de vol gende route zal worden gevolgd Markt, Gasthuisstraat, Julianastraat, Mgr. Völkerstraat, Hoofdstraat, Pe perstraat, Markt, waar ontbinding. De stoet is als volgt geformeerd: I Kon. Muziekgez. Euphonia; 2 Ere- comité en feestcomité; 3 bestuur V.V.V. en wijkcomité Jan de Rooij straat; 4 deputatie r.k. Fabrikanten vereniging; 5 r.k.v.v. Desk; 6 depu tatie K.A.B. met onderafdelingen; 7 K.A.J, en V.K.A.J.; 8 Zangvereni ging Bel Canto; 9 deputatie R.K. M.V.; 10 K.J.M.V. en V.K.J.M.V.; II Kon. Erk. Harm. Apollo; 12 r.k. Mixed Hockey D.E.S.; 13 r.k. Hand balvereniging Desk; 14 deputatie N.C.B. en Boerinnenbond; 15 r.k. Jonge Boeren- en Boerinnenbond; 16 Jeugddrumband de Tirolers van St. Bernard; 17 Zangveren. Semper Vivens; 18 r.k.v.v. Berndijk; 19 Ta feltennisverenigingen K.A.T. en N.R.C.; 20 r.k. Gymnastiekvereni- K.G.V.; 21 Kon. Erk Harm. St. Jan. Na de ontbinding van de stoet op de Markt zullen de muziekgezel schappen een muzikale wandeling maken in het voor hen besproken deel van de gemeente, om zodoende de algemene feeststemming te ver hogen. Vanaf 8 uur zal er in verschillen de zalen en café's gelegenheid zijn tot dansen tot half 1, met algemeen sluitingsuur om 1 uur. De straten met een permanente versiering zullen deze aanbrengen, terwijl allerwege zal worden ge vlagd. Van gemeentewege zal de woning van de 100-jarige, de Jan de Rooijstraat en de ingang van de feestzaal van een unieke versiering worden voorzien, terwijl verder op de hoek Hoofdstr.Peperstraat, als mede op de Markt een foto van for midabele afmeting van de 100-jarige zal worden opgesteld, j De kinderen zullen uiteraard ook i delen in de feestvreugde. O.a. zullen er ballon wedstrijden worden gehou den aan alle lagere scholen, met ge waardeerde medewerking van de Stichting Natuurpark „de Efteling". Voor de kinderen van de kleuter scholen en de twee laagste klassen der lagere scholen zullen poppen kastvoorstellingen worden gegeven, terwijl voor de overige leerlingen der lagere scholen filmvoorstellin gen plaats vinden. v DE 100-JARIGE. Volgorde: 1. Harm. Kon. Muz. Gez. Eupho nia. 2. Ere-Comité en Feestcomité. 3. Bestuur V.V.V. en Wijkcomité Jan de Rooijstraat. 4. Deputatie R.K. Fabrikanten vereniging. 5. R.K.V.V. DESK. G. Deputatie KAB met onderaf delingen. 7. KAJ en VKAJ 8. Zangvereniging Bel Canto. 9. Deputatie RIvMV 10. KJMV en VKJMV 11. Kon. Erk. Harm. Apollo. 12. R.K. Mixed Hockey DES. 13. R.K. Handbalver. DESK. 14. Dep. NGB en Boerinnenbond. j 15. R.K. Jonge Boeren- en Boe- j rinnenbond. 1G. Jeugddrumband De Tirolers St. Bernard. 17. Zangvereniging Semper Vi vens. 18. RKVV Berkdijk. 19. Tafeltennisverenigingen KAT en NRG. 20. R.K. Gymnastiekver. KGV. 21. Kon. Erk. Harm St. Jan. De verenigingen, die over een vaandel of drapeau beschikken, worden verzocht dit in de stoet mee te dragen. Sportverenigingen worden in sporttenue verwacht. Na ontbinding op de Markt worden de muziekgezelschappen verzocht een muzikale wande ling te maken in het voor hen be sproken deel van de gemeente, om zodoende de algemene feest stemming te verhogen. Weest allen tijdig present en werkt mede om uw aangegeven plaats te bezetten. U. PROFESSIE. Op St. Jozef-dag, 19 maart a.s., zal in het klooster „De Raay" te Baarlo (L.) de eerw. zuster Maria Henrica in de wereld mej. Adr. de Kok alhier, na een voorbereiding van 8 jaren de plechtige eeuwige belofte afleggen. POLIO-INENTINGEN. Voor de inentingen tegen polio krijgen de jaarklassen 1945, 1946, 1947, 1948, 1949 en 1958 de eerste prik bij dr. Raaijmaakers op woens dag 1 april en bij de overige dokto ren op woensdag 8 april. De tweede prik volgt dan 4 weken later. GILDE ST. JAN. Het gilde St. Jan hield de laatste van de reeks wedstrijden om de wisselbeker over het seizoen 1958 1959, in het café „de Steenbakker" van L. v. Berkel. In totaal werden voor deze wed strijden, welke met luchtbuks over een afstand van 10 m. werden ge houden, door iedere deelnemer 100 schoten gelost. De einduitslag was als volgt: 1. P. v. Nieuwstad 1090 pnt. 2. B. van Balkom 1086 pnt. 3. H. v. Nieuwstad 1074 pnt. 4. J. Roelofs 1062 pnt. 5. A. Maas 1007 pnt. 6. J. Dingemans 999 pnt. 7. P. Schoenmakers 862 pnt. 8. L. v. Berkel 860 pnt. De eerste zondag van april wordt aangevangen met schietoefeningen op de boom. 10—0 10—0 3—7 8—2 Nog steeds komen afdrachten bin nen voor het geschenk aan de 100- jarige Nieske Vastré, ter verant woording in ons blad. We noteren alsnog: Vaartstr., Haestrechtstr. 18.50 Pr. Beatrixstraat f 21. Erasstraat 63.20 Nog een viertal straten zegden hun bijdragen toe, die we in ons vol gend nummer hopen te kunnen ver antwoorden. Het ligt in de bedoeling, voor zo ver het mogelijk is, dat bij 't aan bieden van het geschenk der burge rij, tijdens de receptie op woensdag a.s. tussen 1 en 2.30 uur, minstens een afgevaardigde der wijken, waar gecollecteerd is, present zal zijn. Vlaggen uit! Vlaggen uit! 18 MAART NIESKE VASTREE 100 JAAR. Kaatsheuvel defileert voor de 100-jarige. Opstellen om 7 uur n.m. op het terrein der Brandweerkazerne. Afmarcheren om kwart over 7. Te volgen route: Markt, Gast huisstraat, Julianastraat, Mgr. Völkerstraat. Hoofdstraat, Pe perstraat, Markt, waar ontbin ding. Charitasweek geopend. De charitas-week voor Drunen en Elshout is zaterdag en zondag geo pend. Zaterdagavond had de alge mene opening plaats met een plech tig Lof in beide parochiekerken. Za terdagavond om 8 uur opende de heer Nijssen, voorzitter van het I.P.S.C.C. de charitastentoonstelling in de gymnastiekzaal, waarbij hij 't doel van de charitasweek en speciaal ook van deze tentoonstelling in het kort uiteenzetten. Zondagavond werd op het Raadhuisplein de open lucht-filmvoorstelling van de Bond Zonder Naam drie maal vertoond. Bij alle gelegenheden, ook bij de ge bedsoefeningen in de kerken, was de belangstelling en deelname zeer groot. Tafeltennisnieuws. TTVD heeft afgelopen weekend weer het grootste deel van de buit in Drunen gehouden. De tafeltennis- uitslagen zijn: TTVD 1—Ruyterslag 1 TTVD 2—Cor du Roy 3 OJC 2—TTVD 3 RKC-jeugdTTVD-jeugd Agenda. Maandag 16 maart 7.30 uur: trai nen TTVD, Grotestraat 8; 4.30 uur: Drunense balletschool, vier groepen krijgen een uur les, Hoge Braken; 8 uur: Voorlichtingsavond St. Hu- bertus-gilde, zaal Gez. Elshout; 8 uur: speciale film met inleiding door de heer H. Verhaak, voor de jeugd van 14 tot 17 jaar, Hoge Bra ken; 8 uur: clubavond „Steeds Hoger", café v. d. Geit. Dinsdag 17 maart 7 uur: trainen DVC-senionen; 8 uur: voordracht met discussie voor jongeren van 17 tot 30 jaar, door aalmoezenier J. Bloks. Hoge Braken; 8 uur: clubavond O.O.S., café H. van der Geit. Woensdag 18 maart 8 uur: Jiu- i Jitsu, café Klerks; 7.30 uur: Bibliotheek#Hoge Braken; 8 uur: „Liefde van een Prinses", Ho- i ge Braken; 2 uur: poppenspel voor de school jeugd, 1ste, 2de en 3de klas; 4 uur: poppenspel voor de school jeugd, 4de, 5de, 6de en 7de klas, Ho ge Braken; 8 uur: O.O.O., café Elshout; 8 uur: D.V.P., café Klerks; 8 uur: Prins Bernhard, hotel Royal; 8 uur: Nooit Gedacht, café v. d. Geit. Donderdag 19 maart 7.30 uur: 7.30 uur: TTVD trainen, Grotestr. 8; 8 uur: spreekbeurt voor gehuwden, door mr. Holla, Hoge Braken; 8 uur: repetitie Cantabilé, Gez. Els- j hout. De charitastentoonstelling in de gymnastiekzaal is iedere avond van kwart voor 8 tot half 10 geopend. S.C.O.—R.K.D.V.C. 3—1 Onder slechte weersomstandigheden ontmoette DVC een fel, door degra datie bedreigd, SCO. Het begon voor DVC goed, want na 7 minuten spe len wist linkshalf v. d. Wiel met een hard schot in de bovenhoek zijn club de leiding te geven. Doch toen pakte SCO nog feller aan, en na een kwartier was het de SCO-midvoor die gelijk maakte. Voor de rust werd niet meer gedoelpunt, al kregen bei de partijen nog goede kansen. Na de rust zag het er voor DVC niet hoopvol uit. SCO pakte flink en fors aan en de DVC-voorhoede toon de weinig activiteit. Twintig minu ten na de rust nam de midvoor van SCO de bal met de hand mee en schoot prompt in, tot grote ontstel tenis van de DVC-verdediging. Dru nen liet hierna weer een kans voor bij gaan door een strafschop te mis sen. Vijf minuten voor het einde maakte de SCO-linksbinnen 31. Burgerlijke Stand over de maand februari. Geboren: Johanna M. A.., dv. W. de Brouwer-de Vaan; Martina A. M., dv. W. Klerks-Aerts; Gerardus M. P., zv. G. Knuvers-v. Doleweerd; Ca- rolus, zv. A. Spee-Pelders; Gerarda, dv. C. Smits-v. Drunen; Deborah, dv. W. Toorop-v. Damme; Petrus, zv. F. Sluijter-Truren; Martinus, zv. J. v. Halder-v. d. Bruggen; Adrianus zv. J. Theuns-de Wijs; Tatiana, dv. J. Vasseur-Oswald; Adriana, dv. M. v. Engelen-v. Engelen; Leonard us, zv. J. Robben-Jehoel; Cornelia, dv. P. de Jong-Dekker; Alfred, zv. H. Twikler-de Boer; ITieodora, dv. H. v. Dal-Klerks; Cornelius, zv. M. v. Sluisveld-v. Sluisveld; Hendrikus, zv. H. Thomassen-de Haan; Johan nes, zv. L. v. d. Putten-Spee; Petrus, zv. A. Pulles-Trommelen; Johannes, zv. A. Brok-v. d. Ven. Gehuwd: Johannes Verbeek 24 j. te Helvoirt en Cornelia de Gouw 23 j. alhier; Adrianus v. d. Wiel 27 j. en Arnoldina v. Drunen 26 j., beiden alhier. Overleden: Nicolaas W. Verhoeven 68 j„ echtgenoot van Cornelia Berg mans; Maria C. Vermeulen, 70 jaar. ONGEVAL. Toen de landbouwer C. P. kunstmest aan het laden was, kwam een stapel zakken in beweging en drukte P. tegen de grond. Het gevolg was een versplinterd been. Dr. Ver haak was spoedig aanwezig voor de eerste hulpverlening. J. de H. kwam met het houtzagen tus sen de electrische zaag en verloor enkele vingertoppen. O.L.VR. SCHUTSE. A.s. zaterdag jaarvergadering, op boete vernlicht, in café Klerks. De agenda ver meldt jaarverslagen van vaandrig en pen ningmeester, verkiezing oude Dekenen, voorstel contributie-verhoging en aankoop attribute en kleding, deelname schictcon- coursen, kringdagen en landjuweel. Aanvang 8 uur. TAFELTENNIS. De tafeltennisclub wist dit weekend weer enkele kostbare puntjes te behalen. OJC Rosmalen - Dames-team 1 - 9 Smashers I - Helmond 6-4 Smashers II - Never Down Zaltb. 6-4 Smashers IV - Belhamels 2 Hintham 7-3 Ook de junioren wisten weer te winnen. Zij versloegen Victoria 51 Haarsteeg met 9-1. Nog slechts één puntje en de junio ren zijn kampioen. SOLISTEN-CONCOURS. Het door de Bond van Harmonieën en Fanfarcgezelschappen in de Langstraat ge organiseerde solisten-concours, dat gehou den werd in de zaal van H. van Delft, heeft een vlot verloop gehad en veel belangstel ling. De uitslag was als volgt 3e afdeling L. Beaard Drunen (Bea trix) 45 pt. 2e prijs; W. van Harsel Am- merzoden 42 pt. 2e pr.; H. Vugts Ammer- zoden 39 pt. 3c pr. K. Verreijt Haarsteeg 42 pt. 2e pr.; W. v. Doornmalen Ammer- zoden 45 pt. 2e pr.; M. v. d. Wiel Elshout 45 pt. 2e pr.; J. v. d. Geld Elshout 46 pt 2e pr.; A. van Doornmalen Ammérzoden 44 pt. 2e pr.; P. v. Harsel Ammérzoden 44 pt. 2e pr.; Fr. van Delft Elshout 40 pt. 3e pr.; Fr. van Bijnen Haarsteeg 48 pt. Ie pr.; W. van Bijnen Haarsteeg 48 pt. Ie pr.; H. Klerks Elshout 48 pt. Ie pr.; W. Knip- pcls Elshout 43 pt. 2e pr.; Th. v. Huiten Drunen (Beatrix) 48 pt. Ie pr.; W. Huijs- man-Ammerzoden 48 pt. Ie pr.; W. van Gestel Haarsteeg 50 pt. Ie pr.; H. v. d. Heijden Haarsteeg 51 pt. Ie pr. G. v. Hui ten Drunen (Beatrix) 50 pt. Ie pr.; A. de Hart Haarsteeg 44 pt. 2e pr.; duo H. Vugts en A. van Doornmalen Ammerzoden 54 pt. 2e pr.; duo P. van Harsel en W. van Har sel Ammerzoden 53 pt. 2e pr.; kwartet H. v. d. Heijden, W. van Gestel, K. Verreijt en F. van Beijnen Haarsteeg 61 pt. Ie prijs. 2e afdeling A. Klerks Drunen (Beatr.) 45 pt. 2e pr.; H. van Son Elshout 48 pt. Ie pr.; Th. van der Lee Elshout 43 pt. 2e pr.; J. Verreijt Haarsteeg 46 pt. 2e pr.; H. Muskens Drunen (Beatrix) 36 pt. 3c pr.; P. Verheulen Drunen (Beatrix) 46 pt. 2e pr; duo J. van der Lee en H. van Dommelen Elshout 56 pt. Ie pr. Ie afdeling P. van Bers Vlijmen 49 pt. Ie pr.; J. de Munnik Drunen Beatrix 48 pt. Ie pr.; P. van Huiten id. id. 43 pt. 2e pr.; A. van Leest id. id. 51 pt lc pr.; L. van Huiten id. id. 48 pt. Ie pr.; W. van Herpt Haarsteeg 48 pt. Ie pr.; J. Oremans Vlijmen 48 pt. Ie pr.; duo Kremers-Net- tebreyers Ammerzoden 57 pt. Ie pr.; kwar tet Kremers - Huijsmans - gebr. Nettebreij- ers Ammerzoden 50 pt. 2e pr. Afd. Uitmuntendheid J. Merkx Dru nen (Beatrix) 48 pt. Ie pr.; H. van Dom melen Elshout 51 pt. Ie pr.; G. IJpelaar Drunen (Volharding) 50 pt. Ie pr.; kwartet J. v. d. Wiel, L. v. d. Heijden, L. Beaart, A. v d Heijden Haarsteeg 59 pt le pr. Ere-afdeling H. Klerks Drunen (Bea trix) 43 pt. 2e pr. Superieure-afd. A. Merkx Drunen ^Beatrix) 54 pt. le pr. met lof; M. van Stiphout Drunen (Volharding) 51 pt. le pr.; J. van Doornmalen Ammerzoden 48 pt. le pr.; A. Vugts Ammerzoden 55 pt. le pr. met lof. to JAAR SEMPER ANIMATO. Ter herdenking van dit 2e lustrum gaf de gemengde zang- en toneelvereniging Sem per Animato zondag 15 maart in de zaal van het patronaat een grote zang- en to neeluitvoering. De verschillende zangnummers werden onder de bekwame leiding van de direc teur de heer F. Wilmont uit Waalwijk zeer verdienstelijk ten gehore gebracht en oogst ten bij het aandachtig publiek telkens lui de bijval. Ook de opvoering van het blijspel in 3 bedrijven: De verkochte bruid, werd een groot succes. Alle speelsters en spelers ver tolkten hun rollen meesterlijk, onder lei ding van de regisseur de heer A. van Steen- sel. Semper Animato heeft niet beter haar 2e lustrum kunnen herdenken dan door het geven van deze uitvoering. Zij heeft hier mede getracht de talrijke bezoekers van haar uitvoeringen mede in het feest te be trekken en het werd dan ook een avond van ongekend genot. FOK- EN CENTRALEVERENIGING. In zaal Nieuwenhuizen hield de Fok- en Centralevereniging „Verbetering zij ons doel" haar jaarvergadering. De sterk ver hoogde onkosten maakte het noodzakelijk, dat de contributie verhoogd werd met f 1.20 per koe per jaar. In de bestuursverkiezing werd de heer P. de Bont als voorzitter her kozen en als nieuwe bestuursleden werden gekozen W. de Wit, J. Schoenmakers en J. van Rooij. Besloten werd een credietaan- vrage f 2000 op de lopende rekening bij de Boerenleenbank. Uit het uitvoerige jaarverslag van de controleur bleek o.a., dat het gemiddelde vetgehalte 3,67% was en de gemiddelde melkgift 4459 kg per koe. De controle had onder de goede leiding van de controleur een vlot verloop. Uit de grote deelname aan de fokveedagen te Raamsdonk en Bre da bleek, dat het exterieur van het vee de laatste jaren belangrijk is verbeterd. Dit blijkt mede het gevolg te zijn van het ge bruik van de goede stieren van de K.I.- vereniging De Langstraat. Een 10-tal leden bleken mee te doen aan het onderzoek van de melk op eiwitgehalte. De voorzitter gaf tot slot een uiteenzetting van de eigen schappen der gebruikte stieren. FORUMAVOND. Voor de leden van de Vereniging van Oud-leerlingen van de Landbouwschool werd in „De Witte Leeuw" een forum avond gehouden. Dit forum ging over de vakken veeteelt, veeziekten, veevoeding en zuivel. Als forumleden fungeerden de he ren P. Bastiaansen, assistent van de vec- teeltconsulent J. Driessen, dierenarts, van Loon, directeur van de Zuivelfabriek en J. Castenmiller, hoofd der Landbouwschool. Een groot aantal vragen werden bespro ken en de aanwezigen konden zeer voldaan huiswaarts keren, overtuigd dat zij een zeer nuttige bijeenkomst hadden meegemaakt. BEDEVAART NAAR HAKENDOVER. Traditiegetrouw zal ook dit jaar op de le en 2e Paasdag de processie uittrekken naar Hakendover, om Gods zegen over de veestapel en de vruchten der aarde af te smeken. Deze bedevaart is bedoeld voor de boeren en tuinders van Raamsdonk en om geving. De algemene intentie voor 1959 is „Dat wc gespaard mogen blijven voor natuur rampen, maar vooral voor de rampen naar ziel en lichaam. Voor het bespreken van kaarten voor deelname en voor verdere inlichtingen kan men zich vervoegen bij de commissaris de heer P. C. van Strien, Korte Broekstraat 5 R'donk-dorp. KONINGINNEDAG. Het bestuur van het Oranjecomité kwam in vergadering bijeen om het programma voor deze dag nader te bespreken. De mor gen zal gevuld worden met een zanghulde door alle schoolkinderen. Om 10 uur voor hen een prachtige kleurenfilm. Een voetbalwedstrijd tussen Victoria en Good Luck zal om half elf plaats vinden. Voor het middagprogramma zullen ver schillende verenigingen haar beste beentje voor zetten van 2 tot 5 uur. Voor de tijd van 7 tot 10.30 wordt nog nader uitgezien. Om 11 uur wordt het feest besloten met een vuurwerk, gecom bineerd met R'veer op de weilanden aan de Nieuwe weg. HUISHOUDSCHOOL. Reeds geruime tijd heeft men uitgezien naar het bouwen van een huishoudschool te Raamsdonkdorp. Op het ogenblik gaan de plannen verwezenlijkt worden. Op de z.g. Hoge wei is men bezig met het graven voor de fundamenten en binnen korte tijd zal men de semi-permanente school zien ver rijzen. - De bevelhebbers der NAVO-troepen in Europa hebben meer troepen en tanks gevraagd om de toestand om Berlijn beter het hoofd te kunnen bieden. - H.M. de Koningin heeft prof. Beel uitgenodigd als informateur voor een nieuw kabinet te willen optreden. - De P.v.d. A. heeft een zetel bijge- kregen £n komt dus met 48 leden in de Tweede Kamer. Het Geref. Politiek Ver bond had bij de officieuse uitslag een zetel gekregen. Dit blijkt bij de officiële telling onjuist. Zij hadden 69 stemmen minder dan was gepubliceerd; daardoor wijzigde de kiesdeler en kwam die partij 24 stemmen tekort en gingen de stemmen over naar de partij met 't grootste overschot n.l. de P.v.d.A. De KVP miste hier de kans op de 50ste zetel, omdat zij 1250 stemmen tekort kwam. De KVP beslist vandaag over de zetel van Mr. van Rijckevorsel, die met voor keurstemmen is gekozen. - Dit weekend bracht 3 doden in het verkeer.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 5