twyLï <=12) acjlceb Waalwijkse en Langsfraalse Courani rfo Langstraat VLIJMEN Sprang-Capelle Nog witter... stralend wit Land- en Tuinbouw Vlijmen NIEUWE BOERENLEENBANK TE VLIJMEN. Donderdag a.s. officiële opening. Vlijmen gaat a.s. donderdag zijn nieuwe Boerenleenbank in gebruik nemen. Het zal een fees telijke dag worden, die nog meer cachet zal krijgen door de om standigheid dat op die dag tevens de Boerengezinsdag zal worden gehoua n. Het programma voor die dag ziet er als volgt uit: 8.45 uur H. Mis in de parochie kerk, opgedragen door de geeste lijke adviseur. 10.15 uur. Jaarvergadering van de Boerenleenbank in café „Het Centrum". 11.15 uur. Officiële openings vergadering voor beheerders, le den en genodigden. De openings rede zal worden uitgesproken door de heer A. N. Fleskens, ere voorzitter van de Coöp. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven. Hierna inzegening van het ge bouw door de geestelijke advi seur, waarna officiële opening van de kluis door burgemeester mr. Hoefnagel. 19.30 uur. Opvoering van het spel „Eddie kon niet blijven", door de toneelclub van de R.K. Jonge Boerenstand in het jon genspatronaat. NIEUWE BOERENLEENBANK OPENING Haarsteeg Sprang fJd Capelle Het is weer griezelig leeg en stil geworden in de brievenbussen nu het Nederlandse volk te kennen heeft ge geven dat het niet weet door wie het geregeerd wenst te worden. Prettig stabiel zijn we in dat opzicht. Persoonlijk betreur ik het verdwij nen van deze verkiezingspost, want ik was stilaan gehecht geraakt aan die opwekkende en warmbloedige tekstjes, die door die smalle spleet het huis binnenslopen en daar vertier en vrolijkheid brachten door hun for se, mannelijke en gespierde sprook- jestrant. Op je nuchtere maag vond je Rom- me op de mat. „Baas in eigen huis" zei die, terwijl je alleen met de thee en de kachel stond te modderen. Nee vader, dacht je dan, jij kent het leven nog lang niet, en je vroeg je af waar die KVP-ers het vandaan halen om in alle vroegte al zo ongemotiveerd enthousiast te doen. Niet zo uitgeslapen, maar toch al tijd keurig op tijd en netjes gekamd en gewassen en het rode strikje ste vig om het roomse boordje kwam dan 's middags de PvdA als een joviale „burger", die steeds weer afscheid nam met: „Wat u in de etalage niet ziet, vraag dat binnen". Maar je moet niet vragen naar de prijs, zei mijn vrouw dan, die bij Vee en Dee kind aan huis is. En de stille, vredige avonden bij het knapperende haardvuur en de flakkerende keersevlammen? Wat zouden zij geweest zijn zonder Oud? Waar blijft Oud, vroeg ik elke avond tegen elven, wanneer de mens zo graag mijmert over echte vrijheid en heuse democratie. En Oud kwam, zonder mankeren, zijn witte haardos fier wapperend in het nachtelijk duis ter als een baken voor de in nood verkerenden. Zijn bezoek opende steeds weidse perspectieven en mijn vrouw vroeg dan ook altijd: „En wat zegt Oud?" „Geef mij daar maar een jonge op, vrouw Je slaapt op niets zo heerlijk als op Oud. „En daarom heb ik Romme en Oud allebei half rood gemaakt", zei mijn vrouw na de stemming. „Dan hoor jij ook bij die 156 die het glad verkeerd gedaan hebben, best mensje." „Verkeerd? Ik heb Romme en Oud allebei iets gegeven en door ze rood te maken heeft de PvdA ook haar deel gehad, wat had ik anders moe ien doen?" „Je mag maar op één meneer stem men." Toch kon het best eens zo worden zoals zij gestemd heeft. Rode bessensap over twee halve puddingen. Schorseneren alleen op aaltjes Vrye percelen. De sehorsenerenteelt is de laatste jaren wel zeer aantrekke lijk geweest, omdat de prijzen die voor dit produkt werden besteed over het algemeen zeer goed wa ren. Een eerste klas produkt be vat geen misvormde wortels en zgn. sigaartjes, dat zijn afwij kende wortels, waarbij de punt van de hoofdwortel is afgestor ven. Hierdoor blijft de wortel kort wordt de punt dik. Deze afwijking wordt in de meeste ge vallen veroorzaakt door vri j le vende aaltjes. De zgn. „knol" bij schorseneren wordt veroorzaakt door wortel-knobbelaaltjes. Op de hoofdwortel vinden we dan knobbels en aan de zijwor tels verdikkingen waar de aaltjes inzitten. Teel dus alleen schorse neren od perselen die niet be smet zijn met aaltjes. Aaltjeson- derzoek geeft de besmettings graad aan. Koelkasten Afkomstig uit De nemarken wordt momenteel in Engeland een koelapparaat in de handel gebracht, dat voor tuin bouwbedrijven erg geschikt lijkt. Het anparaat is eenvoudig van uiterlijk en niet bijzonder groot, maar beschikt toch over een grote koelcapaciteit. De kosten van het apparaat zijn in Enge land iets meer dan f 500.-. Speci ale mogelijkheden biedt deze koeler om veilingpartijen groen ten en fruit of bloemen geduren de enige dagen, bijv. tijdens een weekeinde, op een lage tempera tuur te houden. Degenen, die 'n kleine hoeveelheid appels of druiven gedurende enige maan den willen bewaren, kunnen als zij een gedeelte van de bedrijfs ruimte goed isoleren ook dit goedkope aparaat gebruiken. Bemesting van de tuin Het is altijd moeilijk om de hoeveelheid mest (stalmest en kunstmest) vast te stellen die de tuin nodig heeft om straks een maximale oogst te kunnen geven. Dit komt omdat men zo op het oog niet kan vaststellen hoeveel er reeds in de grond aanwezig is. Een te veel aan mest kan even schade lijk zijn als een tekort. De hoe veelheid planten voedingsstoffen die aanwezig is kan echter schei kundig worden bepaald door che misch grondonderzoek. Voor in- lichtinfen wende men zich tot 't Bcdrijfslaboratorium voor het Grond- en Gewasonderzoek, te Oosterbeek. Alle gewenste gege vens worden u op aanvraag ver strekt. Snoeien in de herfst Om on der meer gunstige omstandighe den de snociwerkzaamhcden te kunnen verrichten, heeft men in Californië proeven genomen met middelen die een vervroegde bladval bewerkstelligen. Indien deze bespuitingen plaats vonden op vochtig blad volgde een spoe dige val. Gebleken is dat deze vervroegde bladval geen nadeli ge invloed bleek te hebben op de bloei en de ontwikeling van ap pels en peren in 't volgende jaar. Weer myxomatosis De konij nenbestrijders in Zuid-Australië zijn aangemoedigd in hun werk door een nieuwe golf van myxo matosis die de zuidoost-kust van het lapd teistert. In een gebied werden meer dan 50 pet. van de dieren ziek. Dit was een gebied waar de konijnenpopulatie de 2 laatste jaren sterk was toegeno men. Vleesconsumptie Voor het eerst sinds lange tijd is de vlees consumptie in Frankrijk verle den jaar gedaald. De grootste da ling onderging rundvlees, waar- l van de binnenlandse afzet met 20 net. ten opzichte van 1957 te rug liep. Bij varkensvlees was 't verschil minder groot, namelijk ongeveer 10 pet. Het verbruik hiervan was desondanks nog GO pet. groter dan in 1950. Een en ander is te verklaren door de koopkrachtdaling; de prijzen stegen in 1958 sneller dan de lonen; als curiositeit zij nog vermeld dat de Fransman gemid deld 4 pet. van ziin inkomen aan varkensvlees uitgeeft. Giftige sierplanten Bij het hanteren van sierplanten dient men voorzichtig te werk te gaan. Sommige soorten ziin namelijk dermate vergiftig, dat zij een ecvaar opleveren voor het vee. Vooral willen wij hier wijzen op de zeer vergiftige taxes-planten. Er is een geval bekend dat iemand dergelijke planten had gerooid en even op het erf had laten liggen. Een driet\' kalve ren vrat er aan en stierf daarop prompt. Men doet er daarom goed aan gerooide sierplanten, waarvan men niet weet of ze gif- li" zijn of niet direct te vernie tigen. De okker- of walnoot. De wal noot of gewone noot werd tot voor enkele jaren in fruittelers- kringen nauwelijks genoemd en als fruitsoort beschouwd. De noot werd als schaduwboom ge bruikt achter de boerderij of binnenplaats; een enkele maal ook als beplanting van dijken en wegen. De oorzaak was vooral de zeer late vruchtbaarheid, want dc zaailing draagt eerst na 20 tot 25 jaar. De laatste jaren komt daarin verandering nu men over meer geënte bomen kan be schikken die reeds op zeer jeug dige leeftijd dragen. I)c walnoot stelt geen hoge eisen aan de grond. De zgn. varkens- boomgaard jes kunnen hiervoor dus in aanmerking komen. Vol gens schatting kan een volwas sen notenboomgaard per ha. 1800 kg. noten opleveren. Bere kenen wij de prijs van de import noten dan kunnen wij een bruto- opbrengst van 1800 x f 1.85 f 3300.- verwachten. Voetbalsport AMATEURELFTAL VOOR ROME VASTGESTELD. Het Nederlandse amateurelf tal, dat donderdag 19 maart ter gelegenheid van de opening van het olympisch voetbalstadion te Rome een wedstrijd speelt tegen de Italiaanse amateurploeg, is als volgt samengesteld: Doel: Koers (Hengelo). Achter: Van Bruggen (DFC) en Claus (Helmondia). Midden: Wooning (RCH), van Iehland (Willem II) en C. Cla- van (ADO). Voor: Slijkhuis (Vitesse), Van Schijndel 'SVV), Ten hoopen (Quick), Frederiks (Gouda) en De Kleermaeker (Vitesse). Reserves: Lagarde (Emma), Werdens (Sittardia), Blom (WV V) en Van Dolder (VSV). De rechtsbuiten van Fortuna (VI.), Baksteen, is wegens een blessure niet beschikbaar. 82e JAARGANG No. 22 Uitgever Waalwijkse Stoomdrukkerij Antoon Tielen Hoofdredacteur: JAN TIELEN Dit blad verschijnt 2 x per week DE ECHO m HEI ZUIDEN a MAANDAG 16 MAART 1959 2?. cent per week. 3.1C franco p.p. per w.. taal 2.85 Gironummer 50798 Advertentieprijs: 10 cent oei tn.m. Abonnement: Contract-advertenties: speciaa; far< BureauxGROTESTRAAT 205, WAALWIJK TEL. 2621 KAATSHEUVEL - TEL. 2002 - Dr. VAN BEURDENSTRAAT 8 OPGERICHT 1878 TEL.-ADRES„ECHO' Het nieuwe gebouw van de Boerenleen bank te Vlijmen zal op donderdag 19 maart worden geopend. Alvorens de opening plaats vindt houdt de Vlijmcnse Boerenleenbank een algemene jaarvergadering. De openings rede zal worden uitgesproken door de ere voorzitter van de Centrale Bank te Eind hoven de heer A. N. Fleskens. De burge meester van Vlijmen, mr. Hoefnagel, zal na de rede van de heer Fleskens de kluis van het nieuwe bankgebouw officieel openen. De Vlijmense Bocrenbond-afd. heeft aan de feestelijke openingsdag van het nieuwe bankgebouw de Boerengezinsdag vastge haakt. In de avonduren zullen de jonge boeren in het patronaat het toneelspel „Eddie kon niet blijven", opvoeren. Het bestuur van de Boerenleenbank zal op de openingsdag recipiëren van 13 tot 14.30 uur. Leden van de Bank bezochten reeds 15 maart het nieuwe bankgebouw en waren allen zeer voldaan over het nieuwe gebouw, dat aan de nieuwste eisen voldoet en het prachtige centrum van Vlijmen een mooi aanzicht geeft. PAST OP DE DUIVEN. Veldvcrgiftiging. Dezer dagen zijn verschillende leden van de Postduivenvereniging de Zwaluw zwaar gedupeerd. Zeker 6 liefhebbers werden het slachtoffer van vcldvergiftiging; zelfs één liefhebber: verloor 11 duiven, allen met eitjes op uitkomen. Het seizoen 1959 is voor hen verloren. Het zijn alle liefhebbers die in dezelfde omtrek wonen. Bij het on derzoek hadden de duiven haver en tarwe in de krop. Een gevaarlijke tijd breekt aan, maar met gezamenlijk overleg kan veel voorkomen worden. Verleden jaar werden de liefhebbers gewaarschuwd, dat er op en kele plaatsen door het Instituut van de Landbouwdienst, huismussen vergeven zou den worden, waarvan toen geen enkele lief hebber de dupe is geworden. Vermoedelijk is vergiftige tarwe en haver gegooid voor de kraaien, maar landbouwers of wie ook, past op, want als het geconstateerd wordt en de duiven worden daardoor vergiftigd, kan schade worden geëist, dit stond dezer dagen in het Duivenorgaan, en de schuldi ge is zwaar beboet, daar het bestuur over het zaaien van vergif niet was ingelicht en moet worden aangenomen dat eigenhandig is gehandeld, waarvan de liefhebbers de dupe zijn geworden. VOETBAL. Vlijm Boys 3 - RKC 4, 5 - 1. Ook in deze wedstrijd waren de punten goedkoop; Vlijmen nam er vijf voor haar rekening en RKC 4 redde de eer. KORFBAL. De belangrijke wedstrijd voor de boven ste plaats, JCHH 1 - Never Down 1 werd afgelast Never Down A won van Avanti met 7 - 0 en bleef ongeslagen. Never Down C verloor een kostbaar punt door tegen Avanti gelijk te spelen, 0-0. BILJARTEN. Voor de competitie van de KNBB speel de de in café W. v. d. Loo gevestigde bil jartclub DES een laatste thuiswedstrijd te gen Altijd Cadre uit Den Bosch. Voor deze ontmoeting bestond een flinke belangstel ling; vele biljartliefhebbers waren gekomen om de strijd tussen de kopman van DES, C. v. d. Loo, en de kampioen van Den Bosch, Karei Dekkers, gade te slaan. De aanwezigen werden dan ook niet teleurge steld, want onze dorpsgenoot, die inmid dels door het distrktsbestuur van de KN BB is uitgenodigd om in april deel te ne men aan een toernooi in Tilburg, waar de sterkste librespelers van Zuid-Nederland vertegenwoordigd zullen zijn, speelde weer zeer sterk: in zes beurten wist hij de partij te beëindigen, wat een gem. betekent van 46,66; Karei Dekkers wist in totaal maar 174 car. bijeen te stoten. Ook de andere spelers van DES waren zeer goed op dreef en dank zij overwinnin gen van de Groot en Jo van Bokhoven, won DES verdiend met 6-2. De uitslag was DES - Altijd Cadre C. v. d. Loo (280) - K. Dekkers (400) 280-174 Jo v. Bokhoven (170) W. Pauwcis (130) 170-119 A. Treuren (150)-H. Jansen (120) 142-120 A de Groot (95) - M. Veldhuizen (95) 95- 74 Hoogste serie C. v. d. Loo 116 car., hoog ste gem. C. v. d. Loo 46,66. OPENING BAZAR VOETBALVERENIGING N.E.O. In tegenwoordigheid van het college van Burgemeester en Wethouders, de gemeen te-secretaris en verschillende vertegenwoor- digers(sters) van genodigde plaatselijke ver enigingen, had j.l. vrijdagavond in de zaal van de Chr. Volksbond de officiële ope ning plaats van de georganiseerde bazar ten bate van de voetbalvereniging N.E.O. Nadat de voorzitter van N.E.O., de lieer Tj. Heij, de burgemeester, de wethouders, de gemeente-secretaris en de verdere ge nodigden een hartelijk welkom had toege roepen, gaf hij het woord aan de edelacht bare heer Burgemeester A. Smit, die bereid gevonden was de bazar te openen. De burgemeester begon met er op te wijzen dat het toch wel van bijzondere be langstelling getuigt, dat het voltallige col lege van burgemeester en wethouders aan wezig was om de opening van deze bazar bij te wonen; ook op andere wijze is wel gebleken dat er wat dat betreft na de oor log gelukkig een andere wind is gaan waaien, o.a. ook door de subsidies die de voetbalverenigingen ontvangen. De burgemeester zeide verder het pret tig te hebben gevonden wanneer hij hier had kunnen mededelen dat een aanvang ge maakt zou worden met het aanleggen van de nieuwe voetbalterreinen voor NEO; het heeft er namelijk naar uitgezien dat zulks met beschikbare werkloze arbeidskrachten uit het rayon Den Bosch zou geschieden. Maar dit gaat toch niet door en er zal tot september moeten worden gewacht of er in het rayon Waalwijk zoveel werklozen zul len zijn dat dit werk kan worden uitgevoerd, waarnaar wij toch ook niet mogen verlan gen. Anders zullen B. en W. zich moeten beraden of het op andere wijze kan wor den gedaan, hoewel men daarbij moet be denken dat de kosten dan zeer hoog wor den en voor elke uitgave van de gemeente de toestemming van Den Bosch nodig is. 't Spijt burgemeester Smit echter dat hij de vereniging deze avond niet heeft kunnen verrassen, maar spr. wenst NEO toe, dat deze bazar goed mag slagen, zodat de kas- positie van de vereniging - die vooral door de verre reizen voor de competitie voor grote uitgaven is komen te staan - kan worden verbeterd en de vereniging haar verplichtingen voor de competitie kan vol brengen. De burgemeester wenst NEO veel succes met deze bazar, opdat ook zij die zich veel moeite hebben getroost bij het or ganiseren ervan, tevreden kunnen zijn. De voorzitter van NEO dankt burge meester Smit hartelijk voor de woorden van erkentelijkheid tot de vereniging ge richt. Hij vindt het ook heel prettig dat er na de oorlog meer interesse voor het ver enigingsleven in de gemeente gekomen is, ook voor het zaterdagvoetbal. Betreffende de nieuwe voetbalterreinen, zegt de voorzitter laat het dan iets langer duren dan verwacht werd, het nieuwe ter rein komt er, al is er een spaak in 't wiel gekomen door de bestedingsbeperking. De voorzitter wijst er nog op dat NEO dit jaar 6 700 gulden meer reiskosten heeft voor de competitiewedstrijden als voorheen, waarom hij hoopt dat deze bazar voor honderd procent mag slagen. Nadat de genodigden een rondwandeling door het gebouw hadden gemaakt en de verschillende attracties enz. hadden be zichtigd, werd een verversing aangeboden. De bezoekers begonnen daarna reeds te komen en de verschillende attracties kwa men al spoedig in volle actie. Het was er direct een gezellige drukte en er werden deze eerste bazaravond reeds behoorlijke zaken gemaakt. Een zeer groot aantal prachtige prijzen nodigen de bezoekers tot deelname aan de vele aardige attracties. Ook is een keurige verkoopstand ingericht met uitsluitend waardevolle luxe en huis houdelijke artikelen. Zaterdagmiddag was het een speciale bazarmiddag voor de kinderen. Zaterdagavond was het tot sluitingstijd toe overweldigend druk; van de verschillen de attracties werd geregeld een druk ge- li bruik gemaakt en het rad van avontuur draaide vrijwel zonder tussenpozen. Hedenavond zal de sluiting plaats vin den en ook de trekking plaats vinden van de grote verloting, met als eerste prijs een bromfiets. INENTING. A.s. woensdagmiddag van 2 tot 4 uur zal in het gebouw van de Chr. Volksbond al hier wederom gelegenheid zijn tot inenting tegen difterie voor kinderen tot 14 jaar. Uitvoering Chr. Gem. Zangver. „Halleluja" te Capelle. Zaterdag 21 maart geeft de Chr. Gem. Zangvereniging „Halleluja" in de Ned. Herv. kerk te Kaatsheuvel, Loonsedijk, een uitvoering met me. dewerking van 't Meisjeskoor „Hal leluja". Aanvang 7.30 uur. Opening van 't gebouw 7 uur. Programma: 1. Achter Hem aan, Gem. Koor H. W. de Wolff 2, 3 en 4 Drie beroemde koralen uit de „Matth. Passion" Joh. Seb. Bach 5. Jezus lijden, Meisjeskoor W. Wesznitzer 6. Bij het kruis, Meisjeskoor Duitse Melodie 7. Psalm 8 voor Gem. Koor, Meis jeskoor en orgel F. Pijlman 8. Alle roem is uitgesloten, Gem. Koor Kees v. Domburg 9. Psalm 118, Gem. Koor E Wettig-Weissenborn 10. De Heilige Stad, Gem. Koor S. Adams 11. Daar juicht een toon, Meisjes koor. 12. Paaslied, Meisjeskoor F. Pijlman 13. Paaslied, Gem. Koor Laat ons loven, laat ons juichen J. Wijnand-Balke 14. Paaslied, Gem. Koor Komt hef fen wij een lofzang aan L. v. Beethoven 15. Waar Gij ons roept, voor Gem. Meisjeskoor en orgel Kees v. Domburg Opening en sluiting door de weleer, waarde heer Ds. A. G. Haring te Kaatsheuvel. De toegang is vrij. Aan de uitgang wordt een collec te gehouden ter bestrijding van de onkosten. PASSIEDIENST. „God heeft Zijn Zoon uit liefde gegeven als een geopende deur tot het leven". Hebt U soms wel.eens de neiging de ge hele mensheid te vergelijken met iemand, die voor een gesloten deur staat? En dan maar niet een gewone deur. Afgesloten zijn voor ons en dus achter die deur bevinden zich zekerheid, veiligheid, rust, hoop en toekomst, en wij met zijn allen leven dus in onzekerheid, onveiligheid, onrust, hopeloos heid en uitzichtloosheid. Heus we overdrij ven niet. Kijk eens goed rond in de wijde wereld, in Uw dorp, Uw gezin, Uw werk ja ook eens in Uw hart. En nu is het ongelooflijke gebeurd. De deur, die op het nachtslot zat, is opengebroken Ja, met enorm veel moeite, door onze Heer en wel door Zijn lijden en sterven. Het heeft Hem werkelijk alles gekost. Geen gewone handen en voeten, maar doorboorde handen en voeten hebben deze deur kunnen openen. Een hart, dat in brand stond van Godde lijke liefde, heeft de deur als het ware open- gebrand. Hij, die de deur, die zo muurvast zat, opengemaakt heeft, is zelf de Deur. Er is dus nu een Open Deur, niet zo maar net op een kiertje (ja, daar zijn wel eens mensen die denken: „nou daar kan misschien net een heel trouwe kerkganger door"), maar een Deur, die wijd open staat voor aller, ook al heeft men niet eens weet van bet bestaan van deze Deur. Nu het feest van het Open graf naderbij komt, dat ook aangeduid mag worden als het feest van de Open Deur - een gewel dig feest, want de Kerk viert geen goed kope feesten - wil men zich nog eens ge zamenlijk bezinnen op deze Open Deur. En dat zal men gezamenlijk doen, want er is geen aparte deur voor Gereformeerden, Hervormden of buitenkerkelijken. Er is Eén Open Deur. Dit zal dan geschieden in een Passiedienst op zondagavond 22 maart a.s. om 8 uur in de Geref. Kerk aan het Brug getje. De veelvuldige zang zal worden afge wisseld met schriftlezing en declamatie, ter wijl mej. N. v. d. Hammen uit Waalwijk enige lijdensliederen zal zingen o.a. een aria uit de Mattheuspassion Ds. G. van Loenen uit Moerdijk zal een korte meditatie houden met als thema: „Als een kuiken uit het ei". De jeugdverenigingen te dezer plaatse zul len het zeer op prijs stellen indien men de ze wijdingssamenkomst zal bijwonen. De gehele dienst neemt ongeveer één uur in beslag. ONGEVAL. Het 6-jarig zoontje van de fam. K. aan de Wendelnesseweg alhier, liep vrijdag middag zonder op het verkeer te letten van het erf van de heer G. Hij liep tegen een fiets van de heer B. aan, met het gevolg, dat hij zijn linkerbeen brak. Dr. Gerlach verleende de eerste hulp, waarna de patiënt werd overgebracht naar het ziekenhuis te Raamsdonksveer. UITVOERING. In café De Witte Brug alhier zal op vrij dag 20 maart a.s. een film worden vertoond uitgaande van Brinker's margarinefabrieken te Zoetermeer. Des middags 4 uur is er een film voor de jeugd, terwijl des avonds 8 uur een film zal worden gedraaid voor de ouderen. Deze films hebben betrekking op de bereiding van margarine. TONEELAVOND. 9R3» 1 - In de zaal van de heer P. Pruijssers al hier hoopt de gem. zangver. 't Rozeknopje een toneelavond te geven voor leden en donateurs. De toneelgroep van het Roze knopje zal opvoeren het blijspel en 3 bedrij ven „Betty weet 't beter" van C. J. Pieters. Deze avonden worden gehouden op 17 en 18 maart a.s. STREEKVERGADERING. De streek Noord-N.-Brabant van de Ned. Mannenver. op G.G. zal D.V. op woensdag 18 maart a.s. haar laatste vergadering hou den in dit seizoen. Deze vergadering staat onder leiding van Ds. Trouwborst en wordt gehouden in het vergaderlokaal van de Ned. Herv. Kerk te Waspik om 8 uur 's avonds. De heer Paans van de afd. Waspik zdl op deze bijeenkomst een inleiding houden over Mattheus 7 vers 1-14. JAARVERGADERING. De alg. bedrijfsgroepen centrale afd. Sprang-Capelle hoopt op vrijdag 20 maart a.s haar algemene ledenvergadering te houden in de zaal van de heer P. Pruijs sers alhier. Naast de jaarverslagen van secretaris en penningmeester staat o.m. op de agenda de bestuursverkiezing. De heer Drabbe hoopt op deze vergadering een le zing te houden.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 9