WASPIK DRUNEN WAALWIJK Wij luiden het voorjaar in Verbod Aardappelteelt TROUW- EN VERLOVINGSRINGEN J. KROOT J. TAUSCH DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 20 MAART 1959 Door aanplakking aan het gemeentehuis is op 16 maart 1959 door mij de beschikking L/PA 670 van 29 oktober 1955 alsmede de wij zigingsbeschikking no. L/PA 3001 van 24 november 1956 van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening openbaar bekend gemaakt. Door deze beschikkingen is de teelt van de volgende gewassen op deze terreinen en gebieden krachtens artikel 3 van het Besluit be strijding Aardappelmoeheid verboden. 1. aardappelen en tomaten; 2. bloembollen en -knollen, boomkwekerijproducten, koolraap- planten, stekbieten en andere planten, die met de onder grondse delen worden gerooid, een en ander voor zover ze kennelijk bestemd zijn om te werden uitgeplant. Vanaf heden liggen voor iedere belangstellende genoemde beschik kingen alsmede de bijbehorende kaarten en lijsten ter inzage, waarop de betreffende gebieden en/of terreinen zijn aangegeven. WASPIK, 17 maart 1959. De Burgemeester, VAN ERP Raamsdonk INGEBRUIKNEMING GEMEEN TELIJK TENNISPARK AAN DE OLYMPIAWEG. Zoals reeds in de editie van vrijdag jl. met een enkel woord is medegedeeld, naderen de ten nisbanen gelegen in het gemeen telijk sportpark „Olympia" aan de Olympiaweg hun voltooiing. Vermoedelijk zullen zij G april gereed zijn; in elk geval zullen de hanen m.i.v. 13 april in exploita tie worden genomen. Met de ingebruikneming van de 4 tennisbanen aan de Olym piaweg verkrijgt Waalwijk in één slag een tennisakkomodatie, welke volledig in de behoefte kan voorzien en welke vooral ook de jongeren de gelegenheid biedt deze sport intensief te be oefenen. De wijze nl., waarop het gemeentebestuur de banen gaat exploiteren, wijst er op, dat het er naar gestreefd heeft om ieder een in de gelegenheid te stellen te tennissen. Naast de meest voorkomende vorm van verhuring van banen aan verenigingen of clubs, is de mogelijkheid geopend voor het verkrijgen van persoonlijke ten- nisabonnementen, zowel voor se nioren als voor junioren. ideaal-abonnement dus. Insiders in de tennissport zijn er genoeg zaam mede bekend, dat een full time bezetting van alle banen maar zeer sporadisch voorkomt. Voor de junioren zijn twee soorten ieugdabonnementen in gevoerd. Deze kaarten zijn alleen verkrijgbaar voor personen, die op 1 januari 1959 nog geen 18 ja ren oud zijn. Van deze ahorns inenten kan nagenoeg de gehele schooljeugd profiteren. Voor f 10.- per seizoen, heeft men recht om elke woensdag middag te spelen en bovendien nog gedurende de schoolvakan ties op drie morgens in de week. Ook voor deze abonnementen worden de nodige banen gereser veerd. Voor plm.. 10 tot 15 per sonen, die een dergelijk abonne ment nemen, wordt één baan be schikbaar gesteld. Tijdens de va kanties kunnen deze jongeren dus 4 x in de week spelen. Voor f 15- per seizoen kunnen de junioren terecht op elke b; welke niet bespeeld wordt. Het gemeentebestuur meent op deze wijze de jongeren een goe de kans te geven om zich aan de ze mooie en gezonde zomersport tegen betrekkelijk geringe kosten te wijden. Voor Waalwijk - Grotestraat 231 - Tel. 2625 Voor junioren zijn twee soor ten abonnementen ingevoerd. Voor een bedrag van f 25.- per seizoen verkrijgt men het recht om elke morgen en vier midda- i gen in de week te spelen. Dit be- tekent dat men m.u.v. de zondag iedere dag kan spelen. Voor de houders of houdsters van deze abonnementen worden een of meer banen beschikbaar gesteld. Het aantal banen dat hiervoor wordt gereserveerd is afhanke- lijk van het aantal abonnemen ten dat wordt uitgegeven. Voor maximaal 20 abonnementen wordt één baan op de aangege- j ven speeltijden beschikbaar ge steld. Met 20 personen beschikt men dus in totaal over 10 speel tijden per week. Dit biedt vol- j doende mogelijkheden om het spel intensief te beoefenen. Voor een bedrag van f 30.- per seizoen wordt een abonnement uitgegeven, hetwelk de houder of de houdster recht geeft om op elke vrije baan, welke dus niet bespeeld wordt, te spelen. Een Men ziet dus wel, dat er vele mogelijkheden zijn om voortaan in Waalwijk de tennissport te beoefenen. VERGADERING ORANJEHUIS. Op donderdag 2G maart hoopt de heer D. van Zeist, boekhouder bij André van Hilst N.V. zijn 25- jarig dienstjubileum te vieren. KINDERWAGEN. EN NAAIMACHINE- SHOW. Op het fraaie landgoed „Plant loon" werd zaterdag door de Rij- .1 acht veren. 's-Hertogenbosch- Vught een samengestelde wed strijd georganiseerd, waaraan door een 25-tal ruiters uit het ge hele land werd deelgenomen en waarvoor grote publieke belang stelling bestond. Deze samenge stelde wedstrijd bestond uit twee wegparcoursen, een dressuur- proef, een cross-country en een springconcours over 10 hinder nissen. Na de wedstrijden, die dank zij een uitstekende organisatie een voortreffelijk en boeiend ver loop hadden, had in Hoetl Ver- wiel de prijsuitreiking plaats. De dressuurproef leverde de volgende resultaten op; 1. L. v. d. Slikke op Etcetera 118 pnt.; 2. L. Nijland op Aron 112 pnt. 3. Mevr. L. Nijland op Elan 103% pnt.; 4. C. Pluim op Bento 102 pnt.; 5. W. v. Nugteren op Donald en J. Wevers op Ona 9G pnt.; G. J. v. Zomeren op Goud ster 94% pnt.; 7. J. Klaar op Is- kramet 94 pnt. De cross-country leverde de volgende uitslag op: 1. J. v. Zomeren 7.09, waarmee hij beslag legde op de wisselprijs „Het bronzen paard" van de N.V. Levensverzekering Mij. „Noord- Braband" en op de wisselbeker van de vereniging Waalwijks Be lang. 2. J. Wevers 7.25 1/5; 3. L. v. d. Slikke 7.47; 4. L. de Beer op Hazarch 7.48; 5. J. Wouters op Melody Maker 7.49; G. A. Teur- lings op Gold-Flake 8.05 2/5; 8. A. v. d. Kar op Saquilla 8.14 4/5. 9. C. Pluim 8.22 4/5. Winnaar van de samengestel de samengestelde wedstrijd en daarmee kampioen van het dis trict zuid, waaraan verbonden de wisselbeker van de Ned. Hippi sche Sportbond, werd L. v. d. Slikke met 439% pnt.; 2. J. v. Zomeren 435% pnt.; 3. J. Wevers 418% pnt.; 4. C. Pluim 401 pnt.; 5. A Teurlings 38G pnt.; 6. S. de Kadt 381% pnt.; 7. L. v. Rijswijk 375% pnt. BILJARTEN. District Waalwijk KNBB. Bij de gehouden persoonlijke kampioenschappen Brabant Zeeland behaalde de heer M. Kuys van de B.V. Keesje het kampioenschap en zal nu gaan deelnemen aan de landskampi oenschappen, die in Groningen zullen worden gespeeld. Bij de persoonlijke kampioen schappen le klasse voor het dis trict Waalwijk, die in de afgelo pen week in het clublokaal van de heer Leenheers werden ge speeld, werd de heer L. v. Crom- voirt van Nooit Volleerd, kampi oen. Op deze beide kampioen schappen komen we in ons vol gend nummer uitgebreid terug. GEVONDEN EN VERLOREN. 8 uur repetitie dames en heren van Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. maandag 2e Paasdag: 12 uur: repetitie dames en heren van Oefening en Vermaak in De Twee Kolommen. Handbal WELNEE UW SCHOENEN vnrmuNDiG H. v. d. Geld Antoniusplein 77. tel. 2404 schrijfbureau, 2 kapstok ken, paraplustandaard, electr. kroonlamp, pen dules, tafels enz. TAPIRIN Schomakers BROOD- en BANKETBAKKERIJ heeft voor Pasen een grote collectie Paasgebak en stukwerk - Paascake en Paasbrood - gevudle en opge maakte chocolade-artikelen. Bestel tijdig - Tel. 2968 - Winkelgalerij, Waalwijk met de nieuwste modellen DAMESSCHOENEN in nieuwste modellen en kleuren BALLERINAS 11.95 en 12.95 DAMESSCHOENEN in Italiaanse snitten vanaf KINDER- en MEISJESSCHOENEN pracht sortering, alle prijzen HERENSCHOENEN vanaf 12.95 JONGENSSCHOENEN. Italiaanse leest, 31/35 13.90 36/40 15.95 15.90 Dr. van Beurdenstraat 38 - KAATSHEUVEL Tel. 2198 *»->■ Voor reparatie hier uw adres veel goed kunnen getuigen. Opmerkelijk was de rede van Ds. van Loenen uit Moer dijk. Deze bijzondere kerkdienst werd ge opend met schriftlezing en wel 1 Cor. 16 vers 9a, waarna samenzang en gebed. De veelvuldige samenzang, werd afgewis seld met solozang door mej. N. v. d. Ham men upit Waalwijk. De zeer goede voor dracht en het prachtige volume van haar stem, deden de aanwezigen met veel aan dacht luisteren naar zang, die uitmuntte door zuiverheid. De begeleiding van de sa menzang alsmede van mej. v. d. Hammen was in uitstekende handen bij de organist van deze avond de heer J. Waverijn. Ds. van Loenen uit Moerdijk sprak over het thema „Als een kuiken uit het ei". Zij die Ds. van Loenen zijn korte rede hoorden aanvangen, zullen wel gedacht hebben, waar wil hij heen. Spr. gaf een uiteenzetting van het uitbroeden van een ei. Het kuikentje, dat uit een ei komt, moet er zelf voor zorg dragen, dat het de schaal doorbreekt en zo doende lucht krijgt om verder te leven. En gij zult U afvragen hoe komt Ds. dan op deze gedachte met betrekking tot het Paas feest? Het was zeer eenvoudig om dit ook weer te vernemen. Wij mensen, aldus Ds. van Loenen kunnen ons bekneld gevoelen. Wij weten niet hoe uit deze beklemming te geraken. Maar daar is dan Jezus Chris tus. Hij is neergedaald ter helle, maar hij is ook weer opgestaan voor ons. Hoe moei lijk men het in het leven kan hebben, uit komst is er altijd. Doch dan dient men zich te wenden tot Hem, die alles kan en vermag Voor ons is Hij gestorven, maar voor ons is Hij ook weer opgestaan uit de dood. Met veel aandacht werd de korte, maar zeer goede rede van Ds. van Loenen aan gehoord. Ook de schriftlezing was gebaseerd op het a.s. Paasfeest. Het motief van deze Schriftlezing was als volgt: De deur viel in 't nachtslot. God voorzegt, dat de deur weer eens zal opengaan. Het lijden en sterven van onze Heer is de sleutel die nodig is voor het opengaan van de deur. En dan op Goede Vrijdag gaat de deur weer open. En deze deur die open is gegaan, is dé deur, en deze deur staat steeds wijd open voor ieder, die naar Gods woord wil luisteren. Deze bijeenkomst werd gesloten met dankgebed en het zingen van de zegenbede. Suksessen leden M.A.C. Marijke. De heren Stein, van Beek en Haverhals, namen j.l. zondag deel aan een orëntering6- rit uitgeschreven door de motorclub T.M.C. uit Tongeren bij Eindhoven. In de afdeling auto's wist de heer Stein als 2e te eindi gen, terwijl de heer van Beek met motor met duorijder 2e werd en de heer Haver hals 3e. Voor het clubkampioenschap be haalden de deelnemers van Marijke de meeste punten. M.A.C. MARIJKE. Op 30 maart a.s. (2e Paasdag) organi seert de Motorclub Marijke alhier een voor- jaarsrit. Deze rit is uitgezet volgens het reglement van de KNMV 1958. Het be stuur heeft voor deze rit een groot aantal prachtige prijzen beschikbaar gesteld. De lengte van de rit is 70 km. De snelheid per uur bedraagt 30 km. Deze rit geldt tevens voor het kampioenschap van Bra bant, sectie kleine ritten. De start is om 1 uur bij café De Witte Brug aan de Nieuwe- vaart. Voor inschrijving kan men zich wen den tot de heren A. van Oversteeg, Raad huisstraat 106 en Th. van Beek, Poolse- straat 17, alhier. GEMEENTERAAD WASPIK. Woensdag a.s. komt de raad der gemeen te Waspik 's avonds om 8 uur bijeen. Onder meer zullen worden behandeld 1. Een voorstel tot vaststelling van het bedrag dat in 1959 als vergoeding per leer ling aan de schoolbesturen onzer gemeente dient te worden uitgekeerd om in de rede lijke behoeften van deze scholen te voorzien. 2. Een voorstel tot het verlenen van de gevraagde medewerking op een aanvrage welke door het bestuur der R.K. meisjes school is ingediend en welke verband houdt met de verbouwing van de huidige meisjes school tot een streek-vglo. 3. Een voorstel tot vaststelling van de verordening op de heffing van rechten, ver schuldigd voor het ledigen van faecaliën- putten. 4. Een voorstel tot hernieuwde vaststel ling van de verordening op de heffing van een rioolafvoerrecht in onze gemeente. 5. Een voorstel tot onbewoonverklaring van een woning. 6. Een voorstel tot het aangaan van een overeenkomst tot zekerheidsstelling met be trekking tot bevordering eigen woningbezit. 7. Een voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. Een voorstal tot het aangaan van een kas geldlening en een rekening-courant-over eenkomst voor het 2e kwartaal 1959. 9. een voorstel tot het richten van een verzoek aan de Minister van Binnenlandse Zaken tot verhoging van de algemene uit kering uit het Gemeentefonds. 10. Een voorstel tot voorlopige vast stelling van de gemeente-rekening 1956. 11. Een voorstel tot verkoop van bouw grond. 12. Enkele begrotingswijzigingen. Pre-adviezen B. en W. stellen voor het bedrag per leer ling als bedoeld in art. 101, 5e lid der l.o.- wet voor de bijzondere scholen in het ge woon- en voortgezet lager onderwijs voor 1959 vast te stellen op resp. f 36 en f 75 voor de r.k. scholen en de chr. school. Streek-vglo voor Waspik. Men is in Waspik druk doende om te ko men tot stichting van een streek-vgló voor jongens en meisjes. Blijkens een pre-advies van b en w aan de raad kan aan de voor waarden welke de L.O. aan de oprichting van een dergelijke stelt worden voldaan. De ze voorwaarden zijn dat de school door ten minste 20 leerl. wordt bezocht, terwijl de school bovendien een bepaald leerplan moet volgen. In overleg met de inspecteur voor ruimen van faecaliënputten zodanig waren opgelopen, dat verzorging van de ie fieca- liëndienst in onze gemeente niet langer meer verantwoord kon worden geacht. Naar aanleiding hiervan is op 23 jan. j.l. een ver gadering gehouden door het gem. bestuur van Waalwijk met de deelnemende ge- meentebestuuren van de faecaliëndienst. Hierbij is gebleken dat de stopzetting van de dienst voor de deelnemende ge meenten op ernstige bezwaren stuit. In ver band hiermede is door het gemeentebestuur van Waalwijk besloten een voorlopige re geling te treffen inzake het ledigen van faecaliënputten. Deze regeling luidt als volgt 1. het verzoek om lediging van een iae- caliënput moet worden gedaan ter gein - secretarie dezer gemeente; 2. op de secretarie worden de aanvra gen om lediging verzameld en doorgege ven aan de dienst gemeentewerken Waal wijk, terwijl de ledigingen zoveel mogelijk op één dag worden verricht; 3. de kosten die hiervoor de gemeente Waalwijk in rekening brengt bedragen f iS per uur. In verband met de zeer hoge Kos'.en stel len b en w aan de raad voor een verorde ning vast te stellen waarbij belanghebben den verplicht zijn bij de aanmelding ter ge meentesecretarie voor het ledigen van een faecaliënpunt f 12.50 per put te beiu.e.'i, welk tarief ook door de inwoners van Waal wijk betaald moet worden. Het verschil tot een bedrag van f 5.50 komt dan ten laste van deze gemeente. De mogelijkheid zal zich echter kunnen voordoen dat meerdere putten op een dag worden doorgegeven, zo dat de totale exploitatiekosten ongeveer ge lijk kunnen zijn aan de verschuldigde bij dragen. Rioolafvoerrecht. In verband met de demping van een ge deelte van de Kerkvaartse haven en de om standigheid, dat de Rijkswaterstaat bezwaar maakte tegen rechtstreekse lozing in het grote doorlaatriool, moest destijds een op lossing worden gevonden voor de afvoer voor huishoud-, bedrijfsafvalwater en fa- caliën, welke op de haven uitloosden. De heer Ir. van der Mast heeft hierop een plan ontworpen, dat past in het door hem voor de gehele gemeente ontworpen rioleringsplan. De uitvoeringskisten van dit partiële plan bedroegen pl.m. f 9.000. - en zijn uit het krediet van de verbetering van de haven bestreden. Bij elke woning is een huisaansluiting op de riolering gemaakt met daartussen een zinkputje. Aangezien het L.O. en het gem.bestuur, heeft het schoolbestuur reeds de nodige stappen on dernomen om een en ander te realiseren. Het ligt in de bedoeling deze voor Waspik nieuwe vorm van onderwijs onder te bren gen in de huidige meisjesschool in de kerkstraat. Hiertoe dient dit gebouw een grondige verbouwing te ondergaan, waartoe woensdagavond aan de gemeenteraad wordt voorgesteld de nodige medewerking te ver lenen. Een en ander houdt echter in dat de lagere meisjesschool elders moet worden on dergebracht. Nu is laatstgenoemde school al enkele jaren uit haar muren gegroeid, waardoor het noodzakelijk bleek op de speelplaats van de school enkele houten noodlokalen op te trekken. En mede ook door het feit dat het schoolgebouw zelf niet meer aan de minimum te stellen eisen vol doet, verklaarde de betreffende instantie dat het bouwen van een nieuwe zes-klassige lagere meisjesschool als noodzakelijk moet worden geacht, zodat de school op de ur- gentielijst scholenbouw 1959 werd ge plaatst. Indien een en ander dus verwezen lijkt kan worden zal er in de naaste toe komst een nieuwe meisjesschool verrijzen in het uitbreidingsplan Waspik-Boven, waarna men tot verbouwing van de huidige lagere school tot een vglo zal kunnen overgaan. Er bereikten ons (al te optimistisch?) ge luiden dat men reeds in september van dit jaar met het vglo van start zal gaan. Verzorging faecaliëndienst. Bij schrijven van 12 dec. 1958 werd door de directeur van gemeentewerken ie Waalwijk aan het gemeentebestuur van Waspik medegedeeld, dat de kosten voor 't deze percelen hierdoor aanmerkelijk zijn gebaat en de bewoners zelf niet meer be hoeven te zorgen voor de afvoer van hun afvalwater en faecaliën, is het billijk, dat hiervoor een vergoeding wordt betaald. Daartoe werd reeds eerder de verordening op de heffing van een rioolafvoerrecht in het leven geroepen. Nu deze op 1 januari j.l. haar geldigheid verloor dient zij door de raad te worden gecontinueerd. Bevordering eigen woningbezit. Ter bevordering van eigen woningbezit stellen b en w, naar aanleiding van een desbetreffende aanvrage, aan de raad voor met de Coöp. Centrale Boerenleenbank te Eindhoven een overeenkomst aan te gaan waarbij de gemeente zekerheid stelt voor de betaling van de hoofdsom en de rente van de aan aanvrager verstrekte geldlening. HAKENDOVER. Deelnemers aan de grote bedevaart naar Hakendover welke 1 en 2e Paasdag ge,- houden wordt, moeten zich voor woendag opgeven bij de plaatselijke commissaris de heer F. van Steenoven in de Kerkstraat. ,-Ljsi.i. «i otiJ VOLLEYBAL. o Het eerste zeetal van Atak heeft zater dag in Tilburg een 2-1 overwinning be haald op Sarto. De tegenstander van Atak 2 was niet opgekomen. KORFBAL. Amicitia 2 speelde zondag gelijk tegen de dameskorfbalvereniging Sios uit Tilburg. De vastgestelde wedstrijden voor de Ami- citia-junioren konden geen doorgang vinden. M. v. IERSEL GEEN POOLWINNAAR. Tengevolge van een foutieve opgave werd de heer M. van Iersel uit Waspik-Boven in ons blad van vrijdag j.l. als winnaar van de voetbalpool gemeld. De heer v. Iersel weet echter van niets en heeft ook nooit aan een pool meegedaan. Navraag wees uit dat de naam moet luiden: M. v. Eersel. PATER DE MEIJER KWAM THUIS. Na een verblijft van 10 jaar in de Missie van Chili, kwam pater de Meijer zaterdag 21 maart in zijn ouderlijke woning in de Hoofdstraat thuis voor een welverdiende rust. Door de familieleden werd hij afge haald op Schiphol en kwam pl.m. 5 uur in de Hoofdstraat alhier aan, waar hij feeste lijk werd ingehaald. ZOMERAVOND-COMPETITIE. Het bestuur van de Zomeravond-compe titie voetbal voor Raamsdonksvecr en om streken, treft weer haar voorbereidingen voor het a.s. seizoen. Gezien het grote suc ces van 't vorig jaar, is het wel zeker dat vele clubs ook dit jaar weer zullen mee doen. In „Limaja" te R'veer werd vrijdag een vergadering gehouden, waarop de afge vaardigden der verenigingen zich konden opgeven. Sociale Interacademiale congresseerde op de Klinkaert. De Nederlandse Federatie van Uni versitaire Studieverenigingen in de Sociale Wetenschappen hield van 18 tot 20 maart een congres op 't kam- peercentrum De Klinkaert. De inlei ders op dit congres waren: prof. F. J. H. M. v. d .Ven, die sprak over 't arbeisconflict, dr. D. Horringa, die sprak over het conflict in de onder neming, en prof. dr. A. C. Voogs met als onderwerp: ruimtelijke proble men van het conflict. Drs. J. Th. C. Thurlings sprak over de psychologi sche benadering van het sociaal con flict, en drs. R. A. de Moor behan delde de sociologische achtergronden van het conflict. De deelnemers aan het congres maakten een tweetal excursies, één naar de Verolme scheepswerf in Heusden en één naar Lips N.V. in Drunen. De opening en sluiting van dit congres, dat in het teken stond van het conflict, vond plaats in de Hogeschool te Tilburg. Dit was het achtste congres van deze federatie. Gemeentelijk plan voor zelfbouwers in 1959. Door het gemeentebestuur alhier is ,naar wij vernemen, een bouwplan gemaakt voor zelfbouwers in 1959. Het is bekend, dat in Drunen in 1959 slechts 18 woningwetwoningen mag bouwen, terwijl het woningtekort 360 bedraagt. Een van de middelen om het grote woningvraagstuk mede op te lossen, is daarom particuliere bouw. De gemeente Drunen heeft nu een bouwplan opgesteld om deze zelfbouwers te helpen, door tegen 'n lage bouwprijs een eigen woning te verkrijgen. Een plan dat men van harte mag toejuichen, daar het ook past in het streven naar eigen wo ningbezit. De te bouwen woningen, dubbele ofwel enkele, hebben een inhoud van 283 en 289 m3. De stich- tingskosten bruto .zonder premie is 15.760.inclusief grondprijs en alle bijkomende kosten. Hierop wordt een rijkspremie gegeven van totaal 4750.De netto stichtings- kosten zijn dus 11.010.—. Op deze netto stichtingskosten wordt een hy potheek verstrekt van 90%. Voorwaarde is, dat de woningen worden gebouwd in 't uitbreidings plan Oost. Voor het realiseren van dit bouwplan zelfbouwers 1959 is een minimum aantal deelnemers no dig van twintig. Gezien de nog steeds heersende woningnood en het feit dat de particuliere bouw in Drunen altijd zeer belangrijk is ge weest ,mag verwacht worden dat dit aantal zeker overschreden zal wor den. In verband met de Goede vrijdag zal de E.H.B.O.-cursus deze week vrijdagavond geen doorgang vinden. Aanrijding. Onze dorpsgenoot A. Knippels reed zaterdagavond met zijn volkswagen op de Bosscheweg, achterop een melkwagen. Hoewel de melkwagen goed verlicht was, is Knippels waar schijnlijk door de zware mist, die plotseling was komen opzetten, mis leid. De volkswagen werd zwaar be schadigd en de bestuurder liep dus danige verwondingen op, dat over brenging naar het ziekenhuis in Den Bosch noodzakelijk bleek. Eerste aardbeien. Deze week werden op de veiling te Drunen de eerste aardbeien aan gevoerd. De aanvoerder was de tuin der C. Volkering uit Dussen. De han del betaalde voor deze uitzonderlijk vroege primeur 21 ct. per stuk. Agenda. Maandag 23 maart 4.308.30 uur: Drunense Balletschool, Hoge Braken; 7.30 uur: T.T.V.D. trainen, Grote straat 8; 8 uur: clubavond „Steeds Hoger". Dinsdag 24 maart 7 uur: trainen R.K.D.V.C.-senioren; 8 uur: voorlichtingsavond huishou delijke artikelen, Hoge Braken; 8 uur: jaarvergadering Veilingver- enigin „De Langstraat", Gez. Els- hout; 8 uur: clubavond O.O.S., café v. d. Geit. Woensdag 25 maart 8 uur: Jiu jitsu ,café Klerks; 7.30 uur. bibliotheek, Hoge Braken; 8 uur: film: Mon Oncle, Hoge Bra ken; 8 uur: clubavond O.O.O., café Els- hout; 8 uur: D.V.P., café Klerks; 8 uur: Prins Bernhard, hotel Royal; 8 uur :Nooit Gedacht, café v. d. Geit. Tafeltennisnieuws. TTVD 1 en TTVD 2 hebben 't kam pioenschap, na de overwinningen van zaterdag j.l., voor het grijpen. De uitslagen zijn: TTVDSchachers 4 82 Jeep 2—TTVD 2 3—7 TTVD 3Schootingstars 1 46 TTVD 4—Jeep 3 1—9 TTVD jeugd—Jeep jeugd 28 In zaal Thalia kwam j.l. vrijdagavond de oranjever. „Oranjehuis" bijeen, of liever gezegd alleen het bestuur, want van de le den had niemand het de moeite waard ge vonden deze vergadering te bezoeken. Een en ander werd door de voorzitter, notaris van Gurp, ten zeerste betreurd. Het financieel jaarverslag gaf een batig saldo te zien. Na voorlezing der verslagen bracht de voorzitter dank aan de scheiden de penningmeester, de heer A. Thomas, die 14 jaar voor het Oranjehuis werkzaam is geweest. Namens de overige bestuursleden werd het woord gevoerd door de heer Hop staken. De aftredende bestuursleden, de heren Hopstaken en Vugts, werden beiden her kozen. Ten slote ging men over tot het in grote lijnen vaststellen van het programma voor de a.s. Koninginnedag. WEDEROM JUBILEUM BIJ ANDRE VAN HILST N.V. In de grote zaal Thalia alhier werd vrij dag en zaterdag j.l. een zeer interessante kinderwagen- en naaimachine-show gehou den door de firma's D. v. d. Hout, St. An- toniusstraat en M. Mandemakers, Sprang- seweg. De nieuwste kinderwagens en wandelwa gens van de Mutsaerts en Van Delft fabrie ken waren er getoond. Het was een uitgele zen collectie welke haar intrede heeft ge daan op de laatste jaarbeurs te Utrecht. Toonaangevend waren de leuke wiegen die aardig bekleed waren, ledikantjes en com modes, alsmede een mooie serie kinder stoelen en boxen in diverse uitvoeringen. Een bijzondere service verleent de fa. v. d. Hout bij eventuele bestellingen als een nieu we wereldburger verwacht gaat worden. Een pracht serie nieuwste naaimachines, van de eenvoudigste tot de meest luxueuse modellen waren aanwezig. Een demonstratie werd gehouden met de vol-automatische zig-zag- en huishoudelijke machines. Op eenvoudige wijze kunnen apparaatjes wor den aangebracht op alle machines om zjg- zag-werk te verrichten. Kortom de Singer- service was hier op zijn best. Al bij al een prachtig geslaagde show, die veel huis vrouwen heeft bekoord. SAMENGESTELDE WED STRIJD OP LANDGOED „PLANTLOON". Gevonden mil. baret; passer en vulpen; herenvest; rode step; automatische schroe- vedraaier; zilveren rozenkrans, groene da mesvulpen; dop benzinetank auto. Verloren: schakelarmbandje, paar glacé handschoenen; zwart damesbontmutsje; roodbruin lederen portefeuille; rol geel leer; step; hond. AGENDA. Maandag en woensdag Musis Sacrum: 8 uur: „Een kind ver dween", 14 jaar. Luxor: 8 uur: „Jailhouse Rock", 14 jaar. Woensdag Cantine Timtur, 8 uur: Repeitie gehele Waalwijks Orkest, woensda?: DONGEN 2 - RKC, 2-8. In de vijfde competitiewedstrijd hebben de dames van RKC, Dongen weer een flin ke nederlaag toegebracht, onder prima lei ding van de scheidsrechter hebben de da mes van Dongen en RKC voor de 2e maal in deze competitie elkaar gemeten. Over het geheel was RKC het sterkste. Ruststand was 0-6, eindstand was 2 - 8 in het voor deel van RKC. Dames, ga zo voort; 5 gespeeld en 1 ver loren, dus 4 wedstrijden gewonnen. Maandagavond trainen om 8 uur. Met diepe droefheid geven wij U kennis, dat, na voor zien te zijn van de H.H. Sacramenten der Sterven den, op 21 maart te Brus sel is overleden onze dierbare Heerbroer en Heeroom de Zeereerw. Pater LOUIS DUMOULIN Priester van de Sociëteit van Jezus, in de leeftijd van 67 jaar. Oisterwijk: Eerw. Zr. M. Generosa (M. Dumoulin) Waalwijk: D. Dumoulin A. de Bont-Dumoulin J. de Bont en kinderen De plechtige uitvaart zal plaats hebben in de kerk van de Gesü te Brussel op woensdag 25 maart te 10 uur. Waalwijk, Markt 6. TE KOOP prachtig eikenhouten Alles tegen zeer billijke prijs Te bevragen: Gasthuisstraat 1 1 KAATSHEUVEL WIJ HEBBEN voor Uw cocos- en vloerkleden per flacon f 1.35 Drogisterij v. Amelsvoort Aan de Markt, tel. 2286 Kaatsheuvel.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6