Sunil wast stralend wit... WITTER DAN DE WITSTE KIP en spaart uw linnenkast MODE TOP TUNE UIT ITALIË DAMES VEST in Mohair Bouclé FL 29.75 E 10 DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 27 MAART 1959 10 vanaf VRIJDAG in Waalwijk bij Ien met foto's van het feest van de 100-jarige. De avond had verder n bui tengewoon gezellig, maar ook keurig verloop. „De \Vav9V' zorgden voor opgewekte muziek, zodat de prettige stemming er onmiddellijk was en tot het laatst aanwezig bleef. Er waren voldoende consumpties en har tige hapjes, men hield 'n verlo ting, waarvoor vele prijzen door de middenstand waren beschik baar gesteld en de rest door de feestelingen zelf. Kortom, de Jan de Rooijstraat heeft laten zien, dal zij als buurt niet alleen een hechte gemeenschap vormt maar dat zij on het gebied van feesten ook van wanten weet. Er kwam natuurlijk 'n tijd van sluiten, maar wie denkt u, geachte lezer, dat als een der Kaatsten noodgedwongen naar huis ging? Nu 't zo gezegd wordt zult 11 het wel begrijpen. Ja, dat was inderdaad... Nieske zelf. DE EFTELING GAAT WEEK OPEN. Er is de laatste weken in „De Efteling" weer onder hoge span ning gewerkt. Niet dat gedurende de wintermaanden de tijd in een dolce far niente, wordt doorge bracht, want deze rustperiode is de tijd, waarin de verschillende attracties en materialen hun gro te revisie krijgen, maar de we ken voor de opening moet alles weer in bedrijf gesteld worden en de grote verscheidenheid van benodigdheden in de gigantische speeltuin en in het magische sprookjesbos met zijn minutieus werkende technische installaties vragen vele handen en een ver trouwde, verantwoorde toewij ding. En als dan maart zijn buien brengt, al hebben ze dit jaar geen maartse kuren, dan wordt het gevaar groot, dat tijdnood gaat oreigen. Maar... met de jacht- koorts, waaronder gewerkt wordt, is ook de achtste opening met Pasen weer een feit. Doornroosje, de schone slaap ster, ligt weer rustig te sluime ren in net kasteel, terwijl de kok met zijn hulp bij het spit staat te snurken, alsof er niets gebeuren kan. De rode schoentjes dansen weer over de glazen dansvloer; de Chinese nachtegaal fluit weer de bloemen in bloei, kortom het gehele sprookjesbos ademt weer leven en beweging. De grootste meest fantastische attractie, zal ook dit jaar „De Vliegende Fa kir" wél blijken te zijn, die geen slangen, maar tulpen bezweert, die zich bij duizenden, op tonen van zijn 1 luit. uit de grond laten lokken. De Fakir zelf beweegt zich daarbij op een vliegend ta pijt hoog door de lucht van de ene toren naar de andere, om maar steeds zijn to verspel met de tulpen te soelen. Iets geneel nieuws is „Holle- Bol le-G ijs" een veelvraat, die al maar door alles wat hem gepre senteerd wordt opslokt in zijn onverzadelijke muil, steeds dank- je zeggend, voor wat hem wordt toegediend, 't Is een lumineus idee geweest, de jeugd hierdoor tot het werk van papierprikker te stimuleren. De gigantische speeltuin met speelbad, met poppentheater, met kinderspoor-emplacement, draai- en zweefmolens, glij- en draaibanen, de leggende kip en de strekkende ezel, de ponny- baan en rollende tonnen, kortom met alles, wat een kinderhart maar van een speeltuin kan ver langen, wacht weer in kleuren1 opgefrist, de op spel beluste jeugd. De «r< )e grote engelse tuin presenteert zijn eerste lentebloempjes en wacht de koestering van de vroe ge lentezonstralen af. En laat het dan nog te vroeg zijn voor de echte watersport, ook de kano- en roeivijver ligt te wachten. De roeiboten geheel op- gekalefatert en het kanoboten- materiaal geheel vernieuwd. En als dan over een paar we ken ook 't hypermoderne zwem bad weer gaat geopend worden, dan zullen de bezoekers ver baasd staan over de voltooiing van niet minder dan 80 nieuwe cabines, die een oplossing zulen brengen voor de steeds stijgende groei, die deze watersport bij uit stek hier in een paar jaren ge noten heeft. De poorten gaan open; DE EFTELING wacht U. Jan Tuerlings. STRAATVERLICHTING. In de Hoofdstraat, Dr. v. Beur denstraat, Peperstraat en de An- toniusstraat is men doende de bestaande verlichting (overspan ningen) te vervangen door licht masten, welke zijn voorzien van t.l. buizen. Het werk wordt uit gevoerd door de N.V. Netten- bouw te Amersfoort. De t.l. buizen bevatten 3 buizen per mast. Dit systeem biedt de mogelijkheid, dat een buis de ge hele nacht blijft doorbranden. Voorheen werd de verlichting ge deeltelijk 0111 11 uur gedoofd. Deze verandering is, op grond van dit onderdeel, al een belang rijke verbetering. De nieuwe ver lichting is in enkele straten reeds in werking. BALLONWEDSTRIJDEN. Naar wij vernemen bezorgt de 'ost nog regelmatig kaarten bij „inderen, welke verzonden zijn door vinders van de ballonnen, die bij gelegenheid van de vie ring van de 100-jarige waren op gelaten. Niet alleen uit België, maar zelfs uit Frankrijk Amiens kwamen deze binnen. Zeer waarschijnlijk zal tot zeker half april gelegenheid bestaan 0111 terugontvangen kaarten bij de scholen in te leveren. AGENDA. Apollotheater: zaterdag 28 maart 8 uur en zondag 29 maart (5 uur en 8.30 uur: „Je komt er wel uit" alle leeftijden. Maandag 30 maart 6 uur en 8.30 uur: „De slag om Arnhem": 14 jaar. Zaal Smit: maandag 30 maart 930 uur: Jubilcumbal van de ta- feltennisver. NVR, i.v.m. 10-ja- rig bestaan. I)e Efteling: zondag 29 maart: Opening natuurpark „De Efte ling". Voetbal: maandag 30 maart: DESKCorn. Boys. ZONDAGSDOKTERSDIENST. Op zondag le Paasdag wordt de praktijk van de doktoren Raaijmaakers te Kaatsheuvel en de Vries te Loon op Zand waar- genomen door dr. Wijtenburg, Hoofdstraat 4, Kaatsheuvel, tel. 04107-2550 en op 2e Paasdag die van dr. Wijtenburg en dr. Raaij maakers door dr. de Vries te Loon op Zand, van Rijckevorsel- straal 0, tel. 04106—250. KAATSHEUVEL DOKTERSDIENST. Loon op Zand Geboorten: Josephus P M zv A Verboven-van Beek Bartholo- ineus A J zv Z van Pelt-van der Vlies Wilhelmina M E M dv A Pijnenburg-Schoenmakers Johannes P II zv J Snaphaan- Remers Johanna C W dv P v. Wanrooij-Siemons Theodorus G zv L Wagemakers-Damen Maria M J dv J Verhoeven-van der Loo Maria G L dv P Hor- vers-Vlamings Cornclis C J A zv J Paans-van Rijswijk Jo hanna P M dv M Groenendaal- Vastré Monica A M dv A van Vuet-Meijers Martinus J zv H j van Beers-de Wit Cornelis G J zv C Zwaans-van der Staak Johanna J M dv W van de Ven- Laurijssen. Huw.-Aangiften: C P de Wit 27 j te Waspik en A van der Meijden 32 j alhier JA Oomen 20 j te Oosterhout en C A Darnen 24 j alhier H M C Vermeer 32 j en Maria J van Beers 28 j beiden alhier PL J Klijn 27 j en u L A van Riel 25 j beiden alhier J G Harmsen 00 j te Eindhoven en C C M van Delft 58 j alhier R J van Dinteren 27 j en J L M Veraa 29 j beiden alhier P H G M Kemjneren 20 j te Eindhoven en J H L van Beek 25 j alhier JA Riemslag 25 j te Dongen en M J Koenen 27 i alhier. Overliiden: C J van de Ven, geh. gew. met Schmitz P W 80 j - M C Smid e. v. Hollants M V 76 j J van Zundert e. v. van Bragt C 88 j. Huwelijken: Th E M v. Hoorn 24 j en G W M Jansen 22 j bei den alhier. Opgenomen: Geen Afgevoerd: Geen. PAX CHRISTI BEDETOCHT. Voor de eerste keer wordt Loon op Zand ingeschakeld als startplaats voor de tweede voet tocht der pax christi beweging naar Den Bosch. Dit is een drie daagse bedevaart, die gehouden wordt door de leerlingen van de eindexamenklassen der middel bare scholen. Vanuit een vijftal plaatsen wordt gestart om zo groepsge wijs naar Den Bosch te gaan. El ke groep krijgt een gesprekslei der toegevoegd, welke de opgege ven gesprekspunten tijdens de tocht zal leiden. Zoals gezegd is nu ook Loon op Zand als begin punt gekozen. De deelnemers en deelneemsters zullen om pjm. 0.30 uur te Loon arriveren. Het ligt in de bedoeling om de bede vaartgangers te ontvangen op 'n waardige wijze in de parochie kerk. Om 7.30 uur heeft de ver broedering plaats met de plaat selijke bevolking. Na afloop wordt gezamenlijk gebeden en gezongen, waarna zij worden ondergebracht op be paalde adressen. Wat de verbroe dering betreft zal een beroep ge daan worden op enige verenigin gen ter plaatse, wat het zijn is nog niet bekend, doch het be stuur der Pax Christi beweging vertrouwt er op dat de deelne mers iels zullen opsteken uit het dagelijks leven der plaats waar zij verblijven. Als dus een beroep wordt ge daan, werkt dan spontaan mede;. O.L. Vr. van Den Bosch zal 't ze ker belonen. AGENDA, zondag 29 maart: Doktersdienst: dr. Wijtenburg, 041072550, Kaatsheuvel. maandag 30 maart: dokters- dienst: dr. de Vries, 04106250, Loon op Zand. dinsdag 31 maart: zaal parochie huis 25 uur, ontspanning ouden van dagen. Berndijk LEDENVERGADERING Groene Kruis Sprang-Capelle "J'ïtLCïr. Hier is met Sunil gewassen,dat hemelsblauwe Sunil, waarin al 't wasgoed stralend wit wordt, werkelijk stralend wit! Bleken en blauwen kunt u zelfs vergeten, met Sunil hebt u min der waswerk, minder te wrin gen, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was doet,blijft alles veel langer nieuw, ook wasmachine en wringer varen er wel bij Neem meteen het voordelige reuzenpak Kaatsheuvel Zaterdagmiddag en zondag a.s. wordt de praktijk van dokter Winkelman te Sprang voor spoedgevallen waargenomen door dok- ter K. van Tuijn, Rozenstraat 48 te Kaats heuvel, tel. 04167-2006. PRIESTERFEEST. Voor de tweede maal tijdens het bestaan van de parochie Berndijk gaat deze een priesterfeest vieren. In juli van 1954 was 't Pater J. Donders, die geheel Berndijk ver heugd deed zijn. Nu, reeds vijf jaar later, heeft Berndijk het grote voorrecht een twee de priesterzoon in haar midden te zien. Pater Pancratius, zoon van hoofdonder wijzer van Eeuwijk, die verbonden is aan de school van de Loonsedijk, mocht 8 mrt. j.l. in zijn klooster te Weert zijn priester wijding ontvangen. Tweede Paasdag om half 11 zal Pater Pancratius zijn eerste pi. heilige Mis opdragen in de parochiekerk van de H.H. Martelaren van Gorkum. Het spreekt vanzelf dat het feestcomité dat voor deze bijzondere gebeurtenis ge vormd werd, al zijn krachterr-heeft gegeven aan de voorbereiding van dit feest en on- getwijfeld wordt het tweede Paasdag in voor Pater v. Eeuwijk èn voor zijn familie en tevens voor geheel Berndijk een onver getelijke dag. Het feestcomité wordt gevórmd door de heren C. Labée, H. Snoeren, P. Smul~- ders, M. v. d. Hout, J. van Amelsvoort, M. de Jong, J. Verschuren, A. Soeterboek, W. van Kuijk en M. de Haar. Het programma voor die dag is als volgt: 9.30 uur afhalen van de neomist bij A. Doevendans aan de Antoniusstraat. 10.30 uur aankomst aan de kerk, waar een welkomstwoord zal worden gesproken door de Zeereerw. heer Pastoor. Daarna Solemnele Hoogmis met assis tentie. Ver. Het Groene Kruis was) bereid gevon den ons nieuw gebouw officieel te openen. De overige bijzonderheden worden uiter aard nog nader bekend gemaakt, want van zelfsprekend zal aan belangstellende leden de gelegenheid worden gegeven ons nieuw gebouw te bezichtigen. Of dit ook op de 18e april kan plaats vinden of een week later, zal nog nader worden bezien. Ik heb wel een prettige ervaring gehad, waaruit mij bleek, dat er onder de leden zijn, die bijzonder met het wel en wee onzer afde ling meeleven. Gistermorgen op mijn spreekuur ten raadhuize ondervond ik deze prettige ervaring, die ook nog voor de overige bestuursleden nieuw is. Iemand, waarvan ik de naam hier niet mocht noe men, kwam mij n.l. zeggen, het zo bijzon der op prijs te stellen, dat er nu zo'n mooi Groene Kruisgebouw gekomen is en dat dit toch zo'n goede instelling is voor de volksgezondheid en in 't algemeen belang. De vader van die persoon had bij de op richting van onze afdeling hard medege werkt en daarom werd het zo op prijs ge steld, dat het onder leiding van ons be stuur zo goed ging met de vereniging. Ofschoon het op zichzelf al prettig is als men zo plotseling bemerkt, dat dit werk het medeleven ervaart van de zijde der leden van de secretaris. Uit het jaarverslag halen wij enkele passages aan, welke van belang zijn om hier meer openbaarheid aan te geven. De secretaris zegt o.mT: Is het doel van Uw aanwezigheid hier het welzijn van uw Groene Kruisvereniging? Bent U lid, tot het welzijn van de vereni ging? Neen, het welzijn van Uw vereni ging is niet ons doel, maar een middel, om een meer afgelegen doel te benaderen, na melijk, een optimale gezondheidstoestand van de ingezetenen, die wonen in het werk gebied van de vereniging en in samenwer king met andere verenigingen, de beste ge zondheidstoestand van ons Nederlandse volk. Wilt U dit doel bereiken, dan moet U het middel aangrijpen, dat daartoe ge- eigend is. Daarom is het goed, dat U lid bent van onze Groene Kruisvereniging. En als hier iemand is, die toevallig geen lid is, dan is het zeer goed dat hij hier is, dan kan hij nu vanavond nog lid worden. Ons doel in 1958 was toch niet alleen de stichting van een nieuw wijkgebouw? We hebben getracht het middel te doen verrij zen om ons doel beter te kunnen bereiken.. De heer Waverijn vervolgt in een verder gedeelte als volgt: Het is verre van mij vanavond reclame te maken voor het Groe ne Kruis. In 1958 werd er naar gestreefd De voorzitter dankt de heer Wavcrijn voor zijn keurig en uitvoerig verslag, welke woorden van de voorzitter werden onder streept door de aanwezigen met een harte lijk applaus aan het adres van de heer Wa verijn. Het voglende punt, de behandeling der rekening over 1958, bracht geen opmerkin gen aan het adres van de penningmeester en de kascommissie kon dan ook bij monde van de heer Faro mededelen, dat alle be scheiden van de penningmeester in orde waren bevonden. De begroting voor het jaar 1959 werd eveneens zonder op- of aanmerkingen goed gekeurd. Tot leden der kas-controle-commissie voor het jaar 1959 werden benoemd de hc ren H. E. Spierings en G. voor de Poorte. De voorzitter stelde vervolgens aan de orde het voorstel tot contributie-verhoging. De oprichting van ons nieuwe wijkgebouw en enkele andere zaken maken het noodzake lijk, aldus de voorzifter, dat wordt overge gaan tot contributieverhoging. Geen der aanwezigen maakte bezwaar te gen dit voorstel, zodat de contributieverho ging met één gulden per jaar, ingaande 12.30 uur Gelegenheid voor de paro chianen om de neomist te feliciteren in het patronaat, waarbij het parochiegeschenk door de voorzitter van het comité wordt aangeboden. 3 uur Plechtig Lof met assistentie, waar na een dankwoord van de neomist. 6 uur Serenade door Harmonie St. Jan aan het ouderlijk huis van Pater Pancra tius, Loonsedijk. Tot slot een vriendelijk verzoek aan de parochianen die in de te volgen route wo nen. Steek allen de vlaggen uit, als bewijs van oprecht medeleven. De vereniging „Het Groene Kruis" voor Sprang-Capelle en het aangrenzend prot. gedeelte der gemeente Loonopzand, hield op 24 maart j.l. een algemene ledenverga dering in het stationskoffiehuis van de heer P. Pruijsers. Deze vergadering stond weer onder lei ding van de voorzitter der vereniging, de E.A. heer A. Smit, burgemeester van Sprang-Capelle. Te ruim 7.30 uur opende de voorzitter deze algemene ledenvergadering en sprak de vergadering als volgt toe Dames en Heren, Het is mij een buitengewoon voorrecht zelf weer in de gelegenheid te zijn de alge mene vergadering van onze plaatselijke af deling van het Groene Kruis te mogen leiden, na daartoe een tweetal jaren niet in de gelegenheid te zijn geweest. Graag breng ik dank aan de 2e voorzitter, de heer Kerst, die mij gedurende mijn afwezigheid verving. Ik heet U allen welkom op deze jaarver gadering, die voor de laatste maal gehou den zal worden buiten ons eigen wijkge bouw, want in de toekomst zullen we ook onze algemene vergaderingen op eigen grond en in eigen huis kunnen houden. Een ogenblik hadden we nog gedacht nu reeds deze vergadering in eigen gebouw te kun nen houden, doch zoals dit gewoonlijk gaat, komen er in 't laatst nog allerlei kleine strubbelingen en karweitjes, zodat dit nog niet kon. Wel kan ik U nu reeds medede len, dat de opening van ons gebouw zal plaats vinden op zaterdag 18 april a.s. Tot ons groot genoegen hebben wij de Geneeskundig Inspecteur van de Volksge zondheid voor Noordbrabant Dr. Beijerman (zoals U weet geen onbekende voor ons, daar hij jarenlang voorzitter van de Prov. SUN 12.510 en der bevolking, werd dit nog meer ge accentueerd toen mij dit briefje van f 100 werd overhandigt als blijk van waardering voor de totstandkoming van dit werk. Ik overhandig dit bedrag dan hierbij aan de penningmeester en spreek de hoop uit, dat hij nog veel van die extra giften in ont vangst mag nemen. Onze secretaris geeft altijd een uitge breid jaarverslag, dus is het zaak, dat in het openingswoord van de voorzitter en in het jaarverslag van de secretaris niet de zelfde zaken worden opgesomd of behan deld. Ik beperk me dan ook maar tot en kele algemene opmerkingen en constateer, dat dank zij de plichtsbetrachting van de zusters, dank zij het invallen van Zuster Dekkers voor de ziek geworden Zuster van Thiel, die inmiddels is hersteld, de zaken goed gelopen hebben, wat ook geldt voor de zaken van de secretaris en de penning meester, die altijd een leeuwenaandeel in het werk verrichten en waarvoor een spe ciaal woord van dank op zijn plaats is. De vervanger van de heer van Nieuwenhuijzen, de heer Michaël, die pas een geheel nieuw kaartsysteem heeft ingevoerd, vat zijn werk als penningmeester als een persoonlijke hobby op en daarbij kan ons werk slechts welvaren. Tenslotte moge ik nog een enkele opmer king maken omtrent de contributieverho ging, welke het bestuur voorstelt. U begrijpt dat zo'n groot nieuw gebouw ook extra en meer kosten met zich brengt en daarom heeft het bestuur voorgesteld de contributie met één gulden per jaar te ver hogen. Ook al wordt deze verhoging aange nomen, dan nog heeft onze afdeling de laagste contributie van alle afdelingen, als U weet, dat dit op vele plaatsen acht, tien of meer gulden bedraagt. Ik hoop dan ook, dat door deze geringe verhoging geen be dankjes voor het lidmaatschap zullen bin nenkomen, dat eenieder hiervoor begrip zal tonen en dat voor zulk een mooi nieuw gebouw graag een kleine verhoging zal wor den opgebracht. Met deze woorden verklaarde de voor zitter deze algemene ledenvergadering voor geopend. De secretaris der vereniging, de heer J. Waverijn, verkreeg hierna het woord om de notulen te lezen van de algemene leden vergadering van 27 maart 1958, welke on veranderd worden vastgesteld en onderte kend, onder dank aan de secretaris voor het werk besteed aan het opmaken dezer no tulen.. Het volgende punt hetwelk de voorzitter aan de orde stelde was het jaaroverzicht ook weer die voorlichting te geven, die het doel in zichzelf draagt. De beide in dienst der vereniging zijnde zusters deden aan propaganda. 155 bezoe ken, dat is 3 a 4 per week geweest, werden gebracht bij moeders om met hun kinderen naar het consultatiebureau voor zuigelingen te komen. Het is niet gezegd, dat alle moe ders met hun kinderen een bezoek hebben gebracht aan het consultatiebureau. Maar dank zij die propaganda werden in 1958 weer 147 zuigelingen ingeschreven. En zo heeft de vereniging in samenwerking met de kinderarts, in 1958 maar liefst 291 zui gelingen in zorg gehad. Goede voorlichting op zich kan blijvende vruchten afwerpen. Het bewijs hiervan? Wel, als de zuigeling eenmaal kleuter is ge worden, dan is de gang naar het kleuter- bureau een vanzelfsprekendheid geworden. Nieuw ingeschreven kleuters in 1958 ten getale van 112. Totaal in zorg gehad aan kleuters in 1958, 308 stuks. Daarna wordt de kleuter gevolgd als schoolkind. Ook dan is hij nog niet ontsnapt aan de aandacht der zusters, omdat, waar nodig, gelijk in 1958, huisbezoeken worden gebracht, schoolkin deren worden bezocht en besprekingen ge voerd met de schoolarts. Het is altijd nog beter te voorkomen dan te genezen. De voorzorg voorkomt zorg. In zake de verpleging merkt de heer Waverijn in zijn verslag dan het volgende op. In de maand mei hadden de zusters 48 patiënten te verzorgen. In de maand sep tember 28 en gemiddeld een 37 tot 48 per maand. Deze ziekenzorg vergde een totaal van 4707 bezoeken voor verpleging. Ook de t.b.c. had nog geregeld de aandacht van de zusters. In januari stonden 20 t.b.c.-pa- tiënten ingeschreven. Het aantal bezoeken over 1958 aan de patiënten bedroeg nog ruim 200. Het zou teveel zijn, aldus de heer Wave- rijn, als ik nu nog ging uitweiden over de verschillende werkzaamheden, verband hou dende met de kankerbestrijding, de rheu- mabestrijding, de zorg voor lichamelijk ge handicapten, de geestelijke volksgezondheid en de bejaardenzorg. Het verslag ging verder nog nader in op de polio-inëntingen. De heer Waverijn besloot dan zijn verslag als volgtBedenk dit, dat het altijd nog be ter is iets voor het Groene Kruis te doen, en er op welke wijze dan ook iets aan te geven, dan er hulp van te moeten ontvan gen. Door de instandhouding van onze ver eniging zullen we gemakkelijker de doel stelling, de optimale gezondheidstoestand voor allen, kunnen verwezenlijken. 1960, met algemene stemmen werd aange nomen. Het agenda-punt, bestuursverkiezing, le verde ook geen moeilijkheden op en de af tredende leden t.w. de heren Kerst, Wa verijn, Michaël en van Campen, werden met algemene stemmen herkozen tot lid van het bestuur. Wel werd de suggestie gedaan er zorg voor te dragen, dat een volgende maal niet secretaris en penningmeester tegelijk aan de beurt van aftreden zijn. Bij de sluiting der algemene vergadering bracht de voorzitter dank aan de leden voor hun opkomst, doch deelde nog mede, dat hij in verband met de ingebruikname van het nieuwe gebouw, nog een suggestie wilde doen, n.l. om te komen tot de aanmelding van een aantal vrijwilligsters om het nieu we gebouw schoon te maken. Het zou ten zeerste op prijs worden gesteld indien een aantal dames zich beschikbaar wilde stellen om geheel vrijwillig mede te werken tot het schoonmaken van het gebouw. Staande de vergadernig gaven zich reeds enkele da mes op. Zij die mede willen werken om het nieuwe Groene Kruisgebouw schoon te maken, kunnen zich opgeven bij de navol gende adressen, mevr. Waverijn, School straat 24, mevr. Rempt, Raadhuisstraat 121 en mevr. van der Laan, Kerkstraat 39. Om uit te rusten van de spanning tijdens de vergadering werd na afloop de film „Honderd mannen en één meisje" vertoond. Deze filmvertoning werd door de vergade ring zeer op prijs gesteld. Een woord van dank aan het adres van het bestuur voor deze aardige geste is dan ook zeer op zijn plaats. TAFELTENNISVER. N.V.R. Uil 'f J JI71' Wederom behaalde zondag het eerste team een klinkende overwinning op Taxan- dria uit Oisterwijk. Alle tien de partijen werden gewonnen, zodat 10-0 het resul taat werd. Ook de dames van Luto 4 uit Tilburg werden door NVR 1 verslaan met 8-2. Door deze beide overwinningen staat NVR 1 stevig op de tweede plaats van de ranglijst. In de Mixed, het Brabants orgaan van de NTTB, werden onder de rubriek persoon lijke resultaten van de eerste kompetitie helft, mej. Jo Dingemans en Anny Klos genoemd, die zich nu bij de tien beste speelsters van hun klasse mogen rekenen.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 10