OPENT MET PASEN Sleenhof - Augustinus L C zv C A van den Broek-va nEngelen - Hed- wig dv J A Treffers-van Willigen- burg Wilhelmina M A dv A W H Trimbach-de Graaff Maria E A dv J Peters-Leermakers Georgina G dv G Janson-'t Hoofd - Maria J J B dv A P van den Hout-Luijkx - Antonius T M zv J M M de Groot- van Loon. Overleden Gene. Huw.-aangiften H J E Koekkoek 46 j en T C Slaats 38 j beiden te Waalwijk - H Mül- ler 25 j te Weinheim (D) en E C P Schake 22 j te Waalwijk - JA Beerens 27 j en T I de Peffer 23 j beiden te Waalwijk. Huwelijken Gene. Ingekomen J L E Bekkers van Breda - F J Vervoort van Culemborg - J H P Olde Olthof van Loonopzand - H Bouman van Eethen W II M van Mook van Amersfoort C Boerman en gezin van Tilburg - P J M Hen- drikx en echtg van 's-Bosch. Vertrokken M G van Groeningen naar Tilburg. een eer een dergelijke ontmoeting toegewezen te krijgen. De organisa tie van zoiets is echter geen fleuze- dreul, er komen dingen bij kijken waarvan je als gewone huis-en-tuin zwemmer geen flauw idee hebt. De gemeente doet ook al het nodige, maar omdat de liefde ook hier niet van één kant kan komen, moeten bij de zwemclub de centjes op tafel ko men. Enfin, die lotjes kosten op 25 cent na niks. En nu het gewin: ten eerste een vijfdaagse reis naar Parijs voor twee personen, ten tweede 100 en treebiljetten voor deze machtige twee kamp en ten derde een aantal ultra moderne badpakken van Dior of zo iets. Voor één kwartje kunt u dus vijf dolle dagen hebben onder de Gaulle en bovendien daarna nog meepraten met alle andere vaderlanders die in Parijs geweest zijn: de Moulin, de Tabarin, Pigalle en Montmartre en de mooie meisjes en dan de foto's in het familie-album: ,,Willem en de Blue Bell Girls", „Ali met hoed van Jean Gebin", „Willem en Ali in Jardin du Luxembourg" (genomen door heer Putjes uit Beetsterzwaag). Of voor één kwartje een badpak van een lijn en een kivaliteit dat u het alleen maar op zondag zult willen dragen. Of voor één kwartje al die Engelse en Nederlandse waterjoffers en -jonkers in het Hoefsven zien plonsen. Of niks en dat is dan toch ook geen slechte prijs, want mag je voor een kwartje wel meer verlangen? Maar kom, help die zwemclub een handje en laat die Britten zien dat we met de PvdA in de oppositie toch ook nog wel iets kunnen. Prettige Paasdagen en als u een leuk gezinspelletje zoekt, pro beert u het in deze dagen zo popu laire eieren tikken" eens. Makr de eieren van tevoren niet koken, want dan lukt het niet. De grote vreugde, die ons na de droefheid en de stilte van vandaag gaat deelachtig worden, mag in dit dagboek niet ontbreken, beste men sen de vreugde van het Paasfeest, die de vreugde van de nieuwe mens is 1 U moet dat van die nieuwe mens overigens niet al te letterlijk opvat ten, want dan komt u vreselijk be drogen uit en krijgt het Geloof mis schien weer de schuld. Willem blijft Willem en Ali Ali, ook na de feeste lijke Paasdienst van zondag. Die tanden, waarmee u zo nodig naar de tandarts moet, zullen zondag net zo slecht zijn als vandaag en het opstaan zal dinsdag even beroerd gaan als aan het begin van elke andere werkweek. En gelooft u maar niet dat u zondag neiging zult gevoelen om de armen fors te laten meedelen in uw aardse ivelstand. Het blijft allemaal bij het heel oude: een kwetsbaar lichaam dat nooit wil zoals wij willen en alles onder de eigen armen. En zo is het toch wel goed ook, want zou Willem nu werkelijk wel een ander willen zijn en zou Ali, ook al zit haai neusje dan ivat scheef, werke lijk wel willen ruilen met die pin-up dame van de film? Aan me nooit niet, zal het brave kind zeggen wanneer ze er even over heeft nagedacht. En gelijk heeft ze, want die nieuwe mens zit 'm niet aan de buitenkant, maar in het interieurtje. De nieuwe mens is de bereidheid om goed of beter nog dan voorheen te willen le ven. Dat lukt natuurlijk niemand van 's morgens vroeg tot 's avonds laat, elke dag weer opnieuw, maar dat is ook volkomen onbelangrijk. Die per manente bereidheid om te leven zoals God dat van ons vraagt, dat is de nieuwe mens. En in het licht van deze bereid heid mag ik dan wel uw bijzondere aandacht vragen voor de inzameling van kleding, meubilair, etc., welke op zaterdag 4 april in de parochie St. Jan en St. Clemens zal worden ge houden. Ja, er zijn inderdaad nog armen in Waalwijk die zich het hoog nodige niet kunnen aanschaffen. Je zou het niet zeggen als je zo de alge mene levensstandaard bekijkt, die toch wel aanmerkelijk hoger ligt dan zo'n twintig jaar geleden, maar het is toch heus zo, er zijn werkelijk in on ze eigen gemeenschap nog mensen wie het water tot aan de lippen staat. Dat u het niet weet vindt zijn oor zaak in het dood-simpele feit dat niemand graag met deze nood te koop loopt in een maatschappij die helaas op de eerste plaats oordeelt met materiële normen. Dus, moeders, als u dezer dagen in de schoonmaak gaat duiken en u komt dan her en der bruikbare spul len tegen die niet meer in uw interi eur of aan uw lichaam passen, leg ze dan opzij voor deze inzamelings actie. En ook al hebt u de schoon maak al achter de rug, dan zal er toch nog wel iets zijn dat u missen wilt Zoveel te mooier als u het wer kelijk MIST. Met deze kleine opwekking zou ik u willen overlaten aan de voortref felijke zorgen van de heer Paashaas (ik heb overigens nooit begrepen waarom dat beest met eieren loopt te leuren), ware het niet dat ik op nog iets uw aandacht wilde vestigen. Ja, er moet weer geld op tafel komen, maar uw naastenliefde kunt u laten zitten. U mag in dit geval lekker de materiële mens uithangen die zich af vraagt: en wat word ik er wijzer van? Morgen start de Waalwijkse Zwemclub met een loterij. De op brengst hiervan zal niet worden be steed voor de aankoop van nieuw fris water, maar zal worden aangewend voor het bestrijden van de niet ge ringe onkosten welke de organisatie van de interland-zwemwedstrijd Ne derland - Groot Brittannië in het Hoefsven in juli a.s. met zich brengt. Op deze landenontmoeting mogen we echt wel een beetje trots zijn, want het is zo dat ze daarvoor niet ieder zwembad kunnen gebruiken en het is voor een zwemclub werkelijk BURGERLIJKE STAND WAALWIJK Geboren Petronella A C dv G A van Vugt Een handelaar in schrijfmachines te Hamburg meende zijn mede mensen een genoegen te moeten doen met het verhuren van schrijfmachines. Voor 10 ct. per zes minuten kan iedereen van 'n schrijfmachine gebruik maken en zodendc zijn correspondentie of lessen afhandelen tegen een zeer redelijke prijs. Tevens hoopt de winkelier aan zijn vaste klanten uiteindelijk een schrijfmachi ne te kunnen verkopen. AUTOMATISCH SPEELTAFEL CARILLON. Men is momenteel bezig met 't aanbrengen van '11 automatische speeltafel voor het carillon in de toren van de parochiekerk, al hier. Hierdoor zal straks ieder kwartier 't carillon automatisch worden bespeeld. Al naargelang de hele, de halve uren en de kwartieren zal de bespeling lan ger en korter duren. INSTUIF. De Instuif Jong Drunen, die met Pasen een balavond op haar programma had staan heelt deze door onvoorziene omstandighe den moeten afschrijven. Er zul len voor dit seizoen voor de In stuif nog twee instuifavonden komen nl. op 5 en op 12 april. Deze beide avonden zijn bal avonden. VOETBAL. Het voetbal programma met de Paasdagen is voor DVC in het kort als volgt: DVC 1 gaat naar Virtus en DVC 2 ontvangt Eind hoven 3 thuis. Beide wedstrijden zijn 2e Paasdag 2.30 uur. AGENDA. Zaterdag 8 uur, zondag 5 en 8 uur, maandag 5 en 8 uur, dins dag 8 uur, woensdag 8 uur: „Fanfare", Hoge Braken, alle leeftijden. Maandagmiddag 2 uur: Kinder film, Hoge Braken. 2e Paasdag van 8 tot 9 uur v.m. In korven. Vredesduif, africh tingsvlucht Gilze-Rijen, cafe v. d. Geit. 11.30 uur: Vergadering volley balclub, Hoge Braken. 2 uur: schietwedstrijd Constantia banen bij Gez. Elshout. Filmjournaal ZONDAGSDIENST. Vanaf zaterdagmiddag 3 uur tot maandagmorgen 8 uur, uit sluitend voor spoedgevallen. 28 en 29 maart: Dienst: Dr. Verhaak. WIT GELE KRUIS Naar wij vernemen zal de aan besteding van 't Wit-Gele Kruis gebouw geschieden op 15 april a.s. Op het te bouwen kijkge- bouw alsmede de reorganisatie bij het Wit-Gele Kruis in Drunen en Elshout hopen wij volgende week nog nader terug te komen. BENOEMD. Tot administratieve kracht bij de dienst gemeentewerken en kantoor gemeenteontvanger is met ingang van 1 mei benoemd de heer A. Dekkers uit Vlijmen. VOLLEYBALCLUB. Door de R.K. Jeugdcentrale is reeds enige tijd geijverd om te komen tot de oprichting van een volleybalclub. 2e Paasdag na de Hoogmis zal in de Hoge Braken 'n oprichtingsvergadering plaats vinden. ALGEMENE VERGADERING VREDESDUIF. De Postduivenvereniging Vre desduif hield zaterdagavond in haar clublokaal v. d. Geit een algemene ledenvergadering ter bespreking van het vliegseizoen 1959. Drunen zal in 1959 vliegen in combinatie met Nieuwkuik, Vlijmen en Helvoirt en later ook met 's-Hertogenbosch. De eerste drie wedvluchten zullen in ieder geval niet gezamenlijk met Den Bosch gevlogen worden. Er zal dit seizoen ook gevlogen worden in de extra serie twee met 80 pet. inlek aan prijs. In deze vergad. werd ook benoemd een inkorf- commissie en een klokcommissie terwiil besloten werd op zater dagavond afrekenavond te hou den. 2e Paasdag zal de eer ste africhtingsvlucht worden ge houden op Gilze-Rijen, zondag na Pasen volgt de africhtingsvlucht op Baa'rle Nassau. Van de rond vraag werd druk gebruik ge maakt. Naar aanleiding van deze ver gadering vvihen wij er op wijzen, dat wij deze zomer de uitslagen van de wedvluchten geregeld zul len publiceren, terwijl onder de agenda steeds de tijden van in- manden en vlicgprograinma be kend zullen worden gemaakt. 11 April a.s. houdt de Vredes duif haar algemene jaarvergade ring. De leden worden er tevens aan herinnerd dat 2e Paasdag de klokken moeten worden ingele verd. DUIVENSPORT EN NCB. Naar wij vernemen heeft de Postduivenvereniging de Vre desduif alhier samenwerking ge zocht met de plaatselijke afde ling van de NCB en de Tuin- bouwvereniging in verband met zaaien en bemesten met stoffen die nadelig zijn voor de vogels. Door de NCB en Tuinbouwver- eniging is hiervoor de nodige medewerking toegezegd. ORANJEFEESTEN 1959. Het comité kinderfeesten Ko ninginnedag heeft naar wij ver nemen deze week reeds voor de eerste maal vergadert en een programma voor Koninginnedag 1959 vastgesteld. Dit programma ziet er als volgt uit: 's-morgens reveille: in de ochtend kindcr- apbade, waarna tractatie; des middags kinderoptocht en ge- costumcerde voetbalwedstrijd voor de jeugd van 14 tot en met 17 jaar en 's avonds gymnastick- deiiionstraties op het Raadhuis plein. Een zeer goed en interes sant programma. Prof. de Quay zal op 1 mei a.s. 12l/2 jaar commissaris der Koningin in Noordbrabant zijn; er zal dan een speciale Staten- zitting worden gehouden. In Gent en omgeving staak ten 50.000 arbeiders als protest tegen de sluiting van een tex tielfabriek waardoor ruim 300 arbeiders werkloos werden. De laatste 10 jaar zijn in deze streek 25 textielfabrieken gcslo- met ruim 3000 arbeiders. Een arbeider uit Arnherri heeft 10 uur onder 't zand bedol-^ ven gezeten juist met z'n hoofd er boven uit. Hij is tenslotte nog gered kunnen worden. Prinses Beatrix zal de Hud- sonfeesten in Amerika bijwonen en 'n ere-doctoraat in ontvangst nemen. In ons land zal mei I960 'n volkstelling worden gehouden. Koning Boudewijn van Bel gië brengt in juli a.s. een offici eel bezoek aan ons land. DE VLIEGENDE FAKIR HOLLE-BOLLE-GIJS U KUNT NIET ALLES WETEN I Een oliejas die kleeft of afgeeft, I moet behandeld worden met vloeibare was. Zo nodig her halen. Vlekken in een tapijt verdwijnen veelal door behandeling met magnesiumpoeder. Daarna uit kloppen. Krakende stalen matrassen die nen af en toe ingesmeerd te worden met vaseline. Valse plooien in leren jassen kunnen verwijderd worden door stomen boven een ketel. Tijdens het stomen het leer oprekken. Na deze behande ling tijdens het drogen soepel wrijven om harde plekken te voorkomen. Sigarettenaanstekers dienen ge vuld te worden met wasbenzi ne halfom gemengd met ter pentijn. Geen autobenzine ge bruiken. Houdt gehakt in papier verpakt even onder de kraan, dan kunt u het vlees zeer gemakkelijk verwijderen zonder een krui mel achter te laten. Zfjn uw glasgordqnen gekrom pen na het wassen, torn de bo venzoom dan los en zet er een valse zoom aan met gebruik van een stuk verbandgaas. (Nadruk verboden). Extra aanbieding prima PLASTIC EMMER 10 liter met maatverdeling, versterkte onderrand, roestvrij hengsel Vele leuke cadeautjes op luxe en huishoudelijk gebied, voor verjaardagen, verlovingen, etc. bij: STRIJK Stationsstraat 44 - Waalwijk REDACTIE. DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN VRIJDAG 27 MAART 1959 ISO HA UVINSVREUGOE Ui CFUIING IS COMPLEET MET EEN: HOED in de nieuwste kleuren, glad, ruigharig vanaf 9.75 tot 52 50 OVERHEMD gewoon, non iron of uit de nieuwste wonder- vezels, ideaal wassen en niet strijken, ook in ruitjes, streep jes, werkjes. DAS in de modernste kleuren en dessins, ook wasbaar kreuk vrij Terlenka vanaf 3.95 SOKKEN in wol en nylon, vlette en sportieve dessins in grijs, beige en alle modetinten. SPORTSHIRT in een mooie voor- jaarstint, open of gesloten, ideaal in huis, luchtig in de zomer. ken; de intriges rond kruidenier Kocnde- ring (Herbert Joeks); de componist Altena (Ton Lutz), die de feestmars heeft gecom poneerd waarmee K. en V. de hoofdprijs moet gaan winnen en ten slotte de kostelijke race naar het concours, want er hebben zich na veel geharrewar twee Kunst en Vriendschap-fanfares gevormd, enwie het eerst komt, wie het eerst maalt. Wij willen U dit hele kostelijke ver haal niet uit de doeken doen. Gaat u er zelf naar kijken, u zult er zich kostelijk meer amuseren. „Fanfare" draait zaterdag 8 uur, zon dag en maandag om 5 en 8 uur en dinsdag en woensdag 8 uur. In het voorprogramma de prachtige do cumentaire „Glas". Toegang alle leeftijden. Fil.M. v. d. Brand-Hens Grotestraat 155 WAALWIJK MET DE NIEUWSTE ATTRACTIES Bronzen voorwerpen maakt men schoon met een zachte doek, waarop een paar druppels slaolie. De olie moet goed verwijderd worden. Vuile zwabbers maakt men schoon in een sop van synthetisch was middel. Goed naspoelen en dro- gen. Vetvlekken op behang zijn niet te verwijderen. Overplakken, ter wijl het oude papier er nog op zit, helpt niet, want dan komen de vlekken er door. Men moet dus het oude, gevlekte papier verwijderen. De muur schoon maken met tetra, daarna plakt men er een stuk papier over en dan kan men gaan behangen. Stroeve laden kunnen goed schui vend gemaakt worden door de glijvlakken eerst goed schoon te maken en ze daarna in te wrij ven met talkpoeder of met een kaars. Sousbras moeten in lauw water met zout geweekt worden. Na 't uit spoelen de sousbras wassen in lauw sop van huishoudzeep en vervolgens weer goed spoelen. Losgelaten marmeren bladen wor den eerst verwarmd en dan met houtlljm en krijt vastgemaakt. Vuile aquariumruiten kunnen wor den schoongemaakt met een mengsel van azijn en zout. Restjes bleekwater die in wasgoed achterblijven, veroorzaken extra slijtage. Deze kunnen door 't ge bruik van anti-chloor onwerk zaam worden gemaakt. Een re cept voor het maken van anti- chloor is als volgt: los 100 g hy- pokristallen op in 1 liter kokend water. Voor het onwerkzaam ma ken van restjes bleekwater neme m envan dat middel evenveel als men van bleekwater neemt. Krullende kleedjes en matjes legt men ondersteboven en spijkert de hoeken even vast. Daarna be strijkt men de onderkant met rubberlijm. Vlug werken. Vliegenvuil op houten voorwer pen kan verwijderd worden met petroleum. Geachte Redactie, Na het lezen van het verslag van de voet balwedstrijd R.K.C. - R.W.B. van j.l. zon dag, voelde ik mij terdege uit het veld ge slagen. Iets wat voor U misschien niet, maar voor mij zeer begrijpelijk is! Inderdaad geef ik toe, dat ik mij na tic rust heb schuldig gemaakt aan enkele on- sportiviteiten, maar het „wegvegen" van een speler, op de manier, zoals Uw ver slaggever dat doet in het bovengenoemde verslag, is toch wel zeer onjuist, en verre gaand! Het is zelfs typerend, dat alleen van mijn overtredingen, het lezend publiek volledig op de hoogte wordt gebracht; (ofschoon iets dergelijks, dikwijls, en vanmiddag zéker, in het vuur van het spel gebeurd, zonder on sportieve bedoelingen) doch met geen letter wordt gesproken, over een speler van de tegenpartij, die zijn tegenspeler openlijk na trapt, en wel degelijk bewust! Bij zoiets vallen mijn overtredingen in het niet!? Enfin, Geachte Redactie, dit is niet de eerste keer, dat door een ontactische weergave van een wedstrijd, de pen van Uw reporter in beroering wordt gebracht 1 Hopende, dat mij dergelijke blamages in de toekomst gespaard mogen blijven, teken ik, met dank voor de plaatsruimte, De rechtsbuiten van R.W.B. J. Wijtvliet. FILMJOURNAAL. „FANFARE". Een bijzonder vrolijke en geestige, en voor ons ook de beste speelfilm uit onze nog bescheiden vaderlandse filmhistorie, vervaardigd naar het door en door Neder landse scenario van Jan Blokker en Bert Haanstra, welke laatste ook de regie voert. Het verhaal speelt zich af in het lande lijke en waterrijke Lagerwierde (Giethoorn), waar zich een kostelijke geschiedenis vol trekt rond de Fanfare „Kunst en Vriend- shcap". Noch de kunst, noch de vriend schap komen in dit muziekgezelschap aan hun trekken, want de fanfare is in een ern stige impasse geraakt en de vriendschap krijgt een danige knauw, doordat men zich in de boezem van het gezelschap gaat af vragen wie daar nu eigenlijk schuld aan is. En zo vormen zich twee partijen enerzijds de groep Krijns, die zich er wel van be wust is, dat Krijns (Bernard Droog) steeds bij dezelfde passage 'n vals nootje op zijn hoorn produceert en daarmede het hele effect verknoeit, maar die toch ook vindt dat Geursen (Hans Kaart) daarom niet zo hatelijk hoeft te lachen; en aan de andere kant de groep Geursen, die vindt dat Krijns maar eens wat meer moet studeren. Het toeval wil dat de beide rivalen caféhouders zijn, zodat het hele dorp in de twist slechts concurrentiestrijd ziet. Daar tussenin zit burgemeester van Og- ten (Johan Valk), die als ere-voorzitter van Kunst en Vriendschap alles in het werk stelt om van Ged. Staten een subsidie los te peuteren voor de fanfare. Maar juist als de heer Zwaansdijk (Dio Huysmans) als afgevaardigde van het hoge college eens komt luisteren wat K. en V. ervan terecht brengt, barst de ruzie in alle hevigheid los Daar zit ook tussen de veldwachter Dou- we (Wim van den Heuvel), die enerzijds verliefd is op de knappe dochter van Geur sen, Marije (Ineke Brinkman) en anderzijds van Krijns een woonark wil huren, wanneer het huwelijk met Marije eenmaal een feit is Verder zijn daar nog de charmante Lies (Andrea Domburg), die door geen vrouw wordt vertrouwd, omdat hun mannen al lemaal naar die stadse juffer lopen te Ion- Onze verslaggever heeft niets anders ge daan dan de onsportiviteit gesignaleerd die de heer W. zelf toegeeft. Van „wegvegen" is nergens sprake geweest. Overigens, is de heer W. er wel erg ze ker van dat de tegenpartij zich „bewust" aan overtredingen schuldig maakte, terwijl hij zelfnou, laten *-e dan maar zeg gen dat hij niet wist wat hij deed en dat het bij herhaling domweg wegtrappen van de bal bij vrije schoppen een daad van het onderbewustzijn was. Overigens, de beste garantie om in de- toekomst van dergelijke „blamages" ge spaard te blijven is: het nooit meer doen. Willen de heren correspondenten en ver slaggevers zorgen dat de berichten en ver slagen maandag, 2e Paasdag, vóór 12 uur 's nachts in de bus zitten.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 18