dag- L"*r*r*ï VROOM DREESMANN BINNEN- EN BUITENLAND woens h w' 1 26! 59 De Vluchteling BRIGADIER PIET EN DE SEMI-PR0F u prijzen ■i- Ikl ff m •v-:.......-...-. 'Wl- DEN BOSCH TILBURG - HELMOND per blik bouw daarvan is eveneens een urgen tieverklaring afgegeven. Een tweede gymnastiekzaal voor de r.k. scholen in de St. Antonius- parochie. Een urgentie-verklaring is afgegeven. De vaststelling van nieuwe partiële uitbreidingsplannen. Het ligt in het voornemen zodani ge plannen te doen opmaken, ge naamd: a. „Waalwijk-Noord" tussen Winterdijk en Provinciale Weg), b. „Laageinde" (tussen Thor- beckelaan en plan „Baardwijk"). Een verbetering van de verlichting van de Noorder-Parallelweg en het verlengde daarvan, welke verlichting voor deze doorgaande verkeersweg als onvoldoende moet worden gekwa lificeerd. Aanleg van wegen op 't industrie terrein „Elzenweg" en bij het sport park „Besoijen", alsmede aanleg van hoofdleidingen voor gas, water en elektriciteit aldaar. Verdere voorzieningen ten behoe ve van het sportpark ,,Olympia". Het betreft hier kosten van toegangs poorten, terrein-afscheidingen, enz. Aanleg van het sportpark „Be soijen". Hiervoor is door de raad op de dienst-1958 reeds een krediet ge voteerd. Nieuwe wegverbinding Waalwijk- Drunen. Het ligt in de bedoeling in de loop van dit jaar een belangrijk voorstel aan te bieden, behelzende de aanleg van een nieuwe wegverbin ding met Drunen. Ontlasting van het zeer drukke verkeer via de enige be staande verkeersweg in die richting is voor een groot deel de aanleiding tot het doen van dit voorstel. Het projecteren van een tweede verbindingsweg zal gepaard moeten gaan met het bouwen van een tweede brug over het Afwateringskanaal. De weg is geprojecteerd in het verlengde van de Eerste Zeine. Aldus sluit hij het best aan op de bebouwde kom van onze gemeente, welke zich tot nog toe bijna uitsluitend heeft uit gebreid ten zuiden van de bestaande verkeersweg. Vooral voor de nieuwe wijken in de St. Antonius-parochie, doch ook wel voor de bebouwingen langs ook busverkeer te leiden, nieuwe weg van belang zijn, vooral indien het mogelijk zal blijken daar langs ook burverkeer te leiden. De mogelijkheid wordt onder ogen gezien bijdragen ter zake te verkrij gen van de provincie, zulks in ver- Feuilleton van „DE ECHO VAN HET ZUIDEN" van Cayenne Door i Ottwell Binns. 60) Op de grond, gebonden en volsla gen machteloos, lag Sandy Muir. Adèle stond nog steeds in nachtge waad voor een der hutten en ging wild te keer tegen een grote kerel met een volle baard, die haar op 't ogenblik dat Langdon hen in het oog kreeg, juist met de rug van de hand recht in het gelaat sloeg, zo dat ze achteruit tegen de wand van de hut aantuimelde, waaruit Mimi als een wilde kat te voorschijn sprong. „Schande, schande, mijnheer Le Coq. Het is laf een weerloze vrouw te slaan. Als ik een man was De man lachte spottend en riep een der anderen aan, die met 't ge weer in de hand op een afstand ston den toe te kijken. „Kom hier, Philibert, en kalmeer het kindje eens. Ze is koppig. Maar jouw zorgzame liefde zal haar wel band met de ontlasting van de pro vinciale weg. Revisie- en uitbreidingswerken wa terbedrijf. Aanleg van hoofdleidingen voor gas, water en elektriciteit in de Ak kerlaan. Uitbreiding openbare verlichting in diverse delen der gemeente. Bouw onder station aan de Burg. v. d. Klokkenlaan en vergroting ver mogen diverse onderstations. Aanleg van een nieuwe centrale be graafplaats voor algemene en kerke lijke begrafenissen. Voor de derde groep van buitenge wone werken zullen op de dienst- 1959 alsnog kredieten moeten wor den gevoteerd, nadat de desbetref fende suppletoire begrotingen over 1958 en voorgaande jaren door Ged. Staten zullen zijn goedgekeurd. HALF MILJOEN AL BIJEEN VOOR HULP AAN ISRAEL. Op 13 april a.s. zal de ambas sadeur van Israël H. Cidor offi cieel in de Statenzaal te 's-Her- togenbosch „het bedrag" in ont vangst nemen, dat door Brabant in het kader van de actie „Doe mee" ten behoeve van de jonge staat Israël is bijeengebracht. Daarmee zal de actie welke de laatste weken in Brabants hoofd stad, Waalwijk, Vught en Oss is gevoerd en voordien in andere steden en dorpen van Brabant, worden afgesloten. Het is ver heugend dat al ruim een half miljoen door Brabant is opge bracht in het kader van deze ac tie, die gevoerd is onder een co mité van aanbeveling, waarin au toriteiten en industriëlen van ons gewest zitting hebben. IN 1958: OMZET EN PERSO NEELSSTERKTE INDUSTRIE GEDAALD. De omzet van de Nederlandse industrie, zoals deze door het CBS wordt gepubliceerd (onder nemingen met 10 en meer man personeel: exclusief de bouw nijverheid) geeft over 1958 een daling te zien van f 30.118 milj. in 1957 tot f 29.672 (deze cijfers zijn ook exclusief gas-, elektri- cileits- en waterleidingbedrij ven). In het vierde kwartaal 1958 bedroegen de omzetcijfers f 7.972 miljoen). Van deze omzetcijfers bedroeg de export in 1958 f 9 022 (8.436) miljoen en in het vierde kwar taal van 1958 f 2.463 miljoen, zo dat in 1958 nog een stijging van de export valt waar te nemen. De personeelssterkte van de in dustrie beliep aan het eind van het vierde kwartaal 1958: 994.900.000 tegen 1.015-400.000 aan het einde van het vierde kwartaal van 1957. De omzet van enkele van de voornaamste bedrijfstakken in 1958 (1957) in het vierde kwar taal 1958 was: metaalnijverheid f 8.213 (8.582) miljoen en f 2.254 miljoen, waarvan export f 2.254 (2.523) miljoen en f 824 miljoen, voedings- en genotmiddelen f 8.581'(8.267) miljoen en f 2-267 miljoen, waarvan f 2.013 (2.002) miljoen en f 554 miljoen export; chemische nijverheid f 4.462 (4.392) miljoen en f 1.168 mil joen waarvan export 2.326 (2.174) miljoen en f 606 miljoen, textielnijverheid f 2.350 (2.616) miljoen en f 650 miljoen- export f 799 (803) miljoen en f 222 mil joen. „EUROMAST" TE ROTTER DAM STAAT ER. Een buitenkans voor het polio-fonds. Nadat op 3 maart jl. een begin was gemaakt met de bouw van de 102,30 meter hoge „Euromast" de uitkijktoren, die een der at tracties van de in 1960 te Rotter dam te houden internationale tuinbouwtentoonstelling moet worden, is donderdagmiddag het hoogste punt bereikt. De klok wees precies een minuut voor 3, toen het laatste beton werd glad gestreken. Trompetters op de to- j renkop accentueerden dit feit. Zoals bekend had het prinses Beatrix Poliofonds aan deze bouw een prijsvraag verbonden. Men kon nl. raden wanneer het hoogste punt bereikt zou worden. De ere-voorzitter van het co mité, dat de prijsvraag had uit geschreven, mr. dr. K. P. van der Mandele, maakte bekend, dat de ze actie ten behoeve van de po- lio-natiënten f 67.000.- had op gebracht. Zoals gemeld wordt de „Euro mast" in de top voorzien van 'n restaurant en een uitkijkplat- form, nlaats biedend aan 900 personen. Op 25 meter hoogte wordt tegen de toren een stuur hut „geplakt" die geheel zal overeenkomen, ook qua inrich ting met de brug van 'n zeeschip. MISLUKTE OVERVAL OP BANKLOPER. Donderdag is een poging tot een overval gedaan op een bankloper van de Nederlandse Midden- standsbank voor het bijkantoor (aid. coupons) van De Neder landse Bank aan de Herengracht bij de Leidsestraat te Amsterdam De bankloper was met een tas, inhoudend een ton in kleine cou pures, en een pak effecten dat hij onder zijn arm hield, van de Mid- denstandsbank, eveneens geves tigd o" de Herengracht bij de Utrechtsestraat, op weg naar het bijkantoor van de Nederl. Bank. Op het moment dat hij juist voor de stoep bij de ingang stond stopte 'n wagen vlak naast hem», waaruit een man sprong. Deze gaf de bankloper een stomp te gen zijn mond en deed tegelijk 'n greep naar diens aktentas. De bankloper begon te gillen en hield krampachtig zijn tas vast. De overvaller, geschrokken door het gillen, sprong weer in de auto. De daarin wachtende be stuurder gaf onmiddellijk vol gas. RADIUM GEVONDEN BIJ BELGISCHE MOORDZAAK. Prof. A. Castille van de Leu vense Universiteit is donderdag naar 'n ziekenhuis overgebracht omdat men vermoedde dat hij door radio-activiteit ernstig was besmet. Later op de dag is hij echter naar zijn woning terugge keerd. Prof. Castille zou radio-actief besmet zijn toen hij een buisje onderzocht, waarvan men ge loofde, dat het radium bevatte. De politie had het buisje gevon den bij een onderzoek naar een vergiftigingsgeval te Keersber- Ëen, een dorp ten noorden van euven. Twee politiemannen en een burger, die het buisje in han den hebben gehad, zijn donder dag eveneens onderzocht. De aanleiding tot het onder zoek door de politie was de dood van de 41-jarige fabrieksarbei der J. de Becker uit Haecht, die na een zeer pijnlijke ziekte ge storven was. Hij had zich in fe bruari al ziek gevoeld, kreeg pijn in armen en benen en leed aan haaruitval. In het ziekenhuis van Mechelen overleed hij op 5 maart waarna de politie een onderzoek instelde, omdat zij vermoedde, dat de overledene vergiftigd was. Intensief onderzoek ten huize- van de overledene wees uit, dat in de linnenkast van de fam lie De Becker een buisje met radium verborgen lag terwijl later werd vastgesteld, dat ook in de woning van de chauffeur te Keersbergen een hoeveelheid buisjes met ra dium werd gevonden. De chauf feur werd gearresteerd, even_\* de weduwe De Becker. Bij het vinden van het buisje radium in het huis van de fami lie De Becker dacht de recherche aanvankelijk niet aan zulk ge vaarlijk goed, zodat eerst een re chercheur en vervolgens nog een politieman en een burger door het radium werden besmet. Wan neer het radium inderdaad de oorzaak geweest is van de dood van De Becker is dit geval het eerst bekende van moord door middel van dodelijke straling. 20) Brigadier Piet zou waarlijk niet zo rustig hebben staan toe kijken, als nij had geweten wat er ging gebeuren. Wie zou er nu ooit bij stilstaan, dat een brave Italiaanse ijsman zich plotseling kon ontpoppen als een keihard persoon, die op woeste en niets ontziende wijze aanslagen pleegt. Gebeurt dat jullie soms ook, als je rustig bij een Italiaan een ijs- ic koopt? Slaat hij jullie dan ook met de scheplepel op de kop? Nee immers! Juist! Dat konit vermoedelijk, omdat de gemid delde jeugdige Nederlander lang niet goed genoeg voetbalt. De slotsom kan dus zijn, dat alleen werkelijk goede voetballers er goed aan doen uit de buurt van Italiaanse ijsmannen te blijven. Het zal je immers maar gebeuren dat je eerst een klap met de scheplepel op je kop krijgt, om vervolgens in de ijsbak geduwd te worden! Helemaal er in! Enfin, 0111 kort te gaan, Karei Kleuntjes zat dus in het ijs en de namaak-ijsman sloeg met een slag het nikkelen deksel weer dicht. Alles was binnen een paar seconden gebeurd. Karei was spoorloos verdwenen en briga dier Piet was niet in staat ge weest in te grijpen. Piet hield evenwel zijn zinnen goed bij el kaar. Hij zette zijn politie-f luit je aan de mond en stortte een mas sa snerpende alarmstoten uit over het anders zo rustige plein. Tuut-tuut-tuutOnheilspellend gilden de fluittoontjes door de lucht. Zou er nog op tijd hulp komen? Dan moet 't wel gauw zijn, want daar in de verte verdwijnt de na maak ijscoman al gauw tot bedaren brengen". Een van de drie kerels naderde lachend de plek waar Mimi trillend van verontwaardiging stond. Ze wachtte echter zijn nadering niet af, maar vluchtte snel de hut weer bin nen, waar ze zich veilig voelde voor de dreigende nabijheid van Phili bert. De vier kerels barstten in spot tend lachen uit, en Langdon, die een grote woede in zich voelde opkomen, kroop diep weg tussen de struiken en omklemde zijn bijl steviger. In zijn ogen stond moordlust te lezen. HOOFDSTUK XVII. Na een poosje bedaarden zijn ge dachten echter. De aanblik van de vier mannen, ieder met een goed ge weer, maakte hem duidelijk dat hij, slechts machteloos stond tegenover hun overmacht. Alleen overleg en handigheid konden hem en zijn vrienden helpen. Hij herinnerde zich wat Sandy over deze mannen had verteld. Het feit, dat zij er belang bij hadden hem ongedeerd in han den te krijgen, scheen hem zeer be langrijk toe. Een ogenblik dacht hij er aan gewoon naar hen toe te wan delen en met hen te onderhandelen; waarschijnlijk zouden zij in ruil voor hemzelf gaarne Sandy en Mimi vrij laten. Deze hoop bleek evenwel op hetzelfde ogenblik ijdel, want Le Coq begon weer met zijn makkers te praten, en hetgeen Langdon hier van kon verstaan, deed hem iedere gedachte aan overgave onmiddellijk opgeven. „Wel, we hebben Mimi dus weer netjes te pakken; haar losgeld zal ons niet opnieuw door de vingers glippen. Maar toch blijft die rode reus hier een gevaarlijk blok aan 't been. Hij weet veel meer dan goed voor hem is, want Adèle heeft hem ongetwijfeld alles verteld. En toch kunnen we hem niet doden". „Maar je hebt gezegd dat je hem aan mij zou overlaten", protesteerde een der anderen, die Langdon her kende als Philibert. „Hij heeft me hulpeloos aan de vampiers overgeleverd; mag ik hem daar dan niet voor belonen? Ver vloekt! Hij zal dubbel en dwars boe ten voor die uren. Ik zal schorpioe nen op zijn huid zettenof neen, ik zal hem midden in een termieten nest vastbinden, dan zal hij levend verslonden worden". Langdon wist dat iemand van het soort als Philibert tot alles in staat was; zulke onmensen scheppen het grootste genoegen in de meest bar baarse wreedheden. „Kalm aan, Philibert", sprak de man met de baard scherp. „Voorlo pig zul je niets van dat alles doen. We moeten eerst zorgen dat we Langdon ook in handen krijgen; als we deze kerel doden, zal het ons nooit gelukken". „Hoe wil je dat aanleggen? Hij heeft zich ergens in het woud ver borgen, waar we hem natuurlijk nooit kunnen vinden". „Toch wel". Hij is weggelopen, omdat jij als een dwaas handelde, Pedro. Maar hij zal zeker terugko men. Hij heeft absoluut geen voed sel bij zich en volgens hetgeen je ons zo straks meedeelde, geen enkel wa pen behalve een bijl. We zijn dagen van iedere nederzetting verwijderd, en voor iemand die slechts gewa pend is met een bijl, is het woud 's nachts een plaats om krankzinnig van angst te worden. Na de eerste nacht zal hij als een geslagen hond naar ons toekomen. Dan kunnen we met hem onderhandelen, en als die vent daar enig gewicht in de schaal kan leggenwat komt hij er op aan, als we het geld maar van die Amerikaan los kunnen krijgen". „Je wilde die rode idioot dus als gijzelaar vasthouden?" vroeg Phili bert teleurgesteld. „Als een deel van de koopsom", antwoordde Le Coq. Ik ken die En gelsen. Trouw aan hun vrienden is hun een erezaak. Langdon zal er al les voor over hebben zijn vriend te redden. Voor het ogenblik hoeven we niets te doen dan kalm afwach ten. De jaguars zullen hem vanzelf -lJ wel naar ons terugdrijven, en dan 1 kunnen we rustig met hem praten. Wat is een korte wraak in vergelij king met een zak vol geld! De roodbaard wordt voorlopig met rust gelaten!" Philibert, helemaal niet tevreden met deze gang van zaken, mompelde een verwensing. Na een paar minu ten meende Pedro: „Maar waarom bleven die kerels eigenlijk op deze plaats, Le Coq? Ze trachtten zich niet verborgen te houden, want dan zouden ze wel verder van de rivier af zijn gaan zitten. Er moet een andere oorzaak zijn". „Waarachtig!" riep Le Coq uit, „daar heb ik nog geen ogenblik over nagedacht. Dat moet Adèle ons ver tellen! Blijf jij hier bij de gevange ne, dan ga ik haar ondervragen". Hij ging de hut binnen waar Adè le en Mimi zich verborgen hielden. Vanuit zijn schuilplaats hoorde Langdon zijn triomfantelijke stem. Slechts enkele woorden kon hij ver staan, maar plotseling hoorde hij Adèle een kreet slaan, en meteen daarna klonk de stem van Mimi, vol meelijwekkende ontsteltenis: „Mijn moeder! U zegt dat zij mijn Le Coq's lach overstemde haar woorden, en toen Langdon de bete kenis van Mimi's woorden begreep, knarsetandde hij van machteloze woede. Slechts met moeite onder drukte hij een aanvechting, uit zijn schuilplaats te voorschijn te snellen en de schurk zijn loon te geven. „Een lieve moeder, wil je zeker zeggen", klonk de stem van Le Coq weer. „Eerst lokte ze je in een val strik...." „Maar toen wist ik nog niet, dat...." Het gesprek hield op; Langdon hoorde hoe het meisje luidop begon te snikken en zag Le Coq grijnzend uit de hut te voorschijn komen, ver dween weer in de hut die de twee mannen tot slaapplaats had gediend, en toen hij even later naar buiten kwam, droeg hij de beker, waarin zij hun diamanten bewaarden, in zijn handen. Zijn gezicht was betrokken van hartstochtelijke begeerte, en met van opwinding trillende stem schreeuwde hij de anderen toe: „Diamanten! dat is dus het geheim van dit kamp, Pedro kijk". Hij schudde een paar stenen op de palm van zijn hand, terwijl de an deren op hem toe kwamen rennen. „Duivels", riep een hunner uit. „Diamanten van het zuiverste wa* ter!" (Wordt vervolgd) ALLEEN GELDIG WOENSDAG 1 APRIL -C^- )- GEEN SCHRIFTELIJKE OF TELEFONISCHE BESTELLINGEN. Voor stoere jongens! Ruithemden In mo derne kleuren. Pracht kwaliteit met sportief model boord. Voor 14 Jaar 3.95 95 Voor 6 Jaar JL Solide, prettig schrij vende ballpoint, pot loodmodel, met blauwe of rode vulling; voor zien van plastic dop met clip. Als speciaal, koopje morgen A 00 5 stuks voor I Prima ei-shampoo, speciaal tegen droog en dor haar. Onze beken de kwaliteit. Verkrijg baar in luxe fles, inhoud 250 cc., voldoende Yoor plm. 25 wassingen. NU extra QOt voordelig. /O Uw kranten én perio dieken op één plaats in- deze moderne geplasti ficeerde lectuurbak. Leuk model, in frisse tinten ^50 uitgevoerd Am Voor een leuk en voor al voordelig voorjaars japonnetje of blouse deze zeer mooie kwali teit no-iron popeline, in een groot kleuren- assortiment, 90. cm. breed.- 60 Per meter JL tl*} Jacquard baddoek van dubbele badstof. Mo dern fris nopdessin. Extra grote maat 55x105 cm. ^90 Slechts Z pulrtt IHVntu Grote partij Jacquard bouclé en Wilton kleedjes, Perzische dessins, Nu tegen ex ceptioneel lage prijzen; 50/100 cm., met franje 3.60, 40/70 cm. A 95 Een nieuw model san dalen met goede pas vorm en uiterst solide rubberzooi. Zeer buig zaam. In bruin, beige, room en wit. Maten 32-36 5.95, 28-31 5.25, 24-27 4.75, 22-23 3.95, 20-21 -^40 Prachtige royale kope ren kroon, met 5 ar men. Grote lichtsprei- ding door de zeer deco ratieve glazen kelken. Compleet met pendel en zolderplaat. Zeer voordelig 0^50 Prima onvermengde Javakapok, voor het het bijvullen van ma trassen, kussens enz. In zakken van een halve .kilo. NU 25 spotgoedkoop Am Ieder zijn eigen kleur vingerdoekje. Restant partij in moderne pastelkleuren. A 00 Groot assortiment, 33 x 33 cm. 4 stuks I Dubbel-geweven directoire-elastiek, was- en kookecht, niet te missen In A 15 Uw naaidoos. Doperwten middel II, Utrechtse sprjts, luchtdicht ver- yf ge pakt, heerlijk vers, per pak TO Hip RIIIIP* «JmI.ijL. -1751 - fr»

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 2