KAATSHEUVEL DRUNEN VLIJMEN UW MENING Sprang-Capelle Abonneert U op „De Echo" DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 31 MAART 1959 Loon op Zand Elshout Capelle Raamsdonk Raamsdonksveer DE EFTELING OPENDE WEER Z'N POORTEN. I li:/ Eerste Paasdag werden de poor ten van de Efteling voor het sei zoen 1959 weer geopend. Hoewel een bepaalde categorie mensen deze dag bij voorkeur meer binnenshuis ple gen door te brengen, passeerden toch nog circa 3000 betalende bezoe kers de controle. Overigens werkte het weer deze dag bijzonder mee. Op tweede Paasdag liet dit laatste nog al te wensen over. Vooral de ochtend zette met veel regen slecht in, zodat dit velen van hun plannen zal hebben doen afzien een trip naar Kaatsheuvel te maken. Het bezoek bleef deze dag dan ook beneden de verwachtingen. Van de vele natio naliteiten die met Pasen ons land aandoen, waren er echter weer di versen van vertegenwoordigd. Men heeft met de nieuwe aan winst „Holle bolle Gijs" blijkbaar 'n gelukkige, maar in ieder geval ook een doelmatige keuze gedaan. Men verdrong elkaar als het ware om hem aan z'n maaltijd bezig te zien, en te zorgen dat hij niets te kort kwam. Opvallend was tenminste, dat in de buurt van deze slok-op geen papiertje op de grond was te vinden, omdat de jeugd het veel leuker vond dit allemaal in de niet te verzadigen maag van deze schrokker te laten verdwijnen. Overigens een mooie verbetering, omdat daarmee de vooral in deze buurt rondslingeren de ijsco-papiertjes enz. tot het ver leden behoren. KATHOLIEKE LEVENSSCHOOL GEEFT OPVOERING VAN „SCHOOL DER DAPPEREN". Vrijdag, zaterdag en zondag a.s. zullen in de zaal van de katholieke Levensschool voor jonge arbeiders alhier, opvoeringen worden gegeven van het toneelspel „School der Dap peren" van Arthur Laurents. Van de vele activiteiten welke de Levensschool ontplooit, is een jaar lijkse toneeluitvoering er een. Ge woonlijk vindt die rond Kerstmis plaats. Dit jaar is echter de keuze gevallen op een groot stuk, dat vlak na de oorlog geruime tijd op het re pertoire van het beroepstoneel heeft gestaan. „School der Dapperen" (oorspron kelijke titel „Home of the Braves") speelt zich af ergens in de Stille Zuidzee. Een patrouille van 't Ame rikaanse leger trekt naar een door de Japanners bezet eiland, om het in kaart te brengen en zo een latere in vasie voor te bereiden. De Stille Zuidzee is dan bepaald niet stil meer! De onderneming slaagt slechts ten dele en de patrouille komt zwaar gehavend uit de strijd. Tevens wordt in dit stuk het ook nu nog actuele negerprobleem aan de orde gesteld. Ook in de kleine pa trouille is een neger, die voortdu rend door zijn blanke „wapenbroe ders" als minderwaardig wordt be schouwd. In een zeer dramatische scène sterft een blanke soldaat in de handen van zijn zwarte kameraad. Het stuk is zeer modern van op zet en gebruikt de flash-back, de terugblik ,die ook in de film zo veel vuldig voorkomt, om de spanning te verhogen. Geen stuk voor jongens? Vodr kleine jongens zeker niet. Maar de jongens van de Levensschool hebben zich enkele maanden geleden met enthousiasme op de instudering hiervan geworpen en we hebben re den te veronderstellen, dat de op voering zal slagen. De Levensschool is één gemeen schap. Jongens en leiders werken er broederlijk samen. Zo ook hier. „School der Dapperen" wordt ge speeld door 4 deelnemers van de Levensschool, Gerard Damen, Hans Couwenberg, Nico Akkermans en Adri Timmermans, terwijl ook de aalmoezenier kapelaan Pas en de directeur, de heer Annegarn, ieder een belangrijke rol spelen. Het eerste doel van de Levens school: een hecht contact tussen jon gens en leiders, wordt hiermede ze ker bevorderd. Het samen spelen, 't samen werken aan een zware op dracht wat het spelen van dit stuk zeker is het samen beleven en zich inleven in de situatie van de zich in doodsgevaar bevindende sol daten, kan een grote waarde heb ben. Andere deelnemers hebben mee gewerkt aan de opbouw van het de cor; ieder draagt het zijne bij. Er wordt uitstekend gewerkt met geluids. en lichteffecten. Vele men sen werkten in een of andere vorm mee, om dit geheel te doen slagen. Op vrijdag- en zaterdagavond is de opvoering op de eerste plaats be stemd voor de ouders van de deel nemers en alle deelnemers zelf. Zon dagavond is iedereen welkom, en 't ziet er naar uit dat dit er velen zul len zijn, want reeds nu zijn bijna al le kaarten voor de avond uitver kocht. Moge dit stuk werk, dat tevens 'n stuk culturele opvoeding voor de jongens is, voor 100% slagen! DANS EN ZANG. Wij menen dat het reeds weer een paar jaar geleden is dat in de St. Jozef-parochie gestart werd met en. kele balletgroepjes, tengevolge waarvan zich een stroom van dans- lustige meisjes meldde. Meer dan de helft moest noodzakelijkerwijs op de wachtlijst worden gezet, echter met de verzekering, dat er spoedig wel een plaatsje voor hen vrij zou zijn. Zo zeker was het bestuur er van, dat na korte tijd bij velen de aardig heid er af zou zijn. Het tegendeel was echter waar; ondanks de moei lijkheden die zij als beginneling nu eenmaal te verwerken kregen, viel er practisch niet een af. Vooral dank zij de kundige en tactische leiding i van mej. G. de Cock, omvatten haar groepjes momenteel pl.m. 90 meisjes, en wat nog belangrijker is, er wordt door allen met heel veel zin en plezier gedanst. Hoe waarde vol het is voor deze meisjes zich ver trouwd te maken met het schone spel van de dans, wordt in onze tijd gelukkig door de meesten niet meer in twijfel getrokken. Zeker niet door de velen die het vorig jaar ge tuige waren van de aantrekkelijke avond door mej. de Cock en haar leerlingen verzorgd. Nu wordt er dinsdag 7 april a.s. in de zaal van hotel Smit weer een uitvoering door hen gegeven, waar men de vorderingen in een enkel jaar zal kunnen zien. Ongeveer alle meisjes doen mee aan dit geheel nieuwe programma. 's Middags om 2 uur wordt een uit voering gegeven voor de kinderen, waarbij de leidster tevens uitleg zal geven van de uit te voeren balletten, terwijl 's avonds om kwart voor acht voor de volwassenen zal worden op getreden, waarbij iedereen van harte welkom is. Deze avond zal nog te meer aantrekkelijk zijn omdat dan tevens het gemengde zangkoor „Semper Vivens" uit dezelfde paro chie, onder leiding van de heer Lom- barts, enkele nummers ter afwisse ling zal laten horen. Het koor schijnt de laatste tijd nogal vorderingen te hebben gemaakt, zodat wij benieuwd zijn naar dit optreden. Kaarten zijn verkrijgbaar bij me vrouw de Cock, Horst, mevrouw v. Heesch, Dr. Nolensstraat, en mevr. Schilders, Hoofdstraa/ 49, en verder bij de leden der beide verenigingen. DAMMEN. J.l. donderdag werden door enkele leden van de „E.K.D.V." nog in- haalpartijen gespeeld, die als volgt eindigden: C. SipsP. v. ZQn 02 W. ZwaansH. Muskens 02 A.s. donderdag 2 april komt de damvereniging „Tilburg '50" een re turn-match spelen tegen „E.K.D.V." in het clublokaal van deze laatste, café „de Viersprong" van J. v. Ber- kel. In Tilburg werd het een neder laag, zodat E.K.V.D. er op gebrand is thans revanche te nemen. Lief hebbers van deze mooie sport wij zen wij er op, dat deze match aan vangt om 8 uur. Verder is het bestuur nog in on derhandeling met de damverenigin gen „V.D." te Heusden en „Dongen" te Dongen. We hopen daar nog na der op terug te komen. GESLAAGD. Op het te Tilburg gehouden exa men van de Eerste Tilburgse Aca demie voor Chiropody slaagde onze dorpsgenoot, de heer J. Damen, he renkapper, voor het diploma vakbe kwaamheid algehele voetverzorging. AUTOMOBIELCLUB „KAATSHEUVEL". Enige initiatiefnemers hier ter plaatse zijn van mening, dat het in Kaatsheuvel niet ontbreekt aan in teresse en medewerking om te ko men tot oprichting van een automo bielclub. Deze club zal niet alleen tot doel hebben 't rijden van ritten in club verband, maar ook het deelnemen aan oriëntatie- en/of kaartleesritten, georganiseerd door andere clubs in het land. Gezien de enorme belangstelling voor een aanstaande rit hier ter plaatse, n.l. de Sprookjesrit op 11 april a.s., menen de initiatiefnemers toch ook dat niet alleen het ideale doel hiervan, maar ook 't idee voor deze tak van sport hierbij 'n woord je meespreekt. Iedereen die belang stelling heeft voor deze automobiel club en hiervan iets meer zou wil len vernemen, worden hierdoor uit genodigd op een te houden verga dering in hotel Euphonia op vrijdag 3 april a.s. om 20.30 uur precies. PAX CHRISTI BEDETOCHT. In ons vorig nummer kondigden wij de voettocht van de studenten van de eind examenklassen van de middelbare scholen naar Den Bosch. De Pax Christi bedetocht zal vanuit Loon op Zand starten naar Hel- voirt om de volgende dag weer naar Den Bosch te vertrekken. Donderdag a.s., 2 april, komen de stu denten per autobus tussen 4 en 6 uur n.m. in ons dorp aan, waarna om plm. 7.30 uur een kerkelijke bijeenkomst plaats heeft onder leiding van de gespreksleider, een aalmoezenier der studenten en de pastoor. Om plm. half acht ligt het in de bedoeling door de gilden een demonstratie te laten geven in het vendelzwaaien, waarbij de eerw. frater Lucidius een uitleg zal geven over het gilde en het vendelzwaaien. Het is 't plan om de studenten dan op het Oranjeplein te verzamelen, waarbij zich deputaties van de drie Loonse gilden zul len voegen ter verbroedering. Tegen half 9 zal harmonie Concordia langs het plein komen om allen in optocht mee naar het parochiehuis te nemen, alwaar zij een con cert ten behoeve van de pelgrims zal ver zorgen, om aldus een verbroedering tot stand te brengen tussen de bedevaartgan gers en de bevolking. Na afloop zullen de deelnemers(sters) naar de boerderijen ge bracht worden ter overnachting. Bij slecht weer zal een en ander plaats vinden in het parochiehuis op dezelfde tijdstippen. Laat de jeugd van elders, die aan deze tocht deelneemt, zien wat Loon op Zand aan gilde en muziek te bieden heeft, want beide kenmerken het dorp op een echte Brabantse manier, die waard is beleefd te worden. Als dus een oproep wordt gedaan om mee te werken geef daaraan dan ge volg, want de tijd van voorbereiding is erg kort geweest, doch dit behoeft geen extra aanmoediging. Het werk voor deze boetetocht komt altijd ten goede! Het is een bezinning op het Christelijk leven, waarvoor de pelgrimmage wordt gehou den naar de grote Maria-stad, Den Bosch. Trekking Loterij Instrumenten fonds van Kon. Harm. Sophia's Vereniging. Gisteren heeft in zaal Vermeu len de trekking van bovenge noemde loterij plaats gehad. De uitslag vermelden wij als adver tentie elders in ons blad. Tegen overlegging van het lot kunnen deze prijzen worden afgehaald voor 1 mei. Na deze datum ver vallen zij aan de vereniging. Zelfbouwers 1959. Voor het gemeentelijk plan voor zelfbouwers in 1959 blijkt een goe de belangstelling te bestaan. Er zijn reeds 30 aanvragen binnengekomen. De aanvragers worden zeer binnen kort uitgenodigd op 't bureau open bare werken voor een bespreking. In verband met de vele aanvragen, wil men met de realisering van dit plan spoed betrachten u Heitje voor karweitje. De Gidsen, Kabouters, Verkenners en Welpen alhier houden woensdag, donderdag en vrijdag hun actie heitje voor karweitje. De opbrengst van deze actie is ditmaal voor het jeugdwerk. Agenda. Dinsdag 31 maart 7 uur: trainen DVC-senioren; 8 uur: clubavond O.O.S., café v. d. Geit; 8 uur film „Fanfare", Hoge Braken. Woensdag 1 april 8 uur: Jiu Jitsu, café Klerks; 8 uur: film „Fanfare", Hoge Braken; 8 uur: clubavond O.O.O., café Els- hout; 8 uur: clubavond D.V.P., café Klerks 8 uur: clubavond Prins Bernhard, hotel Royal; 8 uur: clubavond Nooit Gedacht, ca fé v. d. Geit. Donderdag 2 april 7 uur: trainen D.V.C.-junioren; 7.30 uur:- trainen T.T.V.D., Grote straat 8; 8 uur: repetitie Cantabile, zaal Gez. Elshout. Vrijdae 3 april 8 uur: E.H.B.O.- cursus, Huishoudschool; 8.30 uur: repetitie harmonie „Vol harding". Predicaat verleend. Door het N.R.S. werd aan Rika 136182 R. (F. H. veeslag) eigenaar G. Pulles, het predicaat „Preferente stammoeder" verleend. Door de in specteur van het N.R.S. werden van Rika 136182 R. in het stamboek in geschreven 1 zoon en 5 dochters, waarvan 2 in het K.S. De gemiddel de productie over 7 lactatieperioden bedroeg 6278 kg. melk - 4% vet - 312 dagen. Bedevaart Hakendover. Door de heren C. v. Balen, Ant. Klijn Jz. en C. v. Rooy, leden van de landelijke rij vereniging „De Echo", is in opdracht van het Kring- bestuur een bedevaart naar Haken dover onderhouden. Genoemde he ren zijn vrijdagmiddag te paard ver trokken en hopen hedenavond weer thuis te zijn. De afstand Elshout Hakendover bedraagt pl.m. 150 km. Agenda. Woensdag en zaterdag trainen tafel tennisclub. Donderdag gymnastiekclub R.K.J.B. Vrijdag om half 8 avondmis. Zaterdag om half 7 muziekles jonge muzikanten. Zondag om half 12 repetitie fanfare. KORFBAL. JCHH A - Never Dwon C afgelast PAASVLUCHT VAN DE ZWALUW. Maandag 2e Paasdag hield de Postdui venvereniging de Zwaluw een eierenvlucht vanuit Gilze-Rijen. Ondanks het slechte weer waren er toch nog verschillende deel nemers. Uitslag als volgt: Jo v. d. Heuvel 1, 4, 8, 10, 15, 23; Th. v. Overdijk 2, 21; Jan v. Engelen 3, 5, 9, 11, 13; Jos Kuijs 6, 17, 18; A. v. Heivoort 7, 25 M. v. Dal 12, 16; Jan Kuijs 14, 20; J. v. d. Broek 19; P. Wijkmans 22; J. Voets 24. 's-Avonds was het prijsuitreiken, waar het er weer gezellig naar toe ging en lucht kastelen werden weer gebouwd voor het nieuwe seizoen. BUURTVERENIGING JULIANA BERNHARD In Hotel Prinsen hield de buurtvereni ging Juliana-Bemhard een algemene ver gadering. Door het bedanken van de heer Jos de Vaan als secretaris werd gekozen zijn zoon Bert de Vaan. Tevens kree,g zitting in het bestuur mevr. Verbunt-Nef- kens. Na het behandelen van nog enkele belangrijke punten dankte de voorzitter de scheidende secretaris voor het vele werk dat hij heeft verricht voor de buurtvereni ging. VOETBAL. GW 1 - Vlijmense Boijs 1 afgelast RKTVV 3-Vlijmense Boijs 2 3-3 In een zeer spannende wedstrijd speelde Vlijmense Boijs 2 in Tilburg gelijk 3-3, waardoor zij een kostbaar punt verspeelde. Daar er nog verschillende wedstrijden ge speeld moeten worden is alles nog moge lijk. Vlijmense Boijs 3 - Nieuwkuik 2 2-2 Voord eze wedstrijd was grote belang stelling, omdat Vlijmense Boys 3 de leiding heeft in haar afdeling. Dat er in een derby alles mogelijk is bewees Nieuwkuik 2, want met alle inspanning werd er door hen gespeeld en Vlijmen kon haar gewone spel niet ontplooien. De rust ging in met blanke stand. 0-0. Na de rust wijzigde de Boys haar elftal en reeds in de 5e min. hadden zij succes door de midvoor 1-0. Toen pakte Nieuwkuik nog flinker aan en maakte gelijk door haar snelle rechtsbui ten 1-1. Nieuwkuik bleef sterker en het was de linksbuiten die 2-1 maakte. Vlij men zag het gevaar in, alles trok mee ten aanval en het werd weer gelijk 2-2. Met Vlijmen in de aanval kwam het einde met een 2-2 gelijk spel. Vlijmense Boys 4 - RKC 5 9-2 Het 4e elftal deed geen half werk en won weer met een korfbaluitslag. Het zag er in het begin van de wedstrijd niet naar uit. Vlijmen nam na 2 min. spelen reeds de leiding, maar RKC maakte spoedig ge lijk 1-1 en nam zelfs na een kwartier spelen de leiding 1-2. Toen Vlijmen weer gelijk maakte waren zij niet meer te hou den. Ruststand werd 5-2. Na de rust bleef Vlijmen sterker en maakte nog 4 doelpun ten. Eindstand 9-2. SPORTVELD WIT ZWART OFFICIEEL IN GEBRUIK GENOMEN. Zaterdagmiddag is onder ideale weers omstandigheden het hernieuwde sportveld van de voetbalvereniging Wit Zwart offi cieel in gebruik genomen. De Capellenaren speelden bij deze gelegenheid een wedstrijd tegen een in Duitsland gelegerd Engels mi litair team van de RAF. Alvorens burge meester Smit de aftrap verrichtte, sprak hij in een gloedvolle speech de in het groen gestoken gasten toe. Vervolgens richtte hij het woord tot het bestuur van de voetbal vereniging Wit Zwart. Burgemeester Smit zei, dat hij het een bijzonder aardige geste van Wit Zwart had gevonden om het ge meentebestuur uit te nodigen voor de in gebruikneming van het veld. Ook de ge meente-secretaris, de heer van Prooijen, had gaarne bij de opening aanwezig wil len zijn, maar hij was helaas verhinderd. De burgemeester prees zich gelukkig nu wethouder Waverijn in zijn gezelschap te hebben, want hij was immers de man die de eerste stoot had gegeven om wat voor de sport in onze gemeente te doen. Spreker gaf Wit Zwart het advies om zoveel mogelijk te trachten in vrede en vriendschap met de andere clubs in Sprang- Capelle te leven. Burgemeester Smit besloot zijn korte toespraak met de woorden: „Ik hoop, dat U als club vele jaren van dit sportterrein gebruik zult kunnen maken. Heel veel suc ces en een prettige dag verder." Vervolgens bracht de burgemeester de bal aan het rollen. Er was aanstonds een pittig partijtje voetbal. In de 7e minuut lanceerden de Wit Zwarten een fraai op gezette aanval via links. Het was de handi ge en uiterst beweeglijke spil R. v. Raams- donk die een bekeken pass gaf aan links buiten Bakkeren die een vinnig schot af vuurde op de Engelse „kooi"; de RAF- keeper stopte het leder magnifiek. Enkele minuten later probeerde Wit Zwart hét an dermaal, nu met een goed schot van cen tervoor Pruijssers uit een aangegeven bal van P. v. Tilborgh,. maar weer was de En gelse keeper paraat. De RAF-mannen slaagden er in éven eens een paar aanvallen op te bouwen. Succes leverden deze echter niet op, want de defensie van de thuisclub was steeds op haar qui-vive. Na een kwartier zagen we midvoor Pruijssers heel handig een door braak forceren. Zijn schot was de Engelse doelman te machtig 1-0. Amper twee mi nuten later krijgen de Engelsen een schit terende kans om gelijk te maken als hun midvoor twee man voorbij snelt en oog in oog met keeper Le Sage komt te staan, maar deze krijgt het leder juist in zijn handen geschoten. Dan is het weer de beurt aan Wit Zwart. Linksbuiten Bakke ren geeft een uitstekende pass aan Pruijs sers en die laat zich de kans niet ontgaan om met een voortreffelijk 6chot de score op 2 - 0 te brengen. Wit Zwart doet het wat kalmer aan. De Engelsen profiteren hier van en binnen enkele minuten staat het 2-2. Voordat scheidsrechter Dalmaijer echter het einde van de eerste helft fluit, zien we nog een mooie combinatie tussen Bakkeren, van Tilborgh en Mouthaan, die resulteert in een fraaie treffer van rechts binnen Mouthaan. 3-2. De tweede helft is in feite iets minder levendiger. Er wordt wat nonchalanter ge speeld. Bij vlagen echter zien we aan weerskanten aardige aanvallen. Na ruim een kwartier maken de Engelsen gelijk Wit Zwart neemt dan het initiatief weer in han den en de RAF-defensie krijgt het niet ge makkelijk. Het is rechtsbinnen Mouthaan die Wit Zwart weer de leiding geeft 4-3. Kort daarop is het bijna weer raak, maar de paal brengt redding voor de groen-wit- ten. Wit Zwart pakt dan de zaken wat min der serieus aan en de gasten krijgen de kans weer gelijk te maken. Precies vier mi nuten voor het einde slagen zij er zelfs in o mhet winnende doelpunt te maken. 4-5. Na afloop van de wedstrijd was er in het clubhuis een wel voorziene koffietafel voor spelers en genodigden. Van KNVB- zijde was aanwezig de heer Baten, bestuurs lid van de afdeling Noordbrabant van de KNVB. De Engelsen vonden het onthaal te Ca pelle zo reusachtig, dat zij zich bereid ver klaarden binnenkort nogmaals een wed strijd te spelen tegen Wit Zwart. Dit ge baar vond veel bijval bij het bestuur van Wit Zwart en men zal trachten deze re vanche-wedstrijd te laten doorgaan. OUDER AVOND KONINGIN JULIANA-SCHOOL. De Ouder Commissie van de Koningin Julianaschool, alhier, hield jl. woensdag avond haar jaarlijkse ouderavond in een der lokalen van de school. Van 7 tot 8 uur bestond er gelegenheid het werk van de leerlingen te bekijken en met de leerkrach ten van gedachten te wisselen omtrent de vorderingen van de kinderen. Velen heb ben hiervan gebruik gemaakt. Wat ons echter het meest opviel was de fraai inge richte handwerkstand in het lokaal van mej. Oerlemans. Deze stand was in één woord af. Een woord van hulde en dank past hierbij dan ook aan het adres van mej. Oerlemans. Te ruim 8 uur opende de voorzitter der oudercommissie, de heer Rosenbrand, deze ouder-avond. Spr. heette de ouders wel kom en sprak er zijn voldoening over uit, dat zovele ouders gevolg hadden gegeven aan de oproep om deze vergadering bij le wonen. De notulen der vergadering van 12 maart 1958 werden vervolgens gelezen en onveranderd vastgesteld en ondertekend. Het financieel verslag hetwelk hierna volgde gaf geen aanleiding tot het maken van aanmerkingen. De kas sloot met e«.-n aanzienlijk batig saldo. Bij monde van de heer Dorresteijn, deed de kascommissie, die bestond uit de heren van Tilborgh c-n Dorresteijn, mededeling van zijn bevindin gen bij de penningmeester. De heer Dor resteijn deelde mee, dat de kascommissie alle bescheiden van de penningmeester had nagezien en dat men geen enkele op- of aanmerking kon maken. Tot leden van de kascontrolecommissie voor het jaar 1959 werden benoemd de he ren J. v. Beek en M. v. Dongen. Alvorens men overging tot verkiezing van een lid van de oudercommissie i.v.m. het aftreden van de heer D. J. v. Helden, die geen kinderen meer op school heeft, verkreeg het hoofd der school, de heer Pol dervaart het woord. Spr. deelde mede, dat men thans afscheid ging nemen van een lid der oudercommissie, die meer dan 25 jaren deel heeft uitgemaakt van het be stuur der oudercommissie. Aan de heer van Helden heeft de oudercommissie veel te danken. Hij was, aldus de heer Polder vaart, niet een man die steeds op de voor grond trad, maar wel een man die klaar stond voor de school waar dat nodig was. Hij was een stille werker. Hoevele malen is de heer van Helden, i.v.m. het rond gaan voor de Oranje-feesten, bij de men sen aan de Winterdijk, de dijk op en af gegaan. Het zijn ontelbare malen geweest. Doch niet alleen dit werk heeft hij steeds gedaan. Stil als altijd heeft hij alles gedaan wat in zijn vermogen lag, daar waar het de belangen der openbare school betrof. Wij verliezen in U een goede kracht. Na mens de oudercommissie, het personeel der school en de ouders bood de heer Pol dervaart een fraaie kist sigaren aan de heer van Helden aan. De heer van Helden dankte in enkele wel gekozen woorden voor deze attentie, en deelde mede, dat men nog steeds een beroep op hem zou kunnen doen, als men met moeilijkheden zou zitten of als men personeel tekort zou komen bij de een of andere organisatie der school. Vervolgens werd met algemene stemmen tot lid der oudercommissie benoemd, de heer J. Dorresteijn. Voor de pauze sprak het hoofd der school nog enkele waarderende woorden aan het adres van mej. J. P. Oerlemans, zulks voor het vele werk, dat zij had gedaan na school tijd met het school-clubje. De ouders mo gen u wel dankbaar zijn voor al datgene, wat u doet op het gebied van het hand- werkonderwijs, aldus spr. Men heeft het kunnen constateren in de handwerk-stand in uw klas. Wij hebben daar hedenavond reeds vele waarderende woorden mogen horen uit de mond van de ouders der leer lingen. Als blijk van waardering werd mej. Oerlemans een doos bonbons aangeboden. Zichtbaar ontroerd dankte mej. Oerlemans voor de tot haar gerichte woorden en de aangeboden doos bonbons. Het behoort nu eenmaal bij mijn functie, om ook het hand- werk-onderwijs op de juiste manier te ge ven. Een beloning was daarvoor niet nodig geweest. Na de pauze gaf het hoofd der school een uiteenzetting over het schoolsparen, 't schoolreisje, de school correspondentie, het schoolzwemmen en het floraliawerk. Zijn uiteenzetting over deze punten werd met grote aandacht gevolgd en er volgde een interessante bespreking op. Tot slot werd nogmaals de film over de jubileumtocht der Ouden van Dagen ver toond. Solisten-concours. J.l. maandag, 2e Paasdag, namen een drietal leden van het Fanfare korps „Kunst na Arbeid" alhier, deel aan het door de Federatie van Vlaardingse Muziekgezelschappen uitgeschreven solisten-concours. Als lid van de jury trad op de weled. heer H. E. Lijnschoten, kap. dir. der Marinierskapel der Koninklijle Ma rine, terwijl de piano-begeleiding in handen was van mevr. J. Rinia van Nauta-Kreulen te Rotterdam. De heer v. Lijnschoten was zeer streng in zijn beoordeling en zo doende waren er slechts enkelen die met een eerste prijs werden be loond. De resultaten v. d. Capel- se deelnemers waren niet slecht. In de -tweede afdeling behaalde de heer P. Sterrenburg met zijn Bas in Bes met het nummer „De Ratten vanger van Hameln" van Herman Lureman een 2de prijs met 67 pnt. De heer J. v. Beek behaalde in de eerste afdeling met tuba een 2e prijs met 63 pnt. met het nummer „Long long Ago" van H. Round. B. H. v. d. Leij behaalde in de afd. Uitmuntendheid met bugel een 2de prijs met het nummer „Solo dans Le Style Ancien" van A. Goeijens. Zoals boven reeds werd opgemerkt, was de beoordeling zeer streng, en mede gelet hierop zijn de prestaties van de leden van „Kunst na Arbeid" dan ook zeer goed te noemen. Voor het werk dat vooraf ging aan het in- Geachte Redactie. Over het verslag RKCRWB no^ het volgende: Zou het niet beter zijn in het vervolg de plaatselijke voetbal wedstrijden te laten verslaan door de betreffende clubmensen die dit altijd doen en naar bei derzijds genoegen, want laat dat ene elftal met zo weinig inzicht te werk zijn gegaan en het in die voorhoede nog zo rammelde, geef ik allemaal toe, maar veel intel ligentie zag ik van de andere kant ook niet, ook niet in de wedstrijd enkele weken geleden in Besoijen gespeeld tussen beide clubs. In de aanvang van het verslag schrijft Uw verslaggever, dat het vertoonde spel nauwelijks het derde klas peil haalt; volgens mij nog geen vierde klas. Wat later moet ik in datzelfde verslag le zen, dat het toch wel een aardige wedstrijd is. Mij dunkt rammelt het hier toch ook wel een beetje. Dat W. op dit verslag reageer de, was wel begrijpelijk. Als een wedstrijd fair is verlopen, gaat men toch geen geval aanhalen van een speler, die de bal nog even trapt, wanneer er al geflo ten is. Ik wil dit geenszins goed praten, maar dit geval extra aan halen in het verslag, vind ik kin derachtiger dan het hele geval op zichzelf, maar... Jantje zal het nooit meer doen. Als de verhouding onder de clubs goed is, dat dit dan zo blij- ve. Een ex-voetballer. Of het beter is zullen we maar in het midden laten, maar wat ons betreft mogen de clubver- slaggevers ook de plaatselijke wedstrijden verslaan. Overigens willen we deze ex- voetballer er op wijzen, dat ook een wedstrijd in de 4e klasse aan trekkelijk kan zijn. Of staan we daar al zo ver boven Wat Jantje betreft, hij kan er in de toekomst rustig mee door gaan, want in het (RWB)verslag zullen zijn „mistrappen" wel niet meer vermeld worden. Tenslotte willen wij onder de aandacht van inzender brengen, dat niet ons verslag de verhou ding lussen de clubs zou kunnen verslechteren, maar wel enkele van die „Jantjes". Red. studeren der nummers past een woord van dank a. d. directeur van Kunst na Arbeid, de weledele heer Moors uit Vlijmen en aan me vrouw Poldervaart, die de muzikan ten bij de repetitie begeleidde met de piano. AANRIJDING. In de Kerkstraat had door een luxe wa gen een aanrijding plaats, wat voor het kind van de fam. v. Str. betrekkelijk goed is afgelopen. Vanachter de geparkeerde wagen van de Waterleiding N.W. Brabant kwam het 3-jarig dochtertje van genoem de familie de straat overgestoken op het moment, dat een luxe wagen aan kwam rijden. De chauffeur kon door krachtig remmen erger voorkomen, al werd het kind hevig bloedend opgenomen en naar huis vervoerd. KONINGINNEDAG. SM Het Oranje-Comité te Raamsdonksveer stelde het programma op voor het a.s. Ko- ninginnefeest. Om 8 uur: Rondgang herau ten te paard; 9 uur: zanghulde der school kinderen met medewerking der Kon. Har monie „Eendracht"; 10.30 uur: Finale schoolvoetbal op het Good Luck terrein; om 2 uur: Volksspelen voor de school jeugd op het Heereplein; 3.30 uur: Voet balwedstrijd tussen militair elftal en ge combineerd elftal uit spelers van Vecrse Boys en Good Luck; 7.30 uur Rondgang van de Kon. Harm. „Eendracht"; 8.30 uur Rolschaatsshow verzorgd door A.G.O.R. uit Dordrecht; 11 uur: Vuurwerk. Verder zal getracht worden 's avonds voor Koninginnedag tussen 8 en 12 uur een puzzlerit voor auto's en motoren te orga niseren. SCHOOLVOETBALPROGRAMMA Het programma vöor het schoolvoetbal- tournooi is nu vastgesteld. Het begint dins dag 31 maart voor de lagere scholen en voor de ULO-scholen woensdag 1 april. De wedstrijden zijn als volgt bepaald: dinsdag 10 uur: St. Theodorus 1 - R.K. Jongensschool G'berg 2. 11 uur: R.K. Jongensschool G'berg 1 - St. Theodorus 2. school R'donk 2. 3 uur: R.K. Jongens school R'donk 1 - Herv. School 2. Woensdag 10 uur: Herv. Ulo 1-Techn. School G'berg 2. 11 uur: Techn. School G'berg 1 - St. Aloysius Ulo 2. 2 uur: St. Tarcisius Ulo 2 - St. Aloysius Ulo 1. 3 uur: Herv. Ulo 2 - St. Tarcisius Ulo 1. De halve finales worden gespeeld op donderdag 2 april, terwijl de finales zullen plaats vinden op Koninginnedag 30 april a.s. Alle wedstrijden, uitgezonderd de bei de laatste zullen gespeeld worden op het Industrieterrein in de Boterpolder.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 6