Op veelvuldig verzoek Radion BADHANDDOEK-AANBIEDING verlengd tot 31 juli 1959 LAATSTE BERICHTEN GIBRALTAR: WAALWIJK VRAAG UW LEVERANCIER OM EEN EXTRA SPAARKAART Nederland en de hulp aan onderontwikkelde gebieden PULLENS' Kwekerij nette aankomende jongens DE ECHO VAN HET ZUIDEN VAN DINSDAG 31 MAART 1959 NIEUW RECORD VAN DE ATOOMDUIKBOOT „SKATE". Omstreden bolwerk. le pr. 2600; 2e pr. 4787; 3e pr. 4090; 4e pr. 799; 5e pr. 1723; 6e pr. 7; 7e pr. 3160; 8e pr. 812; 9e pr. 3373; 10e pr. 923; 11e pr 2484; 12e pr. 816; 13e pr. 252; 14e pr. 1294; 15e pr. 1629; 16e pr. 4859; 17e Dr. 2852; 18e pr. 2326; 19e pr. 489; 20e pr. 3282; 21e pr. 4808; 22e pr. 1335; 23e pr 523; 24e pr. 3491; 25e pr. 912; 26e pr. 4934; 27e pr. 933; 28e pr. 1645; 29e pr. 4060; 30e pr. 1050; 31e pr. 2884; 32e pr. 3810; 33e pr. 4291; 34e pr. 4850; 35e pr. 2803; 36e pr. 2685; 37e pr. 2332. Prijzen afhalen voor 1 mei bij dhr. A. v. Veldhoven, Kerkstr. 16, tegen overlegging van lot. AANBIEDING U KUNT NIET ALLES WETEN SCHOENFABRIEK C. PULLENS Zn. LOEFFSTRAAT 2 WAALWIJK EERSTE PAASZEGEN VAN PAUS JOANNES XXIII. Terwijl Rome was gehuld in een kille grijze regen, heeft Paus Joannes XXIIl zijn eerste Paas- zegen aan de stad Rome en aan de wereld geschonken. Deze ze gen was het besluit van langdu rige plechtigheden in de basiliek van de St. Pieter, die een uur langer duurden dan was ver wacht. Tienduizenden waren naar het St. Pietersplein gestroomd om in de neerpiensende regen de zegen van de H. Vader te ontvan gen. Zaterdagmorgen had de H. Va der zijn eerste Paasboodschap uitgesproken, die later in dertien verschillende talen via de radio werd uitgezonden. In deze bood schap deed de Paus een beroep op de staatshoofden om de eer bied voor de rechten van de men selijke persoon te waarborgen. „Wij bidden" aldus de Paus, „dat vrede, de dochter van beschaving en goede wil, een duurzame lieer- schappij moge vestigen onder de naties, die steeds maar beangst worden door wolken die herhaal delijk de horizon verduisteren. Wij bidden voor de staatshoofden die evenals wij moeten erkennen dat hun hoge roeping hun niet tot rechters maakt, maar tot leidsmannen van de volkeren." PROF. DE QUAY HEEFT MINSTENS TWEE WEKEN NODIG. Kabinetsformateur prof. dr. J. de Quay 'komt naar Den Haag. Hij heeft, nadat koningin Juliana hem zaterdag officieel de opdracht tot formatie had gegeven, in het paas weekeinde het rapport bestudeerd, dat informateur Beel heeft gemaakt. Prof. De Quay heeft laten medede len, dat hij minstens 2 weken voor zijn arbeid nodig heeft. Prof. De Quay werd op paleis Soestdijk door de Koningin ont vangen. Hem werd gevraagd een kabinet te maken, dat „zal mogen rekenen op een vruchtbare samen werking met de volksvertegen woordiging". De opdracht is zeer ruim geformuleerd. Het kabinet mag van alles zijn, ook een kabinet zo als heel wat politici op het ogen blik voor ogen staat: zonder bin dingen met de fracties, zonder so cialisten, maar met liberalen, ka tholieken en protestanten er in. KROESJEF ACCOORD MET VOORSTELLEN VAN HET WESTEN. De Russische partijbaas-premier, Kroesjef, heeft op de westerse no ta's van 26 maart geantwoord, dat hij accoord gaat met het voorstel een topconferentie van regeringsleiders te laten voorbereiden door de mi nisters van buitenlandse zaken van Amerika, Engeland, Frankrijk en Rusland. Hij aanvaardt tevens de datum van 11 mei voor deze minis tersbijeenkomst. VROEGE PASEN LOKTE VOORAL DUITSERS. T.' 15-25 Het vrij vroege tijdstip van de paasdagen en het niet bepaald stra lende lenteweer hebben niet ver hinderd dat de buitenlandse bezoe kers in grote drommen naar Neder land zijn gekomen. Vrij betrouwba re schattingen komen tot een getal van vierhonderdduizend toeristen, voor het merendeel Duitsers. De Belgen kwamen minder enthousiast; zij wachten blijkbaar tot de bollen in bloei staan. Alleen Zeeland, waar de boomgaarden in bloei ko men, had op dit gebied iets te bie den. Hier kwamen de Belgen met belangstelling kijken. Over het algemeen is de drukte minder groot geweest dan een jaar terug. De Fransen en Engelsen, die talrijker dan voorheen naar Neder land zijn gekomen, konden de thuis blijvende Belgen niet doen verge ten. Zondagmiddag spraken steden als Den Haag en Rotterdam nog van „teleurstellend" en „somber", maar de tweede dag heeft veel goed ge maakt. Op de wegen was 't drukker dan op normale zondagen, doch dat is een normaal paas-verschijnsel. Zelfs op de beruchte verkeersroton- de Oudenrijn bij Utrecht deden zich geen aanrijdingen of opstoppingen voor. (Volkskr.). VRESELIJK ONGELUK. Op de weg Maaseik-Roosteren is gisteravond om 9 uur een wandelend paar door een auto aangereden en op slag gedood. Voorts zijn er nog 4 dodelijke ongelukken op de weg te betreu ren. BRABANT HEEFT TE WEINIG SCHOUWBURGEN. Het rapport van een commissie van de onderafdeling toneel aan de Raad voor de Kunst, dat handelt over to neelspreiding, spreekt ook over de schouwburgaccomodatie in het zui den. Men heeft de volgende indeling gemaakt van de bestaande schouw burgen: Al: goede schouwburg, waarin alle stukken volledig tot hun recht kunnen komen; A2: goede schouwburg voor alle stukken, mits in het gebouw bepaalde verbeterin gen worden aangebracht; BI: over het algemeen redelijk bruikbare schouwburg; B2: redelijk bruikbare schouwburg voor kleinere monte ringen; C: onbruikbare schouwburg. Volgens deze normen vallen in Nrd.- Brabant Breda, Eindhoven (Philips Schouwburg), Den Bosch en Roo sendaal in de categorie A2. Zeer groot is het aantal plaatsen dat in de categorie C is ondergebracht, on der meer Bergen op Zoom, Dongen, Gilze, Kaatsheuvel, Tilburg, Waal wijk en Zevenbergen. Uit een bijlage van het rapport blijkt, dat in het seizoen 1956-1957 de plaatsen Oisterwijk, Oss en Waalwijk minstens 5 voorstellingen hebben gekregen, Helmond Roosen daal en Tilburg minstens tien voor stellingen, Breda en Den Bosch min stens vijfentwintig en Eindhoven minstens vijftig. De Amerikaanse marine heeft be kend gemaakt dat de atoomduikboot „Skate" op een nieuwe reis onder de ijskap van de Noordpool de be staande tijds- en afstandrecords heeft gebroken, door ongeveer 12 dagen onder het ijs te blijven en bijna 5000 km. af te leggen. De tocht was begonnen in de duikbootbasis New London in Connecticut. De „Skate" was tien maal aan de oppervlakte gekomen, na gaten in 't ijs te hebben gebroken. Precies op de plaats van de Noordpool, was 't vaartuig ook boven gekomen. Daar had men op 17 maart de as van de Australische ontdekkingsreiziger Sir Hubert Wilkins overeenkomstig diens laatste wil uitgestrooid. Sir Hubert Wilkins, die in decem ber j.l. overleed, heeft indertijd rei zen naar zowel het Noordpool- als 't Zuidpoolgebied gemaakt. Een po- 1 ging van hem om 28 jaar geleden i met een duikboot „Nautilus" onder de ijskap van de Noordpool door te varen, mislukte. Volgens de bekendmaking van de Amerikaanse marine toont deze reis van de „Skate" aan, dat het vaar tuig in staat is op elk tijdstip van het jaar in de Poolstreken te ope reren. De duikboot wordt te New Lon den terugverwacht op 6 april. Het zal dan precies vijftig jaar geleden zijn dat admiraal Robert Peary de Noordpool ontdekte. Het is weer mis tussen Spanjaarden en Engelsen. Franco's regering (die wel een bliksemafleider nodig heeft, om dat het binnenslands zeker niet alles rozengeur en maneschijn is) heeft weer eens haar aanspraken op Gibraltar in Londen naar voren gebracht. En aangezien men in Londen nogal heel erg duidelijk kenbaar heeft gemaakt, dat de Britten zullen blijven waar ze zijn, kunnen de Spaanse kranten zich weer heerlijk opwinden; met de zegen van de Baas. En toch vraagt menigeen zich af hoe komen de Britten toch eigenlijk aan Gibraltar? Slechts weinigen zul len weten, dat wij Nederlanders, hen daarbij nog een handje geholpen heb ben in de tijd toen Engeland en Ne derland samen streden voor hun zelf standigheid tegenover een Spaans imperium, dat streefde naar de we reldheerschappij. Het was niemand minder dan on ze zeeheld Jacob van Heemskerck, die met zijn vloot de toegang tot de (ook toen al onneembaar geachte) oorlogshaven forceerde en aan de Spaans zeemacht een vernietigende slag toebracht. Bijna honderd jaren later, in 1704, hadden we het opnieuw met de Span jaarden aan de stok en een Neder lands eskader maakte deel uit van de Britse invasievloot, die een detache ment Hollandse en Britse mariniers aan wal zette. De aanval was zo krachtig, dat de Spanjaarden de ves ting overgaven, die toen in bezit bleef van de Engelsen. Drie achtereenvol gende verdragen bevestigen het recht der Engelsen, maar daartussenin hebben de Spanjaarden herhaaldelijk getracht, de rots weer in hun bezit krijgen. Eenmaal belegerden ze de vesting drie jaren lang. Maar de En gelse superioriteit ter zee deed iedere Spaanse poging falen, en ook een bod van twee miljoen pond sterling werd door Londen afgeslagen. De Britten waren in Gibraltar en ze ble ven er! ROTSVESTING. Hoewel telkens weer wordt be toogd, dat de militaire betekenis van Gibratar in een moderne oorog nihil zou zijn, geven de Engelsen duide lijk blijk, dat ze er anders over den ken. Trouwens, tijdens wereldoorlog II was Gibraltar zijn kost nog heel best waard, want de invasie in Nrd.- Afrika had haar welslagen groten deels te danken aan de grote rol die Gibraltar speelde, met name als basis voor de luchtmacht. Er bestaat een duidelijke afschei ding tussen Spanje en het schier eiland. Het is niet zo, dat de rots van Gibraltar de voortzetting is van de Pyreneeën. Tussen beide gebergten ligt een vlakte, La Linea genaamd, die tot neutraal gebied is verklaard en Spanje van de Engelse kroonkolonie scheidt. Het gebergte van Gibraltar heeft drie toppen, niet bijzonder hoog (de hoogste is 425 meter), maar de meest bekende is „de" rots, de wachter aan de Straat van Gibraltar, die twee zeeën verbindt en twee con tinenten scheidt. In de loop der eeuwen is dit ge bergte geworden tot een deels na- SCHOOLVOETBAL-TOER- NOOI IN P1NKSTERWEEK. Voor een groot deel van de Nederlandse jeugd is de Paasva kantie de grandioze tijd van het schoolvoetlialtoernooi. Vooral in de grote steden draven dan dui zenden fervente voetballertjes achter het bruine monster aan en gaat men elkaar te lijf in wed strijden, waarbij de cup-final maar een goedmoedige vertoning is. Het is een jeugdfeest van de bovenste plank. Ook Waalwijk gaat zijn school- voetbaltoernooi krijgen en wel dank zij het initiatief van Broe der Alexander, die al direct twee andere broeders in zijn spoor I tuurlijke, deels kunstmatige vesting. Engeland onderhoudt er een grote marinebasis en (op de vlakte van La Linea) een luchtmachtbasis. Nog afgezien van de reële stra tegische waarde, die Engeland aan de vesting Gibraltar toekent, zit er nog een andere kant aan het geval. Gibraltar is voor heel de wereld een monument van Engelands macht. Gi braltar verliezen zou voor zeer velen het symbool zijn van Engelands defi nitieve aftakeling als wereldmacht. Het verlies van Gibraltar zou waar schijnlijk veel feller reacties oproe pen dan het prijs geven van het toch veel belangrijker India. SPANJE BOOS. De Engelsen, zoals gezegd, den ken er niet over weg te gaan uit Gi braltar en de Spanjaarden hebben eigenlijk geen hand om een vuist te maken. Daarom nemen ze hun toe vlucht tot lawaai. Engeland heeft niet slechts ge toond dat het wil blijven waar het is, maar het heeft ook bepaalde plannen om van Gibraltar een trekpleister voor vreemdelingenverkeer te maken, een soort Monte Carlo inclusief de speelbank. In heilige toorn verzetten de Spaanse kranten (die geen letter mo gen schrijven die de regering niet be valt) zich tegen de Engelse plannen. Zelfs de godsdienst is er met de ha ren bijgesleept. Want de protestant se missie-activiteit in Spanje en de invloed van de vrijmetselarij worden thans beschuldigd vanuit Gibraltar te worden gevoed. Maar voor Franco is het een prach tige afleiding. Er hebben enkele in drukwekkende schandalen plaatsge had, waarbij regeringspersonen wa ren betrokken die zich ten koste van het land hadden verrijkt. Er is on rust in de falange, de fascistische partij van de oude getrouwen. Er is onrust onder de monarchisten, onder de liberalen en onder de massa, die in naam fascistisch is, maar door le vens- en ontwikkelingsstandaard rijp is voor communistische propaganda. Franco, aan wiens liefde voor zijn vaderland niet getwijfeld behoeft te worden, heeft de hele situatie altijd te militair-dogmatisch bekeken en zich te weinig bekommerd om de so ciale, economische en culturele pro blemen... misschien omdat hij be greep, dat wanneer hij aan de op lossing daarvan begon, de dictatuur meteen zou worden opgelost. Nu kunnen de Spanjaarden dus stoom afblazen in de richting van de rots. Maar die trekt er zich net zo min iets van aan als de Britten, die zeggen: We zullen wel eens zien, wie de langste adem heeft". kreeg. n.l. Broeder Sidonius en Broeder Marcoen. En het pretti ge is dat alle lagere scholen bij zonder enthousiast waren voor 'n dergelijk toernooi en spontaan hun medewerking toezegden. Zo zal dan in de Pinksterva kantie het eerste Waal wij kse schoolvoetbal-toernooi van start gaan. Ingeschreven hebhen de volgende scnolen: de lYtrusscho- len A en B, de St. Jozefschool uit Besoijen, de Chr. school uit Be- soijen, de St. Clemensschool, de Aloysius- en Pastoor Kuijpers- school uit de St. Antoniusparo- chie en de Chr. School te Capelle. Gespeeld zal worden op de terrei nen van RKC en WSC op woens dag 20 en donderdag 21 mei a.s. Het ligt in de bedoeling om het volgend jaar ook de andere scho len, ulo en hbs, in dit toernooi in te schakelen. Over bijna elk belangrijk probleem van de moderne wereld bestaat enor me begripsverwarring. Laten wij ditmaal eens aandacht besteden aan de hulp aan onderont wikkelde gebied<yi, die ook in Nederland grote belangstelling geniet. In een discussie over dit vraagstuk verstaat meestal elke deelnemer aan het gesprek onder deze hulp iets anders en een poging om nationaal en internationaal tot een gemeenschappelijk standpunt te komen strandt steeds op misverstanden. tichten. Bovendien is het voor ons land een levensvoorwaarde om onze financiële- en handelspositie te versterken met internatio nale overeenkomsten. In zuivere vorm is hulp aan onder-ont wikkelde gebieden een kwestie van huma nitaire overwegingen. Er breekt ergens een epidemie uit of een hongersnood. De men selijkheid gebiedt ons dan om hulp te zen den. Het is een gebaar, dat voortvloeit uit onbaatzuchtigheid, uit naastenliefde. Deze hulp kent geen politieke zijde. Zij wordt van alle zijden spontaan aangeboden zon der bijbedoeling of verwachting van tegen prestatie. Er behoeft geen conferentie voor te worden belegd. Nu wordt de hulp in deze vorm dikwijls gegeven met opschriften op treinen, waar uit blijkt, waar de hulp vandaan komt. Of men voorziet de pakketten levensmiddelen of medicamenten met opschriften uit het land herkomst. De ohtvangers denken dan direkt aan een propagandastunt, waanwee de glans der hulpactie terstond verbleekt. Bovendien zijn vele arme landen met der gelijke „hulp" al meer dan eens in poh- tieke moeilijkheden geraakt, zodat zelfs de hulp als liefdedaad een gevaarlijk export artikel is geworden. Hier liggen de eerste voetangels en klemmen op de weg naar hulp voor onderontwikkelde gebieden. Het zijn juist deze voetangels, die de gemoede ren van goedwillenden beroeren en die het gehele vraagstuk het meest vertroebelen. Gewoon zaken doen Naast de sociale hulpverlening is er eco nomische bijstand. Deze kan men weer on derverdelen in twee groepen. In de eerste plaats is er het bieden van zuiver zakelijke bulp, waar een tegenprestatie van gelijke waarde op moet volgen. Hier wordt geen hulp geboden, maar er worden zaken ge daan. Er is geen sprake van hulp. Men moet zelfs het woord bijstand met zeer veel reserve gebruiken. Wanneer iemand op een zeker moment f 10.000.- aan contanten nodig heeft, maar we leen huis bezit van f 20.000. -dan kan hij bijvoorbeeld een hypotheek zien te krij gen op dat huis, dat veel meer waard is. Krijgt hij zo'n geldlening op onderpand, dan behoeft hij niemand dankbaar aan te zien, want de geldgever is er volledig zeker van, dat hij zijn geld met goede rente terug ont vangt. Dat is geen hulp, dat is een zuiver za kelijke overeenkomst. Komt een onderont wikkeld land op die basis geld of goederen vragen, dan behoeft de verstrekker zich niet op de borst te slaan. Hij doet goede zaken. Op lange termijn. De tweede vorm van economische bij stand is deels zakelijk, deels van andere aard. Men verstrekt bijstand met een grote onzekerheid omtrent de terugkeer van het geleende of er wordt hulp geboden of ge vraagd met de bedoeling er op lange ter mijn vruchten van te plukken op econo misch of op politiek gebied. Wij denken aan het Amerikaanse Marshall-plan. Voor de hulpverstrekker is het hier een vorm van zaken doen. Voor de ontvanger kèn dat zo zijn. Op dit laatste terrein speelt zich nu een concurrentiestrijd af tussen de westerse en oosterse landen, die beide trachten bij de volken van Afrika, Azië en andere minder met aardse goederen geze gende gebieden in het gevlei te komen met de bedoeling er later economisch of poli tiek voordeel door te behalen. Hoe moeten wij in Nederland tegenover al die soorten van hulp staan? Ove: de eerste soort, de enig werkelijke hulp. Aan geen twijfel bestaan. Wij weten uit de tijd van de watersnoodramp van zes jaar gele den wat het betekent indien een volk door een ramp wordt getroffen. Het is voorts een typisch Nederlandse deugd om direkt de hand te reiken aan mensen in nood. De geschiedenis geeft voorbeelden in over vloed en er bestaat nauwelijks discussie over bijstand geven in deze vorm. Vervolgens hoeft Nederland niet te aar zelen om economische overeenkomsten te sluiten op solide basis met welk Afrikaans of Aziatisch land ook. Wij r.faan daar sterk in de markt omdat niemand ons als kleine natie van politieke bijbedoelingen zal be- Vc-kcerJ etiket. Laten we toch ophouden dergelijke con tracten met het etiket van economische bij stand te beplakken. Het is minderwaardig en onhoffelijk tegenover de verdragspartner en het propaganda-effekt begint met dit woord juist te werken. Een economhchc overeenkomst tussen Abessinië en Neder land verschilt beslist niet met een handels verdrag tussen Engeland en Nederland. Het eerste wordt niet lichtzinniger of eer der verbroken dan het laatste De moeilijkheden ontstaan voor Neder land bij het verstrekken van economische bijstand, die een speculatief karakter draagt en erop gericht is om er op lange termijn politiek of geldelijk gewin mee te behalen of om een machtsevenwicht in de wereld te scheppen. Dergelijke hulp komt of uit angelsaksische koker of uit het Krem lin. De Britten doen mee aan dit interna tionale roulettespel om hun gescheurde we reldrijk in stand te houden, de Amerikanen om hun economische machtssfeer te ver groten, die door de Russen kan worden be dreigd. Elke Nederlandse poging om in dit tita nengevecht een duit in het zakje te doen is niet anders dan een narren-gebaar. Elk bedrag, dat met dit doel op de begroting wordt geplaatst, is weggesmeten geld of het wordt genoteerd om bondgenoten vrij willig of onder druk te steunen. Het laatste is ontoelaatbaar, het eerste nutteloos. De gelden, die via de N.N.O. of het In ternationale Monetaire Fonds naar ooster se landen in opkomst gaan, worden be schouwd afkomstig te zijn uit Amerikaanse of ten hoogste uit westerse beurs. Men weet in die landen dat wij zelf f 2,3 miljard Amerikaanse steun hebben ontvangen om niet bankroet te gaan. Niemand neemt dus een dergelijke „hulp" serieus als Neder lands aan. Het hemd is nader! Do Hoor en Mevrouw P. WIJTENBURG-GEERDES gevon mot grote vreugde kennis van de geboorte van een dochter LIDEWIJ die bij het H. Doopsel de namen ontving LIDWINA ANNA MARIA. Kaatsheuvel 30 maart 1959 Door misverstand ter drukkerij niet in onze vorige editie opge nomen. Indien wij een plicht hebben om onze bijdrage te leveren tot verheffing van on derontwikkelde gebieden dan ligt die plicht binnen de grenzen der overzeese gebieds delen. Het klinkt belachelijk als men ons enerzijds verwijt dat wij een gebied als j Nieuw-Guinea niet rijp kunnen maken voor zelfstandigheid omdat wij er slechts 80 miljoen per jaar aan besteden, terwijl wij aan de andere kant 25 miljoen uittrekken voor gebieden, die nog moeten worden aan gewezen. Zolang wij aan Suriname of de Antillen nog een aanvraag om een lening voor ont wikkeling van die gebieden moeten weige ren, past het ons niet om elders geld naar onbekende gebieden te dirigeren. Het hemd is hier nader dan de rok. Zeer terecht zou den wij op die grond een stuk „goodwill" 1 binnen de rijksgrenzen kunnen verspelen. Indien wij als Nederlanders dus onze houding moeten bepalen tegenover de hulp aan onderontwikkelde gebieden, moeten wij ons eerst afvragen in welk verband en onder welke vlag die hulp wordt geboden. De veiligste weg is voorlopig die gebieden te kiezen waar de eigen driekleur waait. drs. MIERLO. (Nadruk verboden) Hiermede geven wij kennis van 't plotseling overlijden van de heer TH. RIJKEN Gedurende meer dan 25 ja ren heeft hij als bestuurslid de belangen van onze ver eniging met volle toewij ding gediend. Zijn nagedachtenis zal bij ons in hoge ere blijven. Bestuur, Commissarissen en Directeur van de Coöp. Zuivelfabriek en Melkinrichting „De Toe komst". Vrijhoeve-Capelle, 24 maart 1959. TREKKING VERLOTING t.b.v. Instrumentenfonds Kon. Harm. Sophia's Vereniging: Loon op Zand. Uitslag: maak hiervan gebruik I Dubbele tuinanjelieren In kleuren, 6 stuks 11.— zware planten. Vaste planten In uitgebreid sor timent 35 ct prima kwaliteit Violenplanten, geel, blauw, ge mengd 10 ct Groentenplanten, savooikool, spitskool, rodekool en bloem- koolplanten, 4 ct. Sprangseweg Waalwijk Telefoon 3078 WIJ HEBBEN Kleuren-pasta POLYCOLOR per tube f 1.90 Ook In haarverf f 2.90 Drogisterij v. Amelsvoort Aan de Markt, tel. 2280 Kaatsheuvel. Men kan melk- of matglas rei nigen met warme azijn en fijn zout. Men kan dit ook doen met sterk sodawater. Last van kopergroen? De plek ken boven een spiritusvlam verwarmen en daarna goed af wrijven. Moet u iets schoonmaken met benzine, dan kunt u het ont staan van „vlekkenranden" verminderen door dit werkje te doen in de zon. vraagt voor direct om opgeleid te worden in de handwerk-afdeling.

Echo van het Zuiden | 1959 | | pagina 7